Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) TheCsory


TheCsory
csendes tag

Csináltam pár TimeLapse videót:
- Napfelkelte
- Naplemente
- Tengerimalacok

[ Szerkesztve ]

(#1852) alfagyuri


alfagyuri
tag

https://www.youtube.com/watch?v=CRqi00xL1CM&list=UUQ6YksdZOHusSjHOvKE70_Q

:)

(#1853) kisda


kisda
aktív tag

A régi LCD-s 0616 (legfrissebb) FW-ben az élesség (sharpness) megvan fordítva ( Soft és strong) vagy már jó? Érdemes az élességet felvenni teljesen, vagy jó normálon inkább? Hogyan lehet kiszűrni, hogy éjszaka lámpafénynél például ne legyen pirosas a kép/videó?

(#1854) KIZS


KIZS
aktív tag

Csináltam pár új motoros videót. Íme az egyik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1855) Meridani


Meridani
tag

Timelapseot nem érdemes fotókkal csinálni úgy veszem észre. A videó sokkal élesebb és jobb színeket ad, meg nagyobb teret sebesség téren...kicsit későn tettem ki úgyhogy már lement a nap sajnos.

(#1856) LolokeBacsi válasza Meridani (#1855) üzenetére


LolokeBacsi
csendes tag

Csak videóból mind hely, mind erőforrásigényesebb ugyanazt előállítani. Igazából szükség lenne a menüben egy 0.5-1-3-5sec timelapse-re, többre nem (nem hiszem, hogy van értelme ennél többnek).

5másodpercenként 1 kép = 1 óra alatt 720 kép, 25fps-re fűzve az 28sec? Ennél többet ki akarna használni... Piszkálni kén' a gyártót, vagy elkezdeni túrni a firmware-t ész nélkül... Nagyon sok dolgot ki lehetne hozni ebből... :)

(#1857) Meridani válasza LolokeBacsi (#1856) üzenetére


Meridani
tag

Igen, cserébe sokkal jobb az eredmény. A képek nekem valamiért pocsékak minden beállítás mellett :( Videóból meg ilyet tud

(#1858) szabieable válasza Meridani (#1857) üzenetére


szabieable
aktív tag

Én elsőre ilyet tudtam összehozni
[link]
5s, windows movie makerrel gyorsan összedobva 0,4s megjelenítéssel, itt-ott egyéb hibákkal, 1920x1080as képeket rögzítve, sajnos WS képet csak fullhdban tud lőni, nagyobb felbontáson kézzel kell cropolni a képeket

(#1859) bajaki


bajaki
őstag

Ma megjött a kamera heavends-től. Svédországból jött, de ez mindegy, lényeg, hogy itt van mókamentesen.

Egyelőre töltöm.

Egy apró észrevétel már van azonban. A kamera elején a power gomb-nak egész más nyomáspontja van mint az "OK" gombnak. Sokkal erősebben kell nyomni és nem is nagyon kattan. Másnál is ilyen?

(#1860) nbence94 válasza Meridani (#1857) üzenetére


nbence94
tag

videóból készített timelapse egyértelműen sokkal szebb :) szerintem megéri :C
---
upd.: június 20.-án este rendelt kamerám heavends-től sikeresen megérkezett. még csak most bontogatom :D ha valaki vásárláson gondolkozik, ajánlom az eladót, mert na 10 nap alatt ittvolt :)
(szegény forintunk gyengesége miatt "drágul" a kamera itt, de £-ban régóta ugyanennyi )
tesztképek, és videók hamarosan.

(#1861) alfagyuri válasza bajaki (#1859) üzenetére


alfagyuri
tag

Igen nálam is ilyen.
De amúgy Angliából jött neked is csak Svéd postával.

(#1862) alfagyuri válasza nbence94 (#1860) üzenetére


alfagyuri
tag

Őt én is ajánlom mindenkinek,tényleg gyors.

(#1863) nbence94 válasza bajaki (#1859) üzenetére


nbence94
tag

a bekapcsoló nekem tökéletes, éppen csak hozzá kell érnem :) amúgy valami 0304-es firmware-rel jött az enyém, tehát régi kijelzőset kaptam. a tiéd milyen?

(#1864) alfagyuri válasza nbence94 (#1863) üzenetére


alfagyuri
tag

Enyém 0420-al jött

[ Szerkesztve ]

(#1865) bajaki válasza nbence94 (#1863) üzenetére


bajaki
őstag

Enyém 0527-es. :)

(#1866) alfagyuri válasza bajaki (#1865) üzenetére


alfagyuri
tag

Már az enyém is az :)

(#1867) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Csak így offban:

Nyíregyházán jól jött a fóka show-n a nagy látószög :D

[ Szerkesztve ]

(#1868) nbence94


nbence94
tag

ígért tesztvideók 0616-os legújabb fw-rel:
--> egyik
--> másik

(kék download gombbal érdemes letölteni :) )

(#1869) oszy válasza Feribacsi555 (#1867) üzenetére


oszy
veterán

az eredmény is megvan? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1870) Feribacsi555 válasza oszy (#1869) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

meg bizony, holnapra felteszem :))

(#1871) PePeBones válasza nbence94 (#1868) üzenetére


PePeBones
csendes tag

Ez kifejezetten jó!!! A régi kijelzőre jött vagy az újra? Nekem új van ! várom válaszod, ez frankó tényleg ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1872) PePeBones válasza nbence94 (#1868) üzenetére


PePeBones
csendes tag

Amúgy szedjétek le tényleg a Downloaddal ez a videó megosztó rengeteget rontot rajta ! :( én úgy látom :(

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1873) bajaki


bajaki
őstag

Aki heavends-től vette a kamerát azok közül mindenki angol töltő adaptert kapott? Gondolom igen....
Nincs gond a gépről való töltéssel, de nincs mindig kéznél sz.gép.....

Ti mivel töltitek?

Nexus 4 töltő adaptere vajon jó lehet hozzá? (5V ~ 1,2A míg a gyári töltő ahogy nézem 3V ~ 1A) Hazavágná az akksit?

Illetve kinek milyen beállítások váltak be a legjobb eredmény elérése érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#1874) Meridani válasza bajaki (#1873) üzenetére


Meridani
tag

Az biztos nem 3V :N

(#1875) alfagyuri válasza bajaki (#1873) üzenetére


alfagyuri
tag

Biztos jó,én egy alcatelessel töltöm.

(#1876) PePeBones válasza bajaki (#1873) üzenetére


PePeBones
csendes tag

Nekem bele megy a SOny Arc s telefonom töltője is, de nem próbáltam még vele! A gép mindig közelemben van ! és igen valami hülye stílusú töltőt kaptam ... fingom nincs hova dugjam :) de így okés Haven.-től vettem ebayról

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1877) bajaki válasza Meridani (#1874) üzenetére


bajaki
őstag

Pedig az van írva az Output-hoz. :K

(#1878) oszy válasza bajaki (#1873) üzenetére


oszy
veterán

Ahogy mondod! :)
Én a feleségem Lumiájához kapott töltővel (5V/750mA) töltöttem már nyaralás alkalmával. :) Mivel a szifon lightning-ja nem megy bele :DDD

Ha kell valakinek a memóriakártya és a monopod írjon privátban! ;) Nem ezzel kereskedem, csak feleslegessé váltak!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1879) Meridani válasza bajaki (#1877) üzenetére


Meridani
tag

Na erre kíváncsi vagyok! A kamera 5V-on tölt mint minden usb-s cucc. A helyedben én félnék tőle :)) Tudsz egy fotót feltenni róla?

(#1880) greef válasza bajaki (#1877) üzenetére


greef
tag

Én töltöttem már USB-ről, töltöttem már 230-ról mobil töltővel. Eddig nem volt vele gond.

(#1881) bajaki válasza Meridani (#1879) üzenetére


bajaki
őstag

Nem nagyon tudom lefényképezni, nagyon apró betűkkel van ráírva.

Konkrétan mire gondolsz? Nem használnád a hozzá adott töltőt? Remélem nem értettél félre. Amit hozzá kaptam az a 3V-os, 1A-es míg a telefonom töltője 5V-os 1,2A-es.

(#1882) nbence94 válasza PePeBones (#1871) üzenetére


nbence94
tag

hali, mint fentebb írtam ma kaptam meg, és régi kijelzős jött. (de ez a videóban látott 0616-os firmware gyakorlatilag ugyanaz, mint az új kijelzőshöz készült 0527, amit sokan használtok :) )

---

én speciel találtam itthon pont ugyanolyan leírású töltőfejet, mint amilyen az angliai , szóval nem bosszankodtam. :DD akinek nincs, ebayen 200Ftért talál UK to EU átalakítót :DDD

(#1883) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

(#1884) Geoakebono


Geoakebono
csendes tag

Videóból hogyan csináltad a time lapse felvételt?

(#1885) szabieable válasza oszy (#1878) üzenetére


szabieable
aktív tag

Pesten? Jövő héten kellene a monopod de az enyém még nem ért ide Kínából, ha esetleg bukom a csomagot kedden lehet elugranék érte Pesten belül ha opció neked

(#1886) Zepike89


Zepike89
újonc

Foglalkoztat a gondolat, hogy legalább annyira ütésálló-e mint a Gopro? Valakinek esetleg valami tapasztalat ? :F

(#1887) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv,

Megrendeltem én is Geek-ről. Remélhetőleg hónap végé-ig meg is érkezik. A vámosok meg remélem nyári szabadságon lesznek :U

[ Szerkesztve ]

(#1888) DreaD88


DreaD88
tag

Nagy meglepetésre (mivel a tracking szerint még csak megérkezett az országba) megjött a kamerám vámmentesen Aliexpressről. Maga a posta elég gyors volt, ugyanis a vásárlástól számítva 27 nap alatt jött meg, de abból 13-14 nap processing time volt, tehát 14-13 nap volt amíg ideért.
Most töltés, aztán ha megjött a memóriakártya is, akkor próbálgatás... de máris lenne kérdésem, illetve észrevételem.

Észrevételem:
Amit #1733 hsz-ben mutattam tok a kamerához, abban a kamera helye GoPro-hoz passzol, 1-2 helyen vágni kell belőle, de amúgy tökéletes.

Kérdésem:
-Kb mennyi idő alatt tölti fel a kamera az akkuját USB-n keresztül?
-Minek van tartalék hátlap a vízálló tokhoz?

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1889) nbence94 válasza DreaD88 (#1888) üzenetére


nbence94
tag

-papír szerint ~3 óra a töltési idő, de ez nálam elsőre jóóóval több ideig tartott, majd csak elalszik az a piros led :)

-ha jól megnézed,a másik hátlapnak van az oldalán kivágás, ezáltal nem lesz vízálló, viszont ez teszi lehetővé, hogy tokban tartva is egész jó hangot tudj felvenni ;)

(#1890) oszy válasza Feribacsi555 (#1883) üzenetére


oszy
veterán

köszi! ezt nekem is látnom kell! :) élőben :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1891) DreaD88 válasza nbence94 (#1889) üzenetére


DreaD88
tag

Valóban van 2 kivágás, csak zacskón keresztül szemléltem :)

Most egy DC3-mal (multifunkciós intelligens töltő) töltöttem fel 2 aksit, bár nem voltak lemerülve túlzottan, 3.8 V az egyikben (gondolom a gyártás utáni tárolási feszültségre töltve), 300 mAh-val 29 perc alatt feltöltötte 4,2-re. Eszerint 1,5 óra lenne a minimum 3.0 V-ról feltöltés maximumra.
Úgy tudom, hogy maximum 500mAh-t tud egy USB port, de általában 100mAh-t. Így akkor nagyjából reális a gyári adat szerinti 3 óra, ha 150-200mAh-val tölt USB-ről.

MOTOROSOKTÓL kérdezném...
Barátnőmmel megyünk Rómába a nyáron (többek között ezért is lett a kamera). És az lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok robogózáshoz rögzítésre? Bérelt motor, bérelt sisak...

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1892) lolcopterlol válasza DreaD88 (#1891) üzenetére


lolcopterlol
tag

Sisakra mehet az öntapadós tartó, majd a végén lefeszegetitek késsel. Nem hagy nyomot.

(#1893) bajaki


bajaki
őstag

Srácok, nektek milyen felvételeket készít a kamera közepes fényerőnél beltérben?

Nekem 0527-es firmware-el valami iszonyat rossz. Pixelesedik, nem kezeli rendesen a fényerőváltozásokat, vibrál a kép. Egyszóval nem hozza az általam vártat.
Lehet, hogy beállításokkal van gond, vagy én nem tudom, de ez így nem király....

Youtube-on előzetesen keresgéltem beltéri videókat és azoknak fényévekkel jobb a minőségük:
[link]

Holnap rakok fel videót, hogy lássátok miről is beszélek.... :(

(#1894) oszy válasza bajaki (#1893) üzenetére


oszy
veterán

nekem semmi gond a képpel.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1895) bajaki válasza oszy (#1894) üzenetére


bajaki
őstag

Esetleg tudnál mellékelni 1-2 videót, hogy lássam milyennek kellene lennie?

Lehet, hogy csak nagyok az elvárásaim. :)

Illetve az is érdekelne, hogy ki milyen beállításokat használ kül- illetve beltéren, mert nekem még nem sikerült megtalálni a legjobbat.

(#1896) dani88 válasza bajaki (#1895) üzenetére


dani88
tag

Kevés fénynél pixelesedik, főleg ha mozgatod. De ilyesmi minőséget hozna egy GoPro is hasonló körülmények között. Az elvárásokkal van gond:)

(#1897) PePeBones válasza bajaki (#1893) üzenetére


PePeBones
csendes tag

Nekem akkor vibrál a kép (így villódzik) Mikor a Quality a leggyengében volt !

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1898) DreaD88 válasza lolcopterlol (#1892) üzenetére


DreaD88
tag

Mivel nemigazán lesz alkalmam sisakon tesztelni, csak ott élesben...
hova, hogyan és mivel érdemes tenni szerinted, a sisak tetejére?

Azon gondolkodom, hogy a sisak állára, szóval a plexi alá hülye ötlet?

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1899) DreaD88


DreaD88
tag

Kipróbáltam a kamerával töltést...
Nos nem tudom, hogy a töltés végeztével simán csak ki kell aludni a piros LED-nek ,vagy átkéne váltania zöldre, de nálam csak kialszik.
Ami viszont nem túl jó, hogy 4,23 V-ra töltötte fel a kamera és a li-po, li-ion akkuknak a maximum feszültségük az 4,2 V (ez a plafon). Az intelligens DC3 töltő az ahogy kell, szép kíméletes 4,18 V-ra töltötte fel, a 4,23 kicsit sok. Szóval én ha tehetem nem a kamerával fogom tölteni. Lehet kicsit többet lehet majd felvenni ezzel a plusz töltéssel, de hogy hosszú távon nem tesz neki jót, az 100%.

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1900) LolokeBacsi válasza DreaD88 (#1899) üzenetére


LolokeBacsi
csendes tag

4.23 még nem is tesz túl nagy kárt, Bőven határértéken belül van, a gagyibb li-ion töltők is túltöltenek ennyire. Valószínű hosszabb távon csökkenni fog a teljesítménye, de nem látványosan gyorsabban, mint kímélő módban.
4.25 fölött kezdődnek a gondok, de ott is csak akkor, ha az akku egyébként nincs felkészítve rá. (Vannak olyan li-ion akkuk, amik 4,35V-ra tölthetők probléma nélkül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.