Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) tmarkee válasza tmarkee (#1750) üzenetére


tmarkee
tag

8~10 másodpercig kell nyomni a "Be" gombot és újra indul. Köszi magamnak.

# apt upgrade

(#1752) Novver válasza tmarkee (#1751) üzenetére


Novver
senior tag

Hurrá, viszont a kérdéssel eltévedtél pöppet :)

Life is a game... The game is my life!

(#1753) blueye válasza Novver (#1752) üzenetére


blueye
veterán

Végül is minden androidnál így van. :)

(#1754) turit


turit
tag

mi a tablet ? - simogatós számítógép :)

[ Szerkesztve ]

(#1755) Titi76


Titi76
aktív tag

Másnak is csinált olyat a gép hogy a gyári Galéria app nem látja csak a picas"ra feltöltött képeket? A fényképező app sem látja az elkészült fotókat. a Quickpic meg simán elér mindent
Eddig jó volt... Volt cache wipe + ujra flash is de semmi változás.

Más: hát letelt a 2012. Q1. ICS meg sehol, közben meg az übergagyi gyártok spriccelik ki az ICS-es tabokat :(

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1756) kender_lovag


kender_lovag
csendes tag

Taba ha meghal az aku akkor lehet cserélni.? Ha igen akkor menyi kb?

Lehettem volna sötét Rokker, lehettem volna Dj ki kever,de ha az élet nevel , a rappet veszed fel!!!

(#1757) David4411


David4411
csendes tag

oké köszi a választ!:DD

(#1758) fecs


fecs
senior tag

Adott egy T-mobil függő 10.1-es.
Ha rakok rá egy CWM-es kernelt, akkor itt is lehet backup-ot készíteni, mint Galaxy S2-n?
Utána ugyanis függetleníteném és csak gariztatás esetén tenném vissza a mentett állapotot.

Használtan venném. IMEI alapján megmondja a szolgáltató, hogy kapcsolódik-e hozzá előfizetés és részletfizetés?

Újonnan reális egy P7500-ért 110e Ft?

Pixel 6a

(#1759) mycso válasza Titi76 (#1755) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Még ilyennel nem találkoztam, egy gyári visszaállításnak, vagy rom újrahúzásnak meg kellene oldania.
Hát ICS, szerintem majd.....

(#1756) kender_lovag: persze lehet, pl.: ITT.

(#1758) fecs: igen lehet CWM-el mentést csinálni és utána vissza is lehet rakni. Sőt van hozzá unroot/stock kernel, amivel a mentett romodból vissza tételután eltüntethető a CWM.
Függetlenítésről itt ne!
Valószínűleg imei alapján is megtudnák mondani, de ha garis használt tabot veszel, akkor talán a számla/garancialevél alapján könnyebben utána lehet nézni.

110-ért új hivatalos garis, magyar, független?? Akkor szerintem belefér kategória.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1760) fecs válasza mycso (#1759) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

Ha jól tudom, akkor a T hivatalosan is függetlenít bizonyos pénzösszegért. Náluk még nem kérdeztem rá, vmelyik fórumon olvastam.
110-ért új, 2 év garis T-s függő készüléket láttam hirdetni. 160-at nem akarok költeni rá, de ennyit kiadok érte, ha nem tiltja le a rendszer a 3G használatát és a garival is minden rendben van.

Pixel 6a

(#1761) mycso válasza fecs (#1760) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hivatalosan mindegyik szolgáltató tudja függetleníteni a saját készülékét, árakat nem tudok meg kell kérdezni az adott szolgáltatótól.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1762) konyi79


konyi79
addikt

Ez az akku kérdés engem is érdekel. Egy ideje feltűnt kevesebbet bír. És valóban. kb 30%-al csökkent az üzemideje, masszív használat mellett reggeltől bírta estig, most már 3 körül kidől.
Nem bírta sokáig.

(#1763) mycso válasza konyi79 (#1762) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha látványos/mérhető a dolog és 1 éven belül vagy, akkor ez akár garanciába is beleférhet. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1764) konyi79 válasza mycso (#1763) üzenetére


konyi79
addikt

Én is bízom benne, kicsit még várok ezek ha elkezdik elég hirtelen be szoktak bukni. Ha totál kinyiffan nem nondhatják rá jó az még...
Viszont elég bántó, ha tényleg csak annyit bír. Sokat volt használva, 8 hónap alatt kb heti 4 nap, de max 5 alkalommal ment le kikapcsolásig ennyi idő alatt. Egyébként ott pihent töltőn minden estétől következő használatig.

(#1765) mycso válasza konyi79 (#1764) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem a 10.1 vagy 4-5 hónapos, az is van nyúzva eleget illetve általában majdnem kikapcsolásig van merítve, ennek még jó az üzemideje.
Illetve a p1000-em volt majdnem 1 éves, az is sokszor kikapcsolásig merült, még mai napig tudja azt az akksija, amit újkorában. (egyik kollégám vette meg, így naponta látom)

A töltés az nálam is így folyik általában, hogy valamikor délután/este felrakom, aztán reggel szedem csak le.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1766) kovi1970 válasza fecs (#1760) üzenetére


kovi1970
csendes tag

A "hűségidő" lejárta után a T-Akony 10ezerFt-ért szeretett volna függetleníteni. Ez egyszerűen pofátlanság. Mint ahogy még egyszer beszedik a csekkek díját.
Múltkor kérdeztem mert volt egy telefonom. Inkább vettem egy független androidost.

(#1767) fecs válasza kovi1970 (#1766) üzenetére


fecs
senior tag

Ez egy fontos információ :) -> hűségidő végén. Akkor felejtős a dolog. Köszönöm! :R

Pixel 6a

(#1768) bobsurf válasza fecs (#1758) üzenetére


bobsurf
senior tag

115-120ért már újonnan megkapod, 1év garival, függetlenül.
De én a Vaterán vettem a héten 98ért, tokkal, autós töltővel...

(#1769) fecs válasza bobsurf (#1768) üzenetére


fecs
senior tag

2 év garival szeretném a P7500-at. 1 év garancia sufnigsm-be szól, az nálam pedig kizáró ok.

Mycso: Ezt hogy érted?
talán a számla/garancialevél alapján könnyebben utána lehet nézni.
A részletfizetés és a hűségidő azon fel van tüntetve? Ezeket akarom elkerülni egy T-függő tab-nál.

Pixel 6a

(#1770) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Már volt itt szó tokokról, csak egy rövid visszatérés:

Eredetileg ez volt:
http://www.ebay.co.uk/itm/Black-PU-Leather-Case-Samsung-Galaxy-Tab-10-1-3G-WiFi-P7510-Android-Cover-/350506010713
Alapjában véve nem volt vele gond, mert erős és vastag, a tabot is jól tartotta.
Ugyanakkor 2× olyan vastag lett vele, és 2× olyan nehéz, a képernyőt meg olyan szorosan fogta közre, hogy néha akadályozta a kép szélén a gesztusokat... Ráadásul, bár a tabot jól tartotta, mégis, kicsit nagy volt az egész, mintha a 10.1v-re tervezték volna, vagy kissé bőkezűen bántak volna a méretekkel, "nehogy szűk legyen"-jeligére.

Szóval, kerestem egy újat:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180845714919
Postával együtt volt 3500 Ft, és márc. 19-én adtam fel a rendelést. Ma jött meg. Passzentos, vékony, könnyű. Pici hiba, hogy a töltőnek nem volt rajta kivágás, de egy snicerrel gyönyörűen megoldottam a gondot (de tényleg, egyátalán nem gány lett).
Elégedett vagyok vele, bár semmi sem tökéletes: az előző túl dromedár volt, ez meg túl karcsú, azért az előlap fedele lehetne az előzőé (kitámasztva jobb tartás, ill jobb védelem táskában a kijelzőnek), kicsit masszívabb. :))

[ Szerkesztve ]

(#1771) blueye válasza Meglivorn (#1770) üzenetére


blueye
veterán

Nekem ez a páros jött be:

műa állvány

tok

(#1772) Meglivorn válasza blueye (#1771) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Nem rossz, főleg az állvány. De én inkább a fektetett gépelési pozícióban használom (hú ez de pervül hangzik ^^°), plusz az ilyen kistáskákról valahogy mindig ez jut eszembe (telefonokra is):
Kazal László - A cipzár
:DD

(#1773) Syl válasza mycso (#1765) üzenetére


Syl
nagyúr

Hello

Leírásod alapján felraktam az Overcome ROM-ot a 8.9 Tab-ra, és van egy kis hiba a mártixban.
Az Ovecome leírás egyes pontjában linkelt "Overcome CWM Recovery v5.5.0.4_P73xx.tar" fájl nem megy fel. Az Odin szép piros Failed táblát dob rá. A root/cwm résznél linkelt "ClockworkMod_Recovery_v5.5.0.4.tar" jött be neki.
Utána az Overcome ROM szó nélkül felment. Most a tesztelése folyik :)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1774) mycso válasza fecs (#1769) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igazából arra gondoltam, hogy számla/garancialevél alapján egyszerűbben, gyorsabban beazonosítható.

(#1773) Syl: hm, érdekes. És régebben mintha más is panaszkodott volna már az Overcome saját recovery-ére, 10.1 esetén. Ők csinálták direkt ehhez a tabhoz, erre nem működik....bár nem vágom, hogy mi lehet a hiba.
Én egyébként annó a 10.1-re az overcome féle recoveryt raktam fel és nálam működött. (bár aze gy verzióval régebbi volt.)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1775) blueye válasza Meglivorn (#1772) üzenetére


blueye
veterán

Ezek szerint te sem vagy tizeneves :)

Fektetve igazan tokeletes az "allvany".
A taska meg nemileg vizallo, ami szinten nem hatrany, foleg vitorlazasnal (Ezzel (is) navigalunk).

(#1776) blancpain


blancpain
csendes tag

Azért azt valaki elmagyarázhatná, hogy miért nem képes normálisan dekódolni 720p HD anyagot normálisan a Galaxy Tab 10.1 7500-as.
Bizonyos anyagot lejátszik normálisan, igaz 1280*500 körüli a széles vászon miatt, de van aminél akad. Nem bírja a számolást a Tegra 2 250, vagy mi van? Ezek amiket nézek mkv 4-5 GB-os filmek, jó minőségben. Azt is próbáltam, hogy ne külön fájlból vegye a feliratot, hátha az lassítja, de nem oldódott meg a probléma.
A lejátszás átlag 20 frame per sec ezeknél a nem lejátszott filmeknél, és ugye 25-öt kéne elérnie kb. Ha teljes képernyős mozgás van, láthatóan akkor esik az fps, nyilván akkor kell sokat számolni. Több filmet is próbáltam, és csak egy szélesvásznu 720p-s futott eddig a megfelelő fps-sel.

BSplayer + arm v7 BSplayer codec van fennt, azzal megy a legjobban, többi lejátszó még ennél is rosszabbnak bizonyult.
Érdekes hogy az Nvidia büszkén reklámozza a honlapján az 1080p lejátszást, csak nem értem, akkor miért bajlódik a 720p-vel. Persez lehet hogy dekódolás függvénye.

Lehet hogy valahol hibás az okfejtésem, de ha tdutok megoldást segítsetek, legyetek szívesek!

Javulhat ez még az ICS alatt? Mi lehet a megoldás?

(#1777) Novver válasza blancpain (#1776) üzenetére


Novver
senior tag

Dice player + arm codec = 1080p gond nélküli lejátszása Overcome rom alatt.
ICS-en meg elméletileg már nem kell majd trükközni.

Life is a game... The game is my life!

(#1778) blueye válasza blancpain (#1776) üzenetére


blueye
veterán

MX Playert próbáltad?

(#1779) blancpain válasza blueye (#1778) üzenetére


blancpain
csendes tag

Próbáltam MX-et, VLC -t is.

Még az jutott eszembe, lehet hogy 1,2 GHZ-re kéne húzatni a procit, de lövésem sincs hogy lehetne, meg ROM-okhoz sem értek, nem tudom hogy lehet frissíteni (ezt hívják ROOT-olásnak?)

Igaziból az lenne a legjobb ha T-Mobile-nál elérhető lenne az ICS rá.

Igaziból nem értem mi baja. Nálatok folyamatos a videó és sohasem szaggat be, csúszik a hang?
Mondjuk nem konvertáltatom át semmivel, hanem a sima verzió kerül rá.

(#1780) Meglivorn válasza blancpain (#1776) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

A Tegra2 nem tud megbirkózni az un. High Profile kódolású mpeg4 filmekkel (nagyjából minden mkv).
http://www.tech-no-media.com/2011/06/why-tegra-2-sucks-at-video-decoding.html
Régi sztori de a Boxee is ezért dobta a T2-t anno, és csúszott a megjelenéssel:
http://www.engadget.com/2010/09/13/boxee-box-ditches-nvidias-tegra-2-for-intel-ce4100-pre-orders/

Itt van egy elég jó leírás ha valaki hajlandó konvertálni: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-20090725-285/how-to-encode-movies-to-play-on-your-galaxy-tab-10.1/
Van olyan 1080p videóm, amit csont nélkül játszik le (a Dice player legalábbis) a hivatalosan megjelenő és letöltött 720p wmv trailerek gond nélkül mennek. Még a youtube downloader plugin által szült 720p mp4-ek is. De sajna nem lehet neki csak úgy akármit odadobni a netről. (Nekem is meglehetősen lenyúlt az arcom, amikor olyan videókon kezdett a tablet köhögni amiket az "öreg" SGSem csont nélkül lejátszott. Ez a pont a mai napig fáj, amúgy nekem tökéletes a cucc.)
Plusz a lejátszó se mindegy, gondolom az alkalmazott codecen is sok múlik. Nekem a Dice+tegra plugin jött be, de próbáltam az mx-playert, bs-playert, m-video playert...

[ Szerkesztve ]

(#1781) mycso válasza blancpain (#1779) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, igazából nagyban függ a kodektôl, valamelyikbôl elmegy az 1080p is, valamibôl meg a 720p is megakad.
Egyébként ez teljes mértékben a tegra kényességének tudható be. Pontosabban az alatta lévô driverek/szoftverek hibája.
Elsô sorban külsô lejátszók alkalmazásával javítható a helyzet. Az általad említett Bs+arm7 kodek a legjobb, esetleg a dice+tegra plugin.
Illetve custom romok/kernelek alkalmazàsával is javul a helyzet, pl.: az említett Overcome romok.

A proci húzásához a megfelelô custom kernel kell, bár ezen a filmes dolgon nem igazán segítenek a plusz MHz-ek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1782) blancpain válasza Meglivorn (#1780) üzenetére


blancpain
csendes tag

Köszönöm szépen. Még felrakom a dice-t, és majd próbálok konvertálni mielőtt a Tebleten filmeznék.
Mondjuk nagyon frankó kis gép, örültem volna ha a filmeket is problémamentesen lejátsza majd. De talán ICS segít. Kiderül majd.
Egyébként iváncsi leszek milyen proci lesz a Galaxy Tab 2-ben, mert oda is 1ghz dual core-t írnak, ha tegra lesz, akkor nem nyerő, bár megoldhatja az ICS, ah tényleg csak szoftveres a probléma.

Köszönöm szépen az infókat mindenkinek!

(#1783) LSL1337 válasza blancpain (#1782) üzenetére


LSL1337
őstag

Galaxy tab 2-ben Exynos chip-ek lesznek

Kódolásra én is handbrake-t használok, 720p-be RF20-al, kb 45-50 fps-el tudok kódolni 2500k-s procival, és gyári lejátszó viszi

(#1784) mycso válasza LSL1337 (#1783) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Biztosan az lesz benne? Mindenhol azt olvasom, hogy még nem tudnak róla konkrétat. Egyébként a tab7plus-ban exynos 4210 van, tehát lehet a tab 2-ben is az lesz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1785) justaview válasza mycso (#1784) üzenetére


justaview
őstag

Lehet, hogy új a processzor benne, de úgy tűnik, sajna akadozik vele. ( 2:20 -tól látszik )

[ Szerkesztve ]

(#1786) Motaba78 válasza justaview (#1785) üzenetére


Motaba78
őstag

a hátoldalon meg nem lesz villanó ? :((( kicsit mintha minden visszafelé fejlődne.

(#1787) GLevi91


GLevi91
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudtok egy olyan billenyûzet progit tabra, amiben van olyan elrendezés, hogy a billentyûzet egyben van(tehát nincs a képernyô két oldalára szedve), és az ékezetes betûk is külön billentyûként vannak, azaz nem úgy kell írni ôket hogy az ékezet nélküli megfelelôjüket kell nyomva tartani?

(#1788) Meglivorn válasza GLevi91 (#1787) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

AnySoftKeyboard teljes billentyúzet, de sajna nem a szokásos leosztás, telefonra lett kialakítva, ezért a gombok egymás alá kerültek, a megszokott eltolt sorok helyett.

A HackersKeyboard tökéletes lenne, de nincs magyar leosztása. Valaki okos ráugorhatna esetleg :D

(#1789) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv nem talalok jobb forumot:) szoval ennek hanyaban kerdeznem. samsung galaxy p1000- rol tudtok valami lehetoseget hogyan lehet ra felrakni ujabb romot? illetve ha nem jo helyen vagyok megtudjatok mondani ennek hol a topikja?

(#1790) mycso válasza Fail3D! (#1789) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, Galaxy tab p1000/p1010 fórum: ITT
Romolással kapcsolatban: ITT vagy XDA

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1791) justaview válasza Motaba78 (#1786) üzenetére


justaview
őstag

Lehet, hogy készítik a helyet a Galaxy Note 10.1 -nek, amit úgy tűnik visszafogott a Samsung, hogy négy magos processzort rakjon bele. Talán ezt szánja az új iPAD ellenfelének. Bár ehhez nem ártana végre a kijelzőjét színre bekalibrálni.

[ Szerkesztve ]

(#1792) Titi76 válasza GLevi91 (#1787) üzenetére


Titi76
aktív tag

SlideIT Keyboard is the best. Próbáld ki:

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1793) mycso válasza justaview (#1785) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na, én pont ezért kérdeztem gre3nwar-tól, hogy biztosan az exynos proci lesz-e benne, mert én sehol nem láttam rá utalást. Illetve a tab plusban az van, így valószínűleg a tab2-ben nem az lesz.

Illetve, megnéztem tab plus-on a vidóban szereplő oldalt, gyári böngészővel, és nekem nem akad. ;)

(#1786) Motaba78: igen ez számomra is érthetetlen, hogy tab2-nek fogják hívni, viszont még a legelső tab-hoz képest is lesznek hiányosságai...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1794) Fail3D! válasza mycso (#1790) üzenetére


Fail3D!
addikt

koszonom.

(#1795) LSL1337 válasza mycso (#1793) üzenetére


LSL1337
őstag

En exynosrol olvastam, de betonbiztos nincs, tobb kiadasa is lehet majd, hiszen telefonoknal is elofordul hogy mas szolgaltatonal mas procival kerul piacra

Ha ipad2vel egy szintu/ jobb cuccot kiadtak tavaly, akkorgy evre ra az utodja biztos nem marad egy helyben, raadasul ipad3 egy rezset samsung gyartja, sajat zaszloshajojaba szerinted nem tudna beletenni?

Bar nekem a galaxy tab 2 mar ket okbol is vonzo
Apt x tamogatas, ami kell a sennheiser fuleseimhez, es ugye m sd foglalat ami a filmekhez jonne jol, de ugye kb cm-el lesz vastagabb

Varok a 11.6ra :-)

(#1796) jksx válasza tmarkee (#1750) üzenetére


jksx
senior tag

Ki/be nyomógombot folyamatosan kell nyomva tartani.

(#1797) IamTheDog


IamTheDog
tag

Bocsánat, lehet, hogy már volt, de a telenoros Galaxy Tab 10.1 megkapta már a 3.2-t? Mert a most vásárolt enyémen még csak 3.1 van, és nem talál szoftverfrissítést, a Kies meg azt írja ki, hogy ennél a készüléknél nem támogatott a Kiesen keresztüli frissítés.

(#1798) blueye válasza IamTheDog (#1797) üzenetére


blueye
veterán

Megkapta.
Frissítsd a KIESt, mert azzal simán lehet 3.2-re updatelni.

(#1799) Pistakiss válasza blueye (#1798) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szia!
Már napok óta próbálom frissíteni, de mindíg leáll a vége elött. Mérgemben letöröltem a gépről, hogy új telepítésként talán menni fog, de most meg abszolute nem lehet letölteni, ezzel az üzenettel fogad: "Page not found! (errorCode:404)"
Milyen lehetőség lenne még erre?

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1800) IamTheDog válasza blueye (#1798) üzenetére


IamTheDog
tag

a legfrissebb volt fent, azzal sem ment. most leszedtem minden samsunghoz kapcsolódó cuccot a számítógépről, újraraktam, úgy sem ment. volt már factory reset is a tabon, semmi. mindig ugyanaz írja ki, hogy ezt az eszközt nem lehet a kiesen keresztül frissíteni. és természetesen az ota sem megy, ugye. :( ez fogad mindig:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.