Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Varszegig válasza Meglivorn (#1349) üzenetére


Varszegig
veterán

ja, félreolvastam amit írtál, azt hittem az ota is felajánlja.
Én a magam részéről nem bízom a KIES-ben, de egy próbát megér, ha nem sikerül, akkor jöhet az odin:)

(#1352) tokman6


tokman6
csendes tag

Szevasztok! 3 hónapja van galaxy tab 10.1-esem. 3 napja frissítettem (hivatalos) 3,2-re. azóta swipe magyar nincs, de az nem is annyira érdekel, viszont a mobilnet nem megy rajta csak a wifi. Talál hálózatot, van térerő, ki is írja hogy milyen internethálózat érhető el, viszont nem tudom bekapcsolni az adatforgalmat. beteszi a pipát, de nem csinál semmit. Számla be van fizetve, frissítést tab frissítés menüjében csináltam wifi-n keresztül. t-mobilnál vettem, ma készülök visszavinni ha csak nincs javaslatotok a javításra.

Sim-kártyát betettem a motorola defy-be és tökéletes a net....

Android verzió: 3.2

Alapsáv verzió: p7500XXKL4

Kernel: 2.6.36.3

[ Módosította: stevve ]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#1353) Luser2000 válasza tokman6 (#1352) üzenetére


Luser2000
addikt

Ellenőrizd az APN beállításaidat.
(Beállítások --> Vezetéknélküli --> Mobilhálózat --> Hozzáférési pontok --> szerkesztés)
Sajnos a pontos elérését a menüben nem tudom megírni, én most ICS4.0.3-at használok. Ott másként van.

..

Én Telenorral használom, T-s beállítást nem tudok küldeni.

GOOGLE

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1354) HIJ válasza Luser2000 (#1353) üzenetére


HIJ
őstag

Melyik ROM -ot használod, ha szabad kérdeznem?

(#1355) tokman6 válasza Luser2000 (#1353) üzenetére


tokman6
csendes tag

Ezer köszönet mester :) Valamiért törlődtek az APN beállítások, rányomtam egy alapértelmezett visszaállításra és tökéletesen megy! :C :R

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#1356) Luser2000 válasza HIJ (#1354) üzenetére


Luser2000
addikt

Ezt:
[ROM][GT-P7500] CM9 KANG (ICS Preview) (02/21/2012)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1357) Varszegig válasza tokman6 (#1352) üzenetére


Varszegig
veterán

na az alapsávot írd ide, hanem a build-et, az az érdekes.
Az imei-t tartalmazó képet én levenném a netről, jó gyorsan...
Az apn beállításaidat is írd be ide légyszi, hátha ott a hiba.)

látom közben megoldódott, de a vastagítást ajánlom figyelmedbe

[ Szerkesztve ]

(#1358) HIJ válasza Luser2000 (#1356) üzenetére


HIJ
őstag

És nincs fényerő problémád? Mint azt tegnap leírtam nekem valamiért úgy tűnik, hogy a max fényerő mintha nem lenne max. Tehát nekem a HC ROM -oknál valahogy élénkebbnek hat a képernyő.

(#1359) Luser2000 válasza HIJ (#1358) üzenetére


Luser2000
addikt

Valami biztos nem teljesen kerek, de engem nem zavar.
(Ellenben a HTC Sensation XE készülékem 1.73-as gyári T-s ROM-jánál: sötétben nem szabályozza le kellően a fényerőt és kisüti a szemem. Nagyon rossz).
A Tab esetén a 4.0.3-nál nem volt sosem olyan érzésem, hogy túl halvány, vagy túl világos lenne a megvilágítása.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1360) HIJ válasza Luser2000 (#1359) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor itt az ideje lecserélni... Én most az IC 4.6.1 -el nagyon (de nagyon) meg vagyok elégedve... Most kerül ki lassan az 5.0.0., ami már a hivatalos OTA firmware -en alapul...

(#1361) Luser2000 válasza HIJ (#1360) üzenetére


Luser2000
addikt

nem akarok s-off meg CID ügyekbe bonyolódni, csak RUU fájlt engedek rá majd egyszer.
gondolom T-s frissítés még vagy 4-6 hónpig nem is lesz.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1362) mycso válasza LSL1337 (#1340) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No az előzőek alapján is jónak tűnt, ma viszont megnéztem konkrét fájl letöltésekkel. Hajszálra pontosan mér.

2-3 fájlt néztem, tehát mondhatni jól működik. ;)

Titi76: Mit jelent az elejétől??? Régebbi watchdog-ok semmit sem mértek, majd pár verzióval korábbiak valamit ugyan méregettek, de nagyon nem volt köze a valós adatokhoz. Ez viszont tökéletes. kb. egy jó hónapja néztem utoljára, az akkori watchdog még nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1363) Titi76 válasza mycso (#1362) üzenetére


Titi76
aktív tag

mycso: 2011. december. Majd megnézem a pontos verziót. Simán marketes verzió...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1364) Barnes


Barnes
aktív tag

95 ezret egy harom hetes keszulekert (i7500) szerintetek erdemes kiadni? A tesztekben emlitett szaggatasok kikuszobolhetok?
Vacilalok nagyon az asus prime es e kozott, irtatok hogy az asust vegyem ha a penz nem szamit.
Azert vonakodom picit az asustol, mert sok rosszat hallottam a hazai szervizelesrol, a samsung pedig nekem bevalt. Miben vennem estre a ketto kozti kilonbseget?

[ Szerkesztve ]

(#1365) Barnes válasza Barnes (#1364) üzenetére


Barnes
aktív tag

P-7500-ra gondoltam :-)

(#1366) vendingo válasza Barnes (#1364) üzenetére


vendingo
veterán

Lecseréled a gyári launchert, és megtáltosodik

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1367) Barnes válasza vendingo (#1366) üzenetére


Barnes
aktív tag

Milyen launcher van a gyarin kivul?

(#1368) vendingo válasza Barnes (#1367) üzenetére


vendingo
veterán

Kb 200 másik, ami jobb.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1369) Barnes válasza vendingo (#1368) üzenetére


Barnes
aktív tag

A Tw ennyire rossz? Te mit hasznalsz?

(#1370) vendingo válasza Barnes (#1369) üzenetére


vendingo
veterán

Spb shell 3d-t. Kicsit sok memóriát eszik, de gördülékeny, és látványos.
Még az adw launcher és a launcher pro is nagyon jó.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1371) Barnes válasza vendingo (#1370) üzenetére


Barnes
aktív tag

Hmm ertem. Kar hogy a tw nem jo, mert SGS II-n szeretem.

(#1372) LSL1337 válasza mycso (#1362) üzenetére


LSL1337
őstag

Matol akkor en is tesztelem

(#1373) blueye válasza Barnes (#1371) üzenetére


blueye
veterán

Azért nem rossz, főleg ha SGSIIn szereted. 3.2 alatt pedig már teljesen akadozásmentes. No problem.

(#1374) mycso válasza Barnes (#1364) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha még mindig ennyire hezitálsz, akkor azért olvass bele majd az itteni prime topikba....ahogy olvasgattam ott sem valami rózsás a helyzet, vannak problémák ott is. (pl.: wifi/gps)

A samsungnál egyedül ezzel a szoftverből fakadó laggolás problémával kell csak számolni, egyébként én még nem tapasztaltam más hibát. Egyébként kis ügyeskedéssel, szinte teljesen megszüntethető. (custom romok, kernelek, launcherek). Meg ugye jön nemsokára az ICS, azzal teljesen meg kellene szűnnie a problémának.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1375) LSL1337 válasza mycso (#1374) üzenetére


LSL1337
őstag

Lassan 1 eve lett bejelentve a gt 10.1, es nem erzem hogy jelentosen eloremozdult volna a tablet piac, plane innen magyarorszagrol

Ha most kene tabot vennem, nem tudom mennyivel kapnek jobbat ennel a fel eves samu-nal.

Tegra3, ennyi tortent, de abbol sincs 3g, plane szolgaltatotol...
Sehol jelentosakkuido, kijelzo, etc novekedes

Mondjuk 1 het is itt az ipad3, de a felelsleges 3mp-es kijelzon kivul mit tud?, kiderul

Tovabbra is azon a velemenyen vagyok hogy eletem egyik legjobb vetele volt eddig a 10.1, neha a szoftver nem 100, de mashol sem
Ipad usert is hallani nyafogni, fel ev alatt fater iphonejan 2x volt full data wipe mert hasznalhatatlan lett, pedig nem egy power user
Mindenhol vannak kis fennakadasok, plane ha minel komplexebb dolgokra hasznalja az ember

Micro sd kartyat tovabbra sem bannam ha megenne, mert usbt tenyleg feleslegesnek tartom, van adapterem, de marha ritkan hasznalom, hdmi detto

Micro sd helyett persze lehetett volna 32g modelt szerezni (t-nel akkor nem volt, meg annyi plusz penzem sem volt ra)
Jatekok appok plus 4gb google music mellett meg epp marad 5-6gb a 720p konvertalt filmre sorozatra, pont annyi amennyit megnezek egy oda vissza busz ut alatt

Ha lenne sdkartya es rendesen vinne a 720p mkvt kodolas nelkul, akkor egy fokkal jobb es egyszerubb lenne az eletem, de nalam kb csak ez az egy negativum

(#1376) Meglivorn válasza LSL1337 (#1375) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

"Ha lenne sdkartya es rendesen vinne a 720p mkvt kodolas nelkul, akkor egy fokkal jobb es egyszerubb lenne az eletem, de nalam kb csak ez az egy negativum."
Igen, ez az egy amit én is fel tudok ellene hozni. A tegra2 sajna elég alap ami a videolejátszást illeti, picit megnyúlt a fejem, amikor képtelen volt elbánni olyan mkv videókkal, amiket az első generációs SGSem röhögve lejátszott. Sajna kódolgatni kell. Mondjuk nem egy nagy dolog, gyorsan megvan, de pont a kényelmi szempont veszett el, hogy csak rádobom a tabra és annyi.
Viszont az is tény, hogy megfelelő kódolással akár a 1080p-t is lekezeli.

Ez a tegra2 hibája, nem a samué (hacsak azt nem veszzük, miért ezt választották :D ). Jó kérdés, a tegra3 ezen mennyit javított. Illetve a többi, piacon lévő chipset mit tud, ez többnyire nem derül ki se a specifikációkból, se a tesztekből sajna :(

Az iPad3 kijelzője egyelőre pletyka, meglássuk mi lesz belőle. Ugyanígy samuról is pletykálják a húdeszuperfelbontást folyton. Parasztvakítás mint a 3D TV :D
A kijelző méret növekedni nem nagyon fog, ezek a 7-10" képátlók kb. maradnak. Akku javulhatna az nagyon ráférne, meg ugye jönnek a 4+ magok. Kb ennyi.
Én inkább a szoftveres oldalon szeretnék javulást. Egyszerűbb szinkronizáció vagy kapcsolat Wifin át az asztali számítógéppel vagy egy NASsal pl. Hatékonyabb, gyorsabb frissítések.

(#1377) HIJ válasza Meglivorn (#1376) üzenetére


HIJ
őstag

A felbontás terén nem hiszem hogy igazad lesz. Az MWC -n bemutatták be az új Huawei tabot, ami 1920x1200 -as IPS panellel jön majd...

(#1378) LSL1337 válasza Meglivorn (#1376) üzenetére


LSL1337
őstag

Szinkronizacio teren mit szeretnel meg?

Kb filmeken kivul mindent lehet rajta felhobe, automatikusan szinkronizalni

Kepek, zene, felvett videok, dokumentumok, es titanium backup-al az osszes appod is dropboxra

(#1379) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Érdemes lecserélni az Overcome 2.2-t 2.3-ra?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1380) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!

Hozzám került egy P7500-as tab, a tulaja "kicsit" összekuszálta a dolgokat. Elmondása szerint Ubuntut akart rátenni, ezért rootolta volna, ekkor elszált az IMEI, természetesen EFS mentés nincs... Utána odaadta valakinek, aki ledúrt róla mindent, hogy mehessen szervízbe. Még jó hogy beszélt velem, mert a szervíz valószínű rávarrta volna a javítást, nem?

Van valami módszer Imei visszaállításre EFS nélkül (ming galaxy s-nél a gyári rom odinnal) vagy felesleges rá elherdálnom ezt a szép napsütötte hétvégét?

(#1381) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

Nos megvettem, eddig tetszik a gép :)
Szerintem ennyiért megérte, van hozzá 24+2 hónap garancia és 3G-s.

(#1382) Barnes


Barnes
aktív tag

Ha 27%-on van az akksi nekiállhatok a frissítésnek? vagy töltsem fel fullra?

(#1383) rankesz válasza Barnes (#1382) üzenetére


rankesz
veterán

Jobb a béke (és a működő tablet) inkább töltsd fel fullra

(#1384) mycso válasza Meglivorn (#1376) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ha nem is a tegra hibája, én még mindíg azt tartom, hogy inkább szoftveres/driver probléma ez inkább.
Már csak abból is látszik, hogy egy alap 3.1-es, alap lejátszóval szinte semmit nem játszik.
Custom 3.2 +custom kernel + bsplayer+armv7 codec, pedig szépen játszik sokmindent.
Valamelyik nap ezeket néztem:
1080p mp4, ez kiakasztotta
1080p wmv, ez szépen megy
720p avi, szépen megy
720p mkv H264-MPEG4, szépen fut
720p mkv A52-AC3, ez mintha néha egy picit belagolna, de szinte folyamatosnak tűnik

1080p-s mkv-m most nincsen, de nincs is rá szükség szerintem. 720p brrip avik-at vagy a "klasszikus" 720*304 xvid brrip-eket szoktam rápakolni, amik tökéletes minőségűek és siklanak.

(#1375) gre3nwar: mondjuk én elvagyok a 16GB-on bőven...az imént említett filmek méretei 1.5-2GB közöttiek, abból rárakok 2-3db-ot, van rajta némi zene, progi, játék (CWM-es rom ;] ) személyes cuccok (képek, doksik, stb.) és bőven elférek.
p1000-em is 16-os volt, ott is elvoltam, a külső SD-n csak a 4-5db CWM-es rom volt.
Én megvagyok nélküle.

(#1379) Spidee: szerintem a 2.2 is tökéletes, de a 2.3 már teljesen más romra épül, amit alap állapotában is rengetegen dicsértek a sebessége miatt. Tehát egy próbát mindenképp megér.

(#1380) rankesz: PFC-n ment válasz. Vagy egy gyári romot kellene feltolni, vagy ott linkeltem egy SGS-en ismeretes módszert EFS visszaállításra.

(#1382) Barnes: Inkább töltsd fel. nemrég a p1000-emre amit csináltam romot, picit valami félrement és nem kapcsolt be, tölteni sem tudtam, viszont az akku előtte olyan 7-8% körül volt, na így megfrissítettem ODIN-al, első boot: 5%-os akku :DDD tehát bátraké a szerencse, de TÉNYLEG NEM JAVASLOM SENKINEK!!!!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1385) Barnes válasza mycso (#1384) üzenetére


Barnes
aktív tag

odinnal frissítsek vagy kiessel?

(#1386) mycso válasza Barnes (#1385) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ez igazából teljesen rád van bízva....KIES/OTA ez a teljesen hivatalos útja, és a hivatalos a régióban kiadott legfrissebb szoftver kerül rá. Már amennyiben elérhető!
ODIN --> szintén gyári rom rakható fel vele, csak nem feltétlenül a tabod régiójához/product kódjához hozzárendelt, ebből esetleg majd garanciális intézkedésnél lehetnek problémák.

Ha az odin-t választod, akkor célszerű a mostani gyári romodat lementeni, és elrakni, hogy majd később ha kell vissza tudd rakni. (bár látom kéz alól vetted, először is meg kellene tudni, hogy valóban gyári rom van-e rajta...)

Egyébként még attól is függ, hogy mi a célod?? Ha csak egy gyári 3.2-t szeretnél, akkor maradj KIES/OTA vonalon, ha szeretnéd babrálgatni: custom rom, custom kernel, stb. akkor érdemes az ODIN-on elgondolkozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1387) Barnes


Barnes
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120303/SC20120303-160313_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez mitol lehet? Ezt csinalta frissites elott es utan is.

[ Szerkesztve ]

(#1388) Barnes válasza mycso (#1386) üzenetére


Barnes
aktív tag

Igazabol gsm boltban vettem. Felfrissitettem kiesbol a 3.2re. Ami feltunt, hogy szlovakiabol szarmazik a cucc, mert a frissitesnel szlovakul kiirt valamit.
Gyari romnal gondolom sokkal jobbak is vannak ugye? Ki mit ajanl? :-)

(#1389) Spidee válasza mycso (#1384) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi.
Kell a full wipe, ha 2.2-s Overcome-ról 2.3-ra akarok frissíteni?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1390) mycso válasza Barnes (#1388) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát igen, ezek a GSM boltos cuccok....ezekkel nem árt vigyázni.

Ha KIES-el összedugod, és rámész a szoftverfrissítésre, ott mit ír ki ennél a menünél:
"Aktuális készülék.szoftver verzió:" amit ez után ír az kellene. :R

Akad pár jobb custom rom.

(#1389) Spidee: Igen érdemes lenne, de ha titanium backup-al csinálsz mentést a programjaidról, akkor frissítés után simán visszateheted.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1391) Barnes válasza mycso (#1390) üzenetére


Barnes
aktív tag

Mi baja lehet egy ilyen gsm boltos cuccnak?

PDA:LA1/PHONE: KL4/CSC:LA1 (ORS)

Ezt irja a KIES a jelenlegi verzionak. Elotte 3.1es honeycomb volt rajta. Erre frissitettem most KIES-ből.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Titi76 válasza Spidee (#1389) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nekem kellett. Nélküle csinált pár érdekességet!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1393) mycso válasza Barnes (#1391) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Remélem a garid rendben lesz, mert ez a rom alapján egy Szlovák készülék. ORS --> szlovákiai product code.
És ami mégszebb, gondolom a Szlovák Orange sem függetlenül árulja a készülékeit, hiszen: ORS - Orange Slovakia (így már ugye a garancia is kétséges)

Hát erre utaltam a gsm boltokkal kapcsolatban.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1394) Barnes válasza mycso (#1393) üzenetére


Barnes
aktív tag

Nah ez jo hir... 72 oran belul visszavihetem ha vmi nem oke a garival. A samsung szervizben meg tudjak mondani gondolom, hogy jo-e a dolog ugye? Ha nem jo mar viszem is vissza...

(#1395) mycso válasza Barnes (#1394) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát, ha jársz egy samsung szerviz felé, akkor éppen rákérdezhetsz, hogy ezzel így mi újság.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1396) Barnes válasza mycso (#1395) üzenetére


Barnes
aktív tag

Amugy eleg sokszor fc-zik. (azzal a hibaval, amit fent linkeltem) Ez normalis?

(#1397) Barnes


Barnes
aktív tag

A gmail frissitesenek gyakorisagat hol talalom? Telefonon megvan, itt nincs :-)

(#1398) LSL1337 válasza Barnes (#1397) üzenetére


LSL1337
őstag

Egybol kapsz notificationt ha uj mailed jon, mobil tablet, asztali gep, 2mpen belul az osszes jelez

(#1399) mycso válasza Barnes (#1396) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Amit linkeltél képet a hibáról, ilyennel még nem találkoztam, tehát passz...

Amit látok belőle, hogy a google apps egyik alkalmazásának van kínja, konkrétan a google android location (ez valami helyszolgáltatás/hely meghatározás, valami ilyesmi). A verzió számát, blabla éds hogy erről a hibáról ez egy report. Ennyi....

Normálisnak nem nevezném.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1400) Barnes válasza mycso (#1399) üzenetére


Barnes
aktív tag

Es hogyan orvosolhatok az ilyen hibak? Uj rom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.