Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mesa23


mesa23
aktív tag

Azt szeretném megkèrdezni, hogy a menüben van-e lehetősèg arra, hogy az ikonokat sorba rendezhessem, illetve mappàt létre lehet-e hozni, és belepakolni a különböző letöltéseket?

Válaszokat előre is köszönöm!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#152) LSL1337 válasza mesa23 (#151) üzenetére


LSL1337
őstag

mit ertesz menu alatt?

apps-os gridet?

(#153) mesa23 válasza LSL1337 (#152) üzenetére


mesa23
aktív tag

Szia!
Azt a részt, amikor az alap kèpernyön levő jobb felső részen lévő alkalmazàsok feliratra nyomok, ès akkor előjön a sok kis ikon! Azt szeretnèm én sorba rendezni, ugyanis ha telepítek valamit, akkor berakja valahova közèjük, és igy össze vissza van az egész!
Még azt szeretném megkèrdezni, hogy tudnàl javasolni olyan progit, amivel tudom mérni, hogy mennyi netet hasznàltam el?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#154) LSL1337 válasza mesa23 (#153) üzenetére


LSL1337
őstag

galaxy tabon sajnos egy adatforgalom mero progi sem mukodik
az a menu abc sorrendben van, de nalam at lehet valtani downloaded nezetre, es akkor a telepitett progikat mindig a vegere teszi

(#155) mesa23 válasza LSL1337 (#154) üzenetére


mesa23
aktív tag

Ok köszi, ès azt hol lehet àtvàltani?
Mappàt nemlehet lètrehozni?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#156) Varszegig válasza LSL1337 (#154) üzenetére


Varszegig
veterán

az 5 kezdőképernyőt valahogy lehet likvidálni? Ha nekem pl. csak 3 kell? Szégyen, de nem jöttem rá, hogyan kell, pedig nem idegen a galaxy világ ugye:)

(#157) LSL1337 válasza Varszegig (#156) üzenetére


LSL1337
őstag

nem láttam rá opciót, ne pakolj a szélső kettőre:D

(#158) xnace


xnace
őstag

Sziasztok!

Lett a családban egy Galaxy Tab 10.1-es független készülék, és természetesen, mint minden okostelefoné, annek a gondozása is az én feladatom lett. :D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék ROM-ot frissíteni? Jelenleg gyári 3.1 van rajta, custom ROM -nem tudom, van-e- nem játszik, mert munkaeszközként van használva.
Nem tudom, KIES mire frissít?

Képernyő karállóságával van tapasztalat? Lett már rajta karc valakinek?

Ja, és mégegy:

Ezt a gusztustalan TouchWIZ UX-et el lehetne tüntetni? Alapvetően a beállítások menüre gondolok.

Előre is köszi, ha valaki segít. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#159) LSL1337


LSL1337
őstag

custom ROMal lehet

gorilla glass-es amúgy, karcolódni nem fog

viszont kijelzővel kapcsolatban van a szivárvány vagy olaj effektus

az öveg és az LCD panel összenyomódik, ha ki van kapcsolva pl a készülék, akkor egy erős fénynél tükröződésnél eléggé látszik ez

eddig csak akkor volt amikor pl törléskor erősebben lenyomom, de eddig visszaállt, viszont az elmúlt napokban úgy maradt

ti is tapasztaltaok ilyet?, remélem T-nél becserélik
nem zavaró, mert ha megy a kijelző, akkor ritkán észrevehető, de mégis:\

(#160) mycso válasza xnace (#158) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, kiest passzolom, egyébként az XXKI1 a legfrissebb rom. Elég sok custom rom létezik már hozzá (nemtom a munkához, ez miért kizáró ok???).

Elég karcállónak mondható a kijelző viszont gorilla-glass ide vagy oda, azért meg lehet ezt karcolni, esetleg egy fólia nem árthat....(főleg ha sokat/gyakran van használva).

A samsung TW könnyen eltüntethető, esetleg egy launcher alkalmazásával vagy ahogy felettem írták custom rommal. Illetve mintha XDA-n láttam volna valami patch féleséget a gyári romhoz is, amivel ROOT-olás után eltüntethető a samsungos TW és visszaállítja gyári HoneyComb-osra. (most így hirtelen utánanéztem, de nem találom)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#161) Dayco válasza Pizzu (#144) üzenetére


Dayco
tag

A SwiFTP is jó, de tényleg sokféle van... :)

Egyébként az engem is érdekelne, hogy lehet-e erre a tabra win7-et pakolni. Valaki próbálkozott már ilyennel?

(#162) xnace válasza mycso (#160) üzenetére


xnace
őstag

Köszi!

Nem tudom, nekem nem lenne az, de gondolom az "instabilitás" miatt. Nem az enyém a kütyü.

Fólia(Invisible Shield) van rajta, csak érdekelt.

Akkor ezeknek utánanézek.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#163) eriklili


eriklili
tag

Sziasztok!
Pár napja vettem itt a Hardveraprón egy p7100-t .Elvagyok,hogy nincs rajta magyar nyelv,de jobb lenne,ha lenne rajta.
Valaki lenne,aki leírná szájbarágósan,hogy a 3.1-t hogy tudom felrakni,érdemes lenne gondolom,mert szoftvernek se híre se hamva május óta/ akkor vette az illető a vodáná ahol képesek voltak magyar nyelv nélkül eladni ilyen drága tabletetl/.
Sajnos nem tudok jól angolul így az az oldal,amit lejjebb valaki ajánlott nekem nem jó.
Segítségeteket előre is köszönöm. :W

Eriklili /Anna

(#164) Varszegig válasza Dayco (#161) üzenetére


Varszegig
veterán

"Egyébként az engem is érdekelne, hogy lehet-e erre a tabra win7-et pakolni."

És az mire lenne jó? Próbáltál már win7-et érintőlegesen vezérelni? Én igen. Hidd el, nem egy nagy élmény, sőt. Mazochista tanfolyamon első lecke lehetne :DDD

(#165) LSL1337 válasza eriklili (#163) üzenetére


LSL1337
őstag

7100 (10.1v nem?)-ra nincs 3.1, de pletyka hogy 3.2-t ígérik rá december környékére, bár ezt kétlem, mert mióta itt a 10.1, semmi support nincs a .1v-hez

(#166) Dayco válasza Varszegig (#164) üzenetére


Dayco
tag

Szerintem izgalmas lehetne, ha menne rajta a W7. Ubuntut is lehet rá tenni úgy láttam. Na meg aztán van BT egér/billentyűzet is...

(#167) LSL1337 válasza Dayco (#166) üzenetére


LSL1337
őstag

és bírná vagy 2-3 órát, valóban izgalmas lenne:D

(#168) Dayco válasza LSL1337 (#167) üzenetére


Dayco
tag

Teljesen jó lenne. De nem számít, azt akkor használnám úgyis csak, ha hazamennék szüleimhez pl., nem út közben. Nem kéne cipelnem a laptopot.
Na mindegy, előbb inkább legyen meg a kis Tab, utána majd lehet álmodozni tovább :) Remélem, a héten még erre is sor kerül. :)

(#169) Varszegig válasza Dayco (#168) üzenetére


Varszegig
veterán

ha egyszer van egy ilyen tabod, akkor el fogod felejteni a winfost:) Mit tud a laptopod, amit a tab nem?
Másrészt az ötleted azért tűnik kivitelezhetetlennek, mivel a winfos x86 procit igényel, ebben meg nem az van. Majd max a win8-at rakhatnád rá, de amennyit én mostanában szívtam a win7-tel, nem biztos hogy érdekel már a 8 :DDD

(#170) Pizzu


Pizzu
aktív tag

Az ubuntu engem is érdekelne

ezt én már felvetettem

nekem a az egyik barátom a WIN7re azt mondta ne erőltessük mert ahhoz kevés a ram

de minek is kéne megzabáltatni a ramot ha nem muszáj

win8 arra azt mondta majd jó lesz azt még főzzek egy kicsit és ha kiforrt akkor ... ha persze jó lesz/lehet

BT egér használat

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#171) bamby08


bamby08
csendes tag

Várható valamikor adatszámláló progi a tabletra ami jól mér?
Fóliát ajánlotok vagy nem? Nekem az eredeti van rajta, de még nem mertem levenni....újat még nem vettem. Köszi

(#172) mesa23


mesa23
aktív tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy háttérképet 1280x800-ast hogyan lehet berakni hàttérnek hogy a teljes képet berakja, és ne kelljen csak egy részét kivágni?

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#173) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha valaki esetleg szeretne ilyen cuccot (p7500), keressen meg. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#174) babosmiki válasza mycso (#173) üzenetére


babosmiki
addikt

Pü ment.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#175) Tibis77


Tibis77
csendes tag

Sziasztok!

Közelmúltban vásároltam egy P1000 tabot.
T-függő lehet a készülék valszeg bár nem tudom biztosan. Elektroworldben vásárolt 4 hónapja. garos stb. De csak T kártya esetében nem kéri a hálózat feloldási pin kodot. Ilyenkor mit lehet tenni? Függetleníteni és akkor veszett a gari? Vagy csak valami kód kell neki amit valahonnan el lehet érni..? Nem gond, h T függő mert a készülék szinte még új állapotban van.
Válaszokat köszönöm.

(#176) eriklili válasza mycso (#173) üzenetére


eriklili
tag

Szia!
Nekem egy független P 7100 van, am it szeretnék elcserélni egy p 7510-re, ha netán tudsz valakit kérlek jelezd.
Előre is nagyon köszi.
Üdv.
Anna

Eriklili /Anna

(#177) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Nem egyértelmű számomra, hogy játékok, programok telepítésére csak az 1 GB memória van vagy akár a teljes 16 GB-ot lehet használni?

(#178) Luser2000


Luser2000
addikt

Tudtok ajánlani olyan szoftveres billentyűzet programot, amin a magyar ekezetes betűk is megjelennek?
Illetve a gyárinak a méretét lehet állítani kisebbre?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#179) rankesz válasza Luser2000 (#178) üzenetére


rankesz
veterán

ÉN multiling keyboardot használok, ott lehet állítani a gombok méretét, ékezetet felcsúsztatással érsz el sokan pedig az anysoft keyboardra esküsznek.

(#180) Tetrion


Tetrion
csendes tag

Sziasztok!

A héten én is vettem egy 7510-est. Androidot eddig nem használtam, teljesen új a rendszer, ezért nem is nagyon piszkáltam még.
Szerintem a szoftvert nem fogom tuningolni, ha így is működik normálisan.
Abban segítsetek, hogy lehet-e már telepíteni hivatalosan a 3.2-es Honeycomb-ot (samsungosítva) vagy trükközni kell?
Nekem nem ajánlott eddig frissítést. Ha jól tudom OTA módon frissülne.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#181) LSL1337 válasza Tetrion (#180) üzenetére


LSL1337
őstag

trukkozve se lehet, gtre meg nem hoztak ki

(#182) eriklili


eriklili
tag

Szia!
En azt kerdeznem,hogy a P7100-n sajna nincs magyar nyelv.Hogyan lehet ra feltenni a 7500szoftjat?
Sajnos nagyon amator vagyok igy szajbaragos segitseg kene.
Nagyon koszi elore is!

Eriklili /Anna

(#183) LSL1337 válasza eriklili (#182) üzenetére


LSL1337
őstag

7500 es 7100 kozt nem igazan lehet/ ajanlott softwaret cserelni, legalabbis szerintem

voda magyar nyelv nelkul adta?
androidban benne kene h legyen pedig

(#184) eriklili válasza LSL1337 (#183) üzenetére


eriklili
tag

Nemreg vettem egy sractol.Sajna nem tudtam hogy nincs benne magyar majusban vette a vodanal egyebkent fuggetlen azt mondta hogy novemberben lesz vegre uj szoft de ezek utan nem nagyon hiszem.Ha nem lehet rotolni es ratenni masik szoftot akkor inkabb eladom ugyis csak wifiset akartam nem 3G-t mert nem tudom kihasznalni.Van valami otlet?
Elore is koszi! :W

Eriklili /Anna

(#185) LSL1337 válasza eriklili (#184) üzenetére


LSL1337
őstag

rootolasnak nincs koze hozza mert nincs hozza szoftver, hat passz,

(#186) mycso válasza eriklili (#182) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Asszem ezt a kérdést a pda fan club oldalán is feltetted, ott elég részletesen megválaszoltam.

A lényeg, hogy az a májusi rom a p7100-ra a legfrissebb, ami neked is rajta van és nincsen magyar nyelvű rom rá!

XDA-n érdemes lehet szétnézni, ott hátha van valami custom rom, ami esetleg tartalmaz magyar nyelvet, bár a rom csere a 7100-ason elég körülményes, tehát ezt egyelőre hanyagolnám.

Egyébként nemrég írta valaki, hogy erre a p7100-ra ígérte a samsung/voda ez év végére a 3.2-es honeycombot, esetleg azt érdemes lenne megvárni, hátha abból adnak majd ki ide való verziót is magyar nyelvvel. (illetve biztos vagyok benne, hogy lessz benne magyar nyelv)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#187) eriklili válasza mycso (#186) üzenetére


eriklili
tag

Koszi a valaszt bocs, de a pda-n nem olvastam el amit irtal.Termeszetesen megvarom a novembert,de ha tudom inkabb eladom vagy elcserelem wifisre.Koszi a segitseget!

Eriklili /Anna

(#188) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
#177-re tud valaki megnyugtató választ? :)

(#189) eriklili válasza mycso (#186) üzenetére


eriklili
tag

Szerinted a p7100 valo tok jo a p7510-re?Mert megrendeltem ra de ha nem jo akkor lemondom.

Eriklili /Anna

(#190) LSL1337 válasza Lalee (#188) üzenetére


LSL1337
őstag

azt az 1 gbot honnet vetted?

egy kozos 16gigas flash ram van benne, azt teszel ra amit akarsz

7100nal a 7510 tobb centivel vekonyabb, szoval ha ilyen pattanos mm pontos tokot rendeltel hozza, akkor nem lesz az igazi

helyedben lemondanam, nem hinnem hogy jelentos felar lenne a 7510es tokra

(#191) Luser2000 válasza rankesz (#179) üzenetére


Luser2000
addikt

köszönöm a billentyűzet tippet!

----

más: a gyári telenoros rom letölthető valahonnan?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#192) konyi79 válasza eriklili (#189) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem ne kapkodd el a cserét, nagyon jó az a 3g modem. A 2 mm (nem több centiméter amit írtak) vastagság különbség nem ér fel szerintem azzal. A voda szervíz decemberre ígéte a 3.2-t, amiben van magyar nyelv is. Legalább addig várj vele szerintem, utána még mindig választhatod a cserét legalább jobb lesz cserealapnak is.

(#193) LSL1337 válasza konyi79 (#192) üzenetére


LSL1337
őstag

lol, elneztem egy mertekegyseggel, par mm, valoban, hiszen az egesz tab 1 cm vasrag:-)

8.6 vs 10.8 asszem

(#194) mycso válasza eriklili (#189) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát elvileg méretben tök egyformák, kivéve a vastagság....tehát elvileg jó lehet rá a tok....nemtom az a pár mm vastagságkülönbség mennyit számít.

És ahogy más is írja neked, tényleg ne kapkodd el a cserét. (esetleg ha jól jössz ki belőle)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#195) LSL1337 válasza mycso (#194) üzenetére


LSL1337
őstag

ha 3.2t ki is hozzak ra, akkor sem biztos az ics, plane biztos hogy kesobb mint a sima 7500ra

(#196) eriklili válasza LSL1337 (#195) üzenetére


eriklili
tag

Koszonom a valaszokat az a baj hogy mar beleeltem magam a cserebe de ha megsem akkor varni fogom a 3.2 szoftot.Megegyszer koszi, ha valakit rudtok aki cserelne a 3G miattkerem jelezzetek. :C

Eriklili /Anna

(#197) mycso válasza LSL1337 (#195) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezt átfogalmaznám, az ics-t tuti nem hozzák ki rá, sgs2 topikba, linkelte valaki, hogy a samsung mikre hozza ki az ics-t, és a 10.1v nem volt köztük. (asszem: sgs2, note, 10.1, 8.9 és 7plus)

Természetesen, nem azt mondtam, hogy soha ne adja el, csak mivel elsősorban a magyar nyelv hiánya zavarja, ezért érdemes megvárni még kiadják rá a 3.2-t, illetve azzal már eladni is könnyebb lesz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#198) Lalee válasza LSL1337 (#190) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! A Samsung márkaboltban mondták mikor kérdeztem. Azt mondta, úgy mint a telefonnál itt is csak az 1 GB használható telepítésre és ha kevés a hely akkor memóriakártyára kell telepíteni. Ezen kicsit csodálkoztam, mert az iPad2 gépemen nem volt semmi gond, volt olyan játék ami önmagában majdnem 1,5 GB volt és simán települt. Viszont ez Android, lehet, hogy nem így működik?

(#199) mycso válasza Lalee (#198) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De, így működik az is...ugye van az 1GB körüli úgynevezett belső memória (ROM), ahová az alkalmazásokat/rendszer alkalmazásokat telepíti. Ezen felül a készülékek nagy részénél még ott van a "belső SD kártya" és a csatolható külső SD.
Félhivatalosan az android 2.2-es verziójától, már telepíthetünk a ROM-on kívül az SD kártyákra is, a 2.3x verziótól, pedig már automatikusan, hivatalosan oda települnek/települhetnek.

Illetve van 1-2 (általában pl.: widget) rendszer alkalmazás, amit csak is a ROM-ba telepít a készülék (valószínűleg a könnyebb, gyorsabb elérés érdekében, stb. ...).

Tehát természetesen ennél is pl.: a játékok/nagyobb méretű játékok természetesen telepíthetőek az "SD kártyára", illetve ha a ROM-ba telepítette volna, akkor onnan áthelyezhetőek.

mod.: igazából, úgy lehetne ezt elképzelni leegyszerűsítve, hogy a ROM (az az 1GB körüli ez esetben) egy gyors elérésű, belső rendszertároló, a 12-3GB-nyi "belső SD", pedig egy csatolt "külső tároló".

mod2: most nézem ennél a 10.1-es tabnál nem is így van, legalábbis én nem látok külön 1 gigás belső tárolót....a 7-es tabnál így van, de ennél simán kiírja tárolónak a 13.xx GB-ot

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.