Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Blizzardking válasza Mr.C (#12000) üzenetére


Blizzardking
őstag

- van egy csomó mentésem az EFS-ről
- az eredeti profilt töröltem, ahogy a leírásban szerepelt
- nagy para nincs, mert ha kikapcsolom a kapcsolóval a sim beállításokban, akkor ugyanúgy működik mint eddig, teljesen jó a hang.

Azóta annyi történt, hogy kipróbáltam valakivel többször, aki ott volt tőlem 5 méterre, és azt mondta tökéletesen hall. :F
Rom flashelésnél nem vagyok benne biztos hogy az EFS particiót is felülírja, abban van az imei szám meg ilyen specifikus dolgok. Gondolom ezért kezdődik azzal a leírás hogy backupolni kell.
Majd még próbálgatom, de munkaidőben nem merem nagyon bekapcsolva hagyni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12002) tomp válasza Blizzardking (#12001) üzenetére


tomp
félisten

Recoveryből a full zip visszaállítja a profilokat.
Amúgy aki nem hallott jól az milyen hálózaton volt? A VoLTE-3G közötti tömörítés olykor erős romlást okoz. A VoLTE-3G HD már jobb de még itt is van tömörítés. Hiába van mind2 oldalon HD hang de a VoLTE féle HD hang magasabb sávszéllel megy.

(#12003) Blizzardking válasza tomp (#12002) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azok 3G-n voltak. Azt mondták, teljesen széttörött a hang, meg olyan volt mintha nulla térerő lett volna nálam.
Ma nem tudtam próbálgatni egyáltalán. Nem tudtok valami echo szervizt? Voip telefonáláshoz tudok. Olyat hogy visszahalljam magamat 2-3 másodperc múlva. Gondolom ha telenorról felhívnám a +88 35100 0119 6512-t az sokba lenne, nem?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12004) tomp válasza Blizzardking (#12003) üzenetére


tomp
félisten

Amikor mondták, hogy szétesett a hang mindig ugyan ott voltál? Mármint ugyan azon a 4G cellán ment a VoLTE?
A legegyszerűbb ha kerítek egy másik telefont amit felhívsz.
___

Felraktam az OB26-ot. Igaz nem OTA-n mert az ugye nincsen hanem full zip-et szedtem le és OB25-ön indítottam a frissítést. Hiba nélkül felment. Csak a VoLTE profilt kellett újra aktiválnom mivel a full zip visszaállítja az alapra.

(#12005) Blizzardking válasza tomp (#12004) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, akkor otthon voltam. Utána elmentem ide-oda, ott próbálgattuk, és ott már azt mondták rendben van.
Feleségem is most váltott telót, nem akartam ezel baxtatni, tökre elvolt vele. (Pocokfón amúgy).

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12006) tomp válasza Blizzardking (#12005) üzenetére


tomp
félisten

Akkor az otthoni cella bugzik!
Tavaly amikor indult év végén a telenor VoLTE teszt, nálam a bázisállomás megpusztult. Ha be volt kapcsolva a VoLTE kapcsoló(de maga a szolgáltatás még nem ment), totál megfeküdt a cella. Most az indulással egy fokkal jobb lett de még így is megállt a net amikor VoLTE hívásom volt...
Sajna van olyan ZTE Telenor bázis ami zokon veszi a volte-t. Szerencsére amúgy is tervben volt a helyi bázis fejlesztése így csak ki kellett várnom. Rendbe rakták és még további cellát is bekapcsoltak amivel most már a lakásban is van 4G+.

(#12007) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Pitén telefonálás közben, ha a fülemen van a telefon (vagy a közelségérzékelő aktív és emiatt sötét a kijelző), nem reagál a hangerő gombokra, el kell vennem a fülemtől, hogy tudjam állítani. Oreon jó volt. Ez másnál is így van? Továbbá pite óta gyakrabban bolondul meg ugyanezen szenzor, gondol egyet és máris engedi a fülemmel némítani, vagy lerakni, csak azt látom a szemem sarkából, hogy felvillan a kijelző. Ilyenkor eltartom magamtól, majd vissza a fejemhez és megint elsötétül, jó egy darabig. Ha csak a szenzort tesztelem, akkor mindig tudja mikor van közel és távol, szóval nem hiszem, hogy hardver hiba lenne.

(#12008) Stauffenberg válasza Kris87 (#12007) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem Oreón is ilyen volt már a hangerő szabályzás. A közelségérzékelővel nincs bajom szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#12009) Blizzardking válasza tomp (#12006) üzenetére


Blizzardking
őstag

Adja az ég hogy ilyen egyszerű legyen a megoldás. :R

Mr.C - Az affinity kernel eléggé pörög ahogy látom a topikját. Írtad hogy azzal tolod. Két kérdésem lehet? Az egyik hogy így kicsit hosszabb távon hoz valamit a stock kernellel szemben? A másik, hogy van belőle EAS és HMP build, melyik miben más, és te melyiket használod? Én az EAS-ra voksolnék, de pont azt írták kommentben, hogy a HMP jobb akkuidőket hoz. :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12010) Mr.C válasza Blizzardking (#12009) üzenetére


Mr.C
őstag

Az EAS az még csak beta, a HMP tuti stabilan működik. Folyamatosan jön frissités, mindig release után pár nappal már bele vannak forgatva a OnePlus kernel szintű változásai. Én most r19-en maradtam, mert az újabbakkal csak tesztelgetnek. Fontos megjegyezni, hogy alapértelmezetten a Pie WifI modul bele van rakva (r5), igy a legújabb r15 galibát tud okozni, én a 14.1-et használom belőle (sok változás itt sem érzékelhető, sajnos még ez is érzékeny a 802.11 XXXX channel overlap-ra, ezért maradok az eeCe-n)

Szó mi szó, először a HMP build-et próbáld ki és legyen mentésed. Kányelmes, mert a magisk-et egybűl detektálja igy nem kell állandóan újraflashelni. Régen ezt a process-ben is irta, mostanság valamiért kikerült belőle, lényeg, hogy ne parázz, patch-eli a boot.img-t

sudo rm -rf /*

(#12011) Blizzardking válasza Mr.C (#12010) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köfi :D
OB 23-on vagyok, nem mentem pitére*. Így választhatok a kettő között.

* Igazából csak a volte miatt nyúltam egyáltalán hozzá. A pitéről több rosszat olvastam mint jót, illetve a meglévő is teljesen tökéletes volt ( - volte) úgyhogy nám kállátt! (Laárt hallgatok közben :DDD )

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12012) Latitude válasza Blizzardking (#12011) üzenetére


Latitude
tag

Sajnos én is csak megerősíteni tudom, hogy valami nagyon nem stimmel ezzel az új Pie-al. 9.0.3-on vagyok tiszta telepítéssel ment fel. A telefon látványosan jobban merül, mint 8.1-en, de ami a legroszabb, hogy szemelláthatóan lassab a telefon ezzel a rendszerrel. Google chrom alól szinte élvezhetetlen a netezés, mert a görgetés folyamatosan beszaggat. :W . Ennyire silány ROM még nem volt a telefonomon... :O :O :(((

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#12013) eisento válasza Latitude (#12012) üzenetére


eisento
addikt

Skacok, melyik erne meg jobban 5t vagy 6? 5-rol valtanek ha a fonok is ugy akarja 😂

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12014) kcsa válasza eisento (#12013) üzenetére


kcsa
veterán

5T-re semmi értelme, szoftveresen is egy cipőben járunk (azaz helybentopogunk).

(#12015) eisento válasza kcsa (#12014) üzenetére


eisento
addikt

picsaba pedig az kinezetre jobban bejon a 6nal a szenzorsziget renyhe... mas alternativa? huawei nem kell se samsung, stock romhoz minel kozelebbi lenne jo a nexusokat is azert imadtam, azert egy dupla koppos kijelzo ebresztes minimum legyen :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12016) tomp válasza Latitude (#12012) üzenetére


tomp
félisten

Nálam OB26-al már nincsen random szaggatás. Akksi idő is tökéletes. :)

(#12017) Latitude válasza tomp (#12016) üzenetére


Latitude
tag

HW Fedvények bekapcsolása segített némileg a dolgon, de még mindíg szemmel láthatóan döcög. Lehet át megyek OB-re, úgy is mindíg tiszta telepítést csinálok.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#12018) Mr.C válasza eisento (#12015) üzenetére


Mr.C
őstag

pixel 3 vagy a pletykált pixel 3 lite ha tényleg jön, nokia 6-7-6.1-7.1 stb (Android One). Amúgy én megvárnám az mwc-t az úgyis lentebb fogja tolni az árakat

(#12017) Latitude: sok csodát az OB-től se várj....

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#12019) Latitude válasza Mr.C (#12018) üzenetére


Latitude
tag

Kiváncsi leszek mikorra lesz belőle használható ROM...

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#12020) Mr.C válasza Latitude (#12019) üzenetére


Mr.C
őstag

speciel nekem semmi bajom vele, működik rendesen... 1x 1x van röccenés, de nem sokáig tart. BTW azt ti is észrevettétek, hogy reggelre bezárja a nem lock-olt alkalmazásokat (mint a régi recents bug :DDD )?

sudo rm -rf /*

(#12021) Latitude válasza Mr.C (#12020) üzenetére


Latitude
tag

Bocs de nem emlékszem, hogy OB-n vagy vagy 9.0.3-on?

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#12022) Mr.C válasza Latitude (#12021) üzenetére


Mr.C
őstag

OB26 ;)

sudo rm -rf /*

(#12023) eisento


eisento
addikt

van vkinek obhez kozvetlen linkje? a oneplus weboldalon csak a stable-t talaltam. vagy vak vagyok :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12024) Blizzardking válasza eisento (#12023) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ott át kell kattintani

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12025) eisento válasza Blizzardking (#12024) üzenetére


eisento
addikt

:Y :W :O :(( :((( :R :R :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12026) Blizzardking válasza eisento (#12023) üzenetére


Blizzardking
őstag

;] :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12027) Fleto93


Fleto93
tag

Sziasztok!

Alapból Telekomos SIM-et használok, de azon jelenleg nincs adatkeretem, így betettem egy vodás feltöltőkártyásat csak a mobilnet miatt.
Bármit csinálok a Vodás SIM nem hajlandó 4G hálózaton működni. Olvastam, hogy többeknek APN törlés megoldott hasonló gondokat, de nekem H+ fölé APN reset után sem hajlandó menni.
Láttam, hogy régebben létezett az a hiba Vodafone NL hálózaton, de az a Oneplus fórum szerint megoldódott már.

- A sim a 2-es foglalatban van
- Legfrissebb stabil ROM-on vagyok
- Próbáltam letiltani az 1-es foglalatban lévő SIM-et
- Töröltem az APN-eket és visszaállítottam alaphelyzetbe
- Többször újraindítottam a telefont
- Telekomos kártyával frankón működik a 4G

Van valakinek tippje, hogy mit tudnék még tenni?

(#12028) Mr.C válasza Fleto93 (#12027) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem lehet, hogy a jelenlegi tartózkodási helyeden nincs vodás 4G? pár km-rel arrébb sem akar csatlakozni?

sudo rm -rf /*

(#12029) Fleto93 válasza Mr.C (#12028) üzenetére


Fleto93
tag

Kipróbáltam másik telefonban, ott is H+, valami tényleg a vodával van. Az az érdekes, hogy Bp. Infopark, itt azért illene legalább kültéren 4G-nek lennie.

(#12030) Fleto93 válasza Fleto93 (#12029) üzenetére


Fleto93
tag

Felhívtam a vodát, frissítettek a hálózaton, innentől frankón működik, szóval végülis végig off voltam itt. :D

(#12031) Mr.C válasza Fleto93 (#12030) üzenetére


Mr.C
őstag

hát nem is értem, hogy merészelted! ;] (JK)

sudo rm -rf /*

(#12032) eisento válasza Blizzardking (#12026) üzenetére


eisento
addikt

Ez kurvajo :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12033) Blizzardking válasza eisento (#12032) üzenetére


Blizzardking
őstag

Reméltem hogy nem veszed zokon :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12034) eisento válasza Blizzardking (#12033) üzenetére


eisento
addikt

Dehogy is kurta jot rohogtem rajta :))

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12035) eisento válasza eisento (#12034) üzenetére


eisento
addikt

Skacok a gyari idojaras widgetnel nincs mod allitani hogy ne 5x2-es elrendezes legyen hanem mondjuk 5x1?

Vagy vmi jo alternativa idojaras appra?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12036) Stauffenberg válasza eisento (#12035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Vagy vmi jo alternativa idojaras appra?"

Időkép nálam teszi a dolgát, nincs szükségem állandó időjárás widgetre, ez meg minden reggel küld egy értesítést, hogy aznap milyen időjárás várható, ezzel elintézettnek tekintem az ügyet. Ha mondjuk zivatar, hózápor, jégeső közelít, akkor is küld értesítést.

Egyik másik időjárás app sem volt jó nekem, ez GPS alapján városra (vagy Budapesten belül kerületre) lebontva szolgáltat adatokat. Az a bajom a Google vagy az AccuWeather alapú appokkal (ez az időjárás appok 99%-ra igaz, így a gyárira is), hogy kevés a mérőállomásuk. Igazi országos (nagyobb városokban pedig kerületre lebontott) hálózata csak az OMSZ-nek (állami tulajdon) és az Időképnek (magántulajdon) van. Ráadásul az Időkép pár órás előrejelzése elég pontos szokott lenni.

Van amúgy szabadon méretezhető widgetjük, próbáld ki.

(#12037) tomp


tomp
félisten

OB26-ra kijött a javított OB26!

(#12038) eisento válasza tomp (#12037) üzenetére


eisento
addikt

nalam meg mindig ob25 van es azt irja nincs is frissebb, miakuki?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12039) Mr.C válasza eisento (#12038) üzenetére


Mr.C
őstag

Már régóta nem egységesen kapják az eszközök a frissítést, valamilyen (sokan gyártási időre gondolnak) policy alapján van terítve a frissítés

sudo rm -rf /*

(#12040) Stauffenberg válasza Mr.C (#12039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hivatalosan random generált a rollout sorrend.

(#12041) Blizzardking válasza eisento (#12035) üzenetére


Blizzardking
őstag

Próbáld ki azt az appot hogy Xwidget. Engem beszippantott rendesen...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12042) eisento


eisento
addikt

Jott egy update nekem...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12043) szpali válasza eisento (#12042) üzenetére


szpali
addikt

Verzió? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12044) eisento válasza szpali (#12043) üzenetére


eisento
addikt

27-es beta.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12045) Albigator


Albigator
őstag

Üdv!

Adatmentés miatt (fénykép, videók és egyéb adatok gépre pakolása hely szűke miatt) úgy döntöttem frissítek akkor már pie-ra (full gyári uppdate 9.0.3, majd gyári beállítások visszaállítása) de nem hiába ódzkodtam idáig ettől. Lenne pár kérdésem:

1: Azt tudtam, hogy az ACR nem fog működni rendesen, de Cube ACR-t le se bírom szedni playből mert eleve meg se lehet találni, ha meg googleből keresem meg azt írja ki nem kompatibilis a készülékemmel... wtf
Root nélkül melyik appot ajánljátok helyettük?

2: Jól látom h már nincs olyan beállítás, hogy alvó módban a wifit kilője magától X idő után? :F Sok +fogyasztás ha folyamatosan aktív a wifi?

3: Mókolás, root nélkül tényleg nem megy pitén se a VoLTE hiába kapcsolta be kérdés nélkül a telekomos ügyfélszolgálatos koma amellett, h csak ezt csináltam meg: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch" és ott van a menüben a VoLTE és Wi-Fi hívás kapcsoló?
Mindenképpen szükséges ezeket a lépéseket elvégezni? :O

4: Mire jó tényleg ez az android 9es az újabb biztonsági frissítést leszámítva?

(#12046) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Van egy gyári OP5-öm, ami elég érdekes dolgot produkál: a közelségérzékelö egy kicsit kikapcsolja a kijelzöt, amikor a fülemhez emelem a telefont, de utána vissza is kapcsolja. Emiatt rendszeres, hogy füllel simán Airplane módba rakom hívás közben, ami azért nem a legjobb...

Van erre valami gyógymód? Én eddig semmit nem találtam, és kezd nagyon idegesítö lenni a dolog...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#12047) szpali válasza PhoenixK (#12046) üzenetére


szpali
addikt

Megpróbálsz egy factory resetet, esetleg a telefon füledhez emelésekor rányomsz a bekapcsoló gombra, hogy lezárd a kijelzőt...

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12048) Stauffenberg válasza szpali (#12047) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak ne legyen arra a gombra programozva a hívásmegszakítás. :)

Btw szokott kalibrálás lenni erre a szenzorra szervizmenüből. OP5-ön még nem próbáltam, de régen volt rá példa üvegfólia miatt.

(#12049) batabe


batabe
senior tag

Kint a 9.0.4

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#12050) bossvico


bossvico
senior tag

Mif@szè nem kapcsol be telefonálás közben a közelségérzékelő? És nem is találom hol van a menübe. Tudnátok segíteni? 9.0.3

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.