Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) szpali válasza HardRic (#1436) üzenetére


szpali
addikt

Én is tettem a mappába néhány ma esti képet + kiegészítettem 5D3 képekkel is:
https://adobe.ly/2thFqRZ

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1452) Macika66 válasza szpali (#1451) üzenetére


Macika66
addikt

Szerintem ez elég meggyőző.
És hát az a váz a telefon árának a 4x-ese, az obi meg......

(#1453) szpali válasza szpali (#1451) üzenetére


szpali
addikt

Ami érdekes, hogy a 015xxx.DNG és 016xxx.JPG fájlnevű képek 2X tele beállításban készültek, a DNG mégis a teljes képet mutatja, míg a JPG a croppolt részt, de felskálázott felbontásban.
Ha 1x és 2x készített DNG-ket egymás mellett nézem, akkor is mind2 ugyan azt a látószöget mutatja, de minimális elmozdulás van a két kép között (máshol helyezkednek el az objektívek), és mindkettő felbontása 4640x3480px, ami fura, mert a specifikációk szerint a "telés" szenzor 20Mpx felbuntású. :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1454) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

GTA SA-t próbálta már valaki rajta?
Az egy dolog, hogy vannak beakadások (Android-tól nem is várok mást), viszont néha-néha láttam bevillanó vonalakat, amit PC-nél és PS3-nál eddig csak akkor láttam, ha GPU hibás volt.

Másnak is van ilyen azaz gyanúsan szoftver gond vagy reggel küldhetem is vissza ?

[ Szerkesztve ]

(#1455) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kipróbáltam NFS No Limits-et is és őszintén mondva eddig 3D teljesítmény terén csalódás, mivel ez a játék is eléggé akadozgat.

Antutu pontokkal nincs baj, bőven 180k fölött van.

Ennyire nem támogatja még egyetlen 3D játék sem az Adreno 540-et, hogy grafikai bugok (bevillanó csíkok) és alacsony, akadozó FPS mellett futnak ?

update: Kicsit elhamarkodottan kérdeztem. Most néztem videót Youtube-on és ott is ugyanezt láttam, akadozó fps és bevillanó vonalak GTA SA alatt. Maga a játék a hulladék és nem támogatja az Adreno 540-et. (LG G2 alatt nincs ilyen grafikai bug)

[ Szerkesztve ]

(#1456) tipuka válasza HardRic (#1282) üzenetére


tipuka
addikt

ezt a lightroom ot leszedem már g4-re én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1457) Ixion77 válasza szpali (#1453) üzenetére


Ixion77
őstag

Sötétben nem használja a "tele" obit. Hogy ezt mennyien észre sem veszik, az sokat mond a tele szenzor és obi minőségéről és értelméről...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1458) kuthim válasza HardRic (#1436) üzenetére


kuthim
tag

Állvánnyal vagy kézben tartva készült a kép?

(#1459) dptrsk


dptrsk
addikt

Tudom nem feltétlen következtethető a jövőbeli kézbesítésekre, de aki Bp. 3.ker rendelte és már megkapta hány óra magasságában jött a DHL?

[ Szerkesztve ]

(#1460) kano válasza HardRic (#1436) üzenetére


kano
nagyúr

Na, most akkor nagyítsatok rá a fűre. Százszor jobb minőségű ez a kép mint a nappali...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1461) f3rdzs0 válasza Darth_Revan (#1454) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nekem rendesen kifagyott, úgyhogy mondtam hogy akkor hagyjuk
remélem javítják majd azért, de ilyeneket annyira nem szoktam játszani, max repülőn vagy vonaton

f3rdzs0

(#1462) Koktail


Koktail
tag

Na jó mert ebben szerintem volt egy kis utómunka is ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1463) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy van-e olyan bátor, lelkes, segítőkész :B kolléga, aki lefordítaná magyarra a

Téma összefoglaló Bootloader nyitás, TWRP és Root: [link]

link oldalon található részletes leírást és feltenné egy weboldalra??? :U :U :U

Biztosan nem én lennék egyedül, aki nagyon, nagyon de nagyon megköszönné ezt az áldozatos munkát :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1464) G-Bali válasza Kocsó (#1463) üzenetére


G-Bali
senior tag

:C :R

(#1465) racerx válasza Kocsó (#1463) üzenetére


racerx
őstag

Nagyon nem olvastam végig, de ez kb (ha nem teljesen :) ) ugyanaz mint az oneplus 3 nál. Annak a topicjának az elején megvan minden magyarul.

(#1466) LógaGéza válasza Kocsó (#1463) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én szívesen megírom/lefordítom - amint megkaptam a készüléket, és kipróbáltam, hogy működik minden úgy ahogy kell :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1467) darkpower


darkpower
aktív tag

Tapasztalt valaki hasonló hibát?

(#1468) sparks válasza darkpower (#1467) üzenetére


sparks
senior tag

Igen, a dolog létezik (legalábbis nálam), nem annyira vészes, de a javítás remélhetőleg hamar megérkezik hozzá...

(#1469) mjani1172 válasza kano (#1460) üzenetére


mjani1172
addikt

Úgy látom neked a fű a mániád. Lehet mást kéne vele csinálni.

(#1470) darkpower válasza sparks (#1468) üzenetére


darkpower
aktív tag

Könnyű észre venni? Mármint ha nem tűnt fel nekem, akkor valószínűleg minden oké, nem?

(#1471) sparks válasza darkpower (#1470) üzenetére


sparks
senior tag

Nem feltünő csak, ha nagyon figyeli az ember. Kicsit "kocsonyásodik" a scrollozás, érződik, hogy nem tökéletesen együtt mozog az egész kép, ahogy rángatja az ember fel-le vagy jobbra-balra. Szerintem lesz rá javítás, tuti valami szoftveres marhulás ez is.

(#1472) Darth_Revan válasza sparks (#1468) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vannak már olyan összeesküvés elméletek is, hogy hardver hiba, mert a O+ "fordítva szerelte be a kijelzőt ":DDD

[ Szerkesztve ]

(#1473) HardRic válasza kuthim (#1458) üzenetére


HardRic
addikt

Kézben, de letámasztottam az alját az ablakpárkányra. Egyébként nekem nem tűnt fel az OIS hiánya, egy OP3-on amikor próbálgattam nem sok haszna volt.

Jelly effect: én is látom, és valóban fejjel lefelé már nem érezhető. Valószínűleg másik irányba frissíti a képet, mint a legtöbb eszköz aztán furcsa az agynak.

[ Szerkesztve ]

(#1474) Szovie


Szovie
csendes tag

Kamerával kapcsolatban vagyok én is kicsit bizonytalan, nem találok megfelelő infókat egyelőre.

OP5 alap kamerájának mennyi a native base ISO-ja?
Iphone 7-nek azt tudom hogy ISO20 a minimum manuális módban, azzal már egészen szép zajmentes képek lőhetőek RAW-ban.

Amiket eddig láttam OP5 videokat, ott ISO100 alá sehol nem mentek, ami nem jó jel... Ekkora szenzoron már 100 is relative elég soknak számít, zaj és dinamika szempontjából nem előnyös.

S8 base iso-ját sem tudom hogy mennyi, de azt látom hogy a raw -> jpeg engine samsungban jobb, de ez nem a kamera hibája, hanem szoftveres gubanc.

Engem elsősorban manual raw eredmények és értékek érdekelnének, hobbi fotós vagyok, jpeg-el nem foglalkozom csak a workflow legvégén. :)

(#1475) kiSSrac


kiSSrac
tag

Meg is érkezett a telefon, rendeléstől számított kicsit több mint egy nap!!!

(#1476) LógaGéza válasza kiSSrac (#1475) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem még Vecsésen van :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1477) G-Bali


G-Bali
senior tag

Megjött, 27en rendelve de normál szállítással, viszont itt is valakivel aláíratta és a recepción hagyta :F, fel hívnám őket hogy én nem vettem át........

(#1478) HardRic válasza Szovie (#1474) üzenetére


HardRic
addikt

Ritkán veszi le ISO 100 alá, manuálisan meg nem is lehet lejjebb állítani. Egyébként nekem nem tűnt túl soknak, szépek a RAW-ok.

(#1480) Macika66 válasza darkpower (#1467) üzenetére


Macika66
addikt

Nekem ez tetszik? Biztos, hogy hiba???

(#1481) kano válasza HardRic (#1478) üzenetére


kano
nagyúr

A nappali képek is szépek RAW-ban? Egyedül a nappali képek nagyon gázak még. Ha azt javítanák, akkor már vállalható lenne számomra is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1482) Macika66 válasza szpali (#1453) üzenetére


Macika66
addikt

A tele-kamera csak bizonyos fénymennyiség felett kapcsol be (a 2.6-os apertúrájával nem is lenne értelme).

Szobai körülmények között a belső oldali kamera mintha ott se lenne. Próbáltam, kitakartam a külső oldalit, teljes sötétség volt.
Ahogy kiléptem az udvarra, napsütésre, egyből lett képe.

(#1483) tuareg85 válasza G-Bali (#1477) üzenetére

Uhh, én is 27-én reggel rendeltem, de még Lengyelországban kocsikázik a DHL-lel... minden nagyobb várost megnéznek

(#1484) Taci válasza tuareg85 (#1483) üzenetére


Taci
addikt

Legalább egy tapasztalt, sokat látott készüléked lesz. :DDD

(#1485) szpali válasza Macika66 (#1482) üzenetére


szpali
addikt

Ezt jó tudni, köszi.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1486) szpali válasza Macika66 (#1482) üzenetére


szpali
addikt

Kipróbáltam napfényben.
Az van, hogy a portré kamerából sehogy sem sikerül RAW képet kinyerni.
Ha manuális módban próbálok fotózni és átváltok 2x-re akkor is a wide kamera műxik (emiatt van a 16Mpx-es elmentett DNG)
Próbáltam Lightroom alkalmazással és Google Kamera alkalmazással is.
Előbbi ment RAW-ot, de elég fura színeket sikerül összehoznia. Utóbbinál nincs ilyen beállítás.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1487) racerx válasza Macika66 (#1482) üzenetére


racerx
őstag

Azért ezt így, egy kicsit parasztvakításnak találom, mármint ezt a 2. kamwra dolgot. Nagyon (semennyire se) nem reklámozták, hogy igy működik. Gondolom minden egyéb esetben a főkamerából vágja ki a zoomot. Bazi sok fénynél meg kiváncsi lennék mi különbség lenne a telekamera, és a főkamera kivágott zoomja között.

(#1488) HardRic válasza kano (#1481) üzenetére


HardRic
addikt

Ja, nem rosszak. Szép dinamikus képeket lő a cucc, kiégett eget, bebukott árnyékokat is vissza lehet hozni.
Ez mondjuk pont nem a legjobb példa, mert eső után amúgy is fehér volt az ég, de latszik, hogy sok a részlet, etc. Jobb képet nem találtam, mert szeretek törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#1489) ollie válasza HardRic (#1488) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Westend teteje?

***

(#1490) HardRic válasza ollie (#1489) üzenetére


HardRic
addikt

Mi? :DDD

(#1491) sparks válasza racerx (#1487) üzenetére


sparks
senior tag

Bár itt nem annyira látványos a különbség, de a bal oldali a normál kamera a jobb oldali a zoom. Kivágtam neked szépen kinagyítva egy messze levő kocsit:

Azért szépen látszik a különbség és ez csak egy hirtelen lőtt kép kb. 30 méterről.

[ Szerkesztve ]

(#1492) sparks


sparks
senior tag

Csináltam még egyet, itt közelebbre vágtam, jobban látszik a különbség:

(#1493) racerx válasza sparks (#1491) üzenetére


racerx
őstag

Aha, köszi, tényleg van különbség.

(#1494) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Megjött az enyém is! :C
Van ezekre valami factory rom vész esetére? Azaz biztos van, de már elérhető valahol..? :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1495) ollie válasza Blizzardking (#1494) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szia, igen.

Épp tegnap tettem fel TWRP-ből is szépen felmegy (persze akkor megy vele a root).

***

(#1496) kano válasza HardRic (#1488) üzenetére


kano
nagyúr

Ezen a képen van utómunkád vagy csak Pro módban kattintottál?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1497) tothl


tothl
addikt

Amelyikőtök látja Jelly effektet, kipróbálja úgy, hogy fejjel lefelé tartja a telefont ?
Valami egészen bizarr dolgot olvastam az imént.

(#1498) Darth_Revan válasza tothl (#1497) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én forgattam össze-vissza de nem láttam ilyen effektet. Csak kis mikroakadást (de ez gondolom azért van mert a gyári fólián picit akadozva csúszik az ujjam)

(#1499) ollie válasza HardRic (#1490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hittem, a Westend tetején készült a kép.

***

(#1500) kano válasza ollie (#1499) üzenetére


kano
nagyúr

Ott is szoktak macskák mászkálni? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.