Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) -Gerzson- válasza Lacopapi (#37229) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

"Mit szeretnél tudni róla?"

- Ugyanúgy raktad-e fel mint ahogy a BAYER kamerásra kell?
- A gyári 2.2-höz képest van-e negatív/pozitív dolog (pl. valami nem megy esetleg valami jobb)

(#37252) -Gerzson- válasza poller (#37250) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Aki naponta több tucatszor veszi elő a telefonját és tapizza ilyen-olyan okból (pl. én) annak elég macerás minden alkalommal ezt kinyitni.

(#37253) kacel


kacel
csendes tag

Sziasztok!
Fenn van a CM7 a defyn. Jól müködik , de nem tudom hogy lehet csengőhangot rendelni nevekhez. Ha tudja valaki , megoszthatná velem!
Köszi

(#37254) kacel


kacel
csendes tag

Sziasztok!
Fenn van a CM7 a defyn. Jól müködik , de nem tudom hogy lehet csengőhangot rendelni nevekhez. Ha tudja valaki , megoszthatná velem!
Köszi

(#37255) plussuni válasza josada (#37172) üzenetére


plussuni
csendes tag

En ezt hasznalom es jol konfiguralhatok a betumeretek.

[ Szerkesztve ]

(#37256) Szombó válasza kacel (#37254) üzenetére


Szombó
senior tag

Szia.

A memóriakártyán hozz létre egy ringtones mappát. Az oda bepakolt zenéidet már látni fogod ha be szeretnéd állítani.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#37257) chab7 válasza plussuni (#37255) üzenetére


chab7
addikt

Nem csak betűméretben jó ;)

+ very flexible to configure the design of every view (sort order, fonts size, color, transparency)
+ configurable contact view, how it should show the list (*show contacts as* / *sort order* for last name, first name, nick name, ...)
+ support for all account types (local, Google, ms exchange, ...) [bár ennél a FB-t valahogy nem tudom közé tenni, ebben segíthet valaki akinek megy]
+ search contacts by any attribute (name, nick name, phone number, organization, notes, address, email, relationships, websites, birthday, ...) + voice search
+ set ringtones on single- and multi select (contacts, groups, organizations, titles) [valakinek ez kellett tegnap]
+ dialer(phone) with T9-search - has many options to make it exactly to your wishes

...és még mi minden másban

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37258) fa4hu válasza kacel (#37253) üzenetére


fa4hu
őstag

Volt már, de... Címtár -> Adott névjegy megjelenítése -> Menü gomb -> Beállítások -> Csengőhang

Ha fenn van a Handcent SMS, akkor csengőhang-választásnál azt válaszd, és akkor nem kell mindenféle Ringtones mappákba másolgatni, engedi betallózni a zenéid.

(#37259) kacel


kacel
csendes tag

köki a válaszokat megpóbálom!!

(#37260) JeffDebr válasza bigsee (#37249) üzenetére


JeffDebr
tag

szia.
persze első gondolatom a "tégla" volt. de utánagoldolva eszembe jutott nekem is a volup+power kombináció. sikerült rátenni a 2.2-est, majd a magyar 2.2-est. most megy. de nem tudom milyen rom-ot tegyek rá, amivel megy a BT headset-em???
CM7 és a stable CM nem jó :(

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#37261) chab7 válasza JeffDebr (#37260) üzenetére


chab7
addikt

Nálam a Defy + Backbeat BT headset megy együtt szépen. :K

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37262) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
A gyári programokkal valahogy meg lehet csinálni, hogy windows intézőben lássam a képeket, amik a telefon SD-jén vannak, Wifi-n keresztül? A Phone portallal csak annyi sikerült, hogy böngészőből a motorola programjából lehet látni, de bonyolult több képet letölteni úgy. A Mediashare és a DLNA valamiért nem jött össze. Routerem van.

(#37263) JeffDebr válasza chab7 (#37261) üzenetére


JeffDebr
tag

úgy tűnik a BT headset (Nokia BH-505) megy szervizbe... :O

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#37264) student


student
őstag

be lehet valahol állitani cm7-be angol nyelvnél is magyar szotárt használjon ill a hireknél magyar hireket tegyen be ne angolt?

(#37265) student válasza student (#37264) üzenetére


student
őstag

szótár ok de news&weather-nél nem találom

[ Szerkesztve ]

(#37266) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Sziasztok,

CM7-ben hogyan tudom eltűntetni a lehúzott statusbar tetején lévő kapcsoló gombokat (wifi, bluetooth, hangszóró,...)

(#37267) Kendek válasza -Gerzson- (#37266) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Beállítások -> CyanogenMod beállítások -> Felület -> Értesítési energia widget -> Értesítési energia widget, vedd ki a pipát. Ez ahogy nézem eltünteti egyből, de a Widget gombok alatt kiveheted egyenként is a pipákat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#37268) Apir


Apir
tag

Előzetesen:
messengernek ebbudy-t fölraktam, ez elvileg jól küldi, mást nem próbáltam.
Lecseréltem sokéves SIM-kártyámat is (a telefonszám ugyanaz maradt), olvastam hogy a régi jobban tudja meríteni a telefonokat (sőt van amivel el sem indul).

Ma terhelésnek vetettem alá a gépet és éjjeli repülő módban hagyás után 10-től 7 órát bírta Non-stop böngészve ; zenélve ; hangosan is, máskor fülhallgatón lejátszott, mobilra optimalizált (youtube, 22 perces sorozat + legalább még 20 perc innen-onnan) és nem-optimalizált (megavideo-s oldalon egy másik 21 perces sorozat ami akadozott az oldalról megnézve) dolgokat lejátszva, ebuddy végig "on", közte operáztam végig, 5%-ra vittem le a batteryt.

Vagyis naphosszat úgy is kibírja durván hogy fel sem állok közben és nem csinálok mást :P

[ Szerkesztve ]

(#37269) -Gerzson- válasza Kendek (#37267) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Köszi :C

(#37270) Verhóó


Verhóó
tag

Mi számít régi SIM kártyának?

(#37271) Apir válasza Verhóó (#37270) üzenetére


Apir
tag

Mit tudom én honnantól, de biztos más a szerkezete. Annyit tudok hogy az enyém 2005-ös, már 7 éves kártya volt.

[ Szerkesztve ]

(#37272) chab7 válasza Apir (#37271) üzenetére


chab7
addikt

2005-ös és 7 éves? Az hogy? :Y

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37273) Ájvé válasza chab7 (#37272) üzenetére


Ájvé
veterán

2005-ben került hozzá de 2004-ben gyártották logikus :)

(#37274) Apir válasza chab7 (#37272) üzenetére


Apir
tag

2004 dec. végén kaptam, ez azért 7 év

[ Szerkesztve ]

(#37275) Verhóó válasza Apir (#37274) üzenetére


Verhóó
tag

tart a 7 évhez :DDD

(#37276) Apir válasza Verhóó (#37275) üzenetére


Apir
tag

Nagyon köszönjük hogy rájöttél, hogy a 6 év pontatlanabb.

[ Szerkesztve ]

(#37277) Apir válasza Verhóó (#37275) üzenetére


Apir
tag

Antivirusok mennyit érnek telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#37278) Womb válasza Apir (#37277) üzenetére


Womb
senior tag

Elméletileg annyit, mint az Androidra írt vírusok.
Semmit, és nincs.

(#37279) Ájvé válasza Womb (#37278) üzenetére


Ájvé
veterán

Van vírus vagyis ártalmas programok ha nem is a telefonra de pénztárcádra igen, meg kell nézni mit telepítesz fel és akkor nem lesz baj.

(#37280) #71562240 válasza Apir (#37277) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én az AVG ingyenest használom, az valószínűleg nem sokat ér (ráadásul a közelmúltban egy kis adatgyűjtési botrányba keveredett), de a „komoly” cégek még nem nagyon kínálgatnak Androidra. Sokakkal ellentétben azt gondolom, hogy már manapság is felettébb szükség lenne jóféle védelmi szoftverekre, mert veszélyek már bőven vannak, akkor is ha egyébként óvatosan használod a mobilt.

(#37281) kacel


kacel
csendes tag

Működik! köszi!!!

(#37282) bigsee válasza JeffDebr (#37260) üzenetére


bigsee
addikt

Ez a "magyar 2.2" mit takar?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#37283) KaiotEch válasza bigsee (#37282) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gyári 2.2.2 csak magyarul + root. (amit én már gányolásnak tartok, szeretem magam felrakosgatni a dolgokat)

(#37284) josada válasza plussuni (#37255) üzenetére


josada
csendes tag

Istenkirályvagy! Éppen ezt kerestem. :) (És egy újonc adta meg rá a gyógyírt :DD , remélem tükör akad a gép közelében :R )

(#37285) chab7 válasza josada (#37284) üzenetére


chab7
addikt

DW Dialert én is mindig ajánlgatom, és tükör is van. Videofonáláshoz kell az előlapi kamera hiánya miatt. :P :P :P Köszönjük a szemfelnyitást Mr Cinikus úr :R :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37286) Lacopapi válasza KaiotEch (#37283) üzenetére


Lacopapi
addikt

Azaz nem szívesen gányolsz...root nélkül ugyan mi a szent lósz@rt tudsz felrakni,aminek értelme is van? Angry Byrds?? Ha rendszergazdai jogod van,lényegesen jobbak a lehetőségeid. De persze ne gányolj.

(#37287) szabof1 válasza Lacopapi (#37286) üzenetére


szabof1
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy nem pont a magyarított 2.2 CEE a legjobb alap a főzött romokhoz.
Legalábbis nekem ez jutott eszembe: ha már úgyis CM7 vagy MIUI lesz, akkor minek egy újabb hibalehetőség (magyarított 2.2), menjen fel a tiszta eredeti 2.2 alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#37288) Lacopapi válasza szabof1 (#37287) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hm...akkor az egy felesleges lépés,nem hinném,hogy erről lenne szó.Minek magyarítani,ha úgyis CM...vagy más magyar.Persze.
Nekem most a SEA van fenn,de azonnal rootoltam,2ndInit, így azután nyitott a rendszer,ugyanakkor mégis stock. És nagyon jó :DD

[ Szerkesztve ]

(#37289) Lacopapi válasza -Gerzson- (#37251) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha megnézed,kétféle leírás van,a második alapján lehet a zöldre feltenni,pontosabban azok a plusz lépések kellenek.Na meg még egy batt.d fájlcsere,hogy felismerje az akksit.Nekem a 2.2 nagyjából fél napig volt fenn,tehát erről nem igazán tudok nyilatkozni,mindenesetre az én tetszésemet elnyerte,bár persze messze nem olyan gyors,mint egy CM,vagy más főzött rom,de felhasználói szempontból nincs kivetnivaló benne,legalábbis nekem nem volt.Azonban a különféle bejegyzések alapján úgy látom,hogy nem szeret minden telefont,sokan vannak akiknek nem jó.Ebből meg az következik,hogy az én -és minden más-,szubjektív véleményem nem sokat számít,hiszen az az én telefonomra,az én szokásaimra vonatkozik,az én appjaimmal,stb. Ki kell próbálni,ha jó,akkor jó.Ugyanolyan rossz is lehet.Ezt én személy szerint inkább ajánlom,mint az MS2Gingert,ami abszolút nem volt jó nálam.Velem ellentétben Mozzarella (aki inkább Cottage Cheese szeretett volna lenni),inkább ez utóbbit ajánlja.Igaz,hogy zöldre egyiket sem.
Na itt tegyél rendet,ha tudsz.
Saját tapasztalatot nem tudunk pótolni.

Más : Elnézést az Uraktól,hogy telefirkáltam a topikot,de ahogyan olvasom,úgy válaszolok.....

[ Szerkesztve ]

(#37290) RAiN91


RAiN91
őstag

Valamelyik gyári programmal meg lehet csinálni, hogy fájlokat tudjak másolni telefonról gépre, és fordítva is, WIFI-n? (több gépre is ami a hálón van). A Mediashare és a DLNA -val valahogy nem akar összejönni.

(#37291) KaiotEch válasza szabof1 (#37287) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

+ Lacopapi: Nem, én arra gondoltam, hogy a magyarosítás az csak a magyar szövegben térjen el az eredetitől... ne legyen semmi más beleintegrálva. Oké a root, kell, de én szvsz jobb szeretem magam felrakni.

(#37292) Lacopapi válasza KaiotEch (#37291) üzenetére


Lacopapi
addikt

:R ebben egyetértünk,jelenleg inkább angol romot használok,mint összevissza magyart,néhány plusz appal...

[ Szerkesztve ]

(#37293) vétó válasza RAiN91 (#37290) üzenetére


vétó
aktív tag

szerintem gyárival ezt nem tudod megoldani, de tedd a telefonra a swiFTP nevű alkalmazást, a gépeden meg legyen TotalCommander, és máris szebb az élet.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#37294) Pit23


Pit23
csendes tag

sziasztok egy olyan kérdésem lenne milyen progit használjak browser-t hogy az 500 mb net csomagom neszivja le a netezés és hogy tudom kikapcsolni a háttérben szinkronizálo progikat? elöre is kösszönöm

[ Szerkesztve ]

(#37295) Lacopapi válasza Pit23 (#37294) üzenetére


Lacopapi
addikt

Opera Mini,ha nem akarsz nagy forgalmat,ez a töredékét használja a gyári böngészőnek,a szinkron minimális adatforgalmat generál és 500 mega elég sok..ne nézz youtube-ot,ne tölts le filmet...bőven elég egy hónapra.FB,Google és mail szinkron,időjárás widget meg ilyesmi pár mega mindössze naponta,ne izgulj..De a Gmail,FB szinkront mindegyik romban le lehet tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#37296) RAiN91 válasza Pit23 (#37294) üzenetére


RAiN91
őstag

Én 100 megás csomagot használok már régóta. Droidwallal engedélyezem, hogy mobil hálózatra csak a gmail, és pár egyéb alkalmazás léphessen fel.
A böngészőkből a legkevesebb adatot fogyasztó program az Opera mini, messze veri a Dolphin Mini, és a többi mini böngészőt.

vétó: köszi

[ Szerkesztve ]

(#37297) RAiN91 válasza RAiN91 (#37296) üzenetére


RAiN91
őstag

Ha a hátlapot leveszitek, és az asztalra rakjátok sima oldalával lefelé, akkor mindegyik része leér? Mert nálam a közepe feljebb van mint a 2 széle, így ha felrakom a telóra, van egy kicsi rész a végein :(

[ Szerkesztve ]

(#37298) Lacopapi válasza RAiN91 (#37297) üzenetére


Lacopapi
addikt

Így szorul rá a hátoldalra,mindenkié ilyen....amikor felteszed,akkor feszül,nem érzed?

(#37299) RAiN91 válasza Lacopapi (#37298) üzenetére


RAiN91
őstag

De érzem. A rögzítési pontnál (ahol zárni kell), ott ki emelkedik a feszülés miatt. Akkor ez így jó? Csak mert kívülről eléggé le van harcolva a Defy-m, nem tudom mit csinált vele az előző tulaj.

szerk: nem tudjátok, milyen műanyagból készült a Defy? Digitizer ragasztásához kellene. Videóban pillanatragasztóval ragassza, de én a Palmatex híve vagyok

[ Szerkesztve ]

(#37300) Lacopapi válasza RAiN91 (#37299) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ebben az esetben talán jobb lenne követni a filmet...de ha pillanatragasztó,akkor csakis Loctite Precision...drága,de príma.Tex mindenre jó szinte,de kicsit rugalmas,ami lehet,hogy itt nem jó.

Lehet,hogy a zárszerkezet kicsit leharcolt...nálam szépen rásimul az oldalra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.