Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Zozzer888 válasza szabieable (#3999) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az publikus, hogy hogy állapodtatok meg heavends-el? Azt tudom, hogy küldött egy új szettet a rossz helyett, de milyen anyagi terhek mellett?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4002) jasonplay válasza maj-viktor (#4000) üzenetére


jasonplay
csendes tag

Szóval akkor most tönkre ment az SJ4000rem.. fasza többet se vásárolok gopro kamukat inkább gyűjtök egyre

(#4003) szabieable válasza maj-viktor (#4000) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nem. Ami jött anno heavendstől annak elment ugye az LCD-je, valamiért olyan érzésem van, hogy küldés előtt kapott új fw-t csak épp nem kapcsolták be utána. Legalábbis a fenti leírás alapján ugyanígy működik az enyém, led világít, usb nem megy, kikapcs csak akkor ha elengedem a gombot. Túl sok a hasonlóság és nála összeköthető az FW update folyamattal. Megpróbálok rá időt szakítani holnap melóban és kukázok egy sd28 fw-t vagy ha valaki lenne olyan kedves dobhatna egy linket priviben és akkor megpróbálom azt feltenni, hátha "megjavul" tőle és akkor kiderül, hogy nem is sj jött heavendstől ( remélem ami resendben van úton az valós sj4000 lesz, doboz alapján eredeti a dolog pedig )

@Zozzer888: nem mentem bele a 30 fontos refundba, ők meg nem akarták, hogy visszaküldjem így végül úton van egy új cam, a régi hibásat pedig megtarthattam. Kértek 2 nap szünetet mert valami illetékes szabin volt és utána jött az üzenet, hogy mi lenne ha küldenének egy újat :)

[ Szerkesztve ]

(#4004) maj-viktor válasza Real_Necro (#3996) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hátja.. nekem is lennének javaslataim... 2-3hete íródott, azóta már sokminden változott... pl. a wifi-s is verzió is megjelent! Nekem csak a facebook-os oldalra van hatásköröm, így ott tudom tájékoztatni az SJ4000-es közösséget / tulajokat / leendő tulajokat! (azért is "reklámozom", ott friss - aktuális infókat tudok - tudunk megosztani, mert itt sok komment között elveszhetnek a "hasznos infók", ott meg posztba jobban kiemelhetőek! :) )

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4005) maj-viktor válasza jasonplay (#4002) üzenetére


maj-viktor
őstag

Imádom az ilyen embereket... a "drágára" nincs pénze, az olcsót meg fikázza! Gratula! Saját hülyeséged miatt tönkre vágtad és ezért a kam / más a hibás - nem te! Egyértelmű!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4006) jasonplay válasza maj-viktor (#4005) üzenetére


jasonplay
csendes tag

HÁHÁ Nem vágtam tönkre!!!!! Nagy nehezen de sikerült.

(#4007) maj-viktor válasza jasonplay (#4006) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem azt mondtad GoPro-t veszel!?
Szerintem inkább dobd ki a kukába, így-úgy ahogy van!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4008) Zozzer888 válasza szabieable (#4003) üzenetére


Zozzer888
addikt

Na, ez korrekt tőle:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4009) KeMa válasza jasonplay (#4006) üzenetére


KeMa
csendes tag

Hogyan sikerült?

(#4010) jasonplay válasza maj-viktor (#4007) üzenetére


jasonplay
csendes tag

Mivel sikerült megoldanom, így nem de megyek Belgiumba és majd az onnan szerzett pénzből fogok igen.

(#4011) maj-viktor válasza jasonplay (#4010) üzenetére


maj-viktor
őstag

Soksikert... hasznos tagja vagy a magyar társadalomnak most is!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4012) Real_Necro válasza maj-viktor (#4007) üzenetére


Real_Necro
veterán

De előbb mondja meg melyik kukába fogja dobni... :P

Na dolgozom tovább, hogy szerezzek én is egy kis rávalót az esti bizniszre... :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4013) jasonplay válasza KeMa (#4009) üzenetére


jasonplay
csendes tag

Úgye felraktam az sd28-ast amitől beszart úgye..
Felraktam mindent ami eddig volt nekem DE! a foxoffer vagy melyik oldalon van egy topic amibe van hogy új - régi kijelzős firmware.. na felraktam a régit ( pedig nekem az új van) és akkor már elkezdett tölteni ami haladásnak számitott! Aztán azzal csak fehér kép volt de arra meg a youtuben fent van a megoldás, felraktam azt a firmwaret is és úgy már sikerült! Szóval aki sd28at felrak sima sj4000re ne dobja ki, mert van rá megoldás aki szerint meg nincs az hülye! ( Nekem sikerült így mindenkinek sikerülhet aki ezt csinálta! )

(#4014) Real_Necro válasza jasonplay (#4013) üzenetére


Real_Necro
veterán

No hát mindenki a bukásait nevezi tapasztalatnak. Köszönjük a hasznos infót, hát ha valaki még a jövőben belefut ilyenbe és akkor elkerülheti, hogy drága pénzért goprot vegyen... ;) ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4015) jasonplay válasza Real_Necro (#4014) üzenetére


jasonplay
csendes tag

Én megbocs a hirtelen felindulásért csak nagyon felkúrt, hogy a mobilxel is beszélgetek és telibeszar :O

(#4016) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Én egy szóval sem mondtam, hogy totál kuka... csak kis utánaolvasás kéne a témának...
De ha valaki ilyen szerencsétlen (már boccs), akkor megérdemli... és dobja ki a francba, akkor!

(#4015) jasonplay
De már boccs, azt írtad apróhirdetésből vetted, akkor a mobilx-nek mi köze hozzád? hozzá!? O.o
Nem is értem az egész gondolatmenetedet...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4017) jasonplay válasza maj-viktor (#4016) üzenetére


jasonplay
csendes tag

De most mondom, hogy sikerült :D a mobilxnek csak annyi, hogy ők küldték a firmwaret és segitséget kértem tőlük ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#4018) maj-viktor válasza szabieable (#3951) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amúgy pont ilyen kakaót iszok folyton... hogy ez pont nekem nem jutott eszembe! xDDD

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4019) Real_Necro válasza maj-viktor (#4018) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet meg kellene néznem majd ha megjött a kam, hátha valamelyik sörös kupak is jó rá... itt a sok tejfelesszájú mellett nem tudok labdába rúgni... :DDD

Egy szakmai kérdés is közben:

Melyik tápcsatija van a kamerának? A bal oldali, vagy a középső?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4020) maj-viktor válasza Real_Necro (#4019) üzenetére


maj-viktor
őstag

balos... "mobil tőltő" fajta...

microUSB B-type a hivatalos neve asszem

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4021) szabieable válasza Real_Necro (#4019) üzenetére


szabieable
aktív tag

Bal oldali. A kozepso mini usb. Ennek pedig micro csatija van

(#4022) madmike


madmike
őstag

Én is megrendeltem a magam sj4000-ét super_cheap_citytől. Köszönöm a sok hasznos tippet, amiket itt olvastam. Nagyon bízom benne, hogy még a hónapban megérkezik, mert szeptember 1el beülök egy kamion volánja mögé.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4023) Real_Necro válasza maj-viktor (#4020) üzenetére


Real_Necro
veterán

Olyan megoldáson agyalok, hogy ha kirakom kamerát kocsi szélvédőre, valamint telefonomat is használom navigációra, akkor hogyan tudnám ellátni táppal folyamatosan a két eszközt.

Amihez nem kell beruházni semmibe, hogy telefont rádugom szivargyújtóra, kamerához meg lesz 2 tartalék akku, cserélem. Negatívum, hogy mire megérkezek a célállomásra lemerülhetnek az akkujaim és nem lesz mivel kamerázni.

Második verzió, hogy dual usb szivargyújtót meg 2 db flexi kábelt veszek, de akkor elég furán fog kinézni a bedrótozott szélvédő, meg nem tudom mennyire tudnának töltődni, valamint akku csatlakozója ugye oldal van, ezáltal feszülhet.

Harmadik verzió a power bank, ott is megmaradnának a kábelek a szélvédőn de maradna kraft a kamera akkujaiban.

GPS-t mindenképpen használnom kell és nem meríthetem csontra a telefonom, tehát azt mindenképpen szivargyújtóra kell kötnöm... mi lehet a jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4024) Zozzer888 válasza Real_Necro (#4023) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem van ilyen 3-as elosztóm, a legtöbb amit zokszó nélkül bírt:
1) Nokia N95 töltés
2) BT GPS modul töltés (A beépített gyári vevője az n95nek sokszor nem volt elég pontos)
3) FM transmitter

(Igazából nem sikerült egyszer se kiakasztanom)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4025) KeMa válasza Real_Necro (#4023) üzenetére


KeMa
csendes tag

Én anno úgy csináltam meg, hogy 2x1,5A-es 12V-usb átalakítót építettem be a műszerfal mögé úgy, hogy a navigáció helyénél jön elő az usb csatlakozós kábel, plusz a visszapillantónál a másik. És a műszerfal mögött, kárpitok mögött van végig elvezetve. Visszapillantónál a belsőtér lámpánál jön ki a vezeték.

Képem sajna nincs, de ha a garázs felé járok, lefotózom szívesen.

Így nincs mindenhol kábel, és a szivargyújtó is szabad.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Real_Necro válasza KeMa (#4025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bérautóba nem fogok kábelezni... :B ;)

Néztem pár szivargyújtós adaptert, persze olyat, hogy adapter meg spirál kábel is legyen, meg EU-s, hogy 1-2 hét alatt megjöjjön, nem találtam egyelőre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4027) KeMa válasza Real_Necro (#4026) üzenetére


KeMa
csendes tag

Akkor nem szóltam.

Lehetőség szerint olyat keress, ami több, mint 1A-t tud kiadni usb aljzatonként. Az alatt nem fog tölteni, csak a töltés ikon fog látszani :)

(#4028) maj-viktor válasza Real_Necro (#4023) üzenetére


maj-viktor
őstag

Szivargyujtós elosztó... 3-as +2db USB, annó a LIDL vagy ALDI-ba vettem ~3-4E Ft-ért...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4029) takidj


takidj
csendes tag

Nah megjött nekem is:

super_cheap_city:
Sárga SJ4000 original package + Car mount + Battery charger + Extra battery + Floating Pole Handler = 85,92GBP

Aug. 5-én nyomtam le ebay-en, ma (14-én) hozta a FUTÁR (nem postás)!

Elsőre eredetinek néz ki. Majd ha feltöltöttem az aksikat megnyúzom kicsit én is :)

(#4030) IGO PRIMO ER válasza Real_Necro (#4026) üzenetére


IGO PRIMO ER
csendes tag

Sima szivarnyújtó elosztót vegyél :)
Nekem még a sütő is arról megy, a mikro, Telefon,pizzasütő stb :D

(#4031) oszy válasza cs0csi (#3994) üzenetére


oszy
veterán

Accessories : waterproof case, waterproof case bracket, waterproof case clip,bike bracket
multifunction clip, camera clip, helmet seat, bandages
cleaning cloth, power adapter, 3M stickers, USB cable,bracket adapter,manual etc.

Tehát igen :)

Egyébként én lehet eladom ha valakit érdekel. Egy hétig volt használva mindennap. Előtte kipróbálásra, utána pedig csak feltöltöttem. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#4032) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Beszereztem 16GB-os Samsung EVO memkarit a kamerához. A kártya ezt tudja:

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.3 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 46.301 MB/s
Sequential Write : 13.355 MB/s
Random Read 512KB : 42.473 MB/s
Random Write 512KB : 6.499 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 4.764 MB/s [ 1163.1 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.741 MB/s [ 180.8 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 4.769 MB/s [ 1164.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.733 MB/s [ 179.0 IOPS]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4033) Cymby


Cymby
tag

Megérkezett az electropoint-nál vett SJ4000-es kamerám tegnap. Eredeti SJ4000 szerencsére, kiválóan működik.
Firmware: N20140707V01 SJCAM-SJ4000
A kamera innen van: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#4034) RunTimeError


RunTimeError
tag

Valaki tesztelte esetleg, hogy a vízálló tok az ütésálló is? Vagy senki nem volt olyan merész? :D

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#4035) mm89


mm89
őstag

Na végre volt egy kis időm babrálni a kamerát, felraktam a legújabb firmware-t. Összefoglalóban leírt módon csináltam. Mostmár van 3s capture mód :)
Raktam a motor tankjára egy íves tapaszt, holnap le is tesztelem, hogy milyen lett, a garázsban ILYEN :) A kattogós remegés az az, hogy a tapaszban így lötyög a bepattintós talp :(( (hétvégén kecskemét pálya lesz, úgyhogy addigra jónak kell lennie)
Ezzel kapcsolatban van is kérdésem:
Van ugye a csomagban az a fém biztosító kábel. Na azt hova lehet rögzíteni a kamerán? Igazán lehetne a tokon egy fül vagy valami :D Nem szívesen hagynám el a cuccot, ki tudja mennyit bír az a matrica :)
Holnap ha lesz időm akkor teszek a sisak oldalára is egyet, bár kicsit szkeptikus vagyok, nem-e lesz túl nehéz a kamera és húzza el a fejem oldalra :( Na majd kiderül.

Érdekesség:
Rendeltem a banggodról chestmountot is. Annak a bepattintós talpa kicsit vékonyabb, így ha az eredeti talpat pattintom bele a chestmountba akkor beszorul mint állat... Tegnap öcsémmel ketten szedtük szét :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4036) repvez


repvez
addikt

hamár a szivargyújtók szóbakerültek én kipróbáltam 2 tipust is egy lidlis silvercrestet 1A-es töltésű és egy másikat 2x 2100mA-est.A gondom az velük, hoghy hiába dugom rá a telefonomat (Motorola DEfy) nem tölt semmit.A töltön világit a led ,de a telefon nem reagál. És az is jó lenne ha nem lötyögne a foglalatba,mert igy ha megmozdul már el is dobja az érinthezést a töltő.

(#4037) szabieable válasza jasonplay (#4013) üzenetére


szabieable
aktív tag

ha ez nálam is bejön holnap nagyot fogok röhögni :) reggel kiderül majd, köszi a leírást

(#4038) dani88 válasza jasonplay (#3986) üzenetére


dani88
tag

Egyszer én is találtam egy sd28-hoz való firmware-t. Azt feltettem, nem volt kép. Gyorsan konstatáltam, hogy ez bizony nem sj firmware (csak rettentően hasonlított a kamera). Aztán visszaraktam a régit és jó volt. Attól, hogy csinálsz egy hülyeséget, nem az eszköz a hibás. Inkább ezen tanuld meg, mint egy százezres kamerán.

(#4039) pasa21 válasza dani88 (#4038) üzenetére


pasa21
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék én is ilyen kamerát venni,de már sok helyen olvastam,hogy hamisitványokat árulnak,Magyarországon hol tudnék biztosan eredetit vásárolni?

(#4040) Bobyjack válasza pasa21 (#4039) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Electropoint-nál például. Esetleg aukciós oldalakat érdemes nézegetni. Ha mindenképpen eredetit akarsz és például számla is kell, akkor az eddigi tapasztalatok szerint az Electropointban nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#4041) espat válasza repvez (#4036) üzenetére


espat
tag

[link]

5 A-t tud egyutt. Output Current 500 / 1000 / 2100 / 1000 mA

Nálam simán vitt egyszerre 3 db táblagépet, (egyik a navi volt) és egy CarDVR-t

[ Szerkesztve ]

(#4042) repvez válasza espat (#4041) üzenetére


repvez
addikt

mint irtam van 2 is nekem,de egyikkel sem tölt ( a GPS-t igen de a telefont nem. ÉS ez miben lenne másabb mint a mostaniak, lehet ez is lötyögne az autóba ( Grande Punto) és nem is tudnám bedugni,mert a kézifék alatt van a foglalat.

(#4043) pasa21 válasza Bobyjack (#4040) üzenetére


pasa21
csendes tag

Köszönöm.Eddig a m...x-es oldalt néztem de írták róla,hogy hamisítvány.Köszi mégegyszer egyébként meg vagytok elégedve vele ? Nekem kerékpározás kellene.

(#4044) espat válasza repvez (#4042) üzenetére


espat
tag

Nálam is nem volt mindegy melyikbe dugtam a telefont (régebbi Samsung - nem smartphone)....

De az fura, hogy a 2100 mA-os USB-nél nem toltott....

(#4045) Ultraviolet


Ultraviolet
tag

a clone-nak szebb lenne a színe?! [link]

már itt is lehet kapni ugy látom garanciával:

ezüst [link]
fekete [link]
sárga [link]
ezüst wifi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4046) Real_Necro válasza repvez (#4042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Defy+-om van, megvettem hozzá anno a gyári autós tartót meg töltőt. Megnyugtatlak, még a gyárival is volt rá példa, hogy világított a led, közben meg GPS használat mellett csontra merült az akku... kb milyen lelki állapotban van, vagy tölt, vagy nem... Ellenben pl samsung töltővel nekem nagyon melegedett és lassabban is töltött. Nokia-val meg ha jól emlékszem nem is ment.

Egyébként rendeltem most egy ilyent: [link]

Spirál 2 méteres USB kábelt kellene még találnom, mert ebay-en baromi drága, csak lehet itthon is találni... :U

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4047) Zozzer888 válasza Ultraviolet (#4045) üzenetére


Zozzer888
addikt

Miért SD28-at árúl itthon mindenki? (Kivéve e.pont?)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4048) maj-viktor válasza Zozzer888 (#4047) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mert "l*szarják" mit árulnak, csak gyors hasznot akarnak... olcsón beszerezni... gyorsan / nagy haszonnal túladni rajta! (csak itt pl. - mi - vagyunk olyan "hülyék", hogy mélyebben belemegyünk a témába és teszteljük is azt amit veszünk / venni akarunk / használunk)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4049) szabieable válasza szabieable (#4037) üzenetére


szabieable
aktív tag

nem nyert, próbáltam acmell sd28 fw-t, old pcb,new pcb fw-t is, az enyém maradt brick :(

(#4050) pasa21 válasza szabieable (#4049) üzenetére


pasa21
csendes tag

És miből derül ki,hogy eredeti vagy hamisítvány?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.