Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lalee válasza mycso (#199) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Jelen esetben a Galaxy Tabnál ha betellik az 1 GB akkor már többet nem tudok telepíteni mivel nincs memória kártya? Engem ez érdekel mert akkor eleve olyan Tabot vennék amiben van kártyaolvasó. Akkor nincs is értelme 16 GB-nál nagyobb Tabot venni?

(#202) mycso válasza Lalee (#201) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Amit most megint megkérdeztél, arra írtam válasznak a kis regényemet. (egyébként most erről a 10.1-es tabról beszélünk ugye??? nem a 7"-osról??)

A lényeg: ennél a 10.1-esnél én nem látok külön elválasztott 1GB-os belső tárolót...tehát itt az egész ~16GB "belső SD" a felhasználó rendelkezésére áll, tehát azt telepítesz rá, amit csak akarsz, illetve azt másolsz rá amit csak akarsz.

(a másik dolog, hogy sok androidos cuccnál, van egy külön ROM-nak nevezett belső tároló, de mint leírtam, ezen kívül is lehet a külső vagy belső SD-re is telepíteni)

Ha a 16GB-nál nagyobb tároló kell, akkor vagy nagyobb belső memóriájú tbot veszel, vagy a 16-oshoz egy USB-s olvasót (és akkor mehet rá sd, pendrive, stb. ...)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#203) LSL1337 válasza mycso (#202) üzenetére


LSL1337
őstag

nem volt elotte mas android cuccom, ebben van egy 16gbos flash cucc, arra tesz mindent, rootolas, custom romtelepites, sehol nem talalkoztam elfelezett taroloval

viszont abbol a 16bol kb csak 13,6 elerheto asszem, t-nel meg nem kapni 32est sajna, pedig az jobb lenne, nem akarok kilogo usb cuccot

amugy ez elegge negativum, samsung annyira ipad2hoz tervezte, hogy egy micro sd kartya helyet sem tettek ra, pedig az kb telleg 0 helyet foglal, es tenyleg jol jonne, mert elsodleges gepnek is lehetne hasznalni honeycombos tabot, akar, de 16giga nagyon keves

(#204) Lalee válasza mycso (#202) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia!
Köszönöm a türelmedet, így már értem. :R Azért ennyit illetve volna a márkaboltban az eladónak tudnia.

(#205) mycso válasza LSL1337 (#203) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tudom, ezt írtam én is, viszont a többinél úgy van, ahogy fentebb kifejtettem.
Lehet ez a honeycomb sajátsága, hogy nem tart fent külön egy úgymondd (rendszer partíciót) egyébként ez így szimpatikusabb.

Igen 13,x látható csak belőle, a többit a rendszerfájlok foglalják le, mondjuk ez azért elég genyaság, mert ezt minden ilyen cuccnál így reklámozzák, hogy 8. 16. stb GB tárhely, csak azt felejtik el odaírni, hogy ebből azért a rendszer lefoglal pár gigát, amit soha nem fogsz látni.

[B:]Lalee szívesen, igen sajnos ez így szokott lenni, hogy a forgalmazónak, általában fingja nincsen arról, hogy mit is árul. (nemrég egy másik fórumon linkelte valaki egy neves gsm bolt kínálatából ennek a 10.1-es tabnak a leírását, hát már sírtunk a nevetéstől, a felsorolt 10-15 paraméterből, nemtudom vagy 5-6 passzolt-e)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#206) LSL1337


LSL1337
őstag

kulfoldrol rendelt hdtv adapterem hogy tudom itthon gariztatni, amazon de rol rendeltem, de garancialevelet nem kaptam, a kabel meg kontakthibas, amikor telon felhivtam samut, akkor meg azt mondtak garancia papir nelkul bye bye, nem igaz hogy nem tudjak modell number alapjan megoldani

(#207) Luser2000


Luser2000
addikt

Ki milyen tokot használ?
Lehet pl. olyan fedelét (smart cover talán a neve) kapni mint az iPad -hez?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#208) LSL1337 válasza Luser2000 (#207) üzenetére


LSL1337
őstag

olyanról nem tudok, én a gyári samsungot használom

(#209) Varszegig válasza Luser2000 (#207) üzenetére


Varszegig
veterán

van olyan smart cover másolat, ahogy olvastam kínai gagyi, a hátlapja valami fos műanyag, és rohadt nehéz.
Ezt viszont ajánlják, azt hiszem ilyet fogok venni.

(#210) LSL1337


LSL1337
őstag

amúgy most rendeltem amazon us-ről 10 dollárért USB host adaptert meg 10 dolcsi volt 2m-es usb data meg töltő kábel
15 dollár meg a fali átalakító+usb kábel
nagyon jó árak

(#211) hmario válasza LSL1337 (#210) üzenetére


hmario
csendes tag

Én is most gondolkodom egy ilyen tab vételén, de nem igazán találok kiegészítőket hozzá, linkelhetnéd ebayről, hogy honnan rendelsz, meg miket, főleg ez a falikonzol érdekelne.

(#212) eriklili válasza hmario (#211) üzenetére


eriklili
tag

Szia.End at jvaslom,hogy it a prohardveren keresd meg Pepepapa92- t end mar so mindent rendeltem es vettem told.Nagyon rendes,megbizhato,csak ajanlani tudom.Leirod,hogy'mit szeretnel,ha tudsz fotot is kuldhetsz es megirja Neked mennyiert tudja megszerezni.
Udv.
Ha netan valakit erdekel eladom a Samsung 10.1v p7100 3G-t,mert wifist szeretnek.Csere is erdekel.

Eriklili /Anna

(#213) LSL1337 válasza hmario (#211) üzenetére


LSL1337
őstag

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Detachable-Charger-ETA-P10JBEGSTA/dp/B004VG7C5U/ref=pd_bxgy_e_img_b

pl ezt

amazon.com, gondolom halottál róla:D

(#214) Luser2000 válasza hmario (#211) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi a válaszokat!

----

Én most pl. ilyen "kabátot" nézegetek.

Itt találtam SmartCover "utánzatot".

Ez is az.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#215) Varszegig válasza Luser2000 (#214) üzenetére


Varszegig
veterán

Xda-n leszólják ezeket a smartokat

(#216) eriklili válasza Varszegig (#215) üzenetére


eriklili
tag

Szerintem sem ernek semmit es csunyak is.

Eriklili /Anna

(#217) LSL1337


LSL1337
őstag

ez uccso ebayes nagyon sufninak néz ki:D

(#218) Tibis77 válasza Varszegig (#209) üzenetére


Tibis77
csendes tag

Egy ilyen kellene nekem is. Mennyiért és hol veszegetik ezt.?

(#219) hmario válasza LSL1337 (#213) üzenetére


hmario
csendes tag

Bocsánat félre olvastam, valamiért ebaynek néztem, persze ismerem, köszönöm a segítséget

(#220) Tibis77


Tibis77
csendes tag

Mondjuk nekem 7"-os a tabom. Uj vagyok még a tab tulajok körében. Lenne majd néhány kérdésem dolgokkal kapcs. thx...

(#221) mycso válasza Tibis77 (#220) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akkor rossz topikban vagy, EZ a te topikod!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#222) Pizzu


Pizzu
aktív tag

ubuntu tapasztalat van már?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#223) Tibis77 válasza mycso (#221) üzenetére


Tibis77
csendes tag

Sorry és köszönöm.

(#224) Varszegig válasza Tibis77 (#218) üzenetére


Varszegig
veterán

(#225) Varszegig válasza Pizzu (#222) üzenetére


Varszegig
veterán

(#226) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

Nekem sikerült egy ilyet vennem :) Nagyon tetszik,teljesen körbeveszi és védi,bár az a toll amit adnak hozzá,az nem jó.

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#227) Pizzu válasza Varszegig (#225) üzenetére


Pizzu
aktív tag

nem megy az érintő !? :Y

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#228) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy égető problémám, egy hete vettem egy p7510-est, eddig ismerkedtem vele.Ma rajta hagytam tölteni a laptopon, mire másfél óra múlva vissza jöttem, nem tudom bekapcsolni, csak egy elem látszik rajta benne egy csillaggal. Segítséget kérnék, hogy lehet újra életre kelteni.
Előre is köszönök minden választ.
LalaApó

(#229) LSL1337


LSL1337
őstag

nyomvatartod a power gombot arra nem reagál? ha hosszú ideig csinálod akkor mindenképp áramtalanítania kell, egy kicsit rezzen amikor full kikapcsolt

érdekes módon első éjszaka után nekem is örökre sleep módban ragadt a 3g modell, tehát ment a cucc, de nem akart sehogy sem feléledni

mióta custom ROM van rajta, egyszer sem történt meg ez velem, lehet/remélem a gyáriban is ezt már javították

mindenképp javaslom hogy frissítsd a fw-t a legfrisebbre

(#230) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Milyen böngésző programot használtok?
Én most a Dolphin Browser HD-t probalgatom.
Valaki tudja, hogy a Dolphin for Pad-tol miben más ez?

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#231) LSL1337 válasza Luser2000 (#230) üzenetére


LSL1337
őstag

én tökéletesen elégedett vagyok stock browserrel, és tudom is a chrome-os bookmarkjaim szinkronizálni

(#232) LalaApo válasza LSL1337 (#229) üzenetére


LalaApo
csendes tag

Köszönöm, már újra éledt.
Igen a power gombot nyomtam, és beindult. :R
Bocsánat én még kezdő vagyok, hogy kell ROM-ot cserélni rajta?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#233) LSL1337


LSL1337
őstag

kicsit bonyolult, xda-n vannak leírások, flashelés, elvesztel minden infot, sóval időigényes minden progit újra feltenni és beállítani

valaki rajtam kívül használ még custom ROMot amúgy? esetleg ki melyiket?
főleg 3Gs érdekelne

(#234) mycso válasza LSL1337 (#233) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát azért nem nevezném bonyolultnak...se egy gyári flesselését, se egy cwm-es custom flesselését.

Folyamatban van egy a 10.1-es tabhoz a leírásom, a többi logoutos bejegyzésemhez hasonlóan, viszont ez még odébb van mire készen leszek vele.

Egyébként valóban xda-n, elég világosan és érthetően ott van általában minden rom topikjának az első hozzászólásában az adott rom flesselésének menete, persze angolul.

Egyelőre nekem még gyári van rajta, mert nem nyúlhatok hozzá (egyelőre még tesztkészülék), viszont ha a státusz sajáttá válik, akkor "adok a szájának" :D

Egyébként jelen állás szerint a stock KI1 menne rá + Overcome v1.2.3!
(7-es tabnál, nagyon brutál az overcome rom, talán az egyik legjobb, ami létezik hozzá)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#235) Devla24


Devla24
csendes tag

Sziasztok!

Én ebben a honapban veszem meg a cuccot.
Teljesen amatőr vagyok az androidal szemben, de tudom nem kell iq bajnoknak lenni hozzá.
Ami érdekelne az a programokról leírás, mert beszéltek, de mint én, meg aki kezdő, semmit nem ért.
Nem kell szájba rágás, csak hogy mi micsoda!

Kb mikor készül el a leírásod?

Köszönet előre is!

[ Szerkesztve ]

(#236) mesa23


mesa23
aktív tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy kinek milyen játékok futnak teljes képernyős módban masinán?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#237) LSL1337 válasza mesa23 (#236) üzenetére


LSL1337
őstag

minden THDs (Tegra HD)
angry birds
cut the rope
NFS Shift HD
asphalt6 HD
Air Assault HD
Backbreaker
big bang racing
Shadowgun

viszont a gameloftos cuccok nem akarnak megyegetni
9mm sem, pedig azt kipróbálnám
max payne és gta 3 remélem menni fog majd rendesen

(#238) Luser2000


Luser2000
addikt

Mi a véleményetek erről a BT billentyűzetes tokról?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#239) LalaApo


LalaApo
csendes tag

Itt sok mindent kapni hozzá.

(#240) LSL1337


LSL1337
őstag

eléggé húzós árak

(#241) Dayco


Dayco
tag

Szerintetek van arra valamilyen lehetőség, hogy a Tabot használjam 2. monitornak a számítógépemen? Tehát rendesen áthúzhassak oda ablakokat, mintha a videokártyához csatlakoztatnék egy másik monitort. :)

(#242) LSL1337 válasza Dayco (#241) üzenetére


LSL1337
őstag

nem hiszem, még csak hasonlóról se halottam hogy egy telo/tab kijelzőjére külső jelet kötni, és azt jelenítse meg
max csak valami elbaszott video formában
hogy a gépeden egy virtuális monitor, annak a képét kódolja feedbe, és azt a tablet lejátszaná, de ez így leírva si elég vad és értelmetlennek tűnik

(#243) Dayco válasza LSL1337 (#242) üzenetére


Dayco
tag

igen, tudom, érdekes ötleteim vannak néha :)
Na de annyi olyan program van, amiről nem is gondolnánk hogy létezik, legvadabb elképzeléseinkben sem. :D

(#244) LSL1337


LSL1337
őstag

akkor zuhanj neki google-el, de ne legyenek nagy reményeid

[ Szerkesztve ]

(#245) kapcsolat88 válasza Dayco (#243) üzenetére


kapcsolat88
tag

Ezt találtam.
Más.
Van egy kérdésem is.Egy Galaxy Tabra bármilyen android alkalmazást fel lehet telepíteni?Esetleg valamire figyelni kell?Felbontás vagy ilyesmi...

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#246) LSL1337 válasza kapcsolat88 (#245) üzenetére


LSL1337
őstag

wow, ezt ki is próbálom ha találok hozzá apk-t:D

(#247) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

Ilyet vettem azután meglestem a német amazonon is és ez ha jól látom akkor közel a dupla áron van... Szerencsés vétel volt :)

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#248) szabieable


szabieable
aktív tag

Sziasztok!
Barátnőm karácsonyra szeretne egy fehér galaxy tabot viszont nem találtam olyan boltot idehaza akinél egyben megrendelhető hozzá a "gyári" keyboard dock is. Létezik olyan store ahol a kettőt együtt meg lehet vásárolni vagy csak én voltam felületes és elsiklottam felette?

[ Szerkesztve ]

(#249) Dayco válasza LSL1337 (#246) üzenetére


Dayco
tag

Na ugye, hogy nem is volt olyan vad ötlet :)
Ha találsz, szerintem oszd meg, mert engem is érdekel :)

(#250) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Kedves fórumozok!

Tablet vásárlásra adnám fejem és a választásom a Samsung Galaxy p7100 (10.1V)-ra esett.
A véleményeteket szeretném kérni, milyen hátrányai-előnyei vannak a tabnak illetve a konkurens tabletek között van-e olyan amely megközelíti a konfigurációját pl.:a p7500 10.1 ,
illetve mindenhol azt látom, hogy nem lehet bővíteni a belső tárhelyet se a p7100-nél sem a p7500-nél, ez igaz?

Válaszokat előre is köszönöm, üdv Bazijoe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.