Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) szatyi1 válasza zsoltrs (#10998) üzenetére


szatyi1
tag

Szia, belinkeled kerlek hogy nonnan vetted?
Enis ebay-rol szeretnem rendelni, es hogy nehogy pont onnan rendeljem !

Koszi !

(#11002) Sz4bolcs válasza szatyi1 (#10996) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Szerintem baromi sokat dob a kényelmi szinten a wifi. Én eddig minden fix beállításos felvételt azzal löttem be, ha pedig egyszer arra kerül a sor, hogy mellhevederrel, esetleg sisakra rögzítve használja az ember, ott még nagyobb segítség a beállításnál.

(#11003) zsoltrs válasza KoVee84 (#11000) üzenetére


zsoltrs
tag

Igen, sejtettem.

Mivel az ára is ezt sugallta 9 500Ft.
De az ember mindig reménykedik :)

De még 1 fake verziótól is szebb képet várnék. Továbbá még halszem effektus is van.

Mind1, bohóckodni jó lex.

Esetleg ennek a firmwarejét nem lehet frissíteni. Az eredetit meg se próbáljam rátenni gondolom...

Köszönöm.

(#11004) zsoltrs válasza szatyi1 (#11001) üzenetére


zsoltrs
tag

de ami 10 ezer környékén van az fake

Az eredeti SJCAM SJ4000 az olyan 20 ezer fölött van, ha minden igaz.

Igaz ha azt nézzük ár/értékben talán jobb a fake.
Mert a képe nem fele szar :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11005) zsoltrs válasza Attila444 (#10999) üzenetére


zsoltrs
tag

Köszi az infót, én is azon vok h fake, főleg az ára miatt :)

(#11006) szacsee válasza Kolondrum (#10991) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi az infót Neked és _Smooth-nak is! :R

(#11007) maj-viktor


maj-viktor
őstag

"This is OEM Version SJ4000 NOT SJCAM Version SJ4000."

nettó 27$-ért nem tudom mit vár az ember, amikor az eredeti is 70$-nál kezdődik

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11008) ProAltx


ProAltx
újonc

Az miért van hogyha a kamerát HDMI kábellel rákötöm 1 monitorra akkor nem indul el a felvétel hiába nyomogatom a gobot? :W

(#11009) -=RelakS=- válasza ProAltx (#11008) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom azért, mert egy HDMI kábellel egy készülékhez kötötted a kamerát.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11010) ProAltx


ProAltx
újonc

De képet lehet csinálni csak videot nem, meg minek van akkor rahta az a hdmi?

(#11011) OccsE


OccsE
aktív tag

Mas is tapasztalja ezt a jelenseget???

[ Szerkesztve ]

(#11012) -=RelakS=- válasza ProAltx (#11010) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Rádugod tv-re/monitorra, és nagyban nézheted a kalandot, nem kell hozzá számítógépet bekapcsolni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11013) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok!
Másnál is monoba veszi a hangot?

(#11014) Sz4bolcs válasza erkxt (#11013) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

nekem monoban

(#11015) Kolaci85


Kolaci85
újonc

Sziasztok!

SJ4000 kamerámhoz kellene kijelző, mert megsérült sajnos. Tudja valaki hogyan tudok szerezni, vagy rendelni valahonnan??

(#11016) bepi81 válasza erkxt (#11013) üzenetére


bepi81
tag

Tudtommal minden SJCAM mono-ban rögzít hangot.

(#11017) erkxt válasza bepi81 (#11016) üzenetére


erkxt
tag

Az jó. :Y vehetek mikrofont..

(#11018) bepi81


bepi81
tag

Mikrofon kimenete csak a GoPro-nak, meg a Sony-nak van. :-) Az SJCAM-nél be kell érd a mono-val.

[ Szerkesztve ]

(#11019) maj-viktor válasza Kolaci85 (#11015) üzenetére


maj-viktor
őstag

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/photos/a.1453654131550438.1073741831.1448352298747288/1614705455445304

kommentbe volt róla szó... 20$

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11020) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha beragadt az egyik oldalsó léptető gomb, az a garanciális ügy?

(#11021) Krumpleeh


Krumpleeh
újonc

Sziasztok!
Egy ideje már gondolkozom egy akciókamera beszerzésén, valamint olvasgatom ezt a fórumot, és úgy tűnik, hogy ár-érték arányban az SJ4000 tökéletes választás lenne.
SJCAM M10 különbözik tőle valamiben? Vagy csak alakra más?
Eustock.hu mennyire megbízható oldal rendeléshez? Mintha olvastam volna, hogy már rendeltek onnan többen is, és különösebb probléma nem volt.

Előre is köszönöm :D

(#11022) Turbobacsi válasza Krumpleeh (#11021) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem, igen, nagyon

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#11023) krumplista válasza Vasinger! (#11020) üzenetére


krumplista
tag

Én arra tippelek, hogy nem beragadt, hanem a kapcsoló tört el akár erősebb nyomástól, akár leeséstől. Ez szerintem nem garis. Gyakorlatilag nincs minek beragadnia. Ha meg kosztól/szörptől, tudomisén mitől ragad, az szintén nem garis.

(#11024) Vasinger! válasza krumplista (#11023) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A vízálló toknak a baromi szar gombja nyomhatta be szerintem annyira, hogy ne jöjjön ki. Nem volt leejtve, vagy bármi ilyesmi. Láttál már ilyet szétszedve esetleg?

Itt lehet olvasni még pár kommentet erről a jelenségről.

(#11025) sasa311


sasa311
veterán

Búvárkodáshoz milyen rögzítést ajánlotok? Kézbe vinni elég kényelmetlen, fejre a maszk miatt nem tudom rakni.

Mellkaspánton gondolkodtam, de akkor a magam alatt lévő homokot venném javarészt, nem azt, amit nézek. Valakinek ötlet mi lenne a legjobb?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11026) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kicsit nyúztam a 2.0-át, majd töltök mintát!

(#11027) krumplista válasza Vasinger! (#11024) üzenetére


krumplista
tag

Láttam ilyet, cseréltem kapcsolót is, azért tudom. A haverom gépével is ez volt, meg az enyémmel is. Az enyémet tokostól leejtettem kb. 15 centiről, természetesen a gombra esett, az meg benyomta a kapcsolót.
Itt megnézheted hogy is néz ez ki belülről: KÉPEK Amikor csináltam a képet csak a nyomorult telefonom volt nálam, úgyhogy a minőség miatt bocsi, de a lényeg látszik: A bal oldali kapcsoló (a kamerán a felfele léptető) hátulja kitört az ütéstől.
Lehet külön gombot venni: LOMEX A boltban polcról levéve 70Ft darabja (legalábbis mi annyiért vettük 2 alkalommal is.)

(Zárójelben megjegyezném, hogy a videón amit linkeltél a 28. másodpercnél kurv@nagy beverődés van a felső gombon, amit szerintem legalább 1 méterről leejtve lehet csak szerezni, sima nyomkodástól biztosan nem.)

(#11028) Sz4bolcs válasza krumplista (#11027) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Minden ilyen videó/kép után 2x is meggondolom, hogy betegyem-e mégegyszer tokba a kamerát..

(#11029) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úgy gondolom a műszaki cikkeim azért olyan állapotúak amilyenek, mert kicsit előre látok mit okoz egy túlnyomható gomb pl. Mikor még 4000 wifim volt valamiért úgy forgatva feltűnt nekem, hogy túlnyomható és láttam magam előtt a nyákot meg a kis kapcsolót, hogy mennyire könnyű tönkretenni. Röviden: Nem mint Tóth az anyját kezelem a dolgokat.
Mai példa, hogy az új routerem tápja kb langyos sem. Ebből nekem az következik, hogy nem maxon ketyeg ezért tartós lesz, és nem elásom, hogy megfőzze magát. Az ördög a részletekben rejlik. :DD

(#11030) krumplista válasza Sz4bolcs (#11028) üzenetére


krumplista
tag

A leejtés előtt, és azóta sem volt ilyen gondom. Egész egyszerűen kicsúszott a kezemből, ez van, nem erre van tervezve!
Ha tok nélkül használod, akkor meg (felhasználás függően persze) a lencse van kitéve minden karcnak, ütésnek. Talán olcsóbb egy 70 Ft-os kapcsolóba beruházni, mint egy kb. 3000Ft-os "objektívbe", amit jobb esetbe csak kicsavarsz, vissza a másikat, de rosszabb esetben az eséstől az érzékelő is tönkremehet (vagy akár a ki-be csavarástól). Akkor meg kuka az egész kamera.
Én is azt mondom, hogy nem kell erősen nyomni a gombot, vagy be kell ruházni egy nagy gombos tokra. (amúgy meg mivel nekem nem wifis verzióm van, szinte soha nem használom a le-föl gombokat.)

(#11031) Vasinger! válasza Kolondrum (#11029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez mind szépen és jól hangzik. Egy baj van vele, hogy azt a gombot nem lehet nem úgy nyomni, mint "Tóth az anyját". Persze lehet határon táncolni 1-2 évig, de szerintem aki csak abban a tokban használja, biztosan tönkre fog menni. Máshonnan közelítve, alapból teljesen triviális és alap lenne, hogy egy ütközőt beraknék a gombba, hogy egy adott szintnél ne menjen tovább, de lehet csak nekem magasak az elvárásaim.

(#11032) Sz4bolcs válasza Kolondrum (#11029) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nyilván minden józan eszű ember így áll hozzá, a probléma attól még megvan, a tokban a készülék gombjainak egyáltalán nem érezhető visszajelzése, a bazi erős rugók miatt úgy kell vigyázni rá, mint egy hímes tojásra, amit épp vésővel meg kalapáccsal dekorálsz..

(#11033) krumplista válasza Sz4bolcs (#11032) üzenetére


krumplista
tag

Bár nem teszteltem, de szerintem a gumitömítés szoros (de lehet, hogy a rugó is erős), hogy ne engedhesse be a vizet, azért jár nehezen. Én régebben fröccsintettem rá WD40-et (már csak a víztaszítása miatt is), utána jobb volt.
Amúgy tegnap utánanéztem, a GoPro-nál is létező probléma, hogy leejtve az első gomb benyomja az elektronikát (ott nem tud letörni a kapcsoló). Erre valaki azt a megoldást találta ki, hogy kiszedte a tok gombjait amíg nem használja vízben, és valami tollal vagy akármivel nyomkodja. Így megmarad a tok védő hatása, és a gombokkal sincs gond.

(#11034) slipkorn86 válasza sasa311 (#11025) üzenetére


slipkorn86
csendes tag

hello
talán goprohoz láttam olyat, hogy a maszkra lehet felszerelni.
én a kamerával együtt vettem egy selfie botot, és úgy nyomtam. kényelmes volt, csak ha lemerülsz figyelni kell, hogy a kezeddel ne kapálózz. +1 pont a botnak, hogy közelebb tudod tolni ha látsz valami érdekeset de nem akarod elijeszteni. de a gyári cucokal fel tudod rakni a csuklódra is

(#11035) Attila444 válasza Vasinger! (#11031) üzenetére


Attila444
aktív tag

Igen, ez egy létező probléma. Én minden vevőnek elmondtam, hogy vigyázzon rá, óvatosan nyomkodja, mert könnyen túl lehet nyomni, 1-2 embernek azért így is sikerült beszakítania. Gari szempontból eléggé határeset, a bolt jóindulatán múlik, hogy megjavítják-e.
Amúgy az oldalsó gombokat pont nem is kell használni víz alatt, beállításnál meg ki kell venni a tokból.

Persze nem jó, hogy így van, de szerencsére erre rájött a gyártó is és csinált hozzá egy új tokot. Az új kamerák már ezzel a tokkal jönnek, de külön is meg lehet venni.

(#11036) mati12


mati12
senior tag

Anno amikor még meg volt az én SJ 5000 wifi-s kamerám nekem is sikerült benyomnom az oldalsó gombokat,az én problémámat egy helyi hobbi műszerész úgy oldotta meg,hogy aprólékos munkával esztergált távtartókat a gombok alá amik ezután megakadályozták a gombok túlnyomását.

[ Szerkesztve ]

(#11037) Sz4bolcs válasza Attila444 (#11035) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Új fajta tokot honnan lehet beszerezni, illetve miből lehet felismerni? Ebayt nézegettem, van egy csomó, de mind ugyanolyannak tűnik..

Am wd40nel mindenképp megpróbálkozok, az elég sok cuccal csodát tud tenni...

[ Szerkesztve ]

(#11038) Kékkutya válasza sasa311 (#11025) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

(#11040) Kolondrum


Kolondrum
félisten

4000+ nap
Full gyári beállítások, 2.0

(#11041) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Leírom, mi nyomja a lelkem, hátha tud valaki segíteni:

Gitárfejre szeretném rögzíteni a kamerát, ki is találtam egy megoldást, ami masszivitásban tökéletesen megfelelne: íme

A probléma, hogy így a kép 90 fokkal el van forgatva az ideálistól, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogy tudnám megoldani a kamera 90 fokos elforgatását úgy, hogy az a gitárnyakkal egy vonalba essen. A legjobb lenne, ha lenne a kamerához kis műanyag keret, amin nem alul-felül van a csavar menet, hanem az oldalán...

Valaki ötlet? :D

(#11042) Sz4bolcs válasza Kolondrum (#11040) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

gs500 *-*

(#11043) Kolondrum válasza Sz4bolcs (#11042) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne is mond...

(#11044) sasa311 válasza Kékkutya (#11038) üzenetére


sasa311
veterán

teljes arcos maszkom van :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11045) krumplista válasza sasa311 (#11044) üzenetére


krumplista
tag

Akkor a szélvédős tappancs? ;]

(#11046) Kékkutya válasza sasa311 (#11044) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

Ja, azt gondoltam, palackkal merülsz.

(#11047) maj-viktor válasza Sz4bolcs (#11041) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kapsz gyárilag mellé "90 fokos" fordító elemet...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11048) sasa311 válasza Kékkutya (#11046) üzenetére


sasa311
veterán

Azzal is, de snorkelhez most ezt a maszkot használom.

Az SJ tok úgy is csak 30 méterig vízálló elvileg, de szerintem azt a tömítés 10 métert sem bírna ki hosszútávon. 1 tengeri merülés után úgy, hogy mindig el lett mosva már most rozsdásodnak a csavarok és a gombok benne.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11049) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Olyat vettem észre a 4000+ al kapcsolatban, hogy valamiért elmászik a kép felvétel közben. értem ez alatt pl azt, hogy szelfi boton tartva úgy beállítva, hogy a kép alján még látszik a bot vége, akkor mozgás közben a bot vége nem fix helyen marad a képen, hanem elmászik. ugyanez a helyzet akkoris, ha autóban a szélvédőre tapappancsolva teljesen fire rögzítve elindulok, vagy kanyarodok. ott is elmászik a kép úgy, mintha billenne a kamera. de nem billeg.
Ez mitől lehet?
Nincs bekapcsolva képstabi.

Erre gondolok. Illetve erre

[ Szerkesztve ]

(#11050) Kolondrum válasza AndrewTdi (#11049) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem szoktál hallani? :DD Vummmm!
Az nem lehet, hogy a képstabi? Nekem még ilyet egyik sem csinált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.