Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) avevo válasza SanyaGTI (#250) üzenetére


avevo
csendes tag

Szóval minden német, a feladó címe is, és mégis megvámoltatták? :O

A Vevő

(#252) KIZS válasza SanyaGTI (#250) üzenetére


KIZS
aktív tag

Mit mutat a ragszám?

(#253) SanyaGTI válasza avevo (#251) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Igen, minden német!

(#254) SanyaGTI válasza KIZS (#252) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

....235685DE

(#255) avevo válasza SanyaGTI (#254) üzenetére


avevo
csendes tag

Na ez vicces :( És a teljes vám + áfa rá lett terhelve?
Fogsz reklamálni? :F

A Vevő

(#256) Uncool Ben válasza SanyaGTI (#250) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nekem is ez volt, de azt mondták, hogy a német postának van egy kicserélő állomása Hong Kongban, és márpedig onnan jött és punktum. Mondjuk miért mondaná a vámhivatal, hogy nem Németországóbl jött, ha az EU-n belüli áruk el sem jutnak hozzájuk, és a feladó cég tényleg hong kongi.

(#257) avevo válasza Uncool Ben (#256) üzenetére


avevo
csendes tag

Utána olvasva én ezt találtam: Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése Vámmentes küldemények Az Európai Unió (EU) tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi küldeményeknek számítanak, így ezek a küldemények nem esnek vámkezelés alá. Ez alól kivételt képezek azok a küldemények, amelyek az EU területéről érkeznek, de harmadik országból (EU-n kívülről) származnak (pl. USA-ból származó küldemény Németországon keresztül érkezik). Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről érkeznek, de az értékük nem éri el - - magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót, külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót. Ezen küldemények vám és ÁFA mentesek

A Vevő

(#258) avevo válasza Uncool Ben (#256) üzenetére


avevo
csendes tag

Az eladó ragált arra a kérésre hogy fizzese ki a plusz kölcségeid?

A Vevő

(#259) KIZS válasza SanyaGTI (#254) üzenetére


KIZS
aktív tag

Arra gondoltam, ha beírod valami nyomkövető oldalra, akkor mit mond feladási országnak?
Mert én is kaptam már kínából "DE" végződésű ragszámot, nem is egyszer.

(#260) Attila444


Attila444
aktív tag

Én is így jártam, jött a levél, hogy vámáru érkezett hongkongból és fizessek áfát. A ragszám RX...DE
Felhívtam a telefonszámot ami meg van adva a levélen, közölte velem a nő, hogy ami ebay, az mind kínai és nem érdekli a navosokat, hogy honnan jött a csomag, kibontják és látják, hogy made in china. Ezt ismételgette a telefonba, hogy a termék eredete számít. Ha én a német ebayről rendeltem, németországból valamit, arra miért kéne bármit is fizetnem? Persze ha tényleg Németországból adták fel...és a ragszám szerint igen.
Ja és az eladónak írtam tegnap, de még nem reagált.

(#261) Attila444 válasza Attila444 (#260) üzenetére


Attila444
aktív tag

Közben válaszolt az eladó:

Dear customer,
Thanks for your message,we have a warehouse in Germany,where no goods if we transfer goods from elsewhere. hope you can understand.have you got the information of customs?
Angela

(#262) avevo válasza Attila444 (#261) üzenetére


avevo
csendes tag

3-4 levéllel ezelött nekem is elküldte ezt a sablonszőveget. Szerintem nincs semmi raktár námetben. Szimplán németo.-n keresztül küldik. Biztos vagyok benne hogy nekem is jönni fog a navos levés nemsokára(1hete rendeltem), és irok neki ezy levelet hogy kártalanítson, és ha 24 órán belül nem reagál, mindenhol ahol csak lehet jelentem...

A Vevő

(#263) KIZS


KIZS
aktív tag

Szerintem a fickó azt akarja kihasználni, hogy Kínából is fel tudnak adni valahogy német ragszámú csomagot.
Mondom, velem is volt már olyan, hogy Kínából rendeltem és DE végződésű ragszámot kaptam. Ott volt, hogy "RX...DE", de a feladási hely Hongkong volt. Gyanítom ez egy ideig működött is a vámosok átverésére, de mostanság már inkább megnézik hol adták fel ténylegesen a küldeményt.

Én erre gondolok. Kíváncsi vagyok a végeredmény(ek)re, mert akartam ettől a fickótól rendelni én is.

[ Szerkesztve ]

(#264) avevo válasza KIZS (#263) üzenetére


avevo
csendes tag

Abszolut! De egyenlőre tudni kéne mit reagál a kártéritési igényekre. Nekem még 1x sem adott rá választ, csak a sablondumákat nyomatta. Valaki kezdeményezett már ellen paypal eljárást?

A Vevő

(#265) Attila444 válasza Uncool Ben (#249) üzenetére


Attila444
aktív tag

Rá volt írva a csomagra az érték? Mert ha nem, akkor nem lehet megcsinálni, hogy azt írod a postának válaszként, hogy ajándékot küldött neked valaki és ingyen volt, ezért ugye számlád sincs?

(#266) avevo válasza Attila444 (#265) üzenetére


avevo
csendes tag

Elvileg akkor kibontják és ők becsülik fel.

A Vevő

(#267) SanyaGTI válasza KIZS (#259) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Nem ír országot csak annyit,hogy "célország" stb....nincs konkrét megnevezés sem hogy honnan sem az,hogy hova.

(#268) DonDennis


DonDennis
senior tag

Amúgy az átbaszós eladót levéve a kamera szerintem iszonyat durva, nekem volt go pro-m csak eladtam mert annyit nem használtam és ahhoz drága volt, hogy álljon. Össze hasonlítottam a nyers go pro felvételeimmel amiket felvettem ezzel és :C ég és föld. Ezek a köcsög kínaiak nagyon vágják a hamisítást:D amúgy ,hogy így utólag bele gondolok egy 130.000Ft go pro helyett van egy kicsit jobb (mert ez az LCD ez egy áldás) kamerám és oké nem 26.500Ft ért hanem 35.000 még így is majdnem 100.000Ft olcsóbb. És persze parasztság ez amit az eladó csinál, hogy kvázi így átver és megtéveszt mert ha oda lenne írva, hogy Kínából jön akkor is megvenném csak már tudnám a +9000Ft-t, de az ár még így is verhetetlen. (Ezt mind persze 1,5 nap lenyugvás és pár próba felvétel után mondom, és szerintem mindenki így lesz ezzel)

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#269) DonDennis


DonDennis
senior tag

amit még kérdezni akartam akiknek már van, nem tudják esetleg, hogy töltés közben nem lehet valahogy a kijelzőt kikapcsolni hogy ne mutassa ezt a lopott :D Iphone feltöltött logót? ( Csak mert gondolom így azért lassabban tölti magát hogy folyamat világítja az LCD-t )

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#270) avevo válasza DonDennis (#268) üzenetére


avevo
csendes tag

Engem sem ver a földhöz a 9rugó, nem is izgulok miatta, csak az elv a nem mindegy. :( Am neked sérülésmentesen megjött minden kiegészítővel?

A Vevő

(#271) DonDennis válasza avevo (#270) üzenetére


DonDennis
senior tag

Minden rendbe volt a csomagolással sőt, még több védő fólia volt rajta mint anno a go pro-n, és az össze szerelése se olyan vészes mint a ahogy a youtube-s videókon mutogatták, tényleg pozitívan csalódtam benne. Mondom eddig ami zavar, hogy a töltés alatt világít az LCD és emiatt szerintem lassan tölt, minden más eddig jó.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#272) avevo válasza DonDennis (#271) üzenetére


avevo
csendes tag

telo duplán postolt sry :s

[ Szerkesztve ]

A Vevő

(#273) avevo válasza DonDennis (#271) üzenetére


avevo
csendes tag

De gondolom ettől még megy vissza a negatív feedback. :)

A Vevő

(#274) lolcopterlol válasza DonDennis (#271) üzenetére


lolcopterlol
tag

Amikor feldugod tölteni és bekapcsol magától, akkor ha megnyomod a be/ki gombot akkor ha jól emlékszem bekapcsol rendesen és utána hosszan nyomva teljesen ki, de attól még töltődni fog.

[ Szerkesztve ]

(#275) SanyaGTI


SanyaGTI
csendes tag

Akkor egyenlőre senkinek sem sikerült visszaszerezni a 9000 Ft-os plusz költséget?

(#276) avevo válasza SanyaGTI (#275) üzenetére


avevo
csendes tag

Vajon ha valaki átveszi, és disputot nyit, mondván nem jött meg, akkor azt tudják ellenőrizni?
Alapvetően elítélem az ilyent, de ez az alak/cég megérdemelné...

A Vevő

(#277) mcadam15 válasza SanyaGTI (#275) üzenetére


mcadam15
csendes tag

Nekem megérkezett a pénz a sokat emlegetett ebay-es eladótól, 30 eurót kaptam. De még így is fontolgatom a dispute-ot.

(#278) #43680768


#43680768
törölt tag

Fejlemények, ma átvettem a kamerát, holnap küldöm Angela-nak, hogy várom a pénzt. ha megkapom, akkor pozitív visszajelzést adok neki.
Azt írta utal majd.
Azért mert nem lehet tisztában a magyar vámosok kishal elfogási gyakorlatával.
Ha viszont nem jön vissza pénz, akkor mindenütt feljelentem.
Az én csomagom, ragszám szerint is Hongkongból jött ezért rögtön kikapták a vámosok.
Hiába volt DE.
Napokban talán lesz időm tesztelni is a kamerát.

(#279) avevo válasza #43680768 (#278) üzenetére


avevo
csendes tag

mennyi idő alatt kaptad kézhez vámmal együtt?

A Vevő

(#280) avevo válasza #43680768 (#278) üzenetére


avevo
csendes tag

Legjobb esetben is ha utal semlegest adok neki. Tök normális leveleket irtam neki, de hazudozik, most meg napok óta nem válaszol... Sok vevő már csak az ilyen kommunikáció miatt negatívat ad... Am megnéztem melyik cég van a profil mögött, és azalapján látni, hogy nagyon sok oldalon árulnak, és ebayen is több acc tartozik hozzájuk. És sajnos nqgyon sok negatívat írnak róluk. Sajnos nem voltqm körültekintő. Hq rendelés elött nézek így utána tuti nem nála vásárolok. Erről jut eszembe. Az összes terméküket reportolni fogom ebayen, miszerint megtévesztés és félrevezető információkkal dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

A Vevő

(#281) Attila444


Attila444
aktív tag

Nekem is azt írta, hogy vissza fogja fizetni, ne aggódjak....meglátjuk.

(#282) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

No, én visszakaptam a 29 Eurot, ahogy ígérték, csak el kellett küldenem nekik a papírokat.

Most jön a második kör a betört tok miatt, remélem max 1-2 ezer forintért lehet külön szerezni csak lencsvédőt. Ja és a bekapcsológomb meg sem mozdult, de azt megoldottam úgy, hogy lepattintottam a kamera elejét, egy régi bankkártyából kivágtam egy megfelelő darabot, és beraktam a gomb alá. Így ha nem is pöccre, de már rendben működik.

(#283) avevo válasza Uncool Ben (#282) üzenetére


avevo
csendes tag

Valaki bemásol levelezést a vám miatt? Érdekelne.
Arról még nem is esett szó, hogy ki milyen színűre nevezett be!!! Nálam a bronz ezüst fekete trió volt versenyben de végül feketét rendeltem. Az a leg diszkrétebb. :p Nektek milyen van/jön??

A Vevő

(#284) SanyaGTI válasza avevo (#283) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

A levél engem is érdekelne...pontosan milyen papírt küldtetek vissza?
Nekem ezüst van... :)

(#285) nrk


nrk
tag

Helló

Rendeltem tegnap én is egy kamerát, szintén németből (Frankfurt). Kíváncsi vagyok az enyémet elkapják-e. Ha igen akkor mennyi idő volt a vámolással a szállítás?

Egyből rendeltem még mellé egy ilyen szettet is: Chest Harness + Head Strap + Monopod Tripod Mount ez Uk-ból jön. Innen viszont már rendeltem többször is nagy értékű dolgokat, egyszer sem fizettem még vámot semmi után.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#286) avevo válasza nrk (#285) üzenetére


avevo
csendes tag

Ha 11777abc felhasználótól akkor nem lesz szerencséd. Hong-Kongból küldi. :/

A Vevő

(#287) nrk válasza avevo (#286) üzenetére


nrk
tag

Óh de jó ő az eladó... akkor tuti elkapják. Akkor elvileg kérhetem majd vissza a vámot ugye? Vissza is küldi már ha ennyire félre vezetett?

[ Szerkesztve ]

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#288) csaszi72 válasza avevo (#286) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Elő kerestem, nekem Németből a Dojcse Post hozta........

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#289) nrk


nrk
tag

Remélhetőleg nekem is onnan fog jönni és 8 nap alatt, ahogy írtátok! :)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#290) avevo válasza csaszi72 (#288) üzenetére


avevo
csendes tag

bsak németországban kerül be az euba, amiatt van rajta RX....DE comagszám. frankfurtban van a nemzetközi logisztikai központ

A Vevő

(#291) VironB


VironB
csendes tag

Március elején rendeltem a kamerát a már sokat emlegetett eladótól(11777abc).Igaz az enyém Moersből jött, nem a Frankfurtból. Nem kellett fizetnem rá semmit! Én is ajánlottam az eladót sajnálom h sokan pórul jártak.

Jah és nekem így jött:

Más ,esetleg valaki nem töltene fel jó időben készült nyers videót?Összehasonlítanám a sajátom által készítettel.

(#292) SanyaGTI válasza VironB (#291) üzenetére


SanyaGTI
csendes tag

Pontosan hol nézted meg honnan jött? Mert az ebay.de nekem is azt írta mind Neked, de a NAV már szingapúrt...és fizetnem is kellett!

(#293) Attila444


Attila444
aktív tag

Én megírtam a postának, hogy árulják el, honnan szedik, hogy Szingapúrból érkezett, amikor én nem várok onnan semmilyen csomagot, csak Németországból. :))
Ez volt a válaszuk:
.........küldemény tartalma : 1 DB SPORT KAMERA , MEMÓRIAKÁRTYA, ADAPTER.
A küldemény Németországi raktárból,de Szingapúri árút tartalmaz, ezért kell vámkezeltetni.
Kérjük az internetes megrendelőt és fizetési igazolását az árúról.
Üdvözlettel...

A németországi raktár a kicserélő központ lehet?

(#294) legaspar


legaspar
újonc

Tudja valaki, hogy be lehet-e állítani, hogy ne mov hanem pl avi formátumban rögzítse a videót, mert a tv azt nem játssza le?

(#295) avevo válasza VironB (#291) üzenetére


avevo
csendes tag

Neked a rendeléstől számítva mennyi idő volt a készhezvétel? Én másodikán rendeltem, azaz 9 napja. Már nagyon várom. Kaptam nyomonkövetési számot is, elvileg 4.-én érkezett németbe. Calaku bemásolna vagy privátban küldene egy levelezést az áfa visszakéréséről?

A Vevő

(#296) VironB válasza SanyaGTI (#292) üzenetére


VironB
csendes tag

Őszintén szólva én nem is foglalkoztam vele.Megrendeltem megjött... Olvastam h sokan pórul jártak , előkerestem a zacskót amiben jött, és lefényképeztem.Ennyivel tartozom ha már én is ajánlottam az eladót.

Korábban vki már írta/feltételezte h lehetséges kifogyott a német raktár ha volt egyáltalán ... Én is hasonló véleményen vagyok. Vámosokat eddig lehetett megtéveszteni,csak most már sok lehet a rendelés és nem megy... De nem értek én ezekhez...

(#297) VironB válasza avevo (#295) üzenetére


VironB
csendes tag

Ha jól emlékszem nekem 8 nap alatt jött meg.(De lehet 9 nap) Meg is lepődtem, h hamar itt volt!Nekem általában kicsit lassabban jönnek meg mivel vidéken lakom és pluszban csak mobil posta van.

(#298) KIZS válasza VironB (#296) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ha jó megnézed, akkor a te ragszámod RG...DE, míg a szingapúriaké RX...DE. Nagyjából ezt nézhetik a vámosok is. Egyébként szerintem nem is érintette Németországot a csomag, egyszerűen csak a német posta szingapúri kirendeltségén adták fel. Kicsit utánaolvastam és van "svájci" és "francia" csomagfeladás is onnan.

[ Szerkesztve ]

(#299) SanyaGTI


SanyaGTI
csendes tag

A lényeget meg mindig nem tudom.Mit kell elküldeni a feladónak,hogy visszakapjam az Áfát?

(#300) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Csatlakozom én is a kamerások táborába! Vaterán találtam egy világoskék darabot, kiváncsian várom milyen lesz amikor a kezembe veszem. Pénteken egy jó kis gokartozással fel is avatom.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.