Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) n@p@lm válasza Heimdallr75 (#37147) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi

(#37152) #71562240 válasza Heimdallr75 (#37149) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elég jó leírás, de az 1. pontot kiegészíteném az 1b. ponttal, miszerint telefon bekapcs a tetején levő nyomógomb megnyomásával, majd a kijelzőn megjelenő csúszka jobbra csúsztatásával. Szerintem így egyértelműbb, mert ha telefon kézbevesz után ezt nem csinálja meg, akkor csak a fekete képernyőt fogja tapicskolni, az pedig nem szerencsés. Ezzel a kis kiegészítéssel oda lehetne tenni szabof1 leírásai mellé. ;]

(#37153) josada válasza Heimdallr75 (#37149) üzenetére


josada
csendes tag

letölt, telepít, elindít: az adott menűben a betűnagyság növekszik ugyan, de a telefonkönyvben nem. érdekesség, ha netán visszalépsz a font size-be: újra normál a méret!
Help!!! :W

(#37154) Heimdallr75 válasza #71562240 (#37152) üzenetére


Heimdallr75
őstag

úúú bax, igazad van :D szóróm is a hamut a fejemre, hogy most biztosan ott küzd :D:D

(#37153) josada: mégis milyen rom van fent?

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#37155) josada válasza Heimdallr75 (#37154) üzenetére


josada
csendes tag

Látom jól szórakoztok! Az első hozzászólás szerint, mint azt idéztétek, ez a kezdők oldala. Gondolom benéztetek egy kis szórakozás miatt. esetleg tudtok segíteni is, vagy csak úgy tesztek és leírtok egy-egy értelmetlennek tűnő kifejezést. Ha a delikvens lekopik nem is kell neki segíteni, de jót tudtok röhögni! valószínűleg veletek is ezt játszották annak idején!

Szóval: a telefon, ha jól értettem az első sokat emlegetett hozzászólást, Blur mentes
JOREM_U3_3.4.2_179-2
Frimware: 2.2.2
System version: 34.179.2 MB525. Retail.en.CEE

És közben viszketett a bal szemem!!!!!!!! :(((

(#37156) #71562240 válasza josada (#37155) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ember! Aki tudott (heimdal kolléga), rögtön segített, először megírta úgy, ahogy értelmes, használati utasítást ismerő embernek ír valaki, majd leírta úgy, hogy neked is jó legyen.

(#37157) Heimdallr75 válasza josada (#37155) üzenetére


Heimdallr75
őstag

kérlek akkor vakargasd a bal szemed.....

és leírtok egy-egy értelmetlennek tűnő kifejezést.

ha már android telefonod van vedd a fáradságot hogy megismered, semmi értelmetlent nem írtam le.

gyári rom van a készülékeden, ez nálam kb. fél órát volt, így sajnos tovább segíteni nem tudok. Ez a hangnem után nem is szeretnék.

Szerintem várj kicsit, biztosan van valaki aki segít majd.

الغريبة في هذا الكوكب

(#37158) greyslay


greyslay
aktív tag

Többen írnak ilyen lp verzió számokat. Ezek között mégis hol lehet válogatni ? Egyáltalán a marketről kell/lehet ezeket leszedni csak?

"embertelen ember munka"

(#37159) josada válasza Heimdallr75 (#37157) üzenetére


josada
csendes tag

Gondoltam, hogy ez lesz a vége! "Ez a hangnem után nem is szeretnék." (Még Te vagy megsértődve.) Ez a legegyszerűbb, de ezt is köszönöm!
(Kammerer Te jó lennél kíbicnek, mert tét nélkül szóltál ehhez az egészhez, de egészségedre!)

(#37160) josada válasza #71562240 (#37156) üzenetére


josada
csendes tag

Kb. olyan értékű a hozzászólásod, mint B4zsié. (De kioktatni Ő is ki tudott!)

(#37161) Verhóó


Verhóó
tag

Srácok, ma láttam a legújabb Sense launcher-t HTC-n, mit ne mondjak bitang jó!Valahogy nem lehetne ilyesmit rátenni a Defymre?Pl eső cseppek legyenek, vagy köd...

(#37162) Docky_SD


Docky_SD
csendes tag

Sziasztok.
Sikerült elkövetni egy fatális hibát. 4.5.1_128 stock rom full SBF el fel lett rakva.
Downgrade ugye nincs, vagy rosszul tudom ? Találtam egy megoldás szerűt, de végigcsinalva ugyanugy loop.
Összesen 2 rommal tudom elindítani. a fent emlitettel, ami be is bootol, tudom rootolni is(root4defy134.zip). felmegy a clockwork is marketrol(1.8) , de a főzött romok egyike sem hajlandó bootolni, mind loopol.
A másik rom amivel elindul egy 2.1 es jordan féle (JORDN_U3_97.21.51.rar)
A 2.2 re frissités nem jár sikerrel.
Van valakinek ötlete mit lehet tenni ?
Azonkívül hogy szopás van ;)
Thanx

(#37163) chab7 válasza josada (#37160) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor kapsz még egyet :)) Hogy már mennyit írtam erről, mikor valaki annyi fáradtságot nem vesz, hogy ami érdekli annak utánaolvasson és legalább az alapokat megtanulgassa...
De az azonnal személyreszabott - és úgy látom ez már a hangnemre is vonatkozik - segítséget, azaz pontosabban kiszolgálást megkapja azt evidensnek veszi.
Nem baj az ha kezdő valaki, tanuljon. Ha pedig ahhoz is lusta akkor meg húzza meg magát és :R így kérdezzen ne :(( így. Ráadásul úgy hogy kaptál is iránymutatást. :P

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37164) chab7 válasza Docky_SD (#37162) üzenetére


chab7
addikt

Hogy a fenébe sikerült feltenni? És egyáltalán minek? Ha egyszer tudod hogy nem lehet visszatérni - legalábbis egyszerűen.
Na, jártak már így: [link]

Próbáld ez alapján.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37165) etooo válasza DEARevil (#37130) üzenetére


etooo
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37166) Docky_SD válasza chab7 (#37164) üzenetére


Docky_SD
csendes tag

Nandroid fixet akartam felrakni leszedtem egy fullost előtte aztan nem toroltem le, mellé klikkeltem pfahhhh ;)

Nem kellene részegen ilyet csinálni ;)

Ez már vegigcsinaltam a restore és fix utan loopban marad. probaltam wipeolni , de ugy sem
akar bebootolni. Most nekiallok megint, hatha...

Köszi a linket !

(#37169) Docky_SD válasza chab7 (#37163) üzenetére


Docky_SD
csendes tag

Sorry a stilusért ha sértő volt, nem szándékosan !
Próbáltam nyers, pontos és lényegretorő lenni ... sikerült ;)
Természetesen szoktam olvasni forumot mielőtt bekajabálok. Átnéztem a leírásokat, amik nagyon szuperek, érthetőek :R :R Respect for prezident !
Olvastam az xda-n lévő és még tobb helyen i található variánsokat is. Aminek igen jó magyar változatat kaptuk. Igaz nekem nem hozta meg a várt sikert, de az más tészta ;)

Ujra végig csináltam fokozott figyelemmel és pontossággal .. result is same as ...looping.
Asszem marad a 2.3.4. stock , csak az meg bolond, mert mass-storagebol kilep így 10sec múlva portal módba. Ráadásul bluros. ;)

A fura, hogy egy tucatnyi nandackupot probáltam, de 1 sem éled. Csak ez a 2 említett rom.
Nincs tippem. Valami ötlet ?

(#37170) Verhóó válasza #99499520 (#37168) üzenetére


Verhóó
tag

sajnos nem rootolt teló, szóval semmit nem tudok lementeni :( Nem muszáj nekem a legújabb, a régebbi is jó :))

(#37171) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!
Tudtok olyan galéria vagy képnézegető programról, ami abszolút teljes képernyőben mutatja a képeket?
Köszi

(#37172) josada válasza chab7 (#37163) üzenetére


josada
csendes tag

Nah, mégegy okostojás!

Két dolgot kérdeztem:
- lehet-e betűméretet állítani a telefonkönyvben (szemüveges vok) (erre kaptam ugyan választ nagy kioktatások közepette ugyan, de kaptam) az már mellékes, hogy nem volt jó semmire

- a telefon magyar használati útmutatóval kapcsolatosan olvastató az első hozzászólásban, hogy "innen lehet leölteni", de az én általam használt telónak nem ua. a menüje (pedig gyári).
A magyarításra vonatkozó leírás kb több mint 1 évvel ezelőtt íródott! Gondoltam ennyi idő után feltehetem ezt a kérdést segítő szándékú embereknek. Fel is tettem, de csak kioktató, fegyelmező, visszaválaszolgató és a hangnemet magának kikérő okosokkal hozott össze a sors.

Az iránymutatás az megvolt valóban: kifelé erről a fórumról! :O

Szépen is megértettem, hogy itt nem fog segíteni senki!
További jó szórakozást nektek! (Remélem 1szer Ti is összefuttok hasonló hozzáállással! :R )

(#37173) Lacopapi válasza josada (#37172) üzenetére


Lacopapi
addikt

Bocsáss meg,de miért gondolod,hogy a magyarítás folyamata már nem érvényes?

EZT nézd meg,ez augusztusi...valamint melegen ajánlom elolvasásra a testvér topik (Mélyvíz) ELSŐ hozzászólását.

Betűmérettel kapcsolatban : MIUI romban bármekkora lehet és bármilyen típus (akár kínai).Gyári romban nem tudok ilyesmiről.Mondjuk én is szemüveges vagyok,de ez a felbontás megfelelő betűméret szempontjából-persze nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#37175) Enton


Enton
addikt

Ilyen CM7 meg MIUI vagy hasonlók léteznek rendes angol nyelvel is nemde?
Esetleg van olyan amin megmarad a moto-s Blur?
Tehát engem csak egy 2.3.4 vagy 2.3.7 nem tom melyik a ujabb vagy létező. érdekelne blurral. Úgy hogy nem vagyok piros, "csak" zöld lencsés, így a +-os rom szerintem kiesik. Hacsak nem bucsúznák/nék a kamerától, amitől nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#37176) Heimdallr75 válasza #99499520 (#37174) üzenetére


Heimdallr75
őstag

dehogy, csupán a nulla napos reggel a 1-9. hsz. alatt lebarmolt mindenkit, persze a javasolt megoldás működik, kíváncsiságból kipróbáltam. De hát ez van :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#37177) Lacopapi válasza Enton (#37175) üzenetére


Lacopapi
addikt

Blur-os alapra felteheted bármelyik romot,de erős a gyanúm,hogy nem sok marad belőle...CM7-ben választhatod a "rendes" angolt is (multilanguage),MIUI-ban van az US.,na meg a normál MIUI,mindkettő angol.
Defy+ zöld lencsével 640x480 -at tud....MIUI dettó...CM7 némi mókolás után tán többet.
Meg mintha az MS2Ginger Blur-os lenne,de zöldeknek azt aztán tényleg nem ajánlom...akkor már inkább a Defy+ Ez persze szigorúan tapasztalaton alapuló MAGÁNVÉLEMÉNY.

[ Szerkesztve ]

(#37178) josada válasza Lacopapi (#37173) üzenetére


josada
csendes tag

Uram! Ön egy dzsentle-manus!

Örülök, hogy erre járt!

Köszönöm szépen a segítségét! :DD

(#37179) vazzz válasza Docky_SD (#37169) üzenetére


vazzz
őstag

Próbáld ki még az én variációmat is:
- Töltsd le ezt 3.4.2-179-002_CEE_deodexed-signed.zip és ezt Fixed sbf
-Másold a 3.4.2-179-002_CEE_deodexed-signed.zip-et az sd kártyára.
-Ha rootolva van a teló, és van 2ndinit fenn, akkor ott custom recovery, wipe data, wipe cache, advanced-wipe dalvik cache, majd install zip from sd card, itt válaszd az sd-re másolt zip-et. Ha kész, akkor reboot. (Ha nincs rootolva, stb. akkor értelemszerűen először rootold és rakd fel a 2ndinitet)
- Bootloader módba lépsz (reboot, közben hangerő fel nyomvatart)
- RSD lite-al felrakod a fixed sbf-et (előtte csomagold ki a zip-ből a pc-n)
És ha minden jól megy, akkor egy működő froyot kaptál. Ha bootloop van ismét, akkor stock recovery, és wipe data/ wipe cache.
Remélem sikerül.

(#37180) chab7 válasza Lacopapi (#37177) üzenetére


chab7
addikt

CM-ben alapból van wide video. Az ms2g vagy defy+ meg egyre megy zöldeknek mert a kamera miatt mind2-höz kell a greenmod.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37181) Lacopapi válasza chab7 (#37180) üzenetére


Lacopapi
addikt

Jólvanna...mindenre én sem emlékezhetem.Az ms2g-t a blur miatt írtam...mellesleg.A Defy+ meg eközött azért van nálam egy lényeges különbség : a D+ működik frankón,az MS2G meg jól nem.

[ Szerkesztve ]

(#37182) chab7 válasza Lacopapi (#37181) üzenetére


chab7
addikt

Csak kiegészítésnek írtam nem kioktatásnak :R össze ne vesszünk :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#37183) Lacopapi válasza chab7 (#37182) üzenetére


Lacopapi
addikt

Fenét....nekem csak annyi rémlett,hogy valamikor,valamelyik romban volt wide...de romok jönnek,romok mennek,elveszett a sok között.... :DD

(#37184) Verhóó


Verhóó
tag

CM7-el működik már a wifi?

(#37185) CoolBoy323 válasza Verhóó (#37184) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mikor nem működött? :P

(#37186) Verhóó


Verhóó
tag

nekem 1-2 nap után.hiába töröltem amit kellett, egy idő után nem látta a hotspotokat

(#37187) R19


R19
senior tag

A Sygic navi progiról mi a véleményetek?
Teljesen jól használható, vagy van jobb is?

(#37188) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok. Sikerult vennem egy torott defyt jo aron :)
1 kerdes: kamerazni nem tudok, mert azt irja tegyek be sd-t. 1GB hely van a ROMon.

(#37189) tyll30


tyll30
tag

"A(z) com.android.phone folyamatban lévő tárcsázó tevékenység nem válaszol." Hibaüzenettel fagyogat a telóm ! :(
Ekkor eldobja a térerőt csak az újraindítás segít !

2.2 CEE re telepített MIUI.hu 1.10.21-et használok. Előtte miui 1.1.14-et használtam de sajna emiatt a hiba miatt válottam a 1.10.21 re !

Valakinek van ötlete a hiba megoldására ?

(#37190) csabi94 válasza RAiN91 (#37188) üzenetére


csabi94
őstag

csak memóriakártyára tudja menteni a képeket amiket csinálsz :N

(#37191) baradi


baradi
senior tag

Nem tudtok olyan megoldast/programot/csengohang tipust amivel megoldhato, hogy legalabb az elso csengetes halkabb lenne, mint a normal hangero beallitas?

(#37192) RAiN91 válasza csabi94 (#37190) üzenetére


RAiN91
őstag

de gyárilag nem úgy van, hogy nincsen benne, hanem egy 2 gigás belső memória van benne?

(#37193) #71562240 válasza RAiN91 (#37192) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindegy hogyan van gyárilag (adnak mellé 2GB-ost), a lényeg az, hogy a fényképeket az SD kártyára menti.

(#37194) RAiN91 válasza #71562240 (#37193) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor azt nem kaptam az előző tulajtól :( A belsőre valami trükkel nem lehetne menteni? Meg szeretném spórolni az SD vásárlást.

(#37195) csabi94 válasza RAiN91 (#37194) üzenetére


csabi94
őstag

Tudtommal nem :( Az az alkalmazásoknak van :K
Egyébként egész olcsók már az sd kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#37196) szabof1 válasza baradi (#37191) üzenetére


szabof1
őstag

Állítólag a RingoPro tudja az erősödő csengőhangot - csak hallottam róla.

(#37197) Juliuska válasza tzl (#36962) üzenetére


Juliuska
senior tag

THX 4 Your hlp -> pict :R

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#37198) RAiN91 válasza csabi94 (#37195) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor veszek egy 1Gigásat, szerintetek elég lesz? Blade-ra nekem elég volt a 2giga, és ott az alkalmazásokat is az SD-re raktam, gondolom itt lehet a ROM-ra is.

(#37199) baradi válasza szabof1 (#37196) üzenetére


baradi
senior tag

Koszi

(#37200) csabi94 válasza RAiN91 (#37198) üzenetére


csabi94
őstag

persze, lehet a romra rakni. nekem nem lenne elég, de nekem eleve 800 zene van rajta, meg 20 film :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.