Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) mjani1172 válasza axlfsi (#6997) üzenetére


mjani1172
addikt

Mire gondoltál? Egy hét múlva már 3 generációval van elmaradva és ha jól emlékszem 125 rugó volt az ára?

(#7002) tomp válasza tibcsi0407 (#6996) üzenetére


tomp
félisten

6-ot minek megvenni ha lesz majd 6T. 6T-t minek megvenni ha jön majd a 7-es.
Ha senki se venne semmit mert minek ha úgyis jön a jobb akkor eléggé kőkorszak lenne még.

(#7003) HardRic válasza tomp (#7002) üzenetére


HardRic
addikt

Ezt tök igaz, csak ne egy befejezetlen telefonnak jöjjön már T, S, Plus vagy bármilyen új változata. Én még mindig arra várok, hogy a Dual camera, clearer photos szlogen ne 98% hazugság legyen.

(#7004) Scooter74


Scooter74
őstag

Amúgy bocs, hogy így közbe szólok, de anno amikor az OP3 után jött a 3T akkor is volt mérgelődés nem is kicsi.
Illetve ugrás prociban a két telefon között.
A sima 3-s SD820-s procival a 3T pedig SD821-l érkezett.
Itt tényleg az, hogy a Qalcomm közben nem adta ki az SD840-s procit mert elég nagy valószínűséggel az kerülne bele.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#7005) Blizzardking válasza tomp (#7002) üzenetére


Blizzardking
őstag

De nekik az a bajuk, hogy a "csúcson vagyok oneplusból" érzés csak pár hónapig tart. Én értem azt is, de akkor most majd nem leszek csúcson onepluspól. És?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7006) K82 válasza HardRic (#7003) üzenetére


K82
őstag

Anno az OP3 is azért tetszett meg, mert kifejezetten jó (=vagyis számomra megfelelő) képeket lehetett vele lőni, a portolt Google Camera erre rátett még egy lapáttal; gondoltam megtaláltam az ideális telefont. Pont ezért nem is volt betervezve az OP5, de egy tengerentúli utazás miatt bevállaltam, már csak a Galileo és a global LTE support miatt. Két hét használat után viszont megváltam tőle, mert a képminőségtől - hogy finoman fogalmazzak - nem voltam elájulva. Az OP3 jobban teljesített ezen a téren, és a szemöldököm befontam amikor megláttam az ISO9600-as értéket az exifben - tény, több helyen is írták h nem lehet neki hinni, de akkor is. Ha a képminőséggel nem lett volna baj, nem foglalkoztatott volna. Most viszont nincs időm arra h megvárjam a kamera finomhangolását (már ha egyáltalán meglépik), odakint meg nem akarok ratyi képeket lőni.
Túl szép lett volna a "dual camera, clearer photos"...

(#7005) Blizzardking: a 3/3T közötti váltás nem különösebben viselt meg, minimális az etérés. Itt már designban is lesz, ha tudom h érkezik az 5T/6 - persze ez csak spekuláció - akkor egész egyszerűen nem veszem meg az 5-öt sem. Nem kell feltétlen csúcs telefon, csak a kamerája ne legyen rosszabb mint az elődjének, és jelen pillanatban sajnos ez a helyzet. Plusz hiába tudná az SD820/821 a Galileo-t, mégsem támogatja a 3/3T.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#7007) ollie válasza Blizzardking (#7005) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3T-nél nekem a nagyobb akku volt a bajom, mert a sima 3-asnak elég karcsú volt az üzemideje, melyet jelentősen javított a +400mAh a 3T-nél. Mint utólag kiderült, csak túltöltött akkut tettek a 3T-be, ami ráadásul működik a sima 3-asban is, szóval jogosan éreztem magam átverve (konkrétan a gyenge akkuidő miatt adtam el a 3-at). Most a nagyobb kijelző miatt érezném magam átverve, mert a tartalomfogyasztás azon jobb. De mivel már eladtam az OP5-öt, nem nagyon érdekel a továbbiakban.

***

(#7008) tibcsi0407 válasza HardRic (#7003) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan erről beszélek. Fél év alatt nem sikerült még az 5-ből sem kihozni, amit ki kellett volna és már jön a következő.

https://utdetailing.hu/

(#7009) Mr.C válasza ollie (#7007) üzenetére


Mr.C
őstag

És mi lett az utód? Erről lemaradtam

sudo rm -rf /*

(#7010) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7009) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Esnyócplusz van az adatlapján.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7011) BladePocok


BladePocok
tag

R.I.P. fizikai gombok. (oké-oké, csak egy "kis" sávot fog kivenni a teljes előlapi képernyőből, de akkor is minusz hely). Ha már "állítólag" 6 col meg nagyobb felbontás, remélem az akksit is picit combosítják.

[ Szerkesztve ]

(#7012) axlfsi válasza ollie (#6998) üzenetére


axlfsi
veterán

Azzigen! Eskuszom, a legjobb vete ar/ertek aranyban, most egy OP3 v. OP3T hasznaltan. Plane, ha valoban meg van orizve...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7013) Csalox


Csalox
újonc

Tudna nekem segítenii vki,hogyan lehet a telefon névjegy csoportok mellé csoportonként eltérő csengőhangokat rendelni?Ugyanis szerkesztés címszó alatt csak a csoport neve változtatható, egyéb nem.. :((

(#7014) tomp


tomp
félisten

Valaki játszik a Modern Combat 5: eSports FPS játékkal?
Az imént felraktam és játszottam vele kb fél órát. Max grafikán masszívan melegszik a vas. Jól meghajtja a játék a procit. Az akksi merülésről már nem is beszélve. A nagy tápszívás miatt 40fokra is felmelegedett az akksi. Még soha nem volt ilyen meleg a telefon.(proci 50fok, akksi 40fok)
A fent lévő Real Racing 3 ehhez képest takarékos játék.

(#7015) Mr.C válasza tomp (#7014) üzenetére


Mr.C
őstag

A 40-50°C még nem magas csak ennél a telefonnál nem megszokott, nem kell aggódni miatta csak akkor, ha tartósan ezen a hőmérsékleten van.

sudo rm -rf /*

(#7016) tibcsi0407 válasza tomp (#7014) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gondolom a Vulkan API-t nem használja, mert akkor lehet ügyesebben bánna az erőforrásokkal.
Nem fejlődik sehová a tartalom, csak a hardverek erősödnek már egy pár éve sajnos, de kihasználva már rég nincsen.

https://utdetailing.hu/

(#7017) tomp válasza Mr.C (#7015) üzenetére


tomp
félisten

Persze tudom, hogy nem magas csak meglepett, hogy ilyenre is képes a telefon. :)
Anno az Xperia M4-em képest volt 85fokra is felmelegedni. Tény, hogy akkor már csak 2mag ment lassítva a 8ból... :DDD

tibcsi0407
Állítólag Vulkan API-t használ.

(#7018) tibcsi0407 válasza tomp (#7017) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kerestem a neten, de nem találtam rá infót, de ha igaz, akkor elég rosszul lehet optimalizálva.
Bár én nem sokat játszok, múltkor a Cover Fire-rel toltam egy fél órát kb, de egyáltalán nem melegedett.

https://utdetailing.hu/

(#7019) ollie


ollie
MODERÁTOR

(#7020) dombila válasza ollie (#7019) üzenetére


dombila
senior tag

Képesek lesznek 7.1.1-el kihozni??

(#7021) LógaGéza válasza ollie (#7019) üzenetére


LógaGéza
addikt

Status: Rumored

Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy a GSMArena ilyenekből táplálkozik...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7022) oba válasza LógaGéza (#7021) üzenetére


oba
addikt

Nagyon-nagyon régóta vannak rajta rumored státuszú adatlapok.

(#7023) racerx


racerx
őstag

Azért érdekes kérdés ez az 5T. Még a 3T-talán (???) meg lehetett érteni (illetve azt se nagyon , de fogjuk rá..), de hogy 3 hónapra at ötöse kihozak egy tök máshogy kinéző. más kijelzőjű, -hátlapi ujjlenyomatszenzor, stb, készüléket, az felveti a kérdést, hogy mi a fa..ért jött ki így az ötös?? Mert nem hiszem hogy az elmúlt 3 hónapban dobták össze.. valszeg együtt fejlesztették. Én is annak adnék legnagyobb esélyt, hogy maradt még 2 millió ilyen kijelzőjük, oszt ne rohadjon rájuk, kihozták vele az ötöt. Az ára se lesz valószínúleg 500 euró, így meg elfogy az az előnye, hogy elnézzük mondjuk a kamera dolgait, hogy jó jó igaz igaz, de hát ennyibe kerül csak.. Arról nem beszélve hogy a többi telefon ára azért elég szépen mendegél lefele ahogy telnek a hónapok, itt meg annyi mindíg amennyivel megjelent.
Szóval nem teljesen értem az egészet, kicsit öntökönrúgás érzésem van

(#7024) tibcsi0407 válasza racerx (#7023) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagy csak az Oppo R11 alkatrészekből maradt túl sok. :)

https://utdetailing.hu/

(#7025) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Valaki használ Franco kernelt?
Azt írja a forma, hogy sok dolgot átvett a Pixel 2 kerneléből: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7026) racerx válasza tibcsi0407 (#7024) üzenetére


racerx
őstag

Akár. Más logikus , életszerű magyarázatot nem látok.

(#7027) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Vettem egy kamera védő üveget. Alább a tapasztalom:

Teljesen por és zsírtalanítottam, levettem a védőfóliát, feltettem, teljesen jól, bubi nélkül sikerült feltenni.

védőüveggel készült fotó: (teljesen tiszta volt a lencse)

üveg nélkül készült fotó:

Azthiszem üveg nélkül marad a kamera... (a törési mutatója biztos más, ilyenkor olyan szívesen csinálnék az üvegről egy feszültségoptikai mérést)

[ Szerkesztve ]

(#7028) f3rdzs0 válasza racerx (#7026) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

plusz ugye a 3 kijelzőjét használják, szóval esélyes hogy abból is maradt egy adag.
az lesz a gáz hogy ha az 5t is kb 500 euro körül jön ki, mert akkor tényleg lehúzás az 5

plusz mi van akkor ha az 5t oreoval jön, de az 5nem kapja meg azonnal? el tudom képzelni simán, és az sokunknak igen problémás lenne hogy ezt elfogadjuk

f3rdzs0

(#7029) Mr.C válasza Hujikolp (#7027) üzenetére


Mr.C
őstag

Nálam is ilyen de mivel este egy telefon se tud értelmes képet csinálni, inkább ez, mint egy karc rajta...

sudo rm -rf /*

(#7030) Hujikolp válasza Mr.C (#7029) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én szoktam néha esti képeket csinálni, hosszú záridővel kísérletezni, így számomra nem jó.
Természetesen ez csak egy tapasztalás, ha valaki ilyet szeretne venni, akkor láthassa hogy ilyen is van. :) (van egy ilyen tokom, ami egész jól véd szerintem)

(#7031) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Használja valaki a telefont Mi Band 2-vel? Úgy nagy általánosságban jól működik, de kb 2 naponta "elvesztik" egymást, és nem jönnek meg az értesítések a karkötőre.

"Egy alkalmazás szeretné BEKAPCSOLNI a Bluetooth-t a készüléken." felirat fogad, és ELUTASÍTÁS vagy ENGEDÉLYEZÉS a két lehetséges opció. Hiába engedélyezem, pár nap múlva újra azt veszem szre, hogy nem jönnek meg az push üzenetek a bandre.

Olvastam, hogy van akinek baja van a BT-al. Nálam a probléma nem áll fenn, naponta legalább másfél órán keresztül szól a zene a kocsiban BT-on keresztül, sose dobta még el a jelet. Néha lassan kapcsolódnak egymáshoz, de ha már kapcsolódott nincs probléma.

Tok témához:
Ha tok akkor csakis a Nillkin beépített fémlapos carbon tok! Nagyon jó a fogása, és tökéletes a mágneses telefontartókhoz. Már OP3-at is ezzel használtam.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7032) gilfoyle válasza ollie (#7019) üzenetére


gilfoyle
őstag

Erre kíváncsi leszek...

(#7033) szpali válasza Laci.M (#7031) üzenetére


szpali
addikt

A kezdetektől MiBand 2-vel használtam az OP3-at, OP5-re nincs átköltöztetve a MiFit, de valaki mintha panaszkodott volna, hogy az OP5 randon kikapcsolja a BT-t.

Nekem pont a héten érkezett meg a fémes karbon Nillkin. Tényleg nagyon jó, de az OP5 verzió nagyon csúszik :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7034) S e t h válasza Mr.C (#7029) üzenetére


S e t h
nagyúr

nem nagyon látogatod a mobilos képek fórumát, akadnak azért elég jók

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7035) Laci.M válasza szpali (#7033) üzenetére


Laci.M
senior tag

Pont ezaz, hogy nem kapcsolja ki a BT-t, mivel ha beülök a kocsiba akkor elindul a zene magától úgy van beállítva. Mintha csak mondjuk lerakná alvó módba magát, pedig az akku kezelésnél kikapcsoltam, hogy ne figyelje a MiFit-et.

Aláírás

(#7036) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#7025) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem a legjobb kernel mostanában a SimpleGX. Az 1.16-os verzió kerülendő, én először 1.14-gyel használtam, de már van 1.17 is. Azt javaslom fetenni, frankóbb mint a Franco. :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7037) HardRic


HardRic
addikt

[link]
Nem semmi módon gyalázza a mezőnyt a telónk akksiidőben. Legalábbis ezen a teszten. Azért elismerésre méltó.

(#7038) LógaGéza válasza tibcsi0407 (#7025) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ohh, köszi hogy szóltál :DDD
Én évek óta Franco kernelt használok minden készülékemen, amire volt (Nexus4, Nexus5, és most ugye OP5 - mondhatni egy plusz pont volt választásnál ez). Sose volt probléma vele, kellően paraméterezhető, de az alap beállítás is egy arany középút a jó teljesítmény/aksiidő szűk mezsgyéjén.
Tudja a srác, hogy mit csinál, nagyon is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7039) tomp válasza dombila (#7020) üzenetére


tomp
félisten

Ha igen, akkor számomra érthető. 835-ös modellre azaz az 5-re még készül az Oreo.

(#7041) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert elakadtam. A cél az lett volna, hogy kinyitom a bootlpadert, twrp-t telepítek, majd a gyári os, custom kernel és magisk megy fel. Ameddig jutottam: bootloader nyitva, twrp feltelepítve, telefon ez után twrp recovery modba elindítva. Nem szerettem volna titkosítást, ezért format data majd yes. Ezt követően rádugom a telefont a gépre, megjelenik a telefon háttér tárolója, megpróbálok rá filet másolni, el is kezdi, de kb 20%-nál elakad és ott áll. Próbáltam azt is, hogy otg alatt usb pendrivet dugok rá, mountolom de azt se látja, mondjuk lehet hogy itt a pendrive nem jó az a probléma. Ötlet? Win 8.1 oprendszert használok, lehet, hogy az usb driver nem jó?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7042) Latitude


Latitude
tag

Most megnéztem a gépen: windows illesztőprogram csomag - Google Inc. (win USB) Android UsbDevice Class ( 08/28/2014 11.00.000.0000)

Volt fent miui pc suite, azt most eltávolítottam (hát,ha az kavart be :F ).

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7043) Mr.C válasza S e t h (#7034) üzenetére


Mr.C
őstag

Valóban nem, most be is néztem de számomra még mindig nem megfelelő. Viszont azt is tudom, hogy ez szubjektív és nekem magas az elvárásom ezen a téren :R

sudo rm -rf /*

(#7044) Haneto válasza Laci.M (#7031) üzenetére


Haneto
tag

Én csak használtam a Mi Band 2-t. OP 3-mal tökéletes volt. OP 5-öt viszont nem szereti. 1 m(!) távolságból képes megszakadni a kapcsolat. Általában a telefonra nézve csak a "Karkötő nincs csatlakoztatva" feliratot látom. Próbálkoztam mindennel de semmi sem változott. Ezért egy ideje csak a polcon pihen a karkötő. :(

Xiaomi Mi 9T Pro

(#7045) f3rdzs0 válasza sonique (#7040) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

csak $10al több mint az op5 ugyanitt. érdekes.

kicsit félek hogy low quality lesz az a kijelző.

f3rdzs0

(#7046) axlfsi válasza f3rdzs0 (#7045) üzenetére


axlfsi
veterán

Én biztos lecserélem a 6"-ra! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7047) f3rdzs0 válasza axlfsi (#7046) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

megnéztem most mégegyszer a vivo x20at (h ha tényleg az lesz copyzva), és így kevésbé aggódom. abban is super amoled van, ugyanezen a ppi mellett (azért magasabb jobb lenne de legalább nem rosszabb)
a telefon kicsit szélesebb ami a kijelző méretét segíti, így a 16:9es content nem lesz kisebb (ami jó), viszont az egy kezes használat nehezebb lesz. és igen tudom hogy 1mm nem sok de most hogy lejott a dbrand skinem, sokkal egyszerűbb használnom egy kézben a telefont (a csúszást létszámítva). a 74mm pont a sweetspot nálam ezek szerint.

így viszont az egyetlen problémám a telefonnal tényleg a hátsó fingerprint szenzor (legalábbis ha feltételezzük hogy minden más marad)

szerk.: a legjobb szerintem az lenne ha mate 10 szerűen mindkét modellt árulnák tovább

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#7048) LógaGéza válasza Haneto (#7044) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én használom mióta megvan MiBand2-vel. Ha lerakom a szobában a telót, akkor zuhanyzás közben is rezeg, ha hívnak, ez pedig olyan 10m körüli távolság, 2 tégla válaszfallal elválasztva minimum. Nem dobja el soha, mindig jelez amikor kell.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7049) Fleto93 válasza LógaGéza (#7048) üzenetére


Fleto93
tag

Nekem is eldobálja a Polar M400-at, gyakorlatilag használhatatlanok az "okos funkciók". Nexus 5X alatt hibátlan volt.

(#7050) Mr.C válasza f3rdzs0 (#7047) üzenetére


Mr.C
őstag

háááát... én is tanakodom.... A mostani méret nekem nagyon határeset, elég nagy a telefon. Legjobb lenne számomra egy S8 méret duál kamerával, 6-8 GB RAM-mal, de mint tudjuk, ilyen készülék nincs...

Aludni kell még rá pár napot szerencsére

(#7048) LógaGéza: Gondolom nem gyári ROM van rajta, azért működik így, nem?

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.