Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) HoaryFox válasza hcl (#82244) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hanglemezen megvolt ez a kabaré, ugyan már digitális formában, de még mindig meghallgatom néha :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#82252) BiP válasza KROK640 (#82245) üzenetére


BiP
nagyúr

de megérte neki ezért 200km-t oda-vissza autózni?
Honnan tudod, hogy ahogy a duma többi része se volt igaz, a 100km-ről megyek rész pont igaz?!

(#82253) koby11h válasza opr (#82247) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én elkezdek vele beszélgetni aztán félrerakom, és 2-3 percenként belehallgatok, hogy letette-e már.
A másik, hogy a mondat közepén benyögöm, hogy köszönöm nem veszek ilyet és kinyomom.
Keressen értelmes munkát!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#82254) koby11h válasza BiP (#82252) üzenetére


koby11h
aktív tag

Úgy-úgy!
Nem tanul abból amit leírtam :) "most indult 60 km-ről messzebbről és hozza az árut".
Ha kérdez, akkor azt is gondold végig, hogy igaz-e. Kereskedőnél sokszor, náluk mindig!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#82255) mpo válasza koby11h (#82253) üzenetére


mpo
veterán

A másik, hogy a mondat közepén benyögöm, hogy köszönöm nem veszek ilyet és kinyomom.
Ugyanez a gyakorlatom.
Mostanában a bankok hívnak többnyire, de elmondom, hogy ott az e-mail címem, ha jó ajánlat van, küldjék arra, telefonon nem intézem a banki ügyeket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82256) koko52 válasza mpo (#82255) üzenetére


koko52
veterán

Én azt szoktam mondani, hogy most dolgozom, este 10 és reggel 5 között hívjanak. Még nem találtam meg az igazán elfogult tárcsázót.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#82257) mpo válasza koko52 (#82256) üzenetére


mpo
veterán

Régen voltam a Budapest Bank ügyfele, a múltkor mégis hívtak.
Rendes volt a hölgy, mondta, hogy a weboldalon be tudom állítani, hogy ne keressenek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82258) BiP válasza mpo (#82255) üzenetére


BiP
nagyúr

Én kíváncsi természet vagyok és többnyire türelmes, úgyhogy szeretném megvárni, miről is van szó.
De volt már, hogy 3x kellett visszakérdeznem, hogy melyik cégtől is hív, mert mindig (gondolom direkt) motyogva és hadarva mondta, egyszerűen nem lehetett érteni. Mondtam, hogy akkor ha itt elakadunk, hagyjuk.
Általában türelmesen meghallgatom az elejét, és ha csak folyamatosan mondja mondja mondja, akkor én is félbeszakítom, hogy köszönöm nem.
Ha ő is értelmesnek tűnik, vagy interaktívabb a dolog, akkor segítek neki (pl.közvéleménykutatás, piackutatás). Szar munkája van, nem tehet róla.
Ha csak rám akar sózni valamit vagy lyukat beszél a hasamba, akkor én is emailre irányítom, mert telefonon be tudnak húzni a csőbe, azt meg nem akarom. De sokszor meg sem kérdezik, mi a címem, csak lerakják. Hol csalódottan, hol sértődötten.
Politikai szarságokkal még nem találtak meg.

(#82259) hcl válasza KROK640 (#82245) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én csak meg szoktam kérdezni, hogy honnan van a szám, és jelezni, hogy ha nem törlik az adatbázisból, akkor felnyomom őket.
Egy ideje megszűntek ezek a hívások :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82260) mpo válasza BiP (#82258) üzenetére


mpo
veterán

A bankoknak be kellene szüntetniük a telefonos hívásokat, van e-mail, postacím.
A telefonos csalók nem adhatnák ki magukat banki dolgozóknak, hogy elkérjék a PIN kódot és CV-t.
Ehelyett a bank szövege az, hogy ők ilyet sose kérnek, ezért ne adjuk meg.
Mondják azt, mi nem hívjuk az ügyfelet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82261) F.E.K.. válasza hcl (#82259) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nekem a legutóbbi ilyen hívó úgy kezdte, hogy "itt egy kihagyhatatlan ajánlat"... én meg közbevágtam azzal, hogy "fogadjunk?" és kinyomtam...

Jellemzően igyekszem rövidre zárni ezeket, rákérdezek hogy marketing-e, és ha igen (vagy ha "nem mondhatom meg" a válasz, elköszönök és bontom a vonalat.

Nagyjából annyira lehet élvezetes munka, mint a bevásárlóközpontokban élőben embereket (ott legalább jellemzően csinos hölgyek ;)) leszólítgatni reklám ajánlatokkal (biztosítás, kedvezményes utazás, telefon tok, stb.).

Valójában kissé sajnálom azokat akik ezt csinálják, persze lehet, hogy vannak páran akik élvezik.. de szerintem a többség csak kényszerből csinálja.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#82262) hcl válasza mpo (#82260) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy csomó ember nem hajlandó írásban kommunikálni :D (Nem is nagyon tud.)

@F.E.K. : "Jellemzően igyekszem rövidre zárni ezeket, " - a kinyomás elég rövid :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82263) DeFranco válasza F.E.K.. (#82261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én igyekszem humánus lenni velük, ez is egy munka és valószínűleg szívesen csinálnának mást, ha lenne lehetőségük, nem viccből hívogatnak idegeneket.

(Más okból nekem is kellett "hideg hívásokat" intéznem egy-egy időszakban, semmi telemarketing vagy közvéleménykutatás, indokolt ügyek... hát én is voltam minden a vonal másik végén, hiába tettem meg mindent.)

Amíg partnerek, addig úgy intézem, hogy meghallgatom ki és honnan hív, majd röviden közlöm, hogy köszönöm nem érdekel / nem aktuális, általában másodperceken belül elköszönnek és bontják a vonalat (teljesítménybérben vannak, nekik is drága az idejük).

Ha szívózás van, akkor jön a törölje ki, én is rögzítem, felettesét, p.á.h., mantra de évente egy ilyen van talán, a túlnyomó többség megelégszik egy sima tiszteletteljes köszönöm nem aktuálissal.

[ Szerkesztve ]

(#82264) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Engem tegnap médiafogyasztási szokásokról kérdezgettek volna - a lehető legrosszabb időpontban hívva, pont, mikor a cégünk csúcsgóréjának beszédét hallgattuk konferenciabeszélgetés keretében...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#82265) Top cat válasza Trailblazer (#82264) üzenetére


Top cat
őstag

Ha rosszkor hívnak mért nem nyomod ki? Értelmesebbje felfogja miért volt és nem sértődik meg érte. Ha meg nem hív vissza később, akkor nem is volt fontos. :)

(#82266) koby11h válasza Top cat (#82265) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vagy egy kérem később hívjon sms, már ha volt szám.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#82267) Top cat válasza koby11h (#82266) üzenetére


Top cat
őstag

Az pénzbe kerül. :DDD Számkijelzés nélkül fel se veszem.

Én azt szoktam csinálni, ha ismeretlen, hogy megcsörgetem. Így tudja, hogy most már ráérek ha még mindig akar valamit.

(#82268) Atomantiii válasza Top cat (#82267) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam ki sem csörög ha ismeretlenül hívnak, elég volt a sok hülyeségből.

(#82269) Top cat válasza Atomantiii (#82268) üzenetére


Top cat
őstag

Az én régi androidos telefonomon azt nem lehet beállítani. Vagy csak én nem találom ezt a funkciót. :D

(#82270) BiP válasza mpo (#82260) üzenetére


BiP
nagyúr

Engem banktól ritkán kerestek eddig, és sose kértek még PIN-t, CV-t. Csak valami ajánlattal.
(Email nem minden ügyfélnek van, postacím meg lassú.)
Nálam főleg biztosítók próbálkoznak ajánlatokkal.

Emailben viszont aztán van minden. A legérdekesebbek a félrement levelek.
Biztosítós kárrendezéshez az én emailcímemet adják meg (gondolom lemarad a végéről az évszám), családi képek, autós biztosítás, domainregisztráció visszaigazolást, stbstb.
Félrement levélnél, ha van türelmem (és mondjuk valami hivatalos cucc), akkor visszaírok, hogy az eredeti címzett így nem kapja meg, egyeztessenek újra emailcímet.
De volt már, hogy valami regisztrációhoz az egyémet adták meg. Ott beléptem, töröltem "magam", kapják be.
De csomó levelet azért kapok meg, mert a másik címben van egy pont is, amit a google nagyvonalúan figyelmen kívül hagy, úgyhogy nálam is landol egy példány.

(#82271) Top cat válasza BiP (#82270) üzenetére


Top cat
őstag

Vagy csak tévesen rögzítik a mail címet. Más az illető szolgáltatója, de reflexből a
gmail.com-ot írják be.

Szerintem ha van már joskageza@gmail.com regelve, akkor a joska.geza-t már nem engedné regisztrálni.

(#82272) BiP válasza DeFranco (#82263) üzenetére


BiP
nagyúr

Diákként én is dolgoztam ilyen helyen (gyorskölcsön/hiteles cég, és nem a Provident :) ), ott ügyfeleket kellett felhívni, hogy közeleg a havi befizetési határidő.
Néha meg promóció miatt kellett hívni. Ott is volt mindenféle ügyfél, de bunkó szerencsére kevés, inkább szörnyű sorsok.
A munka uncsi és lelkileg kimerítő volt, de a társaság meg a közeg jó volt, sok másik fiatal.

(#82273) BiP válasza Top cat (#82271) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyen is volt, amikor kiderült, hogy citromail-es cím, (amit elfelejtett közölni az illető) de gmailként írták be, így nálam landolt.
De a leggyakoribb az, amikor van még valami, csak azt nem írják oda. Vagy nem is ad meg emailcímet, és név alapján bepróbálják.

De, amúgy a google engedi regisztrálni. Anno én magam is be tudtam regisztálni magamnak a pontot tartalmazó címet, de mivel azt nem használtam, egy idő után felszabadította a gmail, és más meg beregelte magának.

Régen utánaolvastam, ez "hivatalosan" ilyen, de ez így nagyon fos, hogy így működik, nagyon nem szabadna. Azóta meg már GDPR is van.
Asszony emailjében van pont, ki tudja, ki kapja még meg az ő leveleit, és azok közül melyikeket. (ő meg pl. pont nélkülieket szokott kapni néha)

[ Szerkesztve ]

(#82274) hcl válasza Top cat (#82271) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gugli tényleg hibásan kezeli a . a mailcímben, tizenéves bug.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82275) Top cat válasza BiP (#82273) üzenetére


Top cat
őstag

És hcl.

A pont bugról én is tudok. De azt hittem csak a levél fogadásánál van ez. Nem gondoltam volna, hogy a regelésnél is fennáll a probléma.

Sőt + jellel is lehet a fióknévben machinálni.

(#82276) hcl válasza Top cat (#82275) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindennél, mert amúgy azt használják azonosításra :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82277) Top cat válasza hcl (#82276) üzenetére


Top cat
őstag

Az még megbocsájtható ha a joskageza@gmail.com fiókba érkezik meg a joska.geza@gmail.com-ra címzett levél, mert az ugyanaz a fiók lenne, ha nem engedné a kettőt együtt regisztrálni. De azért így az már durva hiba.

(#82278) F.E.K.. válasza Top cat (#82275) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A "+" jel az nem hiba, recipient_delimiter, szabványos mail opció.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#82279) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Posta.
Megint jött olyan levelem, ami nem az enyém, csak egyszer valamikor ide volt bejelentve a manus (önkormányzati főmufiti). Mindenféle behajtócégek leveleznek vele :D
A főbérlőm kijelentette az önkorinál.
A főbérlő bejelentette a postánál, hogy nem lakik itt.
Kiírtam a postaládára, hogy nem lakik itt.
Megint jött egy.
Erre járt a postás, én meg HO, lemegyek, hogy miért dobálja be?
Ja, neki címre kell kézbesítenie, de ki kéne jelenteni a postánál. (Amúgy mindegy, mert ha erre a címre jön a levél, akkor úgyis be kell dobnia... :D )
Mondom az megvolt.
De ő nem tud erről.
Attól függetlenül, hogy ki lett jelentve :D
Csodás.

De a címre kézbesítés miatt meg úgyis bedobálná :D

És a legszebb! Mondja, hogy neki valami pár száz olyan címe van, amire nem kell bedobnia a levelet. És nagyon úgy tűnik, ezeket nem a postán válogatják ki :D (Fixme, ha igen :D )
S a posta szerint továbbra sincs gond azzal, hogy valaki más személyesadataival leveleket dobálnak be vadidegeneknek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82280) fatpingvin válasza hcl (#82259) üzenetére


fatpingvin
őstag

éreztem én hogy valahol te vagy a totemállatom...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82281) fatpingvin válasza Top cat (#82271) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez is tipikus. én gmailt használtam sokáig, aztán elegem lett belőle hogy használhatatlan és váltottam protonmailre. ugyanaz a cím csak más a domain, de még így is van hogy látom ahogy az ügyintéző reflexből elkezdi írni hogy gmail. ilyenkor fel szoktam rá hívni a figyelmet hogy nem eszik olyan forrón, megadhattam volna a protonmailes vagy az egyetemi címemet is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82282) Top cat válasza fatpingvin (#82281) üzenetére


Top cat
őstag

Hátha még Tutanota címed lenne. Néznének hogy mi van? Betűzze le. :D

(#82283) fatpingvin válasza Top cat (#82282) üzenetére


fatpingvin
őstag

van az is csak azt nem használom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82284) hcl válasza fatpingvin (#82281) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@fatpingvin : Régebben meg e-mail helyett Freemail-t mondott minden idiot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82285) TaaT válasza hcl (#82284) üzenetére


TaaT
veterán

A szüleim pl a gmail.hu-ra próbáltak regisztrálni legelőször, aztán mondtam nekik a .com jobb lesz. :)

Give them hell Ukraine!

(#82286) Cs1csó válasza TaaT (#82285) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismerős érdeklődött, hogy tudok e neki egy "neves" torrentoldalra meghívót küldeni, mondtam igen de:
1. olyan email címet adjon meg amivel azon az oldalon korábban még NEM volt regisztrált fiók (amit mondjuk ugye töröltek)
2. lehetőleg NE freemail, citromail, vipmail email cím legyen hanem gmail, outlook, esetleg protonmail

Persze egyből azzal jött, hogy hát neki citromail-es címe van :W
A vicc, hogy ez a konkrét oldal a meghívás szabályait taglaló résznél külön felhívja a figyelmet, hogy citromail-re NE küldjünk meghívót.

Persze az, hogy csináljon egy új email címet meghaladja a képességeit, na az ilyennek nem is baj, ha nincs hozzáférése egy torrentoldalhoz. :((

A vicc, az, hogy sok oldalon lehet alias fiókot csinálni aminek a lényege, hogy új email címnek tűnik de a levelek a régi címre fognak érkezni. Így akár rendezni is lehet a leveleket amik érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#82287) Silverboy válasza hcl (#82279) üzenetére


Silverboy
aktív tag

KEKKH... Csak a Posta b*szik rá... :U, ha mi nem csináljuk akkor ők simán kiviszik.
5x kérdezzük le, 5x más jön amúgy.

Postán túl van elb*aszva, "nekünk" meg ki kell küldeni, mert ez az utá(l)sz.
(Posta fordultával vissza kéne jönnie (címzett ismeretlen jelzéssel), ma már csak a Térti jön vissza).

Gondolom, a posta, a humán erőforrás hiánya miatt, inkább bedobáltatja, a simákat.

Off:
Emiatt mi is 'nyázunk rendesen, mert csak halmozódnak az ilyen vackok és szemetelik az adatbázist, illetve mi vagyunk a szar-szemét, (bármely cég konkrétan).

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#82288) hcl válasza Cs1csó (#82286) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem pl. a Freemail-es címem van átirányítva a Gmail-re. És azért nem cserélek címet, mert a Freemail megvan a 90-es évek közepe óta, a Gmail meg kb. 16 éve.

@Silverboy : "Gondolom, a posta, a humán erőforrás hiánya miatt, inkább bedobáltatja, a simákat."
Nem! A postatörvény szerint címre kell kivinnie, ha nem stimmel a név, akkor is.
Akkor mehet vissza címzett ismeretlennel, ha nincs olyan cím, vagy ajánlott, és nem létezik a címzett.

"KEKKH... Csak a Posta b*szik rá... :U, ha mi nem csináljuk akkor ők simán kiviszik.
5x kérdezzük le, 5x más jön amúgy."
Ezt nem értem. Lakcímnyilvántartóból nem jól jönnek a címek? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82289) berek21


berek21
senior tag

Itt pedig egy választ is mellékelek a poszthoz.

LG Velvet eladó!

(#82290) Silverboy válasza hcl (#82288) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Ezt nem értem. Lakcímnyilvántartóból nem jól jönnek a címek?"

Bingó. Vagy X mennyiségü ember havonta be ki jelentkezik ugyan arra a címre (mire előtte) :DDD XYZ cím - Érvénytelen - XYZ cím - Településszintű - XYZ cím :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#82291) hcl válasza Silverboy (#82290) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOOOOLLL
Színvonal :D

@berek21 : A második de jó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82292) Migráns


Migráns
csendes tag

Hija Tokfel

Beszarás!!! :C
Nagyon állat, ezzel beregisztrálok valahová...... :K

(#82293) F.E.K.. válasza fatpingvin (#82281) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Akkor is szokott zökkeni az ügyintézés, amikor pl. a saját domain-es mail címemet diktálom be ;)

Az első e-mail címem nekem is freemail-es volt (még mindig meg is van, bár használni nem igazán használom. De olyan régi, hogy a reklámok oda érkeznek :DD ).

Gmail is van, de az első sorban az androidos készülékek miatt, igen kevés e-mail fut át azon is...

(Ami pedig igazán meg szokta akasztani a dolgokat, az a Facebook login... hiánya. Volt, hogy komolyan kiakadtak amikor közöltem hogy nincs, és nem is lesz...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#82294) koby11h válasza berek21 (#82289) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezek szokás szerint nagyon jók! :C :R

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#82295) fatpingvin válasza F.E.K.. (#82293) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt átérzem... mi az hogy nem facebookon élsz??? hát b+...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82296) trek81 válasza hcl (#82279) üzenetére


trek81
senior tag

Főbérlő😂😂😂? Kitől bérli?tulajtól?
Úgy hívják tulajdonos,, nem főbérlő:)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#82297) Cs1csó válasza hcl (#82288) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha már van ilyen címe az embernek nem kell feltétlen megszüntetni, főleg ha van valami oldal regisztráció amit valamiért nem lehet megváltoztatni és még mindig ez az email cím a visszajelző email.
De bárhová is még mindig ezt megadni lükeség.

(#82298) , válasza mpo (#82260) üzenetére


,
addikt

Szoktak a bankok telefonon ügyfeleket hívogatni? Engem az elmúlt 25-30 évben még soha nem hívtak fel.

(#82299) mpo válasza , (#82298) üzenetére


mpo
veterán

Vagy be van állítva a profilodnál, hogy ne hívjanak vagy még a régi számod van náluk. :D
Egyébként a bank megbízásából külső cég hív és hitelt ajánlana.

Ha érted, akkor már elavult.

(#82300) TaaT válasza Cs1csó (#82286) üzenetére


TaaT
veterán

Havernak az outlook.hu-s email címét nem fogadta el az ebay, nem tudom hány hónapig vagy évig én rendeltem neki a cuccokat onnan mire csinált egy másik fiókot valahol. :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.