Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Próbálom a 3T-ről átmásolni a mappáimat (mentések, zene, képek, filmek) win10 alatt.
A 3T rádugva a gépre minden gond nélkül látszódik a file-kezelőben.

Az OP5-öt ugyanarra a gépre csatlakoztatva "ismeretlen eszköz" üzenetet dob. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#852) Dr.Anonymus válasza szabyka95 (#850) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

o5 +
- Jóval gyorsabb telefon, egyrészt mert kétszer annyi RAM van benne, amit a mindennapok során érzeni fogsz, másrészt nincs tele a gyártó saját előtelepített szarjaival, (pl. bétás Bixby, amihez még külön gombot is el kell szenvedni ) ami nagy előny.
- Ergonomikusabb helyen van a ujjlenyomat leolvasó.
- 1.6x-os zoomos másodlagos kamera
- az android frissítések hamarabb jönnek majd

hátrány is nyilván van bőven az S8hoz képest, pl.
- az op5 nem vízálló,
- a kijelző gyengébb felbontású
- a kamera nem ideális helyzetben (gyengébb fényviszonyok, bemozdulás, etc) gyengébben fog teljesíteni az S8-nál
- nincs SD kártya az OPnál

most így hirtelen ezek jutottak eszembe

[ Szerkesztve ]

(#853) kano válasza -Gerzson- (#851) üzenetére


kano
nagyúr

Valami más driver kell neki vagy a telefonon nincs beállítva a megfelelő mód.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#854) silvergod válasza gilfoyle (#847) üzenetére


silvergod
őstag

ez ugyanolyan mint másoknál...semmivel nem jobb..ez ennyit tud.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#855) gilfoyle válasza silvergod (#854) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ilyent meg ki állított?

(#856) silvergod válasza gilfoyle (#855) üzenetére


silvergod
őstag

senki....ezek a tények :)

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#857) Blizzardking válasza szabyka95 (#850) üzenetére


Blizzardking
őstag

Drága Dr.Anonymus pont a lényeget hagyta le. Bárminemű szoftveres mókolást akarsz rajta csinálni, nem veszted el a garit. Emiatt gyakorlatilag a Nexus-ok szerepét némileg átvette. Kiváló hardver, és kockáknak a lehetőségeek (érted) tárháza. Ha nem vagy mókolós, akkor egy erős hardverű teló, tisztességesen összerakva, gyárilag nem telifosott rendszerrel kedvező áron. S8 kijelzője szebb, max fényerő jobb, kamerája még nem tudjuk de ennek is rohadt jó, S8 IP védett ez nem, viszont optimalizáltságban, sebességben leveri az S8-at. Annál ha csúnyán nézel rá, ugrott a gari. Nincs rendes recovery, nincs titanium backup, nincsenek romok, nincs root, xposed, nincs heavy testreszabás, bloatware-ek kikapálására lehetőség nincs.

Váltani rá, miről? Akinek 3, 3T van annak nem érdemes szerintem, akinek S7 S8 van az tuti nem az a romolós gyerek, szóval annál is kiesik a geek faktor, az iphone célközönsége haragszik mert úgy érzi leutánozták őket... Ezt inkább személyes preferenciák alapján kell eldönteni szvsz.

silvergod - olvasom a 4-5 szavas rapid kommentjeidet egy ideje. Kérlek áruld el, mivel húzta ki így a gyufát a O+?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#858) HardRic válasza silvergod (#856) üzenetére


HardRic
addikt

S8 felé túlélesítés se jobb. Itt egyedül a nappali auto. a gyenge. Maga a kamera, és ezek a képek is teljesen rendben vannak. Egy troll off üzemmódot szeretnék kérni.

(#859) Macika66 válasza f3rdzs0 (#841) üzenetére


Macika66
addikt

Nem kb., hanem PONT olyan... :)
Ma délután volt a kezemben egy 64-es OP5, mellette az én 4 hónapos fekete 128-as 3T-m.

---------

27-én mikortól lehet rendelni vajon? Kínai idő szerint, vagy lengyel idő szerint?

(#860) silvergod válasza Blizzardking (#857) üzenetére


silvergod
őstag

Nézz át az OP3 hoz,ott leírtam többször :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#861) Macika66 válasza kano (#840) üzenetére


Macika66
addikt

Én nem vettem volna meg, ha 4k-s lett volna.
Mert értelmetlen.

A 24"-os monitoromon elég a FHD, hadd legyen már elég az 5,5"-os telefonomon is. :)
Higgye el mindenki, SOKKAL fontosabb, hogy kevesebbet fogyasszon a kijelző, hogy tovább bírja az akksi, mint hogy hány pentile elrendezésű pixelt tudtak belezsúfolni.

Amikor először szembesülnek az emberek a 9 óra feletti képernyőidővel, akkor értik meg, miről beszélek... :)

A telefon akksija szempontjából sem közömbös, hogy hány naponta kell tölteni, mivel az akkumulátor maximális töltésszáma véges, nem mindegy, hogy 1,5 év alatt, vagy 2,5 év alatt éri el azt a számot.

A fényerő más kérdés.
Bár én még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy ne láttam volna a kijelzőt.
Sőt, mindig a minimum fényerő közelében használom, automatán.
Amikor pedig kijövök a lakásból az utcára, akkor tapasztalatom szerint feltekeri annyira a fényerőt, hogy olvasható maradjon.

A kijelzőt a Samsung gyártja, szerintem itt is ár-diferencia van, ha nagyobb fényerejű panelt akartak volna, lényegesen drágább lett volna a darabár. Szerintem.

(#862) ForRedGlory válasza Koktail (#798) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fiokban volt. :)

(#863) Macika66 válasza oba (#845) üzenetére


Macika66
addikt

Tudom, hogy a Samsung gyártja, de OP megrendelésre. Nem igazán törődtek vele látszólag, ugyanazt kérték mint eddig. Pedig a Samsung legyárotta volna nekik a nagyobb fényerővel rendelkező kijelzőt de az gondolom drágább lett volna.

Ha szabad kérdeznem, honnan vannak ezek az információid? Linket tudsz adni?

Egyébként valószínűleg (tehát SZERINTÜNK!) kapott volna 4k-s kijelzőt a Samsungtól az OP, de Te kifizettél volna mondjuk 25ezerrel többet az OP5-ért, ha 4k-s a kijelző? :)

(#864) Macika66 válasza szabyka95 (#850) üzenetére


Macika66
addikt

Bocsánat, de van 100-140e Ft a két teló között.
Milyen vacillálás?

(#865) ollie válasza Macika66 (#861) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs jelentős különbség a fogyasztásban a nagyobb felbontású kijelzőknél, sőt. Csak akkor kimutatható, ha erőforrás igényes játékkal játszol. Én inkább azt sajnálom, hogy nem csinálnak Exynosos verziót az OP-ből, mert azok a SoC-ok jelentősen kevesebbet fogyasztanak a Snapdragonnál.

***

(#866) Macika66 válasza kano (#853) üzenetére


Macika66
addikt

Ma itt volt (mint már írtam) egy OP5 nálam, simán, bármiféle külön driver nélkül ment a másolás a PC-re.

Az alapértelmezés USB-nél a csak töltés. Valószínműleg azt kell átállítani MTP-re, én úgy csináltam és azonnal látta a telót a Win7/64.

[ Szerkesztve ]

(#867) tomp válasza Blizzardking (#857) üzenetére


tomp
félisten

Nekem jelenleg Xperia M4-em van. Erről szeretnék váltani. Ha lehet akkor O+5-re.
Vízállóság hiánya annyira nem izgat. Habár több alkalommal is a jackből öntöttem ki a vizet mert viharban használtam a telefont. De ezen kívül nem raktam soha víz alá. Szeretem a Sony rendszert mivel alig van valami módosítás benne. Tetszik a tisztasága. Ellenben az LG, Samsung rendszerétől hányok ha meglátom.
Teljesen buhera mentesen használom pedig lenne root. BL nyitás-> twrp-> root-> bl zárás menete adott.
Kamera meg... Hát na. Azért nem egy kategória. Meg eleve Sony telefon. ;]
Úgy érzem nekem megfelelő lenne a telefon. Ami egyáltalán nem hiányozna: az M4 kazán üzemmódja. Most nyáron folyamatosan égeti a hátlap felső része a kezemet. Szó szerint. 50-60fokos hátlap pedig csak böngészek és a proci is max 30%-on pörög. Ha hűvösebb a O+5 már nyertem vele. :)

(#868) Macika66 válasza ollie (#865) üzenetére


Macika66
addikt

Jajjjajjjajjj, kevered nagyon...
Én nem a vezérlésről beszélek, Te meg arról.

Egy HD kijelző 2.764.800 subpixel. Egy FHD kijelző 6.220.800 szubpixel. Egy 2k-s kijelző 11.059.200 szubpixel.
Ezek csak a stripe RGB-re vonatkoznak.
AMOLEDNÉL nagyjából a 70%-a ezeknek a tényleges szubpixelszám, de az arány az ugyanez a felbontások között.
Egy FHD-hez képest a 2k-s kijelző (1440x2560 pixel) MAJDNEM 2x annyi szubpixelt tartalmaz, annyit kell árammal etetni.

Ne haragudj, de komoly ember nem jelent ki olyat, hogy a közel 2x annyi szubpixel nem fogyaszt jelentősen többet.

Amire Te gondolsz (és abban igazad is van), az a vezérlés, a videoproci. Ezek nagyon okosak már és alig változó képeknél nem renderelik újra másodpercenként 30x (meg amennyivel többször) a teljes pixelszámú kijelzőt.

Ettől függetlenül MAGA a kijelző bizony NAGYON sokkal többet fogyaszt FHD és 2k összehasonlításában.

(#869) Macika66 válasza Blizzardking (#857) üzenetére


Macika66
addikt

Minden szavaddal egyetértek! :R

(#870) f3rdzs0 válasza szabyka95 (#850) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát a kettő közt kb 50k a különbség (a garancia kérdésről szerintem már írtak itt eleget ebben az esetben).
ezért az s8 ad egy qhd kijelzőt, vízállóságot, egy sokkal szebb designt, és egy AKG headsetet (itt jegyezném meg, hogy mindkét telefonban jó a DAC, de az op5ben kicsit jobb)
viszont a design hátrány is szerintem. egyrészt nehéz normálisan megfogni a telefont, ami miatt az egymással szemben álló gombokat még könnyebben megnyomod mint az op5ön

ezzel szemben az op5 gyorsabb, olcsóbb, és nem TouchWiz fut rajta, van rendes google assistant felesleges Bixby gomb nélkül.
szerintem az pár extra nem éri meg az extra költséget, főleg hogy én még gsm boltos árral számoltam

igazából én azt dönteném el (ezt is tettem), hogy mennyire vagy aktív hogy a jobb build qualityt kihasználd. mert tökjó hogy vízálló a telefon de ha nem mászkálsz víz mellett sokat akkor lényegében egy olyan feature amiért feleslegesen fizetsz. a strapabíróság. meg kérdéses, mivel az s8 üveg, szerintem könnyebben törik

f3rdzs0

(#871) axlfsi válasza belan (#681) üzenetére


axlfsi
veterán

((atgondoltam, valoban nem feltetlenul rossz az ar ;) )).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#872) Macika66 válasza Dr.Anonymus (#852) üzenetére


Macika66
addikt

Nem értem.

Az OP5 hivatalos, gyári garanciás ára 499€ (154.000 Ft).
Az S8 hivatalos, gyári garanciás ára ~240.000 Ft.

A két készülék között van majdnem 90.000 Ft.

Miért az összehasonlítás?

(#873) sparks


sparks
senior tag

Ez a képernyő idő jónak ígérkezik. 50%-nál 4 óra 20 perc, végig mobilnet és WiFi felváltva... De igazán csak most fog beállni majd pár nap használat után.

(#874) k810


k810
aktív tag

Op5 Op3 szilikon tokban :D

[kép]

[kép]

[kép]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#875) Koktail válasza ForRedGlory (#862) üzenetére


Koktail
tag

Köszi közben megjelent nekem is ;-) màr Kölnben van és elvileg egy nappal előbb azaz hétfőn megjön. Kìvàncsi leszek :-)

(#876) Koktail válasza k810 (#874) üzenetére


Koktail
tag

Ez jó :-D a magyar leleményesség ;-)

(#877) k810 válasza Koktail (#876) üzenetére


k810
aktív tag

Inkább csak a para, hogy még hetekbe fog telni mire megjön a tokom... :DD :)) :B

Ja, 15 százaléknál 7:07 sot. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#878) leslien válasza ForRedGlory (#795) üzenetére


leslien
nagyúr

kiváncsi leszek rögtön kamera teszt.... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#879) -Gerzson- válasza kano (#853) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Ha a 3T ment akkor valószínűleg nem driver hiba, de nem tudom mit kellene beállítani a telefonon. Most kipróbáltam egy pendrive-ot gyári OTG csatlakozóval. A 3T-vel ezen nézek filmeket. Az OP5 észre sem veszi, hogy rádugtam valamit. Fél órája turkálom a beállításokat de nem találom mit lehetne beállítani.

Szerk. A speciális menüben megtaláltam az OTG engedélyezést. Már csak a PC kapcsolatot kellene megoldani

[ Szerkesztve ]

(#880) kano válasza -Gerzson- (#879) üzenetére


kano
nagyúr

Az OTG-t a 3T-n is a fejlesztői beállításokban kellett engedélyezni. Itt nem így van véletlenül?
Amikor rádugod átállítod fájl átvitelre?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#881) -Gerzson- válasza kano (#880) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Igen átállítom, de a Windows már akkor dobja a hibaüzenet amikor rádugom és még időm sincs töltésről file átvitelre átállítani.

Szerk. Mondjuk az fura, hogy az OP5 felajánlotta a régi telóról minden beállítás átvitelét, de ezeket nem vette át. Csak a telepített programok jöttek át.

[ Szerkesztve ]

(#882) Macika66 válasza -Gerzson- (#879) üzenetére


Macika66
addikt

Érthetetlen a problémád, délután az OP5-tel készült fotókat a 3T USB Type-C kábelével másoltam át a laptopomra, fel sem merült bennem, hogy lehet gond.

(#883) Macika66 válasza leslien (#878) üzenetére


Macika66
addikt

Én is így voltam.
Kicsit fura a kamera, mert eléggé máshogyan működik, mint ahogyan a meetingen mondták.

Az OP3T-hez képest kicsivel jobb a kamera. A zoomos (20 MP-es) kamera pedig olyan képet tud adni, ami érezhetően jobb, mint az ugyanolyan távolságból, ugyanakkor készített 16 MP-es képből készített kivágás. De ehhez fény kell, nem kevés.

(#884) Blizzardking válasza Macika66 (#861) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezzel meg én értek egyet :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#885) -Gerzson- válasza Macika66 (#882) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Bennem sem merült fel, de sajnos a PC csak a 3T-t látja, az op5-t nem. Azonnal hibaüzenet dob.

(#886) Blizzardking válasza silvergod (#860) üzenetére


Blizzardking
őstag

Átnéztem, ilyeneket találtam. Ezt a gépet te a bejelentés előtt egy héttel már utálni akartad. Van olyan, hogy az ember elveszíti a bizodalmát egy márkában.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#887) kano válasza -Gerzson- (#885) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor ez Windows lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#888) Macika66 válasza Blizzardking (#886) üzenetére


Macika66
addikt

Nemcsak 1 héttel... :)

(#889) Macika66


Macika66
addikt

Az azért megnyugtató, hogy a KÉZIKÖNYV fordítási hiba (Manual helyett) az OP5-ben is el fog kísérni bennünket... :(

(#890) ollie válasza Macika66 (#889) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy szoftvert csak angolul használok.

***

(#891) silvergod válasza Blizzardking (#886) üzenetére


silvergod
őstag

Én nagyot csalódtam a markában,ez igaz.
Mond azt hogy nincs benne igazság?....
Macika.. már vártalak :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#892) oba válasza Macika66 (#863) üzenetére


oba
addikt

Miért, szerinted nem így működik a dolog? Nyilván a megrendelő igényeinek megfelelően szállít le a gyártó több millió darab kijelzőt... nem? Én más lehetőséget nem tudok elképzelni. A Oneplusnak elég volt a régi kijelző, vagy azért mert volt még bőven raktáron, vagy azért mert nem akartak rá több pénzt költeni. 4K -t sohasem hiányoltam, de az S7 féle 2k panel ezzel a fényerővel jó lett volna. Helyette lett 8 gb ram aminek még annyi értelme sincs mint ha 4k lenne a kijelző. Az ois is kimaradt, drága volt az a pár dolláros alkatrész... elment a büdzsé másra. Tényleg befejeztem... a csalódotság miatt vagyok dühös a Oneplusra... vártam nagyon ezt a készüléket. OP3at is nagyon szerettem, kizárólag a kamera miatt váltottam s7re. Engem a root, twrp, romolgatás pont nem érdekel... az OP3 volt az első mobilom ahol nem volt igényem ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#893) S e t h válasza gilfoyle (#847) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lassan kijelenthető, hogy a kamera a leggyengébb része a telefonnak.Mostanra már elég sok olyan képpel találkoztam szerte a neten, ahol egyszerűen mintha nem találná meg rendesen a fókuszt. Ez már nem is a túlélesített képekhez szokott szem miatti hiányérzet, ez alatta van az általam elvártnak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#894) petipetya válasza S e t h (#893) üzenetére


petipetya
nagyúr

Fotóban. 1080p-s videóban viszont elég jó:
- itt főleg a stabilizálás eredménye látható
- itt pedig azt látom, hogy vlogolásra felveszi a versenyt a nevesebb kamerákkal (sőt, simán lehagyja a magyar utcai vloggerek műszaki színvonalát)

"nincs rá lezsóidő"

(#895) gilfoyle válasza S e t h (#893) üzenetére


gilfoyle
őstag

Igen. De ez szoftveres hiba nagy valószínűséggel, a sűrű updatek miatt remélem javítják :)

(#896) szpali válasza k810 (#874) üzenetére


szpali
addikt

Szép igényes (ja, mégsem 😂 :U )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#897) Blizzardking válasza silvergod (#891) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nézd, nem tudhatom. Biztos van benne igazság, számodra, én nem ezt vontam kétségbe. Szükséges a negatív vélemény is, mert ráébreszthet esetleges vevőket, hogy nem minden rózsaszín. De ilyenkor egy idő után inkább a kiutat keresi az ember, nem? Illetve ha bosszút akarsz állni, és feketíteni a márkát, azt is lehet meggyőzőbben, inkább tényszerűen. :R

szpali - dettó. A túlfűtőtt érzelmeken alapuló 3 szavas fikkantásokon az emberek átlapoznak egy idő után. Ha tökélyre akarod fejleszteni a lehúzást, ahhoz alaposnak kell lenni! :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#898) ForRedGlory válasza Koktail (#875) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jaja, nalam is 06.26-ot ir mar, de a multkori esetbol kiindulva en a 06.27-re szamitok. Max pozitiv csalodas er. :D

(#878) leslien: Az tuti. :))

[ Szerkesztve ]

(#899) kano válasza S e t h (#893) üzenetére


kano
nagyúr

Kb ugyan ez volt a hibája az OP3(T)-nak is. És nem tudok róla, hogy megoldották volna az update-ek. Én kedvelem a márkát, de most már csinálhatnának valamit a töketlen programozóikkal vagy adják ki a teljes kamera szoftvert. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#900) Koktail válasza ForRedGlory (#898) üzenetére


Koktail
tag

Hàt remélem pozitìvan csalódunk :-D hétfő az hosszú nap melóba szóval 5-ig kb.be is laknàm :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.