Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) Heimdallr75 válasza pomk (#37599) üzenetére


Heimdallr75
őstag

próbáld meg alap rendszeren.

Titaniumot meg kukázd, rengeteg galibát okoz.

الغريبة في هذا الكوكب

(#37602) rum-cajsz válasza deadhallowee (#37567) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én is a wifi netmegosztást javaslom, jóval egyszerűbb dolgod van, és sokak által kipróbált, használt dolog.

Amit Te keresel az a "Reverse Tethering", és még nem olvastam működő megoldást Androidra, de azért elképzelhető, hogy valakinek mégis sikerült.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#37603) #71562240 válasza szucsinka (#37598) üzenetére


#71562240
törölt tag

A SetVsel tud feljebb-lejjebb menni.

(#37604) pomk válasza Heimdallr75 (#37601) üzenetére


pomk
őstag

Úgy terveztem, hogy alap rendszerre pakolok fel újra mindent.
Titanium helyett tudsz ajánlani valami hasonlót?

(#37605) Heimdallr75 válasza pomk (#37604) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a hibák 80%-át pont a hasomló programok okozzák. Csinálj egy tiszta telepítést. Ez a legbiztosabb.

الغريبة في هذا الكوكب

(#37606) szabof1 válasza szucsinka (#37598) üzenetére


szabof1
őstag

Neked van 2ndInit telepítve, ha jól emlékszem.
Akkor nem kell SetVsel progi. CWM-ben tudod állítani (ez van az általad linkelt 1. megoldásban is leírva).

Szerintem írd be a névjegyedbe, hogy Defy+ telefonod van, akkor ha írsz, rögtön tudja mindenki, hogy te egy kissé más eset vagy :D és annak megfelelően válaszolunk.

(#37607) szucsinka válasza #71562240 (#37603) üzenetére


szucsinka
őstag

de ahogy megnyitom ujraindul a telo ez a bajom.
más:a wifit is eldobalja 5percenkènt a jellel semmi baj nem tudom mi lehet vele

(#37608) szucsinka válasza szabof1 (#37606) üzenetére


szucsinka
őstag

ha nem gond elmagyaráznád hogy kell csinalni?
erdekes most meg jo a wifi hmm(telorol irok)

[ Szerkesztve ]

(#37609) szabof1 válasza szucsinka (#37608) üzenetére


szabof1
őstag

Nálam ez van (CM7): Android Bootmenu v1.0.6
Ebben így kell:
CPU Settings / Status / [Enable] - ekkor engedélyezted
Beállítása: az egyes ClkX (X = 1-3, de láttam már Clk4-et is Defy+ romban) és VselX értékeket úgy tudod állítani, hogy belépsz és ott a +10/-10 illetve +1/-1 sorokra állsz és addig nyomogatod a bekapcsoló gombot, míg a kívánt értékre állítod, majd --Go Back.
A végén az utolsó előtti sorban [Save]-et kell választani.
Aztán --Go Back és utána a legelső sorban [Reboot].
A Defyre való bevált értékeket itt megtalálod, de neked lehet, mások lesznek jók. Kezdj magasabb Vsel értékekkel és mindig csak egy sorban és kicsit lépj lefelé és ha stabil, akkor folytathatod lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#37610) szucsinka válasza szabof1 (#37609) üzenetére


szucsinka
őstag

ok vilagos de hogy jutok a cpu settinghez?

(#37611) szabof1 válasza szucsinka (#37610) üzenetére


szabof1
őstag

Amikor kék lednél a hangerő le gombbal belépsz, ott miket látsz? Nekem ott van a CPU Settings.

[ Szerkesztve ]

(#37612) szucsinka válasza szabof1 (#37611) üzenetére


szucsinka
őstag

pill megnezem

boot--->
system--->
recovery--->
tools--->
reboot system

[ Szerkesztve ]

(#37613) szabof1 válasza szucsinka (#37612) üzenetére


szabof1
őstag

Akkor System és ott talán Overclock vagy CPU settings
A német leírásban is ez van: System / Overclock

(#37614) szucsinka válasza szabof1 (#37613) üzenetére


szucsinka
őstag

nem stimmel vmi ott unrooting van és uninstal boot menü

(#37615) szabof1 válasza szucsinka (#37614) üzenetére


szabof1
őstag

Lehet, hogy neked régebbi 2ndInit van telepítve.
Akkor marad a SetVsel program a Marketről.

(#37616) szucsinka válasza szucsinka (#37614) üzenetére


szucsinka
őstag

pontosan ugy csináltam mindent és nincs csak un rooting és uninstal boot menü

(#37617) szucsinka válasza szabof1 (#37615) üzenetére


szucsinka
őstag

ujabbat nem lehet telepiteni?
a SeTVelt-már telepitettem de ahogy rákattintok ujraindult a telo és letöröltem

(#37618) szucsinka


szucsinka
őstag

az 1.4.2 es 2ndlnit volt fent..

(#37619) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

WajkIUI v1.7.15-hoz nincs valami gps fix? :S

történet:

-gyári 2.2 = tökéletes gps ( net nélkül, agps reset után max 3perc és fixálta a műholdakat, ment a navi)
-miui = egy óra alatt se fixál műholdakra :(
(gps toolsok vannak fent, próbáltam őket)

(#37620) tzl válasza pomk (#37604) üzenetére


tzl
senior tag

Astro file manager tud app backupot, de csak az apk-t menti el, beállításokat nem. Így olyan, mintha frissen telepitetted volna a marketből, csak nem kell keresgélni és letölteni. A titanium azért tud galibát okozni, mert nem a telepítőt menti, hanem magát a telepített alkalmazást.

(#37621) pomk válasza tzl (#37620) üzenetére


pomk
őstag

Köszi, kipróbálom! ;)

(#37622) pixelking válasza tzl (#37620) üzenetére


pixelking
tag

Az Astro app backupja a játékoknál a mentést lementi, vagy azt sem?

(#37623) tzl válasza pixelking (#37622) üzenetére


tzl
senior tag

Semmit sem ment le, csak az apk-t. Pont ez benne a jó, ha teljesen tiszta rendszert akarsz összerakni. Minden frissen telepített lesz, csak nem kell marketet böngészni meg letölteni.
Egyébként a gameloft játékok a kártyán tárolják a beállításokat, úgyhogy újratelepítésnél is megmarad minden.

(#37624) B_I_G válasza mézespálinka (#37619) üzenetére


B_I_G
tag

1.10.21ben működik rendesen. sztem ideje lenne frissíteni :P

(#37625) mézespálinka válasza B_I_G (#37624) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Ohh koszi:)

(#37626) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Hülye kérdés jön: A Defy elérhető már magyar nyelven? Ha nem, akkor lesz valamikor? Csak mert mindenhol azt olvasom, hogy magyar nyelvű menüvel nem rendelkezik...

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#37627) Kbali válasza zer0fill (#37600) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem csak mobilnettel ment, wifi-n nem akart elindulni, leszedtem...

(#37628) Kbali válasza SpongyaBob (#37626) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még mindig nincs magyar nyelv, nem is valószínű, de lehet magyarítani -> lásd Mélyvíz topik.

(#37629) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

sziasztok!

3 napja van meg a telefonom szóval elég noob vagyok hozzá :D fél orája kb benyomtam a flight mode-ot. utána pedig nemtudom, zárolta a sim-et és csak segélyhívásokat tudok kezdeményezni. ezzel akkor most mi van? :D vagy mit tudok neki csinálni? Fent írja hogy "Emgency calls only | SIM card is locked." feloldom bill zárat, kéri a PIN-t. beírom, és utána csak segélyhívásokat tudok kezdeményezni.

valaki segítsen légyszives. :) köszi!

(#37630) Bailey válasza SpongyaBob (#37626) üzenetére


Bailey
senior tag

Nincs magyar a gyári romokban, és mivel a sima Defyhez már nem nagyon fognak kiadni frissítést ezért nem is várható. De a CM7-ben alapból van magyar, a MIUI-nak szintén van magyar verziója és még szerintem van több másikban is, de én csak ezt a kettőt használtam eddig.

(#37631) deadhallowee válasza deadhallowee (#37629) üzenetére


deadhallowee
csendes tag

Bele raktam a SIM-et egy régebbi vodás telefonba és ott működött, illetve egy másik vodás SIM-emet beleraktam a Defy-be és az is működött. Mit rontottam el?:D és hogy lehetne ezt orvosolni?:)

(#37632) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

Na jó. Sikerült rájönnöm hogy a gondot a Flight Mode okozza. Egyszerűen nem tudom kikapcsolni, mert ha be van kapcsolva akkor nincs hálózat, bár legalább a menübe be enged, de amint ki akarom kapcsolni letiltja a SIM-et. Ötlet?

(#37633) baradi válasza deadhallowee (#37632) üzenetére


baradi
senior tag

ha jol ertem masik teloban okes a sim es tudsz vele hivast inditani? nekem ugy tunik, hogy a sim kartyaddal lesz a gond. ezek az uj telok nem nagyon szeretik a regi sim-eket. Menj be a szolgaltatodhoz, es mondd el, hogy mi a szitu es csereljek ki , elvileg ingyen meg is fogjak tenni...

(#37634) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

a teloval együtt új SIM-et is vettem. flight mode kavart be valamit. :S most beleraktam egy másik SIM-et és azzal csinálok egy visszaállítást. remélem megoldja a problémát.sajnos jobb ötletem nincs. egyszerűen nem tudom kikapcsolni a Flight Mode-ot mert egyből fogja és letilja a kártyát, megjelnik fent az Emergency Calls only | Sim card locked felirat. és semmit nem tudok csinálni. ha pedig bekapcsolva hagyom akkor írja hogy Invalid Card, de hívást nem tudok kezdeményezni.... :S nem értem hogy, hogy nem lehet kikapcsolni a Flight Mode ot....

(#37635) #71562240 válasza deadhallowee (#37632) üzenetére


#71562240
törölt tag

A flight módot ki kell tudnod kapcsolni amiatt, mert nincs hálózat, hiszen ugyebár éppen az a lényege, hogy lekapcsol a hálózatról. Mivel a flight mód lekapcsol a hálózatról, ezért van az only emergency a bekapcsoláskor.
Tehát, amikor kikapcsolod a flight módot, beadja az only emergency módot, ekkor megadod a PIN-t, ekkor bekapcsol a telefon, majd rácsatlakozik a mobilhálózatra, merthogy ekkor már nincs flight módban. Ez normális működés, csak te valószínűleg megijedtél tőle. Vagy ez így nem működik? Ennek működnie kell így! Nincs itt SIM kártya probléma.

szerk: (#37634) deadhallowee: válaszom ugyanaz, mint fenn. Nem kell megijedni, hogy a flight kikapcsolásakor only emergency-be tesz, ez így működik. Megadod a PIN-t, és újra működik minden.

Flight kikapcs > only emergency-ben PIN-t megad > vár néhány másodpercet, kész.

[ Szerkesztve ]

(#37636) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Tegnap óta egy t-mobile-os defy tulajdonosa vagyok. Az about alatt egy vagon azonosító, típusszám, firmware szám stb található. Mi alapján tudom beazonosítani, hogy 2.51 ver alatti vagy feletti a szoftver?
Bocsi a dedós kérdést, de rengeteg infó van a telefonon, a fórumokon... teljesen elvesztem ezekben...
Köszönöm a segítséget....

www.refujvaros.hu

(#37637) CoolBoy323 válasza kymco (#37636) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a kereső, első hsz használata nagyon javallott, ha el vagy veszve ;)

(#37638) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

Amikor kikapcsolom a Flight Mode-ot akkor írja ki azt hogy emergency calls only, sim card is blocked. nem kapcsolódik hálózatra és nem is akar. Még a menübe sem enged be.

(#37639) #71562240 válasza kymco (#37636) üzenetére


#71562240
törölt tag

Biztos, hogy a feletti, hacsak nem használtan vettél egy régi, frissítetlen szoftverűt. A 2.51-es jelzés a 2.1-es (Eclair) Android verzió legutolsó alverziója volt (system version menüpont), de ha újonnan vetted a telefont, azon már a 2.2-es Froyo Android verzió van. Ennek már 3-assal kezdődő szám van a System versionben a Moto version után.

Egyébként CoolBoy jól mondja, olvasd el az első hozzászólást figyelmesen. (A használati utasítás után.) Aztán a Mélyvíz fórum első hozzászólását.

[ Szerkesztve ]

(#37640) #71562240 válasza deadhallowee (#37638) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ekkor húzd el a képernyőn a bekapcsoló ikont jobbra!!!, add meg a PIN kódot!!!, utána engedni fog mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#37641) deadhallowee válasza #71562240 (#37640) üzenetére


deadhallowee
csendes tag

bekapcsoló ikont? mármint a billentyűzárat oldjam fel? hát feloldottam, utána kéri a PIN-t, megadom és utána bedob a tárcsázóba ahol csak segélyhívásokat tudok kezdeni.

(#37642) mira72 válasza deadhallowee (#37641) üzenetére


mira72
őstag

Nem lehet h le van tiltva a telefon?

Ui: Miért nem elég ha a 112-t tudod hívni csak ? :DDD

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#37643) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

háháháááháháááhááháháá. :D majdnem vicceset írtál. :)
amugy nem tudom hogy le van-e tiltva. elvileg semmi olyanra nem mentem rá. csak és kizárólag a flight mode-ot kapcsoltam be. azota SEMMI.
gyári beállítások visszaáll. nem segített. most csináltam egy hard reset-et. és az se. :D
szóval ebből bizony az lesz hogy megyek be az üzletbe és hozzájuk vágom ha már ugy is birja az ütést :)

(#37644) mira72 válasza deadhallowee (#37643) üzenetére


mira72
őstag

Te vetted a telót újonnan, szolgáltatótól, telefonos boltból, vagy használtan valahol? stb?

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#37645) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

Vodafone zsír új előfizetéssel :)

(#37646) kymco válasza #71562240 (#37639) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a segítséget... a Moto_Version után 34.179.2 van... tényleg 3-sal kezdődik.

www.refujvaros.hu

(#37647) mira72 válasza deadhallowee (#37645) üzenetére


mira72
őstag

Akkor vagy valami hatalmas user error, vagy tényleg van vmi gebasz a készülékkel..
Tegyél bele egy olyan simet ami nem kér pin kódot.. mindegy melyik szolgáltatóé, mert az összes defy független.,...

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#37648) deadhallowee


deadhallowee
csendes tag

beleraktam a régi sim kártyáámat, és ezzel semmi. nemtudom, megprobáljam ezzel is bekapcsolni a flight mode-ot?:D:D:D: végülis már annyira mindegy.

(#37649) pomk válasza tzl (#37620) üzenetére


pomk
őstag

Nagyon köszönöm a tippet, így sikerült rendbe rakni (egyenlőre....kopp...kopp).

(#37650) #71562240 válasza deadhallowee (#37648) üzenetére


#71562240
törölt tag

Próbáld.

szerk: (#37641) deadhallowee: Na ilyet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.