Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ster9308152 válasza Boom21 (#531) üzenetére


ster9308152
csendes tag

Köszi a visszajelzést!:)

(#552) ster9308152 válasza espat (#550) üzenetére


ster9308152
csendes tag

Köszönöm a segítséget!:)

(#553) domper66


domper66
újonc

Sziasztok!

Az a probléma merült fel az én kamerámmal (sj4000), hogy elrontja a színeket. Először csak nagyon ritkán csinálta 1-1 kép erejéig. Aztán ki kelletett kapcsolni és helyrejött, de most már már mindig rossz a szín, képnél és videónál egyaránt. van ötletetek??? A szoftver már volt frissítve, már próbáltam azt is, hogy visszaállítom a gyári beállításokat. 1 hónapos a masina és ez rendkívül elkeserít. Mellékeltem a képet

(#554) SanyaGTI


SanyaGTI
csendes tag

Sziasztok!

Valaki leírna,hogyan kell beállítani a masinát,hogy később a képekből Timelapse videot tudjak készíteni?
Milyen lehetőségek vannak?
Köszönöm!

(#555) Meridani


Meridani
tag

Sziasztok! Május elsején rendeltem én is egy kamerát a banggood-tól és azóta semmi hír, hogy bármit is csináltak volna a rendeléssel ezért írtam nekik egy emailt és erre azt válaszolták, hogy processing. ~10 nap után ha még processingelnek az még normális? :F

(#556) Drótszamár válasza domper66 (#553) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szerintem ez valami hardveres gebasz lesz. Olyan picit mint régen a 8 bites képek.

Ha van még rá gari, akkor küldd vissza.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#557) danilla válasza Meridani (#555) üzenetére


danilla
őstag

Előfordul.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#558) djbahool válasza Meridani (#555) üzenetére


djbahool
senior tag

Én is onnan rendeltem, április 27-én.
29-én már feladták, ezzel a svédes történettel.
De azóta még csak annyi látszik, hogy in tranzit...

(#559) csaszi72 válasza SanyaGTI (#554) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Videó szerkesztő.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#560) Bobyjack válasza djbahool (#558) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem is svéd követési számom volt, de a svéd posta oldalán rákeresve nem írt semmi használhatót. Nemrég lecserélték egy malajziaira, amiről szintén nem hallott még a malajziai posta rendszere. Mindenesetre bizakodó vagyok.

(#561) KIZS válasza Bobyjack (#560) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nekem is svéd ragszámom van és 7-e óta ennyit ír a track17, hogy "order in transit". A svéd posta oldala meg nem találja ezt a számot...
Szerintem ezt is Kínában adták fel, csak valami logisztikai központon keresztül aki úgy döntött, hogy a svéd postával továbbítja felém. Gondolom van joga svéd ragszámot osztani, majd eljuttatja Svédországba a csomagot (onnantól lesz svéd nyomkövetés is) és utána fogom én megkapni. Hasonló módon küldhetik a német, svájci, stb... ragszámú küldeményeket is.
Időt nem nyerek vele, de talán a vámon könnyebben átcsusszan svéd ragszámmal. Bár csodálkoznék, ha a vámosok nem jönnének rá ránézésből, hogy bár svéd posta, de nem Svédországból jön eredetileg...

(#562) EriKebab


EriKebab
csendes tag

Sziasztok!
Úgy hallottam hogy erről a linkről érdemes rendelni: link
Az lenne a kérdésem hogy itt van-e garancia a termékre?
Ha nem, van olyan oldal ahol adnak garit erre a termékre?
Előre is köszi!

(#563) EriKebab


EriKebab
csendes tag

FoxOfferen 1év gari van és ingyen szállítás hajóval. Foxoffertől érdemes még rendelni?

(#564) Feribacsi555 válasza Bobyjack (#560) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Nem a svéd postán kell keresni, hanem a magyar postának az oldalán kell utána keresni a ragszámnak.

(#565) Boom21 válasza EriKebab (#563) üzenetére


Boom21
tag

Nekem ápr. 21.-i rendelés már 29.-én magyarországon volt a Foxtól, máj. 5.-én kaptam navtól levelet hogy igazoljam a küldeményt, sztem jövő héten szerdán megkapom. Áfával 28eFt lesz.

(#566) Boom21 válasza SanyaGTI (#554) üzenetére


Boom21
tag

Pl. a GoPro videószerkesztőjével... ingyenesen letölthető gopro oldalról...

(#567) Bobyjack válasza Feribacsi555 (#564) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A magyar posta oldala is ezt írja:

(#568) oszy


oszy
veterán

nekem végül is megrendelte egy barátom ebay-ről, Angliából. Remélem jövő héten már itt is lesz :)) de akkor ezekre nincs is garancia???

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#569) ster9308152 válasza oszy (#568) üzenetére


ster9308152
csendes tag

Basszus az elég tré, ha nincs rá gari :ss

(#570) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ezért vettem kicsit drágábban a Dealextreme-ről, bennük meg lehet bízni, kiváló a garanciális ügyintézés.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#571) EriKebab


EriKebab
csendes tag

De elvileg a FoxOfferen is van 1év gari. Onnan érdemes rendelni?

(#572) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Úgy látom a bangood-on is van 1 év gari:

(#573) EriKebab válasza Bobyjack (#572) üzenetére


EriKebab
csendes tag

És banggood-ról érdemes rendelni? megbízható?

(#574) SanyaGTI válasza Boom21 (#566) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Arra gondolok,hogy hol kell beállítani azt,hogy X másodpercenként (vagy percenként) készítsen fotót?

(#575) Bobyjack válasza EriKebab (#573) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Először rendeltem innen, ezen a fórumon ajánlották és a kuponnal szerintem nem kapod meg olcsóbban sehol. Azt olvastam a neten, hogy bevált oldal. Egyébként 2006 óta létezik, tehát már egy ideje piacon vannak.

(#574) SanyaGTI: [link] Sequence lehetőséget kell bekapcsolnod a menüben. Alap firmware-el elvileg 3 másodpercenként készít képet, de asszem újabb firmware-el több lépésben lehet ezt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#576) oszy válasza ster9308152 (#569) üzenetére


oszy
veterán

ahogy olvasom csak 1 hónap... bízzunk a legjobbakban :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#577) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ma kapott, jeget, esőt a kamera :DDD
Gyors haladáshoz melyik a jobb firmware? Nekem a januári van rajta, kicsit mossa a képet nagy sebességnél.

Nekem is van "bevilágítás" a bal oldalon napfényben, az átlátszó vízálló tok miatt lehet, gondolom egy fekete matricával a ház bal oldalán orvosolható.
Sajnos egy vékony csíkot is észrevettem a kép tetején:

Én vágtam az elejére telefon képernyővédő-fóliát a lencse elé a vízálló tokra, ne karcolódjon.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#578) oszy válasza Bobyjack (#575) üzenetére


oszy
veterán

valaki tenne fel egy ilyen képet? csak egyet. ami mondjuk víz alatt készült ;) köszönöm!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#579) Bobyjack válasza oszy (#578) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Milyen képre gondolsz?

(#580) espat válasza Bobyjack (#567) üzenetére


espat
tag

Nem kell aggódni....

Ahogy nézem, én rendeltem itt legkorábban a Banggood-ról, mégpedig árp. 23-án. Nálam is napokig semmi sem látszott egyik posta trackerben sem (svéd postával kuldik amúgy ez enyémet), erre ma május 12-én végre a szlovák posta kovetojében megjelent az elso info a csomagról, miszerint ma hagyta el a feladó országot a csomag (most kérdés, hogy Kínát, vagy Svédországot) :)

Tehát ne csuggedjen senki, aki Banggood-ról rendelt, eljon mindennek az ideje.

A bolt pedig ugyanannyira megbízható, mint a Dealextreme, vagy Focalprice. Rendeltem onnan már vagy 3x, a legdrágább rendelésem egy pár száz USD-s quadcopter volt.

U.I.
Megnéztem egy dealextreme-s rendelésem menetét, amit szintén svéd postával kuldtek.
A kuldo ország kilépése utáni 6.napon kaptam meg a csomagot....

[ Szerkesztve ]

(#581) SanyaGTI válasza Bobyjack (#575) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, ezt a 3 mp-et tapasztaltam de azt hittem valamit én nem állítottam be faszául..kicsit több kellene, akár percek.
Tud valaki biztosat mondani akinek újabb firmware van? Érdemes ezért frissíteni vagy más előnye is van? Hátrányok is érdekelnek....

(#582) Tecsa válasza SanyaGTI (#581) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Azért a percekkel vigyázz!! Ha abból utána filmet szeretnék akkor legalább 24fps-el kell játszódnia a képeknek, hogy mozgó kép legyen.

Ha 1 képet rögzítesz percenként akkor 24perc a valóságban lesz a videódban 1 másodperc. Itt most kerekítek egy nagyon durvát a 24percet fél órának veszem. Ami azt fogja jelenteni, hogy 1nap a valóságban (1 percenként készített képekkel) összesn 48mp videó lesz!

A kerekítés során 10% ot kerekítettem szóval a végeredmény is kb 10% al nagyobb lehet. Ami 1 napnyi képek összesen nem lesz 1 perc videó!

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#583) oszy válasza Tecsa (#582) üzenetére


oszy
veterán

ezt csak én nem értem? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#584) Tecsa válasza oszy (#583) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Pedig próbáltam egyszerűen elmagyarázni.

Amúgy soha nem szokott sikerülni! De pontosan mit nem értesz?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#585) oszy válasza Tecsa (#584) üzenetére


oszy
veterán

úgy.... az egészet :) lehet a vesszük hiányoznak vagy nem tudom :) azért érdekes, mert én is szeretnék majd ilyet és nem tudom, mennyire állítsam majd be. ha megérkezik ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#586) Meridani válasza espat (#580) üzenetére


Meridani
tag

"végre a szlovák posta kovetojében megjelent az elso info a csomagról" ezt úgy kell elképzelni, hogy jött egy email vagy te nézegetted? :))

(#587) Tecsa válasza oszy (#585) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Bocsi! Sajnos a helyesírás sosem volt az erősségem. Inkább a matek!

Akkor röviden.

Ahoz, hogy a videód folytonos legyen legalább 24fps kell. ( A kamera 30fps-el rögzít hogy folytonos legyen a kép) Ez azt jelenti, hogy 1 másodperc videó létrehozásához neked 24 fényképet kell készítened.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#588) espat válasza Meridani (#586) üzenetére


espat
tag

Én nézegettem... (naponta 1x) . De elvileg most már beállíthatom, hogy minden állapotváltozásról email-ben értesítsen a posta...

[ Szerkesztve ]

(#589) oszy válasza Tecsa (#587) üzenetére


oszy
veterán

Nálam meg pont fordítva! :)

Köszi! ;) Ha meglesz a kamera erre még visszatérünk. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#590) oszy válasza Bobyjack (#579) üzenetére


oszy
veterán

fotó és nem videó, ami víz alatt készült ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#592) csaszi72 válasza danilla (#591) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:Y
Nézted BW6 videókat amit SJ4000-el csináltam?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#593) SanyaGTI válasza Tecsa (#582) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Értem, akkor máshogy kérdezem...
Adott egy 8-9 órás autóút.Milyen időközönként kell fotót készítenem,hogy ebből felismerhető video készüljön?

(#594) lolcopterlol válasza SanyaGTI (#593) üzenetére


lolcopterlol
tag

Azt mondd meg, hogy a 8-9 órás útból hány perces videót akarsz összehozni és kiszámoljuk neked. :D

(#595) Tecsa válasza SanyaGTI (#593) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én a legnagyobb időköz választánam, ha jól emlékszem az 10sec. (miután kiszámoltam, inkább a 3sec-es rögzítést választanám igaz igaz készülne 10000kép és és ki tudja meddig renderelné a videó szerkesztő de szerintem egy 6-8 perces videó simán jó lehet egy 9 órás útról)

Kis számolás hozzá:
1perc alatt = 6 db kép

24fps esetén
4 perc az autóutón = 1sec videó

9órás út alatt
9óra*60perc=540perc

540perc alatt összesen készül
540*6=3240fotó

ami 24fps esetén
(3240/24)=135sec

tehát a 9órás utadról készül így egy 2perc 15 sec hosszú videó

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#596) danilla válasza csaszi72 (#592) üzenetére


danilla
őstag

Állat! :C Ha minden jól megy, jövőre én is eljutok BW-ra.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#597) Drótszamár válasza SanyaGTI (#593) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha kanyargós az út, akkor 1s fölött totál szétesett gyorsított felvételed lesz. A néző gyomra felfordul a sok kanyartól.

Igazából az 1s is necces már: Példa videó

Ha pálya, akkor jobb a helyzet. Én mindenképp 1-2s időközzel csinálnám, kivenni könnyebb a fotók közül, mint betenni. Kérdés, hogy ki fogja végignézni a videót, ha hosszú lesz :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#598) Boom21 válasza Drótszamár (#597) üzenetére


Boom21
tag

Igen, igen... a time laps elsődlegesen ugyanabból a kameraszögből (helyről) vett képek esetén élvezhető szerintem is...

[ Szerkesztve ]

(#599) Meridani válasza espat (#588) üzenetére


Meridani
tag

Tehát te kaptál valami számot amit nézhettél?

(#600) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy Bangood-ról rendeltem, még május 6-án. 2 csomagban küldik a cuccokat, az első már "Shipped" státuszban van, a másik csomag viszont még mindig "Processing". Ez gondolom azt jelenti, hogy még el sem indult Kínából. Ez normális? Illetve a tracking number alapján majd hol tudom megnézni, hogy melyik ország postája szállítja? Vagy hogy lesz ez a továbbiakban? Mire számíthatok? Legyetek szívesek, írjátok le a menetét a dolognak :)

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.