Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

hello. kerékpárra szeretnék venni kamerát. max 30.000 ft ig.(wifis)mit javasoltok.és honnan? az sj4000 wifis még mindig olyan jó?

(#14002) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Honnan érdemes kiegészítőket venni?
Városnézéshez kellenének.
Amikre én gondoltam: fejpánt, csipesz (vállra hátizsákra), vállpánt (ezt lehet kihagynám az előző megoldás miatt), monopod. Ezek megfelelőek?
Ha van valami észrevétel, javaslat, szívesen várom.
Köszönöm!

(#14003) customer114 válasza Petyás (#14002) üzenetére


customer114
senior tag

Ha ráér és olcsón akarsz, akkor ebay. Ha nem zavar pár ezer Ft plusz, és tegnapra kell, akkor sjcammegyarorszag.hu

Én onnan rendeltem a fejpánt, mellpántot és a motoros vízálló tokot.

(#14004) Skillet


Skillet
addikt

Csináltunk babaúszáson víz alatti felvételeket. Jók lettek, de minimális párásodás azért befigyelt.
EZ a diy megoldás jó lehet? Ember sima papírtőrlőt hajtogat össze, ha jól értem.
De láttam intim betétből készült verziókat is a youtube-on :DD
Alin találtam 0.8$-ért 12db anti fog papírt, ami "direkt" kamerákhoz van. Inkább azt válasszam, vagy jók a diy megoldások is?
Hétvégén megint úszás, pár hétig még amúgy sem jönne meg a rendelés, szóval jó volna egy tényleg működő diy cucc.
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14005) regos válasza Skillet (#14004) üzenetére


regos
tag

vagy amit a cipős dobozokba tesznek,páraszívó golyócskák (vagy mi a szösz a neve) :-)

(#14006) customer114 válasza Skillet (#14004) üzenetére


customer114
senior tag

Óvatosan kend le vékony rétegben borotva habbal, majd töröld tisztára.

(#14007) Skillet válasza regos (#14005) üzenetére


Skillet
addikt

Arra is gondoltam :) de honnan a pékből szerezzek? Itthon szerintem nincsen.
Megnéztük a cipős dobozokat :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14008) regos válasza Skillet (#14007) üzenetére


regos
tag

Ha bemész az első cipőboltba szerintem adnak :-)

(#14009) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

az emag hogyan tud két év garit adni az sj4000re mikor máshol csak 1 évet adnak?

(#14010) Szoles válasza Skillet (#14004) üzenetére


Szoles
senior tag

Előbb-utóbb mindenki megszívja a párásodással.
A papírtörlő szar, nem működik rendesen. A szilikagél, amit a műszaki cikkekhez csomagolnak, az jobb, csak sokszor nehézkes begyömöszölni a tokba. A kamerákhoz árult kis lapok meg biztosan működnek, tapasztalatból tudom.
Mondjuk én szóltam, hogy írj, ha kell valami... ;)

(#14011) Pikachu24 válasza Szoles (#14010) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem most még a vitaminos tobozok tetejében elrejtett papír lapka jutott eszembe(talán az is az :)) ).

Elnézést ha nagy baromságot írtam :DD

(#14012) Szoles válasza Pikachu24 (#14011) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem biztos, hogy baromság. :) Bár szerintem az a papír inkább csak lezárja a mögötte lévő szilikagél golyókkal töltött részt. Pezsgőtablettás hosszú dobozok tetejénél legalábbis így van. Mert szédszedtem, hogy mi van benne. Mert mindent szétszedek, mert mindent tudni akarok... :DDD

(#14014) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!
Felötlött, hogy bohockodásra vehetnénk egy akciókamerát, így körülnézve ezt találtam csábító árúnak. Talán túl csábító is. Mit gondoltok, eredeti cuccot árulnak?
ebay UK link
Köszi előre is! :R

(#14015) Skillet


Skillet
addikt

Felszereltem a kamerát, hogy figyelje a madáretetőt. KATT
A madarak ott ugrálnak előtte, de meg se nyikkan a gép.
Ha véletlenül mégis észreveszi a madár mozgását, akkor is kikapcsol 8 (?) mp után, mintha nem érzékelne több mozgást, pedig a madár végig ott van, nem repül el. És már rá is zoom-oltam az etetőre.
:DDD
Szóval ez a funkció biztosan jó, de aki csak ilyesmi miatt venné, annak máshol kell keresgélnie :B
Persze ha hadonászok előtte, beindul... szóval működik, csak úgy látszik nem madarakat, hanem valami dinoszaurusz méretű lényeket kell vele videózni.
:DD
Folyamatos mozgáshoz (autós pl) biztos jó. Biciklizés, sportok, vagy passz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14016) Szoles válasza Stefi_dzsi (#14014) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez tényleg túl csábító, nagyon erősen fake gyanús. Leírás, képek nem stimmelnek, láthatóan összeszedegették őket. Pl. "legújabb típus", de a képen kis kijelzős, utolsó kép sem stimmel.

Meg mi ez a pirossal szedett, hogy ne frissítsd a kamerát, mert beszarhat???

Én nem venném meg, hanem keresnék bevált, sokak által pozitívan értékelt eladót.

Kerüld el ezt a helyet!

[ Szerkesztve ]

(#14017) Stefi_dzsi válasza Szoles (#14016) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Furcsa, mert elég sok értékelése van, szumma 99,6%, tehát ez így nem rossz. Meg hát ott a paypal és ebay garancia, de a "ne frissítsd" figyelmeztetés nálam is nyomja a vészcsengőt.
Mindenesetre rákérdeztem, hogy eredeti-e a cucc, rajta van-e az autentikációs kód. Ez legalább ingyen van. :D

(#14018) Szoles válasza Stefi_dzsi (#14017) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocsánat, elnéztem az értékeléseit. :B De! Ami biztos, hogy a sok hamis miatt aki eredetit árul, az mindig kiírja, hogy "original". (Persze ettől még nem biztos, hogy tényleg az is. :) )
Aki meg nem tutit árul, az szemérmesen hallgat, és próbál terelni a leírásban.

És azt sem szabad elfelejteni, hogy rengeteg vevő azt sem tudja, hogy mit vesz, gőze sincs róla, hogy az sj4000 az elvileg egy sjcam gyártmány. Megveszi a lehető legolcsóbbat, örül, hogy van valami képe, és értékel pozitívan.

A frissítéssel szerintem az lehet a gond, hogy sokan -joggal, hisz azt hiszik, hogy ez az- próbálják rátölteni az eredeti sjcam firmware-t, az meg lehet, hogy hazavágja. Így egyből borulna a bili mindenkinél, ezért inkább megtiltják a frissítgetést. :DDD
Bár csak okoskodom, viszont mi más oka lehet?

Ui: Meg ha minden igaz, itt a sok értékelés az eladóra vonatkozik, nem kimondottan erre az árura. Átfutottam az elmúlt egy hónap értékeléseit, de nem láttam egy sj4000-et sem. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#14019) Stefi_dzsi válasza Szoles (#14018) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

És mi a helyzet ezzel? Árra hasonlóan kedvező mint az előző, viszont másképp hívják. Az én laikus szememnek viszont pont olyannak látszik mint egy SJ4000. Vagy ez itt már off-nak számít? :B

(#14020) sityupityu válasza Skillet (#14015) üzenetére


sityupityu
veterán

"Folyamatos mozgáshoz (autós pl) biztos jó. Biciklizés, sportok, vagy passz."

Így van, ezeknél tökéletesen működik, mert erre találták ki.

Ez nem vadmegfigyelő kamera, arra kimondottan azt kell venni. :)
Ráadásul az napokig tud üzemelni minimum (még az olcsóbbak is), mert teljesen más alapú a működésük. Nem csak a felvételt indítják el amikor elmegy valami előttük, hanem maga a készülék is csak akkor kapcsol be.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14021) sityupityu válasza Szoles (#14018) üzenetére


sityupityu
veterán

Én teljesen egyetértek a gondolatmeneteddel, gyanús nekem is. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14022) Pikachu24 válasza sityupityu (#14020) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Elgondolkoztam ezen a vad megfigyelésen. :D Egy arduinoval szerintem simán meglehetne oldani. Egy félbevágott usb kábelen csak akkor menne át az áram amikor az arduino érzékeli a mozgást és átkapcsol egy relét. Ezáltal az autós módban lévő kamera is elindul. :D

Ebayről meg olyat sem rendelnék már amihez oda írják hogy original. Több mint 30$-om ment rá. Aztán az eladó "feladott" egy eredetit. Sejthetitek hogy "megjött"(egy év után sem jött meg). Aztán paypalhez fordulok. küldjem vissza... Visszaküldöm... A folytatását inkább nem írnám le. :(( :( Az a lényeg hogy miután "újat küldött" már sehogyan nem tudtam vele kapcsolatba lépni. A vége az lett hogy a pénzt sem kaptam vissza.

(#14023) tothferenc válasza Pikachu24 (#14022) üzenetére


tothferenc
senior tag

kicsit off: én pl ezért nem választom azt, hogy újra küldje a terméket. fizessen csak nyugodtan vissza..... ha nem küldöm a terméket, akkor csak a nagy részét.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#14024) Szoles válasza Skillet (#14015) üzenetére


Szoles
senior tag

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de korábban láttam egy youtube videót sj4000-ről, meg a mozgásérzékelésről, és a fickó azt mutogatta a menüben, hogy három fokozatban lehet állítani a mozgásérzékelés érzékenységét.
Sajnos nem találom azt a videót. Neked nincs ilyen állítási lehetőséged?
Nem ismerem a 4000-es menüjét, csak ötletelek...

(#14025) Szoles válasza Szoles (#14024) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocs, lehet, hogy rosszul emlékeztem, és esetleg ez volt az, de már semmiben sem vagyok biztos. :-)
Mindenesetre érdekes, mert hasznosnak tűnik, de az 5000x elite-ben sincs ilyen.

0:29-nél a lényeg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14026) Skillet válasza Szoles (#14024) üzenetére


Skillet
addikt

:( sajna ilyesmit nem találtam a menüben.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14027) Szoles válasza Skillet (#14026) üzenetére


Szoles
senior tag

Akkor nem értem, mert a youtube meg tele van madáretetős videókkal, amiket 4000-essel csináltak. :F

(#14028) sityupityu válasza Szoles (#14024) üzenetére


sityupityu
veterán

Sem a 4000, sem pedig a 4000+ nem rendelkezik ilyen funkcióval.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14029) Szoles válasza sityupityu (#14028) üzenetére


Szoles
senior tag

Akkor rosszul emlékeztem, és az az 5000+ volt, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#14030) Skillet válasza Szoles (#14027) üzenetére


Skillet
addikt

Lehet, hogy sima felvétel és nem mozgásérzékelős. Passz.
Majd még megpróbálom úgy is, hogy kirakom az ablak külsejére, hogy az se legyen, hogy azért nem működik, mert belül van és előtte van az ablak.
De a mozgás attól még mozgás, szóval sokat nem várok tőle.

Ránéztem a youtube videókra. Kimondottan mozgásérzékelős videók. Hmmm. Akkor kipróbálom még, hogy kívülre rakom. Csak megvárom, hogy ne süssön ide a nap. Más ötletem nincsen.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14031) Petyás válasza Stefi_dzsi (#14019) üzenetére


Petyás
tag

Szia!

Ajánlom a korábbi hozzászólásomat: #13906

(#14032) Szoles válasza Stefi_dzsi (#14019) üzenetére


Szoles
senior tag

Kerestem pár videót, hát elég durva az élmény! :D
Pld.: [link]
Szerintem erről kár bármit is beszélgetni. 40 dollárt én nem adnék érte, az biztos.

Sajnos mostanában ez a trend, hogy minden "4K", ráadásul tényleg pofás kinézetű házakba csomagolják a kakit, "pont úgy néz ki", mint a drágább kamerák. Könnyű elcsábulni. De nem érdemes, hidd el. Van egy ésszerű minőségi minimum, ami alá nem szabad menni.

[ Szerkesztve ]

(#14033) Stefi_dzsi válasza Szoles (#14032) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Késő bánat ebgondolat? Végül megrendeltem a minap. Meglátjuk milyen. 12.823 forintomba került, elvileg jön vele valami ajándék VR szemüveg is.
Nincsenek nagy elvárásaim pl. 4K-t nem is akarom használni rajta. 32GB-os memóriakártyám van otthon, bohóckodásra szerintem bőven jó lesz.
Ha nem nézegetek más kamerával készült videókat, nem is fog feltűnni különbség. :D

(#14034) sityupityu válasza Stefi_dzsi (#14033) üzenetére


sityupityu
veterán

Te most milyen típust is rendeltél tulajdonképpen? Legalább is mit írtak mellé? :)
12 ezerért 4k kamera...hát szerintem se nézz meg másik kamerát utána. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14035) Stefi_dzsi válasza sityupityu (#14034) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Ezt az offtopik készüléket rendeltem.

(#14036) Skillet


Skillet
addikt

Nem találtam semmit arról, hogy valóban működik-e a 720p 60fps, vagy csak dupláz?
Ez az újabb 2"-os kijelzőjű verzió, ha ez jelent bármit is.
Ha csak dupláz, akkor gondolom érdemesebb az 1080p beállítást használni.

Még egy: van rá mókolt firmware? A boot eltűntetésére gondolok, jó volna, ha meg lehetne valahogy oldani, hogy hamarabb kapcsoljon be a gép.
A power gomb hosszú megnyomása is jobb lenne bekapcsoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14037) Pikachu24 válasza Skillet (#14036) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nem hiszem, de jó lenne ha valahogyan megtudnánk egyet "mókolni". :D

Én pl az esetek nagy részében használom a tv-out-ot. Viszont alapjáraton meg a drón gimbalján van a kamera onnan meg elég nehéz leszednem(le kell szedni ahhoz hogy bekapcsolhassam a tv-out-ot).

Az lenne nekem a legjobb ha induláskor bekapcsolná a tv-out-ot, és a kijelzőt nem kapcsolná ki közben. :))

(#14038) Skillet válasza Pikachu24 (#14037) üzenetére


Skillet
addikt

Rengeteg apróság van, amit szoftverből simán meg lehetne oldani, és sokkal élhetőbb lenne a kicsike. Így is aranyos, meg szuper, de akkor azért "kicsit" más lenne a benyomás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14039) Szoles válasza Stefi_dzsi (#14033) üzenetére


Szoles
senior tag

Na, akkor hiába okítottalak. :) De nem baj, mindenki átesik hasonló dolgokon. Ne hidd, hogy én nem, nekem is porosodik néhány "nem hiszem, hogy annyira szar lehet, tök jól néz ki, csak lehúzzák, hátha mégis jó lesz az..." :D cuccom.
Persze nyilván használható kamera lesz, csak a helyén kell kezelni, nem szabad tőle többet várni, mint ami elvárható.

(#14040) Szoles válasza Skillet (#14036) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez a dupláz vagy sem téma előkerült az 5000x-nél is. Amúgy marha egyszerűen kideríthető, ha egy videószerkesztőben -vagy akár egy rendesebb lejátszóban- frame-enként lépegetsz. Ha változik a kép, akkor nem dupláz.

A szoftveres ostobaságok engem is bosszantanak az 5000x-nél. Van sok jó dolog., ami benne van a 4000-esben vagy a sima 5000-ben, de abban nem. Másik meg az enyémben van, de nincs benne a 4000-ben. Nem értem, pedig ez gyakorlatilag semmibe se kerülne, összerakni a jó dolgokat, és beletenni. :F
Pl. bekapcsolás, ahogy te szeretnéd, az nekem úgy van, de én nem tudom levédeni a féltett fájlokat a felülírástól, te igen. Meg hasonlók. Sokkal több kamerát adhatnának el a szoftveres javításokkal.
Pluszban ami nekem kellene a több fokozatban állítható stabilizátor és a sokkal jobban állítható (csökkenthető) kontraszt.

Nyílt szoftver kellene, pár hét múlva olyan fw-t dobnának össze lelkes amatőr hozzáértők, hogy a gyár sem hinné el...

[ Szerkesztve ]

(#14041) sityupityu válasza Szoles (#14040) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont, hogy nem érdeke a gyártónak, hogy sok dolog egy kamerában elérhető legyen, kevesebbet adnának akkor el. Egy nyílt rendszer meg aztán végképp nem kedvezne nekik. Neked jók lennének ezek a dolgok, de nekik nem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14042) Skillet válasza sityupityu (#14041) üzenetére


Skillet
addikt

Azért sok dolog maradna más kamerákba is! 4k, gyro, stb. Ezekhez más hardver is kell.
Csak mert egy jó szoftvert összedobnak... mégjobb lenne az sjcam hírneve, többen vennék.
Ez lenne az sjcam érdeke is, több kamerájuk fogyhatna.
Pár apró fícsőr nagyon jót tenne a kamerá(k)nak.
Egy nyílt rendszer is elsülhetne jól. Ha a netes fórumokon elterjed, mekkora királyok ezek a kamerák, mókolhatóak, okosíthatóak, akkor az rengeteg embert meggyőzne, és ezeket a kamerákat választanák.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14043) Szoles válasza Skillet (#14042) üzenetére


Szoles
senior tag

Szerintem is. Ha én lennék sjcam bácsi, akkor próbából az egyik kamerámmal kipróbálnám a nyílt kódot. Újdonság lenne, biztos sok használó és fejlesztő rácupanna. Még én is profitálhatnék az ő tudásukból, felhasználhatnám az új kamerákhoz.

(#14044) Szoles válasza sityupityu (#14041) üzenetére


Szoles
senior tag

Fene tudja. Én hiszek benne, hogy egy jó kamerának híre megy a világban, és az növeli az eladásokat.

(#14045) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

igaz ,hogy az sj4000 dobozába nincsen 220as aljzat ? és csak usbről tudod tölteni?

(#14046) beis-compo válasza nagysandor79 (#14045) üzenetére


beis-compo
tag

Az 1.5" kijelzôshöz még volt, a 2" már nem adtak, ja.

(#14047) nagysandor79 válasza beis-compo (#14046) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

és az usb/pc töltés nem bassza el az akksit? valamint bármilyen 220 as aljzat jó a töltéshez?

(#14048) beis-compo válasza nagysandor79 (#14047) üzenetére


beis-compo
tag

Nem.
Igen.

(#14049) nagysandor79 válasza beis-compo (#14048) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

köszönöm

(#14050) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jövő héten veszek egy ilyen készüléket használtan. Mire érdemes figyelni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.