Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kano válasza oba (#1599) üzenetére


kano
nagyúr

Szerinte...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1602) kano válasza dptrsk (#1308) üzenetére


kano
nagyúr

Leírnád, hogy neked működik-e net kapcsolat nélkül a fizetés, mert nekem nem megy csak nettel?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1603) szpali válasza rkgergo (#1593) üzenetére


szpali
addikt

Csak képarányt tudsz állítani, külön felbontást csak videó felvételkor

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1604) rkgergo válasza szpali (#1603) üzenetére


rkgergo
csendes tag

Az frankó 😥. Köszi szépen.

(#1605) petipetya válasza Boda81 (#1579) üzenetére


petipetya
nagyúr

Átvertek, a OnePlus One hivatalosan már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1606) petipetya válasza Td48Vii (#1577) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez már hírértékű. :) Tudom, hogy sablonos: első körben egy teljes gyári beállítások visszaállítását csinálnék a gyári recoveryben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1607) sparks válasza ollie (#1592) üzenetére


sparks
senior tag

Írd majd meg légyszíves, hogy hogyan sikerült, mert nekem az istennek nem akar működni.
Magisk alól felraktam a modult, majd az ott leszedhető apk-t, de az IO errort tolt mindig. Találtam egy fix-et hozzá, de az meg nem települ. Újraindítás után mindig drive install lenne.
audio_effect_conf.bak át lett írva, az sem segített.... :O
Köszi előre is!

(#1608) rankesz


rankesz
veterán

Első napi akksi tapasztalat... : :Y
4 és fél óra SOT van benne, telepítgetésekkel, állítgatással és az akku a kijelzés szerint még félig van! :C

(#1610) darkpower


darkpower
aktív tag

jelly scrolling Hát na..

(#1611) Blizzardking válasza petipetya (#1606) üzenetére


Blizzardking
őstag

Meg tudom erősíteni, hogy a gyári visszaállítás nem ugyanaz a gyári recóban és twrp-ben.
És lenne egy kérdésem; nekem ext4 volt a datám, mikor jön elő az 2f2s vagy kinek lesz olyan? Illetve ennél is van olyan hogy ha be van kapcsolva a titkosítás, és f2fs a fájlrendszer, fél óra mire bejön a twrp?
(Mindenkitől kérdezem, csak most jutott eszembe menet közben.)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1613) oba


oba
addikt

Gyerekek, ez a zselés szkrollozás hardveres vagy szoftveres hiba?

(#1614) ollie válasza sparks (#1607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáld így:

1. dirty flash a gyári romot (összefoglalóban) TWRP-ből (előtte és utána cache és dalvik törlés), ez eltávolít minden sound modot
2. újra TWRP flash, majd SuperSu (a gyár rom ezeket is felülírja)
3. Magisk flash TWRP-ből
4. Magisk manager apk telepítése
5. Viper4Android driver telepítése Magisk-ből, majd telefon újraindítása
6. Viper4Android apk telepítése, indítása és már működött is nálam

(#1613) oba: nem tudjuk, de állítólag csak kevés készüléknél jelentkezik

[ Szerkesztve ]

***

(#1615) Blizzardking válasza ollie (#1614) üzenetére


Blizzardking
őstag

A magisk és a supersu nem vagy-vagy? Van ezenél egy ilyen hogy SElinux mód permissive vagy enforced, ha az nem jó, akkor dob i/o hibát ha jól emlékszem.
És köszi :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1616) Td48Vii válasza darkpower (#1610) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Vagy negyed órája nézem normál és invertált színekkel, normál és fejre fordított pozícióban, de sehogyan sem látom azt, amit a videón mutatnak. Sem Twitter app, sem Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#1617) ollie válasza Blizzardking (#1615) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem mindkettő fent van, és így tettem fel, ahogy írtam. A selinux módot nem kellett piszkálnom.

***

(#1618) sparks válasza ollie (#1614) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi, holnap kipróbálom... Ma már vagy 2 órát ezzel tököltem, volt már Arise is meg minden... Harcos egy dolog ez :D

[ Szerkesztve ]

(#1619) f3rdzs0 válasza Td48Vii (#1616) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nekem pont hogy a cikknél érződött a jelly :D amúgy meg nagyon nehezen látni máshol

a kérdés az hogy ha tényleg a frissítés a hiba, akkor milyen mélyen gyökerezik a kijelzőben hogy alulról felfelé frissítsen (vagy fordítva :D). lehet egy viszonylag egyszerű display driver update meg tudja ezt oldani

f3rdzs0

(#1620) ollie válasza sparks (#1618) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arise-t honnan szedted? Én nem találtam sehol a zip-et flashelni.

***

(#1621) Blizzardking válasza ollie (#1614) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem pofonegyszerű módon sikerült!
Van egy twrp-ből flashelhető zip-es verziója!

- zip-et rá kell másolni a telóra
- reboot recovery
- twrp-ből install zip
- reboot, Vipert még nem indít el
- root képes fájlkezelővel /vendor/etc könyvtárban az audio_effects.conf-ot átnevez valamire, pl audio_effects.conf.bak
- most kell indítani a Vipert, és felajánlja hogy drivert akar telepíteni
- ezt engedélyezni kell neki, root jogot megadni
- várni 4-5 percig (nem vicc, olyan mintha lefagyna)
- ha kiírta hogy kész, reboot
kész :)

Itt a szerző, Arise is van ottan...

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1622) Timer


Timer
veterán

Üdv Urak! Megérkezett az enyém is, OP3-at fog váltani, szóval magas a léc! :) Melyik a legfrissebb szoftver? 4.5.3-at talált, azt telepítettem, de ennyi. Mintha valaki 4.5.6-ról írt volna korábban. Jelly. Én nem láttam még ilyet, pedig direkt szkrolloztam úgyis, hogy fejjel lefelé volt a telefon. Az FPS viszont mintha kevesebb lenne, mont OP3-on, a telefonkönyv, vagy egy weboldal gyors görgetése kevésbé fluid látvány, legalábbis így érzem.

[ Szerkesztve ]

(#1623) Blizzardking válasza Timer (#1622) üzenetére


Blizzardking
őstag

4.5.3 az uccsó.
Üzemidőben biztosan előrelépés lesz ! :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1624) HardRic válasza darkpower (#1610) üzenetére


HardRic
addikt

Én látom az enyémen és nekem... tetszik. MIUI-ban szoftveresen alapból ilyen a görgetés sok helyen, itt hardveresen tudja :DDD Éppen hogy csak látszik és szerintem túl van lihegve.

(#1625) LógaGéza válasza Timer (#1622) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pl itt mikor fórumban pörgetsz, figyeld a betűket. Olyan minta kicsit összemenne, majd visszaállna rendes méretre.
Mondjuk szerintem ez olyan probléma, ami ha nem kapott volna ekkora hypeot, kb észrevétlen maradt volna... Nekem nem zavaró, csak akkor látom, ha direkt figyelem.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1626) Mate válasza Timer (#1622) üzenetére


Mate
nagyúr

4.5.4 a legfrissebb, de holland 4g probléma lett csak javítva benne a 3-hoz képest.

(#1627) Td48Vii


Td48Vii
csendes tag

Tipp: Settings / About phone / build számot tappold ameddig nem írja, hogy developer vagy majd Settings / Developer options / Drawing section-ben a három animation scale-t vedd le 1x-ről 0.5x-re. Dupla sebességgel animál minden, kis idő után az 1x-esre visszatérve az már tetű lassú pl app váltásnál :D

(#1628) petipetya válasza HardRic (#1624) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem is értem, hogy miért csináltak ebből ekkora ügyet. Görgetés közben senki sem olvassa a szöveget. :F

"nincs rá lezsóidő"

(#1629) Timer válasza Td48Vii (#1627) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a válaszokat, holnap megnézem, egyelőre alig látok különbséget, bár továbbra is úgy látom, hogy megreccen a görgetès ezen az oldalon (is), márpedig az elődnèl ez nem volt. Érdekes az azonos felbontás, de erősebb hardver tükrében.

A 0,5-ös animáció jó dolog, én így használtam az OP3-at végig, itt is első dolgom volt levenni.

[ Szerkesztve ]

(#1630) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ez a "mikroakadás" görgetésnél jellemző volt az előző O+ telefonra is vagy ez is O5 sajátossága? (A zselé bug amit sokan említenek nincs, csak a mikjroakadás amikor fel-le mozgatom pl a Play Áruház tartalmát. LG G2 alatt is van, de sokkal kevésbé észrevehető)

(#1631) darkpower válasza f3rdzs0 (#1619) üzenetére


darkpower
aktív tag

Nekem sem olyan szembeötlő, ha nem olvasom, lehet csak fél év múlva tűnik fel.
Viszont a Oneplus hozzáállása nem tetszik a témában. Miért kell tagadni, ferdítgetni, stb.
Fogadják el,h vannak userek akiket ez zavar, és lehessen visszaküldeni. Más gyártók nem véletlenül nem így építik be a kijelzőt.
Az alapján amit a cég állít, nem lesz rá szoftveres javítás, gondolom mert nem is lehetséges... :(

(#1632) oba válasza Darth_Revan (#1630) üzenetére


oba
addikt

A play áruház kb. minden telefonon mikrolaggol. A zselés cucc pedig az op5 sajátossága. Nem értek vele egyet, hogy de hát görgetés közben nem olvasunk... engem nagyon zavarna.

(#1633) rankesz


rankesz
veterán

Nekem ha nem a jelly dolog, akkor szerintem ez miatt lesz vissza küldve...

Chrome sötétszürke háttere így néz ki kisöpört taboknál... Alacsony fényerőn úgy látszik nem remekel, amoledes telóim közül kb ez a legdurvább ilyen jellegű "hiba" pedig volt már néhány... :((

(#1634) Boda81 válasza kano (#1589) üzenetére


Boda81
csendes tag

Oneplus oldalán csak az első megrendelésnél a paypall-ra hagytam a pénzváltást így 323-ba váltotta az eurot.
Azt eladtam és most okosabban vettem újra egyet csak most belefért egy tok is :D
Azt hitten, h adott fórumban nem kell pontosítanom, h melyik modellje a Oneplusnak :Y :W
Azért remélem tudod melyik fórumba léptél be mert én tudom :DDD
De pontosítom, nehogy valaki azt higgye rossz fórumban van :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#1635) f3rdzs0 válasza oba (#1632) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ahhoz hogy ezt reprodukáld, olyan gyorsan kell hogy gorgess hogy ott már tényleg nem fogsz olvasni

f3rdzs0

(#1636) Timer


Timer
veterán

Az csak nekem újdonság, hogy erre a készülékre már csak 1 év garanciát vállal a OnePlus? Nem mondom, hogy ez mindenképpen befolyásolta volna a dontesemet vásárlás előtt, de lehet, hogy a kisebb modellt vettem volna.

Rankesz: húzd le a felső redőnyt, rögtön sötétebb lesz a háttér. Egyébként szemre nálam teljesen homogén a megvilágítás, pont olyan, mint a hármasnál, most néztem őket össze.

[ Szerkesztve ]

(#1637) Mate válasza Timer (#1636) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól tudom előzőre is 1 év garancia volt csak. EU-ban adnak csak két évet a készülékeikre.

(#1638) racerx


racerx
őstag

[link]
Hááát... érdekes..

(#1639) oba válasza racerx (#1638) üzenetére


oba
addikt

És tényleg... S7et ha fejre állítom akkor a Twitter appban megfigyelhető a jelenség. Rejtély hogy a oneplus miért rakta be fordítva a panelt...

[ Szerkesztve ]

(#1640) HardRic válasza rankesz (#1633) üzenetére


HardRic
addikt

Enyém nem ilyen. Ez engem is idegesítene, biztos visszaküldeném vagy gariztatnám.

(#1641) LógaGéza válasza racerx (#1638) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ahogy néztem a belinkelt forrásrészletet, ez bizony Qualcomm related stuff. Simán el tudom képzelni, hogy mivel eddig nem volt rá szükség, nincs gondosan kidolgozva az algoritmus, ami fordítja a képet, ezért van ez a effektus. Most lehet, hogy partneri nyomásra ráfekszik a Qcom, vagy valamelyik dev, finomítja a kódot, és egy OTAban megkapjuk a javítást, egy új kernellel.
Szvsz túl nagy visszhangot kapott már ez ahhoz, hogy csak így a szőnyeg alá söpörjék.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1642) ollie válasza LógaGéza (#1641) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor viszont egy frissítéssel lehet javítani.

mod: megnéztem, azt nem hiszem, hogy lehet frissíteni. A qualcommnak csak annyi köze van hozzá, hogy utasítja a GPU-t, hogy invertálja a képet. Ez hardveres problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

***

(#1643) Macika66 válasza Timer (#1636) üzenetére


Macika66
addikt

Ez az info honnan is van???

(#1644) Macika66


Macika66
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy ezt a zselé-baszt ez kiszúrta-e volna magától valaki... :D

Így meg már mindjárt szar a teló, menjen is vissza...

[ Szerkesztve ]

(#1645) ollie válasza Macika66 (#1644) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én még úgy sem látom a telefonomon, hogy már videókat is néztem róla.

***

(#1646) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

[link]
Látom már más is berakta. Mennyire komoly?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1647) HardRic válasza 7Heads Drago (#1646) üzenetére


HardRic
addikt

Leírtuk mennyire. Fel van fújva. Főleg, hogy fejjel lefele nem látszik, így egyértelmű, hogy az agyadnak szokatlan, és nem a termék a hibás.

(#1648) oba válasza Macika66 (#1644) üzenetére


oba
addikt

Tuti észre vettem volna :) Mások is észre vették... xda -n, YouTubeon és más oldalakon egymástól függetlenül jelentek meg beszámolók róla. Valóban nem egy kritikus hiba, viszont a cég hozzáállása egyáltalán nem tetszik.

HardRic: S7en normál orientációban nem látszik, fejjel lefelé tartva a telefont igen. Tehát nem az a lényeg , hogy szokatlan e vagy sem... hanem az, hogy tömegesen érintettek olyan példányok amikben fordítva van beépítve a kijelző. Lehet, hogy az összesben?

[ Szerkesztve ]

(#1649) petipetya


petipetya
nagyúr

Lassan elkelne egy összefoglaló a főbb dolgokkal: 2 év gari van a telóra stb. Persze alapból senki sem olvasná el, de legalább lehetne rá hivatkozni.

"nincs rá lezsóidő"

(#1650) tucsok. válasza petipetya (#1649) üzenetére


tucsok.
senior tag

Igen,igen. Az én kicsikém már Pesten van remélem hétfőn kihozzák :U

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.