Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Ráti válasza KIZS (#800) üzenetére


Ráti
tag

Köszi a fáradozást :)

Egy kérdés, hogy melyik verzió hangja van a videó alatt?

(#802) oszy válasza KIZS (#800) üzenetére


oszy
veterán

nekem a bal oldali színnel telítettebbnek tűnik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#803) OccsE válasza KIZS (#800) üzenetére


OccsE
aktív tag

És a jobb oldali az új sw-vel? Mert vki írta feljebb hogy a 2 hardware között csak a kijelzoben van különbség. Így akkor a régi fw-rel az ujnak is hasonló képet kéne adnia. Illetve kérdés hogy a hw vagy az fw miatt van a remegés

[ Szerkesztve ]

(#804) oszy válasza OccsE (#803) üzenetére


oszy
veterán

"A bal a régi, a jobb pedig az új SJ4000 képe."

gondolom ez értelemszerű :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#805) OccsE válasza oszy (#804) üzenetére


OccsE
aktív tag

De a bal a régi hw nem?

(#806) oszy válasza OccsE (#805) üzenetére


oszy
veterán

de valahogy mégsem ugyanaz. én ezt a rázkódást sem értem teljesen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#807) KIZS válasza Ráti (#801) üzenetére


KIZS
aktív tag

Szerintem a hangokat összemixelte a progi. Az új fw hangja borzalmasan túlvezérelt. De az tényleg csak szoftveres hiba lehet, mert az új gép a régi fw-vel jó minőségű hangot rögzített.

(#808) OccsE válasza oszy (#806) üzenetére


OccsE
aktív tag

Ezért lenne érdekes egy olyan összehasonlítás is, hogy régi és új hw a régi sw-vel. Hogy van-e a remegés, illetve a szín beli különbség. Mert ha van akkor lehet nem csak a kijelzoben van különbség a régi és új hw között!

(#809) KIZS válasza OccsE (#803) üzenetére


KIZS
aktív tag

Az új gépre ma feltettem a régi fw-t is és csináltam egy csomó videót azzal is. Ugyanilyen remegős lett csak sokkal sötétebb a kép.

Tehát az új Sj4000 a régi januári fw-vel.

(#810) OccsE válasza KIZS (#809) üzenetére


OccsE
aktív tag

Köszi!
Ez akkor viszont felveti a kérdést hogy azonos fw mellett miért sötétebb és miért remeg. Valószínűleg akkor nem csak a kijelzoben van különbség a régi és az új között :(

Illetve kérdés hogy az új hw másnál is így viselkedik-e?

[ Szerkesztve ]

(#811) oszy válasza OccsE (#810) üzenetére


oszy
veterán

én már teljesen összezavarodtam! :DDD
20140329V01 nekem ez van. most akkor hagyjam is? erre a kérdésemre még nem válaszolt senki :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#812) oszy válasza KIZS (#809) üzenetére


oszy
veterán

ahogy ezt a videót elnézem hagyom rajta a jelenlegit.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#813) greef


greef
tag

Sziasztok! Én tegnap óta nézegetem a kamerát.

Olvasom, hogy sok a panasz az új készülékekkel. Viszont lehet csak számomra nem tiszta, de a V1-et érdemes venni?

Az ebay-en ezt a képet töltötték fel. Ez jó vagy nem?
kép

[ Szerkesztve ]

(#814) oszy válasza greef (#813) üzenetére


oszy
veterán

nekem is ezek vannak benne, csak a 20140329V01 fw van rajta. semmi baj nincs vele.

más:
a GoPro Studióval lehet timelapse-et összeállítani?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#815) nbence94 válasza greef (#813) üzenetére


nbence94
tag

Attól még, hogy a képen V01-es FW-s van, még nincs garantálva, hogy olyat is kapsz, simán lehet, hogy eladta az összeset, és már a újabbat árulja. (ha megfigyeled ebay-en is mindenki ugyanazokat a képeket meg szöveget használja fel, emiatt szólok csak, hogy ne vedd készpénznek ami a képen van! )
esetleg dobj egy emailt neki, aztán akkor kiderül :DDD

(#816) OccsE


OccsE
aktív tag

Akiknek már az új hw van azoknál is tapasztalható az a zavaró remegés?

(#817) Drótszamár válasza KIZS (#800) üzenetére


Drótszamár
őstag

A bal videonal vilagosabb volt (derult az eg). Ilyenkor rovidebb a zarido, rovidebb ideig keszul 1-1 kep, kevesebbet tud elmozdulni a videozott targy.

Lehet hogy regebbi fw alacsonyabban tartotta a zaridot, azert tunik az uj remegosebbnek.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#818) Ráti


Ráti
tag

Én nem motorozom meg autózom vele, nekem horgászathoz kell, így lehet nem lesz annyira zavaró, ez az új FW dolog. De majd ha megjön ekkor csinálok egy videót és minden kiderül.

(#819) Bobyjack válasza KIZS (#749) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Most olvastam vissza, hogy az új kamerád firmwarejének végén V1 van. Akkor már tényleg nem tudom mi a helyzet, mert ez alapján ugyanolyan verziónak kéne lennie, mint a korábbi kamerád.

Most már baromira kíváncsi leszek, hogy a banggoodosok mit postáznak. Kéne majd egy össznépi kamera/firmware összehasonlító tesztet csinalni. Akinek hulladék a felvétel minősége, az esetleg a felvételek alapján tudna reklamálni.

(#820) Ráti válasza Bobyjack (#819) üzenetére


Ráti
tag

Ha hulladék lesz az tuti, hogy reklamálok, ez nem is kérdés ;]

(#821) OccsE válasza Ráti (#820) üzenetére


OccsE
aktív tag

Kérdés mire tudnál hivatkozni? Ha az új verzió ilyen akkor nincs mit tenni.

(#822) KIZS válasza Drótszamár (#817) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ez a záridős dolog logikusan hangzik. A tegnap készült felvételnél iszonyat napsütés volt, napszemcsi nélkül nem is bírtam sokáig vezetni. Nem hiszem, hogy a régi felvétel idején világosabb lett volna (bár tény, hogy a szem érzékelése és a műszerek mérése nem feltétlenül cseng egybe :) ). Ami viszont rögtön feltűnt, hogy hazafele jövet (amikor a régi FW futott az új gépen) mennyire sötét képet rögzített a kamera.

(#823) Bobyjack válasza KIZS (#822) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Egészen biztos, hogy jól húztad meg a kormányon a tartót? Alacsony sebességnél teljesen jó a felvétel, egy bizonyos sebesség felett azonban berezonál. Ezekben a kamerákban CMOS szenzor van, ami kifejezetten érzékeny a hirtelen mozgásokra. Nem azonos idő pillanatban gyűjtik be egy adott kép információit, a képet alkotó pixelekből. Nagyon érdekes jelenségek léphetnek fel emiatt. ajánlott olvasmány

(#824) Boom21


Boom21
tag

Nekem mint korábban már írtam 20140323V2 van és ma csináltam pár próbafelvételt, különböző beállításokkal. Ami nem tetszett, hogy fakónak tartom a színeket és a fényváltásokat se kezeli szépen. Csak kézben forgattam körbe a kamerát nem gyorsan és küzdöttek a színek. HDR-rel picit jobb lett és mikor a sharpness-t is levettem teljesen, úgy tűnt élesebb lett a felvétel? A képremegés nekem is fura volt mert nem remeg a kezem és stabilan tartottam a kamerát is, mégis finom remegést néztem vissza full hd tv-n. Eddig csak a Note3-mon néztem vissza a videókat, talán ezért nem tűntek fel a hibák. Azért nem rosszak a felvételek, de pl. a Note3 kamerájával ugyanazt videóztam és ég ès föld a különbség... élességben és színekben.

[ Szerkesztve ]

(#825) greef


greef
tag

Közben én is rákérdeztem ebay-en a kamerára.
Az egyik válasz az volt, hogy igen ez már az uj kijelzős típus.
A másik írta, nem gagyi, nem használt, új. Nem aggódni. :D

Ezek még levélben is ilyenek. Szóval, valószínű régi kijelzőst, max használtan tudok venni. :S

Vagy megvárom amíg javítanak ezen valamit.

(#826) KIZS válasza Bobyjack (#823) üzenetére


KIZS
aktív tag

A tükör szárának a tövére van erősítve a gyári tartójával, tökig meghúzva. Pont így volt régebben is. Sőt ha az összehasonlítós videót nézed, akkor látszik, hogy ott még forgatom is a kamerát menet közben a régi felvételen. A régi kamera is be tudod remegősödni egyébként, de ahhoz már bőven 100-110 fölött kellett mennem.

Most jön az az időszak amikor játszok vele és rögzítési pontokat keresek, bár nincs sok :)

Most kocsival kellett mennem a dolgomra és bepattintottam a kamerát. Kézzel állítottam fix napos időt (hiába borús most), illetve az exposure -t -2/3-ra vettem. Tökéletes felvételt produkált. Picit sötét lett, de egyébként hibátlan.

(#827) OccsE válasza KIZS (#826) üzenetére


OccsE
aktív tag

ez most a regi vagy az uj?

(#828) KIZS válasza OccsE (#827) üzenetére


KIZS
aktív tag

Csak új van. A régit vissza kellett küldenem gariba, azért kaptam az újat helyette...

(#829) oszy


oszy
veterán

ez a kép fogad engem is a gopro studiónál. valami ötlet?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#830) greef


greef
tag

12e árul a gyerek ebay-en most ilyen kamerát, rendeltem egyet.

(#832) oszy


oszy
veterán

senki nem használja a GoPro Studiot????

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#833) greef


greef
tag

Itt van, de nem tudom hogy ezzel nem szegek-e szabályt hogy hirdetem. :S
Link

(#834) greef válasza oszy (#832) üzenetére


greef
tag

Sony Vegas-t használok videóvágáshoz. Viszonylag egyerű kezelni, és ha tudsz angolul, kb. 1.000.000+ tutorial van youtubon minden kis ínyencségről.

(#835) a000 válasza greef (#833) üzenetére


a000
őstag

Hát azért ez több mint gyanús :D

(#836) Drótszamár válasza greef (#833) üzenetére


Drótszamár
őstag

56 visszajelzés. elég karcsú. Paypal-lel fizess, ha mást akar ne hagyd magad. Ha felmerül bármi extra költség, egyből kérd vissza a paypal-től a pénzedet.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#837) greef


greef
tag

Nem akarok senkit bíztatni, hogy ezt vegye meg, ez az ebay egy kicsit mindenhogyan lutri. Nekem megtetszett, ráraboltam. Lehet jól átvágnak, és én leszek a nap bohóca, 38 emberrel együtt.

(#838) maj-viktor válasza greef (#833) üzenetére


maj-viktor
őstag

Háááát, ha szereted magad "sz*patni", sok szerencsét hozzá...
Én ilyen kevés értékeléses eladótól semmit se vennék... De te tudod
Gyanúsan alacsony az ár... átlag 90-100$-ért kapható, ő meg 60$-ért adja!?

Ráadásul állítólag még ingyenes expressz szállítással küldi!? O.o
"Estimated between Wed. May. 28 and Fri. May. 30"
Kevesebb mint 1hét alatt ittvan...?

Egyre több a gyanús elem...
alig van értékelés, kevés terméket árul (azok is gyanúsan alacsonyak)

Én a helyedbe mindenképpen videóznám a csomagbontást... hogy legyen bizonyítékod a paypal felé refund esetére...

Ne legyen igazam, de sztem majd kapsz egy téglát kb.! xDDD

Aztán majd írd meg, hogy ha tényleg sikerült rendbe megkapnod a kamerát innen - tőle...

/szerk
Nézd meg azt a 40 értékelést is miből hozta össze!?
Pár dolláros szir-szarokból...
Hát tovább fokozódik a gyanúm, hogy ettől az eladótól (honesty-art) nem vennék semmit... De te tudod!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#839) OccsE válasza maj-viktor (#838) üzenetére


OccsE
aktív tag

Ja.. És még kapunk +1 akksit is hozzá!

(#840) Boom21 válasza greef (#837) üzenetére


Boom21
tag

Hát... vagy nagy szerencséd lesz, vagy bukod a 12eFt-ot... mondjuk ha csaló lenne, nem ajánlgatná ennyire a paypalt nem? Én inkább valami olyasmire gondolok, hogy ez lehet hogy még a másolatnak is valami koppintása, még olcsóbb anyagokból összerakva és egy bejáratott típusnévvel és küllemmel árulva... de persze ez csak feltevés részemről, kívánom hogy szerencséd legyen! ;) Az azért fura, hogy állítólag már vagy 90-et eladott ebből a kamerából, de az értékelései java része nem erről van...

[ Szerkesztve ]

(#841) OccsE válasza Boom21 (#840) üzenetére


OccsE
aktív tag

Vagy lehet neki lesz szerencséje és megkap vmit a régi gyartasbol készlet sopres gyanánt ;)

(#842) Boom21 válasza OccsE (#841) üzenetére


Boom21
tag

Azt azért nem hinném... készletsöprést egy ilyen kurrens termék estében nemigen csinálnak még hongkong csárliék sem. :D

A májusi v2-es firmverről van valakinek infója, tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#843) maj-viktor válasza Boom21 (#842) üzenetére


maj-viktor
őstag

1hét múlva kiderül... emberünk azt írta megrendelte és az eladó 1héten belüli szállítást garantál a terméklap alapján!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#844) dani88


dani88
tag

Mellesleg én az Overmax ActiveCam SKY nevű kütyüjére leszek kíváncsi, amit még nem forgalmaznak. Állítólag nagyon jó kis chipsettje lesz, legalábbis a többi ilyen chipsettel ellátott kamera tesztjei alapján fasza:) 1080p 60fps fogja tudni. Az árára leszek kíváncsi, de én olyan 40 ezerre tippelem. Bocsi az offért, csak gondolom alternatívaként feldobom, ha ez a termék végleg letérne a helyes irányról.

(#845) OccsE válasza maj-viktor (#843) üzenetére


OccsE
aktív tag

AusPost Express a szállítás. Ausztrál expressz posta?

(#846) Boom21 válasza maj-viktor (#843) üzenetére


Boom21
tag

Azért 1 hét alatt nem lesz nála, garantáltan min. +1 hétre még vendégül látja a NAV is a csomagot, akármilyen összeget is írnak rá...

[ Szerkesztve ]

(#847) maj-viktor válasza Boom21 (#840) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát hallod, elég ha csak 1 bolond nem kér majd refundot és az már tiszta haszon lesz neki...

Pontosabban ha majd sok dispute indul majd ellene, akkor az ebay/paypal automatikusan zárolja az emberke nickjét - paypal számláját.... Igazából a PayPal megvédi majd a vásárlókat, csak azért majd komolyan kell bizonyítani, hogy esetleg egy téglát kaptál! Pontosabban, ittis úgy van, ha 1 azonos terméknél "sok a panaszkodó", akkor azok szónélkül automatikusan visszakapják a zsét (bár én ezt gyakorlatba csak pár dolláros - tíz dolláros terméknél tapasztaltam), pl. eltünt eladó esetén!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#848) Boom21 válasza maj-viktor (#847) üzenetére


Boom21
tag

Ha én csalni szeretnék az ebayen akkor max. 30$-ig tenném, annál még sokan legyintenek... nekem pl. pár cucc már nem jött meg ilyen értékben, nem vertem a falat tőle... :)

(#849) OccsE válasza Boom21 (#846) üzenetére


OccsE
aktív tag

Na de a NAV nal nem lesz sokáig. Az $57 az 45 euró alatt van...

(#850) Boom21


Boom21
tag

Májusi v2 firm valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.