Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) maj-viktor válasza a000 (#649) üzenetére


maj-viktor
őstag

32GB-al tesztelve, az OK!

64GB-ról viszont már nemtudok nyilatkozni, mivel nincs... (meg az már SDXC, szóval szerintem amúgy nem feltétlen megy vele - de lehet valaki megcáfol)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#652) TBMC válasza maj-viktor (#651) üzenetére


TBMC
addikt

64et allitolag nem kezeli mar le :(

markbellus.hu 

(#653) oszy válasza dani88 (#631) üzenetére


oszy
veterán

az érdekes. a garancia miatt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#654) maz17


maz17
csendes tag

Sziasztok.

Végigolvastam a témát. :)
Rendelni szeretnek én is egy ilyen kamerát.
De az meg mindig nem tiszta, hogy végül is honnan érdemes megrendelni.
Garancia jó lenne ha lenne rajta, meg az ÁFA-t is szeretnem kikerülni, mert a keret nem engedi.

Válaszokat előre is koszi :)

(#655) Bobyjack válasza maz17 (#654) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Az áfa kikerülését senki sem tudja garantálni sajnos. Ez benne van a pakliban.

Amúgy, hogy kitől érdemes rendelni, az attól függ, hogy mennyire gyorsan kell. Ha van időd, és lehető legolcsóbban szeretnél hozzájutni, akkor valami kínai ingyen postázós oldalról érdemes rendelned. Többen rendeltünk a Banggood.com-ról mostanában, mert egy 15%-os kupont fel lehet használni hozzá, amivel jutányos 85$-ért hozzá lehet jutni szállítással. Meg persze a VÁM, ha úgy alakul... Ez egy régebbi oldal, én jókat olvastam róla, bár hozzá kell tennem, hogy ez első rendelésem náluk.

Ha gyorsan szeretnéd, akkor valami angol Ebay-esnél lőjél egyet, korábban biztos linkeltek ilyet.

(#656) maz17 válasza Bobyjack (#655) üzenetére


maz17
csendes tag

Nem sürgős. Június vége vagy július közepe felé lenne rá szükségem.
Olyan kuponra hogy lehet szert tenni ? :)
Ha például a Banggood.com-ról rendelek akkor ott van rá garancia ?
Ha jól tudom az ebay-es rendeléseknél nem biztos, javítsatok ha rosszul tudom.
Láttam a linket az angol ebayesrol, csak azt nem tudom, hogy ha meghibásodik például egy hónap múlva akkor ott milyen garancia.
Dealextreme-rol tud valaki valami infót ?

(#657) Bobyjack válasza maz17 (#656) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A Banggood-on a GYIK 12 hónap garanciát ír. Tapasztalatom viszon nincs arról, hogy valójában hogyan is állnak az ilyesmihez.

Kaptam reggel egy e-mailt, miszerint gratulálnak, postázásra került a csomagom. Ilyen sz•r a rendszerük, hogy ekkora késés van benne, vagy tényleg csak most postázták? Kicsit hajlok a másodikra, mert a nyomonkövetés sem akart menni, másrészről temérdek sokat eladtak mostanában, és olvastam hogy igen gyakran köszönőviszonyban sincs az oldalon látható készlet információ a valósággal. Április 29-én rendeltem, ezüst színűt, aki akkortájt rendelt és már korábban jött e-maile a postázásról, az más színben rendelte?

(#658) a000


a000
őstag

Ilyen levelet én is kaptam. Május 8-án rendeltem, rá két nappal jött a levél, az oldalon meg azt írja, hogy máj 14-én adták fel :D

(#659) Meridani válasza Bobyjack (#657) üzenetére


Meridani
tag

Én is pont ma kaptam meg az emailt. Elsején rendeltem. A követés is változott... most már mondja, hogy transporting.

(#660) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

A második lehetőség igazolódott be. Ez a kép fogadott az oldalon:

Mi a túrónak írták már pár nappal a rendelés után, hogy shipped, hogyha mégsem? :F

Mindegy, Mostmár úton van, gondoltam hogy nem lesz itt két perc alatt...

Amúgy ti milyen színben rendeltétek?

[ Szerkesztve ]

(#661) a000


a000
őstag

Náam ugyan ez volt. Lehet bevártak egy adag rendelést, vagy nem volt készleten nekik.

(#662) Boom21


Boom21
tag

Na ma végre átvettem a kicsikét a postán, 3 napig ültek rajta mert egy árva értesítést se kaptam hogy menjek érte. A nyomonkövetésnél derült ki, hogy már rég a postán van :Y

Most töltődik, de közben majd elugrok valahova venni két 16-os kártyát... vagy inkább egy 32-est vegyek, mik a tapasztalatok?

(#663) djbahool válasza Boom21 (#662) üzenetére


djbahool
senior tag

Honnan rendelted és mikor?
ÁFA - VÁM volt rá?
emag-ról 32gb class10 4890huf, bestbuy.

(#664) Boom21 válasza djbahool (#663) üzenetére


Boom21
tag

Foxoffer-től rendeltem ápr. 21.-én, 30.-án már Magyarországon volt... sajna belecsúsztam az ünnepbe és a posta bénázásába így szerintem jó másfél héttel hamarabb nálam lett volna. ÁFA volt rá és vámügyintézői díj - az Áfára számítottam, az ügyintézői díjat most fizettem először... 97$ volt free shipping 21.500 Ft erre jött 27% ÁFA és 1600 Ft vámügyintézési díj. összesen 28900 Ft. Kicsit több lett így de bánja kánya, a Fox elég megbízható szerintem ha garanciáról lenne szó.

A kártya amit ajánlasz milyen márka? Megbízható, gyors? Nekem megér pár ezressel többet hogy gyors kártya legyen... de már nézem az EMAG-ot :) köszi

[ Szerkesztve ]

(#665) djbahool válasza Boom21 (#664) üzenetére


djbahool
senior tag

Class 10, de lemértem: write 16MBps, read 20MBps

(#666) Boom21


Boom21
tag

Egyébként mivel érdemes tesztelni az SD kártyát? Sebesség érdekelne pl.

(#667) Bobyjack válasza Boom21 (#666) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ha kókány helyről veszed, érdemes letesztelni, hogy tényleg akkora-e, mint amit ráírtak. Szoftveresen megtudják oldani a kis ázsiaiak, hogy többnek mutassa magát a kartya, mint amekkora valójában. Olvastam különböző esetekről, hogy 32GB-os kártya valójában csak 4GB-os volt, pedig a Windows 32-esnek látta.

A sebességet nagy vonalakban egyébként úgy tudod tesztelni, hogy rámásolsz szép nagy fájlokat és figyeled, hogy mennyivel megy föl, majd fordítva is megcsinálod. Hozzávetőlegesen képet lehet alkotni így a a sebességéről. Arra figyelj, hogy 4GB-nál nagyobb fájlok nem mennek fel a FAT32-es formázás miatt.

(#668) Boom21 válasza Bobyjack (#667) üzenetére


Boom21
tag

Elvileg az AVPLANET nem volt eddig kókány hely, most vettem ezt [Transcend Premium 300x 32GB] náluk, de az ATTO Benchmanrk sehogy se hoz ki belőle 7,3MB/s írás és 3,9MB/s olvasási sebességet ami még akkor is karcsú, ha fat32-re van formázva és a lapotomom kártya slot-ja is levesz belőle... a névlegesen több mint 45MB/s-t ír, 30-cal minimum mennie kéne... vagy valamit én nem csinálok jól?

[ Szerkesztve ]

(#669) Drótszamár válasza Boom21 (#668) üzenetére


Drótszamár
őstag

Próbáld ki másik olvasóval, vagy az olvasóval másik kártyát. Szerintem az olvasó lesz a lassú.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#670) maj-viktor válasza Boom21 (#668) üzenetére


maj-viktor
őstag

Bocsi, de ezek az olvasási sebességre vonatkoznak! Az a névleges 45MByte/sec, de maga a kártya Class 10-es, azaz az írási sebessége 10Mbyte/sec

Amik tényleg 45Mbyte/sec-el írnak, azoknak elég húzós áruk van, kb. 1,5x,mint egy class10-es (még külföldről rendelve is)
Kingston-nál asszem ELITE az alneve a kártyának, Sandisk-nél még Extreme, na azok 45Mbyte/sec-el írnak)

Általában ez a 2 adat van egy kártya esetén: olvasási / írási sebesség

Én amúgy márkából a Kingston-t preferálom, megbízható!
(De Sandisk is "márkás")

Amúgy SD kártya teszteléshez program: h2testw

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#671) Boom21 válasza maj-viktor (#670) üzenetére


Boom21
tag

Köszi, inkább visszavittem... mivel az olvasási sebessége is karcsú volt nem csak az írási, nem kicsit kellett volna türelem a 4GB fájlok mozgatásához... egyébként mint írtam is, az olvasási sebesség nem érte el a 4MB/s-et Atto Benchmarkkal amit én ismerek, ez szerintem másik olvasóval se lett volna sokkal combosabb.

A srác mielőtt visszavette tesztelgette hátha nincs igazam, csak kértem hogy másoljon fel nekem rá egy 4GB-os fájlt... 25 perc után ő unta meg és visszaadta a pénzt :)

Egyébként van otthon egy Samsung 32GB-os kártyám, most meg nem mondom melyik fajta, de azt tudom amikor megvettem az ATTO 40MB/s felettit mért írásra, olvasásra talán 70-et... már nem emlékszem pontosan... na azt kiveszem a kocsim navigációjából mert annak felesleges ilyen sebesség...

[ Szerkesztve ]

(#672) maj-viktor


maj-viktor
őstag

[DEL]

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#673) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok!
Én is most készülök venni egy ilyen készüléket. Foxofferen néztem ki pótakksival és 32-es sd kártyával.
Így lenne $125.98.
Ha esetleg van ennél jobb alternatíva, megírnátok? Előre is köszi az infókat. :R

(#674) maz17


maz17
csendes tag

Ha Banggood.com-ról rendelek akkor, hogy tudom beszerezni azt a 15%-s kupont amirol beszeltetek ?

(#675) Boom21 válasza PS7A (#673) üzenetére


Boom21
tag

Szia! Szerintem rendeld a kamerát nyugodtan a Foxtól, az akksit meg a kártyát külön helyről pl. az ebay-ről így nem lesz áfád csak a kamerán...

(#676) maj-viktor válasza PS7A (#673) üzenetére


maj-viktor
őstag

Bocs, hogy ezt mondom, de google a barátod... De ha visszaolvasol láthatod ki honnan rendelte (és kb. ez a 3alternatíva van/vol: fox - band - ebay angol)

De na, a kérdés az, hogy "milyen gyorsan kell"?

1. Ha nagyon gyorsan, akkor hazai apróhirdetési oldalak: vatera-olx-jofogas itt ~35-40E-ért kapsz (azonnal)

2. Ha nem annyira gyorsan, akkor EU-n belül - Angliából - angol eladótól itt állítólag többen is sikeresen rendeltek, itt a szállítási idő: 1-2hét ár 28-32E Ft körül van

3. Ha ráér - megrendeled Kínából (pl. az említott foxoffered) itt így 20-22E Ft-t körül megkapod, de sajnos tapasztalatból mondom, hogy megfogják a vámon, és +30% (ÁFA + 1.500 Ft - vámkezelési költség-gel leakaszt még az állambácsi), és itt is 28E Ft körüli áron leszel, de itt így a szállítás 3-6 hét körüli!

Egyszóval, ha én most venni akarnék, inkább EU-n belül rendelném, vagy ha nagyon-nagyon sürgős, akkor hazai hirdetések - hirdetési oldalak...

/szerk
Amúgy igen, amit itt: (#675) Boom21 ír, az nem hülyeség, azaz külön csomagba rendeld, így a kisebb csomagot "legálisan áfamentesen" (22€ alatt / csomag nincs ÁFA külföldről) megkaphatod, ha egybe jön, akkor viszont az egészet ÁFÁzzák!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#677) Bobyjack válasza maz17 (#674) üzenetére


Bobyjack
senior tag

b25627 a kód. A kosárba rakás után a kosárban tudod megadni a kupon kódot.

(#678) maz17 válasza Bobyjack (#677) üzenetére


maz17
csendes tag

Köszi :)

(#679) PS7A


PS7A
tag

Köszi srácok. Az áfával és vámmal mindenképp számolnom kell? Cak azért kérdezem mert eddig több mint 30 rendelésem volt Aliexpressről, de egyiknél sem volt ilyen probléma.
Van netán valamilyen értékhatár ami után jobban szűrnek a postán? Ezen a téren kicsit hiányos az info.
Gugli is nagyon jó cimbi, de saját tapasztalatra lettem volna kíváncsi. :)

(#680) PS7A válasza PS7A (#679) üzenetére


PS7A
tag

Okés bocsesz a tudatlansagomert, ali azert is becsapos mert hiaba nagy erteku a rendelse tobb helyrol jon. Ezert usztam meg eddig. :P Tekintsetek a kerdesem targytalannak :)

[ Szerkesztve ]

(#681) maj-viktor válasza PS7A (#680) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

Ahogy írtam, mostanába jobban rászálltak a külföldi csomagokra...
(most mondjam, hogy nekem pl. most pont ali-ról vámolták a cuccomat)

Szóval a kérdésre a válasz! Igen, mindenképpen számolj vele... legfeljebb kellemes meglepetés ér ha nem lesz - De számolj vele! Sajnos utóbbi hónapokba rendszeresek a vámolások!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#682) PS7A válasza maj-viktor (#681) üzenetére


PS7A
tag

Igen, köszi ezt a linket találtam meg este.
Kicsit át is számoltam az opciókat, és ha fixen számolok az áfa-val, akkor a UK-s link a legszimpibb.
Onnan ráadásul gyorsabban ide is érne.

(#683) oszy válasza PS7A (#682) üzenetére


oszy
veterán

Így van. Nekem is egy hét alatt jött meg eBay-ről.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#684) icerockk válasza oszy (#683) üzenetére


icerockk
tag

Sziasztok!

Én is a bangood-ról rendeltem, 2 csomagban jön majd a cucc. Az egyikhez kaptam tracking numbert, a másikhoz viszont nem (ebben csak a pótakksi lesz). Azt szeretném kérdezni, hogy míg a számozott csomagot nagyjából le tudom követni ( a szám alapján, most azt írták rá, hogy 13-án hagyta el a Flytexpress Sorting Center-t, gondolom majd meg lehet nézni, hogy mikor érkezik be az országba stb.), de a másik csomggal mi lesz? Azt hozza a posta? Vagy valamilyen futár cég? Vagy hogy kapok arról értesítést? Légyszi egy kis help! :)

Köszi!

(#685) maj-viktor válasza icerockk (#684) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha nem kaptál hozzá TN számot, akkor nem regisztrált levélként jön... így nem tudod követni!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#686) dani88


dani88
tag

No akkor még egyszer megrendeltem, most a banggoodról, a mellékelt kupon kóddal :)

(#687) Bobyjack válasza dani88 (#686) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A korábbi rendelésednél mennyivel olcsóbb a Banggoodtól rendelni?

Amúgy ki milyen színben rendelt? Csak kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki, aki citromsárgát, vagy valami másik extrém színt rendel magának.

(#684) icerockk: szinte biztos, hogy mindkettőt a Magyar Posta fogja kézbesíteni. Az ingyenes postát sosem futárszolgálat hozza.

[ Szerkesztve ]

(#688) dani88 válasza Bobyjack (#687) üzenetére


dani88
tag

Korábbi rendelés értéke: 28492 Ft
Mostani értéke: 19329 Ft

Feketét válaszottam.

(#689) maj-viktor válasza dani88 (#688) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jó de a 28492 Ft-os az EU-n belülről jött volna neked - azaz no áfa-vám, míg a banggood-os az Kínából, így arra majd még szépen rájön az ÁFA-vám, szóval szinte ugyanott leszel... csak Kínából 3-5hét a szállítás, míg EU-n belül 1-2hét...

19239 + 27% ÁFA +1500 vámkezelési költség = ~26-27E

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#690) dani88 válasza maj-viktor (#689) üzenetére


dani88
tag

Nekem elveszett a csomagom és Angliából rendeltem. Direkt azért rendeltem, hogy gyorsabban jöjjön. Ez nem jött össze sajnos. Így úgy gondoltam, hogy inkább megrendelem wholesale oldalról, mint a többiek. Áfát nem feltétlenül számolnak fel, de arra is fel vagyok készülve.

(#691) maj-viktor válasza dani88 (#690) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen - visszaolvastam... én még így is akkor egy másik EU-s eladótól próbálkoznék...

Kínából rendeléshez: nem kioktatásképpen, de hány "értékesebb" csomagot rendeltél mostanában (értsd elmúlt 1-2hónap), mert én tapasztalatból mondom, hogy szinte mindent "megfognak"...

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#692) dani88 válasza maj-viktor (#691) üzenetére


dani88
tag

Egyik ismerősöm is rendelt foxofferről egy ilyen kamerát. Neki már megjött, egy időben rendeltük kb. Az ő csomagját nem fogták meg, kivitte neki a postás.

(#693) maj-viktor válasza dani88 (#692) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ahogy írtam.. "szinte mindent", persze van esély, hogy átcsússzan... de régebben kevesebbet "áfáztak - vámoltak" meg a vámosbácsik, utóbbi időbe jobban rászálltak a külföldről jövő csomagokra...
(régebben mondjuk 1éve 50-50 arány volt, most ez 80-20)

/szerk
Meg ha fox-osat nem fogták meg, akkor miért nem onnan rendelted!? O.o
(azt írtad bang-ról rendelted végül)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#694) dani88 válasza maj-viktor (#693) üzenetére


dani88
tag

Másik problémám, hogy másoknak még az ebayos eladókkal is volt gondjuk, akik azt állították, hogy helyileg EUból küldik. Lehet, hogy tényleg onnan jött, de mégis vámon tartották.

(#695) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Egy kis ON téma, ma volt egy kis szabadidőm, így tesztelgettem a kicsikét kocsiba... (sajnos bekell szerezni egy normálisabb autós tartót, mert ezzel túlságosan is "rezgett", még ez a vid lett a legnormálisabb, a többin még ennél is durvábban "rezgett", ezen nem annyira vészes, de ez csak a gyagyi - régi - használt tapadókorongos tartómnak köszönhető... majd beszerzek egy normálisabb - strapabírobbat és jelentkezek még tesztel, ez most csak ilyen hirtelen ötletből jött, ja és csak 720p volt beállítva, nem 1080p)

SJ4000 (GoPro Clone) car test VID 720p - Megyeri híd (By JunkieeeBoy)

https://www.youtube.com/watch?v=6UYm2KDr0qM

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#696) lolcopterlol válasza maj-viktor (#695) üzenetére


lolcopterlol
tag

Én az egyik ragasztós csatos tartót felragasztottam lentre az ablak elé arra a műanyag kijelző árnyékolóra ami a te képed alján is látszik. Aztán a nyitott tokba tettem a kamerát és azt rászerkesztettem az egyik átalakítóval a felragasztott tartóra. Atomstabil lett a kép és ugyanúgy lehet mindent látni. :)
Ha meg nem kell akkor egyszerűen kihúzom a csatból az egész egységet és csak az 1 centi magas tartó marad odaragasztva a kocsiban, az nem zavar senkit.

[ Szerkesztve ]

(#697) Boom21 válasza dani88 (#692) üzenetére


Boom21
tag

Nekem most jött meg a Foxtól, úgy megvámolták mint a pinty... mostanában szinte mindent megfognak...

(#698) csaszi72 válasza Boom21 (#697) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:O
Hátizsákot, zsebeket stb stb rendeltem 100+ dollár volt, remélem átcsusszan.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#699) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ma kipróbáltam utángyártott GoPro-s fejpánttal!
Nagyon fasza FPS & POV felvételeket lehet vele csinálni...
Főleg szűk helyen nagyon faintos a felvétel (köszönhetően a 170fokos lencsének - igazából nem is ez az újdonság ugyebár GoPro-nál ez eddigis elérhető volt, de csillagászati áron (~100E Ft), így meg félár alatt (~30-35E Ft) hasonlóan jó minőség, áhhh imádom! Ennyiért ingyen van a cucc!)

(ja amúgy akinek kellenek hozzá "alkatrészek - felszerelés", olcsón-gyorsan tudok szerezni, de sokszor van "RAKTÁRON" is - fejpánt-hám-stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#700) dani88


dani88
tag

Azt írták a banggood rendelésnél, hogy postázták. Ha tényleg így van, akkor irtó gyorsak. Másik érdekesség, hogy a ragszám CH-ra végződik és a svájci postához irányított át a ragszám nyomkövető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.