Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Varszegig válasza HIJ (#1099) üzenetére


Varszegig
veterán

itt ugyanaz

(#1102) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv mindenkinek!

Kezdésnek szeretnék elnézést kérni amiért így beleoffolok a topikba de nagyon el vagyok kenődve. Egy kedves ismerősöm nemrégiben vett egy Galaxy Tab 7.0-t a Telenortól. Próbáltunk rá 3G netet csiholni, de semmilyen beállításokkal nem hajlandó kapcsolatba lépni a külvilággal a kütyü. A Telenor supportja csütörtököt mondott. Esetleg privátban tudna segíteni valaki? Előre is köszi és bocs az offért.

Szép estét nektek!
r.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#1103) LSL1337


LSL1337
őstag

Nem igazán tudok mit mondani rá, ugyan olyan mint egy mobil, aktiválod a SIM kártyát a szolgáltatónál, és utána automatán mennie kell a 3Gnek

SMSt pl tudsz vele fogadni?

(#1104) Sir Riccio válasza LSL1337 (#1103) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Igen! Elküldtem a BEA szót a megadott számra kínomban, de az jött vissza, hogy nem támogatott készülék - > ők adták el. :(((

Próbáltam az alap beállításokkal, próbáltam átállítani a hitelesítést CHAP-ra, mert a telenor online segédlete azt írja úgy kell de semmi. A kártya egy stickben egy Macbook Pro-ra csatlakoztatva probléma nélkül megy.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#1105) HIJ válasza Sir Riccio (#1104) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem egyszer egy Huawei -nél volt ilyen. Ott az volt a megoldás, hogy az APN nevét kellett net -re átírni. Hátha itt is hasonló a helyzet... :U

(#1106) Sir Riccio válasza HIJ (#1105) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ez volt a válasza az ügyfélszolgálatnak, próbáltuk net-el és online-al is, de semmi. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#1107) HIJ válasza Sir Riccio (#1106) üzenetére


HIJ
őstag

Factory Reset volt már? Esetleg azt még meg lehet próbálni...

(#1108) mycso válasza Sir Riccio (#1106) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, bár gondolom próbáltad azért leírom:
telenoros adatkártyám beállításai:
apn: net
mobil országkód: 216
mobil hálózati kód: 01
apn típusa: internet
A többihez semmit vagy a nincs opciót, még a hitelesítés sem kell!

telenoros elôfizu, mobilnettel:
minden ugyan az mint az elôbb, kivéve ez:
apn típusa: default,supl

elküldöm pü-ben is.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1109) kkk99


kkk99
csendes tag

Sziasztok.
Sokat vaciláltam ezen gép, és az ipad 2 között. De mivel már volt ipad 1, em , így azt a rendszert már ismerem, gondoltam kipróbálok valami újat. Szóval berendeltem ezt a masinát, remélem nem bánom meg. Rootolás nélkül is teljesen használható ugye, mert én nem vagyok híve ennek, meg nem is értek hozzá, szóval nem szeretnék belepiszkálni?
ICS hivatalosan mikor jön ki rá, amit majd babrálás nélkül fel lehet tenni?
Illetve én csak a wifis verziót rendeltem meg. Ugye az ics teljes értékű gép, csak nincs benne 3g, tehát más különbség nincs?
Utolsó kérdés, a hátoldala mennyire strapabíró, karcálló? Én ipad-omat 2 hónapig tok nélül használtam, és egy darab karc nem lett rajta. Ez is bírja annyira? Mert tokot csak később tudok hozzá venni.

Válaszokat köszi.

(#1110) HIJ válasza kkk99 (#1109) üzenetére


HIJ
őstag

Rootolás nélkül is teljesen használható ugye, mert én nem vagyok híve ennek, meg nem is értek hozzá, szóval nem szeretnék belepiszkálni?

Ebben az esetben lehet hogy jobb lett volna neked az Ipad...

ICS hivatalosan mikor jön ki rá, amit majd babrálás nélkül fel lehet tenni?

Első negyed évre ígérték...

Illetve én csak a wifis verziót rendeltem meg. Ugye az ics teljes értékű gép, csak nincs benne 3g, tehát más különbség nincs?

Nincs.

Utolsó kérdés, a hátoldala mennyire strapabíró, karcálló?

Erre nem tudok mit mondani, én tokkal használom...

(#1111) Pistakiss válasza kkk99 (#1109) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát! Én már 4 hónapja használom, eredeti rommal és még élek, nem vágtam földhöz mérgemben. Ezalatt még nem karcolódott meg a hátulja, bár nem használom csiszolópapír merevítőnek, meg most a hóban sem szánkóztam vele

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1112) Dayco


Dayco
tag

Na végre megjött a szép kis billentyüzetem, jó ez, csak egyedül a hosszú üü-t nem találom rajta sehol se... Akinek van, nektek hol van? :U

(#1113) misk@


misk@
tag

Mi a legnagyobb pendrive, amit kezel? a 8gb-s datatraveler 100 g2-re azt írja ki, hogy "nagy teljesítmény USB-eszköz" és nem lehet hozzáférni. a 4 és 2gb-os Kingstonok simán mennek.
Esetleg ha valakinek van tapasztalata és tud pontos típust, azt megköszönném.

(#1114) Dayco válasza misk@ (#1113) üzenetére


Dayco
tag

Kezeli a 8GB-osat is, csak a tiédet nem ezek szerint, mert annak a pendrivenak valamiért több kakaó kéne. Ha egy tápos usb elosztóba dugnád úgy már biztos jó lenne.

(#1115) LSL1337 válasza Dayco (#1112) üzenetére


LSL1337
őstag

mint írtam hosszú ű-t nem tud egyedül

pendriveból meg 32GBig látja gyárilag FAT32ket, ha árammal van gond, annak nincs köze a mérethez

(#1116) Dayco válasza LSL1337 (#1115) üzenetére


Dayco
tag

Ja de amúgy amelyik QWERTZ-es, és két soros enter van rajta, azon van. De nekem is ilyen jutott, QWERTY.

(#1117) misk@ válasza Dayco (#1114) üzenetére


misk@
tag

erre gondoltam és is, ezért lenne szükségem pontos típusra, amit tuti megy külső táp nélkül.

(#1118) Pistakiss válasza misk@ (#1117) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Nekem van 2 darab USB 3-as pendrijve-om, az egyik 8 GB-os, a másik 16, Super*Talent a márkájuk, a Chip magazin küldte őket, semmi gondom nincs velük. Viszont, ha USB hubon akarom kezelni őket mindjárt kiírja, hogy nagy teljesítményű eszközt csatlakoztattam

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1119) Spidee válasza Dayco (#1112) üzenetére


Spidee
senior tag

Milyen billentyűzetet vettél?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1120) Dayco válasza Spidee (#1119) üzenetére


Dayco
tag

(#1121) HIJ válasza Dayco (#1120) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem ott van az ű,ő ahol lennie kell... Innen talán látsz olyan képet, ahol kivehető

(#1122) Titi76 válasza HIJ (#1121) üzenetére


Titi76
aktív tag

Tehát akkor ebből a billentyűből létezik magyar vagy kiosztású?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1123) LSL1337


LSL1337
őstag

nekem 1 soros az enterem

(#1124) HIJ válasza Titi76 (#1122) üzenetére


HIJ
őstag

nem. qwertz van. nekem fel van matricázva...

(#1125) Dayco válasza HIJ (#1124) üzenetére


Dayco
tag

Jaja, láttam, nekem is hozhattak volna qwertz-eset, pedig a gigatelbe vettem, nem ebay meg hasonlók... Bár ott is majd 1 hónap alatt érkezett meg. :U

(#1126) Spidee válasza Dayco (#1120) üzenetére


Spidee
senior tag

És ezen van ékezetes betű, vagy az ékezetes betűket a kijelzőn kell kiválasztani?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1127) Dayco válasza Spidee (#1126) üzenetére


Dayco
tag

angol kiosztású, tehát ha átmatricázod akkor ott van minden ékezetes is (kivéve a hosszú ű) nem kell semmit a kijelzőn választani

Nem lehet átállítani azt valahogy, hogy az internet gombra ne az alap böngésző, a mail gombra meg a Gmail jöjjön be?

[ Szerkesztve ]

(#1128) Spidee válasza Dayco (#1127) üzenetére


Spidee
senior tag

És ilyen átmatricázást, hol tudnak nekem megcsinálni?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1129) ferensz válasza Spidee (#1128) üzenetére


ferensz
senior tag

veszel matricakat, azt uccu neki :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1130) Varszegig válasza HIJ (#1124) üzenetére


Varszegig
veterán

Ezt a fajta klavit hol vetted?

(#1132) Spidee válasza ferensz (#1129) üzenetére


Spidee
senior tag

Ja, csak ennyi?! :)
És hol lehet ilyen matricát kapni?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1133) Sir Riccio válasza mycso (#1108) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Végül megoldódott, köszönöm a segítséget. Az ügyfélszolgálat szerint az okozta a problémát, hogy az apn neve nem net hanem internet volt, de anno net-el is próbáltam, és nem működött szóval szerintem csak ráfogták valamire.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#1134) HIJ válasza Varszegig (#1130) üzenetére


HIJ
őstag

Mármint mire gondolsz? Ez egy sima samsung qwertz billentyűzet, amit felmatricáztam...

Egyébként a speedshoptól vettem...

(#1135) Varszegig válasza HIJ (#1134) üzenetére


Varszegig
veterán

erre gondoltam, hogy hol vetted, hol van qwertz kiosztású:)
Köszi

(#1136) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Pár napja elérhető egy P7500XWLA1_P7500OXXLA1_SEB.zip fájl, ami a legfrissebb 3.2-es gyári ROM. Feltettem, de sajnos ezzel is előjönnek ugyan azok a problémáim, mint a korábbi (LA1 előtti) verziókkal. Nevezetesen:
- a magyar prediktív szövegbevitel nekem (bizonyos weblapokon) meghülyül és képtelenség vele bármit is írni,
- elveszti a kapcsolatot az exchange szerverrel és ilyenkor csak újraindítás javítja meg azt.

Emiatt inkább visszatettem az ICS4.0.3 teszt verziót, ott legalább ezek mennek jól.

Viszont ami fontos: a fenti (LA1-es) ROM tartalmaz elég sok product code-ot, így pl van benne XEH és PAN. (A többit nem jegyeztem meg, de simán lehet, hogy van benne még T-Mobile-os és Vodás is).

Üdv.:
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1137) simon7109 válasza Luser2000 (#1136) üzenetére


simon7109
csendes tag

tudtommal nem az a legfrissebb 3.2-es hanem az XXKL4.
persze ha tévedek akkor bocs

(#1138) gusztavka válasza simon7109 (#1137) üzenetére


gusztavka
csendes tag

Nekem, automatikus frissitésként, a P7510XXKL2-t kinálta fel.

Galaxy Tab 7510 (ICS 4.0.4.)

(#1139) duli válasza Luser2000 (#1136) üzenetére


duli
tag

Melyik ICS-t tetted fel ? mert nekem ez volt fenn , de meguntam a folyamatos fagyásokra böngészőben illetve youtube-on .

(#1140) mycso válasza duli (#1139) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No, de neked mikori verzió volt fent, mert folyamatosan frissítgetik, a legutolsó: 2012.02.07. :U

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1141) Luser2000 válasza duli (#1139) üzenetére


Luser2000
addikt

Vannak hibái, nekem nem sokat fagyott le.
Ezen nekem működik az Exchange rendesen és jó a prediktív is.
A többi kevésbé érdekel.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1142) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Egy ideje Bluetooth problémák vannak a géppel (nem küld nem fogad) néha az újraindítás megoldja, de általában nem.
A beállítások-Eszköz névjegye opciónál van frissítés. Azt érdemes használni?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1143) Luser2000 válasza Tigi (#1142) üzenetére


Luser2000
addikt

Ha ténylegesen felajánl frissítést, akkor igen.
KIES nem mutat frissítést?
Lehet, hogy csak egy factory reset oldaná meg a gondod.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1144) Pistakiss válasza Tigi (#1142) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ha automatára van állítva a frissítés, akkor elindul magától, ha manuálra, akkor is hiába nyomsz frissítést, azt írja ki, hogy "nincs elérhető frissítés". Szerintem az ICS-ig már nem fognak újat kiadni, hacsak nem javítanak valami nagy bakit

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1145) konyi79 válasza Pistakiss (#1144) üzenetére


konyi79
addikt

A nagy baki javítása az ICS! :DD

(#1146) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

apropo van már hivatalos ICS dátum?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#1147) ferensz válasza dy_nmq (#1146) üzenetére


ferensz
senior tag

2012 első negyedév.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1148) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus 1,8" 30 GB-os külső HDD-t. Tab-hoz szerettem volna használni, de sajnos nem megy vele.

Érdekes módon viszont a Galaxy S2-s mobilommal megy. Tabon, meg azt írja ki, hogy nagy teljesítményű eszköz.
Hogy lehet az, hogy a telefonnal meg megy?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#1149) Pistakiss válasza Spidee (#1148) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ez engem is érdekelne, mivel van egy 160 GB-os és egy 80 GB-os külső merevlemezem, az utobbi kártyaolvasóval egybeépítve, direkt fotózáshoz való, hogy hosszabb utakon a megtelt kártyákat rá lehessen tölteni

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#1150) Pistakiss válasza konyi79 (#1145) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Igen, erre a nagy bakira várunk
:DD :C

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.