Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) fecs


fecs
senior tag

SGS2-re bizonyos kernelek biztosítják az asztali számítógépek mappáinak Wifin keresztüli elérését (CIFS). Ez tabokon működik, azaz megoldott?

Pixel 6a

(#1002) fecs


fecs
senior tag

A másik kérdésem:

szoftveres (gyári Rom, custom Rom), kiegészítői (tok stb) támogatás terén van valami különbség a 10.1-es és a 8.9-es között?
Mintha a 10.1-hez több dolog lenne elérhető. Vagy ez csak rossz megállapítás a részemről?

Pixel 6a

(#1003) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Ti melyik böngészőt használjátok?
Nekem az opera egy két oldallal kicsit nehezen birkózik meg.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1004) mycso válasza Spidee (#1003) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Opera mini, komplexebb oldalakra meg Opera Mobile, desktop módban.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1007) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Nem tudom jó helyre írok.
Táblagépet szeretnék venni a fiamnak,de nem tudom melyiket.
Samsung g.tab 10.1 vagy Ipad2?
Nézegettem összehasonlításokat,teszteket de már belehülyültem.
Kérhetnék 1,2 véleményt? pro és kontra
Olvasásra,filmnézésre,wifin internet,képnézegetésre lenne használva.
Előre is köszönöm.

(#1008) simon7109 válasza TOLEDOO (#1007) üzenetére


simon7109
csendes tag

mivel erre a fórumra jöttél mélyen legbelül már eldöntötted:D
amugy Galaxy Tab 10.1 :)
nemsokára jön rá hivatalosan is a 4.0 android amivel már kétszeresen is oda fog vágni az ipad-nek.

(#1009) Titi76 válasza TOLEDOO (#1007) üzenetére


Titi76
aktív tag

Elsődlegesen azt kell eldöntened hogy melyik oprendszer tetszik jobban. Hardveresen szinte majdnem ua. tudják.
Ha telefonból indulok ki (mert összehasonlítási alapom csak iPhone4 vs Motorola Defy illetve Voda 858 (és persze Galaxy Tab 10.1) van) akkor egyértelműen ANDROID.
Amit a sógorom leművel a Apple termékével az egy téboly. Egyszerűen nem lehet normálisan pl. zenét, filmet másolni a iPhonra (felteszem az iPad-on is hasonló a helyzet.) Ha két gépen akarja használni az Apple terméket akkor is tökölni/mókolni kell, különben veszted a felmásolt tartalmakat (iPod-omon is hasonlóan működik ez, nem is használjuk, csak a 2 éves kislányom játszik vele, tetszik neki a Halász Jutka összes. Gyerekjátéknak még jó). A sógor már ott tart hogy feltette az Ubuntut Win helyett mert ott könnyebb a mókolás (állítólag) pedig full idegen neki a Linux.
Mi droidosok csak feldugjuk egy akármilyen USB-s PC-re és ami kell azt átmásoljuk, és hallgathatjuk nézhetjük ami tetszik.
ui.: Nem leszólni akarom az Apple termékeket, nagyon igényes igen jó készülékek (mondom, én is használtam és családban is van), de egyszerűen egyszerűbb az élet Androiddal.
R.I.P Steve Jobs

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1010) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen tokot?
Mik a vélemények róla?

Egyetértek (#1009) Titi76 írásával. Én is ezek miatt javaslom inkább az Androidot.

[ Szerkesztve ]

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1011) zgabor62 válasza TOLEDOO (#1007) üzenetére


zgabor62
csendes tag

Ha interneten videókat is szeretnétek nézni (a netes video anyag ~75%-a flash video) akkor mindenképpen a Samsung.

(#1012) quino válasza TOLEDOO (#1007) üzenetére


quino
tag

Ezért meg fogtok kövezni, de azért leírom: :)

Nekem az elso ifon óta van iOS- cuccom, előtte utána volt OSX is minden verzió, akkoriban nagy apple fan voltam, beleástam magam elég mélyre, volt olyan jailbreakelt custom FW, amit az ország 80%-a telefonjára khm készített el.
Droiddal csak most kezdtem a 10.1-es tabbal, de már ebben is otthonosan mozgok, bár nem olyan mélyen, mint az iOS-ben.

Tehát:
Szerintem ha olyat akarsz, amit kiveszel a dobozból és szinte csukott szemmel minden ott lesz, ahol keresnéd: akkor iPad. Ha neked az jó, amit out of the box kapsz, belefér, h mindent csak az iTunesen keresztül tudsz rátenni ás nem zavar az Apple agresszív modellváltási politikája, akkor iPad.

Ha olyat szeretnél, amit garanciavesztés nélkül saját magadra formázhatsz, egyszerűbben vagy több gépen akarsz rá másolni dolgokat, vagyis egy basic usernél több időt és energiát szánsz rá, akkor Droid. Itt nem megmondják, hogy mi a jó neked és azt szeresd, hanem adnak egy csomó dolgot amiből kiválaszthatod és megformázhatod.

Szerintem ez a különbség a kettő közt. Jöhetnek a sziklák :D

(#1013) mycso válasza quino (#1012) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Miért lenne ezért kövezés?
Szerintem tökéletesen megfogalmaztad.
Illetve még esetleg a kinézet ami kritérium lehet, de az meg ugye ízlés dolga.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1014) Varszegig válasza quino (#1012) üzenetére


Varszegig
veterán

szerintem is pont ez a lényeg. Illetve még annyit tennék hozzá, hogy azért már simán van olyan androidos termék (pl. galaxy s2) amit kiveszel a dobozból, és használod, és marha jó. (Van 2 ismerősömnek új GS2-je, azt sem tudják mi a root, mi az android, hogy kell frissíteni stb., de imádják.) De, ha akarod, még lehet még jobb is. A lehetőség adott. Az apple termékeknél, meg az van ami van, ha az úgy jó, akkor jó, ha nem, akkor ideje váltani.

(#1015) HIJ válasza Varszegig (#1014) üzenetére


HIJ
őstag

Hát én a samsung termékeit nem mondanám out of box—nak... Elég sok app kell hogy használható legyen. Mikor HTC után kezembe vettem elég kopasznak tűnt, sőt még most is az... Nekem hiányoznak az ott megtalálható parasztvakítós elemek.

(#1016) Varszegig válasza HIJ (#1015) üzenetére


Varszegig
veterán

akkor nem volt S2-d:) Mellesleg nem attól lesz out of the box, hogy rajta van 300 app, hanem hogy nem kell mókolni, egyből tudod használni. szerintem...

(#1017) HIJ válasza Varszegig (#1016) üzenetére


HIJ
őstag

Azom nem, viszont számomra a fogalom azt jelenti, hogy nem kell 300 appot feltenni ahhoz hogy használható legyen a teló. Gondolom az sgs2 nek is hasonló felszereltsége lehet, mint a tabnak. Tekintve hogy mindkettő a csúcsot képviseli.

(#1018) fecs


fecs
senior tag

Srácok!
Az 1001-es kérdésemre van valami mesétek? :D

És az 1002-es hozzászólásomra? :DDD

Pixel 6a

(#1019) hori13


hori13
csendes tag

Üdv!
A tabletemhez szeretnék egy olcsó, de megbízható dokkolót, a lényeg, hogy tudja tölteni a tabot, esetleg a laptoppal usb-n keresztül adatot másolni és legyen rajta fülhallgató bemenet. Köszi a segítséget:-)

[ Szerkesztve ]

(#1020) Luser2000 válasza fecs (#1002) üzenetére


Luser2000
addikt

Ez a megallapitas helyes.
----
Az 1001-es kerdesedre nem tudok valaszolni.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1021) turit válasza Spidee (#1010) üzenetére


turit
tag

nekem ilyen tokom van. nagyon jó az anyaga, elegáns, bármilyen pozícióba kitamaszthatom a tabot. cserébe viszont pár grammal nehezebb lesz és kicsit vastagit. mondjuk ezt csak akkor veszed észre ha huzamosabb használat után kiveszed a tokbol ;-)

(#1022) turit válasza fecs (#1002) üzenetére


turit
tag

1. van a maketen sok olyan app amivel eléred a gépet wifin. mondjuk én az Allshare en kereszul szoktam filmet nézni :-)

2. igen a 10.1 hez több minden van.

(#1023) Spidee válasza turit (#1021) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi az infót.
A tok hátulja műanyag? Nem karcolja össze a tabot?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1024) turit válasza Spidee (#1023) üzenetére


turit
tag

kívülről a hatulja műanyag , belül puha filc szerű anyag van. a fedele bőr. nem karcolja, meg se moccan benne :-)

(#1025) Spidee válasza turit (#1024) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi, jól hangzik. Szerintem benevezek egyre! :)

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1026) fecs válasza turit (#1022) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Nincs a tab-on USB port és emiatt keresem azt a megoldást, amivel egyszerűen el tudom érni a videokat.

Megvárom a február végi MWC-t és utána veszek tab-ot. Addig okosítom magamat, nektek is köszönhetően. :R

Pixel 6a

(#1027) Titi76 válasza fecs (#1026) üzenetére


Titi76
aktív tag

Én egyszerű file-kezelővel: Es File Explorer és BSPlayer komboval simán nézem a hálón megosztott filmjeim.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1028) turit


turit
tag

Találkozott már valaki ilyennel?

Mikor megnyitnám tabról a Marketet , felugrik egy ablak és ez áll benne:
"Ügyfélalkalmazása elavult , az automatikus frissítés hamarosan megtörténik."

Tegnap óta ez van, legalább is akkor vettem észre. Hétvége óta nem voltam a marketen.
Lehet valahogy kézzel frissíteni?

(#1029) Syl válasza turit (#1028) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt tegnap nekem is felhozta párszor, de most már hibátlanul működik. Ne kérdezd mitől gyógyult meg :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1030) Pistakiss válasza Syl (#1029) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Tegnap nekem is felhozta egyszer, azóta nem.
Gondolom a rendszerben frissítgettek valamit

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1031) PPatrik válasza Pistakiss (#1030) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Most megnéztem és nekem is ezt írja ki.

(#1032) turit


turit
tag

Sőt a Samsung Apps frissítette magát, azóta indításnál kényszer leállással összeomlik. :-\

(#1033) turit válasza turit (#1028) üzenetére


turit
tag

magától megoldodott, már csak a Samsung Apps rosszalkodik.

(#1034) kender_lovag válasza turit (#1028) üzenetére


kender_lovag
csendes tag

Nekem is sz@r :(((Help!!!!!!

Lehettem volna sötét Rokker, lehettem volna Dj ki kever,de ha az élet nevel , a rappet veszed fel!!!

(#1035) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

simon7109
Titi76
zgabor62
quino-nak köszönöm az 1007kérdésemre tett válaszokat.
Úgy néz ki Samsung lesz.
Köszi.

(#1036) Barnes


Barnes
aktív tag

Hello!

Tervezem egy ilyen tab beszerzését, de a sok teszt miatt egy picit gondolkodóba estem, hogy ezt válasszam-e. Sok helyen utalnak az akadozásra. Érdeklődnék tőletek, hogy ez tényleg előfordul-e, esetleg javították már az újabb kiadású szoftverekkel, mivel ennyi pénzért szeretnék egy korrekt kis gépet akadozás nélkül.
Várom a válaszokat :)

Előre is köszönöm!

(#1037) ferensz válasza Barnes (#1036) üzenetére


ferensz
senior tag

Attol fugg, hogy jarhato ut-e a custom rom telepites. Amennyiben igen, abban az esetben nyugodt szivvel ajanlom, a 3.2-es romokkal is szepen szaladgal mar, amikor pedig jon majd a hivatalos 4.0.3 az mar maga lesz a kanaan.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1038) mycso válasza ferensz (#1037) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

+ custom rom, custom kernellel és akkor már tényleg megfelelő a sebesség. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1039) Barnes válasza ferensz (#1037) üzenetére


Barnes
aktív tag

Miert ne lenne jarhato? Minden galaxy tabon jarhato vagy nem?

(#1040) mycso válasza Barnes (#1039) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A készülék részéről nyilván járható, de szerintem fec555 arra gondolt, hogy ha neked nem okoz problémát akkor custom megoldásokkal egészen jól használható. Illetve be van ígérve hivatalosan az ICS is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1041) Barnes válasza mycso (#1040) üzenetére


Barnes
aktív tag

Hmmm akkor erdemes lehet beruhazni. De ezek szerint a honeycomb nem tul kiforrott? S2re epp most fpgom feltenni az ICS-t :-)

(#1042) mycso válasza Barnes (#1041) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát igen finoman fogalmazva ez a honeycomb egy sz@r. :U
Persze használhatóvá lehet tenni (vagyis inkább az optimalizálása nem az igazi erre a készülékre).

Háát, ami az S2-re van ICS, az még azért nagyon messze van a véglegestől...(bár ezn a nemrég kijött verzión énis elgondolkoztam, hogy feldobom...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1043) SFONarayan


SFONarayan
tag

Nekem sem felhőtlen a viszonyom a P7500 Tabommal... :-( Rendszeres a beszaggatás, widgetek befagyása, egy nyomorult live wallpaper annyira megfogja a szűz gépet is, h a kipakolt ikonok mozgatása annyira darabos, h már fáj, marketről sokszor csak sokadik próbálkozásra hajlandó telepíteni, stb. De bízok benne, h az ICS megoldja ezt... Másnál is vannak ilyen gondok gyári 3.1-el? T-s amúgy a kicsike...

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1044) mycso válasza SFONarayan (#1043) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, pont erről beszéltünk.
A gyári 3.1 az egy hányadék....a 3.2, már egész jó, viszont egy overcome rom+preshot kernel páros már nagyon jó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1045) SFONarayan válasza mycso (#1044) üzenetére


SFONarayan
tag

A 3.2 az gyári? Ha igen, akkor gondolom a független cuccokra van. Van egy P1000 is, arra tudom, h van gyári 2.3, de a nyomorult T nem nagyon töri magát, h megcsinálja a szolgáltatós készülékre... :P Apropó P1000... Van a P7500 és P7510 között is vmi különbség hardveresen, mint a P1000 és P1010 között? A neten azt olvasom mindenfele, nincs itt már ilyen, csak a 3G modul. Viszont nekem volt egy P7510-em, amit eladtam még a nagy Google 10centes akció előtt. Sok programra, játékra azt írja a market, nem kompatibilis a P7510-el. Mikor megvettem a P7500-at, meglepődve tapasztaltam, h a legtö

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1046) SFONarayan


SFONarayan
tag

Hm, valamiért nem engedett tovább írni a Tab, és elküldte a befejezetlen mondatot, szerkeszteni sem tudom, nem görgeti le... A lényeg, h P7500-on meg simán megy az, ami P7510-el nem kompatibilis. Pl Backstab. Erre tud vki okosat? :-)

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1047) mycso válasza SFONarayan (#1045) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tudtommal KIES-en még mindig nincsen 3.2-es frissítés a magyar tabokra (régebben néztem, majd megcáfol valaki ha azóta már megérkezett rá). De ami felrakható 3.2, azok gyári romok, amiket a mi régiónkba szántak, csak nem a mi kis országunkba. (ezért odinnal lehet felrakni).
p1000 - erre már 2011 májusa körül kijött a 2.3.3 és december körül a 2.3.6, viszont itt Magyarországon, KIES-en csak valamelyik 2.2-es elérhető az összes tabra, nem csak a szolgáltatósokra...tehát nem kapkodnak

p7500 és p7510, hardverileg teljesen megegyeznek, nincs olyan különbség, mint annó a p1000 vs p1010 között.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1048) SFONarayan válasza mycso (#1047) üzenetére


SFONarayan
tag

Akkor van ötleted, h X program, játék miért nem kompatibilus P7510-el, P7500-on meg vígan fut?
Az Odinről nem nagyon tudok sokat, nem bűvöltem egyik androidos cuccom se... A fene tudja, miért nem... Viszont az tényleg igaz, h ha 1x is Odint használsz, ugrik a gyári KIES támogatás?

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1049) mycso válasza SFONarayan (#1048) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ugye a market a brand kódot is nézi, tehát, hogy milyen típusú a készülék.....hogy miért gondolják azt, hogy azt a programot ami a 7500-on elfut nem engedik a 7510-re letölteni, nem tudom.

Ez a KIES dolog picit összetettebb. Általában ezeknek a "gyári" romoknak a nagyrésze, KIES rom. Tehát ha az adott product kóddal kijön egy frissebb rom kiesen, akkor azt tudod, majd frissíteni.

Illetve van lehetőség a product kód átírására is multi CSC esetén, így simán bármelyik romhoz társítható magyar független vagy akár magyar szolgáltatós product kód.

1 feltétele van, hogy a rom ami a tabodon van a megfelelő csc-vel, az már kint legyen kiesen a szolgáltatód által is! És ha kijön egy frissebb akkor fogja frissíteni.
(huhh picit bonyolultan/kacifántosan fogalmaztam,de remélem a lényeg érthető :R )

Odinos romcseréhez, custom romhoz kis apróság: [link] (linkelve nem a legfrissebb van, de az elve ugyan ez)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1050) simon7109 válasza SFONarayan (#1048) üzenetére


simon7109
csendes tag

hidd el megéri frissíteni és nem lehet elrontani:)
ha meg valami baj lenne akkor visszarakod az alap szoftvert és kész. csak le kell menteni.
először én is féltem tőle,de simán megérte felraknom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.