Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) mycso válasza Barnes (#1400) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát első körben kellene csinálni egy teljes gyári visszaállítást, hátha az megoldja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1402) Meglivorn válasza LSL1337 (#1378) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

"Szinkronizacio teren mit szeretnel meg?"
Nos, eléggé idegesítő az új csatlakozási mód, mint külső médialejátszó. Pl. emiatt nem megy a szinkronizálás mondjuk simán TCMD-vel vagy hasonló módon. Persze kiessel igen de MEH.
Aztán vannak olyan vágyálmaim néha, hogy ha már egy lokális hálón lóg a router/switch-en keresztül a PCmmel, lássa már automatikusan, és akár csak simán dobálhassak rá dolgokat, ne kelljen dropbox meg egyéb megoldásokkal szórakozni (jelenleg egy ftp szerver fut a tabon és a telefonomon is, ez volt a legegyszerűbb megoldás ha file-okat akarok másolgatni).

Video:
Azért mondtam, hogy a tegra2 hibája, mert XDAn is írták, hogy a samu saját VPUja kifejezetten kiemelkedő video támogatásban, sok olyat tud, amit más mobil chipsetek nem. A tegra2 se. Másrészt beugrott, hogy anno a Boxee Box majd egy évet csúszott, mert eredetileg az akkor új tegra2 settel akarták kihozni de az utolsó pillanatban kidobták, és lecserélték intelre... mert gond volt a video dekódolással. Akkor nem értettem/hittem el, most már igen :)
Nem félreérteni, a kütyü erős, és ha megfelelő a video, akkor tényleg simán lejátszik bármit (én Dice playert használok, van 1080p hobbit trailer a tabon, meg anime epizód is, felirattal, viszi szépen). A game trailereket nyersen a 720p wmv formátumban letöltve játssza. Youtube HD teljesen jó, vagy onnan mentett 720p mp4 megy gond nélkül.
De mondjuk a simán letöltött karácsonyi Doctor Who specialt kiköpte, azt a kódolást nem szerette :)
Szal válogatósabb a szentem, de amit visz, azt nagyon.

Ami a frissítést illeti: ma beugrottam a westendben a samsung bolt/szervízbe, megérdeklődni, hogy ugyan hogy van az, hogy a Kies azt mondja van frissítés (3.1 van a tabon, független), OTA meg nincs (kapcsolódás a szerverhez - nincs elérhető frissítés). Szervízes néz okosan, aztán nem tudja, de kis egyeztetés után azt is közli, hogy ők sem tudják frissíteni, max. beküldeni a központi szervízbe, ott.
Na kösz, annyira nem kell :)
De a Kiest inkább ne, ők se azzal dolgoznak, nem is ajánlják...
Na ettől megyek samunál a falnak (nem újdonság, másfél éve van sgs-em azzal is megjártam ezeket a köröket ^^°).
Egyelőre maradok asszem a 3.1-nél amíg az OTA meg nem jön. Vagy az ICS ^^°

(#1403) mycso válasza Meglivorn (#1402) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tehát akkor a szinkronizációval nincsen baj, ezt kimodhatjuk. Amit te hiányolsz, az a háttértárként való csatolás. Bár ennek jelentősége sem sok van, egyedül csak a totalcommander szempontjából.

Valószínűleg a pc-den windows fut nem pedig android...na ezért is ilyen "nehézkes" ez a hálózaton keresztüli kapcsolat. (sőt win-win gép között sem megy automatikusan a fájlmegosztás...). Viszont erre van kismillió program a marketen, én pl a wifi file explorert használom, mások ES file managert és még számos alkalmazás van.
Tehát mondhatni ez is megoldva.

Videóra még mindíg azt mondom, ha a samsung rak alá egy megfelelő szoftver/driver környezetet, akkor javulni fog a helyzet. Csak ismételni tudom önmagamat, ahogy változik a rom környezet, szoftver környezet, úgy lehet megfelelőbb videólejátszást kicsikarni belőle. (annó az LG O2X esetén is pont ugyan ezt kellett végigjátszani...az is tegra2).

Ezekkel a frissítésekkel egyet értek, ami itt az utóbbi időben a topikban volt az már több volt mint nevetséges, természetesen a samsung részéről. Valakinek volt frissítés, valakinek nem, valakinek csak OTA, valakinek csak KIES, még abban az esetben is, ha készülékek szolgáltatója megegyezett. Ez azért elég szánalmas...
Bár ugye aggodalomra semmi ok, mert ODIN a barátunk, és ugye ODIN-al már hónapokkal előbb elérhetőek a hivatalos friss romok, mint KIES/OTA segítségével.

Egyébként sok embertől ezt hallom vissza, hogy a samsung szervizekben a KIES hanyagolására biztatják az átlag usereket és az ODIN használatára....ami meg azért vicces, mert ugye ODIN-os romokhoz elég nehéz hozzájutni (értem itt azt, hogy a megfelelő product kódos az adott régióhoz tartozó hivatalos kies romok) és ha nem a megfelelő romot pakolom fel, akkor meg pont ők azok akik elveszik miatta a garimat. (egy picit azért ez is vicces...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1404) rankesz


rankesz
veterán

Tapasztaltatok már olyat hogy már a boot hang is beszaggat, és a tablet működésében kb 5-15 másodpercenként 1-2 másodperces totál lemerevedések vannak? Okozhatja ezt az, hogy az egész EFS mappa gyakorlatilag hiányzik, vagy egyéb okosság is történhetett vele? Legújabb Odinos stock 3.2-vel, és Overcome 2.3-al is ugyan ezt csinálja.

(#1405) mycso válasza rankesz (#1404) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Amit PFC fórumon linkeltem azzal sem sikerült semmit csinálni EFS ügyben???
Egyébként szerintem okozhatja az EFS ez a hibát...
Odinnal remélem a magyar romot próbáltátok visszarakni rá?
Illetve KIES nem mondd rá valami okosat? :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1406) rankesz válasza mycso (#1405) üzenetére


rankesz
veterán

A sztupy féle cucc fel sem ismeri, gondolom csak I9000 alatt megy
Magyar Samfirmware-s romot dobtam rá, a leírt módon rángatott, majd tettem egy próbát az Overcome-al.
KIES-t én a gépemre nem engedek fel... (okosat? L0L :)) )

(#1407) Barnes válasza mycso (#1401) üzenetére


Barnes
aktív tag

Nem csinaltam visszaallitast, de most nem csinalja, szerintem a google+ lehet a hunyo. Tapasztalt mar vki problemat vele?

(#1408) Barnes


Barnes
aktív tag

Ki hasznal kozuletek moddolt romot?

(#1409) mycso válasza Barnes (#1408) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt elég sokan, mi lenne a kérdés???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1410) Barnes válasza mycso (#1409) üzenetére


Barnes
aktív tag

Hat tobb is van :-)
Eloszor is gondolom rootolni kellene a tabot ugye?
Itt is a 3 gombos modszerrel lehet a recoveryt elocsalogatni?
Van valamilyen leiras, hogy hogyan kell fozott romot felrakni?

(#1411) mycso válasza Barnes (#1410) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Overcome romokról, preshoot kernelről és gyári romokról van leírásom: [link]
Talán ezek az Overcome romok a legelterjedtebbek és talán a legjobbak is.

Ezen kívül egyelőre portolt ICS romok vannak még [link] illetve még létezik 1-2 custom HC rom is: Bindroid ; BroodComb ; stb.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1412) mycso válasza rankesz (#1406) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

PFC fórumon őt keresd: VeszkaGSM. EFS ügyben valószínűleg fog tudni segíteni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1413) scalpal


scalpal
tag

Van valakinek AV kábele a tabhoz? Ma próbáltam rádugni egy tv-re, de nem jött ki rajta se kép, se hang. Valakinek van tapasztalata, hogy mit kell beállítani, hogy működjön?

(#1414) twon válasza twon (#1325) üzenetére


twon
tag

Akik már frissítettek 3.2-re wifin keresztül azoknak megy rendesen a swype billentyűzet magyar nyelv választása?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#1415) Pistakiss válasza twon (#1414) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Megnéztem, görögről lehetett átállítani angolra és kész, tovább semmi állítási lehetőség

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1416) twon válasza Pistakiss (#1415) üzenetére


twon
tag

A tiédben nincs magyar lehetőség?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#1417) Pistakiss válasza twon (#1416) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
A magyar nyelvre váltás helyett hibaüzenet jelenik meg

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1418) rankesz válasza mycso (#1412) üzenetére


rankesz
veterán

Köszi, felvettem vele a kapcsolatot. :R

(#1419) gusztavka válasza twon (#1414) üzenetére


gusztavka
csendes tag

Igen, megy rendesen. (P7510XXKL2)

Galaxy Tab 7510 (ICS 4.0.4.)

(#1420) twon válasza gusztavka (#1419) üzenetére


twon
tag

El tudnád küldeni a swype programot?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#1421) paulovitsd


paulovitsd
tag

Helló
Nem rég vettem egy tab 10.1-et, és kiváncsi lennék hogy samu mikor ad ki rá ics-t.
Valaki nem tudja?
és egyébként ezt pl:http://www.galaxytabs.com/2012/03/cm9-nightlies-now-available-for-galaxy-tab-10-1-wi-fi/
megéri rárakni, és h rá rakom akkor vissza lehet rá tenni a gyári 3.2-t?

A válaszokat előre köszönöm :R

(#1422) mycso válasza paulovitsd (#1421) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, elvileg 1-2 hónapon belül jönnie kell rá az ICS-nek a samsung ígérete szerint. De ugye ettől nyilván eltérhetnek...tehát pontosan nem tudjuk megmondani.
Először is tudni kellene, hogy neked milyen készüléked van, amit linkeltél az a p7510 - wifi-s tabra való portolt béta ICS rom.
Van egyébként ilyesmi port a p7500-ra is, pár dolog nem működik a romokban, természetesen vissza rakható rá a 3.2 is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1423) paulovitsd válasza mycso (#1422) üzenetére


paulovitsd
tag

Szia
Nekem wifi only verzióm van, köszi a gyors választ! :K

(#1424) gusztavka válasza twon (#1420) üzenetére


gusztavka
csendes tag

És hogy tudom leszedni a gépről? (nem rootolt, angol beszerzés)
Swype verzió nálam: 3.25.91.34889

Galaxy Tab 7510 (ICS 4.0.4.)

(#1425) Novver


Novver
senior tag

Sziasztok, olvasgattam neten, meg itt is hogy mit hogy érdemes.
Ha abszolút kezdő vagyok rootolás és romcsere terén, hol érdemes elkezdenem?
Van egy pannonos nemrég frissített 3.2es romos tabom, szeretnék rá addig is a legjobban működő ICS-t, és szeretném lementeni a jelenlegi romot hogy ha gebasz van, visszarakhassam.

Bármi javaslatot hogy hol kezdjem, szívesen fogadok, esetleg ha valaki veszi a fáradtságot, leírhatna mindent hogy mit hogy merre , roppant hálás lennék :)

Félig meddig tisztában vagyok a Clockwork Recovery , Odin stb kapcsán.

Life is a game... The game is my life!

(#1426) scalpal válasza Novver (#1425) üzenetére


scalpal
tag

(#1427) Novver válasza scalpal (#1426) üzenetére


Novver
senior tag

viszonylag up-to-date-nek tűnik (decemberi leírás)
ezzel nem tudom téglásítani ugye? :D

Life is a game... The game is my life!

(#1428) HIJ válasza Novver (#1427) üzenetére


HIJ
őstag

Az a alap gyakorlat nem változik, szóval nem. De egyébként így kezdődik: UTOLSÓ FRISSÍTÉS 2012.02.28. :U

(#1429) Novver válasza HIJ (#1428) üzenetére


Novver
senior tag

oh, FML :) jobban odafigyelek , csak hirtelen átfutottam, nemsokára beleásom magam a témába, btw, melyik a legjobb (leghasználhatóbb) ICS rom ? a CM9-et sok helyen ajnározzák :)

Life is a game... The game is my life!

(#1430) HIJ válasza Novver (#1429) üzenetére


HIJ
őstag

szvsz olyan igazán jó még nincs. Ráadásul én úgy tudom, hogy csak a CM9 -nek van ICS romja és az van így-úgy formálgatva...

(#1431) paulovitsd


paulovitsd
tag

Ha valaki tokot akar venni az ezt nézze meg:
http://www.focalprice.com/CS0047B/Protective_Case_for_Samsung_P7500_Galaxy_Tab_Black.html

nem kérnek postaköltséget, igaz 2 hónap alatt hozták ki :DDD

(#1432) Syl válasza scalpal (#1426) üzenetére


Syl
nagyúr

Eh, de kár hogy 8.9-hez nincs ilyen jól összeszedett (magyar) leírás. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1433) mycso válasza Syl (#1432) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát, mivel a kijelző méretet kivéve tudomásom szerint az égvilágon semmiben nem különbözik a 2 tab egymástól, ezért nagyjából a 10.1-es leírása "elve" ugyan az, mint a 8.9-nél.

Majd utána nézek, és ha lesz egy kis időm megcsinálom 8.9-hez is. (nyílván ott viszont kipróbálni nem fogom tudni, mivel 8.9-es tabom nincsen...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1434) Syl válasza mycso (#1433) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem viszont 8.9"-esem van (t-mobile-os), úgyhogy a leírásod alapján kipróbálom. Remélem nem lesz belőle levélnehezék :DDD :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1435) mycso válasza Syl (#1434) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Várjál már vele 1-2 napot utána nézek pontosabban, de szerintem egyébként jónak kell lennie.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1436) Syl válasza mycso (#1435) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ugrunk bele olyan hűbelebalázs módjára :DDD A root gondolatával is eljátszadoztam egy hétig, mire rászántam magam.
Csak nyugodtan nézz utána, állíts össze egy egyszerű mánuált és majd utána nekiugrok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1437) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Yeey, megjött az OTA 3.2 frissítés. Simén felment, remek.
Erre szólt a Dolphin, hogy frissítene. Na azóta nem hajlandó letenni arról a hülyeségről, hogy ő mobile browser, hiába állítom desktopra.
Már az agylob kerget >_<

(#1438) mycso válasza Syl (#1436) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos meg is vagyok vele, csak valakinek át kellene néznie, akinek ilyen ketyeréje van és csinált már vele hasonlókat....bár szerintem megfelelő lett.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1439) Syl válasza mycso (#1438) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez jó hír :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1440) Syl


Syl
nagyúr

Az Opera Mobile-ban nincs véletlen olyan beállítási lehetőség, hogy a weboldalakat automatikusan a Tab kijelzőjéhez igazítsa (mint a mobil Firefox)? Nézegettem az about:config-ot, de nem láttam ilyesmit :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1441) Meglivorn válasza Syl (#1440) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Én se találtam, pedig jó lenne.
Meg nekem a javascriptes legördülő menük se mennek (amiket a Dolphin pedig egész szépen lekezelt).

(#1442) Dayco válasza Syl (#1440) üzenetére


Dayco
tag

Ez utóbbi miatt használom én egyedül a Dolphint, pedig az Opera érzésre gyorsabb. (szóval ha lenne megoldás engem is érdekelne)

(#1443) Syl válasza Dayco (#1442) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem ez mellett még fontos a könyvjelzők és jelszavak szinkronban tartása is. Mivel asztali gépen (otthon és az irodában is) Firefoxot használok, először Tabon is azt próbáltam. Egy nagyon nagy baja van: lassú, akadozik. :(
Most ott tartok, hogy asztali gépen elkezdtem használni az Operát, ha már a Tabon is az a legmegfelelőbb böngésző. Sajnos nem a legjobb is egyben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1444) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok,

jol gondolom, hogy ahhoz, hogy lementhessem az EFS mappat, ahhoz root jogomnak kell hogy legyen, ahhoz, pedig fel kell eloszor tennem a CWM-et. Majd ha ez mind megvan akkor le tudom a CWM-el menteni a jelenlegi ROM-omat, illetve a Titanium Backuppal az applikacioimat???

Es utana lehet felrakni a 3.2-es fuggetlen ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1445) mycso válasza Szaky (#1444) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ahogy írod. EFS-hez --> root, TBP-hez- és a rom lementéséhez-> CWM

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1446) Luser2000 válasza Syl (#1443) üzenetére


Luser2000
addikt

Én otthon az egyik gépen (Mac) Chrome böngészőt használok.
A TAB 10.1-en a gyári böngésző (ha bejelentkezel a google fiókodba) akkor képes össze szinkornizálni a könyvjelzőket (legalábbis, ha az asztalin mentek valamit, az "átjön" a TAB-ra; visszafele sosem ellenőriztem). Most így használom ICS 4.0.3 alatt.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1447) Syl válasza Luser2000 (#1446) üzenetére


Syl
nagyúr

Elméletben így működik, de gyakorlatban valahol elakad a cucc. A szinkronizálás lefut, de a böngészőben nincsenek könyvjelzők, csak három mappa. 'Bookmarks' és ezen belül 'Bookmark Bar' és 'Other Bookmarks' :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1448) HIJ válasza Luser2000 (#1446) üzenetére


HIJ
őstag

De akkor ha már ICS, miért nem használod a chrome beta -t?

(#1449) Motaba78


Motaba78
őstag

Üdv minden Tabisnak.

Megjött az sms a futártól, holnap hozza nekem is a Tabimat. (3G-s P-7500)

Kérdésem hol érdemes hozzá bőr tokot, és screenpotectort venni ? t-mobile ?

(#1450) blueye válasza Motaba78 (#1449) üzenetére


blueye
veterán

Screen protector-t ne vegyél.
Tokot ne a t-nél vegyél (ha csak nem "ingyen" veszed pontokért). Itt a topicban is sok linket találsz de egyébként ebay.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.