Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rkgergo válasza #45553408 (#1150) üzenetére


rkgergo
csendes tag

Köszöm válaszod! Én is nagyon szeretem. Első olyan telóm amit nem adtam el fél éven belül. De a Oneplus 5 volt az egyetlen teló ami megmozgatta újra a fantáziám, főleg a frissítések terén. Sajna,hogy a Mate 8 feledésbe fog merülni frissítés terén, pedig a hardver tudná még egy ideig.

(#1152) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na végre van flip tok készleten, de hála az égnek referrel kupon csak akkor adódik hozzá, ha veszek még 1 készüléket :W

(#1153) Macika66 válasza frostwyrm (#1134) üzenetére


Macika66
addikt

Én voltam.

Fontos, hogy értsd.
Két (esetleg három) lehetőséged van. Mindegyik jó, csak máshogyan.

Vagy veszel egy Rhinoshield üveget, lassan lesz OP5-re is (22-23 USD körül van, szóval nagyon nem olcsó). Ez nem fed végig, 2,5-3 mm marad körben a peremnél védtelen, de egy megfelelő minőségű kemény tok pont képes megvédeni ezt a részt). Tökéletesen átlátszó, nincs a szélén fekete csík. Viszont nem kerekített a széle, elég élesek a peremei.

Vagy pedig veszel egy gyári 3D-s üveget, ez esetben viszont a két hosszú oldalon 0,9 mm feketével ki lesz takarva a képből. Nekem ilyenem volt az OP3-on is, érdekes módon nem a fekete csík volt a számomra zavaró benne, hanem a vastagsága, ami közel van az 1 mm-hez, elég mély gödörben van az ujjlenyomat-olvasó és a szelfikamera kis ürege kilóra gyűjti össze a szöszöket, 1 hét alatt mattfehérre koszolódik. Fülpucolóval ideig-óráig tisztán lehet tartani.

Esetleges harmadik megoldásnak jó még az UltimateShield fólia. Azt is próbáltam, az szépen felfekszik az ívekre (nedvesen kell felrakni), de nekem túlságosan tapadós volt a felülete.

(#1154) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Eddig tetszik a sot és 1 napot ki is bírt. :)

[kép]

(#1155) Macika66 válasza ollie (#1140) üzenetére


Macika66
addikt

Értem, az S8-ban jó a DAC, de ha ugyanaz van az OP5-ben, akkor az már fosch. :D

(#1156) Macika66 válasza Hujikolp (#1154) üzenetére


Macika66
addikt

Hehe, ha nálam az OP3T bír ki 2-2,5 napot, akkor mennyit fog az OP5? :D

(#1157) szpali válasza frostwyrm (#1134) üzenetére


szpali
addikt

Szia!
Én a linkelt glassal együtt vettem, és sandstone tokot is rendeltem rá.
Vékonyabb, mint az OP3 és a Pelosi tok volt, bár maga a készülék is vékonyabb.

Szerintem az összes gyári tok TG kompatibilis (mókás is lenne, ha nem lennének azok :U )

Az OP3-on is használtam gyári 3D TG-t, erre is vettem. A kép széléből ez is kitakar egy keveset, de engem nem zavar.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1158) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Samsung Galaxy S8 Plus vs OnePlus 5
(automata, éjjel)

(#1159) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

én a mai napot 4:49 sot mellet 41 százalékon zarom, úgyhogy nincs ok panaszra

f3rdzs0

(#1160) agabe válasza ForRedGlory (#1158) üzenetére


agabe
addikt

Jok ezek az osszehasonlito kepek.
Vilagosban boven valtozo az eredmeny, meg izles kerdese is, es sotetben ugyan jobban elternek megis kevesebb a kulonbseg mint gondoltam legalabbis ezeken a kepeken.

(#1161) Macika66


Macika66
addikt

Megrendelve... :D

(#1162) kazanka válasza Macika66 (#1161) üzenetére


kazanka
őstag

én is. 29 re igérték

(#1163) coves8


coves8
tag

Rendelés leadva!30.-ára írja az érkezést! :DD

(#1164) axlfsi


axlfsi
veterán

Az mitol van, hogy latszolag felment a TWRP, de egy kovetkezo boot alkalmaval, ismet a gyari recovery koszon vissza (ket kinai szoveg es alatta harmadikkent az English)?
ADB-n keresztul es "TOOL"-lal is probaltam...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1165) ollie válasza Macika66 (#1155) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom ezt miből olvastad ki, de semelyiket sem állítottam.

***

(#1166) oba válasza Macika66 (#1142) üzenetére


oba
addikt

Szerintem nem kell ahhoz működő op5 közelébe mennem hogy értékelni tudjam (a saját preferenciám alapján) a már tömegesen elérhető fotókat amit ezzel a telefonnal készítettek. Egyáltalán nem "fikázás" volt a célom. De látom ez téged nagyon érzékenyen érint, szóval átmegyek read onlyba.

[ Szerkesztve ]

(#1167) sec0nd


sec0nd
tag

Én 64GB-ost rendeltem 1:03-kor, nekem a feladást írja június 30-ra. Ti a nagyobbat?

(#1168) paolinho válasza axlfsi (#1164) üzenetére


paolinho
őstag

Így jártam én is elsőre.
Azért van, mert nem fel-flashelted a TWRP recovery-t, csak boot-oltad ADB-ből.
Azt írd be, hogy: fastboot flash recovery (fájlnév,pl.) twrp.img
Ezután megmarad a rendes TWRP, ha Volume- és Power-rel belépsz.

[ Szerkesztve ]

(#1169) Hujikolp válasza axlfsi (#1164) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ezek szerint a boot loadert már kinyitottam, és az usb debugging is be van pipálva. Ha betölt a rendszer,akkor a tool-al csinálj egy check device parancsot és a telefonom a felugró adb kisablaknál pipáld be az állandó jogot. Utána a tool-al már indítható fast bootba.

(#1170) racerx válasza ForRedGlory (#1158) üzenetére


racerx
őstag

Tök érdekes lenne még egy sima hármast is belevenni a buliba, és ahhoz megnézni az 5 öst. Remélem lassan megszületnek ezek a tesztek is. Mert ez alapján még nem látom azt a killer fotoapparátot. Jó persze s8 más kávéház, de ha már ez volt a legfőbb ujdonságuk (8giga ramot hagyjuk.. :)) , fejlesztési irányuk, akkor kicsit többet szeretnék.

(#1173) G-Bali


G-Bali
senior tag

Megrendeltem, gondolom nem lehet módosítani a számlázási címet már :F

(#1174) HardRic válasza G-Bali (#1173) üzenetére


HardRic
addikt

Chatelj a supporttal.

(#1175) G-Bali válasza HardRic (#1174) üzenetére


G-Bali
senior tag

Pipa ✅ :B

(#1176) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Tegnap délután az enyém is megérkezett: 6/64 Telefon, bullet füles és piros szilikon tok.

A telefonról idáig csak jókat tudok mondani. A kijelző szép: Munkatársak szerint és szerintem is szebb, mint az i7+é. A szoftver hasít, ahogy azt az ilyen hardvertől és egy új flagship telefontól el lehet várni. Az ujjlenyomat olvasó fantasztikus, egy pillanat leforgása alatt azonosítja az ujjlenyomatot - egy napja nyomkodom, még nem volt rá eset, hogy ne működött volna elsőre és villámgyorsan. A specifikáció szerint 0.2 másodperc a feloldási idő, nagyjából annyinak is érződik.

A kamera még tesztelés alatt áll, valószínűleg a hétvégén fogok összehasonlító képeket csinálni, és akkor tudok majd biztosat mondani. Az azonban biztos, hogy számomra elég jó képeket csinál mindkét telefon, így nem ez lesz a döntő szempont. :)

Akkuidőre érezhetően jobb az O5, a Dash charge pedig jól működik - gyorsan tölt, és nem melegszik a telefon. A töltő cserébe nagy és otromba, de ez belefér az ember életébe.

A Bullet fülhallgató számomra kissé kiábrándító. Nagyon igényesen be volt csomagolva, tényleg úgy érzi az ember, mintha valami luxus cikket bontana ki. Kiveszi, gyönyörködik egyet benne, hogy megjelenésre milyen elegáns, majd berakja a fülébe, utána küld egy kis metált és puff. Semmi különös. Körülbelül, mintha egy gyári Samsung fülhallgató lenne, attól pedig azért kicsit drágább, főleg, hogy azokat ingyen szokták a készülék mellé adni.

A szilikon tok azonban szuper. Ahogy feljebb említettem pirosat rendeltem. Nos a színe nem teljesen olyan mint a webshopban látható képen, de nehéz volna megfogni, hogy pontosan miben más. Talán kicsit világosabb, élénkebb színe van. Én valami enyhén sötétebbre és visszafogottabbra gondoltam (igen, ez piros kellékeknél is kivitelezhető), ám így sincs rossz színe, sőt!

Mikor kollégám kezébe adtam először a telefont csupaszon, egyből az volt a véleménye, hogy számára unszimpatikus, hogy ilyen vékonyra készítik az új telefonokat, főleg annak kárára, hogy így a kamera modul általában kilóg a telefonból. Azt is fontos megemlíteni, hogy egy vékony telefon - főleg ha fém szélekkel rendelkezik - könnyebben ki tud csúszni az ember kezéből, az alumínium pedig rettenetesen sérülékeny. Nos ezeken a problémákon segít a szilikon tok: Pont annyival lesz vastagabb tőle a telefon, hogy kényelmes legyen fogni és ne lógjon ki belőle a kamera modul. Az anyagának köszönhetően nem kell attól félni, hogy kicsúszik az ember kezéből, ugyanakkor jó érzés hozzáérni. Ne a lágyabb, flexibilisebb szilikon tokokra gondoljunk - a Oneplus szilikon tokjai merevek, minimális hajlással. Érezhetően jól átgondolt a design, a telefon összes portja továbbra is kényelmesen elérhető a tok felhelyezése után - egyedül a dedikált némító csúszkához való hozzáférés lehet problémás. Ehhez sajnos rövid köröm esetén már két kéz kell, de szerencsére ez nem egy olyan funkció amit percenként használ az ember.

Mivel mindig is Android párti voltam most is a Oneplus felé húz a szívem, de lehet csak az újdonság élménye miatt. Használom pár napig felváltva a két telefont, amíg objektíven képes nem leszek dönteni. :)

What I cannot create, I do not understand

(#1177) Macika66 válasza kazanka (#1162) üzenetére


Macika66
addikt

Az érdekes az, hogy kettőt rendeltem, egy jóbarátom is megkért (így fel lehetett a 2 db 20€-s voucheremet használni), és az én vásárlásom (amit még a bemutató éjjelén tettem kosárba, csak közben kifogyott alóla a termék) és a 7 perccel később megvásárolt másik teló között összesen 15 rendelési sorszám-ugrás volt. Ennél nagyobb rohamra számítottam az elején.

(#1178) Macika66 válasza coves8 (#1163) üzenetére


Macika66
addikt

Nem-nem, az a dispatch. Az a feladás.
A kézbesítést 3-ára ígérik, nap végére.
A baj, hogy előtte hét vége van, nem várható az egy nappal korábbi érkezés.
Csak tudnám, hogy ha az van írva, hogy ships inmediately, van is raktáron nekik, és most kezdik a kiszállítást, erre készültek már egy ideje, akkor mi a mókusfarkáért kell 3 nap a feladáshoz???

(#1179) tothl válasza Baggins86 (#63) üzenetére


tothl
addikt

Nem a telefonnal fürdök, de ha már több gyártó is kínál olyat, amit nem kell félteni esőben vagy nem gond ha leizzadok sportolás közben mert tuti bírja akkor az azért nagy előny.

(#1180) kano válasza Macika66 (#1177) üzenetére


kano
nagyúr

Még mindig van 128-as is. Nem viszik túlzottan. Mindenki bizonytalan a fényképező miatt. Én is megvettem, de nem fizettem ki. És akkor még volt TG is hozzá. most már nincs.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1181) sec0nd válasza Macika66 (#1178) üzenetére


sec0nd
tag

Nekem a feladást péntekre, érkezést szerdára.

(#1182) LógaGéza válasza Macika66 (#1177) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Én is vennék valószínű 2 db-ot is, + tartozékokat, el tudnád mondani hogy működik ez a voucher?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1183) Dr.Anonymus válasza ForRedGlory (#1092) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi a képeket! :K
A makrók miért lettek ilyen homályosak szerinted? :U
Fújt a szél, bemozdult a kezed? hosszú volt az automata zár ideje?

A többinél se mondanám hogy túlélesítettek a fotók (ami adott esetben nem is baj), de a virágok nagyon homályosak az s8-hoz képest :(

(#1184) Speedo válasza LógaGéza (#1182) üzenetére


Speedo
tag

Szia,

Feltétele, hogy legyen már egy oneplus accountod regisztrálva. Rákattintasz a referal linkre, és a voucher automatikusan hozzáadódik az accountodhoz, és 30 napig bármikor felhasználható, kiegésztőkre (de boundle-re nem) vásárlás során, mikor a Shopping Cart-ban rákattintasz a Checkout-ra a következő oldalon oldalt ottlesznek a voucherjeid és bekattinthatod őket (de csak akkor, ha van a kosaradban sima kiegészítő egyébként nem jelennek meg), ha bekattintottad őket, akkor levonódik a végösszegből a 20 euró. Két készüléknél gondolom két vouchert használhatsz fel ugyanezen a módon.

(#1185) k810 válasza Speedo (#1184) üzenetére


k810
aktív tag

Sztem ez rögzített posztba való info, szuper, teljes leírás. :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1186) Ixion77 válasza Dr.Anonymus (#1183) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért, mert az OP5 több exponálásból hoz össze egy fotót. Ez néha előnyös (meg tudja vele közelíteni a csúcstelefonok zaj-és dinamikaszintjét), gyakran viszont nem sikerül tökéletesen, mivel nincs OIS, az EIS pedig nem elég pontos. Ilyenkor a kép egésze, vagy egyes részei homályosak lesznek, és/vagy a részleteket zajnak veszi, így eltűnnek. Mozgó témák esetében néha egész durva hibákat is okoz. Jelen esetben mindkét makró ilyen "mozgó" témának minősült.
(Sajnos kis fény esetén a gyengeségek még feltűnőbbek: pl. a (#1158) ForRedGlory Wiking Yacht Klub-os fotón a fű OP5-ön csak egy nagy paca, míg S8-on felismerhető.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1187) Koktail


Koktail
tag

Sziasztok. Akinek van már nem tudja véletlen hogy kell a T9et kikapcsolni? Előre is köszi. Billentyűzet él talàltam ilyen szavak javîtása stb dolgokat azokat kikapcsoltam de még mindig feldobja a szavakat :-/

(#1188) Looserke válasza Ixion77 (#1186) üzenetére


Looserke
őstag

az S8 ugyanúgy több exponálásból teszi össze a képet, mint a Google Pixel

(#1189) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

flip tokról van valakinek akármi tapasztalata? :D

f3rdzs0

(#1190) HardRic válasza f3rdzs0 (#1189) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem egyszer volt flip tokom 2 napig a Nexus 4-hez. Akkor szerezte az első karcot a kijelző. Elég ha egy homokszem a flip alá kerül, ahogy a zsebedben ide-oda mozog, szép rajzokat tud csinálni az üvegre. Soha többet flip.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Macika66 válasza Speedo (#1184) üzenetére


Macika66
addikt

Kiegészítésnek annyi (az amúgy tökéletes írásodhoz), hogy a voucher csak mástól származhat, a sajátodat (amit a korábbi vásárlásaid alapján kaptál) azt nem használhatod fel, legalábbis nem ugyanazzal az accounttal.

Cserélni viszont lehet.

Üzenem azoknak, akik privátban kértek cserét tőlem, hogy 2 db voucherem volt, mindkettőt cseréltem mással és levásároltam az éjszaka.

(#1192) Macika66 válasza HardRic (#1190) üzenetére


Macika66
addikt

Sajnos nekem sem jön be a szerencsétlenkedés a lifegő elefántfüllel, vagy a mindig hátrahajtás, de akkor meg kitakarja a kamerát, fotózni csak rém hülyén fogva lehet vele.
A karc az csak extra lehetőség a bajra, én nem merném fólia vagy üveg nélkül használni...

De ismerek olyan csinos és szép OnePlus-os hölgyet, akinek a mindene a flip-tok... ;)

(#1193) HardRic válasza Macika66 (#1192) üzenetére


HardRic
addikt

OnePlusos hölgy? És csinos? Instant feleségülvevés.

(#1194) Ixion77 válasza Looserke (#1188) üzenetére


Ixion77
őstag

Akkor viszont a Pixel még az samunál is sokkal jobban csinálja :) A két csapat együtt szenzációs eredményt tudna összehozni. Kár, hogy ez egyiküknek sem érdeke.
Mikor a OnePlus a bemutatón szemérmetlenül agyondícsérte az OP5 kamera képességeit, azt hittem, a Google-féle intelligenciát sikerült összehozniuk az S8-minőségű stabilizálással és az Iphone-féle zoommal.
Ezért volt utána kiábrándító a valóság: Az igérgetés alapján irreálisan magasra tettem a lécet. Ha valóban sikerült volna megugraniuk, még az év végén is hiánycikk lett volna az OP5.

(#1195) Dr.Anonymus: Ezt én nem tudom, majd megmondja valaki aki megtartotta. Mindenesetre kétlem, mert akkor más szempontokból zuhanna meg a képminőség (főleg dinamikatartomány ügyben). S8-ban sem lehet kikapcsolni/csökkenteni a túlélesítés mértékét (pedig szoftveresen nem lenne kaland, valószínűleg csupán ként konstans változtatását jelentené)

Azért két pirospont mindenképp kijár az OP5-nek: A szelfi kamera stabilizációja videó alatt nagyon jó (kár hogy én sose használnám), illetve a HDR mód is nagyon jó: pont annyira nyúl a képhez, amennyire érdemes - sosem feltűnő vagy irreális.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1195) Dr.Anonymus válasza Ixion77 (#1186) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi, és ezt nem lehet kikapcsolni?
Sima manual/pro móddal akár?

(#1196) f3rdzs0 válasza HardRic (#1190) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

köszi meggyőztetek :D igazából csak az extra méret miatt gondolkodtam rajta, de voltak fenntartásaim

f3rdzs0

(#1197) LógaGéza válasza Speedo (#1184) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm mindenkinek, kaptam elég PÜ-t is ez ügyben :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1198) ollie válasza HardRic (#1193) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is ismerek OnePlus-os hölgyet, de már házas.

***

(#1199) s3int


s3int
csendes tag

Nah megrendelve (Carbon Bumper tokkal)!
A jövő héten érkezik elvileg.
Köszi a sok infót és a segítséget a döntés meghozatalában mindenkinek!

Laci

(#1200) Timer válasza f3rdzs0 (#1189) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom, az ötösé milyen, de a hármasét nagyon gyorsan eladtam, mert bár baromi szép volt a telefon benne, alapvetően sz@r konstrukció volt, legalábbis azt nem tudom másként értelmezni, amikor a flip elejét a helyén tartó mágnes hiányzik, ezért az "ajtó" folyamatosan kinyílik. Az oldalát szinte semennyire sem védte, ezért táskába rakva is figyelni kellett volna rá, hogy ne legyen mellette semmi, ami karcolhatja. Ezért aztán maradt a gyári hátlap + egyszerű bőrtok kombinációja, amely nekem az elmúlt 1 év tapasztalatai alapján igen jó hatékonysággal védi a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.