Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) dannyl


dannyl
addikt

Van egy tippem, amit lehet, hogy rögtön megerősítetek, vagy megcáfoltok.

Aki látja a zselét, az elsőszériás (early drop), vagy 27-ei (vagy későbbi) rendelésű? Mert ugye a 6/8 GB összehasonlításnál eldőlt, hogy mindkettő lehet jó, és rossz is.

Még valami (oneplus fórum):

"As I've understood things from a swedish forum, Oneplus are using two different displays in different devices, with one of these displays showing the problem more than the other. However I'm not too sure this is the correct reason behind it all but so far it's the most logical explanation I can see."

Erre valaki más válasza:

"OnePlus may deny it but there has to be some variance in components. Some users definitely cannot see the effect. Myself included. I even installed the screen rotation tool and I see no difference in scrolling behavior when the screen is upside down.
I guess OnePlus by saying there was no difference in screen components and that the jelly effect was normal is trying to defend themselves from mass returns/replacement claims or even a class action."

[ Szerkesztve ]

(#1902) Darth_Revan válasza dannyl (#1901) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem early drop van és nincs zselé.

(#1903) kazanka válasza Ricardo (#1900) üzenetére


kazanka
őstag

Ezt már én is láttam,az enyémen nem tapasztalok ilyet.

(#1904) tomp


tomp
félisten

Nekem még nincs 5-öm(de hamarosan rendelem) de egy tipp erre a zselés esetre: nézzétek meg a panel gyártását. Mármint mikori!
Anno az Xperia SP-nél volt kijelző balhé. 4.3-as rendszerrel volt olyan darab amelynél a kijelző sarka villogott gyengén miközben egy másik darabnál nem. Eleinte a Sony a "nem bug" állásponton volt. Aztán kiderült az xda-n, hogy egy bizonyos kijelző panelt érinti a hiba. Javították a bugot a sonyék.
Service menüben derítettük ki, milyen kijelző panellel rendelkezünk.

(#1905) darkpower válasza Darth_Revan (#1902) üzenetére


darkpower
aktív tag

Szintén early drop és van :)

(#1906) dannyl


dannyl
addikt

Akkor ez is megdőlt. Marad a második, ami egyre biztosabb:

- Oneplus ködösít, és azért mondja, hogy miden kijelző egyforma, hogy ne legyen tömeges visszaküldés.
- Valóban van különbség a telók kijelzői közt (vagy bármi másban eltérnek).

(#1907) kiSSrac


kiSSrac
tag

Hát nem tudom srácok, valaki más is tapasztalt gondot Vodafone 4G-vel?

mert nem csak a Vaze, de volt hogy a FB messenger is kiírta hogy "Várkozás hálózatra".

Valami cheat van hogy jól legyen beállítva? :)

(#1908) petipetya válasza kiSSrac (#1907) üzenetére


petipetya
nagyúr

Próbáld ki a 3T-nél írtakat:

"-Vodafone-os szolgáltatónál vagyok, és frissítés után nincs (vagy csak bizonyos app-okkal nincs) mobil adatforgalom, mit kell csinálnom, hogy helyre rázódjon?
Beállítások -> SIM és hálózat -> SIM 1 (és/vagy SIM 2) -> Hozzáférési pontok nevei
Itt egy darab vodafone.wap APN lesz, azt kell törölni:
Katt rá (tehát rákkatintasz a Vodafone.wap APN-re), 3 pötty jobb oldalt felül és itt APN törlése.
Ha visszalépsz egyből megjönnek a megfelelő vodás apn-k, nincs szükség kézi beírásra. (THX macii97)"

"nincs rá lezsóidő"

(#1909) kiSSrac válasza petipetya (#1908) üzenetére


kiSSrac
tag

Köszi, egyelőre úgy tűnik hogy meg is oldotta, eddig tényleg valami wap.vodafone.net volt egyedül, most megjelent 3 és az aktuális az internet.vodafone.net.

Így egyből megjelentek az infók a waze-nál :)

Köszi mégegyszer, remélem maradandó lesz a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#1910) Macika66 válasza csonka (#1880) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, az oroszokét. Nekem jól működik, ha megveszed, megéri az árát. Ha nem veszed meg, akkor is használható.

(#1911) Macika66 válasza dannyl (#1901) üzenetére


Macika66
addikt

Március 1-jén gyártották az enyémet. Nincs nyoma rajta ennek az effektnek, 8/128.
27-én hajnalban, 3 perccel a nyitás után rendeltem.

(#1912) Macika66 válasza dannyl (#1906) üzenetére


Macika66
addikt

A kijelzőt a Samsung gyártja, valószínűleg a garit is ők kell vállalják. Tehát annyira nem hiszem, hogy mélyen érdekelné az Oneplust, ha valóban a kijelzők lennének hullámzó minőségűek.

(#1913) Scooter74


Scooter74
őstag

Nem tudom, mi különbség van abban, hogy mikor gyártották a kijelzőt.
Az mindig ugyan olyan szerintem.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a samsung direkt belerak pár selejtes darabot.
Mert olyan nincs, hogy valakinek jó valakinek meg rossz.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1914) Ixion77 válasza dannyl (#1906) üzenetére


Ixion77
őstag

Természetesen az OPO ködösít. Sokadik ilyen megnyilvánulásuk, lásd pl. az 1.6x-szoros optikai zoom 2x-esként hirdetését majd a magyarázkodást hogy "nem is azt mondtuk". Kétségkívül nem pontosan azt mondtátok, de jól tudtátok hogy mindenki úgy fogja érteni, most meg játsszátok a hülyét.
Kis cég, kis árréssel, kevés eladott darabszámmal. Fő erősségük a marketing, azt igyekeznek kihasználni. A túlélésük érdekében mindenképpen el kell kerülniük egy komolyabb botrányt: egy tömeges visszahívást nem bírna el a büdzsé. Nem véletlen, hogy készülékház gyanánt is az OP5 az Oppo R11-ét kapta. Nem áll hegyekben a pénz náluk. Nem tudják megfizetni tömegével a legjobb fejlesztőket és designereket, kényszerpályán vannak. A képernyőfordítás valószínűleg jó ötletnek tűnt egy helyprobléma megoldására, és nem volt ott olyan tapasztalt tervező aki megmondta volna időben hogy ez miért rossz ötlet. Mire észrevették mi a gond, már késő volt. Feltételezhetően nem is gondolták hogy ennyire rájuk ég egy ilyen piszlicsáré probléma.

(#1913) Scooter74: EVE-nél olvastam, hogy a kijelzőgyártók teljes gyártási sorozatokat szoktak árulni, és a vevő cég dönti el hogy abból mennyit minősít selejtesnek. Egy ilyen régi fejlesztésű Amoled panel esetében szinte biztos, hogy a Samsung nem válogatja előre a paneleket. Nem vesz ki, és nem rak bele. Főleg nem direkt. Bevált gyártótechnológia, jól ismert hibaaránnyal, szórással, kihozatallal, típushibákkal.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1915) dannyl


dannyl
addikt

Oneplus fórumról:

Can the ones saying they don't have it check their panel's model through AIDA64 or the service menu and report back?

"Is it S6E3FA5 or S6E3FA6 as it seems there are 2 panel variants out there. Very random reports state it's less noticeable on the FA6's than the FA5's but it hasn't been confirmed..."

Más:

Ezt is erősítsük, vagy cáfoljuk:
Date "9th July or earlier" is poison if you got one just return it. "Assembled 10.6", and he got no jelly effect.

[ Szerkesztve ]

(#1916) kazanka válasza Macika66 (#1911) üzenetére


kazanka
őstag

Hol tudom megnézni a gyártási időt?

(#1917) Timer válasza Macika66 (#1911) üzenetére


Timer
veterán

Ezt megnézném én is, hogyan tudom kinyerni az infót? Egyelőre annyit látok AIDA-val, hogy a display típusa: "samsung s6e3fa5 1080p cmd mode dsi panel".

[ Szerkesztve ]

(#1918) dptrsk válasza Macika66 (#1911) üzenetére


dptrsk
addikt

Én kicsit(kb 1 órával később) rendeltem, 8/128 és észre veszem, hogy van.
Pénteken, átvételkor volt 121 napos az akksi használat, tehát az enyém is március 1, ha jól számolom.

Esetleg, ha valaki, aki nem látja tudna találkozni valaki olyannal aki észre veszi, akkor, aki látja le tudná tesztelni, hogy valóban van vagy nincs.
Én pl. ahogy többen írták, a fórum asztali nézeténél veszem észre.

(#1919) S e t h válasza Ixion77 (#1914) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lassan nem jön ki gyártó hibamentes készülékkel. Évről évre fossák kifelé az éppen minimális ráncfelvarráson átesett telefonjaikat és a nagy hajtásban a tesztre marad a legkevesebb idő, vagy éppen azt remélik, hogy a vásárló nem szúrja ki hibákat.
Egyet felejtenek el. A fogyasztók kis hányada geek csak, viszont a médiának köszönhetően minden szikra hatalmas lángot tud vetni.

Egyébként egyetértek azzal amit leírtál, a Samsungnál csak egy kis pont a költségvetésben a Note 7 körüli fiaskó, bármennyire is kiáltottak végítéletet sokan, viszont Oppoék most fogcsikorgatva markolhatják a székeik karfáját.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1920) Timer


Timer
veterán

Még valami: levettem a ppi-t 401-re, mert elvileg ez a panel natív értéke. Mintha ez valamelyest csökkentette volna a hullámzást, de lehet, hogy full placebo, mivel teljesen el nem tűntette a jelenséget, az biztos.

(#1921) kazanka válasza S e t h (#1919) üzenetére


kazanka
őstag

Pontosan ezt akartam írni,hogy nincs hibátlan telefon,ha ennek a telefonnak ez lesz a legnagyobb baja meg leszek elégedve.A nagy hibakeresés az ára miatt van,b@ssza a csőrét a konkurenciának

[ Szerkesztve ]

(#1922) dptrsk válasza dannyl (#1915) üzenetére


dptrsk
addikt

Más:
Ezt is erősítsük, vagy cáfoljuk:
Date "9th July or earlier" is poison if you got one just return it. "Assembled 10.6", and he got no jelly effect.

Szerintem az 9th June kéne, hogy legyen, mert a 10.6 az 9th July előtt van...

Nekem 06.15 és van.

(#1923) dptrsk válasza kazanka (#1916) üzenetére


dptrsk
addikt

Doboz alján van a gyártási idő.
Amiből a március 1re következtetünk, az a bekapcsoláskori akksi idő 121 nap volt.

(#1924) kazanka válasza dptrsk (#1923) üzenetére


kazanka
őstag

Az én dobozomon 2017. 06.09 van

(#1925) axlfsi válasza tobias88888 (#1888) üzenetére


axlfsi
veterán

Az a vicc, hogy nem hinnem, hogy csak a szemem nem latja, ugyanis, EZEN a videon igenis latszik, latom (sot, valoban zavaro es idegesito a jelenseg), de en, a sajatomon nem latok ilyet... akkor most mivan?! A forditott kijelzo okozza vagy sem? Mert ha AZ, akkor valamennyi keszuleken latni kellene... wtf van itt?! :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1926) petipetya válasza Macika66 (#1910) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kár, hogy a külső mikrofonból veszi fel a hangot - legalábbis az ingyenes verzió -, és így használhatatlan.

"nincs rá lezsóidő"

(#1927) Timer válasza axlfsi (#1925) üzenetére


Timer
veterán

Megnéznéd AIDA-val a paneled típusát?

(#1928) darkpower


darkpower
aktív tag

06.03 és FA5 panel, látható effekt

(#1929) zhata válasza Ixion77 (#1914) üzenetére


zhata
senior tag

Kis cég, kis árréssel, kevés eladott darabszámmal. Fő erősségük a marketing, azt igyekeznek kihasználni. A túlélésük érdekében mindenképpen el kell kerülniük egy komolyabb botrányt: egy tömeges visszahívást nem bírna el a büdzsé. Nem véletlen, hogy készülékház gyanánt is az OP5 az Oppo R11-ét kapta. Nem áll hegyekben a pénz náluk. Nem tudják megfizetni tömegével a legjobb fejlesztőket és designereket, kényszerpályán vannak. A képernyőfordítás valószínűleg jó ötletnek tűnt egy helyprobléma megoldására, és nem volt ott olyan tapasztalt tervező aki megmondta volna időben hogy ez miért rossz ötlet. Mire észrevették mi a gond, már késő volt. Feltételezhetően nem is gondolták hogy ennyire rájuk ég egy ilyen piszlicsáré probléma.

Így van.

Minap megmértem az OP3-masom Antutuját, közel 149000 lett. Már ez az érték sem indokolja, hogy OP5-re váltsak. Komoly, teljes PC-s kiadású és felbontású RPG (pl. Titan Quest) pedig - bár laggolásmentesen fut rajta, mégis nagyon durván melegíti, ami tudván, hogy az aksit - amit (talán tudatosan) nem tették cserélhetővé házilagosan - kikészíti.
Közel hasonló várható az OP5-tel is.
Aztán az optika. ;] ,
meg a zselé effekt... .
Megvárom az OP6-ot, ha még egyáltalán a cég akkor létezni fog.

Macika: Az OP3 nagyon jó. :K

(#1930) Timer válasza darkpower (#1928) üzenetére


Timer
veterán

06.15 és FA5 panel, látható effekt.

Ha valaki jön FA6-tal, hogy neki bizony jó, cumicecil lesz OP-nál. Axlfsi, macika, riportoljatok! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1931) dptrsk válasza Timer (#1927) üzenetére


dptrsk
addikt

06.15, FA5, látom

(#1932) dannyl


dannyl
addikt

Na, már csak pár FA6-os kéne :)

(#1933) Darth_Revan válasza dannyl (#1915) üzenetére


Darth_Revan
veterán

06.09. F5 és nincs zselé effekt.

[ Szerkesztve ]

(#1934) f3rdzs0 válasza Timer (#1930) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nekem is fa5 early dropbol, viszont nekem alig látszik, nem úgy mint a videókon. mérhetetlenül kell figyelni hogy észre vegyem

szerk.: milyen color módot használtok? lehet az ront a helyzeten

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1935) k810 válasza dannyl (#1915) üzenetére


k810
aktív tag

FA5 és nincs zselé.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1936) dptrsk válasza f3rdzs0 (#1934) üzenetére


dptrsk
addikt

Nekem se annyira, mint a videón, de azért látható.

Én sötét témát és DCI-P3 színmódot használok.

(#1937) kazanka válasza dannyl (#1932) üzenetére


kazanka
őstag

hol nézitek hogy 5 vagy 6?

(#1938) Darth_Revan válasza kazanka (#1937) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aida64 app és megjelenítés.

(#1939) Timer


Timer
veterán

Hát emberek, akkor a panel verzójának teóriája is megdőlni látszik...

(#1940) Speedo


Speedo
tag

Kilátogattam a mai Air Race-re, és lőttem egy pár képet teljesen automata módban használtam a készüléket és, ahogy már másoknál is láttuk eredeti mérten nézve a képet a távoli dolgokat szereti mosni, én ezzel simán együtt tudok élni emiatt biztos nem adnám vissza a készüléket, viszont beszúrnék egy képet, azoknak, akik kíváncsiak, hogy milyen fotó készül egy gyorsan mozgó tárgyról, (hint: helikopter propellerei tökéletesen "megfagyaszatva" láthattjuk): https://ibb.co/fHGcpa

[ Szerkesztve ]

(#1941) dombila


dombila
senior tag

A linkelt első hozzászólásban van három link, három video-ra, hogy mit kell keresni. Nem gyors scroll-ozásnál, hanem lassúnál látszik leginkább. Olyan, mintha lassabban frissítené a panelt. Talán a fejreállítás miatt szükséges többlet számítások miatt? :F

XDA Link

De én ettől még megrendelem, úgysem a scrollozást fogom nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#1942) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Eléggé noname oldalnak tűnik, de azért hátha... (bocs ha már volt)

OnePlus 5 Jelly Effect Will Be Resolved via OTA

(#1943) axlfsi válasza Timer (#1930) üzenetére


axlfsi
veterán

06.09 FA5

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1944) dombila válasza dombila (#1941) üzenetére


dombila
senior tag

Az XDA-n azt javasolják, hogy meg kell nézni TWRP-ben is látható-e a scroll hiba.
Ha igen, akkor egyértelműen hardware hiba, ha nem, akkor valószínűleg szoftver, ami azt is jelenti, hogy update-el javítható. (Pl Amoled panel driver update)

Akinek jeletkezik a hiba és van TWRP-je, ki tudná próbálni?

Szerk: egy-két XDA-s tag állítja, hogy TWRP-ben nem látható, de jó lenne ellenőrizni

[ Szerkesztve ]

(#1945) dannyl válasza Timer (#1939) üzenetére


dannyl
addikt

FA6-ról még nem nyilatkozott senki. Ha egy FA6 jelly is van, akkor bukta.

Timer (#1946): Pont ezt akartam írni én is... :))

[ Szerkesztve ]

(#1946) Timer válasza Darth_Revan (#1942) üzenetére


Timer
veterán

Mit ad Isten, július végére írják a megoldást, amire pont lejár a két hét visszaküldési periódus! :) Ha igaz is, akkor is elég gyanús a dolog.

@axlfsi: köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#1947) HardRic válasza Speedo (#1940) üzenetére


HardRic
addikt

Mostanában átváltottam erre az appra nappali fotókhoz: Proshot
Ha csak automata módban használod, már akkor is sokkal kevésbé mos, mint a gyári.

(#1948) Speedo válasza HardRic (#1947) üzenetére


Speedo
tag

Köszi kipróbálom majd :R

(#1949) Gonz0 válasza Darth_Revan (#1933) üzenetére


Gonz0
tag

Szintén 06.09 FA5 és nincs zselé

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#1950) dptrsk válasza Timer (#1946) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem ez kivételesen nem rosszindulat...
Siethetnek akármennyire, azért egy ilyen változtatást le kell tesztelni rendesen.
Annak te se Örülnél, ha még rosszabb lenne a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.