Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) bajaki


bajaki
őstag

Az alapcsomagban milyen öntapadós felfogatók vannak? Csak a kettő ívelt? Vagy van sík is?
Minden oldalon más információkat találok. Ebay-en rendeltem heavends-től.

Erre gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1652) KIZS


KIZS
aktív tag

Felszereltem a sisakra a kamerát. Majd kicsit fentebb kell állítani, hogy jobban lássa a tájat, de azért ígéretes.
Eléggé sütött a nap reggel és azt tűnt fel, hogy néha a sárga taxi fehérnek látszik. Foltokban sárga, foltokban fehér. (De ezen a videón ilyen pont nem látszik.)
Mondjuk nem automatikusra volt állítva a fehéregyensúly, hanem tungstam-ra. Hazafele automatikusra állítom.

[link]

Praktikus lenne egy távirányító a kamerához...

(#1653) STKDave


STKDave
csendes tag

Végre megérkezett az enyém is. Ebay árverés 80€ + 11€ posta. Csütörtökön adta fel a jóember Németországból és ma jött meg. Akinek kell link tudok adni.
Melyik a legújabb firmware? Az enyémen 20140424V01 van

(#1654) Tecsa válasza bajaki (#1651) üzenetére


Tecsa
aktív tag

1 sík és egy ívelt van. Ha jól emlékszem a goprohoz képest nagyobb tapadó felülettel ráadásul, ami nem feltétlen hátrány :)

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#1655) bajaki válasza Tecsa (#1654) üzenetére


bajaki
őstag

Értem. Akkor az úgy jó. Azt hittem kettő ívelt.

Köszi az infót! :R

Közben ebay-en nyertem aukción 560 Ft-ért gopro-hoz öntapadós talpat. 2 ívelt és 2 sík. Remélem tényleg jó ehhez a kamerához is. Csak hát mire ideér. :)

[ Szerkesztve ]

(#1656) Feribacsi555 válasza KIZS (#1652) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Miért fékeztél ekkorát 2 perc körül a zebrán? :)

(#1657) ZozzV6 válasza DreaD88 (#1625) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem ugyan még nem jött meg ez a típusú kamerám de más fajtához csináltam autós tartót mágnesekkel. Én úgy oldottam meg hogy egy alu lemez aljára tettem 3 db vinyómágnest háromszög alakba kb 10-10 cm-re egymástól. Az alulemez közepéről kiáll egy másik alu cucc amire tudom a kamerát rögzíteni. egy vinyómágnes kb 12kg-ot bír el. Előtte volt 1 mágneses tartóm és hiába volt az is 14kg-os ráadásul az a kamera jóval kisebb és könnyebb volt mint az sj4000 mikor elkezdett driftelni az autó úgy repült le a kamera hogy "öröm" volt nézni. Szóval javaslom a háromszög elrendezést. A fényezés védelmében én bicikli belsőgumit raktam a mágnesekre. Vékony és nem engedi megcsúszni mint a filc. Elvileg 2-3 nap és megjön az én kamerám is :)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#1658) bajaki válasza ZozzV6 (#1657) üzenetére


bajaki
őstag

Pont tegnap szedtem szét egy régi winchestert hasonló elgondolással, noha nekem sem jött még meg a kamera.

Az ötlet már megvan az én fejemben is, de nem tudom hogyan rögzítsem a mágnest a lemez vagy az öntpadós talp aljára. Szerintem én úgy fogom csinálni, hogy egy lemezre felragasztom a talpat, a másik oldalára meg a mágneseket - igaz, abból nekem csak kettő van. Csak kérdés, hogyan rögzítsem a mágneseket, mert bitang erősek és a ragasztó lesz a gyenge pont szerintem.

(#1659) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#1657) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Most jött meg ebben a pillanatban a kamerám. Banggood akcióval 87$ vámon átcsúszva :))

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#1660) KIZS válasza Feribacsi555 (#1656) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nem én fékeztem, hanem pont a zebránál a járdán álló autó indult el rém vagányan...
Gondolom kitört belőle mind az 54 lóerő.

(#1661) DreaD88 válasza ZozzV6 (#1657) üzenetére


DreaD88
tag

A gumi alátét az jó ötlet. Én is majd akarom használni sisakon is, szerintem valami biztonsági madzagot/damilt fogok rá tenni, hogy ha végletlenül le is jön, akkor se essen le, de bővebben ezen még nem gondolkodtam.

87 USD volt postával mindennel? (am hány nap alatt jött meg?)
Aliról amit rendeltem és elvileg már egy hete feladtak, annak a nyomkövetési számát még nem találja a rendszer :/ kezdek aggódni.

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1662) silmatauki válasza silmatauki (#1647) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nem vagy egyedül – máj. 5-én rendeltem 2 pótakkut a "sweetlife999" eBay árustól, és azóta se jött meg. Adott tracking numbert, de az valami "Myram"-os, amiről semmit se talált a Google."

Visszaírt a tag – azt írta, hogy utánanéztek, és nálunk áll a vámon. Azaz nem átb@szás.

(#1663) ZozzV6 válasza DreaD88 (#1661) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akciós volt 1 hétig 87$ postával mindennel és Június 6-án rendeltem szóval még gyors is volt :) Szétkaptam a csomagot. Most fogom a kamerát megnézegetni mert eddig csak a tartozékokat néztem át. Fel kell töltenem mert üres az akksi.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#1664) Feribacsi555 válasza KIZS (#1660) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Ja értem, pedig többször is megnéztem, de nem láttam. :)

Szerk:
Látom már, a kis fiat punto :D

[ Szerkesztve ]

(#1665) KIZS válasza DreaD88 (#1661) üzenetére


KIZS
aktív tag

Pl. így?

Felpattintottam a szellőző "fedelét" és aláfúrtam két órás csavart. Ezek fogják a biztonsági drót végét.

Ha fent van a kamera, akkor a plexit pont fel tudom nyitni teljesen, de az állrészt már nem. Annyira felnyílik, hogy fel-le tudjam venni a sisakot kényelmesen, de a felső rögzítési pontba már nem akad be. Magyarán a felnyitott állrész + kamera kombó nem működik menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#1666) DreaD88 válasza KIZS (#1665) üzenetére


DreaD88
tag

Te ez atombiztos :C

#ZozzV6: Én ugye Aliról rendeltem 77usd-ért sima postával, de ha 2 héten belül nem jön meg, akkor rendelek egy másikat DHL-el, mert nyaralás miatt meg kéne érkeznie július 21-ig legkésőbb. Remélem pár napon belül működni fog az a tracking number...

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1667) maj-viktor válasza DreaD88 (#1666) üzenetére


maj-viktor
őstag

Elég nagy hiba volt ali-ról rendelni... amikor itt mindenki írt már megbízható helyeket... PayPal-os fizetéssel...
(pl. geek)

Ha nem él a TN számod, akkor ne nagyon reménykedj, hogy megjön egyhamar... nekem legutóbbi ali-ról rendelt SJ4000 kam, jött több mint 1hónapig, a valós feladástól számítva és úgy megvámolták, mint a sicc.. szóval meg is bántam, inkább DHL! És én is mindenkit erre bíztatok, mivel 90%-ba úgyis megvámolják az értékes cuccokat, akkor minek várjunk rá 1-2hónapot, amikor DHL-el itt lehet 1-2hét alatt is a világ másik feléről...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1668) DreaD88 válasza maj-viktor (#1667) üzenetére


DreaD88
tag

Haverom is tavasszal rendelt aliról DHL-el és 3-4 nap alatt a kezében volt, igaz el is vámolták neki.
Ha nem látom egy héten belül, hogy jönne, akkor DHL-el lesz...

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1669) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok. Nincs időm visszakeresni, viszont emlékszem hogy valaki árult asztali töltőt a külön akksiknak. Dobjon már rám egy privit, ha még megvan és/vagy ha másnak is van felesleges, akkor jöhet a pm. Köszi.

(#1670) maj-viktor válasza DreaD88 (#1668) üzenetére


maj-viktor
őstag

Milyen eladótól rendeltél!?
Hány napos "processing time"-ot vállalt!? Ali-nál ez fontos... érdemes max 3napostól rendelni... ha ilyen 15napostól vettél, akkor 2hét míg kapsz tn, majd megint 2hét míg feladja, majd 2hét a posta és 2hét a vám, összesen lesz a rendelés pillanatától 2hónap... Szóval... ha sürget az idő... itthoni vétel vagy DHL! (persze így drágább, de instanz kézbe van ~1hét)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1671) bajaki


bajaki
őstag

Ma próbáltam szerezni 1/4 collos csavart, mert akarok készíteni egy egyedi kis kézi tartót. Az lenne a lényege, hogy a végéből kiáll a csavar és arra tekerem rá a tripodot. Már minden meg is van, elmentem több boltba is, de rá kellett jönnöm, hogy nem árulnak collos csavart.

Ötletek? Honnan tudnék szerezni?

(#1672) DreaD88 válasza maj-viktor (#1670) üzenetére


DreaD88
tag

Konkrétan ő az.
És igen, sajna 14 nap a processing time, viszont elvileg már feladta, ha adott tracking numbert, nem?

Azért mertem tőle, mert több mint 500 db-ot vásároltak már ettől az eladótól és 1600 felett van az értékelései.

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1673) Feribacsi555 válasza KIZS (#1665) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Bevallom férfiasan, eddig nem is sejtettem (bár nem is nagyon foglalkoztam vele), hogy mi célt szolgál az az acélsodrony.
De még jó hogy megosztottad, mert így már ma élesbe ki is bírtam próbálni:

:DD :DD

(#1674) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Találtam itthon 2 régi GPS tartót amiből ez az egyik és nézegetve hasonlóságot találtam a kamera csuklói között.
Szétkapva különösen hasonlított bár nagyon minimális vastagság beli különbség van a lamellák között de össze lehet tolni és tart is :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#1675) maj-viktor válasza DreaD88 (#1672) üzenetére


maj-viktor
őstag

Konkrétan az semmit sem jelent, azt kitudja kérni előre... ha él a rendszerbe a szám, akkor adta fel valóban... és ahogy írtam ez így akkor az ő esetében akár 2-3hétig is eltarthat...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1676) csaszi72 válasza bajaki (#1671) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Pontosabban : 1/4" UNC20

25hsz-t kellene visszaolvasni. :K

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1677) csaszi72


csaszi72
aktív tag

3D printelt szerelék tartó:



igény szerint, 4000ft postázva ajánlottan.

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1678) bajaki válasza csaszi72 (#1676) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, olvastam, láttam, van metsződ. De ez az én problémámat nem oldja meg. Ezért meg nem fogok venni egy menetmetszőt.

(#1679) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Sziasztok!

Volt téma, hogy kéne firmware összehasonlító videó!

Most úgy néz ki 1-2 napig lesz nálam 2db SJ4000 készülék, így tudok azonos időbe felvett videót csinálni más-más firmware-el

Kérlek adjatok - írjátok meg melyik 2firmware-t kéne összehasonlítani és megcsinálom!

Tartozékok továbbra is elérhetőek itt:
http://hardverapro.hu/apro/gopro_sj4000_kiegeszitok_-_tartozekok__ham_monopod_fej
(bár folyamatosan fogy - ürül - utánpótoljuk, érdeklődj az aktuális készletről

bye
maj-viktor

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1680) LolokeBacsi válasza bajaki (#1678) üzenetére


LolokeBacsi
csendes tag

Akkor olvass vissza még kb 2-t, ahol futoz felajánlotta, hogy ad ilyet, mert neki van (nem menetmetsző, hanem ilyen menetes szár...)

[ Szerkesztve ]

(#1681) waybill válasza silmatauki (#1647) üzenetére


waybill
csendes tag

Szia, én is tőle rendeltem, sokáig tartott de megjött és nem átverős... Ja és átcsuszott a vámon.. :D

(#1682) OccsE


OccsE
aktív tag

Ha minden igaz akkor EZ lenne a SJ4000 wifis valtozata....
Legalabbis mikor rakerdeztem az eladonal, hogy mikorra varhato ezt a linket kaptam tole...

#maj-viktor itt es itt mar en is osszehasonlitottam par fw-t...

Talan egy regi es uj tipusu kamera legujabb fw-jit jo lenne osszehasonlitva latni

[ Szerkesztve ]

(#1683) maj-viktor válasza OccsE (#1682) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen, ezt láttam, csak ahogy írtam egyszerre 2kam lesz nálam 1-2 napig, így totál azonos időbe feltudnám venni a különbségeket a firmware-k között, bár a te videód is jól mutatja hogy az újabb firmware jobb!

Én is kezdem beleásni magam a firmware témába, és a N201405270ZV01-es jobbnak tűnik, bár én már azt se tudom milyenek vannak...

valaki összetudná gyűjteni.. linkekkel (ha ráér)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1684) mcgoat válasza silmatauki (#1647) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Ha csak akkumulátor van a csomagban, akkor azt simán visszafordítja a posta, repülővel tilos LI-ion aksit szállítani.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1685) mcgoat válasza csaszi72 (#1676) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Különben az M6 átmetszhető az anya meg pláne átfúrható.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1686) OccsE válasza OccsE (#1682) üzenetére


OccsE
aktív tag

Sorry a felre informalasert.... megsem a RD990 a SJ4000 wifis valtozata... barmennyire is erodkodott a kinai elado :(
Foleg mert mar januar ota kaphato.... Ha az SJ4000 hasonlo androidos appja (iranyitas/adat atvitel/elo video a telefonon...) lesz mint ennek akkor az nagy lepes lenne!

(#1687) icerockk válasza maj-viktor (#1683) üzenetére


icerockk
tag

Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy a tripod, amit árulsz, az milyen méretű? Ha nem a legkisebb (mini - 165 cm), tehát a 26 centi hosszúságú (medium, vagy nagyobb), akkor nekem kellene egy!

Más: az új firmware-ben a time-laps csak 5s minimálisan? Illetve mi a jobb beállítás, ha mindent automatán hagyok, tehát expo, fehéregyensúlyt, ISO, vagy inkább egy folyamatos fluorescent és 1/3-os expo???

(#1688) csaszi72 válasza mcgoat (#1685) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Na ezt kipróbálom ma.

LolokeBacsi: :K

képlinkek úgy látom nem mennek....

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1689) maj-viktor válasza icerockk (#1687) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello!

De kicsi... small méret, pontosabban cm-be a 16,5cm-es...
(ez a népszerű, azért ez van... most kb. ~3db is belőle... jómagam DSLR-hez a nagyobbat ~24cm-es méretet használok)

De amúgy ehhez a kamhoz a kicsi is elég...

És persze betudok szerezni medium vagy big méretet is jóáron... (de jelenleg ez csak rendelésre van - közeljövőbe nem lesz raktáron)

bye
maj-viktor

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1690) greef


greef
tag

Ez egy teljesen más gyártótól kiadott kamera (REDLEAF RD990)
www.hkredleaf.com

Vannak youtubon erről is tesztek, nem vagyok elájulva tőle, ez már az az árkategória szerintem, amikor már inkább egy gopro. 53e és 56e Ft körül mozog az ára. ebay

RD990 vs GoPro

[ Szerkesztve ]

(#1691) icerockk válasza maj-viktor (#1689) üzenetére


icerockk
tag

Szia! Köszi, de akkor inkább rendelem ebay-ről... azért lenne fontos legalább a medium méret, mert lehet, hogy nagyobb kamerával is lenne használva!

(#1692) csaszi72 válasza greef (#1690) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hajrá!!!
Majd írj róla.
Át megyek es el fogom olvasni a neki nyitott szobában ;) :R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1693) maj-viktor válasza icerockk (#1691) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem van külön kicsi a sport cam-hoz és nagy a DSLR-hez... szerintem ha már rendelsz, rendelj kicsit is... megéri és nem olyan drága ebayről...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1694) maj-viktor válasza mcgoat (#1645) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hoppá, most nézem a nicked.. kit fúj ide a szél... gondolom az a mcgoat-os vagy akire gondolok... (fotós cuccos)

Még régebben vettem monopodot tőled, de elhagytam a "rögzítő csavarját", ilyet kapni külön tőled!? (majd lefényképezem melyikre gondolok... bár azóta már vettem egy ugyanolyan monopod állvány DSLR-hez máshonnan, de az elsőről még mindig hiányzik az a csavar és így nem túl stabil, ha tudnám pótolni - legalább eladhatnám / elajándékozhatnám ismerősnek)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1695) maj-viktor válasza csaszi72 (#1688) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez elég karajul nézz ki! Majd rakj be bevetés közbeni videót... Én imádom az ilyen First Person View-es (FPS) cuccokat! :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1696) maj-viktor válasza OccsE (#1686) üzenetére


maj-viktor
őstag

Esetleg ez, mint alternatíva!? (már volt téma asszem)
WDV5000
https://www.youtube.com/watch?v=cvNItUEh9Ig
Bár ennek szörnyen szörnyű a hangja...

Majd ha kijön valami olyan, ami:
- 170fokos lencsés
- LCD-s
és wifi-s

Na az bestbuy lesz, bár az legjobb esetbe ilyen 150-200$ körüli lesz

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1697) icerockk válasza maj-viktor (#1693) üzenetére


icerockk
tag

A medium tetszett meg, arról láttam videókat, gondolom még eléggé flexibilis, és nem is túl nehéz, viszont cserébe magasabb, és picit vaskosabb is. Szerintem az is jó lesz a kicsi kamhoz is.... Remélem :)

(#1698) csaszi72 válasza maj-viktor (#1696) üzenetére


csaszi72
aktív tag

20-30 perc üzem idővel :-)

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1699) maj-viktor válasza csaszi72 (#1698) üzenetére


maj-viktor
őstag

...naja - ehhez már izmosabb akku kéne, ami csak nagyobb méretbe valósulhatna meg... szóval számomra a SJ4000 továbbra is bestbuy a maga nettó ~100$ környék árával (~ bruttó 130$ - 30E Ft)

De én egy jó "LCD nélküli" wifi-s alternatívát megnéznék... tényleges GoPro Clone-t mivel annak sincs gyárilag LCD-je ugyebár...

Szal alternatívákat én is várok... azért a wifi remote elég jó plusz pont a GoPro mellett "tabletról - mobilról nézés" - bár nekem az LCD-s megoldás jobban tetszik, de megnéznék / letesztelnék egy másik típust is!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1700) nbence94


nbence94
tag

ha már tripod...
valakinek van ilyen hajlítgatós vacakja ? :)) tök jól néz ki, bár nemtudom mennyire lehet használható :)
másik lol: 211 Ft-os tripod? komoly lehet mi? :DD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.