Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) kaziapc válasza maj-viktor (#1148) üzenetére


kaziapc
újonc

Ja-ja fainok ezek a "légi" felvételek, mivel vetted fel!? Ilyen quadcopter félével!? (már régóta szemezek én is valami ilyennel, pláne most a kammal együtt kombinálva nagyon fasza lenne)

Szóval én ezen infóknak is örülnék, miféle szerkezettel emelkedett a magasba... milyen áron van, honnét szerezted be, stb.

Walkera QR X350-es quadrocopter, én egy sráctól vettem, de az itthoni forgalmazó a http://www.flyingmodels.eu/, ahol Péter segítőkész mindenben. Jelenleg átépítés alatt van a pro változatra, ha már sikerült három darabra törnöm az éjszakai repülés alkalmával! Bár azért már a héten repülni szeretnék vele az összeragasztott vázzal is,amíg nem jön meg az új váz! De ha kamerára is szeretnéd használni, mindenképpen kell hozzá egy gimbal, mert nélküle sajnos nem lesznek a felvételek élvezhetőek.

(#1152) maj-viktor válasza kaziapc (#1151) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azt meghiszem... egyenlőre tök amatőr szinten szeretnék majd valamit (ez még nagyon távoli terv)
Majd ha sok pénzem lesz... :DDD

Mivel a kam súlya nem vészes.. ~60gramm, így gondoltam valami olcsóbb quadcopter-rel is a magasba tudom emelni... De még csak tájékozodok a témáról... nagyon távoli terv - de nekem is hasonló légifelvételek miatt kell - szóval lehet hogy még zaklatni foglak! :D

Hát igen... a "rázkódásvédelemre" már így előre - látatlanba is gondolok... feltételeztem, hogy ha csak rábaszom a kamerát nem lesz "sima a képe"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1153) djbahool


djbahool
senior tag

Úgy látom az új kamcsikat már májusi fw-rel küldik.
De ezeket honnan lehetne letölteni, tudja vki?
Vagy absolute nem publikálják ezeket?

(#1154) Boom21 válasza kaziapc (#1151) üzenetére


Boom21
tag

Ami nem mellékes, ő Scarface aki nemrég itt is érdeklődött, tényleg rendes srác, én egy ladybird v2-t vettem tőle gyakorolni :)

Ha tudod, legközelebb linkben tedd ide a videókat hogy csak rá kelljen kattintani a megnézéshez, telefonról egyszerűbb lenne megnézni úgy ;)

[ Szerkesztve ]

(#1155) kisda


kisda
aktív tag

Azért EZ nem lett rossz a GoPro-val, SJ4000-el sikerülne ezt a minőséget,kontrasztot produkálni? Itt már csak videószerkesztővel lehet segíteni az sj4000 felvételén hogy ezt kapjuk, bár sanszos, hogy ez a videó is rájavítással lett ilyen szép.

(#1156) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Ohohohó, megmozdult Malajziából a csomag két hét állás után:

04-Jun-2014 1614 Item sent to ZURICH 1 MPC PMIH (KLIA)

Holnap lesz öt hete, hogy megrendeltem, lassan indíthatom a dispute-ot, nehogy valami gond legyen...

Egyébként ajánlom figyelmetekbe, hogy a mindenki által ajánlott a heavends nevű Ebay felhasználót a Banggood kezeli. Ha rámentek a neve melleti "me" gombra, ott olvasható. Az az érzésem, hogy ez az angol raktáruk. Csak nem tudom miért nem lehet a weboldalukon keresztül angol raktárból rendelni. Pedig az Ebayen szállítanak Magyarországra...

[ Szerkesztve ]

(#1157) OccsE


OccsE
aktív tag

a sok sok kellek kozott mi ertelme van a +1 vizallo tok hatuljanak?
Elkophat a gumija es azert ?

(#1158) Kékkutya válasza OccsE (#1157) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

az nem vízálló... :)
a rövidebb oldalánál van egy vékony rés - elvileg akkor kell ezt használni, amikor hangot is akarsz felvenni, és nem szükséges a vízmentes szigetelés.

(#1159) dani88 válasza Bobyjack (#1156) üzenetére


dani88
tag

Meg tudom erősíteni, valóban van valami kapcsolata a banggooddal, ugyanis nekem ilyen üzenet jött mikor refundoltam: "Refund for your order from banggood.". Szerintem csak szimplán megrendeli a banggoodról és továbbküldi Angliából.

(#1160) Bobyjack válasza dani88 (#1159) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem ez a raktáruk, mert Kínából rendelve nem tudnának ilyen gyorsan szállítani.

(#1161) Meridani válasza Bobyjack (#1156) üzenetére


Meridani
tag

Írtam nekik emailt de nem reagáltak egy hétig, akkor megnyitottam a disputeot és egyből küldik is az itemet ;]
Úgy látom az enyém előbb indult: 04-Jun-2014 1433 Item sent to ZURICH 1 :DD

[ Szerkesztve ]

(#1162) maj-viktor válasza Meridani (#1161) üzenetére


maj-viktor
őstag

...mit ne mondjak, nagyon egyszerre mozognak a csomagjaink... jópár másik banggood-os rendelővel együtt.. jó sokat adhattak fel egyszerre! xD

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1163) Ráti


Ráti
tag

Kicsit nyomogattam a kamerát, és eddig teljesen tuti minden.

FW: 20140424V01

Ez azt jelenti, hogy örülhetek? :D

(#1164) oszy válasza kaziapc (#1144) üzenetére


oszy
veterán

milyen eszköz repíti fölfelé a kicsikét? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1165) oszy válasza kisda (#1155) üzenetére


oszy
veterán

ez rohadt jó. a szín egyébként adott :) a 4000 is visszaadná ilyen körülmények között :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1166) oszy


oszy
veterán

van lehetőség beállítani ezt a kamerát (mint a GoPro-t), hogy tudja, hogy fejjel lefelé tartom? :) egy monopodon tartva úgy stabilabb videókat lehetne csinálni. mert én nem találok ilyen beállítást sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1167) Bobyjack válasza oszy (#1166) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Tudni nem tudja, hogy fejjel lefelé tartod, mivel nincs benne ilyen szenzor, de egyes firmware-ekben van lehetőség a kép vertikális tükrözésére.

(#1168) oszy válasza Bobyjack (#1167) üzenetére


oszy
veterán

és az melyik fw? :) már be kell látnom, h a GoPro-t csak nagyon kevés helyen utánozza a készülék. ettől még jó! főleg ennyiért :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1169) Bobyjack válasza oszy (#1168) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ez alapján a március 24-i firmware tudja. Lehet, hogy a későbbiek is tudják.

(#1170) oszy válasza Bobyjack (#1169) üzenetére


oszy
veterán

még jó, hogy az enyémbe benne van, csak nem vettem észre :D köszi

jól gondolom, hogy nem megy ez a minőség rovására?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1171) kaziapc válasza oszy (#1164) üzenetére


kaziapc
újonc

Walkera QR X350. A kamerát, fejjel lefelé szeretnénk használni, menü: rotate

(#1172) oszy válasza kaziapc (#1171) üzenetére


oszy
veterán

egy baj van ezzel! drága :( de nagyon tuti az biztos!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1173) Bobyjack válasza oszy (#1170) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Elméletileg a kódolást végző chip alapfunkcióként hardveresen támogatja. Ezért nem szabadna minőségbeli romlást okoznia.

(#1174) oszy válasza Bobyjack (#1173) üzenetére


oszy
veterán

na majd meglátjuk :) remélem a GoPro Studio is jól fog viselkedni videókkal. mert timelapse-val megbukott nálam! :( pedig csak 1400 kép volt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1175) Bobyjack válasza oszy (#1174) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Még nem csináltam Timelapse-et soha, de szerintem minden videószerkesztő programmal egyszerű megcsinálni. Behúzod a sok képedet a videósávba, nyomsz egy Ctrl + A-t majd beállítod, hogy hány másodpercig mutassa a képeket. Úgy emlékszem Premier Proban és Pinnacle Studioban jobb gommbal tudod ezt a beállítást előcsalni. Beállítástól függően 1/24 vagy 1/30-ad másodpercre állítod, vagy ha van lehetőség, akkor egy "képkocka hosszúságra" állítod. Ezt követően kirenderelteted és már kész is van.

(#1176) oszy válasza Bobyjack (#1175) üzenetére


oszy
veterán

hmmm... :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1177) csaszi72 válasza oszy (#1176) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Mint már írtam, ezen videó eleje is timelaps " SJ4000-el.
Én Magix-et használok, használata ua mint lejebb vagyon írva.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1178) OccsE


OccsE
aktív tag

a Cyclic Record erteke mennyi legyen? Van ertelme valtoztatni?
"Biztonsagosabb" a 3 perces ertek? Kisebb az esely lemerulesnel, hogy nem menti
rendesen az utolso file-t?

(#1179) dani88


dani88
tag

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy a fájlt nem menti el a kamera? Vagyis elnevezi, ott a kártyán, de 0 bájt? Egyik ismerősömnek ilyet produkál.

(#1180) KIZS válasza OccsE (#1178) üzenetére


KIZS
aktív tag

Lemerüléskor lezárja az utolsó fájlt, ebből a szempontból tehát mindegy.
Én 3 perces beállítást használok egyébként, mert adott esetben könnyebb kezelni.

---
Törött SJ4000 érdekel. Kijelző, lencse nem érdekes, de úgy általában működőképesnek tűnjön a gép. (Tehát pl. USB-n keresztül lássa a PC.)

(#1181) zetorg


zetorg
aktív tag

hello!

tegnap megjött az enyém is :)

vennék fejpántot, sajnos nem rendeltem hozzá. :( bringa kormányra rögzítve pedig nagyon rezeg a kép...

(#1182) YesIamKrisz


YesIamKrisz
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi videót már az SJ4000-rel rögzítettem:

[VIDEÓ]

Alapbeállítás mellett lett ilyen minőségű a kép!

(#1183) dani88 válasza YesIamKrisz (#1182) üzenetére


dani88
tag

Jéé, egy Rokonik :)

(#1184) maj-viktor válasza zetorg (#1181) üzenetére


maj-viktor
őstag

PM me!
(bár pont most vették meg azutolsót ami volt, de várhatóan pár napon belül újból lesz "raktáron"...)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1185) zetorg válasza maj-viktor (#1184) üzenetére


zetorg
aktív tag

:R

(#1186) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Ha külföldről megrendeled és esetleg gond van vele, akkor a garanciát hogyan ill. hol tudod érvényesíteni itthon?

(#1187) Feribacsi555 válasza Ricko (#1186) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Szia.

Úgy tudom sehogy sem tudod itthon érvényesíteni. Az eladóval kell felvenni a kapcsolatot (külföldivel ha onnan veszed) és neki kell visszaküldeni. Sajnos volt már olyan fórumtárs, aki megszívta ezzel, mert elveszett a csomagja külföldön, mikor visszaküldte :(

[ Szerkesztve ]

(#1188) Ricko válasza Feribacsi555 (#1187) üzenetére


Ricko
tag

Pff... az szomorú :(
Na meg ilyenkor a posta költség is a vásárlót terheli? :F

[ Szerkesztve ]

(#1189) Bobyjack válasza Ricko (#1188) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Igen.

(#1190) maj-viktor válasza Ricko (#1186) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha külföldről veszed, természetesen "külföldi garancia" van... És a visszaküldés téged terhel, ez jelenleg egy 4.595 Ft-os összeg (Kínába regisztrált postázás 1kg-ig trackinggel elsőbbségivel)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1191) OccsE


OccsE
aktív tag

Na en is csinaltam egy kis teszt kort a kameraval...

1080P, HDR, Cloudy, Exp: 0, Antishake: ON
FW: 20140523V01

A kepe tetszik. Sajnos a hang kicsit dobozos es nagy sebessegnel szelzajos, de sajna ugy tunik ennyit tud a vizallo tok (hangateresztos hatlappal)

(#1192) KIZS válasza OccsE (#1191) üzenetére


KIZS
aktív tag

A hang a januári (és előtte) verziókkal teljesen jó volt nekem (az új típusú kamerával is), a 20140424 (avagy 20140507V01) verziókkal pedig borzalmasan túlvezérelt. Most a működő kamerámon 20140329V01 -van és ezzel sem olyan rossz a hang (bár lehetne jobb). Mondjuk én a teljesen zárt burkolatot használom a motoron.

Kocsiban egyik firmware verzióval sem volt gond, hiszen ott alapvetően csönd van :) Motoron a januári fw. 100-120 -as tempó felett kezdett el zajosodni, a 20140507V01 pedig már az álltó helyi gázfröccsöket sem bírta.

És persze továbbra is érdekel törött SJ4000, amennyiben működőképesnek látszik (USB-n felismeri a PC).

(#1193) kisda


kisda
aktív tag

Szép napos időben érdemes HDR-t bekapcsolni? Felhős mód az egyértelmű hogy kell, sharpness soft-on, expo pedig +1/3. Látni különbséget ezen beállítások mellett a HDR jelenlétének?

(#1194) OccsE válasza KIZS (#1192) üzenetére


OccsE
aktív tag

Kövi alkalommal kiprobalom én is zárt tokkal. Csak szerettem volna ha jól hallatszik a motor.
Lehet ki kéne próbálni régebbi fw-ket? Csak hogy rakom vissza ezt a legujabbat?

(#1195) KIZS válasza OccsE (#1194) üzenetére


KIZS
aktív tag

A 20140507V01 simán letölthető, de a tied még ennél is újabb. Az nem tudom hol lelhető fel.

A 20140324V02 -es fw-nél volt váltás a két kijelzőtípus között. Pontosabban a 20140324V02 az első firmware az új kijelzős kamerákhoz. Minden előtte levő verzió csak a régi, minden utána levő verzió csak az új kamerán működik.

A nem hozzávaló fw-rel is működik a kamera, csak a kijelző nem mutat semmit (fehér). Tehát kipróbálni ki lehet, de használni így nem nagyon tudod.

(#1196) OccsE


OccsE
aktív tag

Érdekes hogy szinte semmi "támogatás" nincs a kamerához. Pedig szerintem nem keveset adhattak már el belőle...
Úgy kell minden honnan össze vadaszgatni az fw-ket :(

[ Szerkesztve ]

(#1197) Ráti


Ráti
tag

Tegnap elvittem magammal horgászni, és elkészült az első videó.[link]

Van halfárasztós is, de gondolom az itt keveseket érdekel :) A vége felé egy kicsit lenyomtam a víz alá is :))

(#1198) lolcopterlol válasza OccsE (#1196) üzenetére


lolcopterlol
tag

Pont e miatt tud olcsóbb lenni, mint a konkurencia.

(#1199) danilla válasza lolcopterlol (#1198) üzenetére


danilla
őstag

Igen, mert nincs "hivatalos" támogatás. De a sok eladott példány-ból kiindulva igen is fura, hogy még nincs elárasztva a net az sj4000 mod ötletekkel és a mókolt, a chipben rejlő +képességeket kihasználo fw-el.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#1200) djbahool válasza KIZS (#1195) üzenetére


djbahool
senior tag

"A 20140507V01 simán letölthető"
Honnan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.