Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dayco válasza LSL1337 (#292) üzenetére


Dayco
tag

Ez rendben van, de a billentyű kiosztást át lehet állítani? Hogy az angol billentyűzet vessző zárójel stb helyein az ékezetek legyenek?

(#302) LSL1337 válasza Dayco (#301) üzenetére


LSL1337
őstag

huhh, erre nem is gondoltam, 1-2 héten belül ideér, majd kiderül :\

(#303) Dayco válasza LSL1337 (#302) üzenetére


Dayco
tag

Oké, akkor majd írd meg mindenképp!

(#304) Varszegig


Varszegig
veterán

XWKK4 rom elérhető, android 3.2

(#305) LSL1337


LSL1337
őstag

jaja, múlt hét közepén kijött az uj overcome, ami már 3.2-es

de én nem szarozgatok ICS-ig

(#306) Luser2000 válasza LSL1337 (#305) üzenetére


Luser2000
addikt

Az Overcome alapjához képest ez viszont már EU verzió, az meg arab...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#307) mycso válasza Luser2000 (#306) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg a JJKJ6 hamarabb kint volt , mint az XWKK4, ezért az a rom van/volt feltüntetve az xda-s OC topikban. Egyébként úgy ír róla, hogy HC 3.2 alapú az új Overcome v2.0.0 tehát elvileg klappolnia kellene az európaival is, de majd írnak róla, hogy így van-e valóban.

Egyébként az Overcome saját honlapja, meg már egy ideje (amióta folyamatosan párhuzamosan több projektben vannak benne) kissé zavaros....ott KI1-et ír alap romnak a v2.0.0 romukhoz, meg csak a p7510 stock romfrissítése van leírva és képekkel alátámasztva.
Viszont, ha a p7500-at úgy frissítenénk, akkor valószínűleg kuka lenne a vége.....(pit fájl nélküli repart érdekes lenne).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#308) Luser2000 válasza mycso (#307) üzenetére


Luser2000
addikt

Gondolkozom, hogy ezt már felteszem, csak hát a gyári Telenor verziót be kellene előtte szerznem. Dump kizárva, nem akarok rootolni. (Bár korábban a 7-es Tab-on mindent kipróbáltam ).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#309) LSL1337


LSL1337
őstag

Nandroid back-up-al van valakinek tapasztalata?

(#310) mycso válasza LSL1337 (#309) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, nekem a 7-es tabomon volt hozzá szerencsém. Lementeni le tudtam szépen, viszont visszarakni az istennek sem akarta. Nem tudom ott mi lehetett a baj.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#311) LSL1337 válasza mycso (#310) üzenetére


LSL1337
őstag

na megjott a bil, betettem es gond nelkul felismerte magyarnak, egy gombot nem kellett allitani, ami hianyzik az a hosszú i,
régebben altgr j vel irtam azt billen, de ezen nincs, de ettol eltekintve fasza, kisebb mint gondoltam, oldalan van port toltonek

usb is megjott, az is mukodik, viszont kar nincs a billben akksi mint asusnal

viszont nagyon furcsa asztalnal ulve irni tabbal, megszoktam a fotelban fekve olbol touchal gepelest mar

(#312) LSL1337


LSL1337
őstag

Nah közben megtaláltam a ííííÍÍÍÍ betut, ami a hosszú ü helyén van, angol régi g15ömön nem így volt, azért feltételeztem hogy ezen is így van. Na mind1, a gyorsgombok nagyon jók, szokni kell, de a gépelés részén minden kézre áll, tetszik.
Nyáron még tesztekben belefutottak sokak problémákba, ujra kell indítani, stb, nekem semmi ilyesmi nem volt, egyből betettem 1mp, csippant, felismerte, GO

de továbbra is tabot asztalnál használni, kicsit feels wrong:)

(#313) Varszegig válasza LSL1337 (#312) üzenetére


Varszegig
veterán

egy képet tudsz lökni a billentyűzetről?
köszi

(#314) Pizzu válasza Varszegig (#313) üzenetére


Pizzu
aktív tag

hosszan lenyomod az i betűt és felugrik egy ablak ahol további i betűk ugranak fel

ugyenez az Á betünél lenyomod az A betűt hosszan és kiválasztod a karaktert

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#315) LSL1337 válasza Varszegig (#313) üzenetére


LSL1337
őstag

1 1 ugyan az mint ami amazon on van kép

(#316) LSL1337


LSL1337
őstag

tippek hogy a fali töltőhüz hol tudok venni EU csatlakozót
mert én hülye rendeltem egy USA töltőt, és nem olvastam el hogy az EU dugót nem mellékelik
szóval olyan dugót ami a gyáriban van, azt hol tudok venni?, lehet egyáltalán

(#317) Pizzu válasza LSL1337 (#316) üzenetére


Pizzu
aktív tag

ilyenre gondolsz: USA to EU

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#318) Varszegig válasza LSL1337 (#315) üzenetére


Varszegig
veterán

ez most BT, vagy a dokkolós?

(#314) Pizzu: ezt most nem értem, azt hiszem nem ez volt a kérdésem:)

[ Szerkesztve ]

(#319) LSL1337 válasza Pizzu (#317) üzenetére


LSL1337
őstag

kiraly :), nem is tudtam ilyenekről sem. nem a leg elegánsabb, de megteszi

dokkolosat vettem, nem akartam még 1 tölteni valo cuccot, (jelenleg BTos sennheiser headsettel hasznalompl zenehallgatasra meg filmnezesre, ez hozza jar a full wireless élményhez sztem)
amúgy meg bt dolgok drágábbak is, viszont cserébe több mindennel kompatibilis

amúgy pont olyan kicsi a bill hogy fotelban ölben gépelve tabos életérzéshez még pont belefér, hiszen mélységre a tab kb két harmada csak, viszont nincs belőle fekete., legalábbis én nem találtam, de most 1 nap után fehérben is bejön :D

[ Szerkesztve ]

(#320) otoaak


otoaak
tag

Megjott a hivatalos 3.2 (tegnap fel is raktam) majdnem 1 ora mire felpakolja kb. 64 mega. Sok valtozast mondjuk nem vettem eszre kicsival talan gyorsabb lett.

SG Note Pro P900

(#321) Luser2000 válasza otoaak (#320) üzenetére


Luser2000
addikt

Épp most fejezetm be ODIN-al a frissítést, igaz még nem hivatalos verzióval.
Ezt tettem fel: P7500XWKK4_P7500OXXKK3_P7500XXKK2_HOME.tar.md5

Neked mi ment fel és milyen készülékre (független, T-s, Telenoros?)?

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#322) Varszegig válasza LSL1337 (#319) üzenetére


Varszegig
veterán

Ok, már képben vagyok. Ez qwertz, vagy qwerty kiosztású?

(#324) LSL1337 válasza Varszegig (#322) üzenetére


LSL1337
őstag

angol feliratos, de ugyan annyi gomb mint a magyaron, es áé gombokat is felismeri, ugyan ott van minden, csak nincs rajta magyar felirat, de gépeléskor amúgy sem nézegeti az ember, aki igényes átmatricázhatja, egyedül a hosszú ü hiányzik, zy a jo helyen

(#326) Luser2000 válasza otoaak (#320) üzenetére


Luser2000
addikt

Nos, a teszt rom-ban eddig ezeket vettem észre:

- frissült jónéhány alkalmazás (pl. a naptár, a mail, a böngésző),
- javítottak sok fordítási hibát (pl. naptári események elutasításánál az "importál" feliratot),
- új a Market alkalmazás (végre lehet benne véleményt írni), de nem gyorsabb,
- picivel gördülékenyebb,
- az xt9 néhány mondat után meghülyül.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#327) Luser2000


Luser2000
addikt

... ja, és megjelent az átméretezés gomb az állapot ikonoknál!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#328) mesa23 válasza Luser2000 (#327) üzenetére


mesa23
aktív tag

Szia!

Telepítés előtt sikerült lementeni a gépen lévő alkalmazásokat?És ha igen, akkor milyen progival csináltad? Aztán telepítés után sikerült vissza is állítani őket?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#329) Luser2000 válasza mesa23 (#328) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem szoktam menteni, csak amit a rendszer magától csinálni a google account alapján .

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#330) hori13


hori13
csendes tag

Üdv!
10.1 Galaxy Tabhoz szeretnék olyan usb átalakítót amivel pendrive-t vagy külső winchestert köthetek a géphez. Szerintetek érdemes megvenni a gyári szettet vagy az e-bay-en hírdetett párszáz forintos csatlakozók is megfelelők erre a célra?
Esetleg ha a gyári usb csatlakozóra kötnék egy átalakítót akkor lehetséges, hogy megfelelően működne? Előre is köszi a válaszokat :-)

(#331) LSL1337


LSL1337
őstag

Nekem gyári van, azzal megy a pendrive-m, viszont USBs vinyó csak akkor fog menni, ha serzel hozzá külső áramforrást, mert amit csak a tabtól kap, az kevés

(#332) hori13 válasza LSL1337 (#331) üzenetére


hori13
csendes tag

És a 2.5-ös laptop winchesterhez is szükséges a külön áramforrás?

(#333) LSL1337


LSL1337
őstag

nem tudom, de xda szerint nem fog menni semmilyen külső vinyó, nem elég juice

(#334) hori13 válasza LSL1337 (#333) üzenetére


hori13
csendes tag

Ahha......
Köszi a választ!

(#335) Dayco válasza LSL1337 (#324) üzenetére


Dayco
tag

EZT a gyári Samsung billentyűzetet vetted?

(#336) LSL1337


LSL1337
őstag

igen, ilyet

(#337) hori13


hori13
csendes tag

Előre is bocsi a primitív kérdésért de a háttérkép beállításával nem boldogulok :( Milyen méretű képet kell beállítanom, hogy ne csak egy részletet lehessen kiemelni a képből?Az a "négyzetes-kijelölős" megoldás minden esetben jelen van? Próbáltam megnézni a gyári képek méretét de azokat nem találtam :( Így egyik képet sem tudtam egy az egyben alkalmazni. Lehet, hogy abba a mappába kellene tennem ahol a gyári képek vannak és akkor nem lenne ilyen gond? Csak pont ezt a mappát nem találom :)

(#338) LSL1337


LSL1337
őstag

én custom képeket használtam végig, lehet nagyítani a négyzeteket, í]y az oldalaránynak megfelelően be lehet tenni az egész képet szerintem, de forgatáskor változik az arány, ezért nehéz olyan képet találni ami mind 2 irányból jól néz ki

(#339) mycso válasza mycso (#307) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No a gondolatmenetem jó volt, csak megelőztem gondolatban az Overcome csapatát...

Tehát a v2.0.0, már HC 3.2-es alapokra épít, ezért is volt az xda topikban a JJKJ6 feltüntetve, viszont most a napokban javítgattak rajta, és kint van a v2.1.0, ami most már 100%-osan jó az európai 3.2HC-ra is az XWKK4-re. [link]

Bár mindenhol az írják, hogy aKI1 restock rom kell, hogy fent legyen.... :F

Akkor e szerint pedig a KI1 (HC 3.1) a v2.1.0 Overcome rommal flashelve egyben 3.2HC XWKK4 lesz.

Ja egyébként most olvasom, hogy hamarosan jön a v2.1.1, mert van még hiba bőven....tehát akkor úgy látom itt még azért nem állnak olyan szinten rom ügyileg, mint a 7"-os tab esetében. Akkor én ezt mégis inkább kihagyom, megvárom még kijön egy tökéletes változat...(bár így is csak apróbb problémákat említ, amikbe lehet bele sem futnék ill. a gyári romon is előfordulhatnak)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#340) Luser2000 válasza mycso (#339) üzenetére


Luser2000
addikt

Én a restock verziót kihagytam, mert nem vettem észre a leírásban, leírásban hogy az is kell előtte. lehet nem emiatt, de nekem a Market állandóan lefagyott, így vissza is álltam a gyári 3.1 verzióra.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#341) mycso válasza Luser2000 (#340) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na, feldobtam a v2.1.1-et, most adták ki, eddig jónak tűnik. :DD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#342) hori13 válasza LSL1337 (#338) üzenetére


hori13
csendes tag

Próbáltam többféle méretű képet és hiába nagyítgattam a négyzettel a végeredmény eléggé pixeles lett :( Volt egy-két kivétel de ott meg az volt a problémám, hogy a négyzet amivel a kijelölést véghezviszem nem tudtam teljesen kihúzni a szélére így a minta egy része lemaradt :(

(#343) Pistakiss válasza hori13 (#342) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ha az eredeti kép felbontása is kicsi, akkor mit vársz a vágottól? Ha lehet a vágott kép legyen olyan magas, mint a tab felbontása (800 pixel), de még jobb, ha a szélességével egyezik meg, akkor nem lesz pixeles, mert ha ennél kissebb az eredeti felbontása, akkor ne csodálkozz, hogy pixeles lesz a végeredmény
Úgy irányítgasd a jelölő néágyzetet, hogy legalább a középső része legyen olyan, amit látni szeretnél, mivel a háttérkép együtt "úszik" az oldalakkal.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#344) LSL1337


LSL1337
őstag

én az asztali PCmről FullHD képeket használok, (váltogatom hetente, nem siekrült megtalálni még a tökéletest :) )

a full HD képeket kb annyira nagyítja be hogy pont jó (felbontás/minőségre értve)

nem 16:10-es arányú képet vág ki belőle, mert ugye a forgatás miatt valamelyik fele lelóg

autóbuzi révén én most ezt használom háttérnek, bal alsó sarkát fullra kihúva a kockát, úgy pont jó,
http://www.desktopmachine.com/framepic.php?id=20452&size=w1920

kezdetben sötétebb háttereket használtam, vagy vörös ferrárikat, de nem néznek ki annyira durván mint a világosabb, élénkebb színűek sokkal jobban ütnek
ált akkor tűnt fel amikor élénk hátteres promoképeket használtam, sokkal jobban néztek ki

http://www.desktopmachine.com/framepic.php?id=19568&size=w1920
ezt pedig lock screen-nek, mind két irányba fordítva is tökéletes a képarány

[ Szerkesztve ]

(#345) mycso válasza mycso (#341) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos nálam semmilyen FC, fagyás tökéletesen működik.

Picit elkezdtem átszabogatni, nem tetszettek a gyári ikonok: [link]

Illetve elkészültem az ide vágó irományommal is: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#346) Dayco válasza mycso (#345) üzenetére


Dayco
tag

Írjátok többen is, hogy nem jó ez a Samsungos TW, de hogy pontosan miért, azt nem látom sehol se. Valaki le tudná írni röviden? Én így képről csak azt a sötét színű tálcát látom, ami sokkal előnyösebb és szebb is, de gondolom nem csak ennyiből áll.
Továbbá, mert könnyen meggyőzhető vagyok, hogyan lehet ezt leszedni, és ha leszedem, azzal mit vesztek pontosan?
És mit érdemes helyette feltenni?

(#347) Luser2000 válasza mycso (#345) üzenetére


Luser2000
addikt

jó kis iromány lett!!! :R

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#348) mycso válasza Dayco (#346) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem a gyári HC tálcát használják, ebben itt van ez a béna felugró valami. Hogy még milyen dolgok vannak benne, amitől nem jó, azt kézzel foghatóan nem tudom, de iszonyat lassú, laggos az egész. Egy pozitívuma lenne, a screen capture gomb, ha mindenhol használható lenne...

Cutom romok/témák vannak rá amik, a gyári HC launchert tartalmazzák, vagy esetleg egy módosított HC launchert.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#349) kangoo


kangoo
tag

Sziasztok. Előre is bocs az amatőr kérdésért:

Vásárlás előtt állok: ha otthoni wireless hálózatra akarnám csatlakoztatni, ahhoz a 3G verzió kell vagy a sima is megteszi?

(#350) Luser2000 válasza kangoo (#349) üzenetére


Luser2000
addikt

Sima.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.