Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Syl válasza blueye (#1550) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Mert ugye wifi-s ipad-ben nincs gps.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1552) blueye válasza Syl (#1551) üzenetére


blueye
veterán

Azt nem tudom de az nem is Android :)

(#1553) Varszegig válasza LSL1337 (#1548) üzenetére


Varszegig
veterán

igen, de gondolom ezt nem nekem akartad írni:)

(#1554) ster


ster
csendes tag

Segítsen valaki, légyszi!
Vettem egy ZTE MF 680-as modemet Telenor kártyával. Tabletet szeretnék venni hozzá, de nem találok olyat, amelyik menne vele. Honnan szerezhetnék egy listát , melyekhez kompatibilis? Előre is köszi!

(#1555) Slovak válasza Dayco (#1546) üzenetére


Slovak
tag

Koszi.
A galaxy s2-mmel sem megy, az is bluetoothos. :)

(#1556) Slovak válasza Dayco (#1546) üzenetére


Slovak
tag

Parositottam az edzkozt de nem latta. Talan butasag de megprobaltam, gondoltam miert ne latna..

[ Szerkesztve ]

(#1557) Varszegig válasza ster (#1554) üzenetére


Varszegig
veterán

itt a lista:
egyikkel sem kompatibilis.

(#1558) Slovak


Slovak
tag

kerdes:
az usb csomagban talalhato uab atalakito ker kulon tapot? vagyis viszi majd a tap nelkuli usb vinyomat? tovabba ily modon az ntfs-t nem latja, igaz?
csak mert a halozati megosztasban latja az ntfst a mobilom.

(#1559) mycso válasza Slovak (#1558) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Winyót nem tudsz rátenni. Csak az "alacsony" áramfelvételű cuccok működnek vele.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1560) Slovak válasza mycso (#1559) üzenetére


Slovak
tag

Akkor itthon marad a hálózat. Csak ott meg streamelni kell a videot. Ebben van valakinek tapasztalata? Én a galaxy s2-ről úgy nézem a filmet a tv-n hdmi-n keresztül, hoyg streamelem a pc-ről. Az átalakítót egy hete vettem, azóta kétszer álltam neki használni, gond nélkül elindul. Aztán az első alkalommal, amikor végig akartam nézni egy filmet (életrevalók), úgy egy óra magasságában leállt a video, telefon lefagy. Csontra. Akksi ki, bekapcs. Video folytatódik ahol abbamaradt, majd 2 perccel később megint befagy. Tegnap nekiálltam folytatni, és végigment. Természetesen aviról bezsélünk. Lehetséges, hogy felmelegedett annyira, hogy leállt a rendszer? Tab-bal nincs hasonló probléma? Mondjuk nem szándékozom tabra is venni hdmi-t, nonszensz, hogy nincs átjárás ugyanazon gyártó készülékeihez tartozó kiegészítők és a készülékek között.. Most az egyikhez lesz usb-m, a másikhoz van hdmi, de nem lehet megcserélni. Szerencse, hogy a stylus működni fog a tabon is...

(#1561) mycso válasza Slovak (#1560) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én még ezt a filmnézési módot nem próbáltam és valószínűleg soha nem is fogom. ;)

Minek "bohóckodni" a sok "felesleges" eszközzel.
PC --> HDMI --> A/V Receiver --> HDMI --> TV

Egyébként a samsungnál is csak tab vonalon van ez a "korcs" csatlakozó, mert ugye a telói mUSB. Egyébként a taboknál is mindnél ugyan az a 30pines csati van, tehát ott megoldott a komapatibilitás.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1562) Slovak válasza mycso (#1561) üzenetére


Slovak
tag

O2x-nél tökléletesen működött a dolog, soha egy akadás, iszonyat gyors volt. Gondoltam itt sem lesz probléma. Egyébként pedig jó dolog, amikor elutazol akárhova és csak a kábelt kell magadhoz venni és rá tudod dugni a telódat a tv-re. Miért ne tennáém, ha tudja a teló?!
A pc-mben nem hdmi.-s a videokari, de végülis mondasz valamit, talán érdemes lenne beruházni egy 6 méteres kábelbe és egy hdmi-s vga-ba. Ez eddig el sem jutott a zagyamig, pedig elég kézenfekvő. :D

(#1563) mycso válasza Slovak (#1562) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Utazgatásnál valóban lehet alternatíva (bár ugye ahol vagy ott kell, hogy legyen megfelelő fogadó eszköz), annó az O2X-el én is bohóckodtam ilyenekkel, hogy összekötöttem a tv-mmel, de használni nem használtam.

Egyébként az otthoni felhasználásra írtam nyilván amit írtam. Természetesen én sem viszem magammal a házimozi rendszerem, de itthon csak így nézek filmeket. (nekem is 5m-es hdmi-vel van összekötve a pc-tv)

Ja igen és mi szükség van a pc-ről való stream-elésre? Miért nem veszed át, csak egyszerűen a filmet a telóra/tabra és úgy játszod le a tv-vel összekötve?

Meg ha már ezzel foglalatoskodunk, az S2 pl. hdmi-n keresztül milyen hangokat képes átvinni??? DD, DTS ??? (csak úgy érdeklődöm, mert tényleg nem tudom)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1564) Slovak válasza mycso (#1563) üzenetére


Slovak
tag

Fogalmam sincs, milyen hangot visz át, de átmegy és jó minőségben. Eléggé bvájtfülű vagyok, nem csak úgy mondom, hogy jó a hang. Még nem néztem utána, mert nem találtam benne hibát, ami a filmnézést illeti. Egyébként azért streamelem pontosan, hogy ne kelljen mindent átmásolgatnom a telóra, ha meg akarok nézni egy filmet, ami a gépen van. Fogom, kiválasztom és názem. Nem is a streameléssel van a baj, a probléma pont hogy a hétvégén volt, amikor elutaztam és a kártyáról akartam lejátszani a hdmi-n keresztül a filmet. Egyszercsak leállt, pedig a film ok. Nade ez ne mide tartozik és majd keresem a megoldást, a lényeg, hogy tab-nál van-e ilyen apasztalat. Mellesleg ok, hogy akad hd film lejátszásánál de egy 1,3 gigás avinál is akad?

(#1565) mycso válasza Slovak (#1564) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem a 2.3.0-ás Overcome rom van rajta, a legfrissebb preshoot kernellel 1.2GHz-en.
Lejátszó BsPlayer light + ARM v7 codec:

Amiket néztem:

1080p mp4, ez kiakasztotta
1080p wmv, ez szépen megy
720p avi, szépen megy
720p mkv H264-MPEG4, szépen fut
720p mkv A52-AC3, ez mintha néha egy picit belagolna, de szinte folyamatosnak tűnik

1080-as mkv-m most nincsen, azt nemtudom megnézni.
Tehát a 720 az megy, csak esetleg a kodek tipusa ami számíthat.
MX player, fosul játssza mindegyiket.

Tehát így ezzel a fent említett kombóval, ezeket tudja...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1566) Motaba78 válasza ster (#1554) üzenetére


Motaba78
őstag

olyan tabletet vegyél ami tudja a 3G-t, és abba beletudod tenni a szolgáltatói sim kártyát, modem meg nem kell.

(#1567) Slovak válasza mycso (#1565) üzenetére


Slovak
tag

Na hát ez az, eddig az mx-et használtam mindenre, ahogy o2x-nél is, ott nem volt vele semmi bajom. Akkor bs-t tegyem fel?
És néztél már végig filmet rajta?

(#1568) Syl válasza mycso (#1565) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ES File Explorerben egyszer beállítottam alapértelmezett médialejátszónak az MX Playert. Ki szeretném próbálni az általad javasolt BsPlayert, de nem jövök rá, hogy tudnám a hozzárendelést módosítani. Valami ötlet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1569) Slovak válasza Syl (#1568) üzenetére


Slovak
tag

Próbáld meg kijelölni hosszan egy filekezelőben a lejátszani kívánt file-t és utána open by.. Ha siekrül eddig eljutni, akkor ha kiválasztod a nem alapértelmezett programot.. De biztos van más módja is.

[ Szerkesztve ]

(#1570) mycso válasza Slovak (#1567) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen néztem.
Bár általában kisebb felbontásúakat nézek rajta, ilyen HD környékit csak nagyritkán a mérete miatt. Általában sima brrip avikat, amik általában ilyen 720*3xx körüliek, 5.1-es hanggal.

(#1568) Syl : beállítások/alkalmazások/alkalmazások kezelése/ itt kikeresed az alapértelmezett lejátszót, majd rányomsz és jobb lent "alapértelmezések törlése" gomb.

Régebben én is az mx-el kínlódtam, de a bs sokkal használhatóbb.
/p6200-on most néztem végig egy millió féle filmet, hogy az miket/mivel játszik le, annak tökéletes a gyári lejátszója és sokkal jobb a videólejátszási képessége ezekhez a tegrásokhoz képest:[link]/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1571) Syl válasza mycso (#1570) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt néztem először és nem alapértelmezett az MX :F És mégis, ha ES Explorerben rábökök egy avi-ra, akkor automatikusan elindul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1572) mycso válasza Syl (#1571) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Esetleg a gyári fájlkezelőből??? :U
Lehet az ES-en belül van valahol hozzárendelve a videókhoz az MX, ott nemtom, hogy hol lehet átszerkeszteni...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1573) Slovak válasza Syl (#1571) üzenetére


Slovak
tag

töröld le! :D

(#1574) Syl válasza Slovak (#1569) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyert! :R

(#1572) mycso

Hálózaton át NAS-ról szoktam filmet nézni, oda meg a gyári fájlkezelő nem lát. :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1575) kovi1970 válasza Syl (#1568) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Hát nekem a bsplayer se az igazi (most próbáltam egy 720p-s filmmel). MX-ben be tudom állítani a szoftveres lejátszást, ezzel olyasmit is visz ami hardveresen nem az igazi. Ja és külön a hangra is be lehet állítani, hogy szoftveres legyen.

(#1576) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Kedves Tulajok! Dobjon ide légyszi egy rövid sort az, aki szokta a Tabon a netet úgy használni, hogy telefonról biztosít hozzá mobilnetet Bluetoothon vagy Wifi hotspoton keresztül. Mennyire zökkenőmentes ez? Köszi.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#1577) Varszegig válasza geccoblaze (#1576) üzenetére


Varszegig
veterán

a wifi hotspot az teljesen zökkenőmentes. BT-n nem hiszem hogy ez menne.

(#1578) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná írni, melyik a legfrissebb gyári hivatalos 7510-es magyar rom és egy odin-hoz illő elérhetőséget is tudnátok adni? A product code-om GT-P7510FKDXEH. Samfirmware-e nem találok ehhez pont.

Köszi előre is!

(#1579) mycso válasza snpetit (#1578) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, nem akarlak elkeseríteni, de feltehetően az utolsó hivatalos magyar rom a 7510-re, az az, ami neked is rajta van...(valamelyik 3.1).
Ha sem OTA, sem pedig a KIES nem dobja fel a frissítés lehetőségét, akkor valószínűleg nincs is hozzá.
Egyébként van hozzá már 3.2 is: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1580) quino


quino
tag

A 4.0.3-as alapú CM9-et próbálta valaki? A 4 naposban gondoltam játszom egy kicsit :)

(#1581) Motaba78 válasza quino (#1580) üzenetére


Motaba78
őstag

én nem, de nagyon kíváncsian várom a beszámolódat.

(#1582) mycso válasza quino (#1580) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát talán már csak hetek kérdése, hogy kijöjjön rá a hivatalos ICS (legalábbis az S2 frissítésből leszűrve), így ha már eddig elvoltam nélküle én már nem is rakok fel ICS portokat.

Viszont itt visszább páran már irkáltak az ICS portokról, nagyjából pozitív véleményeket, 1-2 hibát leszámítva.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1583) snpetit válasza mycso (#1579) üzenetére


snpetit
aktív tag

Helló!

Ez a product code, 3.2-es P7510XWKL1 volt rajta ezt szeretném visszarakni, stabilabbnak tűnik a gyári meg készülök a gyári ICS-re :)
Ehhez a Code-hoz kellene a gyári, hogy a frissítés felcsusszanjon majd.

(#1584) mycso válasza snpetit (#1583) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jaa, értem, hogy a gyárit szeretnéd visszarakni.
Hát ugye azt úgy kellett volna kezdeni, hogy amikor rootoltad le kellett volna menteni CWM-ben a gyári romot...(gondolom ez nem volt meg)

Hát magyar romot nem tudok neked, mert sehol nincs fent.

Esetleg az imént linkelt oldalról megnézheted az XWKL1-es francia vagy lengyel romot, aztán majd meglesed, hogy benne van-e az XEH prod.code.

Vagy ami a legfrissebb: XXKL2 --> független európai rom, mivel ezek mind kies által megjelent romok, le fog rájuk jönni a következő hivatalos frissítés is.

mod.: egyébként ha nagyjából benne vagy a romolgatásba, akkor az ICS megjelenése után, szintén a fent linkelt oldalról, majd simán felrakhatod. (overcome romokkal próbálkoztál már?)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1585) snpetit válasza mycso (#1584) üzenetére


snpetit
aktív tag

Igen próbáltam, a szerencsések között vagyok akiknek fut a kép a módosított és pershoot- kernellel boot után vagy cwm-ben.

A stock loadert hogy rakod vissza cwm visszaállítás után? Azt is menti?

(#1586) mycso válasza snpetit (#1585) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár a p7510-hez nemtudom, hogy van-e gyári recovery, de p7500-nál úgy van, hogy ugye lemented CWM-ben (root/cwm felrakása után) az aktuális romot. (nyilván ez a rom ugyan gyári lesz, viszont rootolva lesz és nem a stock recovery lesz rajta, hanem cwm).

Viszont visszapakolás után, van hozzá egy stock kernel, ami odinból flesselve visszaállítja a root jogokat és a gyári recovery-t.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1587) Syl válasza geccoblaze (#1576) üzenetére


Syl
nagyúr

A minap egy iPhone 4s-sel hoztuk össze wifin a netet, tökéletesen ment több mint 2 órán keresztül!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1588) Luser2000 válasza quino (#1580) üzenetére


Luser2000
addikt

Én azt használok. Néha a wifi modul leakad. Ismert (bulid) hiba, javítása hamarosan várható. Más különösebb "gond" nincs vele.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1589) mycso válasza Luser2000 (#1588) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

kamera, auto fényerő, képernyő forgatás már mennek tökéletesen???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1590) Luser2000 válasza mycso (#1589) üzenetére


Luser2000
addikt

Kamera, fényerő nem, forgatás igen.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1591) Titi76


Titi76
aktív tag

Az imént megvettem gyermekkorom legjobb játékát az Another World-öt. Annó Amigán nyomtam 500-al. Most a Tableten fut nagyon szépen akadásmentesen. Egész nap vártam a megjelenését. Egyébként androidos pályafutásom eddigi legdrágább appja volt: kb. 1200.-Ft de nem érdekel! Megleptem magam veke szülinapom alkalmából...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1592) _Mario_


_Mario_
tag

sziasztok lenne egy keresem valaki nem tudna adni nekem egy efs mappa tartalmat mert sikerült letörölnöm és a biztonsági mentés is elaszalt vodafone-os a tabom igy eltünt a bill zár meg kitudja még mi történt előre is kössz

(#1593) _Mario_ válasza _Mario_ (#1592) üzenetére


_Mario_
tag

overcome rommal lett most billzár nem csak egyből kikapcsol de a régió kódom xxx
meg let egy factory mod menü is itt lelehet kérni az imei számot meg mindenféle kódot belehet írni

[ Szerkesztve ]

(#1594) mycso válasza _Mario_ (#1592) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy bárki is odaadná az EFS mappáját, hiszen az valamilyen szinten egyedi infókat tartalmaz az adott készülékröl.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1595) _Mario_


_Mario_
tag

Hat ja megvarom a hivatalos ics-t hat a azzal majd job less ha nem bevisszem samsunghoz kezdjenek vele vele valamit hatha tudnak

(#1596) Varszegig válasza _Mario_ (#1595) üzenetére


Varszegig
veterán

ez nem fog megjavulni, még akkor se, ha az android 5.0-t várod. Ha az imei elment, és nincs efs mentésed, akkor szerviz. Lehetőleg ne részletezd, hogy ment el az imei, hátha megcsinálják gariban.

(#1597) _Mario_


_Mario_
tag

Vegulis nem gone ha fizzetni kell erte csak nem kernek tobb 10 ezret meg attol meg most mukodik rendesen max majd mindigvodinal frissitem

[ Szerkesztve ]

(#1598) David4411


David4411
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem mert gondolkodok abban, hogy Samsung g. 10.1-et vagy 8.9-et vegyek!
Ti melyiket javasoljátok?:))
Mik a nagyon feltűnő eltérések?
(A súly nem érdekel mert a 10.1-es ily "pehelykönnyű" :))
A 10.1-re való progik futnak a 8.9-en is?
esetleg valamelyikhez lehetne kapni felcsatolható fizikális qwerti-t ?:)
És ha veszek hozzá USB-t akkor a gép felismer mondjuk egy 500GB-s külső merevlemezt?:)

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1599) mycso válasza David4411 (#1598) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, kocc ugyan az a két készülék. A méretükön kívül az ég világon semmi különbség sincsen közöttük.

winyót nem fogsz tudni egyikhez sem csatlakoztatni, csak az alacsony áramfelvételű eszközöket tudja kezelni pl.: pendrive, egér, bill.

Billentyűzet a 10.1-hez biztosan van gyári és utángyártott is: pl.
Illetve a 10.1-hez talán több "okosság" van romok/kernelek tekintetében.

8.9-hez még nem találkoztam billentyűzettel, de aki találkozott már ilyennel majd megírja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1600) Motaba78 válasza David4411 (#1598) üzenetére


Motaba78
őstag

hy

"Ti melyiket javasoljátok?" próbáld ki mindkettőt, nekem 10.1 van nekem nem nagy, neked lehet nagy relatív.
"A 10.1-re való progik futnak a 8.9-en is?" :K
"esetleg valamelyikhez lehetne kapni felcsatolható fizikális qwerti-t ?" igen de még blutyúkost is és akkor nem kell csatolni sehova.
"És ha veszek hozzá USB-t akkor a gép felismer mondjuk egy 500GB-s külső merevlemezt?"
ezt még nem próbáltam, de nem is látom értelmét részemről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.