Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Motaba78 válasza Pistakiss (#1897) üzenetére


Motaba78
őstag

"ha jól emlékszem a vodánál a 10.1v tab van csak, amire elméletileg nem lesz ICS rendszer."
akkor rosszul emlékszem a 10.1v tabbal kapcsolatban, van 10.1 sima is, hurrá.
Egészen pontosan erre gondoltam:abból is erre a mondatra "Even with the Samsung unit is pushed into the background, and if no updates, then you have to wait forever."
itt pedig a ICS eszközök listája amin "még" nem szerepel a 10.1v

"A vodánál van a 10.1, sőt náluk volt elsőként a szolgáltatók közül is." az nem volt sehol kérdés hol volt előbb.
A másik, szerencsére van élet a szolgáltatókon kívül is, mivel, mire ott megjelenik a hivatalos frissítés.....

"én így emlékeztem," na látod a mondatom első felét én is így kezdtem.
ezek szerint te is rosszul emlékeztél. :P

[ Szerkesztve ]

(#1902) Pistakiss válasza Motaba78 (#1901) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Én ki fogom várni, nincs ezzel a rommal semmi bajom.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1903) Motaba78


Motaba78
őstag

Egyébként a szolgáltatóknál vásárolt tabik hálózatfüggőek (3G)?

ha igen azért az elég lehúzás, illetve wifi az otthoni lakásokban ahol tab is van 95-100%, ezért a 3G-re kivételes esetben lehet szükség (ha mégsincs wifi, nyaralás stb.), nekem is egy tréfamobilos net domino karesz van benne SOS helyzetre, ha a telefonon lévő adatmennyiség nem lenne elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1904) mycso válasza Motaba78 (#1903) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen hálózatfüggôek. Én nem látom benne a nagy lehúzást, ez ugyan úgy mûködik akár, egy mobilnál. Illetve kapható kártyafüggetlenül ha valakinek arra van igénye.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1905) Titi76 válasza Motaba78 (#1903) üzenetére


Titi76
aktív tag

Ezzel azért vitába tudnék szállni.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1906) blueye válasza Motaba78 (#1903) üzenetére


blueye
veterán

Ezek szerint te munkara nem hasznalod a TABot. Ott van igazan jelentosege (nalam) a mobilnetnek.

(#1907) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Pár napja kaptam kölcsön egy Tab 10.1v-t!A jelenlegi szoftverrel gyakorlatilag használhatatlan, annyira szaggat,laggol rajta az egész rendszer! :Y Olvastam, hoogy nincs és nem is lesz rá hivatalos ICS de gondolom xda-n találok hozzá ráfaragott dolgokat!?
Vki tud nekem linket adni , ahol találok használható leírást a romcserével kapcsolatban?
Köszönöm segítségeteket! :R

(#1908) s4tch válasza bence007 (#1907) üzenetére


s4tch
veterán

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1132
Itt vannak a 10.1v-re vonatkozó témák. Ha találsz egy megfelelő ROM-ot, akkor segítünk leírással. A folyamat (amennyire minimális tapasztalattal kiderítettem) alapvetően a következő:
- rootolás
- rom manager telepítése
- backup
- wipe
- új rom telepítése
- reboot, öröm-bódottá

Ezt ki lehet egészíteni programok, beállítások mentésével majd visszaállításával. Nekem zéró tapasztalattal kb. másfél óráig tartott találni egy ROM-ot, és a fenti procedúrát megcsinálni, úgy, hogy közben valami még félre is csúszott a telepítésnél, így még egy wipe kellett neki, mielőtt felállt a friss rendszer. Vágj bele nyugodtan.

(#1909) bence007 válasza s4tch (#1908) üzenetére


bence007
tag

És tudsz esetleg olyan romot ajánlani ami stabil és megbízható?
Megtaláltam xda-n a rootolást de elég bonyolultnak tűnik!Ahogy látom a bootloadert is nyitni kell..
Esetleg vmi kézzelfoghatóbb leírás nincs?

(#1910) s4tch válasza bence007 (#1909) üzenetére


s4tch
veterán

A rootolás minden droidos masinára más módszerrel megy, nincs egységes leírás. Ami az xda-n van, azt nyugodtan lehet referenciának tekinteni, csináld végig, menni fog.

Jó ROM? Tényleg nem ismerem a 10.1v-t. (Sőt, még a sajátomat sem ismerem; egy hete van meg, találtam rá klassz ROM-ot, gyors, stabil, ennyi nekem elég.) Olvasgasd az xda-t, és amire a legkevesebb a panasz, azt tedd fel. Egy este alatt ki fogsz igazodni a témában, tényleg nem atomfizika a dolog. Egyébként nekem ez nem tűnik elsőre rossznak, kipróbálnám. A ROM Manager úgyis kiváló backupot csinál, ha nem tetszik valami, egy mentésből cirka negyed óra alatt visszaállítja a gyári állapotot.

(#1911) kovi1970 válasza mycso (#1882) üzenetére


kovi1970
csendes tag

"Meg találtam egy okosságot is: microSD slot p7500-ba :Y"

Király vagy! :R

Múltkor kerestem a uSD-re valami megoldást de akkor nem találtam. Akkor ezek szerint mégiscsak megvan a helye a tabban. Már rendeltem is egyet gyorsan, aztán kiderül mennyire működik a dolog. Akár úgy is, hogy a ház faragása nélkül fixen benne van. +32GB vagy több, nyamm. :DDD

(#1912) Motaba78 válasza blueye (#1906) üzenetére


Motaba78
őstag

de használom, de a telefonon előfizetett nettel, wifi átjáró telefonon be és a tabi máris a neten.

(#1913) blueye válasza Motaba78 (#1912) üzenetére


blueye
veterán

Akkor te is használsz mobilnetet. Az már mindegy hogyan. :))

(#1914) HIJ válasza kovi1970 (#1911) üzenetére


HIJ
őstag

Mindenképp értesíts a fejleményekről minket! :K

Honnan rendelted egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#1915) LSL1337 válasza HIJ (#1914) üzenetére


LSL1337
őstag

engem is érdekelne, de nem vinne rá a lélek hogy szétpattintsam szegénykét, pláne az lenne az igazi ha ki be lehetne pakolgatni

hát álmodozni szabad:D

(#1916) mycso válasza s4tch (#1908) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Picit összetettebb a 10.v. Ott bootloader nyitogatás is kell hozzá.

(#1909) bence007: [link] XDA-n, asszem itt kezdődnek az alapok a 10.1v-hez.
Hát, hogy romból mi az ami jó/jól működik a 10.1v-n, azt passzolom....egyébként ITT olvasgass.

(#1911) kovi1970: Szia, engem is érdekelne majd a projekt végkifejlete. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1917) kovi1970 válasza HIJ (#1914) üzenetére


kovi1970
csendes tag

[link]
Mondjuk a képen szerintem a SIM tartó van, de remélem jó csatlakozót fog küldeni.

Amúgy erről lenne szó, csak ez USA-n belül árulja:
[link]

Valószínűleg kelleni fog még hozzá egy csatlakozó is amibe belemegy mert azt a bontott képek alapján lespórolták a tabról. De én is inkább a szétszereléstől tartok ezért a bontáshoz is rendeltem eszközöket (SIM kártyatartóval):
[link]

Remélem más nem kell hozzá. A nagy kérdés, hogy a kernelbe bele van-e fordítva alapból az SD kártya kezelése, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#1918) HIJ válasza kovi1970 (#1917) üzenetére


HIJ
őstag

És ez nemforrasztós móka?

(#1919) LSL1337 válasza HIJ (#1918) üzenetére


LSL1337
őstag

de, múltkori kép alapján nem volt csatlakozó, forrasztani kell

(#1920) mycso válasza HIJ (#1918) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az legyen a legkevesebb. Valami műszerésznek odaadom egy leírással, hogy mit hova aztán sip-sup beforrasztja.
Na asszem elkezdek ennek komolyabban utánaolvasni és rámegyek a témára.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1921) Luser2000 válasza kovi1970 (#1917) üzenetére


Luser2000
addikt

ez egy erdekes projekt lesz, kivancsi vagyok ra.
olyanok vagytok, mint a lelkes radioamatorok.
drukkolok!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1922) mycso válasza mycso (#1920) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Megnéztem pár videót, a szétszedés nem tûnik vészesnek. Akár a forrasztás is megoldható. Viszont eddig nem találtam róla infót, hogy szoftveresen kernel szinten mi a szitu.

Tehát abban nem vagyok biztos, hogy ténylegesen mûködne.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1923) kovi1970 válasza Luser2000 (#1921) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Kérem! Profik vagyunk nem ámátőrök. :U

(#1924) Luser2000 válasza kovi1970 (#1923) üzenetére


Luser2000
addikt

Én kérek elnézést! :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1925) Dadan01


Dadan01
senior tag

Az normális, vagy inkább vmi programra gyanakodjak, hogy néha úgy megáll a tab, mint a fene. Nem reagál a home gombra, az adott appon belül ha vagyok a vissza sem működik, és a bekapcs gombra is csak lezár, a menü nem jön elő. Többször előfordult már, de 1-2-4 perc után mondhatni nyom nélkül elmúlt a jeenség. 3.2-es stock android van fenn, rootolva.

(#1926) _Mario_ válasza Dadan01 (#1925) üzenetére


_Mario_
tag

Igenilyen szokot neha nalam is leni nekem overcome 2.3.1 van fent egyes progiknal szokta csinalni mikor olyan kedve van gyari romal is csinalta

[ Szerkesztve ]

(#1927) kovi1970


kovi1970
csendes tag

Na megérkezett a csomag. Sajnos ettől tartottam. A brittye SIM kártya foglalatot küldött a leírásban szereplő SD kártya helyett. Kíváncsi vagyok mit válaszol a reklamációra az eladó.
Sajnos a képen is valódi SD kártyafoglalatot kínáló eladó ide nem szállít. Ha esetleg valaki tudna hozzá valami beszerzési forrást akkor elárulhatná.
A kártya típusa:
[FC-SS-00002]
Tehát úgy néz ki létezik, csak egy kissé nehézkes a beszerzése.

U.i.: Most jött a levél, hogy újra feladta az illető. Remélhetőleg a jó foglalatot. Ha mégsem, akkor érdekel valakit 2db SIM kártya foglalat P7500-hoz?
Mért' nem? :((

[ Szerkesztve ]

(#1928) Titi76 válasza kovi1970 (#1927) üzenetére


Titi76
aktív tag

Rendelj hozzá gsm modult is, és add el 7510-eseknek :)))

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1929) kovi1970 válasza Titi76 (#1928) üzenetére


kovi1970
csendes tag

A P7510-ben nincs GPRS, a P7500-ban van. :P

(#1930) Titi76 válasza kovi1970 (#1929) üzenetére


Titi76
aktív tag

Azért mondtam hogy rendelj hozzá azt is... (és poén volt)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1931) konyi79 válasza kovi1970 (#1929) üzenetére


konyi79
addikt

Sőt, a 7500-ban HSPA+ is van
:P

(#1932) babosmiki


babosmiki
addikt

Ma csatlakoztam e táborba. :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1933) blueye válasza babosmiki (#1932) üzenetére


blueye
veterán

Akkor változtatnod kell az aláírásodon :)

(#1934) babosmiki válasza blueye (#1933) üzenetére


babosmiki
addikt

;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1935) Luser2000 válasza babosmiki (#1932) üzenetére


Luser2000
addikt

Végül miért nem (a) 8.9-es lett?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1936) babosmiki válasza Luser2000 (#1935) üzenetére


babosmiki
addikt

Bukom a nagy kijelzőkre! :D
Amúgy asszony netbookját cseréltük le erre, adott volt a méret.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1938) HIJ


HIJ
őstag

Olvasott valaki mostanában valamit a hivatalos ICS -ről? Mert ugye valahogy asszem április vége volt a legutóbbi hivatalos álláspont :S

(#1939) s4tch válasza HIJ (#1938) üzenetére


s4tch
veterán

Soon... :) Addig is maradnak az xda-n lévő ROM-ok. Nekem csak a feladatkezelő hiányzik belőlük, elnézve a samsungos ICS ROM-okat, a gyáriban ez is benne lesz.

(#1940) muhaha01


muhaha01
tag

Hali, nemrég volt ugye rendszerfrissítés gyárilag a galaxy tabokon. ugye azóta nem működik a swype.
van már rá valami megoldás? pötyögéssel se írok lassan, de a swype vmi elképesztően felturbózza a hatékonyságot.

köszi a választ!

(#1941) babosmiki


babosmiki
addikt

Csak béna vagyok, vagy tényleg nem lehet üres mappát az asztalra kirakni? :F

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1942) Dayco válasza babosmiki (#1941) üzenetére


Dayco
tag

Engem leginkább a menübe érdekelne mappa létrehozási lehetőség, mert már elég nehezen találok meg dolgokat. Erre valami jó kis program ötlete valakinek? Ha jól tudom ICSben már van alapból ilyen?

(#1943) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

(#1941 ) babosmiki és (#1942 ) Dayco: használjatok custom launchert (pl.: ADW, Go) és ne a gyári TW-t, a sebességnek is jót tesz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1944) babosmiki válasza mycso (#1943) üzenetére


babosmiki
addikt

Már megtörtént.
De akkor is! :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1945) blueye válasza Dayco (#1942) üzenetére


blueye
veterán

Hasznald a google widgetet a programok "megtalalasara".

(#1946) scalpal


scalpal
tag

A napokban előjött egy olyan jelenség, hogy nem tudom bekapcsolni a tabot, csak többszöri próbálkozás után. Van, hogy a rövid power gomb nyomására nem reagál, illetve a hosszan tartó nyomásra sem. Így most masszírozgatnom kell a power gombot, felülről, oldalról, stb. hogy működjön. A mikrokapcsolón tapintásra nem veszek észre különbséget. Valakinek van hasonló tapasztalata? Mi lehet a megoldás? Nem szeretném cseréltetni.

(#1947) Luser2000 válasza scalpal (#1946) üzenetére


Luser2000
addikt

Nekem a CM9-es ICS-nél csinál néha ilyet. Gyári ROM-ot használsz?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1948) scalpal válasza Luser2000 (#1947) üzenetére


scalpal
tag

Nem, Overcome 2.3.0 pershoot kernellel.

[ Szerkesztve ]

(#1949) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 10.1 (3.2-vel) és ha rákötöm a gépre nem hajlandó csatlakozni csak néha kiadja mint egy memóriakártyát de pl kiessel sose tudom, szinkronizálni. Értesítési részen azt írja, hogy usb csatlakoztatva mtp csatlakoztatva. Felkellene valami plussz drivert raknom a kies mellé?Vagy miért nem látható mindig ha rácsatlakozom itt is el kellene menni pl főoldalra mint a galaxy s nél, hogy rácsatlakozzon a gépre?(Vagy valaki segítsen a témában légyszíves mert ehhez nem értek :DDD )

(#1950) gabesszg válasza gabesszg (#1949) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Megoldódott előlapi usb-t ezek szerint nem szerette :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.