Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) KIZS válasza paolinho (#1511) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ha tök ingyenes a visszaküldés, akkor sem feltétlenül éri meg a bank euró vételi-eladási árfolyam különbözete miatt. Nálam pl a bank 320-ért adja az eurót és 298-ért veszi. Ez azt jelenti, hogy ha 500 euróért megveszem, majd ingyen visszaküldöm és visszautalják mind mint az 500-at, akkor is bukok 10 ezer forintot az ügyön.
Ha itthon eladom középárfolyamon számolva, akkor már kevesebbet buktam.

(#1552) tibcsi0407 válasza Taci (#1550) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. Nyilván nem is akartak IP minősítést sem rá, mert akkor a gyártási pontosságon még jobban emelni kell, mindenesetre megnyugtató, hogy ha ráborul egy pohár víz, akkor nem kell egyből megijedni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1553) tobias88888 válasza k810 (#1549) üzenetére


tobias88888
őstag

Szokásosnak nem mondanám. Lenovo-t vettem édesanyámnak 2 éve, 4 hónap után meghalt az aksi. Vittem volna vissza de elolvastam a garanciakönyvet amiben 3 hónap jótállást írtak az aksira... :U

(#1555) rankesz


rankesz
veterán

3/3T "kézikönyv" után újabb mókás félre fordítás:
Tároló & memória menu pont alatt
"felfedezés"... :D gondolom Explorer tükör fordítás

[ Szerkesztve ]

(#1556) Td48Vii válasza rankesz (#1555) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Ezen egy ismerős Samu telefonnál sírtam be először, szerencsére a sajátom mindig angolul használom :D

(#1557) f3rdzs0 válasza Taci (#1550) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

a vízálló telefonok sem garisak water damage esetén

amúgy nincs benne semmi ragasztó a kijelző szélén szóval inkább csepp álló mint vízálló. alacsonyabb ip certificationt kapnának mint a többi telefon.

amúgy azt se feledjük hogy a legtöbb telefon azért bírja a vizet valamennyire.
a redmi note 2m anno be ázott, nem működött pár órát, majd gond nélkül ment tovább amint kiszáradt (és csak azért ázott be mert mikor haza értem nem szedtem le róla a tokot így volt ideje belefolyni több víznek)

f3rdzs0

(#1558) kano válasza Neil Watts (#1546) üzenetére


kano
nagyúr

Nem hiszem, hogy volna értelme átemelni ide, illetve itt valakinek TG-nek lennie, mert úgy is lesz a PH!-n is egy teszt a telefonról és az lesz majd a fő topic. Akkor meg mindenki úgy is oda fog költözni. Úgyhogy ne merüljön nagyon bele senki itt. :-)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1559) ollie válasza tibcsi0407 (#1547) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hülyeséget ír a cikk, nem vízálló. Nézz meg szétszerelős videót, nincs vízálló szigetelés.

***

(#1560) tibcsi0407 válasza ollie (#1559) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A videó számomra elég hiteles volt. Nyilván nem IP akármennyi védelem, de ez is valami.
A cikk is írja, hogy nem kell csodákat várni:
OnePlus 5 teardown video released by JerryRigEverything reveals that the company has not used adhesive between screen and the frame. Also, there is no sealant around the SIM tray. This suggests that the OnePlus 5 may survive a water test of submerging it in a bowl of water, but it may not survive in real-world situations.

De nyilván, ha bepottyan a mosdóba és gyorsan kiveszem, akkor túlélheti.
Bár én nem vagyok egy vízállóság mániás, mint a sok tulaj, de ártani nem árthat egy minimális biztonság.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1561) oba válasza tibcsi0407 (#1560) üzenetére


oba
addikt

Semmilyen vízállóságra utaló belső szigetelés, védelem vagy megoldás nincs benne: [link]

A videóban nagy valószínűséggel desztillált vizet használnak.

(#1562) sec0nd


sec0nd
tag

Jelly effect, pedig bíztam benne, hogy hamarosan javítják :(

(#1563) ollie válasza tibcsi0407 (#1560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az indiaiak behazudják az összes mobilnál a vízállóságot desztillált vízzel, még az OP3-nál is ez történt, aztán pont aznap, hogy valaki linkelte tesztvideót, hogy víz alatt nem lett baja, valaki írta itt a fórumon, hogy az OP3-a beázott úgy, hogy csak a teteje lógott bele folyadékba, és csak másodpercekre. Tönkre is ment benne valami.

De tudod mit, próbáld ki...

***

(#1564) tibcsi0407 válasza ollie (#1563) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem próbálom, fizikailag lehetetlen, hiszen Honor V9-em van. :DDD
De a topikot figyelem, mert dilemmázok most, hogy OP5-re cseréljem. Természetesen a linket csak érdekességképpen tettem be a topikba. Én azzal sem értek egyet, hogy a hivatalosan is vízálló telefonokkal vizes környezetben nyomulnak az emberek. Nem arra való a telefon, hogy zuhanyzás közben az Instagram-ot pörgessem.

https://utdetailing.hu/

(#1565) Darth_Revan válasza sec0nd (#1562) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Alap sablon szöveg amit az alja hulladék cégek szoktak csinálni.

Felhasználó talál egy hibát és gyorsan rávágják, hogy "Az nem bug, hanem feature, vagyis nincs mit javítani", mert az nem kerül nekik pénzbe.

Majd ha meglátják mennyi pénzt buknak a visszaküldött példányok és a lemondott rendelések miatt, akkor majd jön az, hogy "Jah mégis bug, következő OTA-ban javítjuk".

[ Szerkesztve ]

(#1566) f3rdzs0 válasza Darth_Revan (#1565) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

mondjuk nem tudom miért zavar ez embereket ilyen szinten. nekem napok kellettek mire sikerült észre vennem egyáltalán, pedig elég framerate érzékeny vagyok. és azóta is kb alig veszem észre ha sikerül.
valszeg szoftveresen ezt lehet javítani de nem hiszem hogy ez a legnagyobb baja a telefonnak.

f3rdzs0

(#1567) dptrsk válasza KIZS (#1551) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha áruvisszavét, márpedig szerintem az OP nem akarja bukni a Paypal jutalékot és az új tranzakció küldési jutalékát.
Úgyhogy áruvisszavéttel küldi vissza, azaz a bank visszaforgatja a kártyás fizetést, annyit kapsz amennyit levontak.

(#1568) Darth_Revan válasza f3rdzs0 (#1566) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát én nekem nincs is ez az effekt, így ezen a téren szerencsés vagyok.

Viszont nekem még a gyári fólia van rajta és nem tudom eldönteni, hogy e miatt van-e az, hogy görgetésnél apró mikroakadás van. LG G2-n levő custom ROM (7.1.1) folyékonyabb görgetésnél (legyen az Android beállítások vagy Youtube kliens ablakban)

Másnál is van ez a gyári fóliánál? Mert ha nem a fólia miatt van akkor az elég szégyen :(

(#1569) f3rdzs0 válasza Darth_Revan (#1568) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

neked is van csak nem látod :D

szerintem a fólia miatt van. mmint alapvetően az látszik hogy a scroll nem 60fps, de nem hiszem hogy arra gondolsz

f3rdzs0

(#1570) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, egyre jobban tetszik az OP5, főleg a SoT sokkal jobb, mint amire számítottam. :)

(#1568) Darth_Revan: próbáld ki, hogy gyorsan húzod végig az ujjad fel vagy le, hogy amikor elengeded, még magától görögjön a tartalom. Így ha elengedés után is van akadás, akkor valszeg nem a fólia miatt van. Egyébként én általánosságban nem látok akadást, de mondjuk pl. Chrome-ban előfordul bizonyos weboldalaknál, de ez szerintem a weboldal hibája.

[ Szerkesztve ]

***

(#1571) Mate


Mate
nagyúr

Helyesírás ellenőrzőt miként lehet életre kelteni? :D Menüben be van kapcsolva, de nem csinál semmit.

(#1572) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na OnePlus 5 marad, S8 Plus hirdetve, elvileg ma viszik is. :)

(#1573) koxkids válasza ForRedGlory (#1572) üzenetére


koxkids
őstag

Ennyivel jobb az OP5? :)

(#1574) S e t h válasza sec0nd (#1562) üzenetére


S e t h
nagyúr

A cikk alatti hozzászólásokban valaki írt egy lehetséges megoldási módot/beállítás/, van aki meg is erősítette, hogy működik.
Ha igaz, akkor kérdés, hogy a cég miért nem áll elő vele?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1575) ForRedGlory válasza koxkids (#1573) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem jobb, más. :) Szerintem ez rá a megfelelő válasz.

Ha ingyen kellene választanom a kettő közül, mindent egybe véve a Samsungot kérném, de nekem elsődleges a sebesség és ebben az O5 jobb. Így jobb a felhasználói élmény, ami nálam szinte mindig az elsődleges szempont.

Ettől függetlenül egy rakat dolgot fel tudnék hozni mindkét telefon előnyére, de a személyes preferenciáim alapján a Samsungnál lenne több. Csak hát a sebesség... :)

[ Szerkesztve ]

(#1576) Td48Vii válasza f3rdzs0 (#1569) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

A fólia miatt van, a görgetés magától szépen pörög ha úgy hagyom, hogy gördüljön magától

(#1577) Td48Vii válasza petipetya (#1536) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Na itt a következő fagyás, gyári appal (ahogy kérted:D).
Most az előbb hívtak telefonon, mikor vége volt, nem tudtam letenni, mert nem jött vissza a kép bár már nem volt a fülem mellett, hanem egyenesen néztem a képernyőt. Sem a bekapcsoló gomb, sem az ujjlenyomat nem hozta vissza. Aztán amikor a másik fél letette, akkor visszajött a kép, de úgy, hogy nem látszott a státusz bar felül, semmi ikon, semmi, mintha ott sem lett volna soha, úgy álltam a home screen-en. Aztán próbáltam erről képernyőfotót csinálni 3 ujjas gesztussal, de akkor meg kicsit besötétült a kép, mintha csak a vetett árnyék látszana a megjelenő képernyőfotó alatt az egész képernyőn, majd amikor ez bezáródott automatikusan, akkor kikapcsolt a képernyő magától. Innen már nem tudtam visszahozni, csak bekapcsoló gomb hosszú nyomás reboot-tal. A telefon a játékos fagyás után lett újraindítva, alig futott valami a háttérben, szóval ettől nem lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#1578) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Amugy ez a jelly effekt mennyire gyakori a keszuleknel? :D

Udv. core2

(#1579) Boda81


Boda81
csendes tag

Megjött a One-om most jobb àron vettem mintha paypall-al fizettem volna :DD
Köszönöm a paypall-os segìtsèget :R

(#1580) dannyl


dannyl
addikt

Még nem jött meg a telóm, de lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet-e több ujjlenyomatot regisztrálni a telóban.

(#1581) dominating válasza dannyl (#1580) üzenetére


dominating
tag

op3ban 5db ujjat tudtál reggelni

5800x3d + 6900xt

(#1583) Ixion77 válasza tibcsi0407 (#1564) üzenetére


Ixion77
őstag

(#1564) tibcsi0407: A vízállóság éppen a biztonságérzet miatt fontos. Pl. én szeretném este fürdőzés közben elolvasni a napi híreket, de nem vízálló telefont nem mernék víz közelébe vinni. Ha vízálló lenne, akkor sem a víz alatt olvasnám, de nem félnék hogy véletlen mégis beleesik. Kényelem, biztonság.
A Oneplus "túl vastag lett volna" kifogása meg simán parasztvakítás. Az LG G6 7.9 mm, a Samsung S8 8 mm, az OP5 7.3 mm. Aki kitapint 0.6mm különbséget, annak droid keze van, esetleg sebész :)

(#1547) tibcsi0407: A desztilált vizes "vízállósági" videóknak nem kell bedőlni. Klikkvadász Youtube videók, a csalás határesetei. Jól fizet: eddig 88ezer megtekintés 3 nap alatt...

(#1565) Darth_Revan: Eljátszotta ezt már a Microsoft és az Apple is :) Igaz, hogy nem definiáltad mi az "alja cég" :)

(#1567) dptrsk: Nekem ma érkezett vissza (Erste), és NEM pontosan annyit kaptam vissza mint amit elküldtem. A paypal refund azonos euro értéket mutatott, a forint érték viszont 108 forinttal több lett. Szerencsém volt, mert közben kb 307-ről kb. 310-re esett az eur/huf árfolyam, ezért nem veszettem az ügyön.

A probléma külföldi fórumok szerint inkább az szokott lenni, hogy a Oneplus próbálja mondvacsinált indokokkal kijátszani az elállást. Állítólag pl. volt, aki a 12. napon jelentette be az elállási igényét, de csak 4 nap múlva kapott választ miszerint "sajnos már 16. nap van, ezért elállás nem lehetséges". Kiegészítőket nem vesznek vissza ha fel lett bontva a csomagolása, stb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1584) sec0nd válasza S e t h (#1574) üzenetére


sec0nd
tag

Melyikre gondolsz?
Én olyan találtam hogy fejjel lefelé használja.

(#1585) S e t h


S e t h
nagyúr

Fotós srác kipróbálta a telefont.
OnePlus 5 – Camera Review – Flagship or Sunken Ship?

Itt az autó mód hitványsága, amit kompenzál a pro mód, plusz a portré mód nem olyan rossz.
[link]

Még néhány kép.
[link]

Ezzel együtt a legtöbben eddig a kamera miatt küldték vissza a telefont, főleg a beltéri képek elégtelen mivolta miatt, véleményük szerint több éves flagshipekkel sem állja meg a helyét összevetésben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1586) paolinho válasza Td48Vii (#1577) üzenetére


paolinho
őstag

Kapcsold ki a Zsebmódot, az kavart be!

(#1587) Haneto válasza f3rdzs0 (#1566) üzenetére


Haneto
tag

Én amióta észre vettem (mert addig nem is tudtam, hogy létezik amíg nem olvastam róla) azóta kicsit zavar. Rá állt a szemem.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#1588) Td48Vii válasza paolinho (#1586) üzenetére


Td48Vii
csendes tag

Ahh, oks, kíváncsi leszek legközelebb mit produkál

(#1589) kano válasza Boda81 (#1579) üzenetére


kano
nagyúr

Hol vettél One-t?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1590) Blizzardking


Blizzardking
őstag

- Azt be lehet valahogy állítani, hogy a záróképernyőn alul ne legyen kamera meg mikrofon gomb? Leginkább semmi ne legyen ott.
- Illetve az alapból jobb gomb (recents vagy mi, ami az összes appot lapozza) rövid megnyomásra ne ezt a funkciót töltse be, hanem a régi droidos menü gombét?
- ViperFX-et rakott már fel valaki?

- Továbbá amíg nem oldom fel, a felső menüsort se lehessen lehúzni? :W
Ez így aztán marha nagy záróképernyő :O

:R

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1591) tobias88888 válasza kano (#1589) üzenetére


tobias88888
őstag

(#1592) ollie válasza tobias88888 (#1591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azt hitte, hogy OnePlus One-t vett szerintem.

(#1590) Blizzardking: Viper4Android-ot csak Magisk modulként sikerült működésre bírnom, önállóan flashelve/telepítve nem. Először flashelni kell a Magisk-et, majd feltelepíteni a Magisk Manager apk-t, majd ott a manageren belül letölteni a Viper4Android-ot, ami csak a drivereket teszi fel (ez után újraindítás), majd külön kell telepíteni a Viper4Android apk-t, és így működik nálam. Linkeket este tudok adni, ha nem találod ezeket.

[ Szerkesztve ]

***

(#1593) rkgergo


rkgergo
csendes tag

Sziasztok. Nekem is ma reggel megérkezett. Hol tudom a kamera felbontást beállítani?

(#1594) -Gerzson- válasza Macika66 (#1521) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Én inkább az aksi gyártás időpontjára tippelnék. Nekem az első napos rendeléssel 160 napos töltést mutatott.

(#1595) -Gerzson- válasza KIZS (#1551) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Kártyás vásárlásnál középárfolyamon kapod az eurót.

(#1596) kano válasza ollie (#1592) üzenetére


kano
nagyúr

Nem hittem, azt írta, hogy azt vett. ;]

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1597) HardRic válasza kano (#1596) üzenetére


HardRic
addikt

Most az 5 mióta One? Mivan?

[ Szerkesztve ]

(#1598) kano válasza HardRic (#1597) üzenetére


kano
nagyúr

Ezt kérdezem én is? A kolléga azt írta, hogy megjött a One-ja. Én kérdeztem, hogy honnan vett One-t. :))

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1599) oba


oba
addikt

One = oneplus... :)

(#1600) tipuka


tipuka
addikt

valaki szegedi ember nem vesz véletlen ilyen telefont?
egy 5 perces megtekintést szeretnék, hogy milyen, mert látatlanban nem venném meg biztosan és ilyet nem állítanak ki az MM-ben. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.