Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Den Hadnagy válasza #71562240 (#37894) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nagyon köszönöm ,megvan!
Kíváncsian várom, hogy mennyire fog változni a képminőség.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37902) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Köszi a többieknek is :D

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37903) Flexy90


Flexy90
senior tag

én nem értem, nekem 1,5 napnál nem bírja tovább.. (gyári FR rom, 1GHz)

Xiaomi Fan

(#37904) Lacopapi válasza domerator (#37900) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ne fogadj,R/W-nél közli,hogy rendszerfájlt nem töröl....R/O-nál csak annyit kérdez,hogy tényleg akarom-e...most néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#37905) fa4hu válasza Lacopapi (#37904) üzenetére


fa4hu
őstag

Demorátornak igaza van, amikor R/O-t ír ki, akkor éppen R/W-módban van. :)

(#37906) Lacopapi válasza fa4hu (#37905) üzenetére


Lacopapi
addikt

Értem.Akkor az a lényeges,amit nem látok....ezt nem tudhattam,nekem az a fontos,amit kiír.Persze,én vagyok a hülye,miért a váltógombot nézem... :)
Mellesleg domerator,nem demorátor.

Fogadhatsz mégiscsak,domi.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#37907) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Utolsó mára:

Az itt

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11018223&postcount=24

elérhető patch használható gond nélkül zöldlencsés Defy-re, vagy ne kockáztassak annyiért, hogy fullscreen videofelvételem legyen?

:U

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37908) fa4hu válasza Lacopapi (#37906) üzenetére


fa4hu
őstag

Elnézést a névelgépelésért! (Lehet, hogy diszleixás vagyok?!)

[ Szerkesztve ]

(#37909) Robi BALBOA válasza Flexy90 (#37903) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Sokat nyomkodod! :DDD
Írd le, hogy a másfél nap alatt miket csináltál vele?
Hány százalékig ment le ennyi idő alatt?
Órajelek, vsel?
Progik, mk futnak a háttérben?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37910) Flexy90 válasza Robi BALBOA (#37909) üzenetére


Flexy90
senior tag

Általában reggel 6-7kor lehúzom a töltőről. Mobilnetezés kb 1óra, Zenehallgatás fülhallgatóval szintén 1óra. Játék kb 1óra. Telefonálni nem sokat szoktam. Napjában többször ránézek, nyomkodom legyen ez is 1 óra :D. Este 8fele olyan 40%-on van, ezért inkább minden nap töltöm. Végül is nem panaszkodom, csak meglepő h egyeseknek 3napig is elmegy, nekem erre nem lenne képes, ha hozzá sem nyúlnék, viszont hálózaton lenne.

Xiaomi Fan

(#37911) KaiotEch válasza Flexy90 (#37910) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vegyük a dupláját, és úgy ment el 6 napig, hogy kb óránként csak megnéztem mennyi az idő + volt benne max 10 perc beszélgetés.

(#37912) Flexy90 válasza KaiotEch (#37911) üzenetére


Flexy90
senior tag

Hihetetlen.. :)
Milyen rommal érted ezt el?

Xiaomi Fan

(#37913) KaiotEch válasza Flexy90 (#37912) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gyári 2.2.2

(#37914) Robi BALBOA válasza Flexy90 (#37910) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A gyári rom van rajta(2.1), ha igen akkor azonnal (mondom azonnal) legalább egy gyári 2.2-t dobjál fel(FR gyári nekem bejött nagyon, több mint 5 napot bír a telóm kevés piszkálás esetén(1,5-2 óra játék, 20perc duma, napi 20perc nyomkodás), de átlagos használattal is simán megvan a 3 nap(mindezt repülő mód nélkül), előtte a 2.1-el én is küzdötten a 1,5-2 napért), valamint a proci órajeleihez tartozó Vsel értékeket vedd vissza amennyire csak lehet(ha még nem tetted meg), és tuti meg lesz a 2-2,5nap(vagy több is) normál használat mellett is.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37915) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Ehhez kapcsolódóan az én setvsel értékeim:

18/300
36/800
46/1024

Ennél sokkal lejjebb menni nem nagyon lehet a feszültségekkel, sokat játszottam vele.
A plusz mhz-ért pedig nagyon sok +feszt kell adni, nem is nagyon érezhető a gyorsulás.

Remélem ez segít kitolni az akkuidődet.
Nekem aktív használat, állandó wifi, sok zene mellett olyan 2-2,5 nap. Ja, és még állítsd be a battery managerben a mode-ot (éjszaka ne szinkronizáljon, ilyenek). Flight mode akár éjszakára, stb., sok apró trükk van.

Ja, én 2.2-t használok.

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37916) Womb válasza KaiotEch (#37911) üzenetére


Womb
senior tag

6 napig nekem is elmegy úgy, hogy esténként némi játék, napi 15-20 perc duma.

(#37917) _seth_ válasza Womb (#37916) üzenetére


_seth_
veterán

És ezt hogyan? 1,5 óra beszélgetés + játék és 6 napig? Elég hihetetlen az eddig ismert adatok alapján.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37918) Womb válasza _seth_ (#37917) üzenetére


Womb
senior tag

Kevés programot használok, sokszor nem szinkronizálok, ha nagyon vidéken tartózkodom, akkor csak 2G.
Esténként repülő, ennyi.
Monitorozó programokat sem használok, pld. akksi figyelő megoldásokat.

(#37919) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Sokat olvastam a Defy-ról, és egyre jobban tetszik.

-Mennyire hangos a hangszórója? (Itthon sokszor telóval hallgatok zenét, ha mosogatok, vagy ilyesmi, ezért ez nekem szempont telefonvásárláskor :) szóval a kérdés fontos! )
-Jelent valami hátrányt, hogy nincs benne giroszkóp?
-GPS-nél a térkép menet közben forog? (Sosem volt még GPS-es készülékem, sorry a buta kérdésért.)
-Végül a piroslencsés videofelbontása valóban növelhető?
-Az LG Optimus Black és a Samsung Galaxy S is elég hasonló árban van a Defy-jal. Nem éri meg jobban a másik kettőből valamelyik?

Köszi a válaszokat.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#37920) mexi


mexi
csendes tag

Sziasztok.

Tudja esetleg valaki hogy hol lehet defybe való hangszórót kapni???Ugyanis tegnap 3madszor is előjött a hiba.Röpke 1 hónap alatt úra elkezdett recsegni mint az állat.Úgy döntöttem hogy kicserélem magam.Elegem van belőle hogy havonta 2 hétre szervizbe kell adnom.
Egyébként dög egyszerű a csere.Tegnap 2 perc alatt kiszedtem és megvizsgáltam.Természetesen teljesen tiszta volt,egy gramm por sem volt rajta mint azt ahogy legutóbb a szervíz állította.
Tehát a kérdés :Hol vásárolhatok hangszórót bele????

THX

(#37921) TcMano válasza Lacopapi (#37800) üzenetére


TcMano
tag

Ez igen érdekes téma. A régi motom már litiumos akksis volt. Én tovább folytattam a NmHibrides hagyományt. Megformáztam, és 2-3 havonta addig merítettem míg be sem kapcsolt. Eredményez 7 éves akku és a megszokott használatom mellett 4-5 napot kibír. Párom másik típusú motoja dettó.

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#37922) #71562240 válasza jolti05 (#37919) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én eddig azt hittem, hogy van benne giroszkóp.

(#37923) Turbobacsi válasza #71562240 (#37922) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

van

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#37924) fkrinya válasza mexi (#37920) üzenetére


fkrinya
tag

Hova vitted szervizelni?
Condor/Cirma nekem egész gyors volt. Hétfőn zárás előtt adtam le és csütörtök reggel kaptam smst, hogy mehetek érte.
Amúgy én is néztem hozzá hangszórót és nem találtam kimondottan defy hangszórót.
Itt a fórumon azt írták, hogy a SE K770 hangszórója jó bele, szóval vettem egyet, de nekem egyáltalán nem passzolt bele.

(#37925) Den Hadnagy válasza jolti05 (#37919) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Szia!

- Elég hangos a hangszóró (arra is, amire te akarod használni)
- Van benne giroszkóp
- Igen, forog (a használt szoftvertől is függ)
- Igen, növelhető (bár nekem zöld lencsés van, viszont a pirosat többen sikerrel mókolták meg)
- Ez egyéni ízlés dolga, de LG-t szerintem ne vegyél.

Remélem segítettem:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37926) mexi válasza fkrinya (#37924) üzenetére


mexi
csendes tag

Én T-mobilnál adtam be és a cordonhoz küldték,de ez másfél hét.És közben szükségem van a okostelefonom adta lehetőségekre mint gps,meg a yahoo.mail.Tehát marhára elegem van már abból hogy miközben előfizetésem van és csengetek mint a katonatiszt,közben nincs telefonom.

(#37927) kymco


kymco
veterán

Hozzászólásokban olvasom, hogy pld az akkumulátor töltöttsége ennyi és ennyi idő alatt 56%-ról 42%-ra csökkent. Az én indikátorom 10%-os osztásokban jelzi, az állapotot. Gyári ROM-mal meg lehet oldani szoftveresen a finomabb értékek kimutatását is?

www.refujvaros.hu

(#37928) Flexy90 válasza Den Hadnagy (#37915) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszönöm a válaszokat srácok! Természetesen froyo van rajta mióta kijött rá. A vsel értékeket akkor lejjebb veszem! Szinkronizálni se nagyon szokott, csak ha engedem neki. :D Amúgy le van tiltva a mobilnet ha nem használom.

Xiaomi Fan

(#37929) Vhunter válasza kymco (#37927) üzenetére


Vhunter
tag

Szevasz,
Vannak programok, amik kijelzik százalékosan. Én többet is kipróbáltam, és végül MotoCharge-ot használtam, szerintem ez a legegyszerűbb belőlük (ha tényleg, csak az akksi százalék kijelzésére van szükséged.

Most látom, hogy azóta már fizetőssé vált. :Y

[ Szerkesztve ]

(#37930) kymco válasza Vhunter (#37929) üzenetére


kymco
veterán

Tudsz nem fizetőset ajánlani? Vagy mi alapján keressek rá, mert a szokásos módszer nehézkes:

1. keresek a battery-re a marketen;
2. telepítek;
3. tesztelek;
4. uninstall;
5. "elvetett" listára teszem a progit;
6. goto line 1;

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#37931) YAS-dude válasza Den Hadnagy (#37925) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs benne giroszkóp. A 3 irányú gyorsulásmérő még nem giroszkóp.

(#37932) #71562240 válasza Turbobacsi (#37923) üzenetére


#71562240
törölt tag

Naná, hogy van benne giroszkóp, furcsa is lenne, ha nem lenne. :D Kolléga nem tudom honnan gondolta, hogy nincs, de eredeti ötlet.
Yas-dude: hát az a giroszkóp.

[ Szerkesztve ]

(#37933) Vhunter válasza kymco (#37930) üzenetére


Vhunter
tag

Őőő... igazából nem olyan drága (150ft), de ha nem akarsz fizetni, akkor ne marketen keresgélj, mert ott tényleg nehéz rájönni, mire keress.
Itt fórumon kereső ->százalékos , és máris van egy csomó ajánlás.

(#37934) KaiotEch válasza Vhunter (#37933) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A fizetőst is meg lehet szerezni ingyen, csak tudni kell hol kell keresni.

(#37935) kymco válasza Vhunter (#37933) üzenetére


kymco
veterán

Nem a pénzzel van gond, nem merek a család bankszámlaszámával játszadozni...
De köszönöm a segítséget! :R

www.refujvaros.hu

(#37936) prompt


prompt
tag

Megszűnök Defy-s lenni, mert sikerült kinyírni, teljesen. A garanciáját is elveszítette szegény.

A történet az, hogy nemrég (majdnem 8 hónap után) előjött a hangszóróprobléma és elküldtem szervizbe, ahol természetesen még garanciában megcsinálták. Viszont ezután jó szokásomhoz híven buliban bemutattam (már sokadszor), hogy mennyire remek vízálló telefonom van. És mint kiderült már nem vízálló, mert mire észbe kaptam (ez amúgy nem volt túl gyors, mert ugye buliban voltam) már belement a víz, páros volt a kijelző. Másnap szárítgattam, de tiszta pára volt a kijelző még mindig, persze ekkor nem kapcsoltam be. Aztán darabokra szedtem, hogy tényleg kiszáradjon, meg kitörölgettem belőle a vizet és egy napot darabokban volt, hogy minden csepp felszáradjon. Utána összeraktam és bekapcsoltam, de hát a kijelző egy része nem érzékelt, a bal alsó gomb nem működött, a kamera szintén nem. Visszatettem rá a gyári ROM-ot (CM7 volt rajta) Elvittem szervizbe és mondtam, hogy milyen hibajelenségeket produkál (azt nem, hogy víz alá dugtam). Szétszedte a srác és látta az akksi allján lévő indikátoron (mert ilyen is van rajta), hogy az bepirosodott, szóval víz érte a telefont, amitől az elveszítette a garanciáját. Szépen be is jegyezte a központban, hogy ezt a telefont nem lehet garanciában javítani. Kérdeztem a szervizest, hogy az nem lehet-e, hogy a kb. két héttel ezelőtti szerviz alatt nem rakták össze tökéletesen, nem húztak meg valami csavart, elmozdult a tömítés, vagy valami, ami a gondot okozhatta, de persze ő mondta, hogy az elképzelhetetlen, ott tökéletes emberek dolgoznak, csak én lehetek a hülye. Nem vitatkoztam vele, felesleges lett volna.

Felhívtam a szervizt, hogy mennyi lenne megcsinálni, mondták, hogy nem éri meg, alaplap csere tuti kell, ami 60-70 ezer körül van.

Tanulság: csak óvatosan a vízállósággal, főleg szerviz után :)

THE END :)

(#37937) #71562240 válasza prompt (#37936) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez szomorú, részvétem. Tanulság az is, hogy olvasni kell a fórumot, mert itt bizony már sokszor szó esett róla, hogy a szervízben sajnos általában úgy szerelik, hogy utána elveszti a vízállóságát. Nyilván odafigyelés kérdése, mert van amikor rendesen megtudják csinálni, és nem veszti eł.

(#37938) tzl válasza Vhunter (#37929) üzenetére


tzl
senior tag

Mindig is fizetős volt a marketen. Viszont az app készítője az xda-n közzétette az xda-s közönség számára ingyen is. Xda-ról letölthető ingyen teljesen legálisan.

motocharge topic, letöltés

"I give the app away for free here in the forums. But in case you want to donate a little for my work, feel free to buy it from the market. (it costs 50 euro cents, I don't know how much that is in $$$ cent, but it should be around 60..)"

(#37939) M_AND_Ms válasza prompt (#37936) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

... mert azért a vízálló telefon mégsem egy fürdőnadrág, amit direkt lehet használni vízben, hanem azért, hogy lehetőleg kibírja azt ha víz éri.

"...jó szokásomhoz híven buliban bemutattam (már sokadszor), hogy mennyire remek vízálló telefonom van. És mint kiderült már nem vízálló..."
El tudom képzelni, a társaság milyen jót mulatott, amikor felsültél a produkcióddal ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#37940) Den Hadnagy válasza kymco (#37930) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ha telepíted a setVsel progit, amivel egyébként a procit szoktuk rángatni meg a feszültségeket babrálni, az folyamatosan fut, ha lehúzod az ablakot felülről (úgy pl. amikor az értesítéseket akarod csekkolni), akkor procihőt, akkuszintet (1-es osztásban) mutat majd neked.
Olyasmi, mint Pc-n az Everest.

De van am battery widget is, hamar megtalálod, amennyiben kel valami szép kis grafikai kijelzés. Csak ne vidd túlzásba a diagnosztikai programok telepítését, tökfeleslegesen eszik az akksit.

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#37941) R19 válasza kymco (#37927) üzenetére


R19
senior tag

Ezt használom, tökéletesen működik:
[link]

Beállíthatóak a színek is, pontosan jelzi %-os léptékekben az akksi szintet. :)

[ Szerkesztve ]

(#37942) tzl válasza prompt (#37936) üzenetére


tzl
senior tag

az akksi alján a bepirosodott az azt jelenti, hogy piros x-ek vannak rajta, vagy az az alapállapot és teljesen piros lesz, ha víz éri?

(#37943) #71562240 válasza tzl (#37938) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszönöm én is a linket, nagyon jól jött. Már rég megvettem volna a szoftvert, ha lenne bankszámlám. Bankszámlám még nincs, de Motocharge-om már van! :)

(#37944) tzl válasza #71562240 (#37943) üzenetére


tzl
senior tag

a market hamarosan tudni fogja a paypalos fizetést :)

(#37945) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Szintén programkeresésben vagyok, és hátha van valakinek ötlete.
Olyan kis cetli vagy notesz kellene, ami lapozható, mert pl. a gyári Stickiesből vagy egyet rakok ki, írok rá, aztán ha törlöm, eltűnik, vagy telecetlizem vele a képernyőt. Már jó ideje nézegetem a Piacot, de nem találtam szépet és egyszerűt, tényleg csak annyi kellene, hogy fel tudja írni teendőket, aztán lapozni, átnézni, törölni. (Mint a SPB-ben a SMS-eket, plö.)

Ja igen, SPB Shell. Megvettem, de a telefonon nem vált be (adatforgalom). Levettem, áttettem a tabletre, ott tökéletes.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#37946) szabof1 válasza kymco (#37930) üzenetére


szabof1
őstag

Az XDA-ról ingyenes a MotoCharge, azt telepítsd!

(#37947) Gaba9


Gaba9
csendes tag

Üdv!

Volt már valakinek ilyen jelensége ?? .: "com.android.camera váratlanul leállt próbálja újból" de mindig leáll pedig mostanában nem lett sem telepítve sem törölve semmi...viszont a videofelvétel az meg működik :/
Valakinek valami ötlet esetleg ? Köszi

(#37948) prompt válasza #71562240 (#37937) üzenetére


prompt
tag

(#37937) kammerer
Hát igen, az utóbbi időben nem nagyon értem rá fórumot olvasgatni, biztos ez a baj :)

(#37939) M_AND_Ms
Eddig bírta simán, természetesen az első alkalommal óvatos voltam, de a fórumon is írták sokan, hogy jól bírja, és - eddig - tényleg. Már nem. Vagyis most már megint igen, mert mindegy neki :P (azért nem bántom)
A többiek nem vették észre, hogy beázott, a mutatványt megcsinálta, működött a víz után is :)

(#37942) tzl
Ezt nem tudom, de jó piros lett az alján valami, mintha téglalap alakú lenne (nem szedtem szét még a szerviz óta, hogy megnézzem mit látott a szervizes, csak a kezében láttam), szóval nem X-ek látszanak, de majd megnézem :)

(#37949) tzl válasza prompt (#37948) üzenetére


tzl
senior tag

Köszi, megnéznétek nekem, hogy az akksi alján nálatok vannak-e piros x-ek vagy sima fehér a matrica?

(#37950) YAS-dude válasza #71562240 (#37932) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem, nem az a giroszkóp, ne terjeszd ezt a hibás információt. Ha rákeresel megtalálod, ez volt a nagy újdonság az iphone4-ben, hogy nem csak accelerométer van benne, hanem sokkal pontosabb giroszkóp is.
Aztán felrakod a marketről az elixir2 nevű rendszerinformációs progit és az majd mutatja neked, hogy a giroszkóp nem elérhető (meg a barométer sem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.