Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Macika66 válasza k810 (#997) üzenetére


Macika66
addikt

Aha, most értettem meg, a fórummotor 2,41 MP-re butítja a képeket, de meghagyja az eredeti Exif-et.

Szerintem K810 képe nem rosszabb, nem életlenebb...

[ Szerkesztve ]

(#1002) Macika66


Macika66
addikt

Rákívántam az órafotózásra... :)

Igaz, ez csak 3T-vel készült. Az OP5-re kb. egy hetet még várni kell... :)

[ Szerkesztve ]

(#1003) oba válasza Koktail (#994) üzenetére


oba
addikt

Durva amúgy, hogy a legjobban ott vérzik el az S8al szemben ahol vagy zoomolva vagy cropolva van a kép. Pedig elvileg ott kéne jobban teljesítenie ha már nagyobb a megapixel szám. S8ban 12 mpixeles kamera van, amit ráadásul nem is tud csak 4:3ban... 16:9ben csak 9,1 mpixellel fotóz. És ebből is csak egy darab van ugye. Tipikus esete, hogy a nagyobb nem jelent jobbat.
k810 fotói is borzasztóak... nagyon olajfestmény szerű az egész. A legszebb a pro módban a hófehér világító égbolt. Na de tényleg befejeztem, a végén még trollkodással vádoltok majd. Ezt is offba teszem, nem akarom én szapulni a készüléket... csak a csalódottság beszél belőlem.

(#1004) mjani1172 válasza oba (#1003) üzenetére


mjani1172
addikt

Ezekből a fotókból ne vonj le tanulságot. Nem tudom mi az oka de ha valami képet felraksz ide sokkal gyengébb mint az eredeti. Én próbáltam többet felrakni és nem hozta az eredeti minőséget,lehet itt is csak ez van.Olyan helyre kell rakni ami az eredetivel egyezőt mutat.

[ Szerkesztve ]

(#1005) paolinho


paolinho
őstag

Nagy nehezen sikerült a root-metódust megejtenem, de azóta ezzel a képpel köszön be a teló, mielőtt elindulna. Normális ez?

(#1006) kano válasza oba (#1003) üzenetére


kano
nagyúr

Ez tényleg elég gáz sajnos. De, hogy az S8 is ennyire sz@r képeket készítsen.... Én azt hittem, hogy az azért sokkal jobb ennyi pénzért.

paolinho
Figyelmeztet, hogy nyitott a bootloadered. 3-ra volt valami patch erre, hogy ezt ne dobja fel mindig.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1007) k810 válasza kano (#1006) üzenetére


k810
aktív tag

Erről a fotóról mi a véleményetek?

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1008) racerx válasza paolinho (#1005) üzenetére


racerx
őstag

Normális, nyigodtan maradhat így.

(#1009) axlfsi válasza paolinho (#1005) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen.
((mar a OP3 is ilyen volt))

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1010) Koktail válasza k810 (#1007) üzenetére


Koktail
tag

Szerintem ez profi :-)

(#1011) kano válasza k810 (#1007) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nekem is tetszik. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1012) k810 válasza Koktail (#1010) üzenetére


k810
aktív tag

Na ezzel az a gond, hogy a fenti kép N4-gyel készült egy éve... Egyszerűen semmi sem éri el ezt a szintet fotózásban... Ez az egyetlen bajom az OP3-mal és az OP5-tel. :U :( N4-gyel csak lőttem egy fotót instant, OP-val meg küzdök és hát na... Látjátok a végeredményt ti is.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1013) kano válasza k810 (#1012) üzenetére


kano
nagyúr

Ugyan ezt fotózva most OP5-tel milyen lenne ez?
Nem igaz, hogy az OP-nek megint sikerült elcseszni a kamerát. Ennyi pénzért nem ezt várja az ember. :(( Úgy érzem, hogy megint marad az OPO, mert ismét nem jelentene lényegi előrelépést az OP5. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1014) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

OP3 tulajként elgondolkodtam a váltáson, de kellene néhány információ, tudnátok ebben segíteni?

- A bootloader már nyitható, ezt látom, de root is játszik már?
- Volt valami 20 eurós ajánlat az előrendelés kapcsán a kiegészítőkre, ez élni fog a holnapi hivatalos start dátumától is?
- Nem volt sok időm külföldi teszteket átmazsolázni, de az akku tekintetében az OP3-hoz képest történt visszalépés a mindennapi használat során?
-Szerintetek sem indokolt a drágább variánst venni? Az OP3-on az átlag memória használatom az elmúlt 1 év alapján 3,2 GB volt. A nagyobb háttértár sem mozgat meg. Előfordulhat, hogy később egy frissítést csak a nagytesó kap meg, vagy szerintetek sem túl valószínű ez a szcenárió?
- Hazai teszt van már valahol a neten, mert én nem találtam azt sem.

+1: ha van valakinek ilyen vócsöre, hivatkozása, jó ég tudja, minek nevezték el, privátban szívesen elfogadnám, jó eséllyel tényleges rendelés lesz belőle.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1015) k810 válasza kano (#1013) üzenetére


k810
aktív tag

El fogom kérni párom N4-ét (még megvan neki a fiókban), lesz OP3 és OP5 is, ha normális idő lesz fotózni, készítek képeket (hozzátenném, nem tudok fotózni, szóval egybites, egyszerű user vagyok e téren). :K

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1016) Koktail válasza k810 (#1012) üzenetére


Koktail
tag

Hàt ez baj, màr kezdtem megörülni :-D nem baj napokban megjön enyém is és elvàlik milyen is ez a kamera. Amúgy G2nél azért tuti jobb lesz ;-)

(#1017) Looserke válasza k810 (#1015) üzenetére


Looserke
őstag

N4?

(#1018) ollie válasza Timer (#1014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyobb változatot csak a háttértár (esetleg a szín) miatt érdemes venni.

***

(#1019) sparks válasza Timer (#1014) üzenetére


sparks
senior tag

- A bootloader már nyitható, ezt látom, de root is játszik már?
Igen, van TWRP és megy a Magisk root simán, írtam róla többször a topicban.

- Volt valami 20 eurós ajánlat az előrendelés kapcsán a kiegészítőkre, ez élni fog a holnapi hivatalos start dátumától is?
Jó kérdés...

- Nem volt sok időm külföldi teszteket átmazsolázni, de az akku tekintetében az OP3-hoz képest történt visszalépés a mindennapi használat során?
Akku tekintetében 6-8 óra SOT simán lazán meg van OP5-tel, szerintem nagyon jó lesz az aksi időnk.

-Szerintetek sem indokolt a drágább variánst venni? Az OP3-on az átlag memória használatom az elmúlt 1 év alapján 3,2 GB volt. A nagyobb háttértár sem mozgat meg. Előfordulhat, hogy később egy frissítést csak a nagytesó kap meg, vagy szerintetek sem túl valószínű ez a szcenárió?
A nagytesó ugyan azt a romot kapja, mint a kisebb variáns, nem láttam különbséget.

- Hazai teszt van már valahol a neten, mert én nem találtam azt sem.
Ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#1020) k810 válasza Looserke (#1017) üzenetére


k810
aktív tag

Samsung Galaxy Note 4.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1022) Timer


Timer
veterán

Köszi mindenkinek a választ! A 20 eurós kedvezmény a tartozékokra azért remélem, játszik majd, anélkül már inkább 165 ezerről beszélgetünk, hiszen az elődön bevált karbon tokot most sem szívesen cserélném másra. Magyar nyelvű videó egyébként van már fent, "anevemgálbalázs" úrtól, de nem sok minden derül ki belőle. A rendszer sebesség viszont bekapcsolt animációkkal is hasonló, mint OP3-on kikapcsolva, vagy ultra rövidre véve, és ez azért tetszetős.

@K810: jó ég, Te mire használod egyáltalán? :)

@sparks: köszi, majd megkeresem a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#1023) k810 válasza Timer (#1014) üzenetére


k810
aktív tag

:))

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1024) tuareg85 válasza k810 (#1020) üzenetére

Jaa, nekem pl. Nexus 4-et jelent az N4, csodálkoztam is, hogy annak a fényépezési képességeivel példálózik valaki :)

(#1025) Macika66 válasza k810 (#1007) üzenetére


Macika66
addikt

Sokan visszasírjuk...

[ Szerkesztve ]

(#1026) Macika66 válasza Timer (#1014) üzenetére


Macika66
addikt

- Igen. Az első naptól.
- Igen, de csak tartozékra. A sajátodat nem tudod Te felhasználni, de cserélni tudsz másokkal.
- Az OP3T-hez képest kb. 1,5x-es a SOT (9 óra feletti), köszönhetően annak, hogy csak FHD-t használnak a 835-ös procihoz. Tehát elég komoly az ELŐRElépés.
- Csak és kizárólag a 128 GB-os tárhely miatt indokolt megvenni, ha indokolt. Én azt fogom választani, de SEMMIBEN nem lesz megkülönböztetés, az biztos. A 8 GB meg úgy farokméregetés, hogy csak na. Semmi értelme. 4 GB-nál többet nem képes használni a mai beállításokkal az Android.
- Keresgélni kell, kell 1-2 nap,. hogy megszülessenek a tesztek, péntek óta van kint kézben a teló, szerintem ma-holnap már Dunát lehet rekeszteni velük.

+1 Be fog indulni a cserebiznisz voucher-ügyben, szinte biztos... :)

(#1027) Macika66 válasza k810 (#1023) üzenetére


Macika66
addikt

Na, erre számítottam! :D

(#1028) k810 válasza Timer (#1022) üzenetére


k810
aktív tag

Hátööö volt itt minden, update, FB, Messenger, hívás, Chrome, rendszerfrissítés, játék. :D Csak napsütés és mobilnet nem, egész nap nyüstöltem.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1029) paolinho válasza kano (#1006) üzenetére


paolinho
őstag

.. és (#1008) racerx, (#1009) axlfsi köszi ezt is!

Az a OP3-as féle patch elképzelhető, hogy fut OP5 alatt is?

Arra esetleg tudtok valamit ötlet gyanánt, hogy a custom recovery indításakor ne ez jöjjön be a Volume - és Power gombok megnyomásakor

hanem ez?

Ugyanis ez utóbbit csak ADB-vel tudom elérni a fastboot boot "fájlnév".img paranccsal. De fix custom recovery-ként a butább felületű indul, akár mit próbálok vele.

(#1030) Timer


Timer
veterán

Köszi a részletes válaszokat, visszajelzéseket! ;)

(#1031) paolinho válasza paolinho (#1029) üzenetére


paolinho
őstag

A TWRP probléma megoldódott, hála Bodrik fórumtárs EZEN írásának. :R
Igazából még az az indításnál bejövő (figyelmeztető)-képet eltüntető patch hiányzik, azon kívül minden rendben a telóval.

(#1032) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Megjött a telefon.

Első reakció: ez rohadt könnyű S8 Plus után. :D

Kár, hogy meló van, így tüzetesebben csak munka után fogom tudni megnézni.

(#1033) Macika66 válasza paolinho (#1031) üzenetére


Macika66
addikt

A narancs színű kiemeléssel ellátott szöveg eltüntetésére a bootloader visszazárása a megoldás. Más nincs.

A piros kiemeléses (a második 5 mp) szövegre a korábbi modelleknél volt megoldás (vissza kellett egy ~35 MB-os fájllal flashelni az első ROM-ra, majd megpatchelni, majd vissza a legfrissebb ROM-ra), nem tudom, OP5-re mikor jön ki.

De hát nem indítjuk annyiszor újr,a hogy ez zavaró legyen.
Na meg ha 2x5 mp-et áll is itt boot-folyamat, nem dől össze a világ szerencsére.

(#1034) Timer válasza Macika66 (#1033) üzenetére


Timer
veterán

...de nem áll, mert a bekapcsológombbal elnyomható! ;)

(#1035) Macika66


Macika66
addikt

Nem hagyom magam lerázni, bár már kérdeztem egyszer, de nem kaptam választ. :D

Szóval tudja-e valaki, mikortól lehet CET-idő szerint rendelni?
A június 27-i dátum mely időzónában értendő?

(#1036) Koktail válasza ForRedGlory (#1032) üzenetére


Koktail
tag

Na akkor vegye szépen végre az UPS Győr fele az irànyt :-) elvileg ma megkapom nap végéig pedig az eredeti kiszàllítàsom 27.e lett volna ;-) nem szaroztak 23-àn feladtàk ma meg màr megjön :-)

(#1037) k810 válasza Macika66 (#1035) üzenetére


k810
aktív tag

OP live chat nem segít? :U :F

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#1038) sec0nd válasza Macika66 (#1035) üzenetére


sec0nd
tag

A mi időnk szerint éjjel egytől.

(#1039) kazanka válasza Macika66 (#1035) üzenetére


kazanka
őstag

Gondolom 27-én 0 órától ami itt ha jól tudom 6 óra
sec0nd:az hogy jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#1040) sec0nd válasza kazanka (#1039) üzenetére


sec0nd
tag

https://oneplus.net/hu/oneplus-5

(#1041) paolinho válasza Macika66 (#1033) üzenetére


paolinho
őstag

Hát akkor marad így. Végül is valóban túl sokszor nem indítgatom újra a telót.

A frissítésnél a korábbi tapasztalatok szerint ennél is unroot és stock recovery?

(#1042) kazanka válasza sec0nd (#1040) üzenetére


kazanka
őstag

Így igen,köszi.

(#1043) racerx válasza k810 (#1028) üzenetére


racerx
őstag

Monnyuk a napsütés + mobilnet jópár órát levenne az biztos :). De azert ezek szerint úgy néz ki, hogy jobb a sot mintba hármasnál.

(#1044) kano válasza racerx (#1043) üzenetére


kano
nagyúr

Használja valaki 2 simmel? Ott mennyi a SOT?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1045) racerx válasza kano (#1044) üzenetére


racerx
őstag

Melyiket a hármast? Nálam néha 2 simmel megy, akkor érezhetően jobban merül.

(#1046) kano válasza racerx (#1045) üzenetére


kano
nagyúr

Nem az OP5-öt. Ezért lennék kíváncsi egy SOTra 2 simmal. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1047) Td48Vii válasza kano (#1046) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Duplával tolom, a korábban posztolt 9:11 is ezzel jött ki, azóta is ugyanilyen jó időket kapok folyamatosan

(#1048) Macika66 válasza kano (#1044) üzenetére


Macika66
addikt

Önmagában a SIM-kártyák száma nincs hatással a Screen On Time-ra.

Természetesen, ha gyengén lefedett helyen, vagy ha pont cellahatáron vagy, akkor a Titanicot megszégyenítő mértékben merül a telefon. De megfelelően lefedett helyen nincs jelentősége a SIM-ek számának.

(#1049) Macika66 válasza paolinho (#1041) üzenetére


Macika66
addikt

Nem tudtam még rendszert találni ebben.

Egy ideje a BluSpark által módosított TWRP-t használom (mert a „gyári” TWRP utolsó pár verziója nem tudja kezelni az OTG-t, én meg szeretném), azt nem írja felül az új full ROM felrakása.

Korábban volt viszont, hogy „kiflashelte” maga alól saját magát a TWRP.

(#1050) Macika66 válasza kazanka (#1039) üzenetére


Macika66
addikt

Na, épp ezért kérdeztem, mert ha kínai idő szerint, akkor már ma este 6-tól lehetne (akkor van Kínában éjfél).
Ha viszont a raktár ideje szerint, ami Lengyelország, akkor csak itthoni éjféltől.

Nem reszketek azért, hogy minél hamarabb meglegyen, csak félek, hogy hamar elfogy a készlet, főleg a tartozékok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.