Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) scalpal válasza twon (#749) üzenetére


scalpal
tag

Majd kiderül, hogy tud-e külső merevlemezt kezelni. :) Elvileg kellene neki, de csak akkor kezeli biztosan, ha adunk neki egy kis kraftot adapterről.

(#752) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
A héten veszek egy 3G-s verziót a vodàtól. Mi a véleményetek a készülékröl? Nekem egy kicsit reccegösnek tünik a 3.?.?-às rendszer a kiàlított darabon.
ezek a gépek kártyafüggők? ha igen akkor ezeknél is várni kell mire a szolgáltató majd jóváhagyja az új szoftokat?
Választ előre is köszönöm.
Jacis

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#753) duli válasza jacis (#752) üzenetére


duli
tag

Mindenkinek más a véleménye , meg kell tapasztalni milyen. Gondolom akinek tetszik az megtartja akinek nem eladja . Nekem speciel nagyon bejött eddig. Bolti 3.1 el lehet hogy recegős de 3.2 vel már nem. Arrol nincs tudomásom hogy a voda függetlenül árulná szerintem nem. A másik két szolgáltató biztos hogy függőként adja. Arra nem kell várni hogy a szolgáltató jóváhagyja a frissitést mert egyböl rátolhatsz bármit odinnal. Csak a kiessel történő frissítésnél kell várni, de azt meg ugye mi sosem várjuk meg :-) Egyszóval vedd meg bátran nem fogsz benne csalódni. ( vagy ha igen majd jól megvesszük tőled olcsón )

(#754) ferensz válasza jacis (#752) üzenetére


ferensz
senior tag

Fuggokent adja, de attol meg rakhatsz ra masik romot. Fuggetleniteni is hamar lehet, vagy az xda-s topikban levo mechanikaval (ingyenes), vagy par dolcsiert marketrol is megveheted a teljesen automatizalt verziot. :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#755) blueye válasza twon (#750) üzenetére


blueye
veterán

Nekem megy.

(#756) mycso válasza blueye (#755) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Menni eddig is ment, csak nem számolt. Illetve valamit számolt, de az közelében sem volt a valós forgalomnal.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#757) blueye válasza mycso (#756) üzenetére


blueye
veterán

Az lehet.
Jelen pillanatban egy nem publikus korlátlan kártyával használom így nem néztem, elnézést ha félrevezettem vkit.

(#758) quino válasza duli (#753) üzenetére


quino
tag

A 3.1-ben tényleg voltak döccenések, pl a Market letöltésnél néha beragadt a dolog, stb.
Most a gyári 3.2 van fent és azóta nem tapasztaltam ilyet.
De persze várjuk a kolléga által bereklámozott ICS-t is :)

Nekem szintén bevált, vettem egy tokot beépített BT bill-tel és azóta nem az 5kilos notebook+töltőfel szaladgálok, hanem ezzel. (Max egy Transformer Prime-ra cserélném el)

(#759) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Tényleg akik itt gyári romot használnak azok már mind frissitettek 3.2re? multkor olvastam valahol hogy utána gondok voltak a képernyo elforgással és hasonlok.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#760) quino


quino
tag

Viszont az előbb belefutottam egy olyanba, hogy a nemgyári USB töltőre MTP Connectedet ír és nem tölt. Egy fórumon azt olvastam, h 2A alatti nem tudja tölteni, amit rámsóztak az meg csak 1000mA. Igaz amit olvastam és megszívtam? :D :D

(#761) mycso válasza quino (#760) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jól tudod, kell neki a 2a-es töltő.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#762) duli válasza quino (#760) üzenetére


duli
tag

Én egy gagyi USB töltővel jártam igy. 2A van ráírva ugyan, de effektive csak max 1,5 vagy annyisem jön ki így a tab szóba sem áll vele. Úgyhogy kell neki a 2 A sajna.

(#763) Dayco válasza quino (#760) üzenetére


Dayco
tag

De van rá okosítás xda-n, hogy bármivel tudd tölteni, akár usb-ről is (persze a leadott áramától függően, - ez utóbbi - sokat nem ér.)

(#764) jacis válasza quino (#758) üzenetére


jacis
nagyúr

A gyàri TW mentes romot hogyan lehet feltenni?
Maga a tablet nagyon tetszik, de a TW nagyon nem :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#765) twon válasza scalpal (#751) üzenetére


twon
tag

Majd jelezd ha megy a külső vinyó!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#766) quino válasza Dayco (#763) üzenetére


quino
tag

Igen köszi, sajnos azonban csak pershoottal megy. :)
Stock ROM tud menni custom kernellel? Tud esetleg vki adni egy linket, hogyan kell ezt felrakni?

(#767) mycso válasza quino (#766) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, mennie kell a gyári rommal a kernelnek.

P7500-ad van??? Ahhoz ITT a kernel, töltsd le.

Jelenleg gondolom, full szűz gyári rom van a tabodon. Szükséged lesz a CWM-re, amit szerintem a legegyszerűbben így tudsz feltenni:
Letöltöd ezt, majd ODIN-ban(v1.85), betallózód ezt a fájlt az PDA részhez és mehet.

Ezután felmásolod az előzőleg letöltött kernelt a tabodra, majd elindítod a tabot CWM módban és ott simán betallózva a kernel zip fájlt telepíted, majd restart és kész is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#768) Dayco válasza mycso (#767) üzenetére


Dayco
tag

Ez a kernel nem jó a gyári romhoz, mert az 3.1-es, ez meg HC 3.2-höz van. Nekem is múltkor ezt tettétek be, aztán csodálkoztam miért fagyogat meg nem működnek a szenzorok... Szóval vigyázz, ne ezt tedd fel, hanem azt amelyik 3.1-hez való!!!

(#769) blueye válasza dy_nmq (#759) üzenetére


blueye
veterán

Van hivatalos telenoros 3.2 KIESszel?

(#770) Luser2000 válasza blueye (#769) üzenetére


Luser2000
addikt

nincs.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#771) simon7109


simon7109
csendes tag

Üdv.
Nemrég lett egy tab 10.1-em.P7500 modell tehát van benne 3g is. Az orangenál vettem ki(szlovakiaban élek),de nem tudtam meg frissiteni 3.2-re... Kijott mar a frissites a 3g keszulekekre egyaltalán? Igaz,hogy szolgaltatotol van de fuggetlen a keszulek mivel az orange már fuggetlen cuccokat arul szal ez nem lehet gond. Persze gyari 3.2-re vagyok kivancsi nem valami házi cuccra.
Thx.

(#772) mycso válasza Dayco (#768) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

:N
Idézet quino #758-as hozzászólásából:
"Most a gyári 3.2 van fent..."

Tehát maradjunk abban, hogy jó hozzá. :R

simon7109: igen jött már ki gyári 3.2, több is.
XWKK4
XWKL1
XXKL4 (ez a legfrissebb)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#773) Dayco válasza mycso (#772) üzenetére


Dayco
tag

Jólvan, azt hittem hogy úgy gyári, hogy amit a gyárban rátettek. Ott meg még tuti nem tettek rá 3.2-t. Elnézést.

(#774) simon7109 válasza mycso (#772) üzenetére


simon7109
csendes tag

Akkor miert nem tudom frissiteni? Sem a tabon sem a kies nem talal frissitest:(

(#775) Varszegig válasza simon7109 (#774) üzenetére


Varszegig
veterán

feltehetőleg nem "hivatalosítotték" a frissítést, odinnal kell felnyomni. megéri

(#776) Dayco


Dayco
tag

Azoktól kérdezném, akiknek van gyári billentyűzetük a tabhoz, (ha jól emlékszem gre3nwar és HIJ kollega írták), hogy a rajta lévő oldalsó dokkoló mindenre jó? Nem csak töltés/adatátvitel, ugye? Magyarul be van kötve minden vezeték, nem csak a töltés meg az usb, tehát abba is bele lehet dugni az usb hubot, hdmi kábelt, ilyesmiket, mindent, és működik?
Mert én nemrég vettem egy ilyen kis kínai dokkolót, és abba nincsen más csak az 5VDC, USB RX/TX, GND van bekötve rajta, ez a négy azt csá, magyarul az usb elosztó/kártyaolvasó cuccom nem jó vele, csak ha közvetlenül a tabba dugom.

(#777) simon7109 válasza Varszegig (#775) üzenetére


simon7109
csendes tag

Az nem jár gari vesztéssel? Vagy az is a hivatalos frissites? Mert amint mondtam hazit nem akarok ra tenni. Na meg fontos a magyar nyelv is benne.(nem tudom,hogy megy ez mert ez az elso androidos keszulekem)

(#778) mycso válasza simon7109 (#774) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azért nem tudod frissíteni, mert ezek ugyan (főleg az XW kezdetűek) a mi régiónkba szánt romok, de nem Magyarországra kiadott romok. Ezért magyar product code-os tabokon a KIES nem fog egyelőre semmilyen frissítést találni.
Egyébként teljesen hivatalos KIES által kikerült romok, pl.:
P7500XWKK4 CSC: XEO (lengyel)
P7500XWKL1 CSC: SER (orosz)
P7500XXKL4 CSC: ITV (olasz)
stb. ....

És ezek mindegyikébe van magyar nyelv.

Magyar product code-ok:
PAN = HUNGARY (telenor)
VDH = HUNGARY (vodafone)
WST = HUNGARY (régi t-mobile)
TMO = HUNGARY (nemtom mi)
XEH = HUNGARY (gyári független)
TMH = HUNGARY (t-mobile)

Igen, elméletben az ODIN-al felrakott rommal ugorhat a garancia.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#779) simon7109 válasza mycso (#778) üzenetére


simon7109
csendes tag

Es lehet tudni,hogy mikor lesz elerheto hivatalosan is errefele? Esetleg a szlovak product kodokat nem tudod? Vagy ezeket hol tudom megnezni?

(#780) mycso válasza simon7109 (#779) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ITT megtalálod mindet.

Hát erre a kérdésre, hogy nálunk mikor lesz, ezt szoktam felhozni példának:

GT-P1000 Glaxy Tab 7"-nak a hivatalos magyar rom verziója 2.2 még mindig!!! Egyébként pedig a körülöttünk lévő össze országban, már 2011 májusában megjelent a 2.3.3 és november végén a 2.3.6.

Ez azért elég jól körvonalazza, hogy milyen szitura várhatunk.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#781) HIJ válasza Dayco (#776) üzenetére


HIJ
őstag

Egyenlőre csak az USB to PC -ről tudok nyilatkozni, mert még nem jött meg a többi kábelem/kártyaolvasóm. A PC -vel működik. Aztán hogy a HDMI megy e azt nem tudom (de nem is fogom, mert azt nem tervezek venni).

Viszont Icon7 LaserStream BT egérrel tökéletesen működik...

(#782) simon7109 válasza mycso (#780) üzenetére


simon7109
csendes tag

Na megnéztem a tabom jelenlegi verzióját.
Az alapsáv P7500XWKG1
a build szám pedig P7500XWKHC
ez jelent valamit?
amugy már meg sem tudom nézni Kies-el,hogy van e frissítés mert nem akar csatlakozni....
csak írja,hogy "csatlakozás..." de nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#783) duli válasza simon7109 (#782) üzenetére


duli
tag

Szerintem ne kinlódj kiessel soha semmi jóra nem vezetett, csinálj a jelenlegi romodról egy biztonsági másolatot és tolj rá odinnal egy 3.2-t. Egyébként meg nézd meg a driverek rendben vannak e a gépeden mert lehet, hogy az is gebaszos:-)

(#784) Dayco válasza HIJ (#781) üzenetére


Dayco
tag

És hány kis érintkező van a csatlakozón, ahova a tabot teszed? Nem csak annyi ugye, amennyi az adatkábelen, ugye? Azon látni ha megnézed, hogy a 30 vagy mennyiből csak 7 van bekötve: ebből 3 párban egymás mellett, és egy a legszélén.

(#785) LSL1337 válasza Dayco (#776) üzenetére


LSL1337
őstag

Nekem csak gyari cuccom van, es a billbe be tudom dugni az usb atalakitot

Amugy ha pl sennheiserem tapjaba dugom be a tabot, akkor nekem is mtpt ir ki, de ettol meg tolt, igaz lassabban, de tolti, annyival, amennyi aramot kap

Mondjuk most kicsit gaz, gyari taprol youtubeoztam 2 orat wifin bedugva es 76rol lementem 71 szazalekra.

Jah es arra jottem ra hogy a tabhoz bill felesleges, most is fotelben ulok es touchon petyegem

Legfontosabb accesory a FOTEL :-)

Most sokat hasznaltam allo modban is a tabot, szinte teljesen mas user elmenyt ad.

Aki vasarlas elott van, annak csak azt tudom mondani lassan 4 honap utan h nem bantam meg, ujra megvennem, plane ennyiert, viszont overcome is egyre tobbet gondolkodik el masfel honap utan, de titanium backupal ora alatt ujra lehet tenni mindent, via cloud :-)

(#786) HIJ válasza Dayco (#784) üzenetére


HIJ
őstag

Látszólag mindegyik be van kötve...

Te milyen bill. -t vettél? Belinkelnéd?

(#787) mycso válasza simon7109 (#782) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igazából nem értem a kérdésed, hogy-hogy jelent-e valamit?

A Kies nem az igazi állandóan kínlódik nekem is, nem is használom, valószínűleg valami driver problémád lehet amúgy.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#788) Varszegig válasza simon7109 (#777) üzenetére


Varszegig
veterán

ezek hivatalos romok, az XW-sekben a multi csc-ben még van is XEH magyar prodkód, de ezeket a kies nem ismeri. Ha ezzel vinnéd szervizbe, lehet belekötnének, de bérmikor vissza tudod rakni a régit, és problem solved.

(#778) mycso: XWKK4-hez van magyar prodkód, én is azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#789) simon7109


simon7109
csendes tag

Es,hogy tudom megnezni,hogy jelenleg milyen regios van rajta? Mert azt a infoknal nem írja. Csak azert ha vissza, kellene majd tenni rá. Ja és kies nelkul,hogy csinaljak biztonsagi mentést a cuccaimról?
Es ha lehet kernek valami utmutatot is ertheto nyelven hogy-hogy tudom frissiteni a legfrissebbre a P7500-at. Elore is thx.

(#790) hehe23


hehe23
tag

Hali!
Olyan gondom van hogy tegnap frissítette a google maps magát, most pedig azt írja ki hogy a térkép alkalmazás váratlanul leállt. Magyarul nem működik.
Se a maps se a gps—t nem tudom használni.

Kösz a választ!

(#791) hehe23 válasza hehe23 (#790) üzenetére


hehe23
tag

Bocsánat az előbb rosszul írtam, a térkép működik, a navigáció használatakor írja ki azt amit az előbb írtam, és lép ki.
Mit lehet tenni?

(#792) fecs


fecs
senior tag

8.9-es vásárlását tervezem.
Most úgy gondolom, hogy elég a WIFI-s verzió. Ha a későbbiekben mégis szeretném használni 3G hálózaton, akkor vhogy lehet csatlakoztatni hozzá 3G modemet?

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#793) dy_nmq válasza fecs (#792) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

nem

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#794) Luser2000


Luser2000
addikt

Urak!

Használja valaki a gyári levelező programot Exchange szinkronizációval?
Azt veszem észre, hogy bizonyos működés után egyszerűen nem találja a kapcsolatot a szerverrel, nem tud szinkronizálni. Ilyenkor csak az segít, ha újraindítom a TAB-ot.

Van valakinek ötlete? Valami biztonsági probléma lehet? Esetleg használjak más kliens programot a TAB-on?

(Most gyári, P7500XXKL4-es rom van fent, gyári kernel).

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#795) fecs válasza dy_nmq (#793) üzenetére


fecs
senior tag

Custom ROM/Kernel nem segít egy WIFI-s készülék 3G-sé tételében?
OTG kábellel egy 3G USB modem nem lesz működőképes?

Pixel 6a

(#796) mycso válasza simon7109 (#789) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Marketről letöltöd: a Samsung Galaxy S / S2 CSC programot, ezzel megtudod nézni az aktuális CSC verziót és tudod is módosítani. Rom csere: [link].

A cuccaidat egyszerűen átmásolgatod a gépre, vagy Titanium Backup Pro progival tudsz mentést csinálni.

#788 Varszegig: pont, hogy az a lényege a product code cserének, hogy teljesen gyári legyen a készülék = a KIES is látja és frissíteni is fogja. Megj.: persze, megfelelő rom kell hozzá a megfelelő régióhoz mérten. pl.: ha nálunk ff2-es a legfrissebb független rom, a tabunkon meg XEH ff3-van, akkor nyílván nem fogja érteni a kies, de ha ff1-et rakunk fel XEH-val, akkor a kies frissíteni fog ff2-re.

Persze, hogy van benne, hiszen az XW romok, ide vannak szánva, illetve ha megfelelő csc van benne, akkor igazából bármilyen product code lehet benne, egyébként ha nem szervíz meg nem kies a cél, akkor igazából tökmindegy, hogy mi a pk.
pl. az overcome romban multi van, és még a magyar szolgáltatós pk-ok is benne vannak.

#795 fecs én úgy tudom, hogy akkor sem lehet :( (gondolom direkt így oldotta meg a samsung)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#797) Dayco válasza HIJ (#786) üzenetére


Dayco
tag

Köszi, és neked is gre3nwar!
Még nem vettem semmilyet se, ezért kérdeztem.
Természetesen erről a gyári billentyűzetről van szó. Vagy ti talán tudtok más dokkolós billentyűzetet is a tabhoz??

(#798) HIJ válasza Dayco (#797) üzenetére


HIJ
őstag

Igen erről van szó.
Mekem meg megjött a pyroskintől a tok. Minőségben nincs gond, bár volt már kezemben pár kínai tok is és szvsz nincs különbség... Sajnálom hogy nem volt carbon hatású, mert nekem ez a fekete kígyóbőr hatás elég öreges :)

Egyúttal megjött kínából az usb hub is, ami lehet hogy egy "jóvásár" volt. Ugyanis valamiért nem működik. Egyrészt olyan mintha érintkezés hibás lenne, mert ha megmozdítom a csatit akkor szétkapcsol. Másrészt sem a pendrive nem akar jól működni, sem az sd kártya. Néha bemountolkja és tudok rá másolni, viszont nem látom a rajta levő adatokat. Néha meg azt írja hogy sérült USB tároló (legtöbbször) ... Pedig ennek kéne mennie külső táp nélkül is... Még jó hogy rendeltem egy sima OTG -t is.

[ Szerkesztve ]

(#799) HIJ válasza HIJ (#798) üzenetére


HIJ
őstag

Ilyen a HUB

Lehet hogy nem jön be mert ha jóllátom a link a mobile ebayre mutat.

(#800) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

Sziasztok :)

Megint van pár amatőr kérdésem :)
Az egyik : hogyan lehet egyszerre több alkalmazást futtatni? Pl.: egyszerre zenét hallgatni és netezni,vagy olvasni?
A másik : másolni hogyan lehet...eddig csak a kivágás beillesztés lehetőséget fedeztem fel,de ilyenkor áthelyezi és nem másolja (duplikálja) Pl.: ha az SD kártyámon van valami és azt a tabra akarom tenni, viszont azt szeretném,hogy az SD kártyán is megmaradjon...remélem érthető :)

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.