Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Stauffenberg válasza bozont (#13000) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kár érte amúgy, de tök jó lenne ha a community tovább tudná vinni. A hardverben még simán van elég kakaó, hogy kiszolgáljon még egy-két évet.

Én a mai napig sem tudom, hogy mire váltanék szívem szerint. A rendszerem gyors, pörög, teszi a dolgát a telefon minden téren. A kamera is teljesen jó RAW-ban fotózva, egyedül az optikai képstabilizátor hiányzik.

(#13002) bozont válasza Stauffenberg (#13001) üzenetére


bozont
veterán

Igen, a hardver az elég jó. Még ma is bőven elég mindenre, még talán játékra is, mondjuk az nálam ritkán van. Én most végül is 8T-re váltok, voltak nagyobb akviók rá (persze a szürkére nem :O ).
Már hoz több olyan dolgot is amit hiányolok: nagyobb kijelző, 120Hz, ois +eis 4k 60fps mellett is, valamivel jobb kamera, nagyobb akksi. Igaz a qhd is jó lett volna, de nem létfontosság :D . És nem utolsó sorban a biztonsági frissítesek miatt.
A mobil bank miatt fontos, amúgy annyira nem érdekelne. De jelenleg is már 1 éves már, mivel nem frissítettem oos 10-re, főleg az eis probléma miatt. Még mindig a 9.0.11-et használom.

[ Szerkesztve ]

(#13003) jagofett


jagofett
tag

Sziasztok,

tudom elég kihalt már ez a fórum, de hátha valakinek hasznos infóval szolgálok - nem is annyira éri meg váltani. :D Egy ideje már gyorsan merült a teló, és a töltő is könnyen kiesett belőle, Dash chargeról már nem is álmodtam.
Gondolkoztam rajta, hogy le kéne cserélni, de végül arra jutottam, hogy nem ér meg 100+ ezer forintot hogy hasonló sebességű telóra váltsak csak azért, hogy az akksi jobb legyen.
Utánanéztem, és a hivatalos honlap alapján akksi csere igen kedvezőnek tűnt, ezért elküldtem szervízbe (már nem volt garanciás, 3. évét tapossa)
Vasárnap délelőtt rendeltem meg, kaptam UPS szállítólevelet, amivel másnap(!) már jöttek érte. 2 nap alatt odaért Lengyel honba, jött a számla: szállítással, javitási és alkatrész költséggel együtt 41€ :Y Szerintem elég jutányos.
Következő hétfőre már hozta vissza az UPS, szóval a szervíz odatette magát. Ha valaki hasonló okokból gondolkodna cserén, szerintem érdemes a javításon is elgondolkodni, mert így tulajdonképp lett egy újra életre kelt telefonom.
Ha valakinek van kérdése a folyamattal kapcsolatban, szívesen segítek.

(#13004) Stauffenberg válasza jagofett (#13003) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én 1 héttel a 2 éves gari lejárta előtt küldtem be akku cserére, ingyen megvolt az egész, viszont ez a 41 eurós ár is teljesen király, bármilyen hazai szervizzel rendelkező mainstream márkához simán kerül minimum ennyibe (ha nem többe) és abban még szállítási költség sincs.

Amúgy a diagnosztika appal rá tudsz nézni, hogy hány százalékos az akku állapota. A sok polcon állás sem tesz jót nekik, én kb 94%-os akkuval kaptam vissza anno (de nem panaszkodom, ingyen volt).

[ Szerkesztve ]

(#13005) csonka válasza Stauffenberg (#13004) üzenetére


csonka
tag

A 10-es Androidon már nem működik a diagnosztika. Legalábbis nálam nem.

(#13006) Stauffenberg válasza csonka (#13005) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem próbáltam azóta, de ha így van, akkor kár érte. Mondjuk mindenki nagyjából az akku állapotának kiolvasására használta.

(#13007) jagofett válasza Stauffenberg (#13004) üzenetére


jagofett
tag

Igen, úgy még jobb, ingyen még inkább megérte volna. Sajnos amikor kifutottam a gari időből még nem volt tartalék teló, de ez a költség még pont belefért.

Megnéztem, nekem is 94%-osnak írja az akksit, az a 74 helyett elég nagy előrelépés :D

#13005 csonka
továbbra is meg lehet nézni, csak kicsit trükkösen. Ha felteszed az apk-t, telepíti a Diagnose appot, amit nem tudsz megnyitni, de elérhetővé tesz pár avtivity-t. Több módon lehet elővarázsolni, nekem pl Nova launcherem van, azzal lehet Activity-t kitenni widgetként. Ott kiválasztom a "View Battery Status" nevűt, és az pont azt fogja kiírni amire szükség van.

(#13008) Tvox válasza csonka (#13005) üzenetére


Tvox
csendes tag

Nekem működik 10.1-es-Androidon.. Az akkum 85 %-os.. még nem vészes a helyzet.

(#13009) csonka válasza Tvox (#13008) üzenetére


csonka
tag

Hogyan működik? Trükközni kell vagy simán?

(#13010) Tvox válasza csonka (#13009) üzenetére


Tvox
csendes tag

Semmit nem trükköztem.. csak - olvasva, h. nem működik - megpróbáltam, és gond nélkül megy, kijelez mindent.

[ Szerkesztve ]

(#13011) Tvox válasza jagofett (#13003) üzenetére


Tvox
csendes tag

Szia! Engem érdekelne a folyamat. Ha leírnád, megköszönném.
Jelenleg még 85%-os az akku, de lesz ez még rosszabb.. de a telo szerintem még sokáig jó lesz.

(#13012) jagofett válasza Tvox (#13011) üzenetére


jagofett
tag

Nem volt bonyolult, viszont fontos hogy OnePlus oldalán vettem a telefont, ha jól tudom, csak azokat javítják.

Belépés után itt lehet elindítani a folyamatot IMEI szám megadásával: [link]
Utána ki kell választani, hogy mivel van problémád, én a "Battery malfunction" és a "Charging defects"-et választottam, leírásba pedig ezt írtam (korlátozva van hogy mennyit lehet írni, szóval lényegre törőnek kell lenni):
Battery health is at 76%, please replace it with a new one Any charger cable comes out very easlily from the carger port, charging hardly start, Dash charging not working at all.

Beküldtem az igényt, pár óra múlva jött a visszaigazolás hogy approveolták a kérést, és jött egy levél a CTDI-tól is (a lengyel szervíz), benne az UPS címkével, csomagolási leírással.

UPS linket megnyitva ki lehetett nyomtatni a címkét amit a csomagra kell ragasztani. Közben az UPS-től is jött levél, amivel ugyan oda lehetett jutni, de abban volt egy link is, amivel csomag felvételt lehetett igényelni - már másnapot meg lehetett adni.

Fontos: a telóról lementettem mindent ami kell, sim kártyát ki kell venni, factory resetet nyomtam rá (ne maradjon rajta véletlen se adat), a bootloader nyitva volt, de nem zártam vissza, nem is problémáztak vele. Csomagolásként a telefont bubi fóliába tekertem többször is, és egy dobozba tettem, azt meg még feltöltöttem helykitöltővel, csináltam képeket a telefonról mielőtt és miután becsomagoltam, ha netán valami vita merülne fel, hogy milyen állapotban küldtem, legyen bizonyíték. Csomagolási útmutatónak ezt küldik: [link]

Másnap jött a megadott időben az UPS futár, odaadtam a csomagot, kértem a 2. példányra a címkéből egy aláírást, jött a várakozás. Van tracking number, szóval lehetett követni, hogy merre jár. Hétfőn adtam fel, szerdán ért oda, akkor küldtek levelet, hogy elkezdték a bevizsgálást, majd pár óra múlva, hogy megerősítették a hibát, és garancián kívül van, ezért fizessek a megadott linken. Mint írtam, 41€ volt összességében, korrekt ár. Fizetés után jött a levél, hogy 2-3 nap a javítási idő.

Csütörtök nap végén jött a levél hogy visszaküldték a telót, adtak tracking numbert is. Innentől megint csak várni kellett, hétfőre már itt is volt - hasonló bubis csomagban, megjavítva, factory resetelve (bootloadert visszazárták).

Röviden (na jó inkább hosszan) ennyi volt a folyamat, közben a főbb pontokat a OnePlus fiók alól is lehetett követni. Remélem tudtam segíteni

(#13013) Stauffenberg válasza jagofett (#13012) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"a bootloader nyitva volt, de nem zártam vissza, nem is problémáztak vele"

Ezen akkor sem problémáznak ha garanciában javítanak. Talán az egyetlen gyártó a piacon.

(#13014) Tvox válasza jagofett (#13012) üzenetére


Tvox
csendes tag

Én is ott vettem. Nagy köszönet a részletes folyamatról, így könnyebben belevágok én is.
:R :R

(#13015) Blizzardking válasza jagofett (#13012) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm én is, igazán hasznos volt, én se veszek új telót. Hót felesleges. :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13016) csonka


csonka
tag

Vásárolt közületek valaki a Oneplus hivatalos oldaláról mostanában telefont? Mondjuk a 8 vagy 9-es szériából?
Most nézem, hogy csak 1 év a garancia. Lehet, hogy a 2-t levitték 1-re?

(#13017) Hujikolp válasza csonka (#13016) üzenetére


Hujikolp
őstag

Igen, 1 év jelenleg.
https://www.oneplus.com/hu/support/shopping-help/details?from=foot#85000005+GD00000257
OnePlus phones purchased on oneplus.net come with a 1-year limited warranty, starting from the date of delivery.

(#13018) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Ha volt már erről szó sorry. Tárhellyel kapcsolatban írok: 64 GB a teljes tárhelyem, ebből kb. 36 GB az egyéb, de nem igazán találom mi foglal ennyit. Okés, ott az Android, de az akkor sem zabál ennyit, nekem meg túl sok egyéb fájlom nincs (a képek, videók nem ebbe a kategóriába tartoznak természetesen, azt külön is mutatja).
Tudtok tippeket adni mit nézzek/törölhetek nyugodtan?
A telefonom nem rootolt.

Köszi előre is!

Üdv:
Funthomi

YOLOska

(#13019) Kris87 válasza Funthomi (#13018) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Bökj rá az egyéb alkalmazások sorra és kilistázza mi mennyit foglal.

(#13020) Funthomi válasza Kris87 (#13019) üzenetére


Funthomi
aktív tag

A fájlkezelőben olyan van, h Egyéb, de onnan a belső tároló meg Drive látszódik.

YOLOska

(#13021) Kris87 válasza Funthomi (#13020) üzenetére


Kris87
aktív tag


Ha ide böksz, akkor nekem hozza, hogy melyik alkalmazás mennyi helyet foglal.

(#13022) Funthomi válasza Kris87 (#13021) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Hja hogy itt :D Én a fájlkezelő alkalmazást néztem és nem itt, a beállításokból :W Köszi, meg is lesem ezt!

YOLOska

(#13023) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Aki még mókol:
Recovery [link] https://orangefox.download/hu-HU/device/cheeseburger
[link] xda
mást is támogatnak...

[ Szerkesztve ]

(#13024) Blizzardking válasza Hujikolp (#13023) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nézegetek telókat, de inkább sajtburgerre kéne valami jó kis stabil android11-re épülő rom. CRdroidot próbáltad?

Flagship szegmens - irreális árak, napi használatra egyszerűen félteném ennyiért, amit nálam kap
Poco F3 - nincs jack, nincs még rá normális recovery, a gyári rendszere (az eu is) egy szar, de jó a közösség és sok rom épül majd köré tutira.
Poco X3 pro - IPS panel, gyenge fényerő, gyorsabban elavuló hardver, szintén a horror miui, féltégla, de van jack és nagyon jó árban van, és erre is lesz minden
Nord 2 - Mediatek soc, egyelőre várjuk meg mennyire lesz rugalmas. Azt látom , hogy a Oneplus felhasználók már nem azok a mókolós fajzatok mint a hőskorban. Egy nord 2 cikkben, és az azt követő 130 hsz-ben szóba se kerül a root vagy a bl nyitás :(

Szóval inkább szórakozok az 5-tel, az legalább ingyen van, és nem faragok rá. Jó lenne ha a xiaomi adna telókat féláron oprendszer nélkül, mindenki jobban járna :DDD

Köszi amiket linkeltél

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13025) Stauffenberg válasza Blizzardking (#13024) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Xiaominak volt próbálkozása, hogy stock Androiddal adjon ki telefonokat (A-sorozat), de nem jött be (talán ahhoz lehetett köze, hogy képtelenek egy frissítést technikai gondok nélkül összehozni meg el is hanyagolták az egészet).

Nord 2 nekem is tetszik, de az a bajom vele, hogy ennyi pénzért használtan kifogható még éppen garis valódi flagship, jobb kamera rendszerrel. A Nord 2 főkamerája nagyon jó (RAW-ban, mert a gyári Jpeg kimenetet mind ismerjük mennyire gagyi), de nincs teleobjektíves kamera és a széles látószögű is vetekszik egy kapucsengő szintjével. Szóval úgy nézek a Nord 2-re, mint egy egykamerás klasszikus mobilra, mert a főkamerán kívül a többi teljesen béna. Árkategórián belül egy Samsung A52 5G is lenyomja kamerában, csak ott meg a SoC lesz olyan, hogy örülsz ha a 2 év múlva érkező frissítések nem teszik rottyra. Egy Samsung S20 FE-re is nagyon szívesen rámennék, de ott meg azt mondják csak a Snapdragon verziót érdemes megvenni, ami meg 200k felett van még mindig (de ott a hardver + kijelző + kamera nagyon finom összhangban van). Szóval tökre értem a dilemmádat. Én is azért vagyok még mindig OP5-ösön, mert ebben a 100-150 ezer közötti sávban egyszerűen nincs értelmes alternatíva (vagy lehet rendben van majdnem minden, de nincs OIS a kamerán, nekem ez az egyetlen ami hiányzik, még azon is elgondolkoztam, hogy behúzok egy használt OP6-ot pár ezer forint ráfizetéssel és akkor ez is letudva és még ráérek dönteni, csak nem szeretem a hátlapi ujjlenyomat olvasót, van is OP6-os a családban, ismerem jól).

(#13026) bozont válasza Stauffenberg (#13025) üzenetére


bozont
veterán

Érdemes figyelni a 8T árakat. A 128Gb-os verzió már most is 200e alatt kapható, nem tartom kizártnak hogy egy akció keretében behúzható majd 150-160e körül. Én nem bántam meg a váltást. A kamera egyértelműen jobb (persze van még jobb tőle más kompromisszummal), van OIS meg 4k 60fps is. Na meg számomra a 120Hz panel is nagy plussz.

(#13027) Hujikolp válasza Blizzardking (#13024) üzenetére


Hujikolp
őstag

Néztem azt a ROM-ot, de végül nem csábultam el. Arra azért kell ügyelni, hogy a recovery támogat-e backup-ot és hasonlókat-e.
Most tettem csak fel a 10.0.2-őt. :B
A kijelző 2 év után ismét kezd beégni a Waze miatt :( , 2 éve gariba cserélték emiatt.

Amit észrevettem, hogy a 10-es bevezetésével, az ambient display nem működik, diagnosztika app se...

(#13028) Hujikolp válasza Hujikolp (#13027) üzenetére


Hujikolp
őstag

A kamerából, a 720p felvétel is kikerült :(

(#13029) Blizzardking válasza Stauffenberg (#13025) üzenetére


Blizzardking
őstag

A Xiaomira iróniából írtam azt. Akár a Poco F3-ba, akár ay X3 Pro-ba beneveznék azonnal, ha ez nem azt jelentené, hogy évekig a miuit kell néznem, vagy indián hackerekre várnom hogy főzzenek valamit.
Samsung telóm sosem lesz. Számomra olyan mintha földönkívüliek csinálták volna. Plusz ezek a hülye védelmek benne... Felejtős. Előbb lesz ájfónom mint samsung, az legalább áttekinthetően primitív.
Pár generációval ezelőtti csúcs Oneplus az nekem is tetszik, mint ötlet.
Nekem a kamera bőven jó bármelyik gépben. Komolyan. Olyan cucc kéne, ami kibírja 2-3 napig egy töltéssel, vagy egy napig úgy, hogy 85-30% között merüljön. Nincsenek nagy igényeim, és még ezt a minimálisat sem sikerül összehozni a talicskányi gyártónak. :(
Lehet hogy veszek egy X3 prót. Úgyse jó egyik se, mindegyikben rengeteg a kompromisszum (számomra), akkor legalább olcsón legyen épphogy megfelelő mint egy gamer PC áráért.
Mindezek tetejébe az OP5 hibátlan most is. Nincs rajta egy karcolás se, gyors, és megbízható.
Amúgy a Nord2 az OIS-szel, Gcam-mel lehet még jó, nem? Nem kötelező a gyári kamerával tolni. 5-ösön is mennyit hozott a snapi cam meg a gcam.
OP6 ötleted - szerintem valahol az 5T-6 idejében érte el a Oneplus a csúcsot, akkor volt szemléletben, árban és minőségben egyaránt az optimális helyén.

Hujikolp - ArrowOS-t, CRdroidot és az A11-re épülő Lineage-t szívesen kipróbálnám. A banki appok újraregisztrálása miatt (revolut, cib, gpay stb) kicsit macerás gyakran csereberélni, és esetleges hogy az adott rom átmegy-e a safetynet-en. Kéne találni egy jót, és azt hajtani. Van egy nagyon jó ResurrectionRemix mentésem, csak az is megrekedt A10-en.

bozont - nagyon jó gép a 8T, ha az lenne, nem is foglalkoznék a témával. Nem vagyok egy frissítés fetisiszta, de a másfél éves security patch egy kicsit már nekem is kezd sok lenni...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13030) Hujikolp válasza Blizzardking (#13029) üzenetére


Hujikolp
őstag

A stock rom átmegy a safty test-en, meglepő módon.

A 7T PRO-n, root után nem tudtam PASS eredményt kicsikarni belőle, de minden működik rajta. Így végül hagytam a témát azon...

(#13031) treklam


treklam
tag

Nekem oneplus 5 van, lineage os 18.1 van fenn kb 3 hónapja. Magisk fenn van, safety checken nem megy át de jól működik a cib mobilbank alkalmazás, telekom app is megy. Ami zavaró néha ha ujrainditom a telefont és nincs net akkor a dátum es idő visszaáll a rom készítésenek idejére, a twrp is valami mas idot dátumot ír. A képernyő megosztást szokták irni hogy nem működik de én azt nem használom úgyhogy arról nem tudok mit mondani. Na meg még a telefon újraindításánál a szokásos uzenet van, hogy unlockolt a telefon. Összességében nekem tetszik, hetente jön frissítés, néha felrakom egy biztonsági mentés után.

(#13032) Stauffenberg válasza Blizzardking (#13029) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem nem izgat (már) a Samsung védelme, meguntam a folyamatos mókolást. Nekem fontosabb, hogy a pénzügyi appok rendesen menjenek és amíg megpiszkált bootloaderrel, rootolva nyomtam, folyton szívtam (ahogy kijött egy Magisk frissítés, rá 2-3 héttel befoltozták a banknál).

A Gcam-et pedig nem szeretem és ezért nekem ez nem is szempont. A gyári Pixel telefonokon még egészen elmegy, de a portolt verziók szarul vannak paraméterezve. Meg amúgy sem vagyok (fotósként) hasra esve a "csoda HDR" algoritmusoktól. RAW-ból szeretem kézzel kiszerkeszteni a fontosabb fotókat.

Xiaomit én sem akarok (sok okból), Samsung jöhetne de az S20 FE-ből a Snapdragon verzió 200k+ (Exynosra mondják, hogy durván fogyaszt és melegszik, az jóval olcsóbb), OnePlusból meg már gyakorlatilag kezd átláthatatlan lenni a kínálat, korábban a Pro modellek gyári kamerája jobban volt hangolva, mint a nem Pro modellek, de újabban már ez sem igaz, ráadásul mocskos drágák). Ma sem lettünk okosabbak, hogy mire kéne váltani... :)

Talán a következő Samsung A5x vagy A7x generáció egy kicsit jobb SoC-t kap, mert kamerában/kijelzőben/üzemidőben azok elég jók, csak a középkategóriás SoC-t nem szívesen vállalom be ennyi pénzért.

(#13033) Blizzardking válasza treklam (#13031) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én is próbáltam a Lineage-t. Sikerült átrugdosnom a safetynet-en. Itt egy leírás hogy kell. A negyedik lépés hozta el a sikert, én oneplus nord-ot állítottam be, nem pixelt.*
Nekem az volt vele a bajom, hogy nagyon magas volt a készenléti fogyasztása. Kikapcsolt képernyővel, kikapcsolt wifivel és mobilnettel (gyak butatelefonként) éjszaka merült 20-22%-ot. Amúgy tetszett, még OTA frisstést is csináltam rajta úgy, hogy a google és a root is megmaradt.

Stauffenberg - szerencsére van időnk. Csak lesz valami normális gép előbb-utóbb. Most nézem a CRdroidot, ugyanez a verzió van Poco F3-ra és X3 Pro-ra is. Még nagyon nem tudtam tesztelni, de nagyon erős párosításnak tűnik.

Hujikolp - a régi biztonsági patchre érted? Hogy azért nagy kunszt hogy átmegy? A fenti leírásnak van egy ötödik lépése, nekem már arra nem volt szükségem a lineage-hez. Lehet hogy azzal összejött volna?

* szerk: mikor elrejted a magisk-ot magát, ne azt a nevet add neki hogy "settings" amit ő akar felvenni, adj neki valami random nevet. Ez fontos, és nem volt benne egyik leírásban sem. Véletlenül jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13034) Hujikolp válasza Blizzardking (#13033) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ez jó leírás, köszi! A termuxos dologig eljutottam más úton a 7T pro-n, de nem vittem végig, mert nem tudtam mit is kell kiválasztani. Thx!

(#13035) Blizzardking válasza Hujikolp (#13034) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én most CRdroid 7.8-on vagyok. A safetynet egyből meglett, viszont a Viper4Android nem akar összejönni. Csak pár napja van fent, de nagyon jó romnak tűnik. Ezekkel a 8 helyről összekutyult romokkal egy baj szokott lenni, hogy ugyanazt a funkciót 5 helyen lehet beállítani. Tipikus példa erre pl az ambient display és az always on display. A beállítások fele a képernyő menüben van, a másik fele a hozzátákolt extra menüben.
Na ez a rész a CRdroidban eléggé tisztességesen meg van csinálva. Ez is lineage-re épül (ezt inkább treklamnak mondom), és úgy sikerült beletenni egy vagon extrát, hogy még a fogyasztása is érezhetően faszányosabb.
Még az arrow-t fogom kipróbálni valamikor.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13036) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Időközben sikerült a viper, és az selinux is enforced maradt. Erre itt egy remek leírás, szerintem minden A11-re épülő romnál jól jöhet. [link]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13037) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#13032) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát gyerekek, csak gondoltam jelzem hova mentem tovább:

Két hete vettem egy OnePlus 8-ast (azonos árban a Nord 2 nem jött be ilyen-olyan okból), de azt a hajlított kijelző miatt visszaküldtem pár nap után és inkább OnePlus 8T lett helyette. Brutál gyors, 120 Hz-es kijelző is nagyon baba, üzemidő mesés (7+ óra SoT, akár 2 napra szétdobva is) és a 65W töltéssel reggelente fél óra alatt csutkára rakom a 4500 mAh akkut.

Annyi volt a trükk, hogy egy 1 hónapos használt példányt vettem, így került annyiba, mint anno a OnePlus 5. Azért így is durva, hogy ennyi generációnak el kellett telnie, hogy végre azt tudjam mondani, hogy ideje lecserélni az 5-öst. Az sem megy már sehova, marad tartalék telefonnak, igazából komoly baja nincs, akku már elég soványka volt benne, de már nem akartam áldozni a cserére.

(#13038) Hujikolp válasza Stauffenberg (#13037) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én a 10-es várom, mert engem még szolgál. Bár a waze már látszik rajta...

(#13039) Stauffenberg válasza Hujikolp (#13038) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szolgálni engem is szolgált, Android 10-re frissítéssel már volt néha, hogy egy-egy feladat kicsit dadogásra bírta a vasat, de semmi komoly, alapvetően így is gyors meg pörög, de az újabb főverzióknak rendszerint az erőforrás igénye is magasabb. A mai telefonok 4500+ mAh akku kapacitással jönnek, ez meg új korában is csak 3300 mAh volt. Ez és a magasabb fogyasztás együtt nekem már olyan üzemidőt hozott, ami egyszerűen kevés.

Valami kiherélt, lecsupaszított custom ROM még elmehetett volna rajta, de szívtam eleget rootolt rendszeren azzal, hogy a banki appok időnként benyögik, hogy bocsi, megálltam működni. Magisk hide ide vagy oda.

Meg hát a kamera: Nappal pompás még mindig az OP5 (főleg RAW-ban fotózva), de az OIS hiánya miatt szürkülettől kezdődően drámaian leromlik a produkció.

(#13040) Blizzardking válasza Stauffenberg (#13037) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hol vetted? Hivatalos oldalon? Poco F3-at nézegetem, de szoftveresen amit elővezetnek a Oneplushoz képest, az Pistike szint konkrétan.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13041) Stauffenberg válasza Blizzardking (#13040) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az OP8-at Alzáról vettem (8GB/128GB Interstellar Glow került 150-be, féltem tőle de valami istentelenül szép, én belezúgtam, hiányzik is), de nem tudtam megszokni a hajlított kijelzőt, egy hét után visszaküldtem elállással élve és Hardveraprón vettem 150-ért egy 1 hónapos OP8T-t, amit az eladó a hivatalos weboldalról vett (supportot chaten kikérdeztem előre, azt mondták ha megvannak a papírjai a telefonnak, én is tudom a garit érvényesíteni ha valami gond lenne, nem kell az eredeti account hozzá, mondjuk az Alza garira nem kérdeztem rá, de ők azt írják a weboldalukon, hogy az OP hivatalos oldalán kell intézni).

Egyébként az OP8 és az OP8T között nem látok akkora különbséget. Üzemidőben kb egyformák, SoC ugyanaz, kijelző "csak" 90 Hz és a töltő 65W helyett csak 30W. Ami nálam az OP8T felé billenti a mérleget, az a teljesen sík kijelző és a kameránál az ultraszéles modul egy kicsit még szélesebb, meg az OP8T-nél szinte észrevétlen a váltás 120 Hz és 60 Hz módok között (automatikusan vált, nincs beleszólás), míg OP8-on a 90 -> 60 Hz váltásnál van egy nagyon pici fényerő eltérés (normál használatban nem zavart, de fotót szerkesztve nagyon, mert ha hozzáérsz a kijelzőhöz magasabb frekvenciára vált, majd 1-2 másodperc után lecsökkenti és szerkesztés közben direktben figyelsz is arra, hogy minden szín/tónus rendben legyen, ezért tűnik fel a váltás, topikjában rákérdeztem a jelenségre, azt mondták nekik fel sem tűnt, lehet csak az én szememet csesztette).

[ Szerkesztve ]

(#13042) Blizzardking válasza Stauffenberg (#13041) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát, szívem szerint maradnék oneplusnál. A Pocokban megfogott az erős vas és a pazar üzemidő, de amit az értesítések meg(nem) kapásával és a romolással elővezetnek, az annyira hiányzik mint üveges tótnak a hanyattesés. Nincs rá normális twrp, nem lehet komplett mentést visszaállítani nandroid backupból. Nincs külön recovery partició, rom cserekor valahogy mindig fel kell gányolni a custom recót. Nincs rá orangefox, és a meglévő twrp is félig meddig működik csak. A bl nyitás egy felesleges mókusfárasztás, és random kikerülnek béta állapotú romok a sitejukra, amitől tégla lesz a kapkodós kis hamari júzerek gépe. Mindazonáltal akinek van az szereti, ezt vettem észre, biztos működés közben faja. Csak eleve közösségi romra tervezni a vásárlást ennyi pénzért is necces. A miui meg lassan olyan lesz mint a windows - retteg az ember nehogy jöjjön frissítés.
Amit a fényerőről írtál, értem, szerintem nem sokan szertkesztgetnek raw-okat a telójukon. Nyilván eközben feltűnő ha változik a fényerő, mikor épp pl a shadows/highlights-ot állítod :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13043) Stauffenberg válasza Blizzardking (#13042) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A Pocokban megfogott az erős vas és a pazar üzemidő"

Snapdragon 865 sem gyenge. :D Az üzemidő meg nekem OP8T-n jellemzően 7 óra SoT körül alakul. Akkor is ha egy nap, akkor is ha 2 nap (~40-42 óra) alatt verem bele a gépbe.

"A miui meg lassan olyan lesz mint a windows - retteg az ember nehogy jöjjön frissítés."

Szoftveres oldalról teljesen megértem a kérdést, nálam is nyomós indok volt a márkán belül maradni. Én az OP5 mellett tanultam meg azt, hogy milyen az amikor az embernek az életét nem keserítik meg szoftveres nyűgök. Itt nem azért teszel fel custom ROM-ot, mert muszáj, hanem mert szabad és csak szórakoztatod magad unalmadban.

"Amit a fényerőről írtál, értem, szerintem nem sokan szertkesztgetnek raw-okat a telójukon. Nyilván eközben feltűnő ha változik a fényerő, mikor épp pl a shadows/highlights-ot állítod"

Hát azért fotó nézegetés közben is néhol idegesített. :D Nem csak a fényerő, de a színhőmérséklet is kicsit odébb csúszik. Ha pont akkor pislogsz, fel sem tűnik a különbség, ha meg odafigyelsz, akkor látod, akkor is ha a váltásnál a különbség parányi.

OP8T is csinálja, de annyira résen kell lenni és figyelni rá, hogy sokszor akkor sem tűnik fel ha nagyon rajta vagyok, hogy most ki akarom szúrni a váltást.

(#13044) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Használja itt valaki ezen a készüléken a LineageOS 18.1 ?
Amennyiben igen a válasz működik vele a VoLte/VoWifi ?

Vagy valami segítségével működésre lehet bírni a VoLte/VoWifi-t a op5 android 10 rendszeren?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#13045) gezatata


gezatata
aktív tag

A 10.0.1 rommal rendelkező mobilon, bootloadert nyitottam.
TWPR-ből próbáltam feltenni a [ROM][OSS][12.1][June] ONEPLUS 5 [cheeseburger] Project Elixir [OFFICIAL] [GAPPS] de valamiért nem hajlandó elindulni.
Gondolom valami partíciós vagy android verziós eltérés okozhatja a hibát de nem tudom, hogyan lépjek tovább.

Tudna valaki segíteni.

Nem is ez a rom a fontos hanem valami jól működő lenne a cél erre a készülékre.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#13046) Meid0s


Meid0s
csendes újonc

Sziasztok,

adott egy OnePlus 5, rajta a OnePlus5Oxygen_23_OTA_069_all_2010292138_6700.zip ROM, ami tegnap óta nem bootol (csak megy a boot-animáció az egymást kergető fehér pöttyökkel a végtelenségig). adb nem látja. A recoveryt el tudom indítani, és tudok twrp-t is bootolni, de sajnos egyik recovery sem tudta feloldani az adatok titkosítását. Tudom a pin-kódot, de szerintem az lehet a baj, hogy file-based encryption van (a vendor/etc/fstab*-ban fileencryption=ice szerepel), és a TWRP-származékok nincsenek rá felkészítve. Orange Foxszal is próbáltam, azzal sem ment; a Blu Spark "fastboot boot" módszerrel el sem indult, ráflashelni nem próbáltam.

Próbáltam twrp-ből újraflashelni a fenti OTA zipet és törölni a cache-t/dalvikot, de továbbra sem bootol be.

Jó lenne valahogy lementeni az adatokat; hogy lehetne mondjuk egy bebootolt custom recovery adb-s parancssorában feloldani a FBE-t? (A "twrp decrypt PIN" nem csinálja meg/nem ezt csinálja.)

A gyári recovery fel tudja oldani a titkosítást, de amúgy ugye nagyon buta, kb. csak factory resetet meg adb sideloadot tud (és amióta ráflasheltem egy twrp-t, már el sem tudom indítani, szóval mindegy).

Köszi!

(#13047) Meid0s válasza Meid0s (#13046) üzenetére


Meid0s
csendes újonc

Közben annyiban változott a helyzet, hogy (talán az újraindítások miatt/során) a data-t tartalmazó ext4 összekócolódott és minden bekerült a lost+found-ba; csináltam egy mentést a partícióról, töröltem és új ROMot fogok felrakni. Viszont az Orange Foxból és a TWRP-ből is létezik új, kísérleti változat, ami az Android11-es/12-es titkosítással is elboldogul (állítólag); ez talán másnak is hasznos:

* https://forum.xda-developers.com/t/recovery-twrp-official-unofficial-v3-6-2-a11-a12-cheeseburger-dumpling-05-aug-2022.4351795/

* https://forum.xda-developers.com/t/recovery-unofficial-r11-1-a12-orangefox-recovery-project-cheeseburger-dumpling-24-07-2022.4472209/

Arra még mindig kéne ötlet, hogy hogyan lehetne a PIN ismeretében az ext4 image-ben a lost+found-ban levő fájlokat olvashatóvá tenni (gondolom van valami key derivation megoldás, ami a PINből jelszót csinál, és valami módja annak, hogy az ext4-nek az ember mountoláskor átadja a jelszót/jelszavakat; ezeket keresem).

(#13048) Blizzardking válasza Meid0s (#13047) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem az adataid bukó. Formázd le és tegyél fel valami normális romot szvsz. Gezatata te is. Aicp pl nagyon zsír. Még mindig rendszeresen frissítik.

https://dwnld.aicp-rom.com/#oneplus

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13049) Hujikolp


Hujikolp
őstag

3 éves akku. Néha már gyengének tűnik...

A GPS-em is alig veszi már a jelet :(

(#13050) csonka válasza Hujikolp (#13049) üzenetére


csonka
tag

Ezt melyik program tudja?

(#13051) Hujikolp válasza csonka (#13050) üzenetére


Hujikolp
őstag

[link] OnePlus Diagnostic 1.0.0.19
Ez Android 10-en elmegy, de magasabb app verzió már nem indul.

(#13052) Blizzardking válasza Hujikolp (#13049) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én most vettem egy aksit. Még nem szereltem be. A gps-t én is tapasztalom, de már nem emlékszem hogy régen jobb volt?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13053) Martin Eden válasza Blizzardking (#13052) üzenetére


Martin Eden
tag

Milyen akksit? Itthon a főbb találatok csak ránézésre hasonlítanak a gyárira, pedig én is venni/cserélni akarok. Nekem már 5.5 éves és a Oneplus diagnostic szerint 55%-os. És az autós töltővel és kábellel, amivel korábban feltöltött két óra alatt GPS mellett, most már legtöbbször fel sem veszi a töltést, de a gyári töltőkkel is sokszor már ide-oda váltogat a normál és a gyors töltés között, de nem tudom hogy ez is akkuhiba vagy a töltőcsati is ennyire el van már használódva? Lehet utóbbit is cserélném majd, ha már szétszedem, mondjuk nem tudom hogy valóban mi miatt is csinálja...

(#13054) Hujikolp válasza Martin Eden (#13053) üzenetére


Hujikolp
őstag

Valószínűleg csak a csatlakozóban van kosz, zsebpiszok.
Én azt törött fogpiszkálóva pucolnám ki.

(#13055) Martin Eden válasza Hujikolp (#13054) üzenetére


Martin Eden
tag

Hali!
Szoktam én is tisztogatni a csatlakozót, régebben még segített, manapság már nem, könnyen lehet hogy ennyire elkoptak már az érintkezők...

(#13056) gezatata válasza Martin Eden (#13055) üzenetére


gezatata
aktív tag

Igen, nekem is csak a csere oldotta meg.
Alirol rendeltem. Nem volt tökéletesen méret pontos.
Reszelnem kellett rajta, hogy beferjen.
De jól működik.
A szétszedés és reszelésen kívül könnyen ment a csere.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#13057) Blizzardking válasza Martin Eden (#13053) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kínából rendeltem egyet aminek jó volt az értékelése. A mostani már púposodik, nyomja ki a kijelzőt. Az usb csatim nekem is kész van, nem tudtam hogy azt is lehet rendelni. Már nekem nem ez a fő telefonom, de szeretném olyan állapotban tudni, hogy bármikor csak bepattintok egy sim-et és vihetem. Életem legjobb gépe volt eddig.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13058) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Megérkezett.
Kiváncsi leszek a teljesítményére

(#13059) treklam válasza Hujikolp (#13058) üzenetére


treklam
tag

majd ird meg milyen a teljesítménye és milyen nehéz cserélni, én is kíváncsi vagyok rá.

(#13060) Hujikolp válasza treklam (#13059) üzenetére


Hujikolp
őstag

Pár nap biztos kell neki, mire beáll.
2023-as gyártású az akku (legalábbis a felirat rajta) oneplus diagnosztika app 98%ot ír rá. Előző volt 72-75-79 is.

Az első szétszedés nehéz volt. Az Ifixit-es metodika jó, az segített. [link]
Ami benne volt ragacs, abba nyomtam bele vissza. A z akkunak a flex kábelén van 3 fehér csík a hajlításhoz. Ha nem ott van hajlítva neked, akkor a sárga kapton szalagot vedd le, fehérnél hajlíts, majd kapton vissza. Ez az a hely, ahol pont az alaplapi csatlakozóra fog pattanni.

Az előző gyári garanciális szerelésnél 1 csavart nem húztak meg eléggé, az a telefonban lazán csörömpölt... Legalább bajt nem csinált.

Továbbá, mivel GPS bajom is volt, így azt is megjavítottam. [link]
Levettem az antennát, azt a kis aranyozott szivacsot kivettem. Alatta a fém részt a telefon keretében felkarcoltam, mert szerintem ott rossz volt a kontakt. Tettem oda kis réz szálat spirál formában, majd a szivacsot vissza.
Mostmár újra jó a vétel.

Usb-t, jack-et, hangszórót kitakarítottam. Most fullos ismét :))

[ Szerkesztve ]

(#13061) Martin Eden válasza Hujikolp (#13058) üzenetére


Martin Eden
tag

Honnan sikerült beszerezni, tudsz linket küldeni?
Képernyőidő mennyire változott/nőtt?

[ Szerkesztve ]

(#13062) Hujikolp válasza Martin Eden (#13061) üzenetére


Hujikolp
őstag

Innen vettem: [link]
Ma raktam be, így még nem tudom, de biutos, hogy segített. :)
Most 2:40-nel vagyok 56 %on

[ Szerkesztve ]

(#13063) Hitman válasza Hujikolp (#13062) üzenetére


Hitman
aktív tag

Szia! Mik a tapasztalatok a cserélt akkuval? Csere után lemerítetted, vagy azonnal rátöltöttél? Dash charge rendben működött? Teljes feltöltés lemerítés ciklust csináltál, vagy ezzel nem foglalkoztál?
A mai napon akartam cserélni egy kb 1 éve ebay-en vett akkura, csomagolásból kivéve tapasztaltam, hogy felpuhult az egész akksi, így inkább neki sem láttam a telefon megbontásának. Az új akku december végére érhet ide... :DDD
A telefon akkuja még eredeti 2017-es 71%-os (ami nem igazán hihető), képernyőidő már csak kb. 1:30-1:50.
Nagy kedvenc volt ez a telefon, mára már inkább csak másodlagos, de még nem akarom temetni...

(#13064) Hujikolp válasza Hitman (#13063) üzenetére


Hujikolp
őstag

Kb 2 hónapot használtam. Nem rossz, de ha merül, akkor azért figyelni kell rá. Volt, hogy 8%on kikapcsolt.
Többször teljesen lemerítettem és feltöltöttem.
Mivel váltottam már, ezért feltöltöttem, letettem, hetekkel később is 100% volt, szóval megtartja a töltést, ezzel nem volt gond.

(#13065) Hitman válasza Hujikolp (#13064) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszönöm szépen a visszajelzést. Az akkut ugyanonnan rendeltem, a szállítási idő nálad mennyi volt kb? Sajnos nincs csomagkövetés, így nem sok sejtésem van merre járhat okt. 24 óta. Gondolom beszerelés után érdemes néhány teljes merítés-töltés ciklust csinálni, nem azonnal tölteni, hogy kalibrálva legyen valamennyire.

(#13066) Hujikolp válasza Hitman (#13065) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha eu-ba ér, akkor lehet, hogy lesz száma (ha úgy küldik)
Kb 4 hét alatt jött meg.
Igen, érdemes 2-3 teljes ciklust csinálni.
Én a telóban egy kiszabadult csavart is találtam. Annó egyszer volt szervízben. A hővezető lap védő fóliáját nem vették le...
Szóval voltak fura dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.