Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) quailstorm


quailstorm
nagyúr

lengyel 6303 firwarek elvileg magyar nyelvvel

Nekem meg 5230 FW kéne, azóta sincs...

[ Szerkesztve ]

(#36602) TommyX_ válasza quailstorm (#36601) üzenetére


TommyX_
őstag

RM-588-as a telefon ugye? Esetleg lehet, nekem lenne hozzá, ez a verzió: 50.0.001

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36603) quailstorm válasza TommyX_ (#36602) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, olyanom van és v40 van rajta ráadásul szolgáltatós brandinggel. Valamint hamarosan kapok még egy 5230-at. (vasút mellé MP3 lejátszónak pont jó)

(#36604) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Valaki nem látott mostanában eladó Siemens M35-öst? Lehetőleg sárga színben, de igazából a szín nem lényeg.

1.4 T-jet M32

(#36605) somnia válasza erik365 (#36604) üzenetére


somnia
őstag

itt van néhány..

(#36606) erik365 válasza somnia (#36605) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszi :R

1.4 T-jet M32

(#36607) RAZR_v3 válasza quailstorm (#36601) üzenetére


RAZR_v3
tag

Köszönöm!

(#36608) zorzy4


zorzy4
őstag

Ha valaki olthatatlan vágyat érez, hogy legkésőbb keddig személyesen pesten vegyen egy nokia 7710est, annak tudok egyet. Írjon privátot. Ja és drága!!!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36609) arkades válasza zorzy4 (#36608) üzenetére


arkades
aktív tag

Akkor lehe :K t, hogy megmarad:

Каждый дрочит как он хочет.

(#36610) Zotykoresz válasza zorzy4 (#36608) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Ami a jófogáson van 27e JMF ért, arra gondolsz?

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#36611) zorzy4 válasza Zotykoresz (#36610) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36612) ferret77


ferret77
tag

Kis kihagyás után itt a többi proto, amiket a nyáron szereztem: 6170, 2650, 6681, 6630, N-Gage QD, 9500
A végén pedig a régebbiek, amik közül néhányat már mutattam: 3650, N-Gage, N900, 7710










(#36613) Zotykoresz válasza ferret77 (#36612) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Kicsit irigy vagyok a 7710 re :))
Gratulálok a szép kis gyűjteményhez! :C

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#36614) zorzy4 válasza Zotykoresz (#36613) üzenetére


zorzy4
őstag

Vedd meg az enyémet. Egy napod még van.

Ferret protoja is tőlem van.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36615) zorzy4 válasza Zotykoresz (#36613) üzenetére


zorzy4
őstag

A fórumosoknak olcsóbb.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36616) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok! Valakit nem érdekel Nokia 5210 burkolat? Több van, mint ami nekem kell. Nem teljesen gyári de nem hiányos, nem mállik, új, szuperül illeszkedik (kipróbálva). Fóliás, új, narancssárga.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36617) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Nem vagyok gyujto, de van regebbi darabom, nosztalgiabol. Majd jarok ide olvasgatni, erdekes kis topik ez!
Szeretnek egy egy Nokia 7110-et felujitani, ami igazabol nagyon szep allapotban van, de szorul a flip. Valaki javitott mar ilyet?

Illetve beszerzesi forras erdekelne jo minosegu akksikra:
- Nokia 6310, 7110
- Siemens ME45
- Nokia 7650

[ Szerkesztve ]

(#36618) zolikaDB válasza V-I-D-A (#36453) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs mar fent a termek. Eladot meg tudod mondani, h ki volt?

(#36619) zorzy4 válasza zolikaDB (#36617) üzenetére


zorzy4
őstag

Leszeded a flipeet, és fogkefével benzinnel megpucolod a sint. Ha nem elég akkor egy kis vd40 vagy hasonló. Csak vigyázz, hogy a telefonba ne folyjon.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36620) zolikaDB válasza zorzy4 (#36147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Honnan tudtal ilyet szerezni, raadasul nullperceset? :Y
Amikor akartam venni, se sikerult, pedig akkoriban még voltak ilyenek.

Nokias tippet koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#36621) zorzy4 válasza zolikaDB (#36620) üzenetére


zorzy4
őstag

Na most kapsz gutaütést kapni. Ferret találta nekem egy piacon telefonhalom közepén 3000 ftért, több más csodával együtt.
Legutóbb null perceset 120000ért láttam és elvitték.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36622) zolikaDB válasza zorzy4 (#36621) üzenetére


zolikaDB
veterán

De mi ezeknek a sztorija?? Vesz valaki 10-en eve egy akkori csucs mobilt. Utana leteszi, be se kapcsolja. Majd 15 ev mulva egy piacon felbukkan a kifőzde meg a kinai cipos kozott...
Es ebbol van egy kupaccal... Erintetlen, karcmentes, es kb nemcsak most, hanem akkoriban is viszonylag ritka, draga mobil.
Apropo: ferret rengeteg fullos proto telefonja szinten honnan van? Gondolom, nem ilyen 50-100k-s kategoriaban vasaroljatok a telefonok darabjat, mert az ugy huzos hobbi lenne...

[ Szerkesztve ]

(#36623) zorzy4 válasza zolikaDB (#36622) üzenetére


zorzy4
őstag

Én is az se protokat meg ő is a nokiákat olyan embertől vette aki anno tűzközelben volt. Nokia se magyarország és most ha nem is sz....ért h...ért, de nem is ebayos áron adják a cuccokat.

A sony mz5 meg kb ugyan ez, egy marék Ericsson se proto a földön a piacon lomok között. Ott csak az a furcsa, hogy, hogy kapja ezeket meg egy nagybajszú lomis.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36624) zolikaDB válasza zorzy4 (#36623) üzenetére


zolikaDB
veterán

Anno akartam venni valami Ericsson vagy Psion PDA-t, ami olyasmi volt, mint a 9210.
És akkoriban még volt valami pdamania vagy milyen fórum. Nem akarok hazudni.
Ott mesélte egy srác, hogy neki van egy halom ilyen PDA-ja, megkímélt állapotban, irodistáké volt, leselejtezték, és ő nem vitte le a hulladékba. Így árulgatta neten.

De most ez a tűzközel mit takar? Tegyük fel tesztelő/raktáros stb. volt emberünk valamikor, és a cuccokat nem kellett leadni? Vagy ezeket a prototípusokat szintén kikukázta a Nokia, Ericsson??? Nem értem... Megszűnt a gyártó, oké, mindenki megy amerre lát, és a termékek mérföldkövei mentek a szemétbe? Mintha a BMW bezúzatta volna a járgányokat.
Vagy csak én kezelem érzelmi alapon a dolgot, mert szeretem a szépet, jót, meg a technikai vívmányokat...

[ Szerkesztve ]

(#36625) zorzy4 válasza zolikaDB (#36624) üzenetére


zorzy4
őstag

Na ez az amit nem kötnek az ember orrára. És nem is kell feszegetni. Megveszed örülsz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36626) Ateszpapa válasza zolikaDB (#36624) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azért szerintem a protók nem 1-2 darabok, hanem valamivel többek.
Egyszerűen annak idején nem lett vissza víve.
:)

(#36627) zorzy4 válasza Ateszpapa (#36626) üzenetére


zorzy4
őstag

Persze, egy ki nem adott proto is több száz darabban készül. De abba is gondolj bele, hogy egymillió körüli darabszámba legyártott mobil már iszonyat ritkának számít. Tehát amiből gyártanak pár százat, az olyan mintha nem is lenne.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36628) KSparrow válasza zolikaDB (#36624) üzenetére


KSparrow
senior tag

Sokkal egyszerűbb a helyezt. Ezek fejlesztői darabok. Vegyük mondjuk a Nokia N91-est a HDD-vel. Annak a megalkotása, hogy a merevlemezt hogyan látják el árammal, mekkora feszültség, stb.kell, mind mind a gyártó szellemi tulajdona. Ami, amíg ki nem adják a végleges telefont, titkos.
Az Apple túlárazott "telefonjait" is egyből, amint kijön, szétszedik, hogy kiszámolják, hogy 50-60 ezer forint megépíteni, a többi meg a haszon. És ezek csak a mezei szerelők/fanok, mellettük vannak az ipari kémek, kínaiak, mindenki, akit érdekel az új technika.
Mivel ezek a fejlesztés részei, ezért a tesztelési folyamat a szánt élettartamuk. Van olyan is, amit direkt kiütnek (pl. a 6650 prototípusom), hogy ne lehessen eladni, vagy működésre bírni (látni ahol megütötték a panelt, azóta csak csíkozódik az LCD). Olyan is van, hogy a telefon nem bírja el a végleges szoftvert (firmware), ha azt megkapja, meghal. (Neten árultak ilyen 6100-t). Sőt olyat is hallottam, hogy limitált ideig él a szoftver, pár hét után lekapcsolja a telefont, nem lehet bekapcsolni. Fejlesztéskor rá lehet tenni az újat / ugyanazt, hisze adott minden, folyamatban van a dolog. A fw persze nem kerülhet ki, szóval ha lejárt, akkor annyi, a telefon nem megy tovább. Még taláb Box-szal életet lehet bele lehelni, de nem valószínű, és ahhoz kell a megfelelő eszköz és az adatok is (minden file hiánytalanul)
Ezen felül láttam képen, hogy pl. a különböző stresszteszteket is végleges protókon végzik.
Ezek a protók a cég tulajdonát képezik, és bár természetesen a cégnek sok pénze áll egy-egy protóban, (még több, mint egy végleges modellben, hiszen minden fejlesztési költség leosztva pár száz telefonra) de ezeket nem adhatják el, mert nem tudják garantálni a stabil működést. Arra használják, amire szánták: megnézni a vízállóságot, javítani a tervezési hibákat, tesztelni, mennyit megy, stb. Hogy utána ne legyen gond vagy sorozatos hiba a véglegesen kiadott típusoknál.
Ha minden rendben, akkor kiadják, és a végleges telefonokon akkora a haszon, hogy sokszorosan megtérül a befektetés. Akkor pedig tényleg csak a véglegesnél instabilabb, fejlesztői darabok. Nyilván, gyűjtői szemmel érdekesek, de általában ezeket visszahívják, és megsemmisítik, nem tárolgatják, mert kell a hely a másik szériának.

És persze vannak azok a telefonok, amik végül nem kerültek sorozatgyártásba... Nokia X2 (az Androidos X újabb változata), Nokia 7700, Neo, N87 vagy E80. És akkor vannak olyan Asha modellek, amik N9-en futó MAEMO-hoz hasonlító rendszert futtattak volna. Sajnos ilyen szinten nem lehetett foglalkozni a márkatörténettel, bár Finnországban elvileg van egy teljes Nokia gyűjtemény, a gyárból minden kiadott modellből egy-egy darab.

(#36627) minolta5: igen, Nokia N77, N92, N75...
Persze, van, ami csak itthon ritka, de van, ami sehol nincs: Pl.: 6708, 3108, 6208... Pedig kiadottr modellek.

APRÓ-pó :) Valakinek valami? [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36629) zolikaDB válasza KSparrow (#36628) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon köszönöm, jó volt olvasni ezt a kis eszmefuttatást, sztorizást!
Ti sokat tettetek ebbe a hobbiba, és nem feltétlen csak anyagilag gondolom :)
És merre szoktatok nézelődni? Vatera, jófogás, ebay? Illetve konkrét típust kerestek, vagy csak "szörfölgettek" és jön, aminek jönnie kell?
Netán, ha van olyan forrás, amit itt nem szívesen osztotok meg, esetleg privátban igen, akkor azt is megköszönöm ;)
:R :R :R

(#36630) KSparrow válasza zolikaDB (#36629) üzenetére


KSparrow
senior tag

Net, Vatera, Jófogás, Facebook.
Ismerősök.
Én már több, mint 10 éve ezzel foglalkozom... Szóval igen sokat foglalkoztam velük :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#36631) erik365


erik365
aktív tag

Második telefonnak vennék valami régi nyomógombost, jó lenne egy vaku meg legalább egy 3megapixel-es kamera.
Mit ajánlanátok? Én E52-esen, vagy C5-00-án gondolkoztam.
Mennyi ezeknek a reáális áruk? Megkíméltet keresnék belőle.

Köszönöm a segítségeteket. :R

1.4 T-jet M32

(#36632) zolikaDB válasza erik365 (#36631) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nokia E71?

(#36633) erik365 válasza zolikaDB (#36632) üzenetére


erik365
aktív tag

Az se lenne rossz, csak nem nagyon szoktam az ország másik feléről telefont vásárolni,főleg nem ilyen időseket. Esetleg ha itt valakinek lenne eladó, egy árral írjon már rám egy privit. (E 52,71,72 stb. )
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#36634) stufen2 válasza KSparrow (#36628) üzenetére


stufen2
tag

Remélem lassan meglesz a 6208 is ;]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36635) stufen2 válasza zorzy4 (#36625) üzenetére


stufen2
tag

Dehogynem ;] Anno létezett egy cég Bp.-n amit úgy hívtak, hogy CCC. Amikor bezárták minden ment a kukába. Párat az alkalmazottak meg hazavittek. Másik cégek csak szoftvereket fejlesztettek (pl játékokat). Ezek a készülékek sose legálisan kerültek a gyár kapujain kívülre, anno leselejtezték őket, páran meg kikukázták őket a zúzda előtt, vagy a fejlesztés végén elfelejtették visszaadni a készülékeket- ennyi.

(#36624) zolikaDB Igen széthordták a készletet. Nem is olyan régen egy messzi messzi galaxisban amikor a Saab csődbe ment, széthordták egy aukción a Saab múzeumot.... a kínaiak meg a szellemi terméket, ami alapján gagyi autókat próbálnak barkácsolni a régi Saab autók mintájára.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36636) zolikaDB válasza stufen2 (#36635) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es ez a CCC mivel foglalkozott? :Y
Mik ezek a kepen? Valami N90 kezdemeny? A tied? Meselj rola! :)

(#36637) Zotykoresz válasza zolikaDB (#36636) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Az. N90es nekem is van egy példány belőle.

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#36638) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, ez is igazán érdekes: Motorola MPX(300) Ezzel mi lett végül? Mert magyar teszt van róla, de forgalmazva azt hiszem nem volt sosem...
Jó ára van azért... [link]

[ Szerkesztve ]

(#36639) TommyX_ válasza zolikaDB (#36638) üzenetére


TommyX_
őstag

Azt írja a tesztben, hogy kb 500 létezik belőle. Mondjuk amit linkeltél az van a leírásban, hogy dummy akksi van benne. A kérdés az, hogy aki megveszi, honnét szerez akksit + tényleg bekapcsol-e a telefon.
Persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem mindennapi használatra való, de azért jól látni, ha egy proto telefon "működik" valamennyire.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36640) zorzy4 válasza TommyX_ (#36639) üzenetére


zorzy4
őstag

Én most vettem Ericsson t36ot ami be se kapcsol.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36641) Kaporc


Kaporc
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Nokia E65 a tulajdonomban. A wi-fi nem működik rajta, látja a routert, a helyes jelszó beírása után viszont annyit ír ki, hogy nem tudott csatlakozni hozzá. Több különböző wi-fi routerrel is próbáltam.
Esetleg van valakinek ötlete? Gyári hiba? Vagy szoftveresen lehet baj?

"Az idézet a tömegember temploma." - Latornyos Kaporc

(#36642) stufen2 válasza zolikaDB (#36636) üzenetére


stufen2
tag

Nokiának dolgoztak be, igen n90 kezdemények.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#36643) ferret77 válasza Kaporc (#36641) üzenetére


ferret77
tag

Nyomj neki egy hard resetet. Ha azután sem jó, akkor hw hiba.

(#36644) Kaporc válasza ferret77 (#36643) üzenetére


Kaporc
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, de így sem működik. Egy próbát megért. ;>

"Az idézet a tömegember temploma." - Latornyos Kaporc

(#36645) zolikaDB válasza stufen2 (#36642) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es van CCC-s ismerosod? Es mai napig vannak emberek, akik őrizgetnek ilyen kincseket otthon?

(#36646) Zotykoresz válasza Kaporc (#36644) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Válasz másik csatornát, titkosítást.

[ Szerkesztve ]

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#36647) zorzy4 válasza zolikaDB (#36636) üzenetére


zorzy4
őstag

Az volt a röhej hogy ezeket egy dobozból árulták a vaterán 2000/dbért. nekem is volt onnét több protom.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36648) zorzy4 válasza Kaporc (#36641) üzenetére


zorzy4
őstag

Próbálj hozzá vadászni frissebb szoftvert és phoneixel felrakni. De lehet hiba. Nekem a image wiewer csinállta ezt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36649) --HARDCORE-- válasza Kaporc (#36641) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Esetleg jelszó nélkül nyitott hálóként próbálj meg rácsatlakozni.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#36650) zorzy4 válasza zorzy4 (#36648) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja bocs az bluetooth volt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.