Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) mijos válasza mijos (#7994) üzenetére


mijos
senior tag

Jól sejtem, hogy le kell formázni a most kamerában lévő memóriakártyás, és másik firmwaret rámásolni majd úgy belerakni a kamerába ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8002) Flashback


Flashback
addikt

Wifis kamerát G-s FW-vel kaptam: G20141204V01

Sjcam oldaláról frissítettem FW-t. (Nem emlékszem mi volt a verziószáma, de lehet hogy pont ez-az új)
Minden rendben működött.
Majd ha hazaértem leírom melyik FW-van a kamerán. Meg megnézem hogy az új android app-al tud-e csatlakozni.

MOD: Foxoffer-es beszerzés!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8003) szepsuti


szepsuti
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki tippet adni, honnan tudok még 3m-es kétoldali ragasztót szerezni a tappancsokhoz? SOS-be kellene pár darab.

köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#8004) settenkex válasza szepsuti (#8003) üzenetére


settenkex
tag

P1cam.com, greyvshop.hu, electropoint.hu

Az ajánlott boltok kiegészítőket is forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8005) GeryGreyhoun válasza szepsuti (#8003) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nekem szettben van, ez így együtt (2 sima + 2 íves tartó, mindegyikhez megfelelő 3M ragacs) 2500 Ft.

(Van amúgy most már szinte minden, ami az sjcam.com-on, csak nem volt még időm mindet lefotózni és feltölteni az oldalra)

tomanovicsgergely.hu

(#8006) nemdan


nemdan
senior tag

Basszus nagyon durva ami itt folyik! :Y

Én W20140928 fw-vel kaptam, amit azonnal lefrissítettem G20141204-re, minden gond nélkül. Nálam tökéletesen működik a wifi kapcsolat, frissíteni addig míg ez a káosz uralkodik tuti nem fogok. Mellesleg a frissebb fw-k úgy látom semmi új dolgot nem hoztak.

Más: Szerintem már nagyon frissíteni kéne azt az összefoglalót. :U

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#8007) fuze


fuze
őstag

Annyit látok, hogy 47 új hozzászólás... aha

adms.hu | UI Designer

(#8008) Kolondrum

Hát fiúk úgy alakult, engem is meglepett, mert neten nem így láttam, na mind1, tehát a nyakamon maradt egy SJ4000-re való vízálló tok lencsevédő, meg kamera lencse védő. Hát az 5000 nem ilyen...

(#8009) PoLizei válasza Kolondrum (#8008) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Remélem, az M10-re jó lesz a 4000-é, mert én is olyat rendeltem hozzá :U

P*L****

(#8010) Kolondrum válasza PoLizei (#8009) üzenetére

Készített és gyári lencsevédőm is a nyakamon maradt, mert neten téves infók voltak fent. Az 5000-hez adtak, de gagyi...

(#8011) concrete4 válasza Kolondrum (#8008) üzenetére


concrete4
tag

-----

[ Szerkesztve ]

(#8012) settenkex válasza concrete4 (#8011) üzenetére


settenkex
tag

Kicsivel nagyobb a kamera az sj4000-nél. A lencse jobban kilóg. A vízálló tokon a lencse rész szélesebb, nem négyzet alakú, mint eddig, hanem téglalap.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8013) Pompi válasza nemdan (#8006) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Te nyugodtan frissíthetsz, a te kamerád tuti eredeti és fel fog menni rá gond nélkül a januári fw.
A gond itt pár darab banggoodról származó kétes eredetű készülék miatt van. De ha kiderül, hogy valóban kamuk, akkor kitörlöm ezt a pár napot innen, mert botrány...

Feel Good Inc.

(#8014) settenkex válasza Pompi (#8013) üzenetére


settenkex
tag

Szerintem inkább hibás széria lehet a magyarázat, vagy valami alkatrészből hiány miatt egy másikat használtak...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8015) Flashback


Flashback
addikt

Szerintem amire nem megy fel a gyári FW az hamisítvány, vagy tényleg nagy kavarás van.
Ezt arra alapozom hogy én wifis kamerám mint ahogy írtam:
G20141204V01-jött majd ezt frissítettem a gyári oldalról G20141230V01-ra. Most pedig simán ráment a G2014011604V01. Szóval ha külföldi forrást emlegettek egyenlőre a 100% biztos Foxoffer.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8016) mijos


mijos
senior tag

Kamerara rossz FWt masoltam ezert az sj4000 logo utan kikapcsol a kamera. Hiaba rakok bele olyan memkartyat amin jo fw van, ugyanugy ujraindul. Mit tegyek?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8017) Kolondrum

G-s 5000-em van frissítettem, azon a vonalon nincs gond.

(#8018) concrete4 válasza Flashback (#8015) üzenetére


concrete4
tag

Hiába alapozol bármire..ha csak feltevéseid vannak.
Ha fake lenne akkor nem menne rá egyik sem.pont.
És különben mindegyik rámegy,csak a nagy részével nem működnek a gombok megfelelően.
Bírom hogy mindenki olyan okos akinek nem jött elő ez a probléma.

(#8019) concrete4 válasza settenkex (#8012) üzenetére


concrete4
tag

Köszi az infót.Közben én is rákerestem és elolvastam mindent róla.

(#8020) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Valaki összefoglalná nekem röviden, mi ez a mizéria a FW-kkel? Megnéztem a mostani szállímányt, G-s FW van a kamerákon, decemberi, videolapse is van benne (ha jól sejtem, az csak annyit csinál, hogy összefűzi videóvá a timelapse-kockákat? Nem próbáltam még.)

tomanovicsgergely.hu

(#8021) Baloo27 válasza Kolondrum (#8010) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Ha eladó milyen áron?

(#8022) Tamás 72 válasza GeryGreyhoun (#8020) üzenetére


Tamás 72
tag

Szia!

Neked irtam elöször privátba ,hogy legyél kedves segiteni amikor regisztráltam pár napja de nem méltattál válaszra!
Ott leirtam a probléma kezdetét!
Bocsánat a zavarásért igy útólag is!
Üdv,
Tamás

(#8023) GeryGreyhoun válasza Tamás 72 (#8022) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Bocsi, ment PÜ

tomanovicsgergely.hu

(#8024) Flashback válasza concrete4 (#8018) üzenetére


Flashback
addikt

Nekem feltevésem van. Viszont a gyári oldalon lévő leírás azért elég konkrétan leírja ha FW frissítés után nem mennek a gombok koppintás...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8025) PoLizei válasza mijos (#8016) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Úgy próbáltad, hogy a töltővel kapcsolod be?

P*L****

(#8026) Kolondrum válasza PoLizei (#8025) üzenetére

FW frissítés 4000-nél is ezzel a be a mamkari, töltő, várakozás, töltés, lehúz, memkari ki, bekapcs és kész a frissítés?

(#8027) mijos válasza PoLizei (#8025) üzenetére


mijos
senior tag

Persze, akkor is kikapcsol az Sj4000 logo utan.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8028) PoLizei válasza Kolondrum (#8026) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Nekem m10 van, és így írják hozzá. De igazából én még nem csináltam meg. Ezek után már félek is tőle, előbb megvárom, h miket írnak fórumokon az újabb fw-ről

P*L****

(#8029) Kolondrum válasza PoLizei (#8028) üzenetére

Én megcsináltam, menni megy, bár elején nem értettem miért kell töltőre tenni. Még mondtam is, hogy semmit nem csinált, aztán mégis. A 4000-et egy bizonyos FW felett nem piszkálnám, ez nekem a W0928V02 volt. Bár ha nem működik rendesen akkor megértem. az 5000 meg új, csak azért frissítettem.

(#8030) Pompi válasza Kolondrum (#8029) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sose tettem töltőre fw frissítés miatt, előtt, közben, után.

Feel Good Inc.

(#8031) mijos válasza PoLizei (#8025) üzenetére


mijos
senior tag

Na most akkor rendelkezek egy darab hulladék hasznavehetetlen fostalicska sj4000-el ami egy FW frissítés után az SJ4000 logo után minden esetben kikapcsol. Hiába teszek bele olyan memkarit amin régebbi fw van, ugyanúgy kikapcsol mert gondolom én nem tudja felülírni a régi rendszert. Mehet vissza gariba? vagy mit tegyek ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8032) SiloV válasza mijos (#8027) üzenetére


SiloV
újonc

Udv! En is igy jartam, es azt hittem mar teglasitottam a kicsiket :(. Amig a samsung duossal masoltam ra (akarmelyik) fw-t, nem csinalt semmit (usbrol egybol kikapcsolt, kozvetlen toltorol bekapcsolt ugyan, de semmi reakcio). Aztan elovettem a defymet, es amint azzal masoltam fel a fw-t (http://www.sjcam.com/download/SJCAM_SJ4000_FW_20141218.zip) minden mukodik.
Banggood-os no wifi. Sem a dobozon, sem a kameran sehol egy sjcam logo, ezert bennem van meg a fake-para. A fake videok alapjan eredetinek tunik, a szeptemberi, decemberi fw felment ra, es a 1080p felvetelt is birja masfel oraig. Ennyi hamisitvany utan nem ertem SJcam-nal miert nem irnak a fw-be valami kodot, ami megmondja. Nekik lenne a leginkabb erdekuk.
Remelem neked is bevalik...

[ Szerkesztve ]

(#8033) mm89 válasza SiloV (#8032) üzenetére


mm89
őstag

Ha ráment az eredeti fw akkor eredeti :)

mijos
Mivel másolsz a kártyára? Milyen fájlrendszerre van formázva a kártya?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8034) dev200


dev200
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tud itthoni vagy külföldi forrást vízálló tok lencséjére? Néztem és elvileg a kis csavarok levételével cserélhető lenne csak hát nincs mire.

Köszi

(#8035) mijos válasza SiloV (#8032) üzenetére


mijos
senior tag

Ezzel sem működik. CSak telóval tudom leformázni a memkarit, mert ugye ez a gyász kamera be sem kapcsol. Telóval megformázom, rámásolom ezt a fw-t, berakom, ugyanúgy kikapcsol.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8036) Attila444 válasza dev200 (#8034) üzenetére


Attila444
aktív tag

Van egy komplett vízálló tokom SJ4000-hez, amit "bontok".
Ha valakit érdekelnek az alkatrészei, írjon pü-t.

(#8037) mm89 válasza mijos (#8035) üzenetére


mm89
őstag

Szerezz egy kártyaolvasót legalább kölcsönbe...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8038) CsakaregE


CsakaregE
újonc

Sziasztok!

Tervezem sj4000 wifi vásárlását, olvasgattam itt is meg a faszbukos oldalon is. Kérdésem lenne mert erre sehol nem találtam még utalást hogy Nokia Lumia 820-as telefonnal is össze lehet párosítani a kamerát? Eddig csak ájfon meg droid telefont láttam a leírásban. Ha nem lehet akkor van tervben ilyen FW?

(#8039) Kolondrum válasza CsakaregE (#8038) üzenetére

Wp-vel nem lehet, nincs rá app. És láthattál BlackBerry-t is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8040) Kolondrum

Ezt inkább csak ide írom, mert akinek 5000 van annak nem lényeges, főleg ha azzal indított. Arra számítottam, hogy kb a nagyobb LCD-n kívül mást nem kapok a 4000 wifihez képest, de az első felvétel alatt már tudtam, hogy ez nagyon rossz elgondolás volt. Valóban nagyobb az lcd-je, részletesebb, élesebb a képe, de ennél több van benne. Bekapcsolásban nem különbözik a 4000 wifitől, Az első különbség a menüben van, a videófelvétel és a fényképezés üzemmód után van egy főmenü amiben lehet választani a tv out, a vide lapse, photo lapse, setup ... menuk között. A setup rész kb ugyan az mint a 4000 wifiben, apróságokban tér csak el. A video lapse menűben az OK gombbal indítunk a mode gombbal meg az időközt lehet beállítani, fotózásnál ugyan így.
A kamera egy hajszállal gyorsabban üzemel mint nekem a 4000 wifi üzemelt. Nem nyomok luftot úgymond amire nem reagál, mert még épp ugrott a menüben. A képminősége sokkal jobb mint a 4000-nek. A szoba felvételek nem sárgák, színei élnek, nem annyira fakóak mint a 4000-nek voltak bizonyos körülmények között.
Aztán, a kamera szerint ugyan arra a kártyára kb 10 perccel több anyag fér. 2 óra 22 perc 16Gb-re. A régi memkarikat mind megette formázás meg minden nélkül és a videóit is rendben visszajátszotta a 4000-nek. Mikrofonja rendben van, DE ha a kamerán nézzük vissza akkor annyira halk, hogy csak síri csendben hallani.
Visszalépés a vízálló tok. Vékonyabb, gyengébb hatást keltő a műanyagja, de cserébe a gombjait végre könnyű megnyomni. Kesztyűbe rossz volt nyomkodni a 4000-et.
Töltő nem jár az 5000-hez csak a kábel. Amúgy bele sem férne a dobozba annyira tele van. Kapunk szilikon lencsevédőt ami folyton leesik, de legalább van. Tartozékai nagyobb része jó a 4000-hez, pl a kamera tartó vagy a vízálló tok nem, de a többi igen. Más fajta a műanyag amiből készültek és kialakításban is kicsit más az 5000 tartozékcsaládja. Látni kell.
A legújabb F/W-t rendben megette. 0.7.6-os appal szépen megy a wifije is, el tudom indítani a felvételt és le is tudom állítani, utóbbit nem tudtam a 4000-el, aztán ha megy a wifi akkor a kemerát attól lehet nyomkodni. A sarokban ott a wifi jel. Menübe nem tudunk belépni, de felvételt tudunk indítani és leállítani. Felvételek is rendben átjönnek a telefonra. Wifi hatótáv teszt ma, éjszakai minifelvétel szintén, ha engedi a munkatempó.
Akku: 900mAh ahogy jól megszoktuk. Nagyon passzosan van a helyén. Még nem tudom mennyit vesz fel egy töltéssel, de kb 700mA-t kér az akkutól ha megy a kijelző és felvétel üzemmkódban van full HD-ban.
Összességében: Megérte és ez még csak a wifis!

[ Szerkesztve ]

(#8041) mijos válasza mm89 (#8037) üzenetére


mijos
senior tag

Jó és ha kérek egy kártyaolvasót kölcsönbe, akkor? Mire formázzam azt és mit tegyek ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#8042) kistrojak válasza mijos (#8041) üzenetére


kistrojak
csendes tag

A probléma az, hogy a telefon egyből rápakol pár alap mappát, fájlokat, akár rejtettben akár nem, Pl DCIM és android mappák.

FAT32-re formázd le, rakd rá az FW-t és várd a csodát.

...

(#8043) settenkex válasza Kolondrum (#8040) üzenetére


settenkex
tag

Mondjuk szerintem rendben van a vízálló tok, de témyleg sokkal jobbak a gombjai.
Maga a kamera is minőségibb érzetet kelt.
Mostmár van értelme a fényképezés módnak: szerintem szép képeket készít, megszűnt a túl kékes érzet.
Alaposabban összevetve az sj4000-rel a kijelző abban jobban tetszett....
😁

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#8044) mm89 válasza mijos (#8041) üzenetére


mm89
őstag

Pontosan úgy ahogy kistrojak írta.
Nézd meg nyugodtan, leformázol egy kártyát, berakod egy androidos telefonba, bekapcsolod a telefont. Ha pc-n megnyitod a káryát, láthatod, hogy van rajta pár plusz mappa. Ez már elég lehet a kamerának, hogy ne csináljon semmit.
A többi is stimmel: fat32 -re formázd, csak a firmware legyen rajta.
Várjuk az eredményt! :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8045) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Bár nem ide tartozik hátha valaki tud segíteni. Szeretnék venni majd egy drónt vagy valami hasonlót, a lényeg, hogy a kamerát elbírja. Tud valaki ilyet olcsón?

(#8046) _seth_ válasza II.Démonlord (#8045) üzenetére


_seth_
veterán

Tényleg nem ide tartozik, [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8047) II.Démonlord válasza _seth_ (#8046) üzenetére


II.Démonlord
tag

köszi, nekem a kereső nem akarta kiadni

(#8048) hp16


hp16
tag

Sziasztok

ez tutira eredeti sjcam?1 hetesen megér 20 ezer ft-ot?nem wifi-s.
http://kephost.com/image/Fkea

[ Szerkesztve ]

(#8049) maj-viktor válasza II.Démonlord (#8045) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez engem is érdekelne... mármint konkrét tapasztalat!
(megyek is át a kínált topikba)

Cheerson CX-20 tűnik befutónak ez ~100E Ft-os tétel

(ám GeryGreyhound is most kezdett drón témába... greyVshop... szólval lesznek itt sj4000-es drónok is... ha nem is általa, akkkor idővel általam... csak ugyebár pénz-pénz-pénz)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8050) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Majmos oldal is megemlítette most ezt a gombfelcserélődést...
http://metropolitanmonkey.com/sj4000-fake-cam-mit-fw-20141122v02/

És ő is azt javasolja, amíg nem tisztázódik a helyzet, és biztosan eredeti kamot akarunk venni, akkor a brand-el ("SJCAM" logós) SJ4000-et válasszuk...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.