Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) kano válasza Macika66 (#1669) üzenetére


kano
nagyúr

Nem azt a baj, hogy fingja nincs valakinek valamiről, hanem hogy a hülyeségét kész tényként közli és még erősködik is. :((( Katasztrófa ami ebben az országban van.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1702) Macika66


Macika66
addikt

Fene tudja, nekem ez kifejezetten tetszik... :)

Amúgy nem az a baj, hogy létezik ilyen hiba(?), hanem az, ahogyan írnak róla:
Zselébotrányba keveredett az új készülék!

Végre OTT VAN a botrány szó, amit azok az újságíról és laikusok is megértenek, akiknek fogalmuk sincs, miről van szó.

Az emberek 80%-a nem olvas cikkeket, csak a főcímeket. Ami még rosszabb, hogy a ~40%-uk akkor sem olvassa el a cikket, ha írni akar a témájában... Kialakult egy véleménye (érzelmeket sem mellőzve) a témában és az alapján posztol.

Nem kellett volna az a cikkezés, hogy 'Íme a mobil, ami leveri ai iPhone 7-et'!

NAGYON NEM.

Mert innentől az alma-érzületűekben ott a törlesztés igénye. (Bizony, ilyen gyerekes dolgok vezérlik a világot.)

Ezek után rengeteg címsorolvasó jólértesült ember lesz, aki TUDJA, hogy ugyehogyszar az OP5, miazhogy leverte volna az iPhone 7-et....ugyanmár....

Tényleg tejesen értelmetlen összehasonlítani egy egyedi fejlesztésű, egyedileg optimalizált oprendszerű készüléket (jogos a szó szerint vétel, almát a körtével :) ) egy olyannal, ami tizenezer készüléken kell kompatibilisen fusson, nem egyetlen hardveren mindössze.

A hardvert, kijelzőt, kamerát azt lehet hasonlítani!
De EBBŐL nem lehet a nép egyszerű fiának szükséges sommás mondatot lefordítani. Ez jobb vagy az jobb. Főleg nem, amikor egy ideológia áll egy készüléktípus mögött...

De tudom, hogy az autóversenyzés a második Ford T modell legyártásakor kezdődött...

(#1703) S e t h válasza Macika66 (#1695) üzenetére


S e t h
nagyúr

Te nem véded a márkát, hanem támadod azt aki kritikával mer élni a készülékkel szemben. Ezáltal azt a látszatot kelted, hogy a készülék tökéletes és hibamentes.
A fogyasztói társadalomban sokan szeretnek felülni a birkavonatra és bégetni ugyanazt, ezért dicséretes( még ebben a topikban is) ha vki pro és kontra értékeli a készüléket.
Ha olvasgatnád az xda OnePlus 5 szekcióját, akkor meglepődnél melyik topik vezeti a hozzászólási listát, ott mit csinálnál?
Én csak támogatni tudom azokat, akik pro és kontra érvekkel segítik a leendő vásárlók döntését, nem pedig teljesen elvakultan, már-már részvényesként támogatják a készüléket, vagy éppen csak szidják azt.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1704) Macika66 válasza S e t h (#1703) üzenetére


Macika66
addikt

Nem érted.
Az nem kritikával illetés, hogy valakinek NINCS és nem is lesz olyan típusú készüléke, de azért olt a típus ellen.

Te észrevetted a saját készülékeden ez a zselé-effektet?
És valóban zavaró?
Mi okból zavaró?
Az alatt a mintegy 15 századmásodperc alatt olvasnád el az enyhén torzult szövegsorokat, ameddig azok helyreállnak?
Tényleg érdekelne, komolyan kérdezem.

(#1705) oba válasza Macika66 (#1704) üzenetére


oba
addikt

Te nem érted. Ez nem oltás... vagy akkor kopipészteld be azt a soromat, vagy hozzászólásomat ahol fikázom vagy oltom a céget, a telefont, akárkit a "jelly effect" nevű jelenséggel kapcsolatban. Szó szerint ezt írtam... idézem: "Valóban nem egy kritikus hiba, viszont a cég hozzáállása egyáltalán nem tetszik." Magyarázd el nekem, hogy ebben mi az oltás, vagy ebben mi az amit te mint személyes sértést élsz meg és kötelességednek érzed megvédeni a céget vagy a telefont az igazságtalan bántó fikázással szemben? Attól még, hogy nincs OP5 -öm, a jelenség létezik. Egy korábbi hsz -emben leírt okok miatt tökéletesen tisztában vagyok a jelenség milyenségével, most már az okával is (de nem csak én, hanem mindenki), így véleményt tudok mondani róla. De lassan tényleg nem lehet leírni semmit mert jössz és bevéded csóri céget az igazságtalansággal szemben. Azzal az "igazságtalansággal" szemben amit maga is elismert. És megmagyarázod, hogy ez így jó, még videót is csinálsz egy másik cég tabletjéről, ahol vissza bounce -ol a kijelző ha elérsz a kontent VÉGÉRE. És aki szerint ez így nem okés, vagy nem tetszik neki, azt pont hogy te oltod le, hogy ugyan az nem is hiba, hanem ez így tök jó, neked így tetszik, szóval ez így rendben van.

-fav, további kellemes védekezést, letámadást, én odébb állok

[ Szerkesztve ]

(#1706) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Honnan rendelitek? És vám áfa is jön rá?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1707) Mate válasza 7Heads Drago (#1706) üzenetére


Mate
nagyúr

Hivatalos honlap. EU-ból küldik, úgyhogy nincs vám.

(#1708) 7Heads Drago válasza Macika66 (#1702) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Majd egy 1 éves az I7. Az újjal szemben nem lesz problémád. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1709) silvergod


silvergod
őstag

Na látom itt megint buli van,Maci vs Többiek :D
ugye mint tudjuk én is a "fikázók" körébe tartozom..megvan miért :)

De most azt kell hogy mondjam mindenkinek igaza van! teljesen jól megírtátok egymásnak a lényeget,viszont amit kihagytatok,és szerintem ez is benne van...A PÉNZ,minden erről szól.

Ez a "botrány" kapóra jön a nagyobb gyártóknak hogy a Oneplus hírnevét jól megtépázzák..mivel egyre nagyobb szeletet hasít ki a tortából magának a cég,így egy ilyen hírt meglovagol mindenki, és tolják ha kell ha nem..ezzel jó pár vevőt veszítenek és vándorolnak más márkához..ezeknek ez kánaán és ameddig lehet címlapon is tartják fő hírként.
Amúgy láttam róla videót,hát nem olyan probléma amivel ne lehetne együtt élni...

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#1710) tobias88888 válasza silvergod (#1709) üzenetére


tobias88888
őstag

Mondjuk én nem gondolnám, hogy probléma kellene abból legyen, hogy fejjel lefelé teszel be egy kijelzőt. Egyértelmű, hogy a kijelző gyártója a hibás ebben az esetben, hogy erre nem gondoltak...

(#1711) Timer válasza tobias88888 (#1710) üzenetére


Timer
veterán

Itt inkább az a kérdés, van-e rá valamilyen megoldás. Ebből is látszik, hogy az értelme nulla az eszetlen vékonysàg màniànak. Erre faragott rá a Samsung is, és az OP is a jelek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Macika66 válasza 7Heads Drago (#1708) üzenetére


Macika66
addikt

Nem aggódok. Nem tartom összehasonlíthatónak az iPhone-t a többiekkel.
Az iPhone egy 'különb vagyok másoknál' életérzést sugalló eszköz a tulajdonosok >50%-a számra.
A többi telefon meg csak egy okostelefon.

Másra van szüksége egy átlagos iPhone-tulajdonosnak és másra egy átlagos okostelefon-felhasználónak.

Amúgy – kövezzetek meg – nekem tetszik az iPhone a 6-7 sorozat óta. De sose vennék.
Ahogyan BMW-t is imádtam vezetni. Németországban. Itthon eszembe nem jutna olyat venni.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Macika66 válasza silvergod (#1709) üzenetére


Macika66
addikt

Így van!

(#1714) Macika66 válasza tobias88888 (#1710) üzenetére


Macika66
addikt

Egyértelmű. Csak a Samsung ugye nem mehet neki az OP-nak, mert ők gyártották a kijelzőt... :D

Az Apple(hívők) pedig vígan mehet(nek) neki, mert egyszerre két legyet üt(nek) agyon...
Az OP-t, a telefon gyártóját és a Samsungot, a kijelző gyártóját. :)

Ezek után már ténylég csak egy kávét kérnek... ;)

(#1715) dannyl válasza Macika66 (#1714) üzenetére


dannyl
addikt

Én nem a vitában akarok állást foglalni, de már napok óta bántja a szemem a hsz gyűjtésed. Légy szíves egy hsz-be írd a mondandóidat. 3 percig szerkeszthető. Nem kell visszajönni nekem ököllel.

(#1716) Macika66 válasza dannyl (#1715) üzenetére


Macika66
addikt

Bocsánat, de kifejezetten ellene vagyok a hozzászólás-csoportosításnak.

A fórummotor íróinak eredeti szándéka az volt, hogy a hozzászólásokra egyenként lehessen válaszolni, emiatt van a VÁLASZ opció a hozzászólások jobb felső részében. Az oka pedig nagyon egyszerű, visszatekergetés nélkül meg lehet találni, mire lett adva a válasz. Mobilon (sokan használják így, gyakran én is) sokkal egyszerűbb a linkre kattintani és elolvasni, mire ment a válasz, mint kikeresni visszafelé az adott számú hszt.

Ne haragudj, de addig, míg SEMMILYEN fórumszabályzatban nem szerepel kötelező vagy akárcsak elvárt, ajánlott jelleggel az, hogy 2-3 vagy több hsz-re egyetlen hsz-ben válaszolj, addig nem is foglalkozom ezzel.

Egyebekben pedig topicgazda vagyok egy másik helyen, nekem teljesen mindegy a hozzászólás-számom, sem rosszabb, sem jobb nem lesz szerintem, ha több hsz-em van.

(#1717) Yuri_1


Yuri_1
tag

Üdv Mindenkinek !
Követem a topikot az elindulás óta, mert nagyon vártam már a megjelenést. 27-én hajnalban meg is rendeltem, és csütörtök reggel már kezemben is volt.
Sikerült szépen belaknom a cuccot viszont van egy problémám, és ebben kérném a segítségeteket.
Ilyet még nem tapasztaltam egy készülékemen sem: Az Istenért nem tudok beállítani külön csengőhangot a két kártyához.
Beállítom szépen külön-külön, kipróbálom működik. Ha hívnak akkor biztos, hogy az 1. SIMre beállított hangon csörög, vagy visszaáll mindkettő a Oneplus Tone-ra. Újrabeállítom, a beállításokban úgy fest jó, aztán amikor hívnak szintén random módon csörög.
Lehet, hogy apróság de nem tetszik, már csak azért sem mert a 2. SIM céges és ilyenkor hétvégén nem szívesen veszem fel.... :)

Ha lenne tippetek, hogy mit csináljak megköszönném. Ja a csengőhangok a Ringtones mappában vannak.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#1718) 7Heads Drago válasza Macika66 (#1716) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez így van ahogy írod.
Viszont van egy íratlan etikett is. Mint ahogy az sincs sehova leírva, hogy az utcán elsőként szembejövőtt se köpjük le. Vagy te le szoktad? Gondolom nem. Vagy pl a vendégnek töltjük először ki az italt... stb.

Lehet hogy rosszul gondolom de oneplus felhasználók zöme rendesen üzi a telo romolást. Pl a honornál ez kimerül a gyári rom frissítésekben. A iPoneknál pedig még szükebb ez az utca.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1719) Timer


Timer
veterán

Nálatok is van a kamera felső részén egy ilyen bevágás?

[ Szerkesztve ]

(#1720) Mate válasza Timer (#1719) üzenetére


Mate
nagyúr

Van. Először azt hittem kitört belőle egy darab :D

(#1721) Haneto válasza Timer (#1719) üzenetére


Haneto
tag

Igen és alul a jack-nél is van egy hasonló.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1722) Timer válasza Haneto (#1721) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, már kezdtem megijedni, mivel a sajtófotòkon semmi ilyesmi nem látszódik.

Akik nyitottak bootloadert, illetve rootoltak, a dm verity patchet is felraktàk? OP3-on nem volt fent, nem tudom, érdeme-e felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#1723) dominating


dominating
tag

csak engem idegesít, hogy régi file rendszer van op5-ön? op3 f2fs van ott 7.X-el jött.

5800x3d + 6900xt

(#1724) petipetya válasza dominating (#1723) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mivel nézitek meg, hogy milyen fájlrendszer van a telón?

Köszi dominating és szpali. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1725) dominating válasza petipetya (#1724) üzenetére


dominating
tag

ezzel: https://play.google.com/store/apps/details?id=me.kuder.diskinfo

5800x3d + 6900xt

(#1726) szpali válasza petipetya (#1724) üzenetére


szpali
addikt

diskinfo

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1727) LógaGéza válasza dominating (#1723) üzenetére


LógaGéza
addikt

Formázd át TWRPben. Ahogy nézem, gyári kernelben benne van a support...
Mondjuk nem tudom mennyit hoz UFS tárolón.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1728) LógaGéza válasza LógaGéza (#1727) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ne formázd... TWRP-ben nincs benne az F2FS... :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1729) sztcs


sztcs
csendes újonc

Hello!

2 db telefont szeretnénk venni, 2 fő részére. A tapasztalatok alapján hogyan érdemes vásárolni(garancia, voucher szempontokat figyelembe véve)? Külön account-tal vagy egybe, egy account-ra az egész megrendelés?

(#1730) ollie válasza Timer (#1722) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell dm-verity patch.

(#1729) sztcs: a garancia 2 év, vouchert egy vásárlásnál szerintem csak egyszer lehet felhasználni, így javaslom a külön account létrehozását a 2 telefonhoz. Vouchert csak kiegészítőhöz tudod felhasználni, annak az árából von le 20 eurót (de ott is csak akkor, ha nem bundle-ben veszed). Viszont bármennyiszer felhasználhatod ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

***

(#1731) sztcs válasza ollie (#1730) üzenetére


sztcs
csendes újonc

Én is így raktam össze magamban, köszi a megerősítést!

(#1732) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#1680) üzenetére


mjani1172
addikt

Ok, elhiszem neked hogy előfordul. De mi az értelme? Mit nyer vele valaki, hogy egy alkatrészg fejjel lefelé épít be? Érthetetlen.

(#1733) LógaGéza válasza mjani1172 (#1732) üzenetére


LógaGéza
addikt

Helyet. Ami ebben a nagy kijelző - kicsi és vékony készülékház hajszában elég sokat jelent.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1734) mjani1172 válasza S e t h (#1703) üzenetére


mjani1172
addikt

+1

(#1735) mjani1172 válasza LógaGéza (#1733) üzenetére


mjani1172
addikt

Ok,elfogadom, a hely kell.(Bár sokan megoldották ezt gond nélkül) De miért nem tervezték úgy az az alaplapot hogy a vezérlő az alul lesz? Az pénzbe nem kerül.Ez elég nyomi lépés.

(#1737) LógaGéza válasza mjani1172 (#1735) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jack csati, hangszóró, ujjlenyomatolvasó, USB - ott sincs sok hely ;)
Oké, aláírom, nem volt jó húzás tőlük, és hagytak magukon egy fogást, van miért támadni őket. Engem nem zavar, ezért nem fogom visszaküldeni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1738) Macika66 válasza 7Heads Drago (#1718) üzenetére


Macika66
addikt

Azért tisztázzuk, hogy SENKINEK nem okozok semmi sérelmet, tiszteletlenséget, megalázást azzal, hogy nem fogadok el egy olyan valamit (mert nem szabály), amit kitalált valaki, valamilyen okból, de a fórumba való belépéskor, regisztrációkor nem fogadtam el, mert nem szerepelt még csak hasonló sem.

Szerintem ezt a témát vegyük le, mert értelmetlen vekengés.

Csak részben van igazad, az iPhone-tulajdonosok jelentős részének, nem hogy a rootolás (ill. az IOS-en ennek megfelelő jailbreakelés) nem hiányzik, hanem még az sem, hogy egy fájlkezelővel látni lehessen a fájl-szerkezetet, vagy lehessen bluetooth-on adatot, képet küldeni, és hasonlók.
Sőt (de ezzel nem akarok megbántani senkit), sokan nem is tudják, mi az.

WinMo-nál majdnem ugyanez a zártság van.

Androidnál valami érthetetlen módon keménykednek a gyártók, hiszen (és ezt az OnePlus szerviz-hozzáállása ékesen bizonyítja) érthetetlen, miért próbálják azt lenyeletni velünk, vásárlókkal, hogy ha rootolt a készülék, akkor az okozhat HW-s meghibásodást, ezért a garanciális kötelességük a szoftveres sértetlenség feltétele.

Szinte biztos, hogy egy Honor8 hibátlanul, bármiféle gond nélkül működne tovább rotolással is.
Ebben a leggusztustalanabb a Samsung most, de a többi gyártó is vakon követi sajnos.

Abban igazad van, hogy az OnePlusnál sokan élünk a normális gondolkodás adta lehetőségekkel.

(#1739) Macika66 válasza Timer (#1719) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, az NFC antennája.

(#1740) Macika66 válasza sztcs (#1729) üzenetére


Macika66
addikt

Külön, mert egy vásárláshoz csak egy voucher használható fel.
A kettőhöz meg kettő.
Én is így tettem, egymás után 7 perccel rendeltem meg a két telót még 27-én éjjel, aztán 11 órányi távolságra kerültek egymástól, még úgy is indultek el Lengyelországból, de kézbesítésre újra együtt kerültek. :)
Így lett 1,95 USD-ért 3D üvegem és így lett a barátomnak 1,95 USD-ért Sandstone tokja.

(#1741) szagabor


szagabor
tag

Olyan gondom lenne hogyha összedugom a laptop-al (win10) nem ismeri fel az usb eszközt!
Mindegy hogy mit választok ki fájlátvitelt vagy PTP-t
Ezért nem tudok rámásolni a belső tárhelyre semmit. Tapasztalt ilyet valaki, esetleg van megoldás is?

[ Szerkesztve ]

(#1742) sec0nd


sec0nd
tag

A Bokeh mód nagyon tetszik, de a panoráma fotó több képen is botrányos:

Nálatok is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1743) Macika66 válasza sec0nd (#1742) üzenetére


Macika66
addikt

Ilyen piciben nem látom, mi a botrányos rajta. Szerintem rakd be még egyszer valahogy úgy, hogy eredeti méretben tudjuk megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#1744) ollie válasza Macika66 (#1743) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb gomb -> view image

***

(#1745) Macika66 válasza szagabor (#1741) üzenetére


Macika66
addikt

Létezik egy Tool All in One program OP5-re, az felrakja kérésre a drivereket.
Nem tudom, W10-en is megy-e. Én addig nem váltok W7-ről, ameddig nem kényszerítenek rá, az biztos...

(#1746) Macika66 válasza ollie (#1744) üzenetére


Macika66
addikt

Ez gáz, de jogos, köszi! :U

(#1747) Macika66 válasza sec0nd (#1742) üzenetére


Macika66
addikt

Csináltam itthon a nagyszobában egy körbeforgós, 360 fokos panorámát, most néztem végig tüzetesen, nem találtam rajta összeillesztési hibát. A gyári kamerakezelő progival csináltam. Te is?

Azt nem tudom, hogy melyik kamerát használja a panorámához, de elképzelhetőnek tartom, hogy szobai fénymennyiségnél nem a rosszabb apertúrájú, ún, tele-optikát.
Talán az lehet a hiba forrása, hogy a Te képed verőfényben készült és esetleg a zoom-kameránál nem tudja illeszteni rendesen a darabokat?

Holnap, verőfényben kipróbálom.

(#1748) szagabor válasza Macika66 (#1745) üzenetére


szagabor
tag

Sajnos továbbra sem ismeri fel :F
Nem akartam recoveri-t meg rootolni (még) csak simán zenét másolni rá.
A Win egyszer kiírja csatlakoztatásnál hogy ismeretlen eszköz aztán semmi, később nem is csippan ha rádugom.
Valamit nagyon összekuszált a Win-be mert már a többi androidossal is ugyan ez a helyzet :W
De a Windows mobillal minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#1749) Blizzardking válasza dominating (#1723) üzenetére


Blizzardking
őstag

Oneplus 3-on nem volt ilyen probléma, hogy ha f2fs-re volt formázva a data, akkor fél óra volt mire betöltött a twrp?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1750) LógaGéza válasza szagabor (#1741) üzenetére


LógaGéza
addikt

USBDeview-el szedegess le minden drivert, ami nem ismerős (ilyen egér, stb maradjon csak), és utánna próbáld meg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.