Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) mijos


mijos
senior tag

Pár számot nem találtam meg az újratelepítés után ezért szinkronizáltam a gmail fiókommal. Ez után sem került elő a szám, amit kerestem, de minden nevet megint rámásolt a telefonomra így 2x szerepel minden. Tudok egyszerre többet is törölni vagy csak egyesével ?
A gyári romon nem tudtam fészbukkal szinkronizálni. Már nem gyári van, tudok is szinkronizálni de mégse ismer fel pár embert...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#37402) #71562240 válasza szucsinka (#37398) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amin garancia is van, az bruttó 76ezer a kiírás szerint. Csak óvatosan a sufni GSM-ekkel!

(#37403) KaiotEch válasza mijos (#37401) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tudsz a menü gombbal.

(#37404) Robi BALBOA válasza KaiotEch (#37400) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Érdemes bizony, üzemidőben is sokat fog hozni az új kártya.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37405) KaiotEch válasza Robi BALBOA (#37404) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó köszi. Akkor valahonnan elő kéne vakarnom ügyfélkódot és társait.

(#37406) Verhóó


Verhóó
tag

nekem max 5 éves a kártyám.Lehet rákérdezek a cserére...

(#37407) chab7 válasza poller (#37397) üzenetére


chab7
addikt

Nekem is minden gond nélkül működik !!! Amit leírtam az nem a Defy és még csak nem is a CM7 miatt van !!! Routeres dolog mert más teló más androiddal is megvan.
Ráadásul én pakolgatom a nightly-kat és akkor sincs bajom vele.
Íratlan szabály az is hogy egyes wifis appok is bele tudnak kavarni a dologba, tehát olyat csak azután próbálgassunk miután alap rom telepítés után minden oké a wifivel.

Vérhóó, keress már rá légyszi az elmúlt kb másfél hétben írta vki itt (vagy odaát) hogy hogyan lehet csatornabeállítást előhozni a CM-ben.
Lehet azzal megoldódna a bajod.

(#37400) KaiotEch: Nekem is 7+ éves, de kopp-kopp eddig jól megy. (Aztán ki tudja, ha cseréltetném lehet még jobb lenne a térerőm meg az akksifogyasztásom is. Majd egyszer.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37408) szabof1 válasza chab7 (#37407) üzenetére


szabof1
őstag

Itt szerepelt, hogy hogyan lehet csatornabeállítást előhozni a CM-ben: Méylvíz #13597

(#37409) Verhóó válasza szabof1 (#37408) üzenetére


Verhóó
tag

Köszönöm!Akkor ezt megcsinálom, csak nem lesz papírnehezék a telóm :C

(#37410) Verhóó


Verhóó
tag

Szerkeszteni telefonomon nem tudtam a default.prop fájlt, átküldtem gépre, átírtam .txt-vé megcsináltam amit kellett, majd vissza .prop kiterjesztésre, de nem tudom hogy tudnám oda másolni a telefonba ahová kell. :F

(#37411) Upo


Upo
addikt

Üdv, Mesterek!

Galnet MIUI stable van fenn, állítgattam több mindent a beállításokban, és most megjelent a wifi és a térerő közt egy "léckerítés". :F Tudja valaki hogy mit jelent? Eleinte nem volt ott, csak valamelyik állítgatás után. Reboot-ra sem tűnik el.

Előre is köszönöm.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#37412) vétó válasza Upo (#37411) üzenetére


vétó
aktív tag

ez a warezolt alkalmazások miatti börtönfenyegetés jelzése... ;]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#37413) Upo válasza vétó (#37412) üzenetére


Upo
addikt

És melyik menüben tudom kikapcsolni? System vagy Programs?? :C
Amúgy nincs is rajta warez csak ingyenes meg Getjar Gold. Meg az autorun.inf gyűjteményem... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#37414) Hangyoca válasza Upo (#37411) üzenetére


Hangyoca
tag

Nem kapcsoltad be a védet módot a telcsin?

(#37415) rum-cajsz válasza chab7 (#37393) üzenetére


rum-cajsz
őstag

valami olyasmit írt erről epsilon, hogy ha van két elmentett wifi kapcsolatod, akkor jelenik meg néha ez a kapcsolódási hiba. Ha jól értettem, akkor keresi az okot, és próbálja javítani a quarx féle nightlyben.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37416) szabof1 válasza Verhóó (#37410) üzenetére


szabof1
őstag

Root jogosultság mellett pl. Root Explorerben (fizetős) vagy ES File Explorerben (ingyenes) írhatóvá lehet tenni a system particiót, amig módosítod a kérdéses állományt.

(#37417) Upo válasza Hangyoca (#37414) üzenetére


Upo
addikt

De! Ezaz!!!! :R :C
Köszönet!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#37418) pomk


pomk
őstag

Üdv újra Mindenkinek!

Régen volt már, hogy írnom kellett ide /szerencsére/ :). Azonban most adódott egy probléma a Defy-mel:
A telefonon CyanogenMod-7.1.0-Jordan-Quarx verziójú Android van. A napokban felraktam egy pár új app-ot. Az appokat WiFi-n töltöttem le. Nem sokkal az appok letöltése után elkezdte azt a hibát produkálni, hogy az otthoni WiFi-re (amin előtte leszedtem az appokat), nem akart csatlakozni, csak 2.-ikra. Minden alkalommal 1.-re soha, 2.-ra azonnal csatlakozott. Tegnap este viszont már egyáltalán nem csatlakozik rá. Sokadik próbálkozásra sem. Újraindítás sem segített. Többször megpróbáltam azt is, de nem javított semmit.
A WiFi bekapcsolása után egyből azt írja ki, hogy "Kapcsolódás..." még akkor is, ha WiFi-s hálózat a közelben nincs (nem lát semmi hálózatot). Az otthoni WiFi-met pedig már nem is érzékeli, pedig laptopom arról működik, uh WiFi jó.

Megpróbáltam letörölni a feltett appokat, de semmi nem javult.

Szeretnék kérni valami tippet, segítséget a probléma megoldására.

Köszi,
Zoli

(#37419) Hangyoca válasza Upo (#37413) üzenetére


Hangyoca
tag

nyomd hosszan a power gombot mintha ki akarnád kapcsolni pl ott is ott van..

(#37420) rum-cajsz válasza pomk (#37418) üzenetére


rum-cajsz
őstag

töröld a kapcsolatot és hozd létre újra.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37421) pomk válasza rum-cajsz (#37420) üzenetére


pomk
őstag

Megvolt. :)
Töröltem. Nem látta Defym az otthoni hálózatot. Kézzel hozzáadtam SSID-t, de úgysem volt jó. :(

(#37422) Verhóó válasza szabof1 (#37416) üzenetére


Verhóó
tag

ES-szel próbáltam, de hibát ír ki miután elmentem a módosítást. Próbáltam a gépen átírni és azt bemásolni, de nem engedte az eredetit lecserélni :F

(#37423) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Sziasztok!

erről mi a véleményetek?

R

(#37424) pengemetal válasza pomk (#37418) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem is hasonló probléma jelentkezett tegnap: Nálam cm7.1.0-RC1.5-jordan van fent, idáig minden wi-fi re csatlakozott, viszont egy netgear routerba beletört a bicska. Még csak meg sem jelenítette a keresésnél, pedig fél méterre álltam tőle. Kipróbáltam más eszközökkel is (pl. más androidos telefonnal is) azok gond nélkül látták és kapcsolódni is tudtak.
Sajnos nem jöttem rá én sem mi lehetett a gond.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#37425) Ájvé válasza Upo (#37411) üzenetére


Ájvé
veterán

Az a "Guard", "Toggle" (lehúzod a képernyőt értesítők melletti gyors ikonok) is bele lehet állítani a ki-be kapcsolását. Máshol nem találtam hol lehet ki-be kapcsolni.

(#37426) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Sziasztok!

Léteik full magyar nyelvű billentyűzet a defy-re? Elsősorban az ékezetek miatt lenne fontos, mert az Ű és az Ő nem épp a legjobb formába található az angol verzión.

(#37427) Ájvé válasza -=Vacsek=- (#37426) üzenetére


Ájvé
veterán

Van swype béta beregelsz letöltöd, de lehet más is van.

(#37428) tzl válasza -=Vacsek=- (#37426) üzenetére


tzl
senior tag

Anysoft keyboard, van négy soros billentyűzete, amin az összes ékezetes betű kint van, nem kell hosszan nyomni az eléréséhez.

(#37429) pomk válasza pengemetal (#37424) üzenetére


pomk
őstag

Én ezt a routert használom már hónapok óta. Nem avval van a gond. Telefonommal lett valami...:(
Someboooodyyyyy? Help meeeeeeeeeeeeeee!! :D

(#37430) Tézé81 válasza pomk (#37429) üzenetére


Tézé81
tag

/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf törlése? :U

(#37431) etooo válasza Verhóó (#37422) üzenetére


etooo
senior tag

ES beállításaiban kapcsold be a "mount file system"-et.

[ Szerkesztve ]

(#37432) pomk válasza Tézé81 (#37430) üzenetére


pomk
őstag

Data könyvtáron belül nekem nincs ilyen. :(

Szerk.:
Sőőőt, semmi .conf fájl nincs a telefonomon. :/

[ Szerkesztve ]

(#37433) Pit23


Pit23
csendes tag

sziasztok skacok tudok vmi jo progit amivel a hátérben futo progikat letudom tiltani hogy ne induljon el ha nemis használom, mert csak leveszi a rendszer memoriámat..advanced task killert probáltam de ha kilövöm és végre van szabad memoria nemfut felesleges dolog aztan benyomom a wifit egyböl a háttérben elindul a mediashare, gmail text messaging contacts cardio trainer connect music player stbstb és megeszi a gépemet holott egyiket se használom és nemis inditottam el és ez nagyon idegesitö dolog válaszokat elöre is megköszönném (amugy gyári 2.2.2 froyo van rajta amit megvétel után szoftver updatéval telepitettem ..

(#37434) vétó válasza Pit23 (#37433) üzenetére


vétó
aktív tag

ne nézegesd, hogy mi fut, és akkor nem idegesít. mert ezek nem futnak, csak betöltődnek a memóriába, hogy ha szükség van rájuk, gyorsan elérje őket a rendszer. vagy pedig azért, mert más alkalmazás használja őket, és ez így normális. ha lelövöldözgeted őket, azzal jobban terheled a telefonod. az android, ha memóriára van szüksége, akkor csinál magának helyet hozzá.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#37435) Lacopapi válasza Pit23 (#37433) üzenetére


Lacopapi
addikt

Párszor kitárgyaltuk már a killerek feleslegességét....amikor szükség van rá,felszabadít memóriát az android,ne aggódj,egyébként csak előszedi,de nem használja a progikat.Csak hogy "kéznél legyen",ha mégis kell....de Te tudod..Nekem még sosem volt memória gondom ezzel a telóval..

[ Szerkesztve ]

(#37436) Pit23


Pit23
csendes tag

oksi csak elég rossz mikor látom hogy lemegy a memoria 40mb ig is és tényleg csak wifit kapcsolom be ezek meg már egyböl elis indulnak pedig még egy progit se inditottam el

[ Szerkesztve ]

(#37437) #71562240 válasza Pit23 (#37433) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vétóval és lacopapival ezügyben nem teljesen értek egyet, én alkalomadtán használok task killert (de az auto funkciáját nem), ami persze csak fél(negyed)megoldás. A végső "megoldás" az idegesítő appok törlése, jegelése... :D

[ Szerkesztve ]

(#37438) Heimdallr75 válasza Pit23 (#37436) üzenetére


Heimdallr75
őstag

és miben akadályoz téged az ha 40M van csak? Soha nem nézem mennyi van, kit érdekel:D
majd ha kell "csinál" helyet :D amúgy meg a parlagon heverő ( üres) memória a pazarlás.

الغريبة في هذا الكوكب

(#37439) Verhóó


Verhóó
tag

Sikerült megcsinálnom ES-szel az átírást.Újraindítottam, de a wifi beállításoknál nem jelent meg új menü :F

(#37440) Pit23


Pit23
csendes tag

igazatok van töröltem a task killert csak idegesit ha látom igy már nemfog :D

(#37441) Juliuska válasza pomk (#37432) üzenetére


Juliuska
senior tag

hmm...
megkérdezhetem, h milyen explorerrel nézted...? :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#37442) tzl válasza #71562240 (#37437) üzenetére


tzl
senior tag

Egyetértek, néha én is használom. Egy-egy nagyobb memóriaigényű app elég döcögős tud lenni, ha a rendszerre van bízva az igényelt memória biztosítása.
Az auto kill viszont szerintem felesleges, azt én sem használom.

(#37443) Ájvé válasza Lacopapi (#37435) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát nekem 2.2-vel pedig volt, task killer nélkül naponta illett újraindítani különben nagyon belassult sok felesleges programot hagyott futni, Miui-n már nem hagyja ezeket futni általában 150MB-nál is több szabad memóriám van (persze némileg közre játszik hogy gyári Defy alap szolgáltatások jó része nincs fent, de pl a futó appok is sokkal kevesebb erőforrást igényelnek, nem tudom hogy 2.3 vagy Miui miatt van így de nagyon szembetűnő).
Task killerrel ki lehet tolni az újraindítási időt 2-3 napra de akkor már nagyon javasolt.
Amúgy meg hiába szabadít fel memóriát az újonnan induló programoknak pont ez miatt lehet a lassulás hiszen párat le kell állítani vagy háttérbe kell tennie hogy legyen szabad memória és ez bizony idő akárhogy is nézzük.
Auto kill felesleges ha arról van szó, az tényleg gyilkos és többet árt mint használ, de egy ES Task manager kill widgettel illik 2.2-n legalább mikor befejeztük az aktuális tevékenységünket nyomunk rá egyet hogy ha újat indítunk legyen elég erőforrás.

[ Szerkesztve ]

(#37444) #71562240 válasza tzl (#37442) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pontosan így van, bizonyos döcögősséget meg tudok előzni vele nagy memóriaigényű cuccok esetében. Előtte-utána kill, melyik hogy szereti. Például mikor mobillal fórumozok, a böngésző csak gyűjti-gyűjti a memóriát, ha nagyon sokáig csinálom, lemegy 40-50MB-ra a szabad hely, és mikor abbahagyom a fórumozást, nehézkes.. lenne, de mihelyst killezek, máris 200MB a szabad memória, és már pattog is a rendszer, mint a nikkelbolha.

szerk.: (#37443) Ájvé: Teljesen egyetértek, szívemből szóltál.

[ Szerkesztve ]

(#37445) Lacopapi válasza Ájvé (#37443) üzenetére


Lacopapi
addikt

Lehetséges,ezzel nem tudok vitatkozni,mert tán egy napot ha fenn volt a 2.2.....illetve már harmadik napja megy a SEA rom,és semmilyen lassulás nincsen...amit egyébként sem értek,hiszen akkor aki "csak" a gyári romot használja,mind így járna és ilyen visszajelzés nemigen van.

(#37446) pomk válasza Juliuska (#37441) üzenetére


pomk
őstag

ES File Explorer,
Gépre rákötve Total Commander és a rejtett fájlok mutatása is be volt kapcsolva. :)

[ Szerkesztve ]

(#37447) Lacopapi válasza Lacopapi (#37445) üzenetére


Lacopapi
addikt

Most már van...hm.

(#37448) Ájvé válasza Lacopapi (#37447) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen van, itt sokan moddolt romot használnak azok jobbak (vagyis én csak most tettem fel Miui-t ami iszonyat változás a 2.2-höz képest itt tényleg teljesen felesleges task killer hardver erős sőt erősebb mivel 1Ghz-en fut és lazán visz mindent itt jön ki a Defy hardver ereje mert gyári romon nem mindig van így), én elég sokat ismerkedtem a gyári rommal konkrétan tavaly decembertől október végéig volt 2.1 és 2.2 is szóval volt időm ismerkedni vele és ez a tapasztalatom (de ne vedd támadásnak csak leírom amit tapasztaltam nem trollkodni akarok).

(#37449) #71562240 válasza Lacopapi (#37447) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erre én (mint a mérvadó személy) "azt szoktam mondani", hogy nekem ne akarjon az Android okos, lenni, úgymond ne akarjon a "kezem alá dolgozni". Majd én elindítom amit akarok, én tudom, hogy mit akarok, az Android nem tudja. Ne indítson, ne cache-eljen a memóriába hatezer appot azért, hogy az az egy is köztük legyen, amire nekem éppen szükségem van, és az az egy darab app így egytizedszázezredmilliomod másodperccel gyorsabban indul el, mert az Android betöltötte előre, ám a rendszert (memóriát, akkut, néha a CPU-t) feleslegesen terheli a többi 5999, amit betöltött feleslegesen. Uff, én beszéltem. :)
Annak persze van értelme, hogy a neten szinkronizálandó widgeteket-appokat (időjárás, GMail...) elindítja, amikor netre lépek. A DLNA-t, a MediaShare-t, a Cardio Trainert (azt persze már rég töröltem) és társaikat azonban ne indítsa el, se azért, hogy a kezem alá dolgozzon, se marketingcélok miatt (merthogy olyan is van). Uff mégegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#37450) B_I_G


B_I_G
tag

16napot bírt a cserélt hangszóróm :/ ma megint elkezdett recsegni.
nem lesz ez így jó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.