Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Drótszamár válasza Boom21 (#991) üzenetére


Drótszamár
őstag

Virtualdub + deflicker szűrő

A Deflicker szűrő még 2006-os.
"Antiflicker Filter for Virtual Dub Version 1.3"

A videóból a kockákat a Video Thumbnails Maker progival szedtem ki. Másodpercenként 1 kockát mentettem ki, de végül elég lett volna minden 4. másdpercből 1 db.

Próbáltam Sony Vegassal csak simán a videót begyorsítani, de nagyon lassan dolgozik, azért szedtem inkább ki a kockákat a videóból.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1002) Drótszamár válasza oszy (#998) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem lightroom. Nem látom értelmét használni. Eleve túlhúzott, agyonélesített videó jön ki a kamerából, ráadásul pont a felhőknél egész jól látszanak a részletek, és a hideg árnyalatok is illenek szerintem ide.

Ha majd egyszer elkapok egy tornádót, akkor az kap lightroomot, hogy jól nézzen ki.

WB-t jó lenne ha lehetne fixálni, és a közepén nem váltana át hidegből melegbe :( /SJ1000/

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1003) lolcopterlol válasza Bobyjack (#1000) üzenetére


lolcopterlol
tag

Az hogy egy töltő hány ampert tud leadni az nem jelenti azt, hogy az eszköz amit töltesz azt mind fel is fogja venni. Töltheted te az SJ4000-edet az atomerőműröl is, az akkor is csak 1000 mA-t fog felvenni (1A) 5V-on.
A lényeg inkább az, hogy a töltő stabil 5V-ot adjon ki (USB tápfeszültség) és lehetőleg a maximum áramerőssége >= 1A legyen.

(#1004) Bobyjack válasza lolcopterlol (#1003) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Erről eddigis tudomásom volt, de a kínai eszközökből gyakran kispórolják a védelmet, mert a gyári töltő úgyis csak egy ampert tud leadni, minek bele túláram védelem. Számtalan emiatt elpukkant eszközről olvastam. Ezért szeretném tudni, hogy van-e tapasztalata valakinek?

(#1005) lolcopterlol válasza Bobyjack (#1004) üzenetére


lolcopterlol
tag

Ez nem így működik. :)
Az eszköz annyi áramot vesz fel amennyi a fogyasztásából és a feszültségéből adódik. Tehát nem az eszköz biztosítja a "túláram védelmet" hanem ez egyszerű fizika. Annyi áram fog folyni amennyi e két mennyiség arányából következik.
I = P/U

[ Szerkesztve ]

(#1006) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Üzenem annak, akinek "eltört" az a "könyökeleme", hogy most kaptam egy kisebb utánpótlást...
közte abból is

plusz
- monopod
- hám
- fejpánt

(így akinek esetleg sürgősen kell.. PM - most még akad 1-1db belőlük)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1007) dani88 válasza Bobyjack (#1004) üzenetére


dani88
tag

Szerintem az a cucc védelemmel is elfüstölne:) Védelem talán egy nagyteljesítményű ellenállás beiktatása lehetne, de szerintem is felesleges. Annyi áramot vesz fel, amennyire le van merülve. A töltés végén már csak pár milliamper csordogál. Ami inkább fontos, hogy a töltőfeszültség a megadott specifikációnak megfeleljen.

(#1008) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Közbe visszalestem, ha mindenigaz, te: csaszi72 kérted ezt az "elemet" hogy a tiéd eltört... (de írom PM-et is)

Remélem ilyenre gondoltál:

Szóval megjött - van 2db szabad darabom - az ár az előzőleg megírt: 1.000 Ft / db

(ha aktuális még - írj rám PM-et, személyesen Bp.III.kerületében tudom átadni, vagy előre utalás után postázni +500 Ft-ért (regisztrált elsőbbségivel 1 munkanap alatt kiszállítják az ország egész területére!)

Ja és utánanéztem annak a csuklóra rögzíthető lebegő cuccnak is... talán lesz a későbbiekbe, de ezt még nem tudom megígérni...
(ár ~2.000-2.500 Ft áron várható)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1009) PePeBones


PePeBones
csendes tag

Sziasztok Srácok :) Szeretnék én is egy ilyen Sj4000 kamot, memória kártyával, honnan rendeljem? Valaki rendelt már vám határon belül? Vagy nem tudtok ilyen megbízható helyet?
vaterán találtam 39.000 ért de nem igazán megbízható az emberünk :D a vélemények szerint ! Mit gondoltok honnan rendeljek? Olvastam a kommenteket de jelenleg mi a legjobb lehetőség?

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1010) oszy válasza PePeBones (#1009) üzenetére


oszy
veterán

Az ember nem csak megbízhatatlan, hanem drága is! :K

Banggood és FoxOffer-ről rendeltek már itt sokan. Ezeknél sokat kell rá várni viszont kicsit olcsóbb. A garancia is talán mellettük szól.

Én egy angliai eladótól rendeltem (így áfa és vám nélkül) és 2 hét a szállítási idő. Picivel drágább volt ez igaz.
Május 6-án rendeltem és 23-án már nálam volt.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1011) Bobyjack válasza PePeBones (#1009) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ha baromira ráérsz, akkor Kínából, ekkor van hangyányi esélye, hogy elkerüld a vámot. Vannak kuponok, amivel 85$-ért megkaphatod ingyen postával, aztán vagy jön rá vám vagy nem. Összköltség tehát 19e vagy 19e + 5e vám + 1,5e vámkezelés = 25,5e nagyjából. Gyorsaságban ezt követi egy eladó Amerikából, akinél most 80$ szállítással, de ennél a dolog jellege miatt valószínűbb, hogy vámolnak (18e + 5e vám + 1,5e vámkezelés = 24,5e). A leggyorsabb ésszerű választás pedig Angliából rendelni. Ott teljesen fix az ár, mert már a vámterületen bellülről küld. Találtam 65£ + 5£ szállítasi költségért (26e Ft) olyan eladót, akinek 220e eladott terméke van, 99,3% pozitív visszajelzéssel. Azt hiszem elég megbízhatónak tűnik. [link]

A fórumon jelentkeztek korábban ketten, akik szeretnének közös vásárlásba bonyolódni. Ez az eladó ad 5% kedvezményt, ha legalább 3-at vesztek, ha minden igaz.

Azok alapján, hogy az én kamerám egy hónap alatt is csak Malajziáig jutott én biztosan Angliából vennék, ha most venném a sajátom...

(#1012) oszy válasza oszy (#1010) üzenetére


oszy
veterán

Tőle rendeltem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1013) PS7A


PS7A
tag

Az én készülékem is sikeresen megérkezett, eddig rendben működik is. :C

Kerestem, de nem találom, hogy van-e olyan opció, hogy felvételkor kikapcsoljon a kijelző?

(#1014) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Bobyjack
Nagyjából mindent leírt...

Ha ráérész Kínából 3-4hét vámmal - mindennel 26-28E körüli
vagy EU-ból ~28-32E Ft körül (így 1-2hét a szállítás)
vagy apróhirdetés - vatera ~35-40E Ft körül (de ez azonnal a kezedbe van)

(#1009) PePeBones
(#1010) oszy
valszeg vaterán (minket) találtál meg... és sajnálom, ha az jött le, hogy nem vagyunk megbízhatóak... csupán - mit ne mondjak... sokan szeretnek bosszú negatívot adni! (de biztosítunk személyes átvételt is, szóval semmi rizikó nincs) Hogydrága... hát igen... ezaz ára, hogy azonnal kéznél van és már levan vámolva - áfázva (és benne van minden egyéb költség, pl. vateradíj, postázás, stb.)
Mondom én azért se erőltetem "magunkat" itt se, akinek kell megrendeli magának - mi nem ezeknek az embereknek kínálunk opciót, hanem azoknak, akiknek azonnal - instant gyorsan kell! :) (ha összeadsz minden költséget és "rizikót" - plusz esetleges "haszon reménye", akkor szerintem rájössz, hogy korrekt ár ez érte és mondom továbbra se reklámozom, én is mondom - mindenki rendelje magának, aki bizalmatlan a külföldi rendeléssel, annak meg mi tudunk azonnali személyes átvételt biztosítani)

(#1013) PS7A
Van benne ilyen "funkció"... talán az "auto power off" vagy a "screensaver" - most fejből meg nem mondom!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1015) PS7A válasza maj-viktor (#1014) üzenetére


PS7A
tag

Az auto power offot be is állítottam a legkisebb értékre, a screesavert pedig kikapcsoltam.
Csináltam egy kis tesztet de nem kapcsolt ki a kijelző. Ezért tettem fel a kérdést, de közben rájöttem, hogy egy idő után magától kikapcsol :) Kicsit türelmetlen voltam, még ki kell tapasztalni :))

(#1016) Bobyjack válasza PS7A (#1013) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Screensavers a neve a menüben. Egyébként itt vannak a menüről a képek:[link]

Amúgy honnan rendelted?

(#1017) KIZS


KIZS
aktív tag

Ha valakinek véletlenül lenne egy kamerája aminek összetört a lencséje/kijelzője és ezért nem tudja használni, akkor esetleg jutányos áron megvenném tőle.

(#1018) PS7A válasza Bobyjack (#1016) üzenetére


PS7A
tag

Ebay - UK-ből rendeltem és durván 12 nap alatt ért ide.

Egy másik kérdés: Megtaláltam OccsE firmware listás kommentjét is, és az érdekelne, hogy az Apr 24-es minden korábbi funkciót tud? Lényegében a Time lapse része lenne a fontosabb, de nem szeretném ha közben meg romlana a normál videó minősége :(

(#1019) oszy válasza maj-viktor (#1014) üzenetére


oszy
veterán

Viktor! Félreértettél!!! Nem találtam ra senkire! Pepebones keresett a vateran! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1020) icerockk


icerockk
tag

Ma végre kézhez kaptam a két csomagból a kisebbet, ebben csak a plusz akksi volt, de legalább már ideért :) Kíváncsi vagyok mikor ér már ide a kamera és a többi cucc, azért vicces ez a lassan egy hónapos várakozás :D

(#1021) csaszi72 válasza maj-viktor (#1008) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Jaja!
Köszi!
Karpanttal együtt kellene, posta miatt ugye
;-)

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1022) csaszi72 válasza PS7A (#1013) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Igen, van.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1023) a000 válasza maj-viktor (#1014) üzenetére


a000
őstag

Bár én nem akarok bele vau-vau, de tudtommal szakmai topikokban nem szabad hírdetni... :D

(#1024) Feribacsi555 válasza a000 (#1023) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Nem hirdet, csak tájékoztat jelenlegi árakról és hasznos információkkal és kiegészítőkkel szolgál az sj4000-es kamera birtoklódnak :)

[ Szerkesztve ]

(#1025) maj-viktor válasza a000 (#1023) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello!
OK! Értettem! (és jogos)
(én "sajnos" nem vagyok egy nagy PH! fórumozó, így nem vagyok képbe minden "szabállyal")
De azért se nyomtam direktbe a "hirdetést", csak megemlítettem, hogy akit érdekelnek... azoknak PM!

De köszi, hogy szóltál!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1026) a000 válasza Feribacsi555 (#1024) üzenetére


a000
őstag

De hírdetett, olvass csak vissza.

#1025: Abszolút nem kötekedésből szóltam, csak jobb ha nem a moderátorok szólnak érte.
Hardverapró rész pont ezért van :)

[ Szerkesztve ]

(#1027) Feribacsi555 válasza a000 (#1026) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Tudok róla, de
1: Ha nem ír ebbe a topikba, úgy gondolom többségünk nem is tudott volna róla, mindaddig míg valaki meg nem találja és beírja, hogy van ilyen lehetőség (ami ezen a szálon futtatva ugyancsak hirdetésnek minősül).
2: Ha zavart volna valakit, már biztos rég rohant volna a moderátorok után, hogy moderálják ki.
3: Kösz hogy szóltál neki. :)

Én sem kötekedésből írom, de úgy gondolom elég kicsi még ez a "szakmai" topik, ahhoz, hogy ne írhassa már be néha, hogy most éppen mik vannak neki, bármilyen atrocitás nélkül, főleg, hogy tökéletesen a témához kapcsolódik, ha hirdet ha nem (bár ez is csak felfogás kérdése, hogy mi minősül hirdetésnek és mi nem). Nyilván nem én döntök erről, lehet csak én vagyok ilyen jóhiszemű. Na mind1.

(#1028) maj-viktor válasza Feribacsi555 (#1024) üzenetére


maj-viktor
őstag

Na köszi, legalább valaki "nem lehúzásnak" meg, idegesítő kommentnek veszi a hsz-eimet, mit ne mondjak - sokszor megkapom (nem feltétlenül itt), pl. a külföldi rendeléses topikba, hogy "okoskodok", pedig tényleg csak segítek - segíteni próbálok, másoknak...

És ja, azért én itt szerintem szakmai hsz-t is hozzáteszek - segítek, nem csak "hirdetek"...
pl. unboxing - first look - menu - test videóim

/szerk
Meg pont erről jut eszembe... valaki szeretett volna képeket.. attól kérdem milyen képeket "csináljak"?
Mármint milyen témáról? Vagy "közelségről"?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1029) PePeBones


PePeBones
csendes tag

köszönöm szépen mindenkinek aki kommentelt !
Szerintem Ebay lesz :) Hétfőn :D Valaki esetleg tud nekem lökni egy privát videót ? vagy tőlem ide is bemásolhatjátok a linket, nekem olyan videó kellene amin szemtől szemben a kamerával vagy ! ugyanis nekem vlogra kellene ez a cam+ néha ilyen szabad téri ökörködésre, és ezekre a célokra nagyon tökéletes lenne ! :) plusz még vennék hozzá ilyen teleszkópos botot vagy mi a picsa az :)

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

(#1030) HornedReaper válasza lolcopterlol (#1003) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem lemerült akksival is sajnos csak 0,18A-t vett fel utolsó töltésnél jó minőségű, a legkevésbé "ugráló" feszültségű Sony mobiltelefon-töltővel.. Szóval egy darabig eltart a töltés :DDD

Amúgy a töltés vége felé szépen leesett a felvett áram, aztán lekapcsolt a töltés.

USB-s kis kínai mérő-kütyüvel néztem, jó kis cucc, könnyen kideríthető melyik a legjobb töltő a háznál ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1031) Tecsa válasza HornedReaper (#1030) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Hogy ez mekkora jó cucc! Azért azt vedd figyelembe, hogy ennek a mérése valószínüséggel nem túlságosan precíz. Támpontnak jó lehet!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#1032) HornedReaper válasza Tecsa (#1031) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ha pár századdal mér csak "mellé", szerintem az még bőven jó :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1033) gyuresz1984


gyuresz1984
újonc

Sziasztok.
Csak egy kérdés.Milyen a minősége?

(#1034) Bobyjack válasza gyuresz1984 (#1033) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ha a kamerával kapcsolatos a kérdésed, akkor a válasz az, hogy az árához képest kifejezetten jó.

(#1035) maj-viktor válasza gyuresz1984 (#1033) üzenetére


maj-viktor
őstag

Szar! Nehogy megvedd! :D

Ez most komoly kérdés volt!?
(De ja ár/érték arányba nagyon jó... sőt legjobb)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1036) gyuresz1984


gyuresz1984
újonc

Igen, ez lett vna a kérdés. Köszönöm.

(#1037) csaszi72 válasza HornedReaper (#1030) üzenetére


csaszi72
aktív tag

No, kíváncsivá tettél, ImaxB6-al megnézem mit vesz fel. :DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1038) Attila444


Attila444
aktív tag

Külső mikrofont lehet csatlakoztatni? Átalakítóval, mint pl a gopronál.

(#1039) Bobyjack válasza Attila444 (#1038) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Sajnos nem.

(#1040) Attila444 válasza Bobyjack (#1039) üzenetére


Attila444
aktív tag

És később esetleg szoftveresen megoldható lenne, vagy egyáltalán nem?

(#1041) lolcopterlol válasza Attila444 (#1040) üzenetére


lolcopterlol
tag

Igen, össze lehet vágni később a képet és a hangot.

(#1042) oszy válasza oszy (#1019) üzenetére


oszy
veterán

szóval rendben? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1043) Bobyjack válasza Attila444 (#1040) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nagyon lassan haladnak a firmware-el a kínaiak és nem feltétlenül a jó irányba, továbbá nem tartom valószínűnek, hogy a chipset ezt támogatja. Ezért a GoPros átalakítós felállás szerintem járhatatlan.

Ahogy Lolkopter is írja egy diktafonnal, vagy más profi hangfelvevő eszközzel szinkron felvételt készítve vágóprogramban könnyen összehozható a két sáv. Ha csinálsz a felvételek elején "csapó egy" csattintást, akkor még inkább gyerekjáték összehangolni.

A NYÁK-on egyébként egy parányi kondenzátor mikrofon van, azt kiforrasztva és a helyére csatlakozót forrasztva elméleti síkon mozogva, akár a külső mikrofon csatlakoztatása is megoldható lehet. Amúgy kifejezetten nehézkes szétszedni az SJ4000-et. Ha szeretnéd előtúrhatom az egyik külföldi fórumról a szétszedés lépéseit.

[ Szerkesztve ]

(#1044) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Nem lemerült aksi, max 1A-rel töltve 40 perc után 0,3A-re esett vissza, végeredmény 616mA
Ergó a ráírt 900mAh reális.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1045) Attila444 válasza Bobyjack (#1043) üzenetére


Attila444
aktív tag

Köszi a választ, erre voltam kíváncsi. Szétszedni és forrasztgatni nem akarok, ennyire nem mennék bele mert nem létfontosságú, csak érdekelt.

(#1046) csaszi72 válasza csaszi72 (#1044) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Megnézem a másik aksit is, 680-at szedett le az Imax.
Most tölt.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1047) KIZS


KIZS
aktív tag

Engem még mindig érdekelne törött/színhibás/kijelzőhibás, de még egyébként működőképesnek tűnő ilyen kamera. Érdekelne teljesen hibátlan is, tartozékok (akár akkumulátor) nélkül.

(#1048) Kékkutya válasza KIZS (#1047) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

...engem pedig két kis csavar a vízalatti tok keretéből. Sajnos nem találtam csavarboltban megfelelő méretűt. :(

(#1049) oszy válasza Kékkutya (#1048) üzenetére


oszy
veterán

műszaki alkatrészeket árusító üzletben voltál?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1050) YesIamKrisz


YesIamKrisz
csendes tag

Na megérkezett a kütyü! A kérdésem az volna, hogy USB-ről is lehet tölteni valahogy, mert az adaptert itt Európában nem tudom használni! :-S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.