Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) David4411


David4411
csendes tag

Rendben köszönöm a gyors választ!:))

(#1602) LSL1337


LSL1337
őstag

én 10.1-et választanám, van hozzá bill (bár én NAGYON keveset használom, csak dokkolónak, de ahhoz kicsit drága:D)

T-nél nagyon kicsi az árkülönbség, én a nagyobb felé hajlanék, és a ROMok is az felé húznának

(#1603) blueye válasza LSL1337 (#1602) üzenetére


blueye
veterán

A t-nel mar van LTE kepes 8.9, ez mar most is fontos lehet annak aki nagy savszelessegu munkara hasznalna de a jovoben biztos elonyt jelent majd.

(#1604) LSL1337 válasza blueye (#1603) üzenetére


LSL1337
őstag

havi 10-ért azért kicsit erős az LTE havidíj, legalábbis az én skót 2000-ezres csoamgomhoz képest:D

(#1605) Motaba78


Motaba78
őstag

hy

a samsung galaxy tab 10.1 LTE képes készülék, vagy ezt sajna nem tudja ?
az új ipaddal nagyon el vannak szállva,hogy tudja.

(#1606) Syl válasza Motaba78 (#1605) üzenetére


Syl
nagyúr

Más kérdés, hogy az új iPad LTE-je Európában nem használható :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1607) blueye válasza Motaba78 (#1605) üzenetére


blueye
veterán

Most írtam hogy a 8.9-ből van már LTE képes verzió a t-nél, a 10.1-ből még nincs.

@gre3nwar: pont ezért írtam hogy akinek szüksége van rá annak éri meg már most kifizetni :)

[ Szerkesztve ]

(#1608) Motaba78 válasza Syl (#1606) üzenetére


Motaba78
őstag

ez nekem új, hogy itt euban nem használható erről hol találni infot ?
Amit euban forgalmaznak szerintem kell tudnia, csak amit amcsibol hozatsz az nem tudja ? :F

(#1610) Motaba78 válasza blueye (#1609) üzenetére


Motaba78
őstag

ahogy látom akkor ez sem kolbászból lett, megint korlátozásokkal teli, mint az eddigi összes harapott alma.

[ Szerkesztve ]

(#1612) Syl válasza Motaba78 (#1610) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Apple elsődleges piaca Amerika. Tesznek ők arra, hogy a világ többi részén mások a szabványok. Hogy itt kilogrammban mérünk nem fontban, kilométerben nem mérföldben stb., stb. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1613) justaview


justaview
őstag

EZ majd talán működni fog itthon is.

(#1614) LSL1337


LSL1337
őstag

ez a kép 1:1 Gt 10.1, csak a dokkoló az "oldalán van"

más pletykák szerint mréetre kb akkora lesz mint a 10.1, csak a keret lesz ultravékony, amivel nem biztos hogy egyetértenék, így pont jó ahogy van, ha kisebb, 1-2 cm-es lesz a keret, akkor nem lehet megfogni:D

és apple most belehúzta samsungot ebbe a rohadt felbontásháborúba?

FULLHD is sok lenne, és akkor most még feljebb mentek, 2536....
fogyasztás..., ipad3 is 10 fokkal melegebb a kijelző miatt mint az elődje, és feleslegesen, mert nem kell ez a felbontás, pláne TIZENKÉT colra

na mind1, nagyon várom az utódot, nem szeretnék asusra váltani nyár végén, majd meglátjuk

samsung gyártja pad3 kijelzőt, remélem nekik csak a szarabbat adják, és az igazi ütős kijelzőt megtartják maguknak :)

(#1615) justaview válasza LSL1337 (#1614) üzenetére


justaview
őstag

"samsung gyártja pad3 kijelzőt, remélem nekik csak a szarabbat adják, és az igazi ütős kijelzőt megtartják maguknak"

:D

Még az is lehet, hogy azért csúszik az új galaxy, mert a samsung panelgyártó részlegét lefoglalta az iPad kijelző nagy tömegű gyártása határidőre.

[ Szerkesztve ]

(#1616) justaview válasza LSL1337 (#1614) üzenetére


justaview
őstag

Egyébként ÍGY viszonyul a három készülék képernyő mérete egymáshoz.

1 - iPad
2 - Galaxy 10.1
3 - Galaxy 11.6

(#1617) Motaba78 válasza LSL1337 (#1614) üzenetére


Motaba78
őstag

"samsung gyártja pad3 kijelzőt, remélem nekik csak a szarabbat adják, és az igazi ütős kijelzőt megtartják maguknak"

érdekes már nem fújjóják a galaxy super amoled "túlszaturált" kijelzőjét, és még újdonságban is feltüntetik, hogy 44% javulás a színekben az új padban, a pad2-hőz képest.
Ez a felbontás nekem már túl sok 2048*1536, hát még a 2536*1600.
Nem hiszem hogy erre valóban igény van. (vagy csak nem vagyok tájékozott mihez is kellene tabon) A jelenlegi 10.1"-os 1280*800 felbontása is tökéletes nekem, néha még ez is mintha sok lenne.
Képeket úgysem ezeken szerkeszt senki, mert azokhoz meg lassú a technika, és a tárhely sem az igazi.

A 4G jó dolog, de számomra a 3G is tökéletes sebességben, mivel böngészgetek, híreket olvasgatok.
Letölteni meg szintén nem ezzel a kis ketyerével fogok szintén a tárhely szűkössége miatt.

(#1618) David4411


David4411
csendes tag

A 4G nekem nem lényeges mert nagyon húzós az ára:)
a 8.9-en azért gondolkodtam el mert utazásra az a méret is tökéletes de én is inkább a nagyobb felé hajlok:))
Még egyenlőre nézelődök picit a Samu után aztán majd meglátom a többiek tapasztalatát :D

(#1619) LSL1337


LSL1337
őstag

én heti 2-3 órát ülök távolságin, nem érzem nagynak a 10.1-et

sőt, 11.6-t választanám ha lenne T-nél :D

[ Szerkesztve ]

(#1620) justaview válasza Motaba78 (#1617) üzenetére


justaview
őstag

"érdekes már nem fújjóják a galaxy super amoled "túlszaturált" kijelzőjét,"

Igaz, hogy a Samsung gyártja, de ebben még LCD van, nem amoled. Az talán a következő lesz :)

(#1619) gre3nwar Mennyire vagy elégedett vele?

[ Szerkesztve ]

(#1621) LSL1337 válasza justaview (#1620) üzenetére


LSL1337
őstag

nagyon, kicsit néha meginog az android, de hozzászoktam, nem lehet 1 lapon említeni iOS-el, sokkal többet tud, több vas kell neki, ennyi

annyi a kompromisszum hogy 720p anyagot át kell kódolnom, de amig suliban vagyok, a gép megcsinálja

szóval a következő samsung tabletem jó lenne hs sd kártyáról szó nélkül vinné a 720p mkv-kat, és akkor tényleg tökéletes lenne számomra
(addigra úgyis kijön az androidos utorrent :) )

(#1622) justaview válasza LSL1337 (#1621) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. Most gondolkozom egy tablet vételén. Billegek kicsit a két platform között. Ezért kérdeztem.

Az iPad-esek persze azt dícsérik, és a szoftver ellátottsága tényleg nagyon jónak tűnik. Csak a hardver oldalról (csatlakoztatási lehetőségek) nagyon korlátozottnak, zártnak érzem az Apple cuccait.

[ Szerkesztve ]

(#1623) blueye válasza LSL1337 (#1621) üzenetére


blueye
veterán

MX Playert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#1624) LSL1337 válasza blueye (#1623) üzenetére


LSL1337
őstag

gyári alap cuccot használom, de régebben próbáltam mindent, feladtam, meg mkv sok helyet is foglal, és ha 5 gigán nem férne el 5 óra kódolás nélkül

amíg afk vagyok, kódolást megoldja, nem hatalmas probléma

amúgy én App téren egyáltalán nem érzem a lemaradást, nem volt még olyan funkció amire ne találtam volna valamit marketen

viszont én most nem vennék tabletet, mert ipad3-nak szerintem le kéne nyomnia kicsit a konkurencia árát, és remélem hamarosan új samu csúcs tabletet is bejelentik, , galaxy tab 2 meg eleve középkategóriába lesz árazva, szóval 2012 márciusában megvenni ugyan azt mint 2011 nyarán, az nem biztos hogy ugyan annyira jó vétel

amúgy hihetetlen, a procim ára nem esett 1 év alatt, a VGA a szokásos 50% helyett max 15%t, a vinyók duplájára emelkedtek, a tablet is most ugyan olyan T-s konstrukcióba drágább mint augusztusban amikor vettem

elmúlt 1 évben nem volt annyira vészes az értékvesztés úgy tűnik

Kis reklám, tabletet én sztereo bluetooth fülessel használtam, az igazi wireless élményhez, esetleg nem érdekel valakit a Sennheiser PX 210 BT-m, mert nagyobbra cseréltem, így a 210-est eladnám

[ Szerkesztve ]

(#1625) quino válasza David4411 (#1618) üzenetére


quino
tag

nekem volt a kezemben mindkettő, egymás mellett is.

a 10.1 elterjedtebb, ezért arra tényleg több ROM meg ilyesmi van/lesz.
a 8.9 előnye talán a gépelés, nekem nagy kezem van, de ha két kézzel a levegőben tartom és a hüvelykujjaimmal gépelek, akkor a középsőkhöz nyújtózkodni kell rendesen. ilyen szempontból a 8.9 kényelmesebb egy picivel.

én karácsony előtt voltam ugyanebben a cipőben és a 10.1-est választottam, nem bántam meg. :)

(#1626) justaview válasza LSL1337 (#1624) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm.

Én is úgy gondolom, hogy várok most még. A Samsung csúcs tabletjét mindenképpen jó lenne megnézni a döntés előtt.

(#1627) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Az ipad új kijelzője sztem is marhaság (fullhd is 10"on de mindegy), ugyanakkor ha jobban belegondolunk, kényszerűség is volt.
Semmi mást nem tettek, mint hogy megduplázták a korábbi 1024×768-as felbontást. Ha simán betesznek egy 720p kielzőt (Galaxy tab és a többi hasonló) akkor egyrészt "csak utolérték a konkurenciát" ami arcban kevés másrészt a régi appok felskálázása elég ronda lesz. Életlen, stb.
Így viszont egy korábbi ipados appot simán dupláz és kész. Mivel a képátló maradt a pixelek mérete feleződött, azaz a duplázással a régi app pontosan ugyan úgy néz ki mint az előző ipadon, szal nincs gond. Ami meg kihasználja (pl. képnézegető) az meg űberélesgyönyörű lesz, lehet rá arcozni.

A játékok viszont egy igazán érdekes kérdés. Ugye aki látott VGA tesztet az tudja hogy a felbontés növekedésével rohamosan csökken a teljesítmény, és a mai középkategóriás asztali kártyák is max. a fullhdig mennek (de ha igazán nagyot akar az ember, meg stabil 60+ FPSt akkor vagy erősebb kártya vagy kisebb monitor). Namost akkor egy mobil eszközbe fullhd+? Még ha a grafikus chip el is viszi, fogyasztás, melegedés...
Szóval, erős a gyanúm, hogy a csoda felbontás marad az OSnek és pár speciális programnak (képek, video, ilyesmi) a többi, főleg a játékok, meg továbbra is készülnek majd 1024×768ban (pláne minden olyan app ami szeretne visszafele is használható maradni).

(Nem, nem savanyú a szőlő, 100%ig tökéletesen elégedett vagyok a Tab10.1 1280×720-ával és a 4"os telóm 800×480-ável. Kijelzőbuzi vagyok, de ekkora méretben nem kell több.)

(#1628) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

4G témához, egyelőre teljesen mind1, hogy van-e hozzá készülék vagy nincs....ahogy írtátok többen is, elsődlegesen az árazása ami nevetséges, illetve a felhasználhatóság is gondolom korlátozva lesz (mint a hipernet esetében). Tehát max a videóidat fogod tudni küldözgetni...szuper. Illetve itthon még a HSPA lefedettség sem tökéletes, a hipernetes lefedettségről ne is beszéljünk, tehát a 4G nagyon ráér a 4g-s készülékekkel együtt.

Meg amit szintén írtatok, ha valakinek tényleg szüksége lenne rá ()akár külföldön is), akkor meg jönnek a kompatibilitási problémák.

(#1616) justaview: nekem mondjuk a 4:3-as kijelzők nem jönnek be....el nem tudnék képzelni olyan monitort vagy táblagépet magamnak
Meg ezek az iszonyat felbontások...ez megint egy vicc abszolút nincs rá szükség.

(#1617) Motaba78: ahogy te is írod, ilyen tábla kategóriában bőven elég az 1280*800. Itthon a tv-m 32" 1366*768, amit kb. 1.5-2 méterről nézek és jónak mondható, akkor egy 10"-os hiperultrabrutál HD felbontását ugyan mi indokolja??? (semmi)

(#1621) gre3nwar: hát ugye a 10.1, 8.9 kapcsán mindíg ide jutunk vissza, sajnos ez az nvidia tegra hibája, tehát ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Egyébként megy a 720p is megfelelő lejátszóval, már írtam visszább:

Bsplayer + arm7 plugin kombót.
Amiket néztem:

1080p mp4, ez kiakasztotta
1080p wmv, ez szépen megy
720p avi, szépen megy
720p mkv H264-MPEG4, szépen fut
720p mkv A52-AC3, ez mintha néha egy picit belagolna, de szinte folyamatosnak tűnik

Az ezer éves Galaxy Tab P1000 videólejátszási képességei egyébként simán voltak ilyenek, mint a 10.1-é, sőt még talán jobb is.

Most nekem egy 7plus van, az meg szintén játszik mindent, szinte lejátszótól függetlenül.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1629) justaview


justaview
őstag

Tudna arra valaki válaszolni, hogy ha androidos galaxy telefonomra vásároltam valami programot a market-ről (most már google play), pl. egy szótárat, azt használhatom a galaxy tabomon is anélkül, hogy meg kellene még egyszer vennem?

(#1628) mycso Én is elgondolkoztam a 4:3-on rendesen, pl. a fényképező gépem is már 16:9, túl sok fekete csíkot gyártana a 4:3-as tabletre

[ Szerkesztve ]

(#1630) mycso válasza justaview (#1629) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha a tabot is ugyanazzal a gmail fiókkal használod, akkor igen. Nem készülékhez, hanem fiókhoz rendeli a vásárlásokat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1631) justaview válasza mycso (#1630) üzenetére


justaview
őstag

Ez szuper. Köszönöm.

Még egy érv az adroid mellett :) .

[ Szerkesztve ]

(#1632) LSL1337 válasza mycso (#1628) üzenetére


LSL1337
őstag

tisztában vagyok vele, indulása óta követem a topicot, és 720p mkv-ből is több féle bitrátás van, túl van tárgyalva, nem ment normálisan semmivel, hagytam a fenébe

(#1633) mycso válasza LSL1337 (#1632) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ok, nem szemrehányásnak szántam. :R
Egyébként nem a bitráta/felbontás az elsődleges, hanem a használt kodek. Igazából szinte csak a kodektől függ, hogy le tudja-e játszani vagy sem. (meg ugye a lejátszó programtól...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1634) LSL1337 válasza mycso (#1633) üzenetére


LSL1337
őstag

videókódoláshoz is értek ennyire azért, és amúgy is minden scene cucc L4.1 H264, szóval ha mkv-ról beszélek akkor ezt értem, a bitráta meg annyi amennyit a videó megkíván

[ Szerkesztve ]

(#1635) Meglivorn válasza mycso (#1628) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

"Bsplayer + arm7 plugin kombót.
[...]
Az ezer éves Galaxy Tab P1000 videólejátszási képességei egyébként simán voltak ilyenek, mint a 10.1-é, sőt még talán jobb is."

Egen mert a samu powervr chipje több videoeljárást támogatott mint a tegra2. Sajna ez van :(
Én a Dice playert használom a tegra2 pluginnal, nekem az jobban bevált. De sajna tény, hogy nem lehet bármit hozzávágni a netről letöltve :( (igen, ez nekem fáj ^^°)

(#1636) Syl válasza justaview (#1622) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarlak egyikre sem rábeszélni, de íme egy történet:
Egy barátom, akinek mellesleg van egy pár Apple gépe (iMac, iBook és iPhone 4s) táblagép vásárlásán gondolkodik és ugyanúgy tojózik a két gép között, mint te. Ezért a kezébe adtam a 8.9-es Tab-omat amit kb két órán keresztül nyomkodott, (az MX Player-től dobott egy hátast :D ), megválaszoltam neki pár tucat kérdést, ami után közölte, az iPad mehet a levesbe. Galaxy Tab kell neki. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1637) justaview válasza Syl (#1636) üzenetére


justaview
őstag

:) Az MX playert ismerem. Az S2 telefonomon az van, szerintem is csúcs.

Több dilemmám van nekem is az iPad-el, az egyik a külső tároló eszközök csatlakoztatása és az adatok másolása.

[ Szerkesztve ]

(#1638) Syl válasza justaview (#1637) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, az adatok egyszerű másolása a cimborámnak is nagyon tetszik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1639) LSL1337 válasza Syl (#1638) üzenetére


LSL1337
őstag

hát igen, iTunes only elég gáz dolog

(#1640) justaview válasza LSL1337 (#1639) üzenetére


justaview
őstag

Abban még lehet valami értelmet találni, hogy az Apple kötött hardverrel dolgozik, mivel így könnyebb az oprendszert optimalizálni + néhány hardverre kell csak figyelni.

De az, hogy az SD kártyáról csak képeket enged az iPad-remásolni, valamint az USB portjára csak kamerát csatlakoztatni, azt fel nem foghatom, hogy mi az értelme. Szívesen meghallgatnám ezen "korszakalkotó" ötlet gazdáját találmánya lényegéről.

(#1641) David4411


David4411
csendes tag

szerintem annyi a lényeg hogy minél több apple terméket és fizetős szolgáltatást kelljen igénybe venned....Ha csatlakoztathatnád egy mezei gépre abból nekik nincs akkora bevételük mint így:)
te küszködsz + fizetsz és nekik meg még több pénzük lesz...

Ne értsen félre senki az apple-nek csúcs termékei vannak bár nekem soha sem volt és nem is lesz..Viszont ha IOS és Android közt kell döntenem akkor egyértelműen Androdid.:))
az indokot meg már leírták előttem kb. 100-an :D

Egyébként én ASUS eee pad tf101 3G és Samu g. tab 10.1 /8.9 közt gondolkodok de most már a Samu felé hajlok:)Nyárra meg is lesz valamelyik gépezet^^

Egy kérdés: Az androidon használt office program kompatibilis a "hagyományos" windowsos office-al?? (Elsősorban exel,word és powerpoint-ra gondolok.:D)

(#1642) LSL1337 válasza David4411 (#1641) üzenetére


LSL1337
őstag

USB, sd kártya, ez melyik ipad-en van?

Office 03 07 10 fileokat is megnyitja, szerkeszti, de természetesen a feature-ök nagy része nem elérhető, mármint senki ne várjon asztalival megegyező tudású office programot, de az alapokra jó

bár a szövegkijelölés egy rémálom, pedig 3"on Xperiámon egész jól megy, de itt 10'n sosem akar összejönni

[ Szerkesztve ]

(#1643) mycso válasza David4411 (#1641) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az office progik kompatibilisek. Àltalában sokmindenre jó a samsung gyári office programja is, de millió alternatíva van a marketen.

mod.: közben már látom megválaszolták.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1644) Syl válasza David4411 (#1641) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarom védeni az Apple-t, de hidd el, nem ez a céljuk. Ők amerikaiak, akik amerikai piacban gondolkodnak. Ott pedig a családok nagy részében van iMac, MacBook, iPhone, iPad, AirPort, Tv, iTunes Store (nem csak app-ok, hanem filmek, tévésorozatok is) stb. És ha van egy egész rendszered, minden gond meg van oldva. Pl. a pendrive-ot bedugod az iMac-be és a táblagépről hozzáférsz, minden varázslat nélkül. Ki van az találva, hidd el.
Persze az is igaz, hogy abból a körből aztán az ember soha nem tud kiszállni. Minden évben, kétévente veheti meg a legújabb Apple termékeket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1645) kovi1970


kovi1970
csendes tag

Másnak is csinál olyat a Skype, hogy ha meg van nyitva akkor állandóan a "Skype signed in" szöveget írkálja ki. Eléggé zavaró, olyan mintha üzenet jött volna, közben meg nem.

Aztán ha rádugok valamit, mondjuk pendrájvot, akkor meg azt írja ki az "USB-csatlakozó leválasztva". A "csatlakoztatva" helyett. Először néztem ki a fejemből mi ez, miért nem veszi észre...

(#1646) HIJ válasza kovi1970 (#1645) üzenetére


HIJ
őstag

A skype az nekem is csinalja. Az usb -s dolgot meg azert irja ki mert eltavoltaskor arra kell ranyomni... Ettol fuggetlenul valoban elegge felreertehto.

(#1647) kovi1970 válasza quino (#1625) üzenetére


kovi1970
csendes tag

"de ha két kézzel a levegőben tartom és a hüvelykujjaimmal gépelek, akkor a középsőkhöz nyújtózkodni kell rendesen."

AnySoftKeyboard. Be lehet úgy is állítani, hogy osztott a billentyűzet és csak a két szélén vannak gombok. Sőt, talán ez az alapbeállítás fektetve.

(#1648) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hátha itt is hiányolta/kereste már a Secret Code-okat. Mivel ugye itt nincsen tárcsázó, ezért nincs is hová beírni, de van egy app amivel lehetséges: SGS Secret Codes

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1649) justaview válasza LSL1337 (#1642) üzenetére


justaview
őstag

"USB, sd kártya, ez melyik ipad-en van?"

Mindegyiken, plusz pénzért. :)

[ Szerkesztve ]

(#1650) LSL1337 válasza justaview (#1649) üzenetére


LSL1337
őstag

ez nem beépített, ilyen a tab-ra is van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.