Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Én is szeretnék venni egy kamerát, és hozzá néhány kiegészítőt a gyári tartozékokon túl, ehhez kapcsolódna néhány kérdésem.

Az első, hogy szeretnék hozzá monopod-ot, és nem tudom, hogy a gyári kiegészítők közt van-e olyan, mivel csatlakoztatni tudom a kamerát (illetve a tokot). Ezt néztem ki:

http://www.ebay.de/itm/OEM-Universal-Portable-monopod-camera-stand-DC-with-Gopro-Tripod-mount-/321318197040?pt=Accessori_per_Analogiche&hash=item4ad00e9730

Illetve valaki próbálta már a hozzá való táskákat? Két féle méretet néztem, a nagyobb szimpatikusabb, hasonló esetleg van valakinek?

http://www.ebay.de/itm/Large-Size-Carry-Case-Box-Protect-Case-Carry-Bag-for-GoPro-HERO3-HERO3-PLUS-/251466119161?pt=DE_Kamera_Foto_Zubeh%C3%B6r_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item3a8c8c77f9

Illetve ami még érdekelne, hogy ha kb 130-140 euró értékben válogatok össze dolgokat (kamera + kiegészítők) akkor kb. mennyi vámra számíthatók pluszban, és milyen szállítási időre, ha Kínából jön a cucc? (117abc-től vennék mindent, akit már írtatok, és tudom, hogy nem a legkorrektebb, de nála mindent be tudok szerezni majdnem... kivétel a táska)

Köszi szépen a segítséget!

(#302) lolcopterlol válasza icerockk (#301) üzenetére


lolcopterlol
tag

Igen, a tok alja pont belemegy a rúdon lévő csatlakozóba, szóval az stimmelni fog. A táska is jó lesz, mert az SJ4000 egy pár mm-el nagyobb, mint a GoPro, de azt a kis hibát simán elnyeli a szivacs. 140 euróra 27% ÁFA-t kell fizetni, ami ugye 140*0,27=37,8 Euró (11582 Ft). Erre még rájön 1500 Ft illeték. Tehát összesen 13k a pluszban fizetendő.

(#303) icerockk válasza lolcopterlol (#302) üzenetére


icerockk
tag

Hmmm... értem, az egy kicsit sok :( Mondjuk még így is jóval olcsóbb, mintha itthon vennék hozzá 32 GB-os kártyát, meg monopodot, meg táskát, akksit...

Meg gondolom a legtöbb személy, aki ilyet árul az ebay-en, hiába különböző accountok, az mind kínai, vagy lehet, hogy kb. ugyanaz a vállalkozás. Szóval ez az út van csak :(

(#304) avevo válasza icerockk (#303) üzenetére


avevo
csendes tag

Ha külön rendeled, kevesebb lesz a vám és az áfa. A tok és a monopod áfamentesen tud bejönni kinából is.

A Vevő

(#305) icerockk válasza avevo (#304) üzenetére


icerockk
tag

Húha, tényleg, említettétek is fentebb :) Akkor viszont mindent így rendelek, külön-külön, és csak a kamerára jön az áfa! Na ez így már sokkal barátságosabb! Köszönöm szépen a felvilágosítást!!!

(#306) icerockk válasza icerockk (#305) üzenetére


icerockk
tag

Sziasztok!

Akkor már csak 1 kérdésem lenne: Próbálta már valamelyikőtök a 720P 60 FPS felvételt lassítani? Ha igen, milyen az eredmény? Nekem is fontos lenne, hogy tudjak vele szép lassítást csinálni...

(#307) Drótszamár válasza icerockk (#306) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én azt olvastam, hogy a 60 fps csak kamu. 30 fps videónál egyszerűen meg vannak duplázva a képkockák.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#308) avevo válasza Drótszamár (#307) üzenetére


avevo
csendes tag

sajna az ösdzes ilyen olcsó kamera csak duplázza a aképkockákat. :( Én legalábbis nem találtam még ebben az árkategóriában olyan kamerát ami tidta volna.

A Vevő

(#309) nrk


nrk
tag

After Effects Twixtor pluginnal szépen be lehet lassítani a 30 fps-t is, a duplázott 60-at még szebben, persze az igazi a normál 60 lenne. Kicsit el kell mókolni a twixtor beállításokkal de szépen meglehet csinálni. :)

Példa: [link]

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#310) icerockk válasza avevo (#308) üzenetére


icerockk
tag

A Go Pro is? Vagy az tudja a 60 FPS-t tisztán?

(#311) nrk válasza icerockk (#310) üzenetére


nrk
tag

GoPro az nem ez az árkategória. :) De am ott a hero3+ már a 120 fps-t is tudja "tisztán".

[ Szerkesztve ]

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#312) avevo válasza nrk (#311) üzenetére


avevo
csendes tag

Pontosan a gopro 3-4x-es áron van a piacon, az tudja a 720p 120fpst, és akor a 480p 240 fpst is, ill a sony akciókamerája is. De mind a kettő ugye drága, nagyon... Ami itthon boltokban kapható 20-30 ezres kategóriában (polaroid és társaik) videóminőségben közel sincsenek az sj4000hez. talán egy gagyibb 720p webkamerea képét adják, siralmasak, és használhatatlanok. Szóval szerintem abszolút bocsánatos bűn az sj4000nél hogy nem tudja a 60fpst. :U

A Vevő

(#313) nrk válasza avevo (#312) üzenetére


nrk
tag

Így van, nem szabad a két kamerát összehasonlítani mivel nem egy kategória a kettő. :)

Lassan ideér az enyém is, írták sokan hogy 8 napra jött meg, nekem akkor csütörtökön kellene ideérnie, remélem ide is fog, és hétvégén már a hegyről lefelé mentet rögzíteni tudom! :D

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#314) avevo válasza nrk (#313) üzenetére


avevo
csendes tag

Én 13. napja várok rá.
Elvileg már az országban van, most a tracking ezt mutatja:
A szállítmány elhagyta az behozatali csomagküldő központot a célországban. :DD

A Vevő

(#315) nrk válasza avevo (#314) üzenetére


nrk
tag

Nekem ez a 11777abc csávókám nem ad tracking numbert... már írtam neki 5x legalább. Egyetlen egyszer jött válasz, pénteken este olyan 11 körül, hogy kérjem másnap, kértem na azóta is küldi.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#316) avevo válasza nrk (#315) üzenetére


avevo
csendes tag

Én is tőle vásároltam, de vagy 10 levelet írtam neki, amiben azt kérdezgettem, hogy kifizeti-e az áfát, ill hogy miért csal. Trackinget nem is kértem, csak szimplán az egyik levélben elküldte.

A Vevő

(#317) nrk válasza avevo (#316) üzenetére


nrk
tag

Mit írt az áfára? Persze ha elkapják csak akkor, mert írtad, hogy már elhagyta a célországi kiosztót tehát ha eddig nem kapták el már ezután sem fogják, ha jól sejtem.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#318) avevo válasza nrk (#317) üzenetére


avevo
csendes tag

Az áfára sosem válaszolt, mindig csak terelte a témát.

A Vevő

(#319) icerockk válasza avevo (#318) üzenetére


icerockk
tag

Azon gondolkoztam, hogy keresek egy másik felhasználót ebay-en, akinek több a pozitív értékelése, de egyszerűen nem vagyok biztos abban sem, hogy nem ugyanaz a vállalkozás küldené más accounttal. Olyan egyforma árakon árulják ezeket a kamerákat, nagyon hasonló képekkel stb... Hát remélem, én is sértetlenül kapom majd tőle :) Esetleg valaki, aki más személytől rendelt ebayről?

[ Szerkesztve ]

(#320) avevo válasza icerockk (#319) üzenetére


avevo
csendes tag

Ez az eladó(11777abc) mögött a Rambook Ltd. vállalkozás áll.

A Vevő

(#321) Attila444


Attila444
aktív tag

Én péntek délután átvettem a csomagot. Elküldtem az eladónak a határozatot, leírtam hogy összesen mennyi ft, az euroban mennyi és szombat hajnalban már át is utalta a pénzt. Ilyen szempontból korrekt volt, csak ugye egy héttel később kaptam meg a csomagot a nav miatt...

(#322) akidur


akidur
csendes tag

Sziasztok,
nekem kb. 1 hete van meg az sj4000. Aliexpress-ről rendeltem, ÁFA-t megúsztam.
https://www.youtube.com/watch?v=VtGg_Dszk5g felraktam ide egy tesztvideót, sajnos a videótömörítésekkel még hadilábon állok + a youtube is rontott a minőségen. Meglepően jó a képminőség(jobb mint a youtube-on látszik), nagyon tetszik a ketyere. Arról van tapasztalatotok, hogy a 3M ragasztó mennyire bírja bukósisakon? Kicsit tartok tőle, hogy leeshet.

(#323) hCsaszY


hCsaszY
újonc

Sziasztok.
Én is rendeltem egyet, már nagyon várom, hogy megérkezzen :DD
A 3M ragasztó jól bírja, több helyen utána olvastam és ezt írják.
Én is bukósisakra szeretném rakni, csak nem tudom, hogy hova lenne a legjobb: jobb oldalt, bal oldalt, tetején.
Bal oldal előnye a jobb oldallal ellentétbe, hogy kb az út közepére kerül a kamera és jobban látszik minden és a sisak sem lóg bele annyira a képen. Felül meg azért jobb, mert jobb a látószög, viszont idétlenül néz ki a tetején (+flip up sisakom van és akkor nem fogom tudni felnyitni), nem ?
Mi a véleményetek erről, ki hova tette, tenné és miért, hol vált be jobban ?

(#324) icerockk válasza akidur (#322) üzenetére


icerockk
tag

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyit kellett várnod a kamerára így, hogy az aliexpressen keresztül rendelted? Mert vételárban kb 4 euró a diffi, és ha nincs rajta vám, akkor szimpatikusabb ez a megoldás!

(#325) danilla válasza icerockk (#324) üzenetére


danilla
őstag

Az, hogy elkapják e a vámon az pusztán szerencse kérdése. Én és az egyik haverom foxofferról rendeltük. Nekem egy hónap volt a szállítás neki egy hét, nekem fizetnem kellett áfát, neki nem. Koránt sem biztos, hogy ha aliexpressről rendelsz, akkor nem lesz rajta áfa. Sőt...

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#326) lolcopterlol válasza hCsaszY (#323) üzenetére


lolcopterlol
tag

Én a jobb oldalra tettem. Úgy gondolkoztam, hogy ha szép tájakon járok, akkor inkább legyen benne a hozzám közelebb eső rész (jobb oldal) úgy, hogy ne kelljen a fejemet jobbra fordítani. A bal oldalt felveszi így is, ha elmegy mellettem egy autó akkor miközben 1-2 m-re van a motor elejétől a kocsi eleje még el lehet olvasni a rendszámát (ez se hátrány.....). De igazából az, hogy jobb vagy bal oldal tényleg csak ízlés kérdése, nagyjából ugyan azt fogja venni. A tetején nekem se tetszik, mert elég nagy meg akkor iszonyat magasról vesz mindent és az szerintem nem szép. Amúgy 80-90-100-nál ha oldalt van lehet érezni, hogy húzza a légellenállása miatt a fejedet oldalra. :)

(#327) akidur válasza icerockk (#324) üzenetére


akidur
csendes tag

Az teljesen igaz, hogy szerencse kérdése is, a vám kikapja-e vagy nem. Volt telefonom amit "elkaptak" és olyan telefon is amit nem.
Sokszor rendeltem már az aliexpressről(nagyon sokszor) 2014ben megszigorították a távol-keleti küldemények ellenőrzését. De vannak azért trükkök(talán a moderálási irányelvekbe ez még nem ütközik) :)
pl. nem szabad nagyon kis értéket feltüntetni értékként. 21 euró alatt vámmentes a csomag, felette ÁFA-t kell fizetni. 150 euro felett Vámot is(+8%). A kamera ha jól emlékészem 20-30 USD közötti értékmegjelöléssel érkezett és 'webkamera' tartalommal(ami igaz is, kiválóan működik webcam-ként).
Én a márciusi ALi akciókor rendeltem, 83 USD volt + 3 USD a Singapore Post-os felár.
19 nap alatt érkezett meg a feladástól számítva (+2-3 nap volt a megrendeléstől a feladás). Ez jellemzően min. 1 héttel kevesebb mint a CH Post esetében(a HongKong-i Posta rapszodikus néha gyorsabb néha lassabb ).
Én is a jobb oldalra tervezem a felragasztást, mert felhajtható a sisakom, amit általában a bal kezemmel hajtok fel így nem akadok bele. Ha valakit érdekel jobb tömörítéssel hamarosan rakok még fel videókat(remélhetőleg sisakosat is). Az RC-s teszt azért is érdekelt mert ott igazán sokat kap a rázkódásból, durvábbat nem is nagyon tudok elképzelni. nagyon jól teljesített....

(#328) hCsaszY


hCsaszY
újonc

Valaki próbálta már az új firmware frissítéseket? Nem rég jelent meg a májusi. Új funkciók érhetők el, mint pl, ha a kamera fejjel lefele van a kép is átfordul, meg fényképező módban 5, 15, és 20 másodperces időzítő.
Innen tölthető + leírás a telepítéshez: https://www.facebook.com/sj4000malaysia?fref=ts

(#329) Tecsa válasza hCsaszY (#328) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ne én legyek az első aki megpróbálja! :D De az enyémen ha jól emlékszem most januári szoftver van.

A gopro kompatibilitás azért nálam elég bajos. A sisak rögzítőből az eggyik lötyög, a másik olyan szoros, hogy majd 10 percbe telt leszedni.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#330) pizoman válasza Attila444 (#321) üzenetére


pizoman
újonc

Elküldenéd pontosan mit is írtál neki?! Én is szeretném vissza az áfá-t ;-)!!!KÖSZIII!

(#331) joe777


joe777
senior tag

Eddig tökéletesen elégedett vagyok a camerával...persze még tesztelgetni kell mikor milyen beállítás az gazi.
Pár videó RC témában...azóta kapott gyorsabb memókártyát, mert néha volt 1-1 megakadás...ezzel az új kártyával megszűnt.Mindent összevetve ezért a pénzért számomra tökéletesen megérte ez a kamera...

[Phoenix 2000]
Phoenix 2000 onboard

CarbonZ
CarbonZ onboard
CarbonZ onboard 2

Itt az onboard videón kis rezgés van benne, propp egy bizonyos fordulaton már túlzottan rezeg...meg kell nézzem újra a balanszolását...de lehet csak flatterol...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Bozso7

(#332) Tecsa válasza joe777 (#331) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Lenyűgöző videók!

Aerodinamikailag nem túlságosan jól illeszkedik a repülőgéphez, nem befolyásolja negatívan a gép repülését?

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#333) joe777 válasza Tecsa (#332) üzenetére


joe777
senior tag

A vitorlázó (phoenix) kevésbé siklik tőle, de még így is jól megy...a CarbonZ meg egy 215cm fesztávú gép annak már nem számít, nem igazán érzem hogy rajta van.
Ki kell még tapasztalni mikor milyen exp érték kell és akkor tuti jó videók lesznek.

PSN ID: Bozso7

(#334) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Megcsináltam a szoftver frissítést! 20 másodperc alatt megvolt az egész, utána a beállításokat újra kellet konfigurálni. Tökéletesen működik!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#335) dani88


dani88
tag

Sziasztok!
Én is rendeltem egy sj4000-et. Direkt keresgéltem, hol találom a legkevesebb kínai küldős panaszkodást.
Tőle rendeltem, mert láttam milyen nagy forgalma van havonta és abból csekély mennyiségű panasz érkezik arányait tekintve. Sokan gyors szállítást dicsérik, és a megadott helyről jön (Anglia), de cserébe pár ezerrel drágább. Már rendeltem korábban Angliából hasonló módon, akkor nagyon meglepődtem. Pénteken rendeltem és már hétfőn itt volt a csomag, ANGLIÁBÓL! Bár szerintem ez az egy a millióból esete volt:)

(#336) DonDennis


DonDennis
senior tag

Na hétvégén én is forgattam kicsit többek között az SJ4000 meg még pár géppel itt az eredmény. Nincs benne olyan sok SJ4000 felvétel de szerintem a többi minden férfi nézőt kárpótol :P

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#337) kisda


kisda
aktív tag

Tegnapi teszt nyers videó :)

(#338) VironB válasza Tecsa (#334) üzenetére


VironB
csendes tag

Frissítés után mi a firmware verziószám?

Nekem most: 20140324V2. Én innen töltöttem le. A videó minőségében nem vettél észre valami változást(-/+) ?

(#339) Tecsa válasza VironB (#338) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem is az a verzió szám. Nem készítettem előtte videót, utána meg nincs rá panasz!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#340) avevo


avevo
csendes tag

Végre megjött az enyém is! :)) vásárlástól számított 15. napon érkezett meg, áfa nélkül 11777abc-től, elvileg németországiként rendelve, de ugye Hong-Kongból jönnek... :) Fekete a gúnyája, egyenlőre úgy fest minden stimmel. 20140110v01 van rajta jelenleg, nemsokára frissíteni is fogom :)

A Vevő

(#341) dani88


dani88
tag

Csinálgassátok a teszteket, én is várom a sajátomat.

(#342) icerockk válasza dani88 (#341) üzenetére


icerockk
tag

Sziasztok!

Ha nem túl nagy kérés, megtennétek, hogy csináltok videót 60 fps 720P-ben, és belassítjátok? Hogy mindenféle trükközés nélkül milyen az eredmény? Köszönöm :)

(#343) kisda


kisda
aktív tag

Éjszaka csak az enyém csinál pocsék minőségű videót meg képet? Vagy mit kellene állitanom? Expo maxon, fhd felbontás, hdr off.

(#344) icerockk válasza kisda (#343) üzenetére


icerockk
tag

https://www.youtube.com/watch?v=-LhcmbqtMis

Ez mondjuk jónak tűnik... :)

(#345) kisda


kisda
aktív tag

Ki milyen beállitáson fotóz / videóz? Részletes beállitást kérnék, az hogy 1080p az kevés :D kezdem unni, hogy nemtudom belőni megfelelően.

(#346) danilla válasza kisda (#345) üzenetére


danilla
őstag

1080p
HDR: ON
EXPOSURE: +1/3
WhiteBlance: ha felhős idő van, vagy egyáltalán nincs napsütés: Cloudy, amúgy auto.
Mindenféle idő és dátumkijelzést kikapcsolva.

Képernyőkímélő (kijelző kikapcsolás) bekapcsolva.
Így 88 perc video rögzíthető.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#347) kisda válasza danilla (#346) üzenetére


kisda
aktív tag

Sharpness? Töltenél fel nyers képet?

(#348) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Ma jött meg a kütyüm ezer év várakozás után, közbe beszereztem egy másikat így feldobom az apróra ha valakit esetleg érdekelne, full doboz, full új.

köszi

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#349) danilla válasza kisda (#347) üzenetére


danilla
őstag

Azt elfelejtettem írni: soft

Képet? Tökre felesleges, (szerintem) borzalmas képeket csinál.

Videoval pedig most nem tudok szolgálni, mert nincs :N

https://twitch.tv/ddplayzone

(#350) icerockk válasza domesz (#348) üzenetére


icerockk
tag

Szia! Érdekel!
Leírnád az árat légyszi privátban? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.