Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Dadan01 válasza vargalex (#19850) üzenetére


Dadan01
senior tag

Köszönöm, ezek alapján felment gond nélkül az openwrt.

(#19852) E.Kaufmann válasza vargalex (#19845) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Neked mire van állítva a dissassoc on low és inactivity poll az IoT hálódon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19853) vargalex válasza E.Kaufmann (#19852) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mind a 2 default értéken van (így a config-ban nincs is beállítva). Azaz a disassoc_low_ack 1 (azaz a LuCI-n a Disassociate On Low Acknowledgement ki van pipálva), a skip_inactivity_poll pedig 0 (tehát a LuCI-n a Disable Inactivity Polling nincs kipipálva).

De nekem a többi interface esetén is default értékkel vannak ezek a beállítások.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19854) xabolcs válasza yodee_ (#19807) üzenetére


xabolcs
őstag

A napokban volt nehany LAN->LAN, LAN->WLAN teszt a GL-MT6000-rel es egybehangzik az eddigiekkel: AX 2x2-es kliensek mellett nem erdemes lecserelni az AX3200-asokat.

LAN->LAN: 264 MB/s
Kicsit lejjebb:a LAN->WLAN: 203 MB/s

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19855) yodee_ válasza xabolcs (#19854) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm! Milyen WLAN klienssel próbáltad Te?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19856) xabolcs válasza yodee_ (#19855) üzenetére


xabolcs
őstag

A fenti linkek a nemzetkozi forumra vezetnek es nem az en hozzaszolasaim. :B

En egy - magat Intel AX210-nek hazudo - MPE-AXE3000H kartyaval probaltam, de Windows alatt akarhogy kuzdottem, az AC-s sebesseget is alig erte el.
Szoval az en mereseim teljesen irrelevansak. :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19857) yodee_ válasza xabolcs (#19856) üzenetére


yodee_
őstag

Az AC-s sebesség mit takar?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19858) xabolcs válasza yodee_ (#19857) üzenetére


xabolcs
őstag

iperf3
-P 1: 251 MBit/s
-P 1 -R: 332 MBit/s
-P 4: 457 MBit/s
-P 4: -R: 610 MBit/s

Ilyen sebesseget AC7260-as kartyaval is ossze tudok hozni. :))

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19859) vargalex válasza xabolcs (#19858) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez mondjuk igaz. Nekem a Dell Latitude 5500-ban lévő AC-s klienssel (lspci szerint Intel Corporation Cannon Point-LP CNVi [Wireless-AC] (rev 30) a Cudy WR3000):

iperf3
-P 1: 613 Mbps
-P 1 -R: 637 Mbps
-P 4: 706 Mbps
-P 4: -R: 676 Mbps

866 Mbps linksebesség mellett.

Alex

(#19860) yodee_ válasza xabolcs (#19858) üzenetére


yodee_
őstag

Ez érdekes. Fájl másolás? Mint említettem iperf-el nekem is kevesebb a sebesség

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19861) yodee_


yodee_
őstag

Van egy érdekességem. Adott kettő darab, tök egyforma D-LINK DIR-842 C1. A legfrisebb openwrt-vel. Mindkettőn DHCP WAN van a LAN1-en, SIM kártyás huawei modemtől kapják bridge módban a netet. Mindkettő WG-vel csatlakozik hozzám. Az egyik szépen megy, a másikon elfogy a ram. Összeomlás még nem volt, de érdekelne hogy miért lehet ez? 20 perccel az indulás után az egyiken 38%, a másik 49% a szabad RAM. Az újraindítás előtt a problémás routeren csupán 12% volt, míg a másikon 37% 2 hét futás idővel. A top nem mutat semmi kirívót. Alap felhasználás, nincs semmi extra forgalom. A problémás rendszeren vannak wifi kliensek, 2 PC, 1 DVR. A másikon csak 1-2 telefon, és 1 PC.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19862) E.Kaufmann válasza yodee_ (#19861) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Torrentezik a DVR, vagy csak hazatelefonál ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19863) yodee_ válasza E.Kaufmann (#19862) üzenetére


yodee_
őstag

Annak látszódnia kellene az aktív kapcsolatok számában nem?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19864) vargalex válasza yodee_ (#19861) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha több a kliens, akkor nagyobb a RÁM felhasználás is. Ami ugye azért van, hogy használjuk. Érdemes lenne egy free kimenetet nézni, mert lehet, hogy csak több dolgot cache-el a “problémás” eszközön.

Alex

(#19865) yodee_ válasza vargalex (#19864) üzenetére


yodee_
őstag

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19866) vargalex válasza yodee_ (#19865) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes lenne a másikkal összehasonlítva nézni, de azért itt valójában nem egészen 48 MB-ot használ a RAM-ból. A többi cache, shared, illetve szabad.

Alex

(#19867) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Na úgy néz ki valami nagyobb turpisság van a környékemen. Mióta Cudy van, írtam is hogy gyakran leszakadnak az IoT eszközök. Nézegettem a naplókat, voltak benne AP-STA-POLL-OK üzenetek, de a címeket nem néztem, gondoltam a Shelly-k azok. Most újra megnézve ilyen MAC címeket látok, hogy:
c2:e9:23:e9:24:a4 és c2:14:ad:09:fb:fd. A Mac Vendor lookup nem ad ki semmit rájuk, nem szerepelnek a DHCP lease-k között (se dinamikus se statikus)
Nem is az IoT hálóra csatlakoznak, hanem a LAN-hoz tartozó SSID-re és valami -90-es a jelszint.
Most belőttem őket tiltólistára és lecserélem a jelszót valami hosszabbra, de létezik, hogy ezen eszközök bezavarjanak az IoT hálón úgy, hogy nem is arra csatlakoznak, "csak" a rádió (2.4Ghz) stimmel? Lehet, hogy a Cudy-nak nagyobb a hatótávja, mint az AX53U-nak (meg esetleg az, hogy csökkentettem a cell_density értéket), amit váltott és ezért cuppantak rá?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19868) vargalex válasza E.Kaufmann (#19867) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az biztos, hogy a Cudy-nak egész nagy a hatótávja. Hogy bezavar-e, azt nem tudom.
Ha a MAC Vendor lookup nem ad eredményt, akkor ezek randomizált MAC címek, amiket alapból pl. a legtöbb mobil használ. Persze ettől függetlenül lehetnek támadások is.

Alex

(#19869) E.Kaufmann válasza vargalex (#19868) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Majd ha hazaérek meglátom, visszaengedi-e a telefont :D
Mondjuk mindig akkor kezdődnek a bajok (IoT eszközök elérhetetlenné válnak HA alól és admin felületük is nyögvenyelős), mikor elhúzok otthonról. Esetleg nem tudott a telefon rendesen lecsatlakozni, de még benne van valami listában és ez okozhat gubancot?
Olyan, hogy roaming és "multi to unicast" van beállítva nálad?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19870) vargalex válasza E.Kaufmann (#19869) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kellene, hogy ilyen problémát okozzon, mivel a kliens nyilván nem tud szabályosan kapcsolatot bontani, ha egyszer csak megszűnik a kapcsolat, vagy kiveszed az akkut a telefonból (mondjuk manapság ez utóbbi már nehéz). Tehát szerintem ez egy szabályos működik.

Sem roaming, sem multi to unicast nincs beállítva nálam.

Alex

(#19871) E.Kaufmann válasza vargalex (#19870) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezekkel is játszok még (roaming, m2u), meg azért a jelszót is cserélem, mert már rég volt és nem a leghosszabb. Köszi! :R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19872) vargalex válasza E.Kaufmann (#19871) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem sincs durva jelszavam, illetve a kezdetek óta azt használom. :)

Alex

(#19873) Geth válasza yodee_ (#19860) üzenetére


Geth
addikt

Windows-on kevesebb az iperf3?

(#19874) yodee_ válasza Geth (#19873) üzenetére


yodee_
őstag

Igen, Windowson

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19875) Zavo


Zavo
tag

Sziasztok!

Sok éve megelégedéssel használtam előszür a Vargalex és később a Suste féle OpenWrt-t, előbbit TL-WR1043ND utóbbit TL-WDR3600 routeren, két USB-re rádugott HDD, transmission, tip-top kis házi fájl/media szerver lett belőle...

Hétvégén történt a WDR3600-zal valami, nem áll fel a rendszer, a wifi nem indul el, kábelen az azonosításnál elakad a kapcsolódás, a hálózat végül "Nem azonosított hálózat"-ként látszódik, a rádugott egység nem kap ip címet, így nem tudok hozzá kapcsolódni sehogy sem, legalábbis nem tudom hogyan kell.
Csak a bal szélső power led és a jobb szélső WPS led (egymásba forduló két nyíl) világít, a system (csillag) nem. Ha rádugom a netet akkor világít/villog az internet led, és a lan portok is világítanak/villognak ha rá van dugva valami.
Valami ötlet vagy tanács, hogy merre induljak?
Köszi a segítséget...

Zavo

[ Szerkesztve ]

(#19876) Zavo


Zavo
tag

(#19877) vargalex válasza Zavo (#19875) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Rá kellene nézni soros porton, de lehet, hogy csak elfáradt néhány kondi a tápegységben, vagy a routerben.

Alex

(#19878) Zavo válasza vargalex (#19877) üzenetére


Zavo
tag

Kondikat ellenőrzöm ma, aztán jövök vissza az eredménnyel. Soros porttal sose kapcsolódtam még rá erre.

Köszi!

(#19879) Zavo válasza vargalex (#19877) üzenetére


Zavo
tag

Szia! Kondik szépek, nem púposak, ránézésre semmi baja a lapnak. A tápegység gyönyörű 12,38 V-ot ad ki, kihúzás után jópár másodpercig tartja, szóval ott se látok gondot.

(#19880) vargalex válasza Zavo (#19879) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor marad a soros port. Olyannal már találkoztam, hogy megzuhant a squashfs filerendszer a flash-en valamiért. Persze, ha nem akarsz soros porttal bajlódni, akkor újra flash-elheted tftp recovery-ben is.

Alex

(#19881) Zavo válasza vargalex (#19880) üzenetére


Zavo
tag

Úgy érzem hogy a soros port macerásabb, mert ha véletlenül össze is jönne a kapcsolat, akkor se tudom hogy mit kezdhetnék egy összeomlott fájlrendszerrel. A tftp-ről van esetleg egy jó tutorialod? A legutolsó Suste amit felraktam már legalább öt éves, hol tartanak ezek most, és hol tudom elérni? Vagy mit érdemes mostanában felrakni? Fájl megosztás, dlna, transmission kell. Meg egy mc még jó lenne, remélem marad annyi memória...

Köszi!

(#19882) vargalex válasza Zavo (#19881) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Soros porton nyilván kiderülhet még, hogy mégsem a filerendszer omlott össze. Így egy felesleges flash-t, illetve config-ot úszhatsz meg vele.

Igen, a Suste build sem mai már, ő is befejezte ezt a vonalat. De, ha nem gond a kézi config és csomagok utólagos telepítése, akkor bármelyik stabil OpenWrt-t felteheted. Vagy akár imagebuilderrel csinálsz saját firmware-t.

Alex

(#19883) Zavo válasza vargalex (#19882) üzenetére


Zavo
tag

Hol találok egy stabil OpenWRT-t? Vagy ezt az imagebuildert? Meg ezt a tftp-t? Vagy guglizzam meg és annyi? Tényleg nem foglalkoztam vele legalább öt-hat éve, és a linux tudásom is max pont annyi (volt), hogy megoldjak egy ilyet.

(#19884) vargalex válasza Zavo (#19883) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A stabil OpenWrt verziókat itt találod. Suste build-je azt hiszem, hogy 18.06-ra épül, most 23.05.3-nál járunk.
Az imagebuilderről itt olvashatsz, de vannak hozzá frontendek is (így a kész firmware-t tudod letölteni). A lényege, hogy te mondod meg, hogy milyen eszközre, milyen csomagokkal, esetleg milye saját file-okkal (pl. configokkal) készüljön el.
A tftp-ről az eszköz wiki oldalán olvashatsz. Természetesen windows alól is megoldható.

Alex

(#19885) Zavo válasza vargalex (#19882) üzenetére


Zavo
tag

Ezt már megtaláltam: https://firmware-selector.openwrt.org/?version=23.05.3&target=ath79%2Fgeneric&id=tplink_tl-wdr3600-v1 Gondolom a factory kell nekem, tiszta lappal kezdem, ki tudja mi kavarodott össze és mi nem... Ezt valahogy rá kell flashelni ezzel a tftp-vel?

(#19886) vargalex válasza Zavo (#19885) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy a linkelt eszköz wiki oldalon olvashatod, a tftp-hez a factory firmware kell.

Alex

(#19887) attila.86


attila.86
tag

Sziasztok.
Egyik routeremből egy teljesen buta ap-t csináltam, azzal nincs is gond, kitöröltem a tűzfalból a zónákat, és nyomtam egy Apply-t. Gondolom azt rontottam el, hogy apply előtt ki kellett volna kapcsolnom a tűzfal szolgáltatást is. Azóta működik, mint AP, de nem férek hozzá sem böngészőből, sem SSH-n. Van bármi megoldás reset nélkül?

(#19888) E.Kaufmann válasza attila.86 (#19887) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Se LAN se WAN portokon? Amúgy a legtöbbszőr működik a 90 másodperces visszaállás, ha gebasz van, azt nem vártad ki?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19889) attila.86 válasza E.Kaufmann (#19888) üzenetére


attila.86
tag

Nem volt mit kivárni, mert vissza tudott még lépni a felületre, tehát nem számolt el 90-ig, utána még át tudtam lépni a system-startup menüre, de utána már nem egedett semmi kikapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#19890) vargalex válasza attila.86 (#19887) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Failsafe módban tudod javítani a config-ot, ha szerinted az hibás.
Biztos, hogy nem kapott másik IP-t az eszköz és valójában azért nem éred el? Mert, ha dumb AP-nek config-oltad, akkor valójában LAN felől próbálod elérni, ott nincs tűzfal.

Alex

(#19891) attila.86 válasza vargalex (#19890) üzenetére


attila.86
tag

Elméletileg a lan interface maradt az, ami, csak kikerült a zónából, eddig ugye a firewall engedte be a lan felől az összes kérést, mert lan default az accept-accept-accept. Javítsatok ki, ha tévedek. Failsafe megvan, mount megvan. Hogy tudok itt szolgáltatást kikapcsolni, ami ugye ne a failsafe init.d-jében történjen, hanem a külön mountolt táron? Ilyen szinten még nem vagyok linuxban.

(#19892) attila.86 válasza attila.86 (#19891) üzenetére


attila.86
tag

Sikerült. Az egyik gond az volt, hogy a default firewall beállítások a reject-accept-reject volt gyárilag, és úgy is maradt. Ezt átírva failsafe-ben ssh-n keresztül accept-accpet-reject-re ok lett. Gondolom ment volna úgy is, ha ki tudom kapcsolni a firewall szolgáltatást a mount-olt táron, de arra hirtelen nem találtam leírást.

(#19893) Zavo válasza vargalex (#19886) üzenetére


Zavo
tag

Szia Vargalex!

Ez alapján próbáltam: TP Link Router Recovery From Bricked TFTP Method WR940N No Serial Connection Required Works on Most - YouTube

A routerem alapból frssíteni akar, nem kell újraindítani sem, a log viewerben lehet látni a kérést. De nagyon lassan kúszik fel a nyolc MB. Sajnos újraindítás után ugyanúgy frissíteni akar, szóval nem változott semmi.

A letöltött legfrissebb OpenWRT factory fájlt töltöttem le, átneveztem., az lett feltöltve a routerre.
Mit tegyek?

(#19894) vargalex válasza Zavo (#19893) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Próbálj meg egy gyári firmware-t.

Alex

(#19895) Zavo válasza vargalex (#19894) üzenetére


Zavo
tag

Azzal sem változik semmi. Feltöltés után nem is indul újra a router. Kikapcs-bekapcs után újra a power meg a WPS led világít, és kéri a ...recovery.bin fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#19896) vargalex válasza Zavo (#19895) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Próbálj hálókábelt cserélni, esetleg másik portot a routeren. Ugyanis a feltöltésnek gyorsnak kellene lenni. Mivel ilyen lassú, így lehet, hogy átviteli hiba van, ezért az ellenőrzés elhasal, így nem is flash-eli fel.
Illetve ahogy a wikin is linkelve van, lehet, hogy csak egy bizonyos méretű firmware-t fogad el a recovery. Így a leírásnak megfelelően vágni kell belőle.

Alex

(#19897) hmzs válasza Zavo (#19893) üzenetére


hmzs
csendes tag

Itt a régi recovery mappám, benne a tftp, vágott gyári förm, egy összefoglaló. Sokszor használtam ;)

(#19898) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Félix bratyó megint alkotott valamit: [link]
Ha jól értem a több magos SoC-nál javulhat bizonyos esetekben a teljesítmény, csak azt nem tudom még, melyekben :D
(gondolom majd az újabb sznapikban ezzel lehet belőni: network.globals.steering_flows)

netifd: add flow steering mode to the packet steering script
This allows directing processing of locally received packets to the CPUs
of the tasks receiving them

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19899) xabolcs válasza E.Kaufmann (#19898) üzenetére


xabolcs
őstag

Ket hete nbd frissitette a packet steering szkriptet (netifd: rewrite packet steering script), ami nem minden esetben lett jobb, mint volt: netifd: new packet steering script slow down wan port (#15207) - igen a PPPoE a hibas mar megint. ;]

Aztan az elmult napokban erkezett nehany javitas, s vegul a bejelento is ugy latta, hogy neki is megjavult! :R

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19900) Zavo válasza hmzs (#19897) üzenetére


Zavo
tag

Köszönöm mindkettőtöknek az eddigieket.
A hálókábel cserével megjavult a sebesség, újra is indul ráadásul azonnal, de megint a wps led gyullad fel és újból frissít. Bármelyik firmware-rel próbálkozok, gyári, vágott, openwrt, mindegy...

https://youtu.be/sR96M4IqlyI

Most mi legyen?

Lehet, hogy a memória ahová írni akar az kuka lett?

[ Szerkesztve ]

(#19901) hmzs válasza Zavo (#19900) üzenetére


hmzs
csendes tag

Évekkel ezelőtt használtam a programot, nem emlékszem számít-e a tftpd működésénél, de a wdr3600 a 192.168.0.66 címen keresi a förmöt, a videódon meg a loopback cím aktív a programban.

Ha lényegtelen, akkor bocs.
Halványan olyasmi is beugrik, hogy valamelyik tp-link a 192.168.1.66 címet keresi.

[ Szerkesztve ]

(#19902) Zavo válasza hmzs (#19901) üzenetére


Zavo
tag

Keresi az szorgalmasan, le is tölti öt másodpercenként. Úgy vettem észre, hogy ha váltogatsz a fülek között (pl. Tftp Server-ről a Log viewer-re), visszadobja a 127.0.0.1-et, de abszolút nincs hatással a működésére. Próbáltam a 192.168.0.66-tal is, ugyanaz az eredmény. A gond az hogy ha át is megy a firm, nem tárolódik.

[ Szerkesztve ]

(#19903) BullZeye


BullZeye
veterán

Végre elérkeztem oda, hogy szükségem van "wifi bővítésre", mert 1 Dynalink router nem fedi le a teljes kertet.

Anno okos voltam, és húztam ki egy combos kábelt hátra egy kis házba aminek végre új teteje van és így a héten áram is került bele.

Mi a helyes módja annak, hogy a lehető legfeltűnésmentesebben legyen stabil wifim hátul?
És ha Signalon, facetimeon telefonálok és közben járkálok a kertben-házban akkor az ne szakadjon meg.

Van egy Dynalink WR36X-em és egy Archer C6 v2-m, mindkettő legújabb OpenWRT snapshottal.

0) Rákötöm PC-re a régi routert
1) Beállítok régi routernek egy 192.168.0.255-s FIX IP címet
2) Kikapcsolom DHCP-t
3) Routereket LAN-LAN porton összekötöm
4) Azonos SSID-t adok meg 2,5 és 5Ghz-nek azonos jelszóval és csatornával.
5) Ennyitől menni is fog, vagy ez így túl egyszerű lenne?

Ezt a videót követtem, hogy csináljak MESH hálózatot, viszont mint kiderült az IOT eszközök nem támogatják az SAE jelszótitkosítást így nem is tudnak kapcsolódni rá, tehát ez a módszer sajnos elbukott.
https://www.youtube.com/watch?v=vVoZppb_FR0

(#19904) BullZeye válasza BullZeye (#19903) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, hát nem egészen ennyi.

1) Reseteltem routert
2) Beállítottam IP-t 192.168.0.255-re (192.168.0.1 az új router)
3) Beállítottam WIFI-t
4) Kikapcsoltam DHCP-t

Restart után nem jött be a 192.168.0.255 ip címre az UI, csak openwrt.lan működött.

5) összekötöttem LAN portot a switchel, és a régi routerbe dugtam a gépem, működött.
Viszont a WIFI tutira nem megy, mert folyamatosan romlik a vétel ahogy megyek hátra, és nem kapcsolódik a régi routerre

Új routerrel hiába nézem, nem oszt ki IP címet a régi routernek, így most nem érem el azt.

Mit rontottam el?

(#19905) attila.86 válasza BullZeye (#19904) üzenetére


attila.86
tag

A videó szépen elmagyarázza pedig, csinálhatsz persze wifi kliens és AP-t szimultán egy eszközből, de inkább a videón ajánlott mesh rendszer lenne a nyerő. Előbbihez kéne szoftveres relay a két (client, ap) wifi hálózat közé, ami technikailag elég nyakatekert mód. És attól, hogy mesh van a két router között WPA3-SAE titkosítással, még az ap hálózatnak nem kell ezzel legyen titkosítva (maradhat wpa2). Arra figyelj, hogy valóban ki kell cserélni a wpad csomagot arra mindkét routeren, amit a videó is ír. És csak ehhez a művelethez kell a kábeles összeköttetés előtte (kell net elérés az második routeren is ehhez), semmilyen "automata" beállítás nem fut le ettől még, mint sok gyári mesh-rendszernél. Neked kell kézzel beállítani mindkét routeren ugyanazt a mesh hálózatot, ugyanolyan frekvenciás rádión belül, utána mehet melléjük ugyanaz az AP-hálózat, ugyanazzal a Mobility Domain-nel, hogy menjen a fast roaming.

(#19906) BullZeye válasza attila.86 (#19905) üzenetére


BullZeye
veterán

Előbb életre kell lehelnem a régi C6-ot, mert hiába kötöm direktbe rá a gépem és állítom manuálisan az IP és a gateway-t a gépemen, nem érem el az openwrt beállításokat, SSH se megy.

OpenWRT link szerint a reset gomb az TFLASH-re jó, akkor azzal nem tudom factory resetelni? :)

(#19907) BullZeye válasza attila.86 (#19905) üzenetére


BullZeye
veterán

Mindig elfelejtem mennyire jó kis router ez az ARcher C6, 5 sec reset gomb és 1 percen belül factory reset :)

Na szóval, ha én kábellel szeretném összekötni a 2 routert, akkor a videóhoz képest mit kéne változtatnom még?

Pontosan hogy tudom kikerülni, hogy a 2,4 és 5ghz-es hálózatom "mesh" legyen de WPA3-AES titkosítás nélkül?

Csinálnom kellene egy új WIFI hálózatot? De annak meg azért nincs értelme, mert kábelen össze vannak kötve.

WPAD ki lett cserélve, az az első rész, szerintem még az van az új routeren azóta is.

(#19908) xabolcs válasza BullZeye (#19907) üzenetére


xabolcs
őstag

Neked dumpAP / access point only kell, ne engedd magad osszezavarni a mesh-sel!

Elso atfutasra nem tudom min csuszott el a dolog nalad.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19909) attila.86 válasza xabolcs (#19908) üzenetére


attila.86
tag

Persze nem derül ki pontosan, de a kérdező szavaiből az jön le számomra, hogy utp nem megy hátra, csak áram kábel, így a mesh lesz neki a bejövős.

(#19910) xabolcs válasza attila.86 (#19909) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, az elso hozzaszolasaban csak vastag kabelrol meg aramrol volt szo, de mar ott is LAN-LAN osszekotest tervezett.
Az utolso hozzaszolasaban viszont mar konkretan kabeles osszekottetesrol beszel.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19911) BullZeye válasza attila.86 (#19909) üzenetére


BullZeye
veterán

Vastag Cat8 ethernet kábel megy oda (és egy 3x4mm2 es áram kábel, pont aznap kötöttük be áramot a kisházba így még erősen bennem volt), tehát van ott egy cudar vastag SFTP Cat8 ethernet kábel.

(közben csinálom amit Xabolcs említett)

És fura, de csak 1 WIFI van C6-on, hiányzik az AC wifi, úgyhogy még ezt is elő kéne kerítenem valahogy (factory reset után, de sysupgrade telepítés után is)

(#19912) attila.86 válasza BullZeye (#19911) üzenetére


attila.86
tag

Jaaa, ha van kommunikációs kábel is, akkor a mesh-t engedd el. Az egész videóban max annyi hasznos van neked így, hogy a fast roaminghoz kell kb 2-2 kattintás.

(#19913) xabolcs válasza BullZeye (#19903) üzenetére


xabolcs
őstag

És ha Signalon, facetimeon telefonálok és közben járkálok a kertben-házban akkor az ne szakadjon meg.

Ehhez jol fog jonni, amit attila.86 ir, a Fast Roaming! :K
En meg sose hasznaltam, de mar jo lenne kiprobalnom!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19914) vargalex válasza BullZeye (#19904) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 192.168.0.255 az broadcast IP cím, azon eszközt nem fogsz elérni, nem is oszthatod ki neki (192.168.0.0/24-es hálót feltételezve).

Alex

(#19915) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A roaminghoz. Próbálgattam mostanában újabb snapshotokon a mindenféle roaming rásegítést (r/k/v) de nekem mind bezavart. Viszont azok nélkül 5 GHz-n elég szépen roamingol, ha jó helyen vannak az AP-k. A 2.4-en valamiért nem megy olyan flottul mobilommal.
Mesh-t én is használok, de az OpenWRT-n egy szeparált Wifi háló az AP-k közötti vezetékes összeköttetés kiváltására (nincs vezetékes kapcsolatom a garázzsal, a lakásban a garázshoz legközelebb tettem le egy AP-t), másra nem is érdemes használni (már ha egyáltalán a kliens támogatná)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19916) BullZeye


BullZeye
veterán

Jelentem működik, hiba jó eséllyel az volt amit Vargalex ír, hogy .255 volt a régi router, helyette 192.168.0.10 lett, így szépen el is érhető (.2 a proxmox).

Az IOT eszközök alapvetően buták, így ami közel van hozzá ott áramtalanítani kellett és kikapcsolni az új router WIFI-jét, hogy a régihez kapcsolódjon, de így végre az öntözőnek is "jó" a wifijele.
szerk.: router restart után ráment az új routerre vissza :D most várok pár órát, remélhetőleg magától megy a közelebbi régire

Egyetlen dolog bosszant, hogy a 2,4Ghz tökéletesen ott van, de hiányzik az 5Ghz. Egy pár éves mentésből a wireless configot visszaraktam, és nem működik úgy sem. Igaz azóta 21-ről 23-re frissült az OpenWRT, de most egy blank Generic Device került be és nem lehet életre kelteni.

Archer C6 V2-ről van szó. 5Ghz-es wifi hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#19917) BullZeye válasza BullZeye (#19916) üzenetére


BullZeye
veterán

Úgy látszik tudnak róla és van rá átmeneti fix, de hiába olvasom nem értem mit kéne tennem ezzel a patchel.

(#19918) xabolcs válasza BullZeye (#19917) üzenetére


xabolcs
őstag

Probald meg 23.05-tel meg 22.03-as is!

Azzal a patch-el sajat OpenWrt-t kellene forditanod! Csinaltal mar olyat?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19919) BullZeye válasza xabolcs (#19918) üzenetére


BullZeye
veterán

Bingó, köszi, 23.05-el működik az 5Ghz WIFI és visszatért a régi OpenWRT ikon, így könnyebb is a megkülönböztetés.
Azt hittem csak letöltök valamit és flashelem SSH-ból, nem gondoltam volna, hogy fordítani kell újat.

Arra van valami bevált módszer, hogy a Router melletti IOT cucc ne a 20 méterre lévő új routerre akarjon kapcsolódni aminél -89dBm a jelerősség? :D

(#19920) E.Kaufmann válasza BullZeye (#19919) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Shelly-ken pl be lehet lőni roamingot, hogy ha adott határérték alatt (pontosabban felett, mert negatív) rendelkezésre áll x ideig erősebb AP, akkor arra csatlakozzon. Meg talán a dissasoc on low is segít, bár azt pont nem tudom, hogy lehet finomhangolni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19921) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

OpenWRT alatt VXLAN interfésznek hogy lehet az MTU-ját állítani? A link, ami felett működik be van lőve nagyobb MTU-ra (biztos, ami biztos 1800, pinggel csekkolva), de nem tudom alatta a VXLAN-t növelni, hogy fragmentálás nélkül átférjen 1500Byte, Luci alatt nem látok erre beállítást, UCI alatt meg nem tudom mit lenne érdemes.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19922) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Olyankor mi van, ha a watchcat azt mondja, hogy nem tudja megpingelni a szomszédos állomást, miközben ssh alól meg mégis csak pingik? :DDD
Ja közben megoldódott az MTU, vagy úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19923) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Próbálnék összefűzni két kapcsolatot a luci-proto-bond-dal, (próbáltam először WDS interfészeket, majd azon keresztül VXLAN csatornákat, de hasonló az eredmény)
A problémám az, hogy ARP-pal szeretném csekkolni a slave link-ek állapotait (Link monitoring), de hiába írom be a túloldali bond if IP címét és állítottam az ARP ellenőrzéseket 100ms-re mindkét oldalon, úgy látja a router, hogy a linkek nem élnek. Ha kilövöm az ARP link ellenőrzést és egy broadcast policy-t lövök be mindkét oldalon, akkor a két bond interfész közötttt tudok pingelni, de ugye jelzi a PING, hogy a csomagok duplikálva vannak, hiába van belőve a luci-n hogy a duplikált csomagokat szűrje (ha jól sejtem, ehhez is kéne a link detektálás :W )
Más üzemmódok (LACP-ot is próbáltam, hátha a LACPDU elég a detektáláshoz) meg nem működnek egyáltalán.
Mivel a routerek "buta" AP-k, ezért a tűzfal ki van lőve rajtuk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.