Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) axlfsi válasza f3rdzs0 (#1084) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem most is fent van az egy eve rendelt skinem a OP3-on. A masik topikban, ha rakeresel, talalsz kepeket is rola. Meg mindig tetszik (de erre a telefonra szerintem most nem fogok tenni...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1102) Ixion77 válasza ForRedGlory (#1092) üzenetére


Ixion77
őstag

Hasznos összehasonlítás, köszönet a fáradozásért!
Az én amatőr fotós (15+ év tapasztalat) szemem szerint:
1, Makróban sokkal, dinamika tartományban kicsivel jobb az S8.
2, Napos kültéri fotók esetében általában az OP5 jobb.
3, Az OP5 még fényes napsütésben is rendszeresen téveszt fókuszt (és/vagy készít elmosódott képet).

A napos kültéri fotók esetében lehet, hogy a többség inkább az S8-at látja jobbnak, de én személy szerint rühellem a Samsung telefonokra jellemző túlélesítést. Nekem sokkal fényképszerűbb, realisztikusabb amit a OP5 produkál. Sajnálatos viszont, hogy még 1/2000 sebesség mellett is képes bemozdulásra jellemző hibát produkálni (o58.jpg).

(Megj: Én minden képet csak teljes egészében nézek, 4K monitoron. Pixel szinten nem érdekel melyik mit produkál, mivel a fotókat a gyakorlatban nem úgy szoktuk nézni)

Ha esetleg tudnál beltéri összehasonlítást is csinálni, az nagyon jó lenne!
(Meg ha valaki tudna hasonló összehasonlítást csinálni a Google Pixellel)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1103) ForRedGlory válasza Ixion77 (#1102) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Belterit es estit is csinalok majd, varhatoan meg ma. :)

(#1104) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Titeket nem zavar, hogy a home gomb tul erzekeny?

Nincs olyan tap-to-feedback hatasa. Most felhozhatnam peldanak az iphone-t vagy az S8-at.

Lepkefing hozzaeres utan is veszi a lapot, ami nem mindig jo.

A billentyuzet is hiper erzekeny, rendesen szokni kell, mert szinte hozza sem kell erni es veszi a lapot. :D

(#1105) HardRic válasza ForRedGlory (#1104) üzenetére


HardRic
addikt

Szoftveres gombokon éltem 4,5 évig, azután nagyon könnyű volt átszokni az érintős gombokra.
Billentyűzetnél sem vettem észre semmi különöset.

(#1107) oba válasza ForRedGlory (#1092) üzenetére


oba
addikt

Köszi a fotókat. Megnyugodtam :) Mármint a döntésemmel, hogy ezt most kihagyom. Azért figyelem még, hogy pár hónap alatt sikerül e valamit javítani rajta szoftveresen, vagy ez a hardver csak ennyit tud és kész. Ki kéne adniuk a kamerát teljes mértékben egy hozzáértő csapatnak, hardver és szoftver tekintetében egyaránt.

(#1102) Ixion77: Szerintem inkább a samu féle élesítés mint az op féle olajfestmény effekt. Engem még mozgó tárgy fotózása érdekelne az OP5 részéről. Kisgyereket nem tudtam érdemben fotózni az OP3 -al mert állandóan bemozdult és homályos lett a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#1108) twi452 válasza #45553408 (#1106) üzenetére


twi452
senior tag

A hátlapról írhatnál, hogy milyen érzésre a telefonon :)

Meg a tg is érdekel.. az enyémet ma adták fel :)

[ Szerkesztve ]

(#1109) Rick4 válasza Haneto (#1053) üzenetére


Rick4
félisten

Csak annyit kell mondani, hogy kamera néz a kapura, éls akkor lehet most elindulni a címre...

Itt is volt ilyen próbálkozás, de itt tényleg van kamera. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1110) Haneto válasza Rick4 (#1109) üzenetére


Haneto
tag

Most már mindegy. :( Írtam nekik email-t. Elnézést kértek. Kíváncsi vagyok mi lesz holnap.
Csak azt nem értem mire jó ez? Így is ki kell hoznia. Nem ússza meg. :N

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1111) kano válasza Haneto (#1110) üzenetére


kano
nagyúr

De ma nem volt kedve.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1112) f3rdzs0 válasza axlfsi (#1101) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

és hogy illeszkedik ennyi idő után? főleg a felső rész érdekel, ami hátulról a gombokra hajlik. nem turemkedik ki nagyon a kijelző szélén? attól tartok hogy ha nagyon érezhető akkor a végén elkezdem pót cselekvésként azt leszedni

milyen gyorsan szokták ezeket postázni?

f3rdzs0

(#1113) Terrorista válasza ollie (#1093) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hm. Én is szerdán rendeltem (du 12:30 körül) és ma délben már hozta a futár.

Állat a teló. A laggos G3 után egy felüdülés. A 2K felbontás pedig egyáltalán nem hiányzik, sőt szerintem FHD felett már nincs is értelme.

Vékonyabb, könnyebb és picit magasabb, de még így is kényelmesen lehet fogni, tartani és használni.

Nagyon bejön. :)

[ Szerkesztve ]

(#1114) Koktail válasza kano (#1111) üzenetére


Koktail
tag

Hàt ma több UPS-es futàrnak se volt kedve OP5-öt kiszàllítani mert Győrbe se sikerült... :-( direkt felhìvtam az ügyfélszolgàlatot hogy mizu 17:30kor azt mondta tuti viszik 6ig van kiszàítàs de egy 30percet lehet ràhúz a sofőr. Most 19:23 és semmi. Trackingnél semmi kiszàllítàs alatt mai nap végéig.... nincs semmi bajom csak azt nem értem akkor minek írnak màt és miért nem ìrjàk meg hogy Te hülye ne vàrj... :-/

(#1115) koxkids válasza #45553408 (#1106) üzenetére


koxkids
őstag

Várjuk a beszámolót :)
Kiváncsi vagyok mit szólsz hozzá. :U

(#1116) Koktail


Koktail
tag

Na csak ide kellett írnom a fórumra és 5percen belül jött a futàr :-) azt mondta a győri kolléga nem végzett îgy mivel győri àtvett pàr csomagot tőle mondtam neki hogy elég korrekt vagy ;-) csak 10perce nyomkodom de bàrki bàrmit mond ez egy àllat telefon :-)

(#1117) zolomon17


zolomon17
senior tag

Mai üzemidő:

Nem egy mély teszt, de nekem ilyen egy napi használat általában, erre úgy látom tökéletesen elég lesz ez a telep :)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1118) rkgergo válasza #45553408 (#1106) üzenetére


rkgergo
csendes tag

Szia. Huawei Mate 8 után mi a véleményed a telóról? Kijelző, gyorsaság, üzemidő, funkciók, kamera? Megérné valtanom róla?

(#1119) kano válasza rkgergo (#1118) üzenetére


kano
nagyúr

Most kapta meg szegény, és már én is cs*sztettem. ;]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1120) ollie válasza zolomon17 (#1117) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mennyi a képernyőidő?

***

(#1121) HardRic válasza ForRedGlory (#1092) üzenetére


HardRic
addikt

Na végre volt időm megnézni. S8 egyértelműen több részletet tart meg automatán. De a feldolgozás ott sem 100-as. S6 óta tolják ezt a kontúros túlélesítést. Nagyon festményszerű. Éles, részletes festmény, de nem igazi fénykép.

(#1122) Haneto


Haneto
tag

HTC U11 vs OnePlus 5

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1123) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Ha a fényképezőt kivesszük az egyenletből (mivel nekem tökéletesen megfelel, sőt kifejezetten tetszik) más tekintetben meg vagytok vele elégedve? Úgy érzésre, sebességre <--- ezt sejtem, összeszerelésre, jack dugaszon keresztül a hangminőségre mit mondtok? Akkuidőket látom, azokon megdöbbentem, annyira jók.
:R

Haneto - nem tudom melyik melyik, de én mindkettőt azonnal bevállalnám egy telóba. Ha 10 éve azt mondják hogy ezeket telefonnal csinálták, hülyének néztem volna az illetőt.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1124) HardRic válasza Blizzardking (#1123) üzenetére


HardRic
addikt

(#1125) s3int


s3int
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Előre bocsájtanám, hogy jófiú létemre végigolvastam az összes hozzászólást.
A családban van két O+ is (O+2 és O+3). Az öcsém és a párom is nagyon dicséri őket.
Én almás vagyok úgy kb 6 éve mivel a cég azt adott. Két hónappal ezelőtt ellopták a 6S-em azóta a régebbi 4S-t próbálom használni és vártam a O+5 megjelenését. Mezei telefonos vagyok (nem piszkálnám feleslegesen, fotózni csak ha éppen nincs nálam a fényképező).
A hozzászólások alapján úgy gondolom érdemesebb lenne O+5-re váltanom, mint venni most egy Iphone7 Plus-t (kb 100 eFt-ért drágabban) vagy várni az Iphone8-ra ami horror áron érkezik várhatóan, annak ellenére hogy soha nem volt dolgom adroidos készülékkel még. Samsung S8 nem jön szóba, szerintem nagyon sérülékeny nekem.

Dillemázgatok, de szerintettek?

Ha rendelni akarok, elötte kell csinálni vmi accountot vagy ilyesmit?
Kedvezményhez hogyan lehet hozzájutni?
Nekem elég lenne a kisebb szerintem, melyik tokot választanátok a kettő közül?
1. https://oneplus.net/hu/otterbox-case-for-oneplus-5
2. https://oneplus.net/hu/oneplus-5-karbon-bumper-case

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv: Laci

Laci

(#1126) Haneto válasza Blizzardking (#1123) üzenetére


Haneto
tag

Jobb fent az i betűre katt. :)

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1127) twi452 válasza Blizzardking (#1123) üzenetére


twi452
senior tag

Én spotify-t használok kitűnő minőség beállítással és egy hyperx cloud fejest hozzá. Engem lenyűgöz ami ezzel a kombóval előjön a zenékben de nem vagyok vájt fülű hi-fi megszállott :)
Nagyon szépen szól.

(#1128) Blizzardking válasza Haneto (#1126) üzenetére


Blizzardking
őstag

Egy vakteszten a HTC győzött. De az hogy egy rohadt jó kamerát megelőz egy mégjobb az nem egyenlő azzal hogy szar. Már maga a tény, hogy U11-hez meg S8-hoz mérik elég is szvsz. :R

twi452, HardRic - köszi! Bevallom ez nekem fontos, fontosabb mint a kamera. :R

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1129) -Gerzson- válasza f3rdzs0 (#1084) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Ez az automata fényerő random viselkedés engem is zavar.

Nappal OK, de nagyon gyenge fényviszonyok mellett sokszor leszabályoz nullára ami már nagyon sötét.
A szobámban esténként csak egy pici LED ég, hogy ne legyen tök sötét YT nézés közben. A 3T jól kezelte az automata fényerőt.
Az OP5 egy darabig jó fényerőt állít be (5-10%) maj gondol egyet és leszabályoz nullára ami tök sötét. Kézzel kell emelni a fényerőt, mert magától nem emeli vissza.

(#1130) -Gerzson- válasza G-Bali (#1087) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

És még valami, ha nincs akkor csinálj előre accountot és töltsd is ki a címedet. Ezzel sem megy az idő.

(#1131) G-Bali válasza -Gerzson- (#1130) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm, ez van meg a opo nál megmaradtt, nem csak miattam kérdeztem :R
(még nem vagyok meggyőzve 100% - ban megvételéről)

(#1132) kano válasza s3int (#1125) üzenetére


kano
nagyúr

Kell accountot regisztrálni, de kedvezmény nincs náluk.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1133) Ixion77 válasza Haneto (#1122) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezeken is az látszik, ami az S8-as összevetésben: Az OP5 kamerája nagyon jó (amikor épp nem téveszt). Az S8-é és U11-é meg még jobb.
Egy ilyen kis cégtől szép eredmény, hogy majdnem olyan jó fotókat készít mint a legjobbak. Akinek a kamera a legfontosabb szempont (vagy vízállóság / sd bővíthetőség), az nem OP5-t vesz. Akinek viszont a mókolhatóság vagy gördülékenység (és sok programot használ egyszerre), vagy aki egy kicsit olcsóbban szeretne hálózatfüggetlen közel csúcsmodelt annak optimális. Tulajdonképpen semmiben sem a legjobb, de mindenben nagyon jó.
Én visszaküldtem, de megtartani se lett volna feltétlen ostobaság. Egyetlen komoly baja van: hogy van a piacon jobb. Azt meg mindnki maga kell eldöntse hogy az árkülönbséget figyelembe véve mi éri meg.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1134) frostwyrm


frostwyrm
csendes tag

A 3D Tempered Glass kijelzővédőnek mennyire van értelme? Valaki fentebb (#699) idővel lemattított GGlass 5-ről és newton-gyűrűkről írt, ami el is bizonytalanított a vétele mellett (pláne, hogy nem is értettem, amit olvastam :D)

#1 Valaki használja? Érdemes lenne rá beruháznom, hogy mééég jobban védjem a fóliát, vagy elég az alap, amit előzetesen ráraknak?

#2 Ha vennék hozzá egy Sandstone tokot, az üvegfóliával kompatibilis? Elméletileg igen, de biztos, ami biztos: megkérdezem. :D

(#1135) f3rdzs0 válasza -Gerzson- (#1129) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

fényben nagyon jól szabályoz igen, bár néha feltunik hogy kell neki pár másodperc mire magához kap. viszont ha itthon a sötétben vagyok akkor nekem is lenullaz egy idő után. az előbb feljebb húztam, váltok appot es megint nullara rakta :D mondom csodás

igazából az előző telefonomon (redmi note 2 miui) nagyon jól működött fényerő mert ott figyelembe vette hogy hova húztad manuálisan es csak adott keretek közt ahhoz igazította magát (tehát ha max fényerőn volt sose ment le teljesen minimumra akármilyen sötét volt, de lejjebb vette magát valamivel nem egy helyben maradt)

remélhetőleg ezen javítani fognak. nem túl élet halál kérdés, ha az ellenkezőjét csinálná (sötétben max fényerő) akkor valszeg jobban idegelne

szerk.: a másik bajom még hogy nem lehet kikapcsolni a vibrálást :D

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1137) -Gerzson- válasza Haneto (#1122) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Vegyesek az érzelmeim a képeket nézve. Van ahol a HTC van ahol az OP5 tetszik. Összességében a talán a HTC képeit választanám. Talán.

Viszont a mérleg másik oldalán ott van a jelentősen magasabb ár (+100.000 jelenleg) Ennyivel nem ér meg többet még az IP67-el sem.

Ár érték arányban még most is nyerő az OP.

Amit én tapasztaltam a 3T-hez képest:

- Jobb Kamera + tetszik a 2x és a Bokeh effekt
- Az ujjlenyomat olvasó gyorsabb, pontosabb. 3T-nél valahogy nem volt az igazi nekem pedig többször újra kalibráltam
- GPS egyértelműen jobb. Irodaházból kilépve gyorsabban talál holdakat, egyenesebb a track és 3km-en kb. 100-150 méterrel rövidebb a track ami a pontosságra utal.
- Standard munkanap után egyértelmű, hogy az aksi is jobb.

Negatívum egyelőre egy van: az automata fényerő sötétben egy idő után teljesen sötétre leszabályoz.

(#1138) kano válasza f3rdzs0 (#1135) üzenetére


kano
nagyúr

Azt hiszem a 3/3T is ezt csinálta és ezt szoftveresen javították.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1139) HardRic


HardRic
addikt

[link]
Lőttem egy gyors esti kameratesztet, érdekelt, hogy mit tud. Belinkelem ide is, mert volt akit érdekelt.

A színes fénynél sikerült belinkelni ugyanazt 2x.
Eredetiben az OP5, ez az 5X.

[ Szerkesztve ]

(#1140) ollie válasza HardRic (#1124) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a videó megerősített, hogy az OP5-ben sincs kiemelkedően jó DAC. Pont vicces, hogy egy amerikai csatorna a Galaxy S8-hoz hasonlítja, hiszen abban ugyanaz a DAC van Amerikában, a Snapdragon SoC-ba integrálva. Szóval sikerült összehasonlítaniuk ugyanazt a DAC-t saját magával. Konklúzió: ha top minőséget akarunk itt is kell sound mod (pl: Viper4Audio).

[ Szerkesztve ]

***

(#1141) HardRic válasza ollie (#1140) üzenetére


HardRic
addikt

Vagy egy BT füles. AptX támogatással már nagyon jó minőséget lehet kicsiholni belőlük. Amúgy a hatótáv ezen a telefonon valami kiemelkedően jó.

(#1142) Macika66 válasza Ixion77 (#1102) üzenetére


Macika66
addikt

Egyetértek a véleményeddel.

Egyből komolyan lehet venni, nem úgy mint más posztolót, aki csak fikázásra épülő fórumtevékenységét folytat.
Nincs OP5-je, NEM IS AKAR venni, de ontja a negatív hsz-eket magából itt, EBBEN a topicban.

-----------

De jut eszembe, oda lehetett volna rakni egy negyedmilliós DSLR gépet egy gyári alap zoomal (mondjuk egy 85e Ft-és adott fosch 18-55-tel), hogy az milyen képet csinál automatán...
És meg lehetne rögtön becsülni a kamerás telefonok képét... :)

(#1143) Macika66 válasza ForRedGlory (#1103) üzenetére


Macika66
addikt

Nagyon profin csinálod, hiánypótló a munkád!

(#1144) ollie válasza HardRic (#1141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, de a BT fülesbe saját DAC van integrálva, vagyis nem a telefonét használja.

***

(#1145) zolomon17 válasza ollie (#1120) üzenetére


zolomon17
senior tag

Most 3 óra 28 percet ír, 45% töltöttség mellett.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1146) Macika66 válasza Ixion77 (#1133) üzenetére


Macika66
addikt

Akinek a kamera a legfontosabb szempont (vagy vízállóság / sd bővíthetőség), az nem OP5-t vesz.

ÍGY VAN!

....és nem ír ide a topicba naponta legalább 2x, hogy mekkorát csalódott az OP5-ben (igaz, még 10 km-nél nem volt közelebb működő OP5-höz) és hogy milyen jól teszi, hogy nem fog ilyet venni...

Az OP3-nál JOBB az OP5 kamerája, ez a lényeg.

(#1147) HardRic válasza ollie (#1144) üzenetére


HardRic
addikt

Épp ezért jó, és minden eszközön konzisztens. Elhagyható ez az ilyen DAC, olyan DAC aggodalom.

(#1148) S e t h válasza Macika66 (#1146) üzenetére


S e t h
nagyúr

A te "harcod" meg lassan olyan mint mchaweré az s8 topikban.
Ugord át a neked nem tetsző hozzászólásokat, mert lassan párban járnak a tieiddel és így már egyre többet kell kerülgetni.
Élvezd a telefont.
Ennyi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1149) kazanka válasza Macika66 (#1146) üzenetére


kazanka
őstag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.