Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) greef válasza maj-viktor (#1696) üzenetére


greef
tag

Ez egy 85 dolcsis kamera, jóval gyengébb képe van szerintem mit az SJ4000nek és a hang kritikán aluli. Az egyetlen pozitív hogy wifis.

(#1702) Bobyjack válasza maj-viktor (#1679) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A januári és a legújabb firmware összehasonlítása volna a legérdekesebb. Szeretném tudni, hogy megközelíti-e a minőségét az új a réginek. Az új kijelződ kamerám kritikán allulian kezeli a fényerőt. Meg nagyon csúnyán kockásodik...

(#1703) OccsE válasza Bobyjack (#1702) üzenetére


OccsE
aktív tag

itt van a januari es a legujabb....

(#1704) KIZS válasza Bobyjack (#1702) üzenetére


KIZS
aktív tag

Új kijelzősnél egyértelműen a júniusi fw a legjobb. Messze a legjobb.
Régi kijelzősnél én nem biztos, hogy váltanék a januáriról a júniusira, de minden más fw-t elfelejtenék.

(#1705) maj-viktor válasza Bobyjack (#1702) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha segítesz a firmware-ekkel, akkor letöltöm és megnézem - csinálok egyidejű videós tesztet...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1706) oszy válasza nbence94 (#1700) üzenetére


oszy
veterán

tippek :)

nekem van egy ilyen kis tripod. igaz nem 211Ft-ért vettem, de nem is műanyag a mentes része :) telefonhoz és kompakt géphez használható :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1707) bajaki


bajaki
őstag

Srácok.

Lassan megjön az én kamerám is, már nagyon izgatott vagyok. Sokat bújom a fórumot. De látom nagy volt a kavarodás a firmware-ek terén.
Most akkor van olyan frimware a régi és az új kijelzős gépekhez is egyaránt amivel jó videóminőséget lehet elérni?

Illetve aki ebay-en aki heavends-től vásárolt mostanában az régi vagy új kijelzős gépet kapott?

(#1708) csaszi72 válasza mcgoat (#1685) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Na, kipróbáltam.
Mindenki döntse el, bele tekerné e a gépébe vagy sem.
Én nem.

6-os metrikus csavar meg a metsző:

Szándékosan nem végig menetest választottam, hogy tovább tudjam metszeni:




Kicsit közelebbi de "fika" minőségű kép:

Zöld jelölés választja el a kettő.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1709) Bobyjack válasza maj-viktor (#1705) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ha van időd ezzel szórakozni, akkor tényleg tökéletes, tárgyilagos összehasonlítást lehetne végezni. Innen lehet a januári firmwaret leszedni. Nagyon megköszönném, ha megcsinálnád. Egyes képkockákat kivágva gyönyörűen látni lehetne a különbséget. Nekem például mellbevágóan kockásodik a kép a legújabb firmwareel is, nem erre számítottam. Talán ezzel rá lehetne bírni a gyártót, hogy milyen irányba is kéne haladni a szoftver fejlesztésével...

(#1710) dani88 válasza csaszi72 (#1708) üzenetére


dani88
tag

Esztergával egy picit könnyebb lenne. Mondjuk nekünk van esztergánk. Tulajdonképpen mihez kell ez a csavar?

(#1711) csaszi72 válasza dani88 (#1710) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Fényképekhez állvány menet.
Esztergálni? Szóba sem áll veled ha meghallja mi kell. Vagy ha igen te nem tudod megfizetni.
Továbbra is azt mondom, 6-os gömb acél és UNC 1/4-20 metsző. Metsző 3-4 ezer forint itthon.
Kicsit jobb fotókat készítettem még:
Rendesen az 1/4

Átmetszett hatos:

Átmenet:

Nagyobb nagyításban, a sorrend ugyan az:


 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1712) dani88 válasza csaszi72 (#1711) üzenetére


dani88
tag

Mondom van esztergánk, apámnak meg szakképesítése. Nincs mit kinek megfizetni.

(#1713) csaszi72 válasza dani88 (#1712) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:R
Apósomnak is, el is hajtott, azután vettem a metszőt.
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1714) maj-viktor válasza maj-viktor (#1699) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mondjuk még ilyesmit találtam alternatívának...

PANNOVO DV-AT91-A
http://www.dx.com/p/pannovo-waterproof-1080p-12-0-mp-cmos-sport-diving-dvr-camcorder-289495

LCD-s, viszont "csak" 120fokos lencsés...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1715) dani88 válasza maj-viktor (#1714) üzenetére


dani88
tag

Ez ugyan nem hasonlít, és csak a fullhd-t érdemes használni, de ez hasonló jó minőségben rögzít:
http://www.banggood.com/Mobius-Full-HD-Sports-Camera-1080P-30FPS-720P-60FPS-For-Multirotor-p-90648.html

(#1716) alfagyuri


alfagyuri
tag

Hurrá most jött meg nekem is a kamera heavends-től 17-én rendeltem gyors volt.Épp töltöm,de még sd kártyám sincs így sok mindent még nem tudok kezdeni vele. :) De lényeg,hogy megjött.

(#1717) alfagyuri


alfagyuri
tag

20140424V01 es verzió.Az jó?

(#1718) OccsE válasza alfagyuri (#1717) üzenetére


OccsE
aktív tag

csereld le jo gyorsan erre

sokkal jobb az uj fw!

(#1719) alfagyuri


alfagyuri
tag

Köszi. :)
1 es vagy a kettes fw-re?

[ Szerkesztve ]

(#1720) bajaki válasza alfagyuri (#1716) üzenetére


bajaki
őstag

És kedden vagy szerdán adták fel? Én múlt hét pénteken rendeltem, szombaton jött az e-mail, hogy feladták. Ha szerencsém van, ideér a héten. De jó is lenne. :)

(#1721) Bobyjack válasza alfagyuri (#1719) üzenetére


Bobyjack
senior tag

1-es.

(#1722) alfagyuri válasza bajaki (#1720) üzenetére


alfagyuri
tag

Aznap feladta.

(#1723) bajaki válasza alfagyuri (#1722) üzenetére


bajaki
őstag

Akkor az 7 munkanap....hmm. Szerintem akkor csak jövő hét lesz az enyémből. :(

(#1724) mm89


mm89
őstag

Na gondoltam írok már a DX-nek, hogy még mindig nem találja a tracking számot egyik kereső sem, ezt a választ kaptam:
Dear Customer,

We truly apologize for any inconvenience caused.
After further review,we are regret to tell you that your package was returning to us because of failed security check.
We will resend you again ,then your package will get a new tracking number .

Yours Sincerely,
Customer Service

:(((
szuper, ha ezek még majd valamikor fogják elküldeni, akkor kb soha után két nappal kapom meg...
viszont írtam nekik, hogy akkor már azt írják a csomagra, hogy car dvr, meg hogy 20$ az ára, hátha átcsúszik a vámon..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1725) maj-viktor válasza mm89 (#1724) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajnos én megmondtam, hogy lassú a dx feldolgozása... Én biztos nem tűlük rendelnék / rendeltem volna!
(és a többi shophoz képest még drágák is...)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1726) mm89 válasza maj-viktor (#1725) üzenetére


mm89
őstag

Lassú? De ennyire?? :(
Na mindegy.. majd jön..
Drágának nem drága, mert ha nem lesz vám, akkor 30e Ft lesz a kamera + akksi + 32gb samsung kártya

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1727) alfagyuri


alfagyuri
tag

Szerintem Heavends-től rendeljetek Angliából jó az ár és gyors és nincs vám és áfa.

(#1728) maj-viktor válasza mm89 (#1726) üzenetére


maj-viktor
őstag

..hát most mondjam, hogy én megmondtam!? Mert megmondtam...

Bocsi, de ezt a kérdést fordítottan kell csinálni!
Összeadni mennyi lesz vámmal (áfázva), stb. azzal kalkulálni, hogy így megéri-e még neked és örülni, ha esetleg nem lesz... de az esetek 80%-ában lassú postával biztos van, futárral (DHL) meg 99%...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1729) mm89 válasza maj-viktor (#1728) üzenetére


mm89
őstag

Na majd legközelebb.. csak augusztus végére érjen ide, mert nyaralni már vinném.. majd max ha nagyon szorít az idő, rendelek egyet máshogy is, és az egyiket eladom..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1730) mitvisz


mitvisz
csendes tag

Már 14 ezerért is [link] árulják.
Hol a csapda , a kínait is hamisítják?

Egyébként az angol 27-ért adja ez annyi mint olcsón plusz vám , miért jó ez az ár ?

[ Szerkesztve ]

(#1731) maj-viktor válasza Bobyjack (#1709) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha tudnál segíteni a firmware-ekkel - élő letöltési linkkel... csakmert a tachnoman oldalán a januári fw törölve van...

Akkor ez kéne:
20140110V01

A másik megvan:
N201405270ZV01
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22493212/firmware/SJ4000/SJ4000_FW_0605_NEW_PCB.zip

/szerk
Most innen:
http://www.foxoffer.com/blog/2014/06/16/about-sj4000-camera-firmware/

Letöltöttem ezt:
"2. Latest firmware for old PCB and old LCD screen:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22493212/firmware/SJ4000/SJ4000_FW_0616_OLDPCB_OLDLCD.zip"
Elvileg ez a januári!?

Ezzel a másodikkal fehér képernyő van, de ugyebár tudok felvételt indítani... csak nem tudom megnézni ez most melyik fw... de sztem akkor tuti ez a januári!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1732) bajaki válasza mitvisz (#1730) üzenetére


bajaki
őstag

Azért jó az az ár, mert ha Kínából rendelsz egy olcsót mondjuk sima "lassú postával" egy megbízható helyről ahonnan ténylegesen fel is adják neked néhány napon belül, akkor arra nagy valószínűséggel fizethetsz áfát, emellett még várhatsz is rá egy hónapot.

Ha az angol ebay-ről rendeled EU-n belülről akkor az itt van néhány nap alatt és nem kell szórakozni sem a vámmal. Elég sok idő, mire átmegy azon is, plusz még amíg kihozzák.

Persze itt nem vettük számításba a Kínából való rendelés DHL-lel, de az egy másik történet. Lényegében bárhonnan rendeled ugyanabban az árban jössz ki. Kérdés, hogy honnan mennyi idő alatt kapod meg.

(#1733) DreaD88


DreaD88
tag

Na... ma ismét néztem, hogy él-e már a tracking number és végre igen, elindult a kamera. Azt írja, hogy Origin Country: Netherlands. Ez azt jelentené, hogy Hollandiából érkezik a kamera? :B

Viszont amit rendeltem hozzá tok, az ma megjött. Ettől az eladótól, ez a kameratok, a kifizetéstől! számítva 18 nap alatt itt volt.
Csináltam róla pár képet, mert sajna a hirdetésben szereplő képekkel ellentétben nem gyöngyvászon a külseje, de így is nagyon frankó.

Kép2
Kép3
Kép4

Mivel a pótaksi is megjött (kifizetéstől számítva 16 nap alatt, ettől az eladótól) a kamera előtt, így azt már bele is próbálhattam a tokban a neki szánt helyre. Rászabták, úgy hogy kényelmes lesz a használata.

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#1734) Bobyjack válasza maj-viktor (#1731) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Elvileg ez a januári firmware.
A foxoffer oldaláról az 1-es számút kell leszedned. Az a júniusi firmware, ami működik az új kamerákkal. A 2-es is működik, de fehér képernyőt dob.

Szerk: Ja és készülj fel, hogy a januári is fehér képernyőt fog dobni, mert valószínűleg új kijelzős kamerákkal fogsz tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1735) maj-viktor válasza Bobyjack (#1734) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor amit linkeltem 2-es számú az nem ugyanaz!? Vagy csak a képernyő a különbség!? És azzal fehér lesz!?
Mert a 2-est töltöttem le és azzal fehér képernyővel csináltam most egy teszt videót...
(ne kelljen már újat csinálnom! Már meg is vágtam! xD)

De ha az nem jó, akkor letöltöm az 1-est is...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1736) Bobyjack válasza maj-viktor (#1735) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Képfeldolgozását tekintve elméletileg ugyanaz az 1-es és a 2-es a foxoffer oldalán. Elérhetővé akarták tenni a régi kijelzős gépekre is az azóta bejött funkciókat. Ezzel a firmwareel oldották meg.

(#1737) maj-viktor válasza Bobyjack (#1736) üzenetére


maj-viktor
őstag

Na, amúgy gyors nézésbe, szerintem a januári az élethűbb valóságosabb színet ad, azaz a valóságba is kb. inkább olyan zöld a fű... viszont a N201405270ZV01-es meg "szebb élettel telibb" színdúsabb színt csinált - szebb zöld a fű, azaz, ha most így a 2 közül kell választanom, szerintem a N201405270ZV01-es jobb!

(persze mind2 fw-t úgy kezdtem, hogy reseteltem "Default Setting"-re...)

Este kirakom / feltöltöm nektek is!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1738) Bobyjack válasza maj-viktor (#1737) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kockásodik be /blokkosodik/ a film?

(#1739) Boonen007


Boonen007
őstag

Van olyan EU-n belüli rendelési hely ahol lehet vele rendelni+aksit+MicroSD-t mint foxofferről és nincs vám+áfa és gyors? :)

(#1740) user222


user222
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot és a linkek, a megtekintett videók a leírások és a tesztek alapján rendeltem egy SJ 4000-es kamerát. Eddigi tapasztalatom, hogy ár-érték arányban nagyon jó, egy dolog ami nehézkesen működik: az akkumlátor fedél nyitás. Picike, nincs pereme, amin alá tudsz nyúlni, nekem segédeszköz nélkül nem is sikerül kinyitni. A menürendszer, használhatóság teljesen korrekt, átlátható, könnyen érthető és kezelhető.

Egy érdekesség: a kamera felvétel közben a hátsó kijelzőn „giroszkóppal” vízszintesbe igazított képet mutat. Fel is buzdultam, hogy milyen jó, mert az oldal irányú mozgásokat, kerékpáros dőléseket korrigálja. Sajnos azonban nem ezt a hátul megjelenített képet menti, hanem egy olyat, ami nincs horizonthoz igazítva. Nálatok ez hogyan működik? Valami beállítás miatt lehet?

Továbbá beszéltetek itt régi és új kijelzőről. Hol lehet megnézni hogy melyik az új és a régi?
És egy utolsó kérdés ebben a hozzászólásban: fejre sisak nélkül milyen rögzítőt használtok?

(#1741) dani88 válasza user222 (#1740) üzenetére


dani88
tag

Milyen giroszkóp? Tudtommal semmi ilyen nincs benne...

(#1742) mitvisz


mitvisz
csendes tag

Most rendelnék heavends-től és ott tartok hogy "confirm and pay" de eddig sehol nem tudtam megjegyzésben beírni a kívánt színt . Hogyan kell ezt kiválasztani ?

[ Szerkesztve ]

(#1743) bajaki válasza mitvisz (#1742) üzenetére


bajaki
őstag

Ott van pedig bal oldalt a címed alatt.

Ott van az eladó neve és mellette egy "Add message" felirat. Arra katt rá. :)

(#1744) mitvisz válasza bajaki (#1743) üzenetére


mitvisz
csendes tag

Köszi ez segített mert már tovább tartottam.

Na akkor mi kell még hozzá ha már rászántam magam , pl sd kártya plusz aksi meg "bot" - honnan is hogy három héten belül megjöjjön és "ócsó" legyen ?

[ Szerkesztve ]

(#1745) user222 válasza dani88 (#1741) üzenetére


user222
csendes tag

Közben rájöttem,, hogy félig hülyeséget kérdeztem. Bocs.

Aki két aksit használ az biztos észre vette, hogy minden cserénél visszaáll az idő és a dátum 2013-ra.

Volt kérdésem a kijelzővel kapcsolatban arra tudsz valamit mondani?

És egy ötlet azoknak, akiknek szintén macerás kinyitni az akkumlátor fedelét. Én úgy csukom le, hogy a kis szalagot, ami a az akkuhoz van rögzítve, kint hagyom a vázon kívül. Így a retesz elhúzásakor egy picit megmozdítva segítek rá az ajtó nyitására.

(#1746) maj-viktor válasza maj-viktor (#1737) üzenetére


maj-viktor
őstag

Na szóval itt a firmware összehasonlító vidi... 2kamerával felvéve azonos időbe...

SJ4000 Sport Camera (GoPro Clone) - Firmware compare test
(20140110V01 VS N201405270ZV01)


https://www.youtube.com/watch?v=IkionZAxTv4

(természetesen mindegyik gyári beállítással készült... reset to default)
A 20140110V01 ugyebár fehér képernyős volt...

Az tudjuk, hogy a youtube nagyon lerontja a minőséget, így adjatok tippet illetve az összevágásnál muszáj voltam "compressálni" a videókat, de próbáltam nem rontani a minőséget... 1080p - 15000kpbs, stb.

De mondjatok olyan tárhelyet, ahol esetleg 1év múlva is fenn lesz és oda feltöltöm a nyers vidiket, hogy mindenki maga eldönthesse! (talán megaupload!?)

Szerény véleményem szerint minimálisan kicsit jobb a N201405270ZV01, mint a 20140110V01, de mondjatok ti is véleményt a nyers videók alapján...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1747) bajaki válasza maj-viktor (#1746) üzenetére


bajaki
őstag

Google Drive. Ott biztos fent lesz. De gondolom dropbox-on is.

Mindegy hova egyelőre, csak töltsd fel, mert tényleg nem jó a youtube-on nézni. Nagyot ront a minőségen.

Amikor még csak tervben volt, hogy megrendelem a kamerát akkor youtube-on keresgéltem videókat. Már akkor is tetszett a videó amit a gép csinál, de mikor találtam tömörítetlen felvételeket egyből kiadta a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#1748) maj-viktor válasza maj-viktor (#1746) üzenetére


maj-viktor
őstag

Összevágott:
https://mega.co.nz/#!cgtgHJAL!Z-xfojQXm2_v1fuLNO5qdx3VPBCpC077i3T-6EJj9XI
Nyers #01 (20140110V01):
https://mega.co.nz/#!11tRnKKb!yNl6yEsa-iMJIHbfYe-maXcfj5ZLK4ZjhJjWeA66Lt0
Nyers #02 (N201405270ZV01):
https://mega.co.nz/#!9x813Zqa!1CrCUbZX0BA-kZUGObwB1PdAt4gLqJ_KEgj3RseRr1s

Szóval csekkoljátok le és mondjatok véleményt, hogy szerintetek melyik a jobb...
(szerintem egy hajszállal a N201405270ZV01)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1749) mm89 válasza mitvisz (#1730) üzenetére


mm89
őstag

Ez a 40 dolcsis nagyon csábító... érdekes.. nem merném megrendelni :(

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1750) bajaki válasza maj-viktor (#1748) üzenetére


bajaki
őstag

Talán egy kicsit tényleg jobbak a színek a májusival. Ha külön-külön megnézi az ember a két videót szinte nem is látni különbséget, de majdhogynem akkor sem amikor egymás mellett vannak.

A júniusi firmware is tervezel videót csinálni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.