Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Barnes válasza mycso (#1040) üzenetére


Barnes
aktív tag

úgynéz ki T-set veszek, azt is ugyanúgy lehet romolni ugye? Tehát a szolgáltató korlátozása nem oszt nem szoroz a romolásban remélem :)

(#1052) mycso válasza Barnes (#1051) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem számít a szolgáltató.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1053) Barnes válasza mycso (#1052) üzenetére


Barnes
aktív tag

Akkor jol tudtam, thx! :-)

(#1054) SFONarayan


SFONarayan
tag

Na, kicsit olvasgattam. :) Konkrét kérdések, konkrét válaszok :)
1: Ha ODIN-nel frissítek, soha többet KIES lehetőség?
2: Ha jól értelmeztem, custom ROM-hoz először root kell. Így van?
3: Ha root megvan, a leírt (itt is linkelt) módon mehet rá a gyári 3.2.
4: A gyári itt azt jelenti, h TouchWiz-es?
5: Garancia ilyenkor? A T hozzáállása lenne érdekes, hiszen ok, h gyári ROM, de Magyarországon nem frissíthető még...
6: Mielőtt bárminek is nekikezdek, mit mentsek le, mivel, honnan? :) (tökéletes lenne egy abszolút lámáknak készült leírás mindenről, mert én ebben a buherálásban még fő láma vagyok)

Nagyjából ennyi, bár még vannak homályok, de először ezekkel kellene tisztában legyek, a többi majd utána. :) Köszönöm a türelmet, és a homályosítást! :R

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1055) mycso válasza SFONarayan (#1054) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

1, ezt pár hsz.-al fentebb már megválaszoltam, eléggé kifejtve van lehetőség utána is kiesre
2, nem kell feltétlenül root, legalább is az overcome romhoz nem, csak a saját recovery-ét kell feltenni
3, a gyári 3.2-höz sem kell a root, simán odinból felrakható
4, a gyári azt jelenti, hogy gyári! Hivatalos, KIES-en kiadott rom. ()mindegyikben a samsung TW-e van
5, nyilván olyan romot kell felrakni szerviz látogatás előtt, ami az adott országban/szolgáltatónál megtalálható hivatalos rom
6, EFS mappa lementése, esetleg a gyári romot szokták még lementegetni, viszont ehhez meg a CWM felrakása szükséges...igazából ez utóbbi szerintem felesleges, mert megtalálhatóak neten a régebbi gyári romok.

Egyébként szintén pár hozzászólással fentebb, amit linkeltem leírást, ott minden le van írva elég alaposan.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1056) SFONarayan válasza mycso (#1055) üzenetére


SFONarayan
tag

Megnéztem a linket, amit adtál, a videót is. Csak (ahogy az 1-es kérdésre korábban írt válaszod) mindez feltételez vmi előzetes ismeretet, tudást a dogokról.... Pl én azt sem tudom, h mi az a CSC kód, aminek egyeznie kell, stb. Tehát nekem ennyire nincs lövésem ezekről a moddolásokról, root-ról, custom firmware-ről... :( Erről lenne jó nekem egy olyan link, ahol tényleg szájbarágósan le van írva a lámáknak, h mi mi, mi miért, miből mi következik, stb... :R

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1057) mycso válasza SFONarayan (#1056) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mivel most van egy csomó időm, leírok pár dolgot.

Nos a romok product kódját (nyelvezetét, régióját) a rommal együt felrakott csc fájl tartalmazza/állítja be. Általában ezekben az odinnal felrakható romokban és a custom romok egy részében egy úgynevezett 'multi csc' található, amiben szinte az összes európai ország, köztük a magyar és az itteni szolgáltatók product kódja is megtalálható.
Ebből következően a kies frissítési ledhetőség is megoldott.
Két lehetőség van:
1: felrakod a szolgáltatód által kiadott legfrissebb romot odinnal és egy bizonyos programmal (asszedm galaxy s csc changer) megváltoztatod a product kódot arra, ami a te szolgáltatód.
2: felraksz egy a szolgáltatód által kiadott régebbi romot, szintén elvégzed az előbbieket, majd ráereszted a kiest és az befrissíti a legújabbra.

romok, ezek a romok (illetve szinte az összes ilyen gyári) megtalálható és ingyenes regisztráció után letölthető a sammobile.com oldalról. Ezek mind hivatalos, gyári romok, az XW és az XX kezdetűek a mi régiónkba szánt verziók.

custom romok, ezek egy gyári romra épülő módosított romok--> más téma, más beállítások, plussz programok, lehetőségek, root, proci tuning, stb. ez a rom készítőjétől függ, hogy miket rak bele, miket módosít. A határ a csillagos ég.

cwm, ezek a készülékek tartalmaznak egy bizonyos recovery lehetőséget, viszont a gyári, nem sok lehetőséget ad nekünk. Erre írták meg a ClockWorkMod recoveryt. A custom romok nagy része ez alól telepíthető, simán a tab belső SD kártyájáról.

root, ez igazábol egy rendszergazda/superuser jog, amivel hozzáférhetün a tab rendszerfájljaihoz illetve használhatunk olyan programokat, amik szintén igénylik ezt a jogot. A megfelelő tudás megszerzése után ezzel igazából nagyon sok mindent optimalizálhatunk, változtathatunk, a tabunkon, szinte bármit.

Ezek alkalmazása/telepítése a leírásom szerint. Egyébként ha esetleg eljutsz ide a romcseréhez, akkor segítünk benne, hogy mikor-mit-hova.

A moddok az egyelőre maradjon tabu, az már picit összetettebb dolog, ha magad szeretnél nekilátni. Viszont rengeteg mod, téma, stb. létezik az XDA fórumán. (illetve itt találhatóak romok, custom romok, illetve minden ami a tabbal kapcsolatos) Ezek általában a fentebb taglalt CWM-ből rakhatóak fel.

No egyelőre ennyi, mert közben dolgom lett.

(ja ha valamilyen nyelvi hiba van, az azért van, mert a tabrol írtam és már alig látok)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1058) scalpal válasza mycso (#1057) üzenetére


scalpal
tag

Kiegészítésként annyit, hogy olyan T-s gyári romot, ami tartalmazza a magyar T CSC-t nehezen találni bárhol is! Letöltöttem egy csomót, de egyikben sem volt benne. Ezért ajánlott a gyári rom lementése CWM segítségével, hogy később vissza tudd állítani, persze csak akkor, ha tényleg vissza akarod állítani az egészet gyári állapotra. :)

(#1059) Varszegig válasza scalpal (#1058) üzenetére


Varszegig
veterán

Viszont akkor a gyári recoveryt sem ártana cwm előtt lementeni.

(#1060) Spidee válasza Varszegig (#1059) üzenetére


Spidee
senior tag

A gyári recoveryt, hogy lehet lementeni?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1061) scalpal válasza Varszegig (#1059) üzenetére


scalpal
tag

Az elérhető az unroot-os zip-ekben, stockretail.tar.md5 fájlnévvel.

(#1062) SFONarayan válasza mycso (#1057) üzenetére


SFONarayan
tag

Ez tényleg részletesre sikerült... :-) Azon gondolkodok, h veszek egy gagyi Galaxy 3-at, és azon kezdek el kísérletezgetni. Arra is van custom rom, root, és minden okosság, nem? Ha elcseszek vmit, 10e-m bánja inkább, mint 130 :-)

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#1063) mycso válasza scalpal (#1058) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen tudom, itt kínlódtunk vele, és valóban nehezen találni TMH-s CSC-t....bár valahol, mintha találtam volna azóta t-s romot...

Egyébként igen az kimaradt, hogy CWM felpattintás után lementhető a gyári rom: nandroid backup, amit később vissza tudunk állítani.

Aztán innen letöltve a fájlt, és a benne lévő stockretail.tar.md5 fájlt az ODIN/PDA részéből flesselve, megkapjuk a gyári recovery-t, illetve a root-ot is eltünteti. :R

SFONarayan: hát ahogy érzed....azért kis odafigyeléssel, szerintem nagyon nehéz elrontani akármelyik androidos készüléket is...

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1064) LSL1337


LSL1337
őstag

odinnal koszonhetoen szinte nem tudsz elbaszni semmit, mert pcrol ujra lehet flashelni a gyarit usbvel, olyan dolgokat nem piszkalsz ami meg ennel is alacsonyabb szintu boot recovery dolgokat piszkalna, leirva soknak tunhet a 8 lepes, de egyszerubb mint egy windows install

odin mar jopar bootloopbol kihuzott:D

(#1065) Dayco válasza mycso (#1057) üzenetére


Dayco
tag

Elég sok leírást találni ezekről a romolgatásokról meg mindenfélékről összevissza a neten, de igazából én azt hiányolom, hogy az nincs leírva sehol se egyértelműen és megnyugtatóan, hogy milyen művelet hogyan érinti a felhasználói adatokat/programokat/beállításokat, mivel, mi veszik el, mi marad meg, ha elveszik, mit csináljunk előtte hogy vissza tudjuk aztán állítani, és azt hogyan. :U
Erről is jó lenne egy ilyen részletes leírás, és mycso, ezeket ha már vetted a fáradtságot és összeírtad nekünk ilyen szépen, szerintem nyugodtan betehetnéd a logoutos írásodba is, hogy megmaradjon és ne kelljen keresgélni. ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#1066) konyi79 válasza Dayco (#1065) üzenetére


konyi79
addikt

Nincs odaírva melyik root, flash stb hogyan piszkálja a felhasználói adatokat valóban. Azért, mert bármelyik nulláz teljesen. Nem kell ez alapján válogatni. A sok más közt viszont a jó dolog androidban, ha megadod a google fiókod nevét és engedted neki szépen vissza is pakolgatja a telepített programjaid. A képeid, zenéid, a leveleid ha nem maradnak szerveren stb viszont mind le kell menteni.

[ Szerkesztve ]

(#1067) LSL1337


LSL1337
őstag

képeket fel lehet tenni auto google plusra, hogy csak te látod

felveszel akármilyen videot képet, és wifin vagy 3g-n keresztül feltolja felhőbe, zenére ott a Google Music, az is felhő, szóval a filmek kivételével mindent lehet felhőbe tolni, pláne úgy hogy titanium backup pro tud dropboxra szinkronizálni

(#1068) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

10.1-re honnan lehet letölteni játékokat,programokat?
Köszi.

(#1069) Pistakiss válasza TOLEDOO (#1068) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Android market, Samsung Apps, stb

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1070) TOLEDOO válasza Pistakiss (#1069) üzenetére


TOLEDOO
tag

stb. mit takar?
Nem fizetősre gondoltam.A marketen kifejezetten 10.1-re lehet letölteni?
Köszi.

(#1071) Pistakiss válasza TOLEDOO (#1070) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Az Android marketen, a gmail-es felhasználói profiloddal tudsz letölteni programokat, kifejezetten a 10.1-es valókat, ha azzal jelentkezel be, vannak fizetősek és nem fizetősek is. Az "stb" az egyéb más oldalakat jelent, pl gameloft és társait

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1072) Syl válasza TOLEDOO (#1070) üzenetére


Syl
nagyúr

Én úgy tapasztaltam, hogy ha a marketet a Tabon böngészem, a nem kompatibilis cuccokat meg sem jeleníti. Ha pedig számítógépről nézem böngészővel, bal oldalon zöld mezőben kiírja ha kompatibilis a Tabbal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1073) Dayco válasza konyi79 (#1066) üzenetére


Dayco
tag

"Nincs odaírva melyik root, flash stb hogyan piszkálja a felhasználói adatokat valóban. Azért, mert bármelyik nulláz teljesen."

Ugyan miért nullázna már teljesen minden? A root egyáltalán nem nyúl semmihez se. Egy kernel feltöltésével is megmarad minden adatod. Aztán mikor kiessel frissítettem még a galaxy s-et, akkor is megmaradt egy csomó mindenem.

(#1074) turit


turit
tag

nektek elérhető a chat on a marketen? (és a onlive. ezt még régebben kerestem.)
nekem különleges tab-om van koreabol származik és lehet azért nem látok sok appot.

(#1075) hori13 válasza turit (#1074) üzenetére


hori13
csendes tag

Számomra az egész market nem elérhető kb. öt napja :( Szerintetek ilyenkor mit lehet, illetve mit kell csinálni? Látom, hogy másoknál is előfordult ez a probléma, csak nálam nem frissítette magát a market.

(#1076) Dayco válasza hori13 (#1075) üzenetére


Dayco
tag

A "tabos" market nekem letörölte magát múltkor :) Így most maradt a másik, ami amolyan mobilra optimalizált változat, de az sokkal újabb. Tedd fel azt!

(#1077) hori13 válasza Dayco (#1076) üzenetére


hori13
csendes tag

És azt honnan tudom letölteni? Köszi a segítséget!

(#1078) Dayco válasza hori13 (#1077) üzenetére


Dayco
tag

(#1079) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Kislányom P7500-as gépén kb.egy hete nem megy a Market.

"Ügyfélalkalmazása elavult , az automatikus frissítés hamarosan megtörténik"

Mindig ezt írja ki ha meg akarjuk nyitni a Market-et.

Valaki tud megoldást?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1080) Tigi


Tigi
őstag

Mi történik, ha a beállításoknál az eszköz névjegye opcióban nyomok egy szoftverfrissítést?
Nem oldja meg a Market problémát?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1081) hori13 válasza Dayco (#1078) üzenetére


hori13
csendes tag

Köszi szépen!

(#1082) Dayco válasza Tigi (#1079) üzenetére


Dayco
tag

Igen, az előbb írtuk le pont. Töltsd le a market 3.4.4-et, a fölötte lévő hozzászólásból.

(#1083) kovi1970


kovi1970
csendes tag

Üdv. Létezik olyan dokkoló P7500-hoz ami nem csak tölteni tud de van rajta USB csatlakozási lehetőség? Ha SD kártya (+HDMI) csatlakozó is lenne rajta az még jobb lenne. Billentyű és audio kimenet nem érdekes.
Olyasmire gondolok mint a sima töltőállvány amivel az asztalon fel lehet állítani. De azon csak töltés és audió kimenet van.

(#1084) Pistakiss válasza kovi1970 (#1083) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Annak van HDMI kimenetes változata is

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1085) Titi76


Titi76
aktív tag

Megérkezett a fehér Pyroskin-es tokom, plusz kínából a matt fóliám. A tokot bátran ajánlom, nem találok rajta kifogásolni valót. A matt fólia is remek, nem tükröződik a kijelzö és nem gyüjti az újlenyomatokat. Egyedül azt kell megszokni hogy nem csúszik úgy az ujjam, és hangja is van mint amikor egy kartonon húznám végig az ujjam...
Ha érdekel valakit, ebből van jelenleg 2 eladó mert 3at rendeltem.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1086) Luser2000


Luser2000
addikt

Friss:

Pda: P7500XWLA1
Phone: P7500XXKL4
CSC: P7500OXXLA1

[link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1087) Tigi válasza Dayco (#1082) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ.
De, hogy telepítem fel?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1088) Syl


Syl
nagyúr

Néz valaki Tab-on NAS-ról (dlna) filmeket? Melyik programmal?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1089) ferensz válasza Syl (#1088) üzenetére


ferensz
senior tag

Skifta

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1090) Syl válasza ferensz (#1089) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi, megnézem (bár a jogosultság igénye nem nagyon tetszik).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1091) Syl válasza ferensz (#1089) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos ez nem az igazi. Ez is csak egy felület a Nas és a Tab közé, mint pl. az uPnPlay. Külső lejátszót hív meg, az meg nálam a következőt műveli:
- hardveres gyorsítás mellett ha elindul a film (ha!), akkor komoly diavetítés (2-3 másodpercenként egy képkocka)
- szoftveres dekódolással megy a film rendesen, de nincs felirat.
Persze ha a filme(ke)t átmásolom a Tab-ra, akkor hibátlanul viszi, hardveres dekódolással, felirattal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1092) Barnes


Barnes
aktív tag

a 10.1-nek vagy a 8.9-nek jobb a támogatása. Láttam jó áron 8.9-et, lehet azt kéne vennem. :)

(#1093) LSL1337


LSL1337
őstag

szerintem a 10.1 alig drágább, és annak sokkal jobb a támogatottsága, custom téren, de ez csak az én véleményem

(#1094) duli válasza LSL1337 (#1093) üzenetére


duli
tag

+1

(#1095) Barnes válasza duli (#1094) üzenetére


Barnes
aktív tag

értettem, meggyőztetek! :)

(#1096) Luser2000 válasza Luser2000 (#1086) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem friss (2011. szeptember), de legalább fent van a magyar fw is:
P7500XWKHC / P7500OXXKH5 / XEH
Letöltés INNEN

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1097) HIJ válasza Luser2000 (#1096) üzenetére


HIJ
őstag

Ezt valahogy a samsungnál sosem értettem igazán. A firmware -t a ROM -tól független fel lehet rakni?

(#1098) Luser2000 válasza HIJ (#1097) üzenetére


Luser2000
addikt

Bevallom nem értem a felvetésedet. :B
ROM / firmware?
Ez jelen esetben ugyan az.
tehát mindegy milyen ROM (firmware) van a készülékeden jelenleg, a hivatalos, gyári verziókat (akár teszt verziókat) fel lehet tenni minden macera nélkül (az ODIN nevü szoftverrel).

De mit is kérdezel?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1099) HIJ válasza Luser2000 (#1098) üzenetére


HIJ
őstag

Na ez nem tiszta. ROM vagy firmware? Én a másik vonalon HTC vonalon mozgok. Ott a ROM és a firmware külön dolog.

(#1100) HIJ válasza HIJ (#1099) üzenetére


HIJ
őstag

Na ezt jól megaszondtam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.