Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) gabe96 válasza mycso (#1700) üzenetére


gabe96
aktív tag

minden összegyűjtve magyar oldalon
HALLELUJAH!! :R :R

(#1702) LSL1337


LSL1337
őstag

szóval ha P7500XWLA1_P7500OXXLA1_XEH-t felteszem, akkor 0,00000% az esélyem hogy beszóljanak garinál, plána ha hardveres hiba miatt küldtem be

root-ot és CWM-et mindent levesz nem?

ha nem is 0,0000, de nem kéne hogy ez miatt basztassanak nem?

thx

a leírásban független van, nekem T-s kéne :\

amúgy alle-ba bementem samsunghoz, azt mondták elvileg 1 hét alatt el tudják intézni, fél év után akkor sztem végre cserélem, mivel a topicból nekem volt először, lehet hogy csak a korai verziókra volt jellemzőbb ez a hiba, és mára kinőhette ezt a gyermekbetegséget, hát remélem

[ Szerkesztve ]

(#1703) justaview válasza mycso (#1697) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. E szerint Samsung jó választás, ha kísérletezni akar az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#1704) Syl válasza justaview (#1703) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg akkor is jó választás, ha használni akarja az ember :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1705) mycso válasza LSL1337 (#1702) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, teljesen origin lesz eltûnik a root/cwm.
Egyelôre még nem sikerült szolgáltatós romot beszereznem.

Mivel az említett rom gyári független magyar rom (xeh), ezért ha nagyon akarnak kötekedhetnek a gari miatt.

(#1703 ) justaview: nem írtam sehol, hogy csak kísérletezni jó. Teljesen használható, max. 1-2 kompromisszum szükséges.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1706) LSL1337 válasza mycso (#1705) üzenetére


LSL1337
őstag

Amúgy ott Alle-ban a samsung store-ban volt 8.9 meg 10.1 kiválasztva
gyári rom, telepakolva widgetekkel, meg dinamikus háttér, hát nagyon gyér user experience, erősen akadozott, meg magyar felirat is furcsa volt, kicsit más ikonok, az úgy annyira nem jött be

Még overcome előtt mintha találtam volna egy olyat, amin a böngésző átváltott Origo-ra (ez volt a neve), mint a gyári böngészőn, megpróbálom előkeresni azt, az lehet hogy T-s volt

(#1707) justaview


justaview
őstag

E szerint Samsung akkor is jó választás, ha szeret kísérletezni akar az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#1708) blueye válasza justaview (#1707) üzenetére


blueye
veterán

Sok-sok olvasás után, CSAK!

(#1709) mycso válasza LSL1337 (#1706) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen a t-s romok/product code sajátsága, hogy megváltoztatják origo-ra a böngészô ikonját.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1710) Syl válasza mycso (#1709) üzenetére


Syl
nagyúr

De ha a T-s Tabot SIM kártya nélkül kapcsolom be, akkor az ikon visszaváltozik böngészőre :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1711) mycso válasza Syl (#1710) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Basszus neked lesz igazad, félrebeszéltem. S2 topikban is írta valaki régebben, ha külföldi simmel csatlakozik a t-re akkor megváltoztatja az ikont.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1712) Varszegig válasza mycso (#1711) üzenetére


Varszegig
veterán

Sőt, ha külföldön vagy, akkor is visszaváltozik origóról

(#1713) LSL1337


LSL1337
őstag

Akkor mehet fel a független ROM, origi marad origo?

(#1714) gabe96


gabe96
aktív tag

kariztatni csak a T-hez lehet vinni?
nem lehet közvetlen a Samsunghoz? mert szerintem akkor nem foglalkoznak a függôsègèvel

(#1715) mycso válasza LSL1337 (#1713) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mehet fel a független rom, csak a product code-od nem lesz t-s és valószínûleg a romverzió sem fog egyezni a t romjáéval.

(#1714 ) gabe96: samsunghoz is, ha akarnak belekötnek ha meg olyan kedvük van nem.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1716) LSL1337 válasza mycso (#1715) üzenetére


LSL1337
őstag

samuhoz viszem, hiszen T is samunak adja, így közvetlen és gyorsabb, és azt mondata srác, max 1 hét

(#1717) Titi76 válasza LSL1337 (#1716) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nekem anno mikor Samu Omniám volt, egyből Sam szervízbe vittem. Dobott is ki a fickó mint maci a málnásba. Azt mondta ez Vodás telefon tehát vodás gar (Vodás garipapír) van rá, Ő ezzel nem tud mit kezdeni. Nyomás a Voda s majd ők ideküldik...
Nem emlékszem most Samu vagy Voda garpapír van-e a Tabhoz, és hogy változott-e a hozzáállásuk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1718) LSL1337 válasza Titi76 (#1717) üzenetére


LSL1337
őstag

Nekem azt mondta vigyem oda nyugodtan ha lementettem rola mindent, garipapirt meg nem neztem, en webshopbol rendeltem, de sztem Ts es samsung wolrdwideot is kell hogy adjanak ra, majd kiderul es megnezem

(#1719) mycso válasza Titi76 (#1717) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A t-t meg a vodát nem tudom, de pl a telenor samsungos garilevelet ad.

mod.: igen Hipernet.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1720) LSL1337 válasza mycso (#1719) üzenetére


LSL1337
őstag

hipernet-es vagy?

(#1721) simon7109


simon7109
csendes tag

Még mindig nincs semmi,hogy mikor jon mar ki a hivatalos ics erre?
Mert haverom asus tabjára már rendesen tableten keresztül lehetett frissiteni...
Tudom,hogy beta már van,de engem teljes erdekel:)

(#1722) LSL1337


LSL1337
őstag

két hete jött SGS2-re, azt ígérték nagyon hamarosan

én arra lennék kíváncsi hogy ICS overcome mennyivel utána jön

(#1723) twon válasza justaview (#1671) üzenetére


twon
tag

A sygic jól működik mo-on! Én ezt használom rendszeresen!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#1724) quino válasza justaview (#1671) üzenetére


quino
tag

Én kb fél éve használom a sygic-et és nekem ez jött be legjobban az összes navi közül

(#1725) Szaky


Szaky
tag

Valaki irta, hogy NAS-sal használja a tab-ot. Hogyan lehetséges torrent file-t feltolni és elindítani a synology nas-on? Kliens alapú megoldás nem támogatja a feltoltest, csak a torrentek státuszát tudja figyelni. Ha a webes felületen próbálom, akkor pedig amikor a torrent file-t ki akarom választani "rányomok a browse-ra" akkor nem tudok böngészni a file-ok között, csak egy sötét képernyőt kapok. Pedig ez a funkció hiányzik nekem meg nagyon.

Van valakinek ötlete, tapasztalata?

thx

(#1726) HIJ válasza Szaky (#1725) üzenetére


HIJ
őstag

Szia!

Én ds211j -vel használom hibátlanul. Torrentre a transmissiont, aminek van több androidra való apk -ja én név szerint a "Remote Transmission" - haználom, ami támogatja a torrent feltöltést is. Fájlböngészésre ES File Explorer -t használok FTP -vel, vagy a Synology gyári andoid file böngészőjét. Az előbbi tud streamelni az utóbbi cache -be tölti előbb a fájlt és úgy nyitná meg...

(#1727) Szaky válasza HIJ (#1726) üzenetére


Szaky
tag

Koszonom a gyors valaszt, bongeszesre en is az ES File explorert hasznalom, de a torrenttel nem boldogultam. Megnezem ezt az appot.

megegyszer thx! :)

(#1728) Syl válasza Szaky (#1727) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a routeren fut a Transmission, a Tab-on pedig a 'Transmission Remote GUI'. Igaz az ingyenes változata meglehetősen buta, csak alapfunkciókat lát el.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1729) Szaky válasza HIJ (#1726) üzenetére


Szaky
tag

HIJ, jól értem hogy nem a NAS beépített torrentjet használod?

(#1730) HIJ válasza Szaky (#1729) üzenetére


HIJ
őstag

Igen jól. PÜ ment.

(#1731) mycso válasza Syl (#1728) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, majd esetleg fusd már át, hogy jól sikerült-e. [link] :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1732) Syl válasza mycso (#1731) üzenetére


Syl
nagyúr

Huh, nagyszerű! :R

Pár észrevétel, kérdés:

Azt írod, a gyári böngésző fagyni szokott. Nekem inkább az vele a bajom, hogy nem hajlandó szinkronizálni az asztali crome-mal.
A TW szerintem nem használhatatlan, csak nem szabad widgeteket rárakni :U
Átlagos használattal nálam simán elmegy 3 napig (3G-n lóg éjjel-nappal).

A root valóban ilyen egyszerű, de mi az a CWM? Mit csinál és miért van rá szükség? A root mellé kell vagy helyette?

Az Overcome-ról is írhattál volna bővebben. Ez most valami egyedi összeállítás, vagy a gyári rom kipucolva? Látom van már belőle 2.3.1 is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1733) mycso válasza Syl (#1732) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nagyjából a 10.1-ből merítettem az ihletet és mivel a 2 készülék ugyanaz, ezért gondolom a hibái is.
Böngészővel, még 3.1 alatt voltak hibák, főleg az első romverzióknál. (írtam is, hogy romfrissítés után javul a helyzet)

A TW szerintem egy kalap sz@r. Persze, ha egy nagy csupasz desktopom/desktopjaim vannak pár ikonnal, akkor egész jól működik. DE ezt nem nevezném működésnek.

CWM: ClockworkMod Recovery --> custom, módosított recovery.
A custom/módosított romok nagyobb része csak és kizárólag innen CWM alól telepíthető, tehát akkor van rá szükség, ha ilyenre adja az ember a fejét.
Illetve még rengeteg lehetőséget tartalmaz: lehet benne gyári visszaállítani, adat/cache partíciót törölni, formázni, partícionálni, illetve a romok mellett kerneleket, modemeket, témákat, patch-eket feltelepíteni.
Természetesen van egy gyári recovery menü is ezen készüléken, ám nagyon kevés lehetőséget enged a felhasználónak.

Overcome: hát a tabosok körében a legismertebb custom rom, igazából a leírásban linkelve van a saját honlapjuk és az xda-s topik is, ezért nem is nagyon akartam saját leírást készíteni róla. Majd akkor lehet beleírok 1-2 apróságot.

Ja igen a lényeg kimaradt: tehát nem egy saját összeállítás, hanem a rommerek körében egy igen elismert/kiemelkedő csapat az Overcome csapata, akik elsősorban a samsung táblagépeire gyártanak custom romokat. Romjaik jók, gyorsak, stabilak, akku és ram kímélőek, természetesen rootolt romok.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1734) Motaba78 válasza mycso (#1733) üzenetére


Motaba78
őstag

eddig egy apró észrevétel:

"Gyári rommal, ha több mindent csinálunk, nyitogatunk egyszerre,"

(#1735) Syl válasza mycso (#1733) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi, pár dolog világosabb lett. :)

A TW szerintem egy kalap sz@r. Persze, ha egy nagy csupasz desktopom/desktopjaim vannak pár ikonnal, akkor egész jól működik. DE ezt nem nevezném működésnek.

Igaz, mert azt lehet nyugodtan iPhone-nak nevezni :D

Nálam fent van az alap root. Ha ráadom a fejem egy Overcome romra, akkor kell a CWM. De a CWM rámehet a mostani állapotra, vagy előtte unrootolni kell?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1736) mycso válasza Syl (#1735) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem számít a root jog. Mindenképp kell viszont a CWM és ajánlott az overcome által javasolt a leírásban is szereplő saját CWM-jüket flesselni, majd utána mehet fel a rom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1737) Syl válasza mycso (#1736) üzenetére


Syl
nagyúr

Őőőő, ezt vegyük át még egyszer, mert teljesen összezavartál :-)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1738) mycso válasza Syl (#1737) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tehát a root maradhat és mehet fel a CWM.
Illetve még annyit szerettem volna hozzátenni, hogy az Overcome a saját CWM verzióját ajánlja a romjaihoz/romjai felrakásához.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1739) Syl válasza mycso (#1738) üzenetére


Syl
nagyúr

Őszintén? Továbbra sem értem. :DDD
Most két cuccot kell felrakni, vagy hármat? És a CWM, az micsoda? ClockworkMod_Recovery vagy Overcome ClockworkMod_Recovery? Vagy ez két külön dolog és mindkettő kell hozzá?
Kezdőnek nagyon nem egyértelmű ez a leírás. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1740) mycso válasza Syl (#1739) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A CWM-en már azthittem túlléptünk --> clockworkmod recovery vagy más néven custom recovery.
A CWM felrakására mindenképp szükség van hiszen a custom romok mint az overcome is csak a CWM alól telepíthetôek. A CWM felrakásának menete a szükséges fájl linkjével benne van az irományomban.

Viszont az overcome a saját romjaihoz készített egy saját CWM verziót és a honlapjukon lévô eredeti leírásukban ezt, a saját maguk által készített CWM-et ajánlják a saját romjuk telepítéséhez. Errôl szintén leírás + linkek az irományomban.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1741) Syl válasza mycso (#1740) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi a fáradozást :R de én feladom :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1742) slapec


slapec
tag

Sziasztok!

2 napja szereztem én is egy Galaxy Tab p7500-ast. Nagyjából képbe vagyok az androidos dolgokkal (meg kigooglezom magamnak ami kell) viszont az akkuról szeretnék feltenni egy kérdést.

Megvolt az első töltés, az üzletben azt mondták hogy 12 órát legyen a töltőn. Ez meg is volt, szép lassan merülget, viszont ezek után hogyan töltsem a tabot hogy minél tovább legyen egészséges az akkuja? (Merítsem le mindig 0-ra, és utána 100%-ra töltsem fel, vagy amikor kedvem van akkor tegyem fel de 100%-ig töltsem? Nagyon el vagyok kavarodva a kérdésben.)

Köszi+

(#1743) LSL1337 válasza slapec (#1742) üzenetére


LSL1337
őstag

úgy mint minden akku-t

0-ra lehúzni az a legrosszabb

50% körüli a legjobb feltölteni szvsz

(#1744) Varszegig válasza slapec (#1742) üzenetére


Varszegig
veterán

hülyeséget mondtak a boltban, megragadtak a 15 évvel ezelőtti telefon akkuknál. Nincs semmi extra igénye az akksinak, adidg töltöd ameddig akarod, addig használod ameddig akarod. 0-ra lemerítve kinyírod az akksit, de úgyis hamarabb kikapcsol, védi magát. Azt viszont tudni kell, hogy az akkukijelzés (ami alapján az android tudja, mennyi %-on vagy) pár 100%-ra töltés után lesz pontos. Én azt mondanám, párszor tedd fel tölre este, és reggelig hagyd rajta, amíg alszol:) Utána igény szerint:)

(#1745) kovi1970 válasza LSL1337 (#1743) üzenetére


kovi1970
csendes tag

A Li akkuk élettartamát töltési ciklusonként adják meg. Mindegy hogy 50%-ról töltöd föl vagy 20%-ról. Előbbi esetben többször kell tölteni. Azt nem tudom, hogy ennek az akkujában is van-e számláló de ha van akkor előbb "tönkre fog menni" benne az akku. Nem fizikailag hanem gyárilag, szoftveresen. :(

(#1746) LSL1337 válasza kovi1970 (#1745) üzenetére


LSL1337
őstag

de nem mind0 hogy mennyit töltöd, rengeteg ilyen cikket olvastam, és általánosságban 50% körül a legcélszerűbb, úgy kb 1500 töltést kéne kibírnia egy átlag akkunak
és ha naponta töltöd, az 5 év kb

(#1747) David4411


David4411
csendes tag

http://www.tok-shop.hu/index.php/component/virtuemart/galaxy-tab-89/bolcso-samsung-galaxy-tab-89-gyari-ecr-d1c9beg-detail

valaki tudna segíteni abban hogy ezt mire lehet használni?:))

[ Szerkesztve ]

(#1748) slapec válasza LSL1337 (#1746) üzenetére


slapec
tag

Akkor 50% környékén fogom tölteni úgy hiszem. Köszi a válaszokat

(#1749) LSL1337 válasza David4411 (#1747) üzenetére


LSL1337
őstag

dokkoló, beleteszed és tölti, van olyan amin van jack vagy hdmi kimenet is

én kb erre használom a billetyűzetet:D, mert gépelni NAGYON NAGYON ritkán szoktam vele

(#1750) tmarkee


tmarkee
tag

Sziasztok!

Egy SAMSUNG Galaxy S WiFi 5.0 (gyári Android 2.3, nem utólag felhackelt) játék közben lefagyott. Mit lehet tenni, hogy újraindítsam a kis aranyost?

Köszi

# apt upgrade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.