Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) sasa311 válasza Vasinger! (#10000) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem semmiféle furcsa hangot nem ad a nem vízálló tokkal sem, pont tegnap próbáltam ki.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10002) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok!

Kedden veszem meg a sima sj4000-et a kérdés, hogy egy Syma x5c-re szeretném feltenni. Ha fejtetőn rögzítem átfordítja a képet? Vagy van olyan tartó amivel a vízálló tok nélkül is fel lehet tenni a drón aljára és a tetején van a rögzítés?

(#10003) Relisys válasza bokrosolajos (#9960) üzenetére


Relisys
senior tag

Neked mindig produkálja? Tudtál vele valamit kezdeni? Másnak esetleg?

(#10004) marciart11 válasza erkxt (#10002) üzenetére


marciart11
aktív tag

Merész vagy, nem fogja elbírni vagy ha igen nem lesz túlzottan manőverezhető.Illetve a motorok is tönkre fognak menni.

(#10005) Attila444 válasza erkxt (#10002) üzenetére


Attila444
aktív tag

Felejtsd el, 1 perc után le fog zuhanni és összetöröd a kamerát.

(#10006) Kolondrum válasza maj-viktor (#9996) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én most olvastam csak el, nem gyenge.... Sok emlefogyatékos van ott egy rakáson. Tisztelet a kivételnek!

(#10007) maj-viktor válasza Kolondrum (#10006) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én vagyok a hülye, hogy minden embert emberszámba veszek és értelmesnek hiszek (még akkor is, ha már helyesírásügyileg elbukott az illető) és én hülye még próbálok segíteni... de ezeknek... kár rápazarolni az energiámat!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10008) bokrosolajos válasza Kolondrum (#9999) üzenetére


bokrosolajos
őstag

:Y wow! Ez nagyon szép lett, gratula! :R :)

Vasinger: nekem nem remeg a fekete bepattintósban és a hang is OK, ma teszteltem kocsi szélvédőn. Persze az sem mindegy a bepattintóst mivel fogatod fel és mire. Az enyém egy átalakított merev mobiltelefon tartón volt

(#10009) erkxt válasza marciart11 (#10004) üzenetére


erkxt
tag

Láttam pár videót a youtubon ahol rátették és vitte. igazából 50 pár gramm a kamera. Ha leszerelem a sajátját ami rajta van nyerek pár grammot. :) majd kitalálom, hogy a tetejére vagy az aljára tegyem.

(#10010) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kezdeményezném a 4000+ lencsevédő gyártását. Én magam nem fizetek ki érte ~7500-at mint az 5000 wifire kellett volna. Ergo több ember kell nekem, meg fel kell keresni azt a személyt aki megtervezi és 3D nyomtatóval megcsinálja. 5000-hez adtak szilikon kupakot, de ehez semmi, ergo csak a vízálló tokban cipelhető amin megint ott van egy lencse, azon sincs kupak.
Amikor eladtam az 5000 wifit külön tetszett a vevőnek, hogy minden karcmentes és fóliázott, pedig fél éves cucc volt. Amikor egy nagyobb bogár elkapja a lencsét mint ahogy ez megtörtént már, külön jól jön a fólia.

[ Szerkesztve ]

(#10011) Attila444 válasza Kolondrum (#10010) üzenetére


Attila444
aktív tag

Erre gondolsz?
Ha igen, akkor egy kicsit elkéstél ezzel a kezdeményezéssel :D
Fóliát én biztos nem raknék a lencse elé, bőven elég amit a vízálló tok ront a minőségen a +1 réteg miatt.

(#10012) Kolondrum válasza Attila444 (#10011) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez volt a kérdés valakinek pü-be, hogy a bangis védő jó e a 4000+ -ra. Rendelhetem? Bár az sztem a kis gombos tokra van... Hol lehet szerválni? Ez a kérdés! Enélkül egy métert sem viszem.
Kamerán értelem szerűen nincs, azt csak a kupak védi, de a tokon mindig volt és lesz is.

[ Szerkesztve ]

(#10013) sasa311 válasza Attila444 (#10011) üzenetére


sasa311
veterán

Uh ilyet hol kapni?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10014) m0ski válasza sasa311 (#10013) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én legutóbb az eBayen láttam aprópénzért. De szerintem biztos van Aliexpressen és Banggoodon is.

(#10015) Kolondrum válasza m0ski (#10014) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem mind1 milyen, mert változott a tok gombja.

(#10016) Attila444 válasza Kolondrum (#10015) üzenetére


Attila444
aktív tag

A sima 4000 és a 4000+ között semmi különbség nincs ha a külsejét/méretét nézzük, ezért jó rá a lencsevédő. Az új vízálló tok nagyobb gombjára is pont ráfér a kupak.
Sok helyen lehet kapni, pl nálam is ;)

(#10017) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2015-06-27 V:1.0 - szokásos módszer! Ami eddig más: Menürendszer, lásd képen, mi az a WDR? Illetve eltűntek bizonyos bugok. Pl a fényképesé alatti dátumozás annak ellenére, hogy kikapcsoltad.
[link]
[link]

Fürgébben jön a kép wifin.

[ Szerkesztve ]

(#10018) Kolondrum válasza Kolondrum (#10017) üzenetére


Kolondrum
félisten

A böngészős elérés is szépen megy. Nekem 10 megabittel jön a kameráról az adat.

(#10019) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ámde jött egy bug. A felbontás és a WDR beáll alapra amikor kikapcsolod a kamerát majd ismét be. Azaz 1080P60 és WDR OFF.

(#10020) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Autó tetejére, motorháztetőre tapasztott már le valaki kamerát?

Találtam Alin 3x tapadókorongos verziót, amihez azt írták akkora a szívó hatása, mint az original (1x goPro-énak). Persze olcsóbb! (igaz, a goPro tapi árait nem ismerem)

Azért nem szeretném, ha egyszer csak leesne!
Kínaiban meg elég sok ócska minőségű tapadókorongos termék kapható :'(
Szóval valakinek tapasztalat, videó? :)

[ Szerkesztve ]

(#10021) krumplista válasza bokrosolajos (#10020) üzenetére


krumplista
tag

Bár én soha nem próbáltam, de én logikusan valami mágneses dologban jobban bíznék.
Amúgy rákerestem a GoPro honlapján 43 EUR a tapadókorongos: [link] (nem reklám, csak összehasonlításképpen)

[ Szerkesztve ]

(#10022) Vasinger! válasza sasa311 (#10001) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tessék, itt a felvétel, nézze meg mindenki: katt

Mindenkinek így átveszi a rezonanciát a földről? A műanyag, nem vízálló tokban nincs teljesen stabilan. Esetleg ki kéne tömni a helyet vagy ragasztani az aljára valamit?

(#10023) sasa311 válasza Vasinger! (#10022) üzenetére


sasa311
veterán

Hát ez elég purgyé. Én még bringán / motoron nem próbáltam, csak gyalog (övre csatolva), de úgy semmi hasonlót nem tapasztaltam.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10024) kelzsoca válasza sasa311 (#10023) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mondjuk gyalogosan nincs ami szétrázza a kamerát, sétáltál vagy futottál egyébként?

https://vertigostore.eu

(#10025) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Plusz tulajoktól kérdezem nektek van e egy érdekes bug. Akkor jön elő ha eléri a felvétel a 3.99gigás FAT32 korlátot és új felvételt kezd. 1080P60-nál biztosan csinálja. Amikor elkezdi az újat akkor nekem gyárt jelen esetben kettő darab 2-3Mb körüli fájlt ami 0 másodperces, majd kezdi a rendesen. Ez kb 1 másodperc kimaradást jelent ha összeillesztem a két jó darabot.
Régi és F/W is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#10026) mozo78 válasza Vasinger! (#10022) üzenetére


mozo78
csendes tag

SJ4000 Wifi földúton és rossz minőségű aszfalt úton. Egyhengeres 125ccm-es motorral, kormányra feltéve:

https://youtu.be/hhg2qcfbMyA

Szerintem nem vészes. :) Az jobban aggaszt, hogy néha nem vesz fel hangot.

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#10027) sasa311 válasza kelzsoca (#10024) üzenetére


sasa311
veterán

Sétáltam - ellenben a nadrágövemre volt csatolva, később meg a zsebem külsejére.

A nadrágöv még hagyján, de a zsebre csatolva annyira lötyög a kép, hogy úgy nem jó semmire :) Viszont ilyen zavaró hangot nem vettem észre. A sima kis fekete tokban volt, nem a plexiben:

[link]

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10028) mm89 válasza erkxt (#10009) üzenetére


mm89
őstag

Nem bírja el. Próbáltam.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#10029) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#10030) Vasinger! válasza mozo78 (#10026) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó, de ez milyen tokban van? Mert a sima fekete, nem vízállóban akkor nagyon jó az enyémhez képest. Amúgy a fekete tok aljába kéne rakni valamit, vagy csak be kell pattintani a kamerát és kész?

(#10031) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Sziasztok, próbáltam vissza keresni de nem találtam semmit. Sima Sj4000-esre nincs újabb fw a 20141218-nál? SJCAM oldaláról még mindig ezt lehet leszedni, ezt a verziót már nem is fogják tovább frissíteni, videolapse nem fog bele kerülni?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#10032) Kolondrum válasza Vasinger! (#10030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Visszapörgettem a dolgokat az időben és az egyetlen bicajos felvételem egyáltalán nem vészes, igaz 5000 wifivel. A kormány végére volt rögzítve a sima fekete tokban a gyári tartóval semmi más. Nem zizeg nem recseg semmi. Még 720P-ben is kiváló.

(#10033) Vasinger! válasza Kolondrum (#10032) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor az enyém hibás lenne, ha ilyet kaptam? :F Biztos eredeti, lecsekkoltam az oldalon.

(#10034) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A sima 4000-es akkujával kiékelve, 95 percet megy a plusz. Illetve lemértem, 497mA-es, nem 900-as az akku.

Vasinger! Őszinte leszek, meg sem fordult volna a fejembe a 4000-es. Legalább 4000 wifi.

[ Szerkesztve ]

(#10035) Vasinger! válasza Kolondrum (#10034) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Magával a kamerával nincs bajom, tökéletes a minősége és a funkciói is. Ha S5000+-t veszek, az is ugyanígy rezegne, ha abból is rosszat fogok ki. Engem egyedül csak ez a rázkódás zavar.

zodo:

Akkor ezek szerint az enyém a hibás darab. Nem tudom, hogy ezzel lehet gariztatni vagy egyszerűen vegyek egy új tokot hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#10036) zodo válasza Vasinger! (#10030) üzenetére


zodo
nagyúr

Én simán bepattintottam a fekete, nyitott tokba és kész.
Nem tömködtem semmivel de ettől függetlenül csak a "hang" javult.
Elsőként a zárt vízálló tokban hagytam de azzal nagyon összeszedte az út, váltó, fékkarok zajait.
Aztán a nyitott feketét teszteltem de ég és föld, szinte csak a szél zaj hallatszik be mint zavaró hanghatás.
Két tokban a képi visszaadás viszont kb. egy kategória.
Nem járok földúton de épp elég rázó van a hazai utakon.

Nincs fent yt-n de ha érdekel innen, leszedheted és megnézheted.

Szerk: Azóta talán még inkább rázás mentesebb a kép mert telót cseréltem mivel ahogy a képeken látni ami akkortájt a bringán volt, nem igazán nevezhető annak.

[ Szerkesztve ]

(#10037) Kolondrum válasza Vasinger! (#10035) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha fontos az akku idő az 5000-es egyik tagját sem veszed. Mondom ezt kb 2 napja.

(#10038) bokrosolajos válasza Vasinger! (#10022) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Vasinger a tied biztosan eredeti produkt? Mert ilyen kockás, rossz hangú felvételt még nem láttam.
Mindjárt feltöltök egy részletet a mai kerékpározásomból (SJ4000 wifi). Igaz az enyém műanyag tokban volt ma... De hátha támpont. Pill.

(#10039) Vasinger! válasza bokrosolajos (#10038) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Youtube rontotta el ennyire én se értettem. Eredetibe nincs semmi baj vele, ott egyáltalán nem kockás.

Ja izé, HDR be volt kapcsolva, az baj?

[ Szerkesztve ]

(#10040) Attila444 válasza Kolondrum (#10034) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ne kábítsd már az embereket :D

Nincs olyan, hogy SJ4000, SJ4000+ vagy SJ5000 akksi, egy fajta van, a GYÁRI.
1 éve van ebből is SJCAM logós, de csak annyi a különbség, hogy más matricát ragasztottak rá, méretben és kapacitásban nincs.

Persze ezt is hamisíthatják, de amit te teszteltél az a méretéből kiindulva a fake SJ4000 akksija volt.

(#10041) bokrosolajos válasza Vasinger! (#10039) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ja, látom,, én sem tudtam jól feltölteni. Itt az enyém Gdrive-on wmv-be konverrtálva, részlet, ez a legdöcögősebb szakasz

(#10042) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni, holnap készítek valami videót a felfogatásról, hogy jó e, meg megmutatom, hogy pontosan hol is "lifeg".

A kamera 1000% hogy eredeti, a hivatalos oldal nem hazudik, meg megnéztem azokat a pontokat, ahol kiderülne, hogy nem az, meg Logó is rajta van...

(#10043) kelzsoca válasza bokrosolajos (#10038) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a kamera garantáltan eredeti. :)

https://vertigostore.eu

(#10044) Kolondrum válasza Attila444 (#10040) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na akkor mutatok vmit holnap!

(#10045) Minstrel


Minstrel
senior tag

Linkelnétek pár sj4000+-al készült fotót? Jobbak, mint sima képei?

[ Szerkesztve ]

(#10046) Kolondrum válasza Attila444 (#10040) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez azért fura mert egy eredeti SJ4000-es akkuját láthatod a képen ami lötyög a 4000+ ban. Ez hamis lenne?
[link] - FCK legugliztam....
Hoppácska! :W

[ Szerkesztve ]

(#10047) maj-viktor válasza Attila444 (#10040) üzenetére


maj-viktor
őstag

ÉN már feladtam... sokszor olyan baromságokat összetudnak itt hordani a n00b-ok, hogy ha meg "kijavítom", még én vagyok leszólva...
Bár Symb, még pont nem n00b, de az akkus téma tényleg "hülyeség"

3féle van... 2 eredeti (ebből az "újabb" SJCAM logós", de kapacitásban - minőségben ugyanolyanok)
És a fake SD28-hoz való, ami ugyebár kisebb és "lötyöghet" és kapacításban is sokkal rosszabb 30perc alatti... míg az originalnak ~90percet kell bírnia!

Amúgy ha valakire... Attila444-re tényleg "hallgathatnátok" (meg persze rám! :D)
Mi azért elég durván beleástuk magunkat az egész "sportkam - SJ4000" témába sztem!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10048) sasa311 válasza maj-viktor (#10047) üzenetére


sasa311
veterán

Szomorú, hogy már a kínaiak a saját cuccaikat is hamisítják :(

Ez a verzió "oké" lehet?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10049) Tóni86 válasza Vasinger! (#10022) üzenetére


Tóni86
csendes tag

Nekem mind a 2 tokkal ugyan ilyen a motoron, sisakra szerelve jobb a minőség

(#10050) mozo78 válasza Vasinger! (#10030) üzenetére


mozo78
csendes tag

Elnézést, azt nem írtam, de vízállóban, kormányra rögzítve. Tegnap teszteltem nagyobb motorokon is 650-es V2-s motoron kormányra rögzítve, és 800-as egyhengeres "légkalapácson" sisak oldalára rakva. Mindkét esetben vízálló tokban. Majd csinálok belőle valami vágott verziót. Gyorsan átpörgetve úgy látom megint beleestem a piros néha rózsaszín hibába. Eddig csak Sony Xperia Z2-n találkoztam ilyennel. :(

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.