Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) pictigjis válasza Noxy (#36147) üzenetére


pictigjis
senior tag

a stílusom olyan, amilyen, ezt kell szeretni (vagy nem szeretni, nem nagyon izgat). cserébe nem írkálom tele felesleges hülyeségekkel a topikot, mint...

[ Szerkesztve ]

(#36152) Hínár929 válasza MasterMark (#36148) üzenetére


Hínár929
tag

Forintban kifejezve mennyi a különbség a kettő között?

(#36153) MasterMark válasza Hínár929 (#36152) üzenetére


MasterMark
titán

Mittudomén. Mindig változik nyilván.

A kérdés itt az, hogy a bankközi árfolyamnál is ugyanúgy van vételi meg eladási árfolyam. A középárfolyam a vételi meg az eladási árfolyam közti átlag.

Switch Tax

(#36154) Fifi válasza Noxy (#36150) üzenetére


Fifi
őstag

Csak kis kiigazítás:
A bank Neked eladási árfolyamon adja el, és Tőled vételi árfolyamon veszi meg a devizát, valutát.

(#36155) Hínár929 válasza MasterMark (#36153) üzenetére


Hínár929
tag

A banközi árfolyam nem az amin a bankok kereskednek egymással?

(#36156) MasterMark válasza Hínár929 (#36155) üzenetére


MasterMark
titán

De igen. A revolut régen ahhoz volt nagyon közel, szinte ugyanaz volt.

Switch Tax

(#36157) warezxts


warezxts
senior tag

Lehet vóótmáá, de megkérdezem.
Van most ez a kártyamizéria, hogy cseréljem le a kártyám stb stb...
Rányomtam hogy oké, akkor cseréljük, ahol is kiírta hogy az applikáció nem a legújabb, frissítsem! Ez mondom érdekes mert play áruházból telepítettem, frissülnie kellene.
Nézem az áruházat, nincs benne. Direkt linkkel ha odamegyek azt írja hogy a készülékem nem kompatibilis a Revolut-al. (Persze a végén lefrissítettem kézzel apkmirror-ról).

Volt ilyen másnak is hogy egyszer csak nem lett kompatibilis az app a készülékével?

(#36158) vnorbi válasza pictigjis (#36151) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én mindig meglepődik, hogy látszólag érdektelen témákból is lehet tanulni. Például hiába hallottam már korábban róla, hogy terveznek ilyet, most ennek a szálnak a kapcsán vettem észre, hogy az OTP elindította a kedvezményes devizaváltós szolgáltatását. Korábban valamelyik topikban (talán pont itt) írta valaki, hogy az OTP megkereste, hogy hajlandó lenne-e fizetni extra havidíjat, amiért cserébe középárfolyamon váltanak neki. Úgy néz ki, a szolgáltatás már egy hónapja elindult, csak valamiért nem nagyon hirdetik.

99 forint/hó a díja, amiért cserébe havi 150 ezer forint kártyás vásárlásig és 150 ezer forint utalásos devizaváltásig középárfolyamon váltanak. Ezek együtt egész közel vannak a Revolut 350 ezres kedvezményes limitjéhez, és ez tényleg középárfolyam szemben a Revolut árfolyamába épített kb 0,2% díjjal. A kártyás vásárlások esetén a Revolut még mindig jobb, mert ott az azonnali árfolyamon könyvelődik, az OTP-nél meg majd az 1-2 nap múlva érvényes középárfolyamon, ami lehet azért rosszabb is. Viszont a számlák közti devizaváltás azonnali árfolyamon megy, ami ugyan nem valós idejű, de naponta többször frissül, és simán lehet jobb, mint a Revolut.

A középárfolyam akciós ajánlat, az akció után kedvezményes árfolyam lesz, ami jelenleg pont azt a 0,2% felárat jelenti, amit most a Revolut is alkalmaz. Az akció még legalább egy évig érvényes, de az a szokás, hogy az ilyeneket meghosszabbítják. Ez szerintem most hazai viszonylatban a legjobb bárki számára elérhető ajánlat, ha valaki nem akar a fintechekkel játszani (mondjuk akkor nincs is itt, és nem olvassa :) )

(OTP, tehát úgy működik, hogy a számlacsomag-elemet aktiváljuk, aztán a következő naptári hónaptól lesz aktív).

Árfolyam+ kedvezményes számlacsomag

A mindenkire érvényes árfolyamok
A kedvezménycsomaggal elérhető árfolyamok

Szerk: Á, a kártyás vásárlás csak fizikaira vonatkozik, a netesre nem, úgyhogy ez a része nem annyira használható, csak a váltás, az meg magában nem túl combos keret.

[ Szerkesztve ]

(#36159) Noxy válasza Hínár929 (#36152) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a Revolutot használod, kell hogy legyen app is a telefonon.
Beírod az összeget és látod hogy mennyiért tudnál venni € $. [kép]
Ezt összehasonlítod a bankod (ahol a kártyád van) € $ eladási árfolyamával.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#36160) pictigjis válasza vnorbi (#36158) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez tényleg hasznos infó, hihetetlen, hogy éppen a lehúzósnak tartott otp állt elő ilyennel :) szerintem azért nem hirdetik, mert úgy lehetnek vele, hogy a tudatos ügyfelek megtalálják, egy esetleges kampányból meg sokan rájöhetnének, hogy évek óta mennyire durván lehúzzák őket a más devizás vásárlásaik során ("benne van az sms-ben, hogy középárfolyamon váltottak, ne mondd már nekem, hogy nem annyit vonnak le!" ... "bakker, nekem ezt soha nem mondta senki")

(#36161) Hínár929 válasza Noxy (#36159) üzenetére


Hínár929
tag

Még nincs revolutom, tervezem a belépést csak az elején elakadtam. Rá is kérdeztem itt a topicban de még nem jött válasz.
Nincs saját bankszámlám és nem tudom ez gond lehet-e a pénz feltöltésnél.

[ Szerkesztve ]

(#36162) Astery válasza Hínár929 (#36161) üzenetére


Astery
senior tag

A regisztrációhoz nem kell saját számla. Aztán úgy használod és töltöd fel ahogy akarod/tudod.

(#36163) Hínár929 válasza Astery (#36162) üzenetére


Hínár929
tag

igen, én is valami ilyesmire gondoltam csak sokszor olvastam, hogy elég hamar zárolnak a revolutnál és ezért vagyok bizonytalan.

(#36164) vnorbi válasza pictigjis (#36160) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Közben észrevettem a kis turpisságot, amit utólag hozzáírtam a hozzászólásomhoz, de inkább leírom külön is, mert ez fontos, és elég sokat csorbít a használhatóságán: a netes vásárlásokra nem érvényes a kedvezményes árfolyam (jó öreg OTP :) ).

(#36165) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Létezik, hogy a 350 ezres, ingyenes váltási limit nem a következő hónap elején resetelődik?

4Grider: köszi, megkeresem. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#36166) 4Grider válasza Ereshkigal (#36165) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Jó párszor leírták, hol lehet a napot és a hátralévő limitet megnézni.

(#36167) pictigjis válasza vnorbi (#36164) üzenetére


pictigjis
senior tag

jaja, kiszúrtam a szerkesztést. 99 forintért így sem olyan rossz deal, de a ravaszságot azért itt is odatették...

(#36168) 4Grider válasza pictigjis (#36167) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy Revolut kártyától pont havi 99 Ft-al drágább, meg még az apró, amit azért fizetsz, ha nem olvasod el az apró betűt, meg a 150e Ft feletti rész, ha nem elég két heti külföldi nyaralás bankkártyás költéseire. 350e Ft azért meggyőzőbb...

(#36169) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hibás ez a link az összefoglalóban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#36170) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok, próbáltak utalni nekem az LT kezdetű forint számlámra forintot, de a küldő bank (KH) visszautasította és visszaküldte az utalónak az összeget másnap reggel. Ez hogy fordulhatott elő? A KH össze vissza beszélt neki, hogy a revolut kivonult Magyarországról, ez nem forint számla és blabla, miközben múlt héten egy másik tranzakció egy másik bankból simán teljesült... hogy lehet ez?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#36171) SzGee válasza fant0mi (#36120) üzenetére


SzGee
aktív tag

na nekem is jött az értesítés, hogy cserélik a kártyát... :O :O :O :))

If you leave me, can I come, too?

(#36172) fant0mi válasza SzGee (#36171) üzenetére


fant0mi
addikt

:P :D

(#36173) pictigjis válasza petrson (#36170) üzenetére


pictigjis
senior tag

kik utalnak neked lt-s szamlaszamra es miert? igazan megkerdezhetned ezektol a "szerencsesektol", mennyit fizetnek egy ilyen utalasert

(#36174) pictigjis válasza SzGee (#36171) üzenetére


pictigjis
senior tag

kerdezd meg te is, hogy ezt most mieeeeeeert :)

(#36175) geryboro


geryboro
senior tag

Ide valamit még be lehet tenni?
Érdemes?

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.